Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Badman 4ever válasza johniee (#10150) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A gép egy fehér tégla, ami rajta van, az egy régebbi project maradványa: Klikk! :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10152) Pista0001 válasza Gerisz (#10139) üzenetére


Pista0001
addikt

Ilyen TV állványa van tesómnak onnan emlékeztem rá, túra buszt meg a szállodák előtt szoktam látni nyitott csomagtérrel :K

Badman 4ever: egy ilyen Deskpro-t használok 24/7-es torrentgépnek :K Extra kis fogyasztás és a célnak tökéletesen megfelel

[ Szerkesztve ]

(#10153) Pista0001 válasza Badman 4ever (#10151) üzenetére


Pista0001
addikt

(#10154) KillHates válasza Pista0001 (#10153) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nagyon állat! Ledek, vagy neon?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#10155) breed30 válasza Pista0001 (#10153) üzenetére


breed30
tag

JÓ grat. :R Ha nem haragszol meg egy kérdés ezt az ötletet lenyulhatom?? :R
Igaz az enyém kék lenne kék ledem van.
Badman 4ever:Grat :C neked is kartonra nem gondoltam volna.

(#10156) Pttypang válasza KillHates (#10154) üzenetére


Pttypang
veterán

széép..lehet megcsinálom én is vmin;)

Everybody lies.

(#10157) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Hali! Lesz a héten egy új konfig. EP43 DS3 lap lesz benne de egyenlőre ház még nem. Az lenne a kérdésem, hogy mivel lehet beindítani a gépet itthoni eszközök segítségével biztonságosan?

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#10158) bartucc válasza breed30 (#10147) üzenetére


bartucc
addikt

Szép....

Badman 4ever: Minőség elérhető áron. Abit Edition? ;]

CsiguszMaxim: az alaplapi csatlakozón, ahova a kapcsológombok csatlakoznának, megkeresed a két tüskét, ami a PWR ON/POWER és azt összezárod egy csavarhúzóval mondjuk.

Következő tervezet, a gépház elején van egy plexi csík, amiben gyárilag egy szerencsétlen led virít csak. Ezt akarom megcsinálni két egymással szembefordított ledsorral, amik hangra világítanak, és szétfelé menne a fény ahogy a hangjelet megkapják, amolyan KIT edition, csak 1 sor leddel. Vki csinált már ilyen fényre pulzáló led-sort? :U

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#10159) CsiguszMaxim válasza bartucc (#10158) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Ne igazán vagyok otthon az elektromosságban ezért kérdezek vissza, hogy ebből nem lehet gebasz? Mondjuk valami más is összeér. Vagyis akkor egy rézdrót semmivel sem veszélytelenebb mint egy szabvány gépházi kapcsoló? Meg még annyi hogy elég egyszer összeérinteni és onnantól nem kell kapcsolat. Sry elég tudatlan vagyok ezekben a dolgokban.

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#10160) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Bár a házam azóta változott, de megmutatom hogyan nézett ki. Nagyon beteg lett? :D

kép

[ Szerkesztve ]

(#10161) kételkedem válasza juliabrilke (#10160) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha azt mondom, hogy egyedi az nem sértő ugye? :D
Te jó ég, hogy néz ki?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#10162) juliabrilke válasza kételkedem (#10161) üzenetére


juliabrilke
addikt

:DDD

Egyébként most már teljesen kék és a falevél formák látszódnak rajta csak. Igen, kicsit "egyedi" volt. :)

(#10163) bartucc válasza juliabrilke (#10162) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, ez bőven az egyedi kategória :DDD

CsiguszMaxim: ha nem akarsz szórakozni, fogsz egy AT-s tápot, vagy egy régi gépházat és kiveszed a kapcsolót belőle, bedugod és megnyomod, és örül:D (nekem is ha tesztpadon tesztelek, azzal szöktam beindítani)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#10164) fkenny


fkenny
senior tag

nah nyáriasítottam a gépem:) [link][link][link][link][link][link][link][link]ez az előlapi hűtő kapcsolója. a szikszalag alatt van egy ellenálás és a kapcsoló 3állaású igy mehet 12v-on 6-on és 0án a venti:) [link][link][link][link][link][link][link][link][link][link][link]nah ez lenne a gépen ha megy minden venti akkor pindurit hangos de ha nem akkor szépen nyugisan megy:) :DDbocsi de a képek k800ival készültek és fényesek.Nah mien a kábelek elrendezése? :F :P :R

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10165) Badman 4ever válasza bartucc (#10158) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Igen Abit és öcsinek kellett valmilyen gép, hogy legalább netezni tudjon és a szerelés miatt volt előkészítve a Compaqra és CsiguszMaxim-nak én is a csavarhúzót ajánlom vagy egy régi AT-s ház gombját, mint nálam a képen. A fali CD-tartóban van két Maxtor, az emlegetett gázkazánok és ami lóg, az a Power-LED. :D

Amíg nincs gépház így marad.
Pista0001: Szép! :R Erre én is rájöttem, de úgy akartam, hogy a gépházat lefestem feketére és piros lángokat matricázok rá. :)

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10166) breed30 válasza juliabrilke (#10160) üzenetére


breed30
tag

A festés minta maga jó grat :C zöldben lett volna vagy pirosban jobb szerintem. ;)

fkenny:Grat :C hogy picit hangos az nem baj a kábelek elrendezése nyagyon jó az ide kábel föleg tetszik 40 eres? :DDD

Badman 4ever: A két Maxtor mögé beteszel egy ventit télen jó szolgálatott tesznek kevesebb lesz a fűtés számla. :U Grat jó és könyen szerelhetö. :C

[ Szerkesztve ]

(#10167) fkenny válasza breed30 (#10166) üzenetére


fkenny
senior tag

40 eres csak a dvd-hez kell a másik vége hátul van elrejtve:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10168) dzso22 válasza fkenny (#10164) üzenetére


dzso22
senior tag

gratula király lett a kábelrendezés.
Nekem is ez a mániám :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10169) Pista0001 válasza KillHates (#10154) üzenetére


Pista0001
addikt

Ledek. Konkrétan egy szebb napokat látott pótféklámpa :DD A mostani gépemben is benne van :K

#10155 breed30: Egész nyugodtan :R

#10165 Badman 4ever: Az se lenne rossz :R

[ Szerkesztve ]

(#10170) Pttypang válasza Pista0001 (#10169) üzenetére


Pttypang
veterán

nanemmegmondtam:P? :R

Everybody lies.

(#10171) sly105 válasza fkenny (#10164) üzenetére


sly105
tag

szép munka rendezett lett :C

Én sem vagyok tökéletes.Belőlem is hiányoznak a hibák! :))

(#10172) Jamby18


Jamby18
senior tag

Annyi h.sz-t generáltok napról napra alig bírlak titeket követni. :) Persze nincs ezzel baj pörögjön csak a topik ;)

(#10173) Jamby18 válasza Dany007 (#10057) üzenetére


Jamby18
senior tag

Nekem is ugyan ez az Apevia házam van,de nekem elől elfér 2db 8cm venti. Ezért is csodálkozok a tieden. Csináltam pár képet is [link],[link],[link]
illetve az aláírásomnál is ott a link.

[ Szerkesztve ]

(#10174) CsiguszMaxim válasza bartucc (#10163) üzenetére


CsiguszMaxim
senior tag

Na köszönöm szépen egyszerű volt ez csak féltem tőle. De most már erről írok ide a PH-ra :D

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#10175) szegi2


szegi2
csendes tag

Hi!

Sikerült "rendbe hoznom" egy acer travelmate 230-as gépet, erről szeretnék pár képet megosztani veletek :DD : [link]

Barkácsasztal nincs, maradt a padló :DDD

(képek feltöltése folyamatban)

[ Szerkesztve ]

(#10176) Gerisz válasza szegi2 (#10175) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez a munka az ilyen szöszmötölés! :R

[ Szerkesztve ]

(#10177) fkenny válasza szegi2 (#10175) üzenetére


fkenny
senior tag

ez jó és szép munka.:) én is restauáltam hasonót . a vga kábelét huzaloztam ujra meg az alaplapon ment ki a sok kondi meg a tápvezeték szar volt :)) Gratula:) :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10178) fkenny válasza sly105 (#10171) üzenetére


fkenny
senior tag

köszi :R :DD

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10179) szegi2 válasza fkenny (#10177) üzenetére


szegi2
csendes tag

Köszi. :R Van még pár hasonló (8600gt fet csere, hd4850 fet csere, htpc cd lejátszóból, p3-as notiba usbhub+wifi+blucucc beépítése :B ). Ha lesz időm feltöltöm ezeket is.

[ Szerkesztve ]

(#10180) fkenny válasza szegi2 (#10179) üzenetére


fkenny
senior tag

ékos várjuk:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10181) Dimitryj válasza szegi2 (#10175) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nemsemmi!!! :Y

(#10182) breed30 válasza szegi2 (#10175) üzenetére


breed30
tag

Szép elismerésem. :R

CsiguszMaxim: Ezután már mindig könyebb lesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10183) Badman 4ever válasza szegi2 (#10175) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Azannya! :R Minden elismerésem!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10184) dzso22 válasza szegi2 (#10175) üzenetére


dzso22
senior tag

Én is Csak gratulálni tudok. :R

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10185) bartucc válasza szegi2 (#10175) üzenetére


bartucc
addikt

Elismerésem, nagyon jó munkát végeztél!!!

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#10186) geprombolo válasza Gerisz (#10134) üzenetére


geprombolo
senior tag

Dell P3-as desktop ilyen. A héten szereztem be egyet, nagyon tetszik. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10187) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!
Kúl a topik :DD

Az lenne a késrésem, hogy van-e bármi értelme egymásra tenni két teljesen egyforma ventilátort, tehát megduplázódik-e a légszállításuk.

Eredetileg a hűtendő felületet középre terveztem, két oldalról meg a két egyforma venti, egyik szív, a másik fúj, de így sajnos nem fér el, csak az egyik oldalra tudok tenni ventit, már csak aza kérdés, hogy egyet, vagy mindkettőt...

Beauty is pain

(#10188) dzso22 válasza Narancs (#10187) üzenetére


dzso22
senior tag

Üdv.
Ha két ventillátort egymásra teszel nem duplázódik meg a légszállítás legfeljebb kb. +30%-al növekszik.
De ha az alsó fordulata gyorsabb a fölsőnél akkor nyerhető még némi %-érték.
Bár én nem látom ennek értelmét mert így a coolerek hangereje viszont drasztikusan növelszik.
Inkább érdemes beszerezni egy magasabb fordulatú ventillátort ha nem elég a mostani légszállítása.

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10189) kételkedem válasza Narancs (#10187) üzenetére


kételkedem
addikt

Szerintem nincs semmi haszna, ha két azonos ventit teszel egymásra. Jobban jársz egy db normális légszállításúval.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#10190) Narancs


Narancs
őstag

Oksa, kösz a választ mindkettőtöknek :R

Beauty is pain

(#10191) Pttypang válasza Narancs (#10190) üzenetére


Pttypang
veterán

jaja..vagy esetleg csinálj helyet a másiknak...és külön rakd fel őket..

Everybody lies.

(#10192) Badman 4ever válasza Narancs (#10187) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Én pont ezt csináltam: Klikk! :D

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#10193) Pttypang válasza Badman 4ever (#10192) üzenetére


Pttypang
veterán

és megtudtuk ha esetleg nem néznék meg az adatlapod hogy LAJOS vagy:DD

Everybody lies.

(#10194) Pista0001 válasza dzso22 (#10188) üzenetére


Pista0001
addikt

Én annak idején két 6 centis 10 mili vastag Titan ventit raktam egymásra. Eredetileg 2500 körül pörögtek, együtt 6000 fölött. Brutálisan hangosak voltak és alig nyomtak több levegőt :K

(#10195) dzso22 válasza Badman 4ever (#10192) üzenetére


dzso22
senior tag

Milyen minőségű szerinted az MX-2 hőpaszta?
hosszú távon nem szárad ki?
állandóan cserélgetem a hőpasztákat (mániám) ilyenem még nem volt azért kérdem :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10196) breed30 válasza Badman 4ever (#10192) üzenetére


breed30
tag

Jó grat. :C
Ezt már használta valamelyiktek?
Én ezt használom eddig nem volt gond vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#10197) kételkedem válasza dzso22 (#10195) üzenetére


kételkedem
addikt

Sokak szerint a legjobb ;)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#10198) dzso22 válasza kételkedem (#10197) üzenetére


dzso22
senior tag

Köszi akkor kipróbáljuk :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10199) dzso22 válasza breed30 (#10196) üzenetére


dzso22
senior tag

Úristen mi ez :Y
ilyet még nem láttam.
gyorsba utána kell néznem :D

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10200) Dimitryj válasza dzso22 (#10188) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Vagy inkább egymás mellé teszel 2 ventit megfelelő légtereléssel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.