Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) fkenny válasza geprombolo (#10845) üzenetére


fkenny
senior tag

tess a képek hogy az enyim milyen állapotban van kivülről belülről még durvább. jah és nem működik a kapcsolója ezért állandóan megy ha be van dugva :D123 :DD :DDD :C

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10852) geprombolo válasza fkenny (#10851) üzenetére


geprombolo
senior tag

Bakker! Hát nem egy Weller, az biztos! Láttam hasonlót szétolvadt házzal. Hány wattos? Az enyém 100-as. Mindenesetre gratula, hogy ezzel USB-t, meg egyéb kényes dolgokat forrasztgatsz! :R

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10853) fkenny válasza geprombolo (#10852) üzenetére


fkenny
senior tag

100-as és 2.5éves . :O :DDD

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10854) Zefír


Zefír
őstag

Szépnapot srácok!
Tudjátok, most csinálgatom a Middi towert, És nem szeretném az elejét szétfúrogatni, ezért kellet cisnálni egy kis boxot a kapcoslóknak.
Még nem vagyok kész, sőőt..
De eddig így néz kia dolog:D

Aztána vinyó felfogatás nem tünt valami biztonságosnak ezért az is megcsináltam.
1.
2.

A ház alján a 12es hely is kilett vágva, többé kevésbé sikeresen és szépen, majd arról is cisnálok képeket.:)

További szép napot! :R

(#10855) fkenny válasza FID (#10850) üzenetére


fkenny
senior tag

ez is már jónak tűnik. Hát még ha készen lesz... sokk gyári cucc a te gépedhez képes szart alkot. :C :C

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10856) fkenny válasza Zefír (#10854) üzenetére


fkenny
senior tag

amúgy mihez is kell a 3kapcsoló? (lehet én nem figyeltem oda azért nem tudom) Jónak tűnik a vinyó felfogatás v2.0 :DD Gart

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10857) Zefír válasza Zefír (#10854) üzenetére


Zefír
őstag

Te se vagy magyar, :(( xD

(#10858) Zefír válasza fkenny (#10856) üzenetére


Zefír
őstag

6 kapcsolónak van hely, de még cska 3 van bent, ugye 3-4 a ventillátorokhoz, és a másik 2 meg a neon, és a gyári előlap világításhoz. :C

Köszi! :K

(#10859) fkenny válasza Zefír (#10858) üzenetére


fkenny
senior tag

jah :D értem én még ma vagyok nagygép tulaja utána áttérek notebook-ra végleg . Még meg :DD modolom és el is adom. Ő veszi át a helyétőőőőőő

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10860) Zefír válasza fkenny (#10859) üzenetére


Zefír
őstag

h-h eladod? :F
Jó ksi laptop:D

(#10861) fkenny válasza Zefír (#10860) üzenetére


fkenny
senior tag

túl sok a villany számla meg nekem nem jött be a netbook-kom. így meg veszek 1 24colos moncsit hozzá meg 5.1-et és havai :d Meg ha megyek bárhová kell a teljesítmény .Jó lesz az. Majd csinálok még a nyáron vele tesztet :D

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10862) Zefír válasza fkenny (#10861) üzenetére


Zefír
őstag

Ja értem:D

(#10863) Xmodule


Xmodule
őstag

Nem tudom ez milyen szinten gany, de semmi költsegböl megoldottam. Csunya is volt a doboz, meg csuszkalt is a kocsi hatuljaban ide oda. Kepek

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10864) dzso22 válasza Xmodule (#10863) üzenetére


dzso22
senior tag

Én úgy vagyok az ilyen dolgokkal hogy mindegy hogy néz ki csak zsírul szójjjon :D

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10865) dzso22 válasza Zefír (#10854) üzenetére


dzso22
senior tag

kiváncsi leszek mi lessz belőle,jó irányba tart :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10866) Zefír válasza dzso22 (#10865) üzenetére


Zefír
őstag

:R

(#10867) Xmodule válasza dzso22 (#10864) üzenetére


Xmodule
őstag

nincs gond a hangzassal sem:)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#10868) FID válasza fkenny (#10855) üzenetére


FID
őstag

Akkor ezt nézd!!! :DD
Na készvagyok és 1 szomszéd se jött át az albiba h mi fas..... flexelek! :DDD
Még hiányzik a pumpa meg a tartály elvileg szerdán össze is rakom aztán majd fizu körül le is fújom a belsejét h jól nézzen ki plusz még egy pár dolgot is meg akarok csinálni rajta!A változás annyi h inkább a jobb oldalon lett a radi mert a bekapcs gombot be akarom kötni.
Az utolsó 5-6ot kell nézni:
Vízhűtéses DVD lejátszó

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10869) geprombolo válasza FID (#10868) üzenetére


geprombolo
senior tag

Öööööö.... minek egy dvd lejátszóba vízhűtés? :U Vagy csak én vagyok hülye? :W Amúgy nagyon jól indul. Nekem is kell olyan táp!

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10870) FID válasza geprombolo (#10869) üzenetére


FID
őstag

Az erső 3 videóban megtalálod a választ a kérdésedre:FID htpc Projekt
A tápkérdés: 4k volt az apróban a dvd íróknál a dvd-rom külső ház azt heréltem ki! :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10871) jaja1981 válasza FID (#10870) üzenetére


jaja1981
addikt

Jó lesz ez a HTPC.
Ötletes megoldások, grat.
Igényes kivitel.
Mennyibe van eddig?

(#10872) FID válasza jaja1981 (#10871) üzenetére


FID
őstag

Fogalmam nincsen! De felmerül a kérdés h ami most benne van az mennyi volt vagy maga a ház + a szerszámok meg anyag költség, vagy az egész házimoziszett+monitor egér stb. Érted h mire akarok ki lyukadni?
De a rossz dvd 2500ft volt a yamaha erősítő ingyen a kijelző bele 7k postával. Távirányító 5k.
Például. :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10873) johniee válasza FID (#10868) üzenetére


johniee
senior tag

Kolléga ebben pc-alkatrész nem lesz még? Mit fog miről lejátszani? :))

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#10874) jaja1981 válasza FID (#10872) üzenetére


jaja1981
addikt

Értelek.
A gép nem érdekel, csak a HTPC kiegészítők, amiket felsoroltál.

(#10875) geprombolo válasza FID (#10870) üzenetére


geprombolo
senior tag

Jaaaaaaaaaaa????????? ÉÉééérteeeeem!! De tényleg, mi kerül még pele? Ha már HTPC, nem kéne ott virulni valami alaplaphoz hasonló akárminek? Meg proci, meg mittomén...?

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10876) TESCO-Zsömle válasza geprombolo (#10875) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A linkelt 3-ból két videón csak a szgépes része látszik a HTPC-nek. Mit tetszett nézni kéremszépen? :U

A kérdés johniee-ra is vonatozik! Tadam-dadam....

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10877) geprombolo válasza TESCO-Zsömle (#10876) üzenetére


geprombolo
senior tag

ÖÖÖÖÖööö...semmit. Saccoltam, hogy mindent a lejátszó házába akarsz belezsúfolni, de ezek szerint tévedtem. Igérem, megnézem a videjókat.
hoppá, nem is te, hanem FID. Jó hülye vagyok!

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10878) FID válasza geprombolo (#10877) üzenetére


FID
őstag

:DD :DDD Ez jó kör volt!
Zsöme köszi h tartottad a frontot! :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10879) Zefír


Zefír
őstag

Szép estét reggelt, kinek mi:)
Úgy nézki, hogy már csak a hangszigeteő szivacs kel a házba és késszen vagyok a ramokat a héten kapom meg ha minden igaz.
A mainap lefestettem a házat és a tápot, de inkább ittvannak a képek:)
Ja és a minőségért bocs, ennyit tud a masina:(
A ház festése nem hiányos, cska a fény miatt tűnik ügy.:)

Egy kis ízellítő:)

(#10880) mokus1 válasza Zefír (#10879) üzenetére


mokus1
addikt

Tetszik ez a ház!
Ez amúgy az ami multkor volt a főoldalon valahol láttam hogy fölfele adja ki a dvd-t:)
Régen jártam már itt

(#10881) Zefír válasza mokus1 (#10880) üzenetére


Zefír
őstag

Igen fölfel adjaki a lemezt:)

(#10882) FID válasza Zefír (#10881) üzenetére


FID
őstag

Szép lett :R Mivel fújtad?

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10883) Zefír válasza FID (#10882) üzenetére


Zefír
őstag

Köszi!
Sima mezei flakonos matt festékkel, nemtudom mivolt a márka. Apám főnökkétől hoztam :DDD

(#10884) TESCO-Zsömle válasza Zefír (#10883) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

nemtudom mivolt a márka. Apám főnökkétől hoztam

Akkor BOSS.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10885) Zefír válasza TESCO-Zsömle (#10884) üzenetére


Zefír
őstag

Zsömi te elvetemült: D Ez.. áh xD

(#10886) geprombolo válasza Zefír (#10879) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha ilyen házat tudnék "gányolni", mennék minden évben az MTH-ra, hogy megszégyenítsek mindenkit. Hatalmas grat, nekem nagyon tetszik. :C :C :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10887) Zefír válasza geprombolo (#10886) üzenetére


Zefír
őstag

:R :R Köszönöm!
Idén tervezem, hogy megyek a kis parafa házzal, ezt a gépet felesleges elvinni:)

(#10888) geprombolo válasza Zefír (#10887) üzenetére


geprombolo
senior tag

jaja, túl nagy előnnyel nyernél :DDD :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10889) FID válasza Zefír (#10887) üzenetére


FID
őstag

Akkor elvileg találkozunk! Én is ki akarok menni!
Szerintetek a dvd-t kifújam feketére vagy lényegtelen? nem mintha sok minden látszana belőle mert zsúfolásig lesz!

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#10890) Pista0001 válasza FID (#10889) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem fújd ki, legyen egységes a géppel :K

(#10891) Zefír válasza FID (#10889) üzenetére


Zefír
őstag

Ja szerintem is fújd ki. :K :K

Gépromboló.
Annyira nem nagy cucc ez a gép, sajnos :N

(#10892) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gondoltam megosztanék énis némi tákolást... a bevezető kicsit hosszabb, de melós volt:) avagy: valaha felsőkategóriás vidkari (3870OC), quad, eredetileg 4 vinyó egy codegen házban... ahol nem állhat be a levegő.

ideiglenesen külföldre költöztem. ahol volt már ugyan egy gép (2.66D cerka, 1600pro agp, giga mem, codegány ház, chiefi 360, ez a régi gépem amit megkapott hugom), dehát a quadom mégiscsak pofásabb;]. a problémák ott jöttek, hogy bőrönddel és repülővel mentem... tehát a ház kiesett (a Cosmos üresen 17 kiló). a chifi elégnek tűnt, mert az fsp500gln60as mégiscsak baromi nehéz. a prochűtő otthon egy ifx14 volt, ez a 16.4centis magasságával esélytelen kategória, oldallevétel pedig a cicák miatt nem játszik. vinyók közül volt kettő a hugom gépében, a sajátból a raptort eleve nem is vittem (melegszik), a seagate időközben gariba került, a samsung640est gariztatnám, az 500as WD meg véletlenül otthon maradt, szóval egy 500as samu tartja a frontot plusszban.

szóval, codegen ház. sulinetes. pozitívuma, hogy van, és valamennyi védelmet ad macska és kutyaszőr ellen. valaint atx méretű lap belemegy. valamint nem annyira sorjás, szóval nem vágta el a kezem. valamint 4 5.25ös beépítőhely fér bele. negatívum van sok, pl a 3.5ös hely fedett (és csak össz három van), szal a lianli tr3 szabályozópanelemet otthon is hagytam. további negatvumait nem sorolnám... fogalmazzunk úgy, hogy ár/értéke a nagyonolcsósága miatt nem is rossz;> és befért a bőröndömbe, és túl is élte a repültetést!

lehetőség szerint nulla pénzből kellett kihozni (meg a meglévő cuccokból). külföldön, ahol konkrétan nem lehet kapni alkoholt sehol (tisztításra pl), szigszalagot meg nem találtam.

akkor: a chifi olyan 230Wt tud 12Vn, de legalább azt is két ágra bontva. a proc 40-45Wal primeol (3.0án 80Wot eszik), a vidkari 105Wos TDPjű lenne, ha nem lenne a kemény 3% gyári OC, szal 110Wot számoltam rá (lemérni nem tudtam). ki lehetne abból is indulni, hogy a proc elvileg 95Wos TDPjű, de inkább nem kockáztattam. ez még csak 150W, viszont a chiefben cserélve lett a venti, és akitől vettem, már nem emlékszik, hogy mégis milyen CFMjű volt benne eredetileg és cserélve. magyarul, nem akarom nagyon megterhelni, nehogy leégjen (langyos/meleg levegő a max belőle, de akkoris, az ördög nem alszik). 5 és 3.3Vn a memek a lap és a vinyók vannak elvileg, 4x2gb mem, lap, már csak 3 vinyó és egy pio216d. meg egy hangkari, azt nem tudom melyik ágat terheli a lapon át. értelemszerűleg ez amiatt volt fontos, mert a chifi még a régi 2.0ás érában született (amikor még a 12V ennyire nem volt hangsúlyos), crossloadot meg ahogy néztem annyira nem szereti (így utólag hozni kellett volna az fspt...). ezért is fontos, hogy járjon a levegő, nem akarok hot boxot.

vannak még a ventik: a tápban 2x80, egy kolink 80as hátul, két papst 8012es (egy halk és egy ultrahalk), egy papst 4412GL (1500rpm 120x25) és egy CM 120x25ös nem gyors de legalább közepesen hangos (Cosmosból kiműtve). 7 darab.

a vidkarin egy HR03GT van. otthon úgy néztem befér (tényleg), passzívba a codegenbe már bevállalni nem mertem, szóval kapott ventit. a 120as CMet. a 92es felfogatóval, mert persze a 120as felfogatót szintén otthonfelejtettem. de, Thermalright termékeknél a ventik kókányolása alap, aki cserélt már IFX14ben középső ventit házban, az tudja miről beszélek...

a proc kapott egy AC7prot. occsón és gyorsan kellett valami (ami befér a házba), ez volt kéznél az első boltban. a proc oem, szal sajnos ezt a kiadást nem lehetett megkerülni (gyárit olyan 2körül kapni, ennyi plusszt nekem megért).

de meséljenek a képek:DDD


ő lenne a vidkari... 4 slotos hűtés megural


belső. alul a plusszkábel a néha betolt negyedik vinyónak kell. szebben nem lehetett elintézni sajnos a kábelezést (min 2-3 órát szórakoztam vele, túl sok a vezeték pici helyen)... 7 venti+1 a CPUnak, 3-4vinyó+1optikai, a ház meg mikroméretű. és persze átalakítózni is kell, PSUn nincs 6pines.


előlap nélkül... a vinyók hűtése kritikán aluli, ezt a 80as megoldja. alul a lyukaknál szintén van egy 80as, levegő pedig alulról és picit elölről jöhet be. porszűrő itt ugyan nincs, de elég kicsi a lyuk mindkét helyen, a ventik pedig halk/ultrahalk papstok egész minimális légszállításokkal. a letört tartó a reptetésnél történt, más baja semmi nem lett. masszív ez:DDD


és fent az előlap... eléggé mad max fíling, de biztosabbnak éreztem a dolgokat a 100m3/h körüli papsttal. mellette a szürke takaró a ház egyik fém 5.25ösbeépítésgátlójából lett átalakítva. fekete szigszalaggal lehet szebb lenne, de azt nem kaptam még:(. porszűrő itt már van.

és végül a hőfokok (minden gyárin megy, tuningolni nem nagyon akartam, bár egy picit nagyobb FSB jól jönne bootnál):

CPU (coretemp mérés): idle 35, load 46 (legmelegebb mag), visszahűlés 1-2 perc. maxon megy a venti (valszeg, biosban hőfüggőre van állítva)
vinyók: 28/28/<25(a 160as samu érzékelője 25fok alatt konzekvensen 10-13fokokat mér, ez 21fok körüli szobahőmérséglet mellett vicces), aktív félórás másolgatásra ez max 3fokkal nő.
GPU: idle 36/37, load (50/43) (gpu/ambient), visszahűlés 3-4 perc
everestem éppen nincs fent, de a mobo hőmérséglete a szokásos p35ös keretek (39-42) között marad.

szóval kicsit zsúfolt, kicsit kényelmetlen szerelni, kicsit teszkós, szemnek nem a legszebb, de a miénk:) a hőfokok pedig... nos 50fok fölé semmi nem megy, ami azért egy codegány házban nem kicsit jó eredmény szvsz :C főleg, hogy alapórajelen a TR IFX14 dupla ventivel se tudott 40-43 fok alá menni szobahőmérséglet függvényében. zajosnak zajos, de végeredményben elégedett vagyok.

és szerintetek?:D

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10893) proci985 válasza proci985 (#10892) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

közben lett everestem... 39 fokos az MB.

a CPUra meg az everest 25fokos idlet és 39fokos loadot ír (a szobahőmérséglet itt alacsonyabb szóval lehet... kb egy enyhe május eleji napot tessék elképzelni 20fokos külső hőmérséglettel:) ). a GPU stimmel.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10894) Dimitryj válasza proci985 (#10892) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Hát igen, olyanban volt húgom gépe is, de azt lecseréltem egy másik házra. Agymra ment avval hogy hozzáértem és ha nem volt rácsavarozva az oldallap akkor nemes egyszerűséggel leugrott róla.
ez volt:
[link]
[link]
[link]

ebbe költözött:
[link]
[link]
[link]
azóta mondjuk a proci meg a videókari hűtő is le lett cserélve zalmanra :D

(#10895) geprombolo válasza proci985 (#10892) üzenetére


geprombolo
senior tag

Legszebb a frontális légkavarón lévő négy szigszalag. :DDD Csupacsoda gép, nagyon jó. Gratula! :C Hamarosan bekerül az őt megillető helyére az albumba. Cikk is van róla (az egész topicról), nem tudom, hogy olvastad-e

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10896) Stirbi válasza proci985 (#10892) üzenetére


Stirbi
addikt

szerbusz

elöször is, sztem a házszellőzéseden sokatt segittene ha a kábelokat elrendeznéd, tudom,h sok van belőle meg minden, de hidd el,h csak fölé kell ülni és rendbe lehet pofozni gyorskötözők segitségével.aztán a vga hütést megforditthatnád,h a borda felfele nézzen,utána az ac f7prot ismegfordittanád ,h lentrö la vga felöl szivja a levegőt a táp felé.

remélem megfogadod a tanácsom, és kiprobálod, jol járhatsz :K

(#10897) proci985 válasza Dimitryj (#10894) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

hm, enyém hála égnek nem ugrál, cserébe szorul.

az új gép nagyon pofás lett, az első 80as "beépítőkerete" külön plusszpontot ér. miket állít? hugod mit szól hozzá, hogy vannak elöl pöckök? zalmikkal lehet jobban örült a halkabb gépének:)

geprombolo: köszönöm :R a cikket olvastam, néha benézegettem ide is, csak eddig még azért ennyire ronda haxolást még nem csináltam. igazából az eredeti feladvány úgy szólt, hogy minimálráfordítással egy codegen házat tegyünk quad és 100W+vidkari kompatibilissé, valamint akkormár dugjunk bele 5 vinyót is. ez sikerült, és még némi húzás bele is férne a hőfokok alapján (szvsz az FSP 500gln-60al a 3ghz is menne, jelenleg is a táp miatt nem merek rántani, 3fölött ez a proc meg irdatlanul melegszik). és úgy gondoltam gányolás kipipálva, valamint nem ártana közzétenni, hogy ügyesen elrendezve egy alapból rendkívül rossz szellőzésű házból (1 db 80as hely van benne...) is lehet értelmes dolgot kihozni, akár egy eléggé melegedő rendszer alá is. a cuccok ára ugyan magas, de a papstok nekem pl adottak voltak régebbről, szóval nem kell feltétlenül újonnan 2500-4000forintos ventiket használni. főleg, hogy ezeknél a halkságukat (is) kell megfizetni, ami viszont már nem jött össze:( viszont, nekem pl se fúróm, se fűrészem, se semmi egyéb ilyen eszközöm, amivel villámgyorsan lehetett volna az oldallapra is applikálni némi hűtést.

az első ragasztás... ööö:DDD szóval feketével már szerintem nem is lenne olyan ronda, viszont így is működik... de, ha valahol találok fekete szigszalagot, akkor teszek fel (három hete keresgélek, de persze a duct tapet nem értik, elmagyarázni meg nem tudom, szótár meg használhatatlan) albumba kerülést pedig köszönöm.

Stirbi: köszönöm az ötletet! némi gyorskötözőt vettem időközben (pontosabban úgy néz ki annak is jó), sebtapasszal bebugyolálni az összes kábelt meg nekem is meredeknek tűnt volna (bár, a színéhez ment volna a háznak:DDD). a probléma az, hogy van 8 venti, meg a táp 8 csatija tele, plussz még 4 adatkábel. meg a 20as és a 4es. szóval ezt már próbáltam kábelrendezni... és eléggé necces a dolog. de, még talán egy picit lehetne fejleszteni a dolgon.

a hátracsapással alapvetően van pár probléma. először is nem biztos, hogy egyáltalán beférne lefelé fordított ventivel a CPUhűtő. de ha be is fér, a GPUhűtőre már nem fog felférni egy venti, legalábbis én úgy néztem. ha fel is férne se biztos, hogy ez a kettő jó lenne. passzivan a GPUt nem akarom ebben a házban hajtani... a Cosmosban úgy ment, de ez nem az a ház (fő probléma a GPU memek hűtése ill az ambient temp... hátracsapva ehhez nagyon jó házszellőzés kéne, ami itt nem adott... bár egy 80ast végülis be lehetne rakni, hogy a bővítőslotokon tolja a levegőt). és a fő probléma: ha ez még mind menne is, a chifi még a régi 2x80as dizájnú... tehát a ventibemenete valahol a lap fethűtétése felett van. magyarul a levegő fele (a hátsó kolink nem egy erős darab, a papstok gyengébbek, a 120asok meg nem férnek be) valahol a táp kábelbemeneteinél kötne ki. vagy akárhol, mert a CPUhűtő ventije egy nagyobb teljesítményű 92es. amit meg nem akarok, mert nem tudom, hogy mennyire van alulméretezve szegény táp hűtése (akitől vettem, annak dragonja van, tehát bátran moddolhatott... nekem meg egy AGPs rendszerre lett véve, ahol nem 12Vn kell szinte mindent etetni, tehát megint csak nem volt vészes a dolog). magas hőmérségletre meg lehet az egyenletlen terhelés miatt meginganak a feszek, aminek nem örülnék. mondjuk egy 120as dizájnú táppal (pl azzal, amit otthonhagytam) szvsz menne a dolog.

az a hátracsapás a TRnél egy nagyon jó dolog, de az ambient tempek sajnos magasabbak lesznek (load alatt a Cosmosban magasabb volt az ambient, mint most, és az enyém a 10 darab 120asával nagyon durván be volt hűtve), és hát passzivan a 65ös core csak addig hangzik jól, amíg egy gyengén szellőző házban egy alsóközepes midflow ventivel nincs meg az 50fok... hála égnek a vidkarin és a hangkarin kívül más bővítőkártyára nincs szükségem. mondjuk ha ebbe a házba vennék GPUhűtést, már lehet Trad2/Accelero Extreme kerülne bele.

ami viszont nem látszik: hátul a proc mögött nincsen feltéve a hátlapi takarólemez. a cpuhűtő mögött. ahol még tud kijönni a levegő;] főleg, hogy túlnyomásosra lett tervezve a rendszer (mondjuk a gyakorlatot majd akkor fogom látni, amikor elcsórom hugomtól az egyik füstölőjét:DDD).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#10898) Dimitryj válasza proci985 (#10897) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Csak azért jött le róla mert van benne kb 5 centi csavarodás gyárilag :P

Eredetileg ott volt mobilrack azért van az eéőlapi hűtő, de nem műxik mert nincs hova dugnom :D
A sok kapcsolóval meg a ventiket lehet kikapcsolgatni, valamint a neont és az előlapi LCDt.
A zalmanoktól nem lett sokkal halkabb csak jobb a hűtés, mivel eddig is szabályozva voltak a ventik speedfannal, és így sem lett sokkal halkabb.

(#10899) Stirbi válasza proci985 (#10897) üzenetére


Stirbi
addikt

gecc ennyit irni :DD

hát ahogy gondolod, csak egy jo tanács volt :B , vagy elfogadod vagy nem :R

(#10900) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdv!

Nekiálltam én is barkácsolni, mert kicsit meguntam a régi gépházam, meg kis extra hűtés sem árt, most így félúton viszon lenne egy kérdésem: vászon, bőr kontra gépház(műanyag, fém) tekintetében milyen rögzítőeszközt ajánlanátok? Valami ragasztó, de milyen kellene, hogy mindenhol megfogja? :U

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.