Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11701) Dimitryj válasza PH-User (#11672) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Attól függ mire van szükséged. Köt mint az atom de ez nem "vékony rétegű" ragasztó hanem akkor tud jól ragasztani ha vastagon van. (Pl apám ilyennel ragaszt betonba könnyű szerkezetes épületeknek vas-papucsot).
A pillanat ragasztó meg olyant anyagoknál alkalmazható jól, amelyek nem porózusak és nem oldja őket a pill ragacs oldószere (aszem valamilyen cianát).

[ Szerkesztve ]

(#11702) Dimitryj


Dimitryj
aktív tag

Kis átalakításon estet át a gépem. Képek itt.

És egy kis kábel átalakítás. [link]

[ Szerkesztve ]

(#11703) pee13


pee13
senior tag

Eszembe jutott egy nagyon morbid ötlet. Veszek nyár előtt egy kispolszkit, ez a nagy terv. 25 ezer körül kapni működőképest, kis rohadásokkal. Kivontatnám a telekre, ott kapna egy bukókeretet 40es zártszelvényből, és egy 3 pontos biztonsági övet is gányolnék bele. Esetleg hátrébb hegeszteném az ülést, mivel nem vagyok egy kispók alkat :DDD Ha kész a dolog, akkor el lehet menni homokbánya,homokutak, mezők, jó terepek stb autókázni, simán lehetne borulni is, amit kigondoltam, az nem engedné nyomorodni a kasznit, és egy 590 kilós autót egyedül azé vissza kéne tudnom borítani. 15 éves fejjel talán úgy tűnik, mintha kicsit nagy fába vágtam volna, de nagyon szeretném összehozni, és lehetne vele állatkodni a jó kis homokos terepeken :) A 24 lóerő széttépné a váltót, és repítené a kocsit :D Meg kellene rajta egy 10 centit emelni is. Majd meglátjuk, elsz-e pénzem a műveletre. Kocsira biztos, majd maximum beszállnak kicsit az ősök. Télen pedig simán be tudnék vele állni a teraszra :DDD :DDD :DDD Ugye, hogy elmebeteg vagyok?:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11704) Pista0001 válasza pee13 (#11703) üzenetére


Pista0001
addikt

Ha Lada kereket teszel rá akkor a gumival együtt legalább 5 centit tudsz emelni. Csak vigyázz nehogy beleérjen a sárvédőbe ;)

Szerk.: ja, és egy komplett motorfelújítást pár ezer forintból ki lehet hozni. Megéri :K

[ Szerkesztve ]

(#11705) Laci4 válasza pee13 (#11703) üzenetére


Laci4
senior tag

"Majdnem" ILYEN lenne majd :C

[ Szerkesztve ]

(#11706) frescho válasza Pista0001 (#11704) üzenetére


frescho
addikt

[OFF] Nekem volt Lada kerekkel kispokom. A gyorsulas - mar ha kispoknal beszelhetunk ilyenrol - tovabb csokkent es minden bukkanonal reszelte a sarvedot. Vegul svedfogoval kiperemeztuk a sarvedot, hogy legalabb bele ne erjen.

Amugy a borulastol nagyon felnek egy ilyen kis nyulketrecben, fokent ganyolt bukokeret mellett. [/OFF]

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#11707) jaja1981 válasza pee13 (#11703) üzenetére


jaja1981
addikt

Nem kell semmi ilyesmi dolog a kispókba.
Gyári állapotában megfelelő.
Én ezt műveltem kispókkal, meg régi zsigával is.
Mondjuk akkoriban 5000Ft-ért lehetett venni rendszám nélkülit, de működőt.
Ennyiért tankoltunk azt nyomás.
Amíg bírta, bírta, utána ott hagytuk a mezőn.
Jó móka volt.
Ne csinálj vele semmit, kb1-2óráig mennek, aztán meghalnak.
Nem éri meg foglalkozni velük.
Vegyél olyat, amin nincs rendszám.
Azt kivontatod és mehet a menet!

Ja!
HA borulsz sincs semmi.
A gyári állapotában simán kibírja, ha te sem esel ki az űlésből.
Jól kell kapaszkodni!

[ Szerkesztve ]

(#11708) geprombolo válasza frescho (#11699) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ez nem semmi! Tervezed ezen állapotában házba is beépíteni? :C
#11703 pee13: Van biztiövem, ha kell, ócsóér' megszámítom. Hárompontos, Fordba való.
#11702 Dimitryj: Szép. Szép lett a kábelhosszabbítás is.

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11709) nemethati válasza frescho (#11699) üzenetére


nemethati
senior tag

Most ez mi is, a tápból szívó ventivel fújatod a CPU bordát :F
Mutatós lett nagyon :C

(#11710) geprombolo válasza nemethati (#11709) üzenetére


geprombolo
senior tag

Az bizony! Spórol a ventikkel. Nagyon okos. Elég még egy venti, amivel az alaplapot hűti és máris van egy szép csendes gépe. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11711) nemethati


nemethati
senior tag

Lenne 1 kérdésem: mivel a legcélszerűbb ragasztani a parafát/műbőrt?
Tervem az lenne,hogy gépet kibélelem parafával, majd arra húzok egy réteg műbőrt, design végett.
Milyen tapasztalataitok vannak ez ügyben, kinek-mi jött be?

(#11712) jaja1981 válasza nemethati (#11711) üzenetére


jaja1981
addikt

Parafa mehet palmatex-xel, a műbőr meg enyvvel.
Palma megoldja.

(#11713) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!
Szeretnék magam összerakni egy ventilátor szabályzót. Egy olyat, amin egy Molex bemenet van, egy poti van a kapcsolásban és két ventilátort tudok rátenni. Tudna valaki ebben segíteni nekem? Kapcsolást esetleg és hogy milyen alkatrészek kellenek hozzá.
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11714) Barthezz2 válasza jaja1981 (#11712) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nekem meg pont a palmatexet ajánlott műbőrhöz :U És megjegyzem, nem is lett baja..

Everybody lies.

(#11715) jaja1981 válasza PH-User (#11713) üzenetére


jaja1981
addikt

[link]
Itt mindent megtalálsz!

(#11716) jaja1981 válasza Barthezz2 (#11714) üzenetére


jaja1981
addikt

Akkor jó.
Az én műbőrömet meg ráncosította.
Műbőre válogatja!

(#11717) pee13 válasza jaja1981 (#11707) üzenetére


pee13
senior tag

Azért egy keretet csak felgányolnék rá, telken sorakozik a 40es és a 30as zártszelvény soksok méterben, nem csináltunk belőlük semmit évek óta! Egy kispókra bukózást simán meg lehetne csinálni. Még gondolkodtam egy másik autóban is, mégpedig: [link] Ezt a típust egész jól ismerem, a következő verziót pedig részegen és korom sötétben is összerakom induláskészre az országúton ha kell :DDD Bár mivel nagy mazda fan vagyok, lehet hogy nem lennék képes nyúzni, főleg nem szétvagdosni, és bukót hegeszteni rá... Szerintem egy kispók egy egyszerűbb bukózással simán jó lenne:) Például: [link]

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11718) frescho válasza nemethati (#11709) üzenetére


frescho
addikt

1 venti mindenek felett. :D Mar meg van a gep es a terv, a hazat most kivitelezem.

Egy erosen alulfeszelt Sempron, full integralt alaplap es egy FSP 350PNF lesz benne. A ventit rakotom a cpu venti helyere es fancontrollal lesz vezerelve. Alpapban 400-on, maxon meg majd homerseklettol fuggoen forog majd.

De van egy masik gepem, ami ugyanigy uzemel. Az alaplap fole raktam a merevlemezt es a ketto kozott szivja a levegot a tap.

https://frescho.hu

(#11719) Dimitryj válasza PH-User (#11713) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

(#11720) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Ne tessék megijedni! :DDD

Így kell kinéznie egy elekktromüszerész gépének :C

Csak én tudom hogy mi hova van kötve aki egyszer megveszi megszívja :P

Egyébként én a ventikről a kábel le szoktam forrasztani és zsugorcsövet húzok rá,nem olyan szép de olcsó:)

Ha meglesz a Sata dvd +vinyó meg az AC1 akkor valami filcszerű anyaggal bevonom a belsejét vagy tojástartó alakú szivaccsal:)
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/090904/K_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/090904/K_p_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url=http://www.kepfeltoltes.hu]http://www.kepfeltoltes.hu[/url]

[ Szerkesztve ]

(#11721) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Nem akartam elba.zni!
KÁOSZ

Venti zsugorcsővel

(#11722) pee13


pee13
senior tag

Hoppácska! Elkészült a VU méterem VUméter része! :)) Ugyanis még kellb ele egy power gomb, meg egy négyes bemenetválasztó. Ez még odébb van. A bemenetválasztó egy isostat váltós kapcsolósorból lesz, és a power egy simából. A bal oldali műszernek a mutatóját még majd be kell állítanom nullára, de amúgy működik rendesen. Hátulról rizsszem izzók világítják, 9 voltról. A belseje még prototípus elrendezésben van! :DDD Kép:

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11723) PH-User válasza pee13 (#11722) üzenetére


PH-User
addikt

A Vista meg az Avast! :C Egyébként jó kis cucc ez, mire lehet használni? :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#11724) pee13 válasza PH-User (#11723) üzenetére


pee13
senior tag

Nem is mondom meg.. :DDD [link]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11725) nemethati válasza pee13 (#11724) üzenetére


nemethati
senior tag

Magyarul, aki nem beszél angol [link]

Csini lett nagyon, kíváncsi leszek milyen lesz ha elkészül.

(#11726) zodo válasza pee13 (#11722) üzenetére


zodo
nagyúr

Grat, szép munka. :C

Konkrétan, hogy van meghajtva a cucc ?
Vezérlő paneledet is te építetted ?
Hangerő változtatásával arányossan nő vagy csökken a deprez müszer, mérési értéke ?

(#11727) nemethati válasza Barthezz2 (#11714) üzenetére


nemethati
senior tag

Barthezz2 neked volt valami spéci technikád a ragasztásos műveletre?
Jó lenne szorítóval odafogatni, vagy nem jön fel könnyen?

(#11728) urbanjozsi válasza pee13 (#11722) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Gratula!
Az én vu méterem középről indul. Azt hogy lehet nullára állítani???????

(#11729) Klemens


Klemens
őstag

Nincs véletlenül valakinek feleslegben 3-5mm-es rétegelt lemeze ami normális állapotban van? Nagyjából 1 négyzetméter kellene.
:R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#11730) pee13 válasza zodo (#11726) üzenetére


pee13
senior tag

Igen, sajnos arányosan nő az érzékenysége. Jobb lett volna egy olyan, ami magától a megfelelő szintre erősít. Ez van megépítve, annyi különbséggel, hogy C1 és C2 1uf-re lett cserélve, mert 10uf-el túl lusta volt a mutató.
nemethati:Kívülről szerintem kész, maximum azt a pár repedést a műszerek ablakai mellől fogom megpróbálni eltüntetni.
urbanjozsi: Valószínűleg az nem erre lett kitalálva, de általában a forgórésznek a rugóját egy csavarral lehet feszíteni/ereszteni.

Csináltam rendes képeket:


[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11731) Denito


Denito
csendes tag

Bemásolom az Azonnali kérdések órája topikból, mert témába vág.

"Megépítettem a vibráció csökkentő HDD tartót, amiről tegnap kérdeztem a vélemenyéteket. Nem tökéletes, de remélem, hogy valamennyit azért segít a ház zörgésén. Még csak 1 vinyó üzemel, de azért a keret feletti részeken lehet érezni a rezgést kicsit. A másik kettő vinyó ráadásul ugrálósabb. Írtátok a szivacsot, ami jó ötlet, csak ugye 3 vinyó nem fér el a ház alján, de lehet kitalálok majd valami szivacsos konstrukciót, az finomabban nyeli el a rezgést. A radír is jö ötlet, kb. annyit ez is segít.

2 kép a cuccról:

[L:/dl/upc/2009-09/05/228263_tc140qya5ezuhmrp_p1010001.jpg][IMG:/dl/upc/2009-09/05/228263_tc140qya5ezuhmrp_p1010001.thumb.jpg]

[/IMG][/L]

Már csak a hőmérsékletével kéne valamit csinálni, mert most per pillanat idle-ben is 42 fok, oldalfal nélkül, ami kicsit sok szerintem. De nálam valahogy minden melegszik. ( proci 52 fok, GPU 62 fok idle-ben )"

(#11732) valory


valory
tag

Sziasztok,

mostanság szereztem be a "kicsikét" 1 2 3

kapni fog plexit, valami festést, meg toxik zöld neont

várok esetleg valami ötleteket/tippeket, hogyan és mit moddoljak rajta :))

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#11733) sgergi válasza Denito (#11731) üzenetére


sgergi
veterán

A vinyók elé nem tudsz berakni egy ventit? Vagy nem fér be?

(#11734) zodo válasza pee13 (#11730) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi az infokat.
Sajnálatos, hogy a tied is olyan, mint az enyém csak más elemekből építve.
Jó lenne egy olyan kapcsolás, ami nem függ a hangerő mértékétől akkor lenne tuti.
Repedések eltüntetéséhez, akár matricát is használhatsz.

(#11735) Denito válasza sgergi (#11733) üzenetére


Denito
csendes tag

Max. 2 centi hely van, de inkább kevesebb. Meg igyekszem spórolni a ventikkel. Arra gondoltam, hogy a vincsik tetejére teszek hűtőbordát, meg esetleg valami leszabályzott ventit eléjük, ha van ilyen keskeny kialakítású. Noctua 25 mm, az nem fér be.

[ Szerkesztve ]

(#11736) pee13 válasza zodo (#11734) üzenetére


pee13
senior tag

Szeretem ha igazi a fa, egy kicsit. :))

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11737) zodo válasza pee13 (#11736) üzenetére


zodo
nagyúr

Hát aztat, nem mondtad. :)

(#11738) Lauda


Lauda
félisten

Vaze, ez komoly lett:

:Y :DD

(#11739) sgergi válasza Denito (#11735) üzenetére


sgergi
veterán

Vannak vékony ventik, bár ritkák nagyon. A hűtőborda nem rossz, de egy kis légáramlat ahhoz is kelleni fog.

(#11740) geprombolo válasza pee13 (#11722) üzenetére


geprombolo
senior tag

A helyedben így hagynám. Szép szellős, van bent hely rendesen. :C Tényleg, miért nem ledekkel világítod meg? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11741) pee13 válasza geprombolo (#11740) üzenetére


pee13
senior tag

Mert az izzónak természetes a fénye, a led csak utánzat.

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11742) pee13


pee13
senior tag

Solfruttával beszéltünk msn-en a kispók témában, lehet, hogy betársul a projectbe. Kitaláltuk, hogy a bukócsövezés 30-40mm átmérőjű, legalább 3mm falvastagságú varrat nélküli acélcsőből lenne. Egy vidéki boltban találtam 42,4mm átmérőjű, 4,x mm falvastagságú csövet bruttó 430ft/méter árban :Y Ha találnék valahol hasonló árban, ami közel van, akkor a csövezés nagyrészét megvehetném az eddig félretett kemény háromezer-hatszáz harminc magyar pénzből :DDD

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11743) geprombolo válasza pee13 (#11742) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ha megveszed a polskit, akkor lesz is mivel hazaszállítsd a csöveket! Mivel fogod meghajlítani? Mert a térdeden nem fog menni :DDD

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#11744) nemethati válasza valory (#11732) üzenetére


nemethati
senior tag

Lehet én is beszerzek majd egy hasonlót, ha kész lesz a mostani végre!
Kezdésnek én kivagdosnám az összes létező ventirácsot :K

(#11745) pee13 válasza geprombolo (#11743) üzenetére


pee13
senior tag

Nem fogom hajlítani, ilyen egyszerű! :DDD Majd ívben lesz kivávgva a két cső csatlakozása, aztán keményen megvarrom. Nem szokványos bukócső lesz, az biztos:D

Valami hasonló lenne:

Persze ez a pénz mennyisége, és a cső árához kéepst ritkulhat még :))

[ Szerkesztve ]

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

(#11746) Dimitryj válasza Denito (#11731) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Nekem ilyenem volt (még szép h én csináltam):
[link1]
[link2]

De szereztem egy ilyent és nagyon sirályos. :DDD
[link3]
[link4]
[link5]

(#11747) fkenny válasza Lauda (#11738) üzenetére


fkenny
senior tag

én inkább nem mutatnám meg hogy milyen kábel erdőm van. (sztem teszek fel pár képet mikor takarítottam és kibontottam a kábeleket a géptől .... a látvány és a visszarakása sok időbe került.:D)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#11748) nemethati válasza Dimitryj (#11746) üzenetére


nemethati
senior tag

Dimitryj te negyon komolyan nyomod :D ezt a vinyó rezgéscsillspítást át is veszem, jók a gépeid is, szép munka!

(#11749) Jamby18


Jamby18
senior tag

[link] :Y

[ Szerkesztve ]

(#11750) pee13 válasza Jamby18 (#11749) üzenetére


pee13
senior tag

Én is csináltam már ilyet, 15 amprerrel (rövidzárban) 12 volton:)

"I use heavy strings, tune low, play hard and floor it. Floor it. That's technical talk." -Stevie Ray Vaughan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.