Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6831) zack


zack
nagyúr

Kerülje mindenki ezt a szervizt...

Ma nagyot csalódtam egy szervizben. :( Egy olyan szervizben, amit a mondeo fb csoportban favorizálnak, és mindenkinek ajánlgatják.
8-ra mentem, 9:30-kor érkezett meg az olajszűrő, pollenszűrő. Aki az autómmal foglalkozott, konkrétan kiszedte a K&N szűrőt, és kereste hol van az új szűrő a rendelések között, közben össze vissza fogdosta az enyémet...Kérdezem, mit csinálsz? Azt mondja cseréli. Mondom mit? Egy mosható és drága sportlégszűrőt? Nem is kértem légszűrőt, és említettem előre, hogy sportszűrő van az autóban, nem kell cserélni.
Ha nem vagyok ott, papírszűrővel kapom vissza? :W
Itt már új hely lévén, még az a kevés bizalmam is szertefoszlott. Kérdezem a szerelőt, mennyi olaj kell bele? Válasz kérdezve: "6-7L körül?" :( Amikor mondtam, hogy 5.5L környéke, akkor próbálta szépíteni, hogy akkor elkezdi tölteni, és majd nívó alapján beállítja. 5L környékén indítja a motort, felkapja az olajat, 20mp jár, leállítja. Olajszintet néz, majd konstatálja, a minimumon van kell még rá bőven. Itt már morcos voltam, és szerintem érezte is a drámát. Mondom: Ember, felkapta a motor az olajat ezért van minimumon, mire visszafolyik hidegen, az nem lesz kevés idő. Ezen a ponton kezdtem el összeadni, hogy 4L Mobil Super 3000 5W-30 + 354ml Prolong + a bontott 4L flakon, tehát 4-5dl kell még bele. Légtömegmérőt széthúzta, de elfelejtette visszadugni. Mindezt azért mert a légszűrőház tetejét nem tudta levenni. :Y
Aztán jött, hogy a xenon magasságállító nem kap áramot, és elképzelhető, hogy biztosíték (nincs is biztosítéka! :((( ). Diagnál derült ki az is, hogy a légtömegmérőt elfelejtette visszadugni...Nos ezen a ponton már menekülni akartam.

Áldom az eszem, hogy csak olajcserére vittem. Ha az autót ott hagyom egy komolyabb műveletre, mi lett vóóna ebbű? :U
Amikor a légszűrőt próbálta kivenni, na az volt a másik forró szitu. A légszűrőház levételéhez levette az aksi takarót. Mivel ez az elején volt még, nem akartam szólni, de így utólag oda kellett volna bökni, hogy nem vagyok autószerelő, de eddig 1x sem vettem le légszűrőtisztításhoz az aksifedelet. falbav
Másik...Koszos pollenszűrőt kiveszi. Aki látta már mi gyűlik ott össze alatta, és körülötte...falevél, pici faágak, mérhetetlen sok kosz. Miután kivette a rothadt levelekre elkezdi begyömöszölni az új szűrőt. Na itt már szót emeltem.
"Esetleg hoznál valamit amivel kifújod a koszt?"
Majd elballagott a kompresszorért, és nagy kegyesen megtísztította a pollenszűrő környékét.

Mi lett volna itt egy kuplung cserénél?

És ezért kértek 6000ft-ot 1 órára munkadíj gyanánt.

XI.ker. Albert utca. Dugig mk3-mk4-el. :(( A facebook neve Miller Attila, Mondeo Hungary adminisztrátora, és az Albert utcai műhely vezetője. [link]

Kerüljétek!

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.