Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

A kereshetőség érdekében a filmkritikát, ajánlót tartalmazó
hozzászólások #értékelés címkével vannak ellátva.
Bővebben erről és példa a keresésre.

A spoiler formázás használata kötelező spoileres tartalmaknál!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) Integra válasza brownus (#53699) üzenetére


Integra
titán

hú, nagyon várom már a hfr-es vetítést :K

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#53702) hoffman_ válasza Integra (#53701) üzenetére


hoffman_
nagyúr

tök durva nekem, hogy mennyire rá vagy pörögve a hfr-re. én is abban néztem anno és nekem pont, hogy nem igazán jött be a dolog. pont a héten akadtam bele egy 48fps videóban yt-n is, és az is kifejezetten zavart :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#53703) Integra válasza hoffman_ (#53702) üzenetére


Integra
titán

jaja, mert abszolút ráállt a szemem azonnal, mikor először láttam, gyönyörű, kristálytiszta kép a legvadabb és leggyorsabb jeleneteknél is, minden nemű mosódás, kásásodás gyakorlatilag megszűnt. perfekt.
nagykanállal zabálnám a hfr anyagokat - ha lennének. amíg nincsen hfr, addig hiába a 4k vagy majd 8k vagy imax, mindegyiknél ugyanaz a hiba megtalálható lesz. szerintem a hfr sokkal nagyobb előrelépés minőségben, mint a felbontás növelése.
egy dlp vetítős imax hfr... hm... :K :D

mod:
abszolút, már cserélném is a sima dlp projektoromat rá... :))
de nagyobb a realitása, hogy egy nap az imax-ben is megjelenik a technológia, mint otthonra

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#53704) devil-k válasza Integra (#53703) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egy szót kihagytál a végéről: OTTHONRA! :)

- mozi bolondéria -

(#53705) KisTücsök válasza Integra (#53688) üzenetére


KisTücsök
addikt

Köszi! Kíváncsi leszek.

Devil: Nem vagyok nagy könyvolvasós sajnos, de észben tartom. :)
___

Ez a Big Hero 6 jobban kezdett, mint az Interstellar.

szerk: Devil-k: Elhiszem. :K

[ Szerkesztve ]

(#53706) devil-k válasza KisTücsök (#53705) üzenetére


devil-k
nagyúr

Kár, pedig a könyvek olykor többet érnek minden (házi)mozinál. Nah, de még nincs késő. :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#53707) aizen92 válasza KisTücsök (#53705) üzenetére


aizen92
addikt

Az Így neveld a sárkányodat 2 is sokkal jobban nyitott, hiszen teljesen összehasonlítható a kettő.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#53708) hoffman_ válasza Integra (#53703) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ja, vágom a tényezőket, soroltad már. különbözőek vagyunk, nekem olyan mű hatás érzésem van. de ahogy írtad is, nem holnap lesz, hogy meg kell szokjam :D

nekem most az a legégetőbb problémám, hogy mivel desktop duplicate-t használok, ezért a tévére is 1680x1050 megy ki, és értelemszerűen ez így nem jó, főleg hogy néha becsíkoz középen :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#53709) Integra válasza hoffman_ (#53708) üzenetére


Integra
titán

de amíg ilyeneket nézel, esélyed sincsen hfr-t megszokni és megszeretni :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#53710) genndy válasza somasz (#53700) üzenetére


genndy
addikt

A Hobbit eredetileg csak két részes lett volna... ;)

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#53711) Ace owner


Ace owner
addikt

Mikortól lehet péntekre foglalni jegyet Interstellarra? IMAX Aréna, most csak szerdáig lehet csak :S

Galaxy Fold 4

(#53712) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Nem jön mostanában valami Marveles hír? Annyira televagyunk már az Interstellar-ral. :((( ;]

halahala

(#53713) spiky03 válasza Ace owner (#53711) üzenetére


spiky03
veterán

Én úgy tudom, hogy kedden teszik fel az új moziműsort általában.
Én is várom már nagyon, mert foglalnék szombatra. :)
Mert a szerdára foglalt jegyeket nem tudjuk felhasználni, mert mégsem tudunk elmenni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#53714) hoffman_ válasza Integra (#53709) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ebben lehet valami :D nem találtam megoldást, hogy egyszerre legyen Desktop két azonos, eltérő felbontású megjelenítőn sajnos, egyelőre ez is kielégítene. a monitorom cserélni nem szeretném, mert pazar, csak nem mai. marad a beállításváltós móka, kezdek rájönni, csak ez így olyan kényelmes.

amúgy néztem múltkor egy 4k anyagot úgy, hogy nem tudtam hogy az, és sem a tv-n, sem a monitoron fel sem tűnt a dolog - nem meglepően -, szóval ez is annyit ér a 4-600k-s tv vagy drágább proji nélkül, hogy semennyit. ez nem újdonság, csak elmeséltem, hogy mi történt velem a héten :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#53715) Ace owner válasza spiky03 (#53713) üzenetére


Ace owner
addikt

Köszi akkor holnap meglátjuk.

Galaxy Fold 4

(#53716) brownus válasza Integra (#53701) üzenetére


brownus
veterán

hol van bp-en hfr vetítés? ha jól emlékszem mesélted, hogy iszonyú szép képe van van a hfr-nek. kíváncsi vagyok rá én is! gondolom imax az ilyen lesz, de ez csak imax teremben lesz/van?

éés 45 percnyi csata, nagyon várom :)

(#53717) Integra válasza brownus (#53716) üzenetére


Integra
titán

westendben meg az arenában vetítik hfr-ben a hobbitot csak, legalábbis az első két részt csak itt vetítették, valószínű ez így is marad.
az imax nem hfr, csak "hagyományos" dlp vetítő. soha nem olvastam még hírt arról, hogy imax-ben is egy nap megpróbálnak hfr anyagot leadni, pedig az még nagyobbat ütne.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#53718) student válasza xenom0rph (#53712) üzenetére


student
őstag

(#53719) hoffman_ válasza Integra (#53717) üzenetére


hoffman_
nagyúr

eurocenter is hfr (3d) volt, és a hobbit lehet, hogy 4k is, erre nem emlékszem már sajna.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#53720) Integra válasza hoffman_ (#53719) üzenetére


Integra
titán

ezt nem tudtam, hogy nálatok is volt hfr. de miért volt? leszerelték? hobbit3 sima lesz ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#53721) spiky03 válasza Ace owner (#53715) üzenetére


spiky03
veterán

Nincs mit.

Talán olyan 10 óra körül teszik fel, vagyis akkortájt kezdik el, mert ugye nem egyszerre pakolják ki a műsorokat, hanem mozinként.
Úgyhogy 5 percenként F5, aztán hagyszóljon. :DDD

Csak nekem tűnik kicsit "gagyinak" a Hobbit CGI-je? :U
Nem azoknál a jeleneteknél ahol csak CGI van, hanem ott amikor van a képen élő ember is. Nagyon lehet látni, hogy vetített az egész háttér.

Mondjuk engem nem nagyon fogott meg ez a gyűrűs világ. :DDD

Majd ha ez a rész is kijön BD-n, akkor egyszer ha nagyon mazohista kedvemben leszek akkor megnézem mind a három részt ebből is meg a gyűrűkből is, persze mindegyikből a bővítettet, hogy jobban fájjon. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#53722) hoffman_ válasza Integra (#53720) üzenetére


hoffman_
nagyúr

lehet, hogy rosszul tudok valamit, de szereintem csak az anyagnak kell hfr-nek lennie, ha a gép tudja kezelni. az euroban pedig elég sépci 4k digitális sony gépek vannak, szerintem tudják. mindenesetre megkérdezem majd a mozivezt, jövőhéten úgyis beszélek vele. márpedig ha ez korrekt, és szerintem az, akkor ha a forgalmazótól ilyen anyagot kapunk - miért ne, hisz az előző is az volt szerintem ugye - akkor az Öt Sereg csatája is hfr 3d lesz. még azon lehet imádkozni, hogy 4k is legyen, és a kettes teremben adjuk, mert ott a legjobb a hang. na ez így egyben odab*szna :D menne a franc imaxbe, euro kettes terem, 9. sor közép, premier után 3-4 héttel where the magic happens :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#53723) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Jó pár év óta először mennék moziba. De két film közül nem tudok választani.
A Fury és a Csillagok között. Illetve 2D-ben vagy 3D-ben érdemesebb-e megnézni.

(#53724) KisTücsök válasza hoffman_ (#53722) üzenetére


KisTücsök
addikt

Szinkronosról beszéltek?

(#53725) genndy válasza gyenesmartin (#53723) üzenetére


genndy
addikt

Interstellar +1 (bár még én se láttam :D ), viszont az nincs 3D-ben.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#53726) hoffman_ válasza KisTücsök (#53724) üzenetére


hoffman_
nagyúr

persze. feliratos nem lesz, ov meg várhatóan két helyen. ahogy azt megszokhattuk.

gyenesmartin:

Interstellart nézd, ha teheted IMAX-ben. Fury is nagyon korrekt, de az jó lesz otthonra is.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#53727) mayday00


mayday00
őstag

Corvinban szerdára jegy lefoglalva. Csillagok között :D 4K terem. Meg kedvezményes nap lesz. 1050ft csak a jegy :DDD

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#53728) PuMbA válasza gyenesmartin (#53723) üzenetére


PuMbA
titán

Interstellar IMAX :)

(#53729) dragonfx


dragonfx
veterán

Ez a Veszélyzóna kibaaa jó film. 5ös. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#53730) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Akkor ebből Interstellar lesz.
Bár azt nem tudom itt Miskolcon a cinemába van-e IMAX.

[ Szerkesztve ]

(#53731) gyuromoj válasza gyenesmartin (#53730) üzenetére


gyuromoj
veterán

IMAX csak az Arénában van.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#53732) oriic válasza gyenesmartin (#53730) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az csak Pesten van.

Live-Die-Respawn

(#53733) pohár


pohár
félisten

tyűha, 165 perces a tiszta játékidő az Interstellarnál, bár a vége kusza volt kicsit (mondjuk az, hogy hogy került a végén a Szaturnusz mellé Cooper a feketelyukból), a látvány, zene brutál volt (és meglepő az orgona, de bejött)

és madgie, van megint őzburger, nagyon komooooly, ribizlilekvár, erdei gombás ragu, nyamnyam :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#53734) madgie válasza pohár (#53733) üzenetére


madgie
titán

Hohó, legközelebb rárabolok az őzikére :)

(#53735) devil-k


devil-k
nagyúr

Interstellar

9/10

Hol is kezdjem? Egy mondatban: Az év filmje.

Már a film kezdetekor elkapott a hangulat, amiből éreztem (vagy legalábbis reménykedtem), hogy élvezni fogom. Az ilyen előjeleimet/megérzéseimet ismerem, általában be szokott válni. Így lett. Meg kell, hogy állapítsam, Nolan egy zseni. Aki ilyet ki bír találni és így tudja tálalni, egy igazi géniusz. Egy olyan sci-fit alkotott amit valóban lehet sci-finek hívni, nem pedig egy gyenge strigula, mint mondjuk a Holnap határa. Végig úgy éreztem magam, mintha egy régi, ismerős mozit néznék, volt is bennem de ja vu, a jobbik fajtából. Örülök, hogy nem úgy ültem be, hogy előtte mindenféle hozzászólással, kritikával, cikkel és trailerrel nyomtam tele az agyam. Az ilyen nagy volumenű filmeknél is tilos! Tökéletes film nincs és aki ilyen tudományos dumával jön, hogy ez nem így van, az nem úgy van, az ne is üljön be erre, felesleges. Ennek a műfajnak pont az a lényege, hogy olyan dolgok is lehetnek benne, ami nem pontosan fedi a valóságot.

Amit nem tetszett vagy megjegyzezném:

SPOILER VESZÉLY

- Nem tudtam eldönteni a film elején, hogy milyen évet/évtizedet írunk? Úgy éreztem, mintha a 80-as években lettünk volna, de aztán mégsem.

- Matthew McConaughey-t miért kellett nyakon önteni egy nagy adag barnító krémmel? Nem értem ezzel mit akartak érzékeltetni? Mert leginkább úgy nézett ki, mint aki most jött a Bahamkáról.

- Hogy lehetett pont ugyanaz a ruha 23 év után is Professor Branden amikor mutatták?! Ezt kissé benézték és az "öregítés" sem sikeredett jól.

- 10 percig éreztem vontatottnak a filmet, amikor utaztak vissza a a feketelyuk felé, de hál' istennek hamar elmúlt.

- Sajnálom, hogy a Földről nem kapunk több információt az elején, illetve, hogy mi történt, hogy ide jutottak. Ide tolhattak volna még 6-7 perc sűrített infót.

SPOILER VESZÉLY VÉGE

A film zenéje egyszerűen fantasztikus lett. Hans Zimmer mindent beleadott, erről nem sok mindent lehet írni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#53736) pohár válasza madgie (#53734) üzenetére


pohár
félisten

istencsászár... nagyon finom a húspogácsa is, picit vadszagú, de hát milyen legyen, ha nem ilyen... :D
ez a rozmaringos ribizlilekvár nagyon tuti benne, majdnem elolvadtam tőle :))

mondjuk én amúgy is rajongok a hús + gyümölcs kombinációért, a vaddisznót (és kacsamellet) is áfonyalekvárral esszük itthon

hohó, holnap lesz mit nézni, jönnek a lázongó majmok :C

most kezdtem el nézni a The Physiciant (Az orvosdoktor), eddig jónak ígérkezik, de egy áramszünet félbeszakított :U

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#53737) devil-k válasza pohár (#53736) üzenetére


devil-k
nagyúr

Már jön is. :) Viszont szégyen és gyalázat, hogy a magyar szinkron 11x (!!!) rosszabb, mint az eredeti hangsáv. Vicc. Kb. mint egy jobb MP3.

- mozi bolondéria -

(#53738) pohár válasza devil-k (#53737) üzenetére


pohár
félisten

ha jól van kikeverve, akkor nincs azzal akkora baj, hogy csak 448-as (jó példa erre a LOTR release-ek, ahol a gyári magyar DTS hang van lecserélve egy házilag készített DD-EX 6.1-es sávra, ami csak 640-es)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#53739) Ijk


Ijk
nagyúr

If I stay.

Egész kellemes kis dráma, nem kiemelkedő de tetszett. Chloë Grace Moretz-re már a kick-ass borzalomban is felfigyeltem, miatta volt az a film egyáltalán értékelhető és a Hugo-ban is tetszett. Ebből a lányból 2-3 év múlva istennő lesz, kíváncsi vagyok merre tart majd a filmes karrierje.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#53740) Komplikato válasza devil-k (#53691) üzenetére


Komplikato
veterán

Azért vannak olyan kivételek, mint a Forest Gump. Mondjuk ott nem jobb vagy rosszabb a könyv, hanem teljesen más.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#53741) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Erről tud valaki valamit? Megjelent már valahol valamilyen formában? Előre is köszönöm! :)

(#53742) PuMbA válasza devil-k (#53735) üzenetére


PuMbA
titán

"- 10 percig éreztem vontatottnak a filmet, amikor utaztak vissza a a feketelyuk felé, de hál' istennek hamar elmúlt."

Én az űrbe elindulásig nem nagyon éreztem rá a filmre, addig semmi sem fogalmazódott meg bennem és nem is annyira kötött le :)

Más: Cinema City Facebook oldalára, ha felnéztek lehet nyerni 50db IMAX Interstellar plakátot :)

[ Szerkesztve ]

(#53743) devil-k válasza PuMbA (#53742) üzenetére


devil-k
nagyúr

Végülis akkor hogy tetszett? :D

- mozi bolondéria -

(#53744) PuMbA válasza devil-k (#53743) üzenetére


PuMbA
titán

Utána már nem volt gond: értékelésem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#53745) Rive válasza devil-k (#53735) üzenetére


Rive
veterán

Interstellar, másik szemszög.

Erős túlzás, hogy az év filmje, de a bevállalthoz képest kifejezetten igényesen, mértéktartóan megoldott feladat. Tudományos oldalról hasonlóképp tele van f@sságokkal, mint anno a Gravitáció - a tudományosságát dícsérő kritikák attól tartok, nem a filmről szólnak... Ugyanakkor emészthetően lehoz egy rakat ténylegesen 'várható' jelenséget, úgyhogy ez a filmnek megbocsátható.
Volt olyan kritika is, ami a visszafogott érzelmességet dícsérte - ennek a kritikusnak nem tudom, hol az ingerküszöbe: szerintem eléggé csöpögött.
Adtak viszont bele épp elég techno eyecandy-t, hogy ez is megbocsátható legyen. Mármint megbocsátható - a filmnek ;]

3D, bizz és bazz nélkül is élvezhető jó film, mezőnyből messze kiemelkedik, kötelező darab.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#53746) Integra válasza Rive (#53745) üzenetére


Integra
titán

mirét erős túlzás? honnan tudod, hogy milyen filmeket látott az idei felhozatalból? és, hogy milyen filmek érdeklik igazán? sehonnan. neked nem az év filmje, neki az.
a többit amit meg írtál, hagyjuk, foglalkozni sem érdemes vele, fogalmi zavarod van alapból neked is a film műfajával, meg az is látszik, te sem olvastál utána. csak megy a beleböfögés. de az nagyon :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#53747) PuMbA válasza Rive (#53745) üzenetére


PuMbA
titán

"Tudományos oldalról hasonlóképp tele van f@sságokkal"

Majd, ha elolvastad ezt, mind a 336 oldalt és valamit nem értesz még mindig, utána kijelenthetsz ilyeneket :) Gondolom ez nem volt meg írásod pillanatában.

[ Szerkesztve ]

(#53748) eeXaa válasza Ijk (#53739) üzenetére


eeXaa
addikt

...rotten tomatoes:36% ...hmm :)

[ Szerkesztve ]

(#53749) Rive válasza PuMbA (#53747) üzenetére


Rive
veterán

Néhány év fizikus szakkal a hátam mögött - ha rég is volt már - hadd jelentsek már ki ilyeneket magamtól is, csak úgy.

Nem fogom itt szétszedni a filmet, de ha lerohadni akarsz, hát keress egy helyet, oszt' majd megadom a módját :U

Integra: a filmről egy szót sem írtál, csak abba kötöttél bele, ahogyan _én_ láttam, a saját szemszögemből - tudod, pont azzal kezdtem azt a hozzászólást, hogy: másik szemszög. Úgyhogy a 'fogalmi zavar' és a 'beleböfögés' itt nem engem illet, attól tartok.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#53750) Viszlát


Viszlát
addikt

Ha lenne popcornos gifem keznel, most betennem. :DDD Kivancsi vagyok meddig eszkalalodik...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Filmvilág (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.