Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:19

LOGOUT.hu


Az összefoglaló átalakul, fontosabb infók a hajtás alatt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41701) bryant56 válasza Kiskokó (#41676) üzenetére


bryant56
aktív tag

Zozoka007 nevű felhasználó nem crew tag és soha nem is volt az!

(#41702) JakyHUN


JakyHUN
csendes tag

Hello,

Lehet csatlakozni a közösséghez?

- viszonylag gyakran játszom
- nem vagyok rosszindulatú kö.ög, nem fogok senkire össze-vissza lövöldözni :)
- jelenleg asszem 130-as szinten vagyok
- szoktam pár PH-s taggal PS heistet tologatni időnként
- 30+ életkor, ha ez számít valamit :)
- néha idegbeteg vagyok (rettentő módon ki tudnak akasztani az idióták...) és flegma, ami a szívemen az a számon, de ez nem egy kultúrjáték, ennek megfelelően néha a szavaimat sem válogatom meg :)

(#41703) Kiskokó válasza bryant56 (#41701) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ja jólvan :D tényleg akkor csak szimplán magyar :D meg gyökér :D

Amúgy még mindig érvényes
Aki akar és még nem friendem vegyen fel!!!! : Saabe60

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#41704) CactuS válasza JakyHUN (#41702) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Szerintem korrekt bemutatkozás, dobj egy kérelmet a PH crew-ba és elfogadjuk. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#41705) #81556480 válasza CactuS (#41704) üzenetére


#81556480
törölt tag

Két függő kérelemnek elküldtem hogy csak PH bejelentkezés után vesszük fel őket !

engem meg állllandóan az IGN Crew-be invitálnak, nem győzöm elutasítani.

[ Szerkesztve ]

(#41706) gyugyo79 válasza CactuS (#41704) üzenetére


gyugyo79
addikt

Érte kezeskedem is meg gondolom mások is akik játszottak már vele, mert többször voltam más PH sal vele egy csapatban, sessonbe jó fej és jó játékos.

(#41707) ProgenXL válasza JakyHUN (#41702) üzenetére


ProgenXL
őstag

JakyHUN többször volt már velünk egy sessionban. Teljesen korrektül játszik :) Szerintem sincs akadálya hogy becsatlakozzon. :)

Gunner for life

(#41708) gabo91 válasza #81556480 (#41698) üzenetére


gabo91
aktív tag

Akkor bejelentkezem, nehogy kitegyetek :)
aktívan olvasok, írni nem szoktam. :U :D :C
tgabo91

(#41709) hegyipapa válasza JakyHUN (#41702) üzenetére


hegyipapa
senior tag

Jaky-vel én is játszottam már többször is, nincs vele gond, normális.

(#41710) UnConnecteD válasza Plata (#41685) üzenetére


UnConnecteD
senior tag

szivesen

(#41711) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Arra rájött már valaki, hogy mi a legkönnyebben eladható/fenntartható üzlet? A feltöltés az egyszerű, max pénzből kell, de az eladás az neccesebb. Az irathamisító nyugodtnak tűnik, de még a kisebbik eladáskor is 3x5 cím van. Egyszerűen 14/15-nél többet nem bírok kihozni belőle, 1 cím mindig a francba van kirakva, ami oda-vissza 7-8 km-es távot tenne ki.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#41712) ProgenXL válasza CactuS (#41711) üzenetére


ProgenXL
őstag

Nem muszáj egyedül eladni az árut :)
Amúgy a max cím 15 mindnél.

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#41713) CactuS válasza ProgenXL (#41712) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Az oké, csak pl.: a csónakos nekem sokkal egyszerűbbnek tűnt, mint a hegyre felmászni a lomha futáros kocsival és csomagokat kidobálni. :B Azért kérdeztem, hogy kinek mi jött be, melyik a legkönnyebb. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#41714) Plata válasza CactuS (#41713) üzenetére


Plata
félisten

Nekem a csónakos,mert annál volt bónusz is.
Ma este megint szórakoztunk egy kicsit,adtam el én is meg a többiek is,szerencsére volt nyugis Ph-s session
Épp Saabe-nak segítettem mikor Saabe úgy döntött kipróbálja a tankom és a gyára előtt ámokfutást rendezett vele,egy kék miniszoknyás csaj meg tök pipa lett hogy Saabe robbantgatja az autókat és előkapott a táskájából valami kis szar stukkert és elkezdett lövöldözni vele Saabe-ra,közben meg tolta hozzá is hogy F.ck you meg hasonlók.Állati jó hecc volt. :D

(#41715) ProgenXL válasza CactuS (#41713) üzenetére


ProgenXL
őstag

Az eladási módszer nem üzletfüggő. Mindnél beadhatja azt hogy postakocsival vidd el az anyagot xy helyre,vagy repülővel dobáld ki a cuccot, esetleg motorral. :)
Szóval az eltérés az eladási árban van inkább.

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#41716) ProgenXL válasza ProgenXL (#41715) üzenetére


ProgenXL
őstag

Szóval az eladások egyforma nehezek. Az eladásra szánt áru mennyisége az ami hatással van rá. Tehát pl 1/2/3 csónakkal lehet menni attól függően hogy mennyit akarsz eladni. Annyi járművet ad. CEO is ilyen.

Persze a drágább üzletnek magasabb a fenntartási költsége viszont többet hoz a konyhára.
Kokain pl360ezret ami bonusokkal 400fölé is tornázható.
Sokak szerint az éri meg a legjobban.

Gunner for life

(#41717) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Aki bátor az tesztelheti, én ma néztem mert megint postakocsit kaptam és nem volt vele kedvem bénázni, szóval "simán" kiléptem nem szabályosan a játékból utána vissza, az árú ott volt a raktárba megint nyomtam egy eladást és ugye értelemszerűen mást adott járműnek és feladatnak. Szóval én ezt fogom csinálni ha kukás kocsit vagy posta kocsit ad be ...

A legjobban a kokain éri meg nekem már beelőzte bevételbe a füvet úgy hogy 2-3 nappal később vettem a gyárat. Hozzáteszem a fű már kitermelte az árát ( Ha nem nézem a beletett órát ami alatt mással is kerestem volna ) Nemsokára a kokain is ...
Érzésre nem kel sűrűbben alapanyagot szállítanom a kokainhoz (De 100 % még nem tudtam megfejteni mi alapján számolja el az alapanyagot de biztos nem mindig ugyan annyinak veszi ) szóval aki most vág bele és fontos a bevétel oldal is az mindenféle -képpen kokainba gondolkozzon még ha az alap épület drágább is kicsit a fejlesztése mindenek egyforma de az alap épület ár többletét nagyon gyorsan vissza hozza a bevétel többlet.

(#41715) ProgenXL Biztos nincsenek specifikus eladások ?
Én csak a kender kertészetnél kaptam, hogy üljek be egy füves mellé és ez miatt betépve szállítsam le az árút.
Reménykedtem, hogy azért a többinél is lesz hasonló míg ilyen nem. Aztán persze vannak a sablon feladatok ...

[ Szerkesztve ]

(#41718) ProgenXL válasza gyugyo79 (#41717) üzenetére


ProgenXL
őstag

Lehet van pár ami egy adott áru eladásához van.
De a többség nagyjából egyezik.

[ Szerkesztve ]

Gunner for life

(#41719) gabo91 válasza gyugyo79 (#41717) üzenetére


gabo91
aktív tag

Ha jól értem, felvetted a kiszállítás melót, megtudtad hogy mi akkor gyorsan kilépés,( mielőtt a terítést elkezdted volna)?

(#41720) gyugyo79 válasza gabo91 (#41719) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen. Feladat kezelőbe bezártam a játékot.

(#41721) JakyHUN válasza gyugyo79 (#41720) üzenetére


JakyHUN
csendes tag

nekem olyankor "büntetést" adott, pl egy 210 ezres kiszállításból a következő kísérletre már csak 185 ezer maradt... most ez csak egy hozzávetőleges példa szám, nem pontos az érték de valami ilyesmi volt.

(#41722) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Na akkor röviden tömören leírom a tapasztalataimat MC- GYÁR -al kapcsolatban.

1. A gyárak szerintem úgy érik meg a legjobban ahogy MC-ben a laptopon sorba jönnek. (koko az utolsó)
2. Szerintem érdemes a legdrágább gyárát venni mert közel van (eladásnál nem számít)
3. Összes upgradet megvettem (sztem kurva gyorsan termel így de alaphoz nem tudok viszonyítani)
Szerintem azok is ajánlottak - pl 1 hét alatt 2.4milla a total bevétel és eddig 1szer volt rendőri razzia.
4. Begyűjtésnél össze vissza dobálja a mennyiséget ... azt vettem észre minél üresebb annál nagyobbat ad.
Lehetnek érdekes dolgok mivel amíg 10-15 perc alatt beviszed a feltöltést addig lehet fogyaszt a raktár (általában a pénz nől is) és azért tűnik úgy mintha keveset töltött volna.
Olyan is volt hogy Áru eladásnál kicsit feljebb ment az alapanyag mert gondolom az anyagból már húzott volna le de a termelés még nem fejeződött be (pénz nem nőtt) és mivel eladtam az alapanyag felszabadult. (szerintem)
5. Begyűjtésnél nem számít hányan hozzátok a cuccot. Mindig annyi felé kell menni emennyi ember van a klubba
6. Eladás
Kb 1 csíkig - 1 járművet ad, Ha van aki segítsen akkor bármennyit el lehet adni akár FULL-t is
3 járműnél nem ad többet soha (még akkor se ha 4-5 ember van a klubban) viszont 3 járművet akár FULL-on is 2 ember simán leszállít. DE ha olyan járművet ad (pl Heli vagy hajós) akkor egyedül is belefér a 30 percbe a 3 jármű.
7. Eladásnál általában 10%-ot ad az alkalmazottaknak (nem mindig és nem tudom miért)
8. Drágán adtam még csak el árut mert nagyrészt úgy is belefér egyedül de általában vannak fent és 2-en bármit meglehet csinálni már de a 3-an a legkényelmesebb!
9. 1 max 2 gyárat érdemes tartani eladás/feltöltés ciklus miatt ennél többet kb nem lehet vinni rendesen...
nekem 1 van de eddig kb 2szer volt hogy várni kellet rá hogy több legyen az eladás.
10. ha veszed az alapanyagot az csak akkor kerül leszállításra amikor a Gyárban bent vagy!
Én úgy szoktam, hogy megveszem kimegyek a gyár elé pár percre, aztán vissza a gyárba és pár perc és meg is jön.
11. Koko és Meth gyáron kívül szerintem másra nem érdemes költeni mert nem könnyebb eladni 100k cucc 3csík füvet, mint mondjuk 250k 4 csík kokót...

12. nagyjából ennyi

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#41723) JakyHUN válasza Kiskokó (#41722) üzenetére


JakyHUN
csendes tag

10 pontot cáfolnám, én mindig veszem az alapanyagot, és éppen most is volt egy olyan, hogy gyárban megvettem az alapanyagot, átmentem a klubba tv-zni (sokszor csinálom, hogy csak úgy megy a játék, leülök vele a tv elé hadd termeljen, én meg alszom közben :) ), és közben megjött az üzenet, hoyg az alapanyagot leszállították és a gyárban már volt is termék mikor ránéztem.

SZóval én mindig veszem az alapanyagot, nem sok kedvem van rohangálni utána, mert még így is simán megéri. Arról nem beszélve, hogy elég furán működik nálam a dolog. Van 2 gyáram, egy kokain és egy meta, mind2 a legdrágább teljesen upgrade-elt változat. Valamiért mindig csak a meta laborból fogy az alapanyag, a kokainosból semmi, az folyamatosan ott van tele állapotban. mire elfogy a meta gyárból az alapanyag, addigra tele lesz a kokain gyár termékkel és a meta gyár félig :D Nem tudom hogy, de nem is érdekel, mert ez így nekem rohadtul megéri :)

[ Szerkesztve ]

(#41724) Kiskokó válasza JakyHUN (#41723) üzenetére


Kiskokó
veterán

Igazad van
Annyit fűznék hozzá a 10. pontomhoz.
Hogy a vásárolt alapanyag így érkezik meg GYORSAN.
Ha nem vagy a gyárban csak megveszed és eljösz akkor vagy 10-15perc ha nem több idő még megérkezik (sőt nekem is meg Platának is van hogy beragad és sose jön meg amig vissza nem megyek a gyárba)

Amint írod ebből is az látszik hogy a Kokó gyár a legjobb. Gondolkoztam a MEth gyáron de nem tudom ...

Hosszú távon is "megéri" megvenni az alapanyagot az tény (nem lesz minusz), de szerintem ingyen lopni se nagy dolog..
Azért egy 380ezres eladáshoz kb kell vagy 150-200k töltés...(egy teli feltöltés 75K a kokonál) inkább 5-10 perc alatt lopok bele addig is termel.. és a végén nem 180-200K hasznom lesz hanem duplája. Nem mind1 szerintem

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#41725) #81556480


#81556480
törölt tag

(#41726) Laraxior válasza Kiskokó (#41722) üzenetére


Laraxior
titán

Tegnap négy egységnyi kokaint 4 motorral kellett kiszállítani... :))

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#41727) Plata válasza Kiskokó (#41724) üzenetére


Plata
félisten

Nekem már többször is előfordult hogy vagy félóráig vártam rohadt supllies-re,de nem jött meg csak amikor visszamentem gyárba megnézni hogy mi a jó franc van már.

(#41728) Kiskokó válasza Laraxior (#41726) üzenetére


Kiskokó
veterán

Tudom tegnap Dawenek is az volt... de ahogy néztem amikor én beértem a 3. motorral SOLD-ot írt.
Illetve 4 Motor egyedül is simán mehet mert azokat csak leraktad és kész. Nem kellet külön egy járművel még 5 felé menni..
Igaz nekem még 4 teljesen sose volt teli egyszer majdnem de egy nagyon pici még hiányzott belőle. Szal nekem még nem volt 4 jármű

Plata :
Vágom azért is írtam, hogy én úgy szoktam.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#41729) Laraxior válasza Kiskokó (#41728) üzenetére


Laraxior
titán

Egyedül 2, vagy kettő és fél egységnyi cuccot lehet szétszórni látatlanba. Ha kukás, vagy postásautót kapsz akkor az a legnagyobb szívás, ha kapsz két boat-ot akkor bazi nagy szerencse, mert ott jár a bónusz is, meg hamar szét lehet szórni.
De ugye amikor a laptopon bejelented, hogy eladás, akkor majd csak utána derül ki a hogyanja.. :W

Egyébként 3-4 ember egy kanyarral feltölti a supplyt... csak egy embernek kell 3-4 forduló mire tele van. :W
Ezért próbálkozok mindig publicban feltöltetni... bár egyre kevesebben csatlakoznak, általában csak alacsony rangúak :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#41730) Kiskokó válasza Laraxior (#41729) üzenetére


Kiskokó
veterán

Ja bezzeg a CEO írja hogy 2-3 járművet ad e.... ez meg nem... miért érzem ugy hogy szándékos szivatás :D

12. Most már biztos hogy OFFLINE is termel a gyár... bár eddig nem vettem észre (vagy csak nem figyeltem) de tegnap 28K nál léptem ki most felléptem 10 perc után oda mentem a gyárhoz és már 122K van benne. supply teliről felére lement.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#41731) rwin5


rwin5
őstag

story módban mikor oldódnak fel azok a dolgok, hogy autóba megvehessem tuningnál a legerősebb motort? mert csak lvl 2-ig enged venni egyelőre

(#41732) gyugyo79 válasza Kiskokó (#41722) üzenetére


gyugyo79
addikt

Írnám, hogy milyen szerencsés vagy, hogy csak 1 razziád volt és még nem kaptál 4 járművet de tudom miket szívtál meg amúgy :)
Nekem razzia már 8 + volt tuti meg 5-6 tolvaj pedig én is mindent megvettem a gyárhoz rögtön szóval a biztonsági rendszert is aminek a feladata ennek a csökkentése lenne.
A motorok különbségét (Amik típusra tök egyformák azzal amit akár RPG -vel is lehet lőni amikor a FIB -s rajtaütés helyére küld)is a feladatoknál éppen egy négy motoros küldetésnél ismertem meg amikor egy kicsúszásba átírta a 4/1-et 3/1 -re és nem engedett vissza szállni a motorra ja és valaki írta visszább igen ilyenkor 3/3 lesz a vége csak kevesebb lovét is fizet ...

(#41733) Laraxior válasza Kiskokó (#41730) üzenetére


Laraxior
titán

Nem termel offline.
Viszont ha játékban vagy akkor igen. Mindegy, hogy job, mission, vagy heist, esetleg passzív mód..

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#41734) Kiskokó válasza gyugyo79 (#41732) üzenetére


Kiskokó
veterán

Most volt a második razzia de ezt most megoldottam. Elsőnél vittek mindent.

Hát ja CEO-ba szerintem ha csak a befektetést a ládákba ( nem eladási ár) is buktam vagy 1 millát már :D

Amúgy nekem pl CEO ba van két raktáram de ott SOHA nem volt lopás... vagy támadás.. itt a Gyárnál is eddig 2 Razzia volt a mostanival együtt... szal nem tudom úgy látom nekem ezekbe szerencsém van akkor :P

Laxi :
Pedig ez Offline lett.. Tegnap este kiléptem 28K nál...
Ma délelőtt dolgoztam. Hazajöttem beléptem. Lement egy 10 perces CEO VIP Yacht és rögtön mentem a gyárhoz és lásd... 122K.

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#41735) Plata válasza Kiskokó (#41734) üzenetére


Plata
félisten

Bakker,nem ezt mondtam nektek tegnap?
Vagy nem nektek mondtam?
Én mindig 30k körül szoktam eladni,de tegnap a gyáramba mire felmentem már 100k feletti volt a cucc,nem is mertem eladni egyedül,hanem segítséget kértem.Tegnap előtt még lazább volt mire felmentem 56k cucc volt a gyárban de tegnap mér 100k felett.

[ Szerkesztve ]

(#41736) Plata válasza Plata (#41735) üzenetére


Plata
félisten

Basszus,most felugrottam kíváncsiságból,az este adtuk el a gyáramból a cuccost,nem voltam fent.

(#41737) Kiskokó válasza Plata (#41735) üzenetére


Kiskokó
veterán

Nekünk mondtad de nekem eddig még nem volt ilyen, most vettem észre elösször..
Láttam felugrottál megnézni :D

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#41738) Plata válasza Kiskokó (#41737) üzenetére


Plata
félisten

Asszem csütörtök óta van nekem ez.Ha nem is játszom elfogy a supplies és termel a gyár.

(#41739) Sn4k388


Sn4k388
tag

Üdv
Konfig i3 6100 4.2 GHz , 8gb ddr4, msi gtx 760 2 gb.
Megfelelő beállításokkal vsync bevan kapcsolva.

50-60 fps

Próbémám az hogy mikro lagok vannak miközben 60 fps-t mutat

Van valami otletetek?

Legújabb driver ban fent.

Válaszokat koszonom

(#41740) Laraxior válasza Plata (#41736) üzenetére


Laraxior
titán

Jó a segged, kő kóla? :DDD ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#41741) Atish19 válasza Laraxior (#41740) üzenetére


Atish19
őstag

Ma 8 óra fele ha szervez valaki PS-t szívesen beszállnék :) akár több menetre is.

(#41742) Locutus válasza Sn4k388 (#41739) üzenetére


Locutus
veterán

A gond az, hogy az 50-60 fps, az nem stabil 60. Márpedig vsynchez az kell, hogy ne akadjon, mikor akár eggyel is alá esik.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#41743) #81556480


#81556480
törölt tag

Kétszer csináltam havi, és sokszor heti daily objecteket de sose találkoztam még a mostanival:

bribe the cops then cause havoc

Mit kell csinálni ?

- közben sikerült. de mit is jelent ez így ? -

[ Szerkesztve ]

(#41744) Hunbeast87 válasza #81556480 (#41743) üzenetére


Hunbeast87
senior tag

Lefordítva azt jelenti, hogy vesztegesd meg a zsarukat és utána okozz pusztítást.
Gondolom Lester telefonon keresztül kérhető Blind Eye (vagy valami hasonló a nevű) képességét kell használni hozzá.

http://steamcommunity.com/id/mapkoo87/

(#41745) Plata válasza Laraxior (#41740) üzenetére


Plata
félisten

Kösz nem szeretem a kólát mert ég tőle a gyomrom,bááár vörösborral keverve birom.

(#41746) Plata


Plata
félisten

Ha igaz új DLC jön.
[link]

(#41747) Laraxior válasza Plata (#41746) üzenetére


Laraxior
titán

Manualis váltó... Nitro...
Tiszta Need for Speed.
Lehet gyujteni a lóvét a gyarakkal :D

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#41748) gali777 válasza Plata (#41746) üzenetére


gali777
őstag

Végülis csak a második sort kellett volna elolvasni a videó alatt, hogy rájöjj, ezt nem a rockstar készítette és ezáltal nem igazi, (bár nekem tetszene, még lehet újra fel is raknám a gta-t emiatt) de sebaj.

(#41749) debrecenikri válasza Plata (#41746) üzenetére


debrecenikri
tag

Sajnos nem biztos. Leírásban:"Please note: This is a fanmade trailer and not representative of the works of Rockstar Games. "

Fast ring nélkül nem élet az élet...

(#41750) Plata válasza gali777 (#41748) üzenetére


Plata
félisten

Hát mivel nekem is mutatták és mobilról néztem nem nagyon láttam mi van aláírva. ;)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  GTA V
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.