Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Dimitryj válasza dzso22 (#10496) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

:D így vettem a hűtőt h adták hozzá a fekete süniket. SÜN!

Most komolyan. Van olyan hogy alaszol a gép melett? Mert én szoktam, és ezért nálam legyen kussban a gép és ne világítson mint egy karácsonyfa.
Amúgy koliban aki csak meglátta a gépem a nézett nagyokat :D

(#10502) dzso22 válasza Vasinger! (#10500) üzenetére


dzso22
senior tag

El is hiszem sokan ezt mondják :)
szerintem ez betegség és én benne vagyok rendesen :D
sokszor szoktam túlórázni is ha megtetszik valami neten meg tudjam venni
na mi ez ha nem betegség :DDD
Az az ezüst Sharkoon egy fénycsővezérlő. Mosmá led :D
Elég volt hozzá jutnom de sikerült kár hogy szürkét tudtam szerezni.
ventiszabályzóm meg egy Aerocool Modern-v
Először meg bántam mikor megvettem ,de aztán mikor kiderült hogy full automata kellemesen csalódtam.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10503) dzso22 válasza Dimitryj (#10501) üzenetére


dzso22
senior tag

Mákos :DD
Aludni? ugyan má egy 9950es AMD proci mellett lehetetlenség :D
kénytelen voltam házikót venni mert a régi nem bírta hűteni.
Most jelenleg 50decibel körül dübörgök. de ha rákapcsolok eléri a 80at is talán :DDD

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10504) Vasinger! válasza dzso22 (#10502) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi az infót. Ha végül is vagy olyan "okos", hogy ezért keményn megdolgozol, akkor csak tedd. :D :K

(#10505) Jamby18 válasza dzso22 (#10499) üzenetére


Jamby18
senior tag

A plexibe milyen ventik vannak(narancs)??????
Illetve ezeken a képeken már a cpu hűtőd is más ;]
Nekem van a gépbe 3UV neon a fénycsővezérlő mit csinál velük vagy te mit tudsz vezérleni a neonon pl.villogjon.....????

[ Szerkesztve ]

(#10506) Zefír


Zefír
őstag

Kéne szerezni egy decibell mérőt ;]

(#10507) dzso22 válasza Jamby18 (#10505) üzenetére


dzso22
senior tag

Az a két venti igen narancs.
a Cpu hűtő már fél éve ugynaz szívesen elcserélem valami másikra mert én már meguntam a kinézetét :D
Az én vezérlőm tud villogtatni, hangérzékeny,stroboszkóp, és lüktető fény csak annyi különbség van a többihez képest hogy minden effektet tudom manuálisan szabályozni is

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10508) dzso22 válasza Zefír (#10506) üzenetére


dzso22
senior tag

Hát az meg minek kéne neked?
valamelyik régi nokia telóba van ha jól emlékszem ;]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10509) TESCO-Zsömle válasza Zefír (#10506) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem érnél vele semmit...

A legtőbb zajmérő 20-30db-től mér felfele. Az alatt meg nem csak überspéci mérő kéne, hanem süketszoba is. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10510) Zefír válasza TESCO-Zsömle (#10509) üzenetére


Zefír
őstag

Jó csak megjegyeztem hogy 1 decibell mérő elfér a házban:D

Dzsóó jaja van valameikben de nemtom h meikben. :DDD

(#10511) Jamby18


Jamby18
senior tag

Lenne 1olyan kérdésem hogy a VGA-m hogy most van ez a nagy meleg Grid alatt 58fok, a memória lapkák pedig érintésre égetnek (nagyon forróak) ráadásul a venti a bordákról ezt a 58fokot fújja rájuk.
Pár képet teszek fel [link].[link] Erről lenne szó.
Jó tudom vegyek ram süniket,de azokat csak hűtéssel együtt láttam az meg nekem nem kell,valamilyen házi megoldás "gányolás" kellene a józan határokon belül. Valamilyen fémlap?? De azt hogy fogatom fel?? Vagy átfúrom a nyákot,pont a vezetékeknél haaa ;] :DDD :DDD
Ötleteket várok...
Másik gond hogy a szélsőkkel nem is lenne gond de sok a borda alatt van,oda meg nem fér semmi :F
dzso22 kösz a választ, halkak ezek valamennyire?? Mer gondolom 5V-on meg nem világítanak nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#10512) dzso22 válasza Jamby18 (#10511) üzenetére


dzso22
senior tag

Nem valami halkak csak venti szabályzóval ajánlom.
a jó benne viszont az hogy külön lehet tápra csatlakoztatni a ledjeit :)
+3 pines alaplapi csati van rajta.
én tudok szerezni ram süniket :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10513) Vasinger! válasza Jamby18 (#10511) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Figyelj. Ha van rá gari, akkor ne csinálj vele semmit. Nem véletlenül adták ki ez a VGA-t így VRM és fet hűtések nélkül. Ezt bírnia kell így is. Ha nagyon akarsz rátenni valamit, akkor vágjál rá régi p3-as gépek hűtőbordáiból, vagy vegyél az edigital-ba rá ramsüniket.

Azt azért hozzáteszem, hogy ilyen csupasz VGA-t még én se láttam. Legalább a GPU körüli cuccokat lefedhették volna.

[ Szerkesztve ]

(#10514) aero. válasza Jamby18 (#10511) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

58 fok vga-nak meg se kottyan, az az üzemi hőmérséklet, egyébként a memória szokott a legmelegebb lenni. ha a túloldalán megérintem a kártyát ahol a gpu van ( ami 47 fok alapon ) az is éget 3-4 másodperc múlva.

szerk.: ja mondjuk vf830-as, ami csak a gpu-t hűti. ettől függetlenül bírnia kell, de jó ha van a házban egy kis huzat :)

[ Szerkesztve ]

(#10515) Jamby18


Jamby18
senior tag

Köszönöm mindenki válaszát. Akkor így marad amúgy még fél év gari. van rá, azért nem akarom szétszedni.

(#10516) Pista0001 válasza Zefír (#10510) üzenetére


Pista0001
addikt

Általában az outdoor Nokiákban volt decibell mérő (pl 6250)

(#10517) Vasinger! válasza Pista0001 (#10516) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, jól mondod. Pár hete majdnem vettem olyat 1k-ért a decibel mérőért, se nem olyan jó az. Nagyon kezdetleges, pontatlan. :(

(#10518) geprombolo


geprombolo
senior tag

Ha kell egy 24 pines csati, akkor szólj, ha állod a postát, küldöm, némi dróttal is, van rossz tápom elég.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10519) rob210 válasza Jamby18 (#10511) üzenetére


rob210
nagyúr

A legegyszerűbb megoldásra nem gondolsz.
Betenni egy ventillátort a gép aljába ami a vga-ra fújja a levegőt a ház aljából ahol a leghűvősebb (álltalában).

Egyébbként a hynix ramok jól bírják a meleget, ha nem tuningolod SZVSZ nem kell hozzányúlni, ha tuningolod akkor vízhűtés, mert a gari olyankor úgy is ugrik.
:R

Renault power

(#10520) Davidof92


Davidof92
senior tag

Próbált már valaki házilag az otthonlévő dolgaiból vízhűtést csinálni? Ilyen jó gányolósat :D.

(#10521) Móci


Móci
addikt

Itt a meleg, izzadnak a winchesterek... de vajon jó ez nekünk? Naná, hogy nem!
Mivel én is ezen a véleményen vagyok, gondoltam teszek valamit a hő és a zaj ellen.
Zaj, mert a Foxconn háznak van egy speciális tulajdonsága, mégpedig az, hogy szar, gagyi anyagból van, s ezért a 2 db vinyó rendesen berezgeti (nőknek ajánlott bugyi nélkül ráülni!).
Így is egy hirdetőújság van az egyik lába alatt, mivel vetemedik a drága.
No lássuk a megoldást!
Anno gondolkodtam htpc-ben is, de ez pénz hiányában elmaradt. Viszont szereztem egy at-s házból egy vinyó tartó kis blokkot. Pont kettő merevedéses lemez fér el benne...
Elég a rizsából, jöjjön a barkács!
Először is találni kellett valamit, ami csillapítja a vinyók rezgését egyéni szinten. Az alaplapi dobozban található szivacsból vágtam ollóval darabokat, s ezeket raktam a fém és a merevlemezek közé. Kicsit szar volt rajta áterőltetni a csavart, de megérte! Érdemes a vinyóval együtt becsúsztatni, s egy morcos mozdulattal betolni keményen a csavart, hogy szakadjon át a szivacs. Meglepően jó eredményt értem el vele, első fázis letudva!
Hűtés.
Nos, a lassan védjegyemnek számító kodegány-gépház-kártyatartó lemezéhez (ez fogja a postaládát is, ha valaki emlékszik rá) nyúltam ismét. Kicsit kikalapáltam egyenesre, s fúrtam rajta 3 lyukat. Egyet a felfogatásnak, kettőt a 9 centis ventinek. A fúrás nem sikerült jól, ugyanis eltört a fúrószár (a tokánykulcsot sem találtam), így 100-as szöggel ütöttem át. Kis reszelés, és kész is van! természesten a tartó és a venti felfogatása közé is került szivacs.
Amikor mindez meglett, összeraktam a 'művet'. Egy csavar fogja a ventit a vinyótartóhoz, de bőven elég, nem kell több! Ugyanis a szivacs megtartja szépen a légkavarót.
Ezt a csodát az 5,25-ös helyekhez raktam be a házba egy 1 centi vastagságú szivacsra, amit duplán hajtottam. Ez az egész alapja, s a venti tartó is, ahogy az előbb említettem.
Az eredmény? Zéró hang, jó hűtés, s filléres anyagok!
Természetesen ha egy régi háznak vágja ki valaki a vinyótartó részét, s alul összemókolja valahogy, hogy az enyémhez hasonlítson, az is megfelelő lesz.

Íme a galéria, a képek sajnos nem lettek nagyon jók, mobillal készültek.
Az első képeken a fent említett vinyótartó van, utána következik a szivacs, majd az egész összeépítve, s a végén a gépházban, ami ocsmány minőségű lett. Köszönjük, W810i!
A szobában meg pakolás volt, azért a nagy kupleráj.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10522) rob210 válasza Davidof92 (#10520) üzenetére


rob210
nagyúr

Sokan csináltak már HOME MADE vízhűtést, vannak egész jól sikerültek is.
SZVSZ jó anyagválasztással komoly darabok készíthetők, de sok idő megy el vele.
Annó egy két kiegészítést én is legyártottam, mint pl. vga blokkhoz kiegészítő ram hűtő, PWM IC re hűtő, stb.

Én a rezet kultiváltam, de alumíniumból is lehet barkácsolni.
Saját tapasztalat, hogy a leggagyibb otthoni víz hűtés is jobban hűt 4-5°-al a léghűtésnél, hangja meg ugye nincs.:)

Renault power

(#10523) urbanjozsi válasza rob210 (#10522) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

"hangja meg ugye nincs"
Vízhűtésnél a "radiátorra" is raknak ventillátort. Van, hogy 2db-ot is! Léghűtésnél egy venti a procin, egy a házra az is 2db. Akkor mindkét esetben ua. venti kelti a zajt. Vagy nem jól gondolom? :F

(#10524) Jamby18 válasza Vasinger! (#10513) üzenetére


Jamby18
senior tag

Túrtam a keresőt,de nem találtam semmi olyan ötletet,hogy mivel kell felrakni a ramsüniket a memóriákra, van itthon hűtőbordám,majd valahogy "feldarabolom" de hogy mivel rögzítsem :F paszta az elengedi, ha meg ragasztó akkor milyen ami át is engedi a hőt. Ötlete van valakinek??

(#10525) Davidof92 válasza rob210 (#10522) üzenetére


Davidof92
senior tag

Én valami hasonlóra gondoltam: [link]
Lehetne felhasználni ablakmosó szivattyút is erre a célra pl, vagy bármi egyéb limlomot :D

(#10526) dzso22 válasza Móci (#10521) üzenetére


dzso22
senior tag

Ilyen házi winyóhűtést én is csináltam régebben :D
nekem a serverembe volt melegecske.
kép1
kép2

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10527) Solfrutta válasza dzso22 (#10526) üzenetére


Solfrutta
tag

Ugyan így akarom majd megoldani, de csak akkor hogyha megéri. Elég kevés lesz a gépben a légmozgás, 2 darab 12es venti 3,3 vagy 5 voltról. Mennyire hatékony?

(#10528) dzso22 válasza Solfrutta (#10527) üzenetére


dzso22
senior tag

Nekem egész jól bevált a forró winyóból egy langyos cucc lett.
Csak arra kell figyelni hogy egy nagyon kevés légmozgás kell a bordákhoz
Venti túlzás elég ha valami szellőző rács mögött van a dolog

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10529) Dimitryj válasza Jamby18 (#10524) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Van egy csávó aki ilyent árul jóárasítva és énis most rendeletem tőle.

(#10530) Dimitryj válasza dzso22 (#10526) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

A kosuth bejön rajta, vagy a szabad európa? :DD

Elég ha megfelelő ventit pakolsz elé, és nem egy marék alut rá. enyiből VGA RAM sünit is ragaszthatnál rá :))
A lényeg megfeleleő légáramlat, és annak elvezetése.
Vagyis ha van egy fránya venti előtte nem kell semmi más venti meg ilyesmi. De a venti előtt max rács legyen és ne a gépház mert a gyári helyek (főleg ócó codegen gazdaságos házikóban) nem érnek sokat, ha előtte ott az oldallap, és semmi levegőt nem tud beszívni a venti.

(#10531) dzso22 válasza Dimitryj (#10530) üzenetére


dzso22
senior tag

Ez nem sokol :DDD
A venti hangos ezért marad az alu
van a vinyón ram süni is :D az alján

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10532) dzso22 válasza Dimitryj (#10530) üzenetére


dzso22
senior tag

Jah és annó Tesztképp raktam össze és ha egyszer így bevált minek a hangos venti. :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10533) Wannacoke válasza dzso22 (#10526) üzenetére


Wannacoke
tag

hány táp halt meg azért hogy a vinyód hütse?;)

(#10534) dzso22 válasza Wannacoke (#10533) üzenetére


dzso22
senior tag

:)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10535) Pista0001 válasza rob210 (#10522) üzenetére


Pista0001
addikt

Jól mondod! Én aluból csináltam annak idején az egészet. Léghűtés bordáját alakítottam át vizesblokknak, akvárium szivattyú keringette a vizet és egy fél Honda Civic hűtőből készült a radi. Két darab kis fordulatú 120-as venti volt a radiátoron, hangja semmi nem volt és kábé 10 fokkal hűvösebb volt alatta a Tbred-b mint az AC Silen Copper2 alatt terhelés nélkül, terhelve meg legalább 15-el. Csináltam azóta rézből is de azt még mindig nem próbáltam ki mert nem tuningolok, alapon meg a mai léghűtések is nagyon hatékonyak és alig van hangjuk.

#10521 Móci: Hasonlót csináltam én is korábban :K

[ Szerkesztve ]

(#10536) rob210 válasza urbanjozsi (#10523) üzenetére


rob210
nagyúr

Nem jól gondolod, mivel a vízhűtésnél passzív radiátor is van, de ha ventivel hűtöd akkor is 12cm es venti van rajta, ami 5 voltal van hajtva.
Ugyanis nem kell annyi levegőt szállítania.
Effektiv 9db a zajszint.
Léghűtésnél nem hiszem, hogy tudsz ilyen halkat mutatni.
:R

Renault power

(#10537) Dimitryj válasza dzso22 (#10531) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

Ha ventit teszel elé egyáltalán nem hangos ha megfelelő a hely kialakítása. Vagyis nincs előtte sok vacak ami nagy szélzajt generálna (főképp emiatt szokott hangos lenni), valamint szabályozd le a ventit. Nem kell annak maxon pörögnie, elég ha 700-900-on pörög.
Nálam is bent van 2db 12es zalman és nincs sok hangja mivel 5Vra van kötve, akárcsak a videókari. Szóval ha jól teszed be és nincs előtte sok szir-szar akkor nem hangos.

(#10538) urbanjozsi válasza rob210 (#10536) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Éreztem, hogy valami sántítani fog az elméletemben :D

(#10539) Móci válasza Pista0001 (#10535) üzenetére


Móci
addikt

Akkor nem én fingottam a passzátszelet! :DDD
Örülök, hogy végül is nekem sem sikerült gagyit összerakni a többihez képest.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#10540) dzso22 válasza Dimitryj (#10537) üzenetére


dzso22
senior tag

Én nagyon utálom a ventit :D
Most azon vagyok hogy full passzív legyen az egész Szerverem.
max egy venti lessz ami a meleg levegőt szívja ki.
Egyébként Igazad van ha bárki megcsinálja a hűtést így ahogy leírtad valóban nem is hallni
a coolert. Csak engem már maga a tudat zavar hogy mennyi venti lenne a gépbe :)

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10541) Dimitryj válasza dzso22 (#10540) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

:D

(#10542) fkenny


fkenny
senior tag

unatkoztam és hát volta egy rossz szőnyegtisztítónk de a szivattyúja működött. fogtam magam és beleépítettem egy szép házikóba.:) :D
a többit mondják a képekkép

elősször egy cartedoros fagyisdobozba épitettem de mikor bekapcsoltam elkezdett mozogni meg reszketni mint a kocsonya :DDD
Várom a commenteket.:)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10543) Zefír válasza fkenny (#10542) üzenetére


Zefír
őstag

Ez most mire volt jó?:D

(#10544) fkenny válasza Zefír (#10543) üzenetére


fkenny
senior tag

hát mert a szőnyegtisztitónak k.rva nagy volt a háza meg szar is volt és igy ilyen lett. :DD

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10545) dzso22 válasza fkenny (#10544) üzenetére


dzso22
senior tag

Mi lessz a működési célja Kerti zuhany vagy muskátli locsoló? :DDD

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#10546) jaja1981 válasza fkenny (#10542) üzenetére


jaja1981
addikt

Ez nagyon szép és jó, és 15 évesen nem rossz, ahhoz képest, hogy én ennyi idősen autókat szereltem, és volt egy Rigám, amit el lehet képzelni mennyit kellett bütykölni, főleg a kuplungját.
De mi ez? Ez most fúj, vagy szív, vagy csak sziszeg?
Zsírpumpa?

(#10547) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nesze neked kétrétegű nyág... Avagy egy lemezcsavar csodákra képes.

[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#10548) fkenny válasza jaja1981 (#10546) üzenetére


fkenny
senior tag

kedves......:)
neeem,viráglocsolónak van hogy van egy kis időzítő és pontban este hatkor ha be van dugva bekapcsol és elvégzi a locsolást.:)
:D
(azt hittem hogy a sertészsíros boboznak van valami + jellege ) :DDD
De van több modom is majd azokat is linkelem:D(azok sztem jobbak)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10549) Dimitryj válasza zoltanz (#10547) üzenetére


Dimitryj
aktív tag

aztaleborult hétszenségit, ez meg hogyan sikerült?

(#10550) zoltanz válasza Dimitryj (#10549) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem én dolgoztam, nem akarom learatni a babérokat jogtalanúl. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.