Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92951) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

hehe, épp most említette meg először Red Andynek a Nővéreket.. : )

ez egy csoda film.. szegény Dilikutya, tán sosem fogja megtudni mit veszít azzal, csak mert annyira ragaszkodik az elveihez

(#92952) Magnum_ válasza #54715584 (#92950) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Spoilerbe tenni káromkodást még ha filmidézet is, gerinctelen és gusztustalan dolog.

miért? tök komolyan kérdezem. a szóhasználat miatt. gerinctelen és gusztustalan. miért gerinctelen és gusztustalan?

Amúgy miért fordul ki magából a legtöbb fórumtárs, aki kicsit egyenlőbb lesz az egyenlőknél?
Mi lett a régi topikgazdával?

Tibi: csajom elkapcsolata, mondván, chatelek fórumozok és nem nézem...

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#92953) Jim-X válasza Magnum_ (#92952) üzenetére


Jim-X
őstag

"Emlekezz Red! A remeny jo dolog, talan a legjobb! Es a jo dolgok sosem halnak meg, mikent a rosszak sem elnek orokke!"

A játék az nem játék!

(#92954) madgie válasza Magnum_ (#92952) üzenetére


madgie
titán

Szerintem meg a túlzott moderálás gerinctelen és gusztustalan :DDD

(#92955) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Udv mindenki!
Hetvegere keresek valami zombiapokalipszis, valora valhato katasztrofa jellegu mozit! :)
Mit ajanlanatok?
A temaban kedvencem a Legenda vagyok, Wayward Pines (igaz sorozat), 28 nappal/hettel kesobb (bar gagyi, de az elkepzeles nagyon elgondolkodtat), The purge, Z vilaghaboru...
Elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

(#92956) Bad Pritt válasza zolikaDB (#92955) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mozikban megy a Kiéhezettek, azt érdemes megnézni.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#92957) zolikaDB válasza Bad Pritt (#92956) üzenetére


zolikaDB
veterán

Igen olyasmira, de most itthon maradnek :) Felesegem meg egy "ilyen" miatt nem menne moziba, inkabb elfozocskezik amig en filmezek.

(#92958) gyuromoj


gyuromoj
veterán

LOGAN - Official Red Band International Trailer #1 (2017) Hugh Jackman X-Men Wolverine Movie HD (elvileg van benne pár új képkocka)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#92959) Bad Pritt válasza zolikaDB (#92957) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Akkor esetleg még a Holtak hajnala.

Amúgy a poénosakat is érdemes lehet megnézni, Haláli hullák hajnala, Zombieland, Eleven testek is jók egynek.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#92960) #54715584 válasza Bad Pritt (#92959) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hullajó is nagyon jó. Legalábbis 16 éve baromi jól szórakoztam rajta. :D

(#92962) brownus válasza zolikaDB (#92955) üzenetére


brownus
veterán

The Survivalist, Into the Forest

mindkettő remek film, de ne egy akciót várj tőlük. eléggé realisztikus filmek, már amennyire egy film az tud lenni.. mivel nem doku vagy ilyen pov film...)

(#92963) Dilikutya válasza zolikaDB (#92955) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jelen ismereteink szerint a zombiapokalipszis és a valóra válható katasztrófa nagyon távol áll egymástól. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#92964) zolikaDB válasza Dilikutya (#92963) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszi mindenkinek! :) Ha eszetek be jut vmi, varom még :)

Dilikutya: egy elszabadult virus miatt zombicsordak uraljak a foldet, par egeszseges ember harcol a vilagert. Valora valhato katasztrofa: valami hasonlo :DDD Valami laborbol kiszabadul valami pusztito es hadd szoljon :DDD Vagy szamomra a Purge is ilyen. Olyan dontest hoznak a jovoben, ami gyokeresen megvaltoztatja az emberiseg sorsat.

(#92965) Dilikutya válasza zolikaDB (#92964) üzenetére


Dilikutya
félisten

Afrikában amúgy van egy betegség, ami a zombiléthez hasonló tüneteket okoz. Alvajárás, agresszió, különféle rohamok, feltehetően egy parazita okozza. Csak gyerekekre veszélyes, önmagában nem halálos, a rohamok közben vagy a kóborláskor bekövetkezett balesetek okozzák a halálesetek nagy részét, néhány, gyengébb fertőzöttel meg egyéb betegségek végeznek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#92966) ígyvanferi válasza zolikaDB (#92955) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vírusos (de nem zombivírus) filmek esetleg? A '95-ös Vírus a majmócával vagy a Contagion?

(#92967) zolikaDB válasza ígyvanferi (#92966) üzenetére


zolikaDB
veterán

Aaa, azok is jok!!!

(#92968) WayneGace


WayneGace
őstag

Nice guys. Tetszett. A trailer ennél a filmnél nem hazudott. Kb. azt kaptam, amit vártam. Elég gyors mederben halad a sztori. Nincs üresjárat. A karaktereket is kellőképpen megismerjük. Poénok is viccesek voltak. Ami sok film esetében nem mindig mondható el. Szóval egy könnyed esti filmnek pont jó.

The Revenant. Számomra pozitív csalódás. Rosszabbra számítottam. Jó film ez is. Fogalmam sincs mennyire hiteles. Leo elég gyorsan összeszedi magát. Meg van pár dolog, ami kicsit fura számomra. Pl.: olyan helyen, olyan hidegbe miért mennek bele a vízbe, ha nem muszáj? Miért fekszenek távol a tűztől? És hasonlók. Hiába hosszú film, az érdeklődésemet fenntartotta.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#92969) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Szárnyas fejvadász - jelenetről jelenetre Paint-ben!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#92970) devil-k


devil-k
nagyúr

Imperium

6/10

Az a baj az ilyen náci-fasiszta filmekkel, hogy mindig ugyanaz a vége, hogy nem képesek normálisan kidolgozni az apró részleteket, sőt már bele-bele vesznek vagy megunják az egészet. Borzasztó kemény hangulattal indít az Imperium és a végére nagyon ellágyul. Bele-bele kap mindenbe, de mégsem dolgozták ki ezeket az izgalmas szálakat. Brutálisnak akar tűnni, de nem tud elrugaszkodni a Hollywood által elvárt tündérportól... Kíváncsi lennék egy vágatlan vagy/és kibővített verzióra is...

Daniel Radcliffe és Toni Collette nagyon jól alakították a szerepüket, sőt sok-sok neves színész is visszaköszön a vászonról.

- mozi bolondéria -

(#92971) Magnum_


Magnum_
nagyúr

VAN valami furcsa és megmagyarázhatatlan

tetszett 1-2 tipikus magyar dolog a filmben, mint pl. az esti sörözésnél a számla során a számolgatás, hogy ki mennyit fogyasztott, de egyébként rémesen gyenge film.

I humbly and respectfully decline™

(#92972) k-adi


k-adi
nagyúr

Bad Moms.

Kerüljétek. Nagyon messzire. :K

(#92973) emiki6 válasza k-adi (#92972) üzenetére


emiki6
veterán

Meg se kérdezem mi vitt rá, hogy megnézd... :N

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92974) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Bíbor folyók (2000)

Ha már szóba került, elő is szedtem. Még anno egy véletlenszerű tévébenézés során láttam az elejét, az első reklámig ott is ragadtam. A reklámnál meg tele lett a tököm az egésszel, átmentem a netezős géphez, a többi már történelem.

Jean Reno és Vincent Cassel szórakoztató párost alkotnak, kicsit fel is dobja az amúgy elég komor hangulatú thrillert. Két nyomozó egyszerűnek tűnő ügye fut össze, ami súlyos dolgokra világít rá. Jól adagolja a feszültséget, még most, sokadjára is le tudott kötni. Több ilyen film kéne.

9/10

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#92975) Ádám16 válasza Dilikutya (#92974) üzenetére


Ádám16
addikt

+1, en is megneztem, es koszonettel tartozom az ajanlasert.

(#92976) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sausage Party

Ok, ez egy beteg film volt, de végigröhögtem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#92977) k-adi válasza emiki6 (#92973) üzenetére


k-adi
nagyúr

csaj, ;)

("barátnőm mondta, hogy jó, ezért lécci lécci nézzük meg")

(#92978) emiki6 válasza k-adi (#92977) üzenetére


emiki6
veterán

Hát, jó. :D És neki hogy tetszett? :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92979) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Alaposan végigolvastam a bevezetőt és az oldalsávban megjelenő tiltásokat, de még mindig nem vagyok biztos abban, hogy szabad-e olyat kérdeznem itt, amit szeretnék. :B

A Viasat Nature-ön adnak egy aranyos természetfilmet, ami apunak nagyon tetszene, de most sajnos kórházban van, így nem tudja megnézni, viszont a lábadozás alatt biztosan jutna rá bőven ideje. Mivel nekem nincs lehetőségem fölvenni, arra gondoltam, ha lehet, itt kérnék segítséget. Szabad? :B

[ Szerkesztve ]

(#92980) #54715584 válasza C. s. (#92979) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ha van kábeltévé szolgáltatásotok a 3 nagy közül (upc, t, digi) és okostelefon/tablet/laptop, akkor bizonyára fellelhető valamilyen videotárban vagy visszajátszható a csatorna/szolgáltató szervereiről teljesen legálisan.
Némelyiknél élő adást is lehet így nézni. Mindegyik opcióhoz inter/mobilnet kell.
A megfelelő szolgáltató topikjában még több segítséget tudnak neked nyújtani ebben.

Más módszer nem szabad. :N

[ Szerkesztve ]

(#92981) Magnum_ válasza #54715584 (#92980) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Az új Btk a letöltés mellett már a megosztast sem bünteti, ha nincs haszonszerzesi cel.

Btw nem válaszoltal a korábbi kerdesemre.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#92982) #54715584 válasza Magnum_ (#92981) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem egyértelmű a jobb oldali sávon lévő szöveg, értelmezd. Ha nem, akkor kérd meg a fórum üzemeltetőit, hogy változtassák meg a szabályokat.
Minden további provokáció a témában törlésre fog kerülni.

(#92984) C. s. válasza #54715584 (#92980) üzenetére


C. s.
addikt

T van. Köszi szépen, ez jó ötlet, utánajárok! :)

(#92985) k-adi válasza emiki6 (#92978) üzenetére


k-adi
nagyúr

Egyikünknek sem tetszett a film, megbeszéltük, hogy legközelebb nem hallgat a barátnője véleményére (e téren) :DDD :)

(#92986) emiki6 válasza k-adi (#92985) üzenetére


emiki6
veterán

[Deep breath]
A trailert nem láttátok, nem sugallta, hogy ezt nem kéne? :))

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92987) szilva01 válasza oriic (#92976) üzenetére


szilva01
őstag

A barátnőmmel néztük, kb. 5 perceként felsikoltottt, hogy: " ez most mi a szaaar?!?!?!? aztán az orgiára elaludt, amikor meg már én is sikoltoztam... Nekem tetszett, kiparodizált szinte mindent. :K

(#92988) k-adi válasza emiki6 (#92986) üzenetére


k-adi
nagyúr

de láttuk persze, sejtettük is hogy szar lesz... de hogy ennyire? :D viszont a másik lehetőség a virsli party lett volna (ami szintén szar lesz gondolom ;] )

(#92989) oriic válasza szilva01 (#92987) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na pedig annál a résznél lett volna kedve sikoltozni szerintem. :DDD

Live-Die-Respawn

(#92991) brownus válasza Magnum_ (#92971) üzenetére


brownus
veterán

mint pl. az esti sörözésnél a számla során a számolgatás
erről jut eszembe, hogy
jót mosolyogtam a srácon (srácokon) mert: van egy tök jó kávézó, a mantra, és múlt héten beugortam egy presszókávéra. és a srác pont előttem fizetett, volt két hosszú spec kávéjuk elvitelre, 1680huf, de a pultra 1800at tett ki, majd amikor a csaj mondta, hogy 1680huf lesz gyorsan elvette a százast, így csak 20 forint borravalót adott. ránéztem kerek szemekkel, hogy eztígyhogy? ha már szar vagy matekból akkor hagyd már ott neki azt a 120 forintot. aztán gyorsan kiiszkoltak az utcára :)

ne érts félre, nem kötelező senkinek, sehol borravalót adnia, ez egy szolgáltatás, pont. én mindig mindenkinek adok 5-10% között, azért is mert fősuli alatt voltam pincér én is, még mekiben is melóztam. kurva jól tud esni egy kis hála meg szeretet pénz és egy mosoly formájában :)

(#92992) Magnum_ válasza brownus (#92991) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Én is a 10%-ot tartom.
Én is vendeglatoztam anno nyarakon át, balatonparti büfében. Az is hasonlóan szar, mint a McD :-))

I humbly and respectfully decline™

(#92993) emiki6 válasza brownus (#92991) üzenetére


emiki6
veterán

Engem a 490 meg hasonló marketing árak idegesítenek, így automatikusan ott szoktam hagyni azt a 10 forintot... :DDD
Aztán hogy, mikor több, az változó.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#92994) atike


atike
nagyúr

"western" hétvége volt... :DDD

Csontok és skalpok
(Bone Tomahawk)

Nem nagyon tudta eldönteni a film, hogy mi is akar lenni - western vagy horror... :) Akad benne mind a kettőből - az előbbiből több, az utóbbiból kevesebb. Nagyon jók a karakterek, az operatőri munka is bejött. Egyet sajnáltam, hogy a viszonylag hosszabb felvezetés (felcsigázás :) ) után a finálé kicsit rövidnek tűnt. Mindenesetre meglepett a film jó értelemben. Tetszett!

7/10

---

Angyalok és banditák
(Outlaws and Angels)

Na ez volt a másik kellemes meglepetés. Ez már inkább western western volt... :) Nagyon jó volt a szinkron - eléggé rámentek a "paraszt" nyelvre - és a szabadszájúságra is :DDD - de nagyon lehetett élvezni. Rejtett és direkt poénok szinte végig, csavar és csavar a történetben, meglepetés és meglepetés... :) Eszméletlen jó hangulata volt - és nem ült le a film végére sem. A végső csavar talán sejthető volt, de azért bőven volt meglepetés benne. Tiszta Tarantino feeling volt. Ajánlom!

8/10

(#92995) brownus válasza atike (#92994) üzenetére


brownus
veterán

akkor most jöhet a slow west :)

(#92996) Jim-X válasza brownus (#92991) üzenetére


Jim-X
őstag

5-10%-ot szoktam adni es adtam mindig is, attol fuggoen, hogy mennyire volam megelegedve stb. De miota itt elunk Spanyolorszagban, kezdem megszokni, hogy vagy semmi (benne van stb) vagy max. egy euro a tip. Egyaltalan nem varjak el es kb le se szarjak ha hagysz 1eurot az asztalon, vagy nem...

Persze volt mar velem olyan, hogy nem ment a matek par sor utan, aztan adtam 20% zsugat a csajnak, kifele meg neztem, hogy az arban benne van 10% felszolgalasi dij... Szoval azt megkuldtem rendesen ;]

A játék az nem játék!

(#92997) brownus


brownus
veterán

(#92998) atike


atike
nagyúr

innen

Jajj de jó kis karácsonyi ajándék lenne számomra... :) Vagy csak úgy is akár... :DDD

(#92999) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Ez cuki: kislányt beöltöztették Wonder Womannek, aztán jól megfotosopolták.1500 dodó volt a ruci, pedig gyerekméret... :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#93000) callmeakos válasza Bad Pritt (#92999) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az első képen úgy néz ki mint Hercules :DDD

All→M8

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.