Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10701) KrAt válasza sz.j (#10698) üzenetére


KrAt
veterán

Hibátlan :)

(#10702) sz.j válasza KrAt (#10701) üzenetére


sz.j
nagyúr

Valóban az.
Csend, nyugalom és "béke" honol a gépemben.

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#10703) Zefír válasza sz.j (#10700) üzenetére


Zefír
őstag

Ezt nem sértésből mondtam : O

(#10704) Zefír válasza Zefír (#10703) üzenetére


Zefír
őstag

Kicsit egyszerűsítettem a dolgon:)

(#10705) sz.j válasza Zefír (#10703) üzenetére


sz.j
nagyúr

Tudom. ;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#10706) spartan1 válasza Zefír (#10697) üzenetére


spartan1
aktív tag

kreativitás ezerrel,a pc ház tervezőknek sokszor a modderek vagy a tunigfanok-tól kellene tanácsot kérni a tervezésnél//dizájn-szerelhetőség-szellőzés//,de lehet jobb ez igy mert legalább barkácsolhatunk :)) :C

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#10707) Zefír válasza spartan1 (#10706) üzenetére


Zefír
őstag

Az tuti! :C

(#10708) spartan1 válasza Zefír (#10707) üzenetére


spartan1
aktív tag

csak jönne már a házikó,viszont be kell szereznem 1 db extra csendes 8 cm-es ventit is ami kellő képp tolja a szelet is

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#10709) Zefír válasza spartan1 (#10708) üzenetére


Zefír
őstag

8cmessel ne sz@rakodj, 12eseket szakb je aztán jónapot! :K

(#10710) spartan1 válasza Zefír (#10709) üzenetére


spartan1
aktív tag

csak az aljára kell 1 db és kész-ha jól emlékszem 8-as megy az aljára??

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#10711) Zefír válasza spartan1 (#10710) üzenetére


Zefír
őstag

Jaja 8as megy de vághatsz rá 12est:D

(#10712) spartan1 válasza Zefír (#10711) üzenetére


spartan1
aktív tag

az igaz csak nem akartam az alját is barkácsolni de végül is miért ne :K :K :C

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#10713) rob210 válasza spartan1 (#10712) üzenetére


rob210
nagyúr

Én is most tágítottam fel 12 es venti befogadására a szelőző rácsot a hátulján a tornyomnak, mert 9 es volt, az meg hangos venti akár mit csinálok vele.

Egy sablont csináltam papírból azt felrajzoltam a gépházra és fúróval szépen átfurkáltam nagyon jó lett.
:C

Renault power

(#10714) geprombolo válasza Zefír (#10704) üzenetére


geprombolo
senior tag

Tetszik a felfogatásod. Ez lesz a végleges? Nem adja át a rezgést a háznak? Csak mert nem látok semmiféle rezgéscsillapító közeget. Akármennyire csendes, de csak zajol valamit, főleg amikor seekel.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10715) Zefír válasza geprombolo (#10714) üzenetére


Zefír
őstag

Szia:D
igen eddig úgy fest ez a végleges, a rugok miatt nem adj aát a rezgést:D vagy nemtom de semmi nagja. :C

(#10716) johniee válasza rob210 (#10713) üzenetére


johniee
senior tag

Képeket :DD mert Jól hangzik :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#10717) aero. válasza Zefír (#10704) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ötletes :)

(#10718) johniee


johniee
senior tag

Van egy fekvő házam itthon, elkezdtem átalakítani a bele szánt venti miatt az előlapot :) :B
KÉPEK

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#10719) rob210 válasza johniee (#10716) üzenetére


rob210
nagyúr

Jövő héten dobok fel képeket, mert most nyaralni indulunk.
Komoly lesz 3 nap:) idén ennyi jutott.
:(

Renault power

(#10720) Zefír válasza aero. (#10717) üzenetére


Zefír
őstag

:R

(#10721) fkenny


fkenny
senior tag

Unatkoztam és a notim egyszer csak kikapcsolt. felfort az agyvizem és kreáltam egy ilyet.képek

Az utolsó képen van egy gyári notebook hűtő az volt a minta(meg az olyan volt a régi notimhoz csak eladtam vele.)
Amúgy amit kreáltam az is faja lett :D :C

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10722) vwpolopg válasza fkenny (#10721) üzenetére


vwpolopg
őstag

Én is ilyet akarok csinálni egy ideje, csak lusta vagyok, szegény notinak viszont nagyon melege van...:D:D Az usb kábeleket, hogy kötötted rá a ventikre? Vagy honnan kapnak áramot? Mert én mindenképp USB-ről szeretném, van külső tápos hubom.

[ Szerkesztve ]

(#10723) FID válasza fkenny (#10721) üzenetére


FID
őstag

Király! És ha melegen kapod a kaját nem kell fújni mert hamar le tudod hűteni ha bele teszed! :DDD Grat :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10724) johniee válasza vwpolopg (#10722) üzenetére


johniee
senior tag

kép
VCC és GND adja a szuflát :K

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#10725) vwpolopg válasza johniee (#10724) üzenetére


vwpolopg
őstag

ilyesmit kerestem ma, de mivel nem találtam hamar feladtam.... Köszönöm. :R És menni fog egy 8cm-es venti egy USB-ről? Az nem csak 4,5v? A venti matricája meg 12-t ír. :F

(#10726) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Hi all!

4 napom van, hogy ebből és ebből kreáljak vmi ehhez hasonló kompozíciót. ;] :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10727) FID válasza TESCO-Zsömle (#10726) üzenetére


FID
őstag

Erre kíváncsi leszek! :DD

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10728) pee13


pee13
senior tag

Azta gyerekek! Elvagyok másfél hónapot, és elhúz a totyik a francba :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#10729) pee13 válasza szatocs (#10657) üzenetére


pee13
senior tag

Én is akarok rakni autóülést a géphez, de nekem csak a kényelem miatt kéne :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#10730) jaja1981 válasza johniee (#10724) üzenetére


jaja1981
addikt

Azért az USB-re venti kötésnél figyeljetek, hogy az USB port szabványos teljesítménye max 5V 0,5A.
Ezt ne lépjétek túl, mert károsodhat a lap.
A rákötendő ventin mérjetek ellenállást és számoljátok ki, hogy 5V-on mennyit vesz fel.

(#10731) rob210 válasza TESCO-Zsömle (#10726) üzenetére


rob210
nagyúr

Ha ez sikerül akkor beadjuk a szabadalmi hivatalba:D
Sok sikert.

Renault power

(#10732) fkenny


fkenny
senior tag

Nah ahogy látom egész jó sikert aratott a kis hűtőm :DD . Az usb-ről való működésről szó sincs. de van megoldás. 5v-to 12v "adapter" El is fogom készíteni minél hamarabb és ha sikerül az nagyon jó lessz:D

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10733) Dimitryj válasza vwpolopg (#10725) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Ventitől fűgg. Zalmanok mennek 5Vról de van ami csak 7ről indul.

(#10734) vwpolopg válasza Dimitryj (#10733) üzenetére


vwpolopg
őstag

köszi de inkább letettem az usb-ről, találtam itthon pár hálózati adaptert, átnézem őket, ha jó valamelyik arra kötöm őket. De azért köszi!:))

(#10735) geprombolo válasza fkenny (#10721) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ez remek, esetleg oldalra nem akarsz valami toldalékot rakni, hogy ne szökjön el a drága levegő? Vagy inkább ne szóljak bele, mert így is jól hűt? Mindenesetre grat neked, ötletes és még szépnek is mondható. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10736) geprombolo válasza TESCO-Zsömle (#10726) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ööööö... ezt megnézem majd, mert nem lehetetlen, de először mindenképpen ajánlom a Nestea hűtőszekrénybe rakását, hogy jó legyen a hűtési hatásfoka :K , aztán meg idd meg az egészségünkre és a saját felfrissülésedre :DDD .

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10737) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

FID: Én is. ;)

rob210: :R

geprombolo: Már csak az üveg van meg, a lé nincs. Jófajta lötty amúgy...

A szükség nagy úr.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10738) geprombolo válasza TESCO-Zsömle (#10737) üzenetére


geprombolo
senior tag

Jaja, meg a hőség.
Amúgy rákerestem a topicra és elámultam, 351787 lekérés a jelenlegi állapot. A hsz-ek száma ismert.
Itt is szólok, hogy mindenki gányoljon ezerrel, mert a cikkemet augusztusban frissítem és szeretném elérni, hogy a legfrissebb hsz-ek is benne legyenek a gyűjtésben. Addigra lesz majdnem 4000 hsz átolvasnivalóm. Ne kíméljetek! Barkácsra fel!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10739) Solfrutta


Solfrutta
tag

Szépen sorjában:

Tomate: Nagyon komoly lett! Tényleg kár hogy nem mértél előtte hőfokokat, de biztos pár fokkal jobban hűt. Ha az én Ninjám talpa hasonló lenne... (gyárilag foltos volt már)

Zsömi: Gány(nak kinéző) vízhűtés! :C Szeretem a házi vizes megoldásokat, csak ne ússzon semmi!

szatocs: Az ülés elég pofás, a hűtés viszont "dizányban" illik a kézifékhez. :C

sz.j: Tetszik a szabályozó, majd valami hasonlót építek én is, ha lesz végre tető a gép feje felett.

Zefír: Kreatív, halk, minden igényt kielégít. Tiszta gyári megoldás, a gyártók tényleg tanulhatnának a rögzítésből (a műanyag és a rugó miatt tényleg nem megy át az a kis rezgés ami a notivinyónak van).

fkenny: Ez se rossz, bár én valahogy a gyáriakhoz hasonlóan csináltam volna, mert így elég sok helyet foglal.

geprombolo: Hát igen, amíg vannak elmés házi megoldások, addig nem fog elsüllyedni ez a topik. Amúgy mazochista-e vagy? :DDD

(#10740) Zefír válasza Solfrutta (#10739) üzenetére


Zefír
őstag


Nah ezt sose gondoltam volna h tőled itt ilyen elismerést kapok:D
:R :R :R
Pacsi haver! :R

(#10741) geprombolo válasza Solfrutta (#10739) üzenetére


geprombolo
senior tag

Mármint mér vónék én mazó? :N Mert asszontam a zembereknek, hogy gányoljanak? Most mondtad, hogy addig jó, míg valaki csinál valami okosat, vagy éppen eszementet (nem pont ezeket a kifejezéseket használtad), addig nem fog a topic elsüllyedni. Márpedig nekem a nyári uborkaszezonban is kell a totyik, mert szívügyem, még ha az utóbbi időben nem is aktiváltam túl sokat.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10742) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Ha érdekel valakit, holnap teszek fel képeket, hogyan lehet 60 Ft-ból fali TV aljzatot csinálni :-) A bolti verzió 2000 Ft-nál kezdődik.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#10743) geprombolo válasza Szakbarbár (#10742) üzenetére


geprombolo
senior tag

Itt csak az ilyen és ehhez hasonló megoldások érdeklik a társaságot, úgyhogy várjuk a képeket. :K

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10744) johniee válasza Szakbarbár (#10742) üzenetére


johniee
senior tag

Lássuk a medvét ;] :C

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#10745) FID


FID
őstag

Elkészűltem a dvd lejátszóval a gépemhez! Itt láthatjátok h a dvd-rom mellett van bőven hely radinak meg pumpának:
[link]
És aki nem látta volna még a gépet annak itt a videó, a változás annyi h már új a táp és ki van fújva feketére:
[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10746) fkenny válasza FID (#10745) üzenetére


fkenny
senior tag

Nagyon jó lett. :C

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10747) fkenny válasza Solfrutta (#10739) üzenetére


fkenny
senior tag

Még közel sem a végleges még most próbálok kunyizni hozzá anyagot és akkor kész.:D

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10748) FID válasza fkenny (#10746) üzenetére


FID
őstag

Kofi :R Csak lenne rá piz h teljesen befejezzem :W

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10749) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Kitaláltam a laptop hűtőm koncepcióját, már csak a ventiket kell beszerezni, meg a lemezeket kivágni. Remélem a jövő héten megleszek vele és posztolom majd:)) Ma láttam egy videót egy ilyen állványról, abban egy 22cm-es venti volt, na olyat kéne szereznem:DD De nem hiszem, hogy lesz olyan, szóval 2 vagy 3 8 cm.-es megy majd bele.

(#10750) fkenny


fkenny
senior tag

Valakinek a kiirásomban szereplő noti? 70ezerért vihető. :R

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.