Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Fagyi válasza Pttypang (#10800) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Specifikáció ugyan nincs ,de a manulban sima molex csatira kell dugni és fix 1500 rpm -et ad.
Ötlet másik molex ? Amiről üzemel is valami.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#10802) Pttypang válasza Fagyi (#10801) üzenetére


Pttypang
veterán

Próbáltam..18v-os fúróakksiról vígan megy de előtte a gépről ment..1szer átraktam fúróakksira(szétkaptam a molex részt) és aztán visszaraktam a molexet azóta nem megy molexről..gép megy a ramhűtő nem:S
Tehát úgytűnik válogatós a hűtő :D

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10803) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Az az elképzelés született meg a fejemben, hogy a házamban hátul csak 8cm-es ventillátoroknak van hely, és hátul kivágnám a 2 ventihelyet + azta lenti szellőző részt, és valami másik fémlappal, rácsal befedem, és rátolok egy 12es ventit keret nélkül.
Nah a kérdés az lene, hogy milyen lemezt lehetne betenni háta, és hogyan? Szegecselni, vagy heggeszteni? :U

Előre is köszönöm a válaszokat!!! :R

(#10804) Zefír


Zefír
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#10805) Pista0001 válasza Pttypang (#10802) üzenetére


Pista0001
addikt

Crytec210: Én már jártam úgy hogy kicsúszott a molex egyik tüskéje félig. Vagy fél napig kerestem a hibát :B.

Zefír: szerintem szegecseld. Tiszta és egyszerű megoldás és még a gépet se kell nagyon szétkapni. A hegesztéshez tuti le kéne szedni az összes műanyagot meg elektronikát és még az a veszély is fenn áll hogy elhúzza lehűléskor az egészet. Arról nem is beszélve hogy a hegesztésnél elkezdhet rozsdásodni a lemez. Szerk.: Arról nem is beszélve hogy összeszegecselni különböző anyagokat is lehet, hegeszteni viszont csak azonosakat :)

[ Szerkesztve ]

(#10806) Zefír válasza Pista0001 (#10805) üzenetére


Zefír
őstag

Köszönöm! :R :R
Akkor még átgondolom, hogy hogy is legyen a dolog. :K

(#10807) Pttypang válasza Pista0001 (#10805) üzenetére


Pttypang
veterán

Csati nélkül pusztán érintkezővel is próbáltam..úgy se megy..

Everybody lies.

(#10808) Pista0001


Pista0001
addikt

Srácok!

Ugye jól sejtem hogy az alaplap déli hídja kevesebb hőt termel mint az északi (főleg mint egy integrált VGA-s északi)? Az a helyzet hogy a HTPC-be szánt DFI alaplapom északi hídján kicseréltem a hűtőt egy Zalmanra mert az eredeti összeférhetetlen volt a procihűtővel (az más téma hogy a Zalman is csak éppen hogy jó lett) és sznob esztétikai okokból arra gondoltam hogy az így felszabadult NB hűtőt áttenném a roppant snassz SB hűtő helyére.

(#10809) Pttypang válasza Pista0001 (#10808) üzenetére


Pttypang
veterán

Tedd át nyugodtan..szerintem csak javítani lehet a hűtésén :) egyébként az északiban van ha jool tudom a memóriavezérlő szooval...
Na de vki pls mert örülnék ha majd az új ramokra működne a hűtő ;] :))

Everybody lies.

(#10810) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Csináltam egy Micro ATX gépet. Egész jó lett.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#10811) Andrew_31


Andrew_31
Modder

Majd csinálok jobb képeket is.

[ Szerkesztve ]

(#10812) Pista0001 válasza Pttypang (#10809) üzenetére


Pista0001
addikt

Ezek szerint jól sejtettem :R
A 939-es AMD-k esetében amúgy már a prociban van a memóriavezérlő.

(#10813) jaja1981 válasza Pttypang (#10809) üzenetére


jaja1981
addikt

Ha a 12V-os ventit 18V-ra kötötted, valszeg ki is nyírtad.
Valami kis áramkör meghalt benn, ezért nem megy 12V-ról.
Ilyen hülyeséget, hogy 50%-kal nagyobb fesz-t adni neki?
Mintha a tápodat 380-ba dugnád.

(#10814) geprombolo válasza jaja1981 (#10813) üzenetére


geprombolo
senior tag

Öööö... valami ilyesmire gondoltam én is. Meg kellene nézned egy külön 12V-os táppal. Ha nem megy, akkor hazavágtál benne valamit. Említetted, hogy fix fordulatos. Ez esetben tényleg elszállt benne az elektronika, 50%-os túlfeszt nem szokott semmilyen komoly elektronika elviselni (max másodpercekig)

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10815) Fagyi válasza Pttypang (#10798) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Akkor ez is ,mint az elektromos berendezések többsége, füsttel megy !
Te pedig kiengedted belőlle a füstöt ! :Y
Nagyító elő és nézd meg, hogy valami kipukkant-e az elektronikájában vagy elektonikus haverhoz vidd el és nézesd meg.
Bár az furcsa, hogy nagyobb feszről megy kissebről nem. Elvben nem működik,de mégis.
De olyat tényleg nem szabad csinizni, hogy nem rendeltetésszerűen használjuk. :N

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#10816) geprombolo válasza geprombolo (#10814) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hoppá, nem maradt időm szerkeszteni... helyesbítek, Fagyi mondta, hogy fix 1500-on pörög a propeller.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10817) Fagyi válasza geprombolo (#10816) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ezt az adatlapján írják.

De ebből is az látszik, hogy csak két ér van bekötve.

Ezért mertem erre következtetni, hogy fix 1500 rpm. :R

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#10818) geprombolo válasza Fagyi (#10815) üzenetére


geprombolo
senior tag

Nem sok ventit láttam, ami nem vezérelt, hogy elektronika legyen benne. Ha nincs, akkor lehet, hogy menetzárlatos, akkor meg kuka az egész. Ha vezérelt, akkor meg ki kell szedni az elektronikát, mert nem sok javítható alkatrész van benne és még mehet direktben, bár nem raknám többet gépbe. Az elektromos cuccoknak megvan az a rossz tulajdonságuk, hogy minél kifinomultabb az elektronikájuk, annál nehezebben viselik el a túlfeszt. Magyarul annál hamarabb engeded ki belőlük a füstöt.

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10819) TESCO-Zsömle válasza Fagyi (#10817) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Látom, hogy gyári megoldás, de én úgy tudom, semmi jóhoz nem vezet, ha a 12 és 5V-ot összekötjük, mégha van is egy fogyasztó közöttük...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10820) Fagyi válasza TESCO-Zsömle (#10819) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Ehhez nem értek,hogy a molexben melyik ág mit csinál de találtam egy linket,arról hogy néz ki. :C
Görgetés és a 4.-5. képen látszik. 2*2 ér ésa molex két szélébe van bekötve.
Bár az igen érdekes,hogy miért nem a szokványos, színű kábeleket használják! :Y
Egy sima harisnyázás után,simán meg lehet cserélni, ha nem figyel az ember.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#10821) Fagyi


Fagyi
aktív tag

Itt az a ritka pillanatok egyike amikor valóban láthatjuk mi működteti az elektromos dolgokat. :C

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#10822) TESCO-Zsömle válasza Fagyi (#10820) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10823) Pttypang válasza jaja1981 (#10813) üzenetére


Pttypang
veterán

ööö 18v-os az akksi de nem épp állt a helyzet magaslatán (le vót merűűve:D)
de azt kéne megtudni hogyan is kéne kötni molexbe..merthogy a rajzokon a 2szélsőhöz kell bekötni..na de melyiket melyikhez? :Y ....(bekötöttem már 1szer de már nemnagyon emlékszem :()
Jah látom írtak..jaja a szín miatt nem tudom melyiket melyik oldalra kéne kötni :S

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#10824) jaja1981 válasza Pttypang (#10823) üzenetére


jaja1981
addikt

Ha 7 volt-ot akarsz, akkor a sárgára megy a venti piros vezetéke, és a molex piros vezetékére megy a venti feketéje.
Nyugodtan lehet így 7V-ot csinálni, a tápnak semmi baj nem lesz, mert nem tudja, hogy az elektronok mit csinálnak, csak hajtja őket.

(#10825) geprombolo válasza Fagyi (#10821) üzenetére


geprombolo
senior tag

Hát, ez se fog tovább menni! A füst legrosszabb tulajdonsága, hogy ha egyszer kijön a cuccosból, akkor nem lehet oda visszatuszkolni. :W

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10826) geprombolo válasza jaja1981 (#10824) üzenetére


geprombolo
senior tag

Ez a 7V-os dolog többször ki lett már tárgyalva, egyesek támogatják, mások keményen ellenzik, mert egy esetleges zárlat esetén nem biztos, hogy az 5V-os ágon felfolyó 12V nem vágja azonnal haza a tápot, meg akár minden egyebet is, ami galvanikusan rá van kötve arra az 5V-os ágra. Mindenkinek saját felelőssége, hogy megteszi-e, vagy sem, tudván, hogy mit reszkíroz

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10827) jaja1981 válasza geprombolo (#10826) üzenetére


jaja1981
addikt

Így van.
Rövid zár ellen nem hiszem hogy véd, mert a védelem az ágakat a nullához képest nézi.
Ebben én is igazat adok.

(#10828) Pttypang válasza jaja1981 (#10824) üzenetére


Pttypang
veterán

Van fekete meg szürke vezeték :D

Everybody lies.

(#10829) jaja1981 válasza Pttypang (#10828) üzenetére


jaja1981
addikt

Küldj képet.

(#10830) Pttypang


Pttypang
veterán

Inkább köznyilvánosítom :D

Everybody lies.

(#10831) Fagyi válasza Plero (#10782) üzenetére


Fagyi
aktív tag

Nah sikerült összerakni a gépet. Fotók és videó az oldalamon.
Segítsetek pls !

Van egy ilyenem

Annyi a gondom vele bekapcs után jönnek a hiba kódok 601,161, 1hosszú csip 1 rövid csip, 163.
Ezután megjelenik egy menü és ennyi.Lehet valamit kezdeni vele vagy kuka a gép ?
Video és képek

A hiba kódok is megvannak,csak az orvosság nincs meg rá.

https://logout.hu/cikk/zyxel_nas326/ Nexbox A95x + IPTV

(#10832) Solfrutta válasza Fagyi (#10831) üzenetére


Solfrutta
tag

Nekem ezekből a képekből úgy tűnik hogy működik ez a gép, csak nincs rajta rendszer. Itt tedd fel a kérdést, Ők jöbban benne vannak a témában.

(#10833) jaja1981 válasza Pttypang (#10830) üzenetére


jaja1981
addikt

Molexben a szürke a sárga, a fekete a piros.

(#10834) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!
fekete perforált lemez rácsot hol lehetne venni? a dvd meghajtó alatti két takaróelemet akarom átalakítani rácsosra mert nem nagyon kap levegőt a cpu hűtése!

(vagy lehet-e gyárilag rácsosat kapni vajon?)

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#10835) johniee válasza petymeg (#10834) üzenetére


johniee
senior tag

[link] :K

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#10836) rii


rii
nagyúr

hello

krómcsövet hol lehetne venni 5-ö 6-os belsővel
méretre vágatni
csővágóval?

előre is köszi.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10837) geprombolo válasza rii (#10836) üzenetére


geprombolo
senior tag

barkácsbolt? :F

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10838) rii válasza geprombolo (#10837) üzenetére


rii
nagyúr

van itt egy mellettem, de nem hogy króóóóóm ... de még csőő sincs )))-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#10839) Pttypang válasza jaja1981 (#10833) üzenetére


Pttypang
veterán

ty kis átalakítás és megy is :D

Everybody lies.

(#10840) fkenny


fkenny
senior tag

újabb gányom: eeezzzz Egy volt oszt társamnak van notia és a wifi kártyáját az első perc óta gyilkolja akaratlanul:D a gépből már kitört 2usb-t azt is visszavarázsoltam neki:D de beszélnek a képek meg az alattuk levő szöveg :D
Várom a reakciókat :DD :R

valakit ez érdekel? sürgősen eladó szóval olcsóbban adom :D

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10841) aero. válasza fkenny (#10840) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

ilyet makró módban kell fotózni, kb 10 centiről ... amúgy szép munka

(#10842) fkenny válasza aero. (#10841) üzenetére


fkenny
senior tag

köszi :D (amúgy lehet az is meg az is hogy kb fél éve nem volt kikapcsolva :D és picit lasú de lusta vagyok kikapcsolni:D :R

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10843) geprombolo válasza fkenny (#10842) üzenetére


geprombolo
senior tag

Mit nem akarsz kikapcsolni? Amúgy nem semmi egy ilyen apróságot megcsinálni, hogy még menjen is. Grat neked. :C

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10844) fkenny válasza geprombolo (#10843) üzenetére


fkenny
senior tag

köszi. ha látnád mien forrasztóm van jobban gratulálnál. (örülök ha a biztosítékot nem veri ki mikor bekapcsolom:D

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10845) geprombolo válasza fkenny (#10844) üzenetére


geprombolo
senior tag

Képet! :C ;]
Amúgy nekem csak pisztolyom van, legalább 15 éves és már rég a második házát fogyasztja. Full multinacionális szerszám, mert román pisztoly lengyel házban. És passzol bele rendesen! Most vajon ki lopta a másiktól a dizájnt?
Majd egyszer lesz pákám is. Majd. :W

[ Szerkesztve ]

cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

(#10846) fkenny válasza geprombolo (#10843) üzenetére


fkenny
senior tag

jah a k800i-t :d telót:D :C

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#10847) adam320 válasza Fagyi (#10771) üzenetére


adam320
senior tag

A helyzet az hogy a procim full terhelés alatt se megy 54 fok fölé :K
Amugy ezt a procihűtőt előttem Opteronon használták,szoval izéé...ottse ment folyamatba 3341 rpm en... :(

(#10848) adam320 válasza adam320 (#10847) üzenetére


adam320
senior tag

Vmi ventillátorszabályzo progi nincs a speedfanon kivül? :F

(#10849) Pista0001 válasza adam320 (#10848) üzenetére


Pista0001
addikt

Az alaplap BIOS-ában a "H/W monitor" menüpontban a "CPU smart FAN Target" pontnál tudod beállítani hogy hány foknál érje el a max fordulatot a venti, a "CPU min. FAN Speed (%)" pontnál pedig hogy a maximum hány százaléka legyen a minimum fordulat. Próbáld ki úgy hogy az elsőt állítsd 60°C-ra vagy akár 65°C-ra, a másodikat 50%-ra.

Amúgy abszolút nem vág a problémád a topic témájába.

[ Szerkesztve ]

(#10850) FID


FID
őstag

Na megjött pár vizes cucc még várom a ddc-t meg a tartályt ezek jobb oldalon lesznek!
[link]

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.