Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Kronus válasza Htibimor (#9349) üzenetére


Kronus
tag

Nyomd meg a jelenleg pirosan világító gombot.
Ismét zöld lesz és a beállítások is újra jók lesznek.
Valszeg véletlenül megnyomtad.

Akk sorry... más tippem nincs... :(

[ Szerkesztve ]

(#9352) Htibimor válasza Neil Watts (#9350) üzenetére


Htibimor
senior tag

Igazán kedves vagy, de sokat nem segített. Az angolom ehhez gyenge.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9353) Htibimor válasza Kronus (#9351) üzenetére


Htibimor
senior tag

Nyomhatom, mint süket a csengőt, de semmi. Nem vált át.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9354) orientcx válasza Htibimor (#9353) üzenetére


orientcx
őstag

Ha jól emlékszem a hotas x-es praxisomból, van egy kontrol panelja, ott meg tudod nézni, hogy maga a hardware jó-e.
Ha ott működik, akkor nagy baj nem lehet. Ha ott sem, próbáld meg újra telepíteni.(újrakezdésben amúgy is profi vagy) :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9355) Htibimor válasza orientcx (#9354) üzenetére


Htibimor
senior tag

Igaz! Ott a pont! De már újratelepítettem és teszt is jó! Akkor most mi van?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9356) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Még jó hogy sima trainingben voltam az előbb, mondom gyakoroljuk kicsit a célzást. Bwlépek a legelső combat missionbe, erre a hotasom tál automatán elkezdett tüzelni mint az állat (erről lebeszélni nem tudtam. Korábban is csináltam ezt a missziót, s akkor nem csinált ilyet. magától. Kiléptem, újrakezdtem a küldetést, és jó lett. WTF? :D Zsír új a joy.)

Üdv. core2

(#9357) orientcx válasza Htibimor (#9355) üzenetére


orientcx
őstag

És az Elite-ben meg továbbra sem jó? Akkor lépj be a setup control menüjébe, és állítsd be a funkciókat újra
-
core2 - Az én régi X52-esem a terminál belsejében kezdett önállóan lövöldözni, 2x. Az eredmény két gyors elhalálozás, remek móka volt

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9358) Htibimor válasza orientcx (#9357) üzenetére


Htibimor
senior tag

:W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Na szóval! A PC->PS3 kapcsoló PS3 állásba került valahogyan.

Legyen ez tanulság mindenkinek. :U :U :U :U :U

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9359) rtitusz válasza Htibimor (#9358) üzenetére


rtitusz
őstag

Elsőre ez volt a tippem, de mire végigolvastam a lemaradásom, látom megoldódott. :D

(#9360) duvi válasza orientcx (#9348) üzenetére


duvi
nagyúr

Kérlek szépen, ez úgy működik, hogy a nyugdíjas igazolványodról beküldesz egy másolatot a Faulcon DeLacy hajógyárnak. 30 napon belül válaszolnak, hogy mikor mehetsz tesztelni a Python retired weapon változatát. Ha átmész a teszten, akkor ingyen felszerelik a plusz 10 fegyverslotot a Pythonodra ;]

(#9361) orientcx válasza duvi (#9360) üzenetére


orientcx
őstag

Nyugdíjas igazolvány? Hű, az baj. Azt legutóbb azon az aszteroidán felejtettem, amelyik először utalt a biztosítóba újraéledés ügyben. Aztán mikor észrevettem hogy ottmaradt, vissza mentem érte. Na az volt a második...
Pedig én már annak idején, az első nagy Thargoid inváziónál is a flottánál voltam, felelős beosztásban. Én felügyeltem arra, hogy a legénységnél rend legyen(seprűvel, meg felmosóronggyal)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9362) rtitusz válasza orientcx (#9361) üzenetére


rtitusz
őstag

Most egy világ dőlt össze bennem. :O Azt hittem már akkor is aszteroidakutató voltál. :D

(#9363) Terrorista


Terrorista
senior tag

Üdv!

Tervezem, hogy újra visszaülök a volán mögé (kb. január óta nem léptem be). A középtávú tervem, hogy szerzek magamnak egy Clippert (muszáj, mert bejön :B), aztán valami nagyobbat.

Ha jól emlékszem egy Lakon T6-om van meg talán 1-2M credit. Hogy érdemes hozzáfogni, mert azt tudom, hogy nem akarok fuvarozni.

Arra gondoltam, hogy Viperrel kezdem gyűjteni a creditet, míg valami nagyobba bele nem tudok ülni. Egyáltalán a Cobra előtt/után van valami jóféle harci hajó?
Azt látom, hogy szép summákat lehet szakítani fejvadászattal vagy katonai akciókkal.

Ez az út még mindig járható vagy van valami tutibb megoldás?

Egyébként a Clipper megvételéhez kell valami követelmény? Ha jól rémlik Imperialnál kell nyomulni, de mindegy hol-melyik frakciónál vagy csak egy bizonyostól szerezhető be?

Ha valaki tud adni egy olcsó, de használható Viper loadoutot azt megköszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#9364) orientcx válasza rtitusz (#9362) üzenetére


orientcx
őstag

Össze ne omoljon az a világ, vagy ha már összeomlott, építsd gyorsan vissza, mert én már akkor is aszteroida kutató voltam. Csak az a szemét tizedes azt hazudta, hogy a vizesblokkban keressem, mert ott vannak a legszebbek(és a kezembe nyomta a felmosó vödröt)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9365) gigafun válasza Terrorista (#9363) üzenetére


gigafun
senior tag

Hello!

Viper után Vulture, mint harci hajó. Nagyon masszív, ütős nehézvadász. Azzal már bármit leszedsz.
RES-eken vagy harci CG-kben hamar összejön majd a Vulture ára.
Clipperhez Baron rang kell a Birodalomnál, jó fényesre kell nyalni a császár hátsóját. :)
Viperhez majd valaki más szól hozzá, nekem nem volt.

(#9366) duvi válasza Terrorista (#9363) üzenetére


duvi
nagyúr

A hol és hogyant leírta gigafun (RES és CG). ITT találod a Viperem amivel elég hatékonyan tudtam vadászni, de volt egy kis cargo + FC is, hogy repus küldetéseket is tudjak csinálni.

(#9367) gigafun válasza duvi (#9343) üzenetére


gigafun
senior tag

Akit a HR 706-on zajló CG érdekel, 14 fényévre van egy NLTT 5871 nevű rendszer, tele RESekkel. A második bolygó gyűrűje kb merőleges megvilágítást kap, ezért mindig világos. Külön orientcx kolléga kedvéért. :)

(#9368) tikshow válasza gigafun (#9367) üzenetére


tikshow
addikt

Én Mictlan-ba tolom a 7. bolygónál. Tegnap sikerült egy Weak Signal Sourcenál 4 darab Anacondát lőnöm. Kiléptem, ki volt szórva néhány láda arany, elkezdtem begyűjteni őket és beugrott 4 darab Anaconda. Pöppet összecsináltam magam a Vultureömmel, de könnyen adták magukat. :D

(#9369) baphomet válasza gigafun (#9367) üzenetére


baphomet
senior tag

Milyen jól jött volna ez az infó szombaton, mikor a HR 706 egyetlen RES-e is az éjszakai oldalon volt. (igen, jól gondoljátok, orientcxeztem ott egy alaposat :) )

Top40-15%-hoz mennyi kell kb. ennél a CG-nél? 2 millka a top70%-ra volt elég tegnap este.

[ Szerkesztve ]

(#9370) rtitusz


rtitusz
őstag

Új CG, ezúttal a Föderációban, Combat Zone; "IN DEFENCE OF VOLUNGU". Jemison Refinery, Volungu rendszer. Eddig 140 milliónál járnak, és a Tier 1 felét súrolják. Tier 5-ig van és 6 és fél nap van hátra.

(#9371) duvi válasza rtitusz (#9370) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi az infót! Pedig már készültem megvenni a felfedező ASP-t, de ezt még végiglövöm ;] Beteszem a részleteket:

System: Volungu
Station: Jemison Refinery
Objective: Submit combat bonds to the Volungu Public Company at Jemison Refinery
How: Kill Patron's Principles in conflict zones in Volungu
Ends: 3 May 3301 12:00

Current Contributors: 154
Current Global Progress: 140,000,000 Credits Earned
Current Reward Tier: Tier 0
Current Global Reward: None

Current Participation Rewards:
Top 5%: None
Top 15%: None
Top 40%: None
Top 70%: None
Top 100%: None

[ Szerkesztve ]

(#9372) rtitusz válasza duvi (#9371) üzenetére


rtitusz
őstag

Állítólag csak outpost van a rendszerben és környékén, így nagy hajókkal érdekes lehet. Nem tudom melyik a maximális méret ami oda még le tud szállni.

(#9373) baphomet válasza rtitusz (#9372) üzenetére


baphomet
senior tag

A harcra alkalmas hajók közül csak a Clipper és az Anaconda nem tud leszállni outpostra.
Ezeken felül egyébként még az Orca, T7 és T9 igényel nagy leszállópályát.

[ Szerkesztve ]

(#9374) duvi válasza rtitusz (#9372) üzenetére


duvi
nagyúr

Pythonnal szálltam már le outpostra :K

(#9375) rtitusz válasza baphomet (#9373) üzenetére


rtitusz
őstag

A Clipper nagyobb mint a Python? Ki hitte volna...

(#9376) duvi válasza rtitusz (#9375) üzenetére


duvi
nagyúr

Méretarányos kép:

(#9377) SG42


SG42
csendes tag

Én is meglepődtem, amikor tegnapelőtt megvettem a clippert és ez első küldetést felvettem (és figyelmetlen voltam), aztán a célnál közölte az állomás, hogy not granted, mert nincs elég nagy leszállóhely. hee
persze eldobtam a küldetést, erre bünti, mert igy már illegális volt amit szállítanom kellett, meg plusz bünti, amikor visszamentem a kiindulási helyre és leszkenneltek, persze ami nálad van illegálisan csak blackmarketben adható az nem volt a környéken, ugyhogy megálltam a nav pointnál, egy kicsit könnyíteni magamon (a clipperen), még jó hogy security nav van és közterületes nev nem cirkál mindenfelé. :-))

ship info: a NU (Syromyatnikov Horizons)-ban a Clipper kb 16 milláért vihető, akinek éppen erre fáj a foga

Egyébként üdv minden commandernek, eddig csak olvastam a fórumot.
Bye CMD SirGin

(#9378) duvi válasza SG42 (#9377) üzenetére


duvi
nagyúr

Üdv a topicban és köszönjük a Clipperes infót :)

(#9379) gigafun válasza baphomet (#9369) üzenetére


gigafun
senior tag

Kishíján hangosan felröhögtem, amikor ezt olvastam. Szóval orientcxeztél. Nem egy faluban születtünk véletlenül? :D

(#9380) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Na! Pedig csak párat/alig fordultam :B


Üdv. core2

(#9381) baphomet válasza gigafun (#9379) üzenetére


baphomet
senior tag

Ezen az űrhajón születhettem valószínűleg:

[ Szerkesztve ]

(#9382) rtitusz válasza baphomet (#9381) üzenetére


rtitusz
őstag

| | | | || ||| |||| ||||| |||||| ||||||| Ludicrous Speed Charging ||||||| |||||| ||||| |||| ||| || | | | |
:C :C :C

(#9383) gigafun válasza rtitusz (#9375) üzenetére


gigafun
senior tag

Igen. Jóval nagyobb. A felületes szemlélőnek nem tűnik fel, mert csak egy kicsit nehezebb a Pythonnál. Persze a tájékozottabbak tudják, hogy ez a látszólagos ellentmondás azért van, mert a Clipper papírból van, ezért a nagy méret a relatív kis tömeghez képest. ;]

(#9384) gigafun


gigafun
senior tag

Lenne egy technikai kérdésem.
"Project: Kryptonite" nevű programot használta már valaki?
Ez a Teamspeak Overlay utódja, önálló program, és működik is az ED-ben. Csak azt írják, hogy egyes programok fejlesztői bannolhatják az accountot, mert cheat-nek minősíthetik. Ez azért van, mert ugyan úgy működik, mint a cheat-programok.
Valaki hallott már róla?
Vagy írjak a supportnak?
Sajnos a TS Overlay nálam egyszer működött, azóta nem megy. Ezért érdekel a dolog. Esetleg megoldás, hogy működjön a TS Overlay.

[ Szerkesztve ]

(#9385) kiki75 válasza Kronus (#9351) üzenetére


kiki75
csendes tag

Szia hjol és hogyan lehetne meg venni a Elite Dangerous-t ? magyarba lehetséges?

(#9386) Neil Watts válasza kiki75 (#9385) üzenetére


Neil Watts
veterán

[link]

Üdv. core2

(#9387) rtitusz válasza kiki75 (#9385) üzenetére


rtitusz
őstag

Steam, amit core2 is linkelt, vagy saját honlapján: https://store.elitedangerous.com

Csak digitális formában kapható.

[ Szerkesztve ]

(#9388) duvi válasza kiki75 (#9385) üzenetére


duvi
nagyúr

Jelenleg két vásárlási lehetőség van. Az egyik az online store, a másik a Steam (ahogy core2 kolléga is linkelte). Itthon nem lehet beszerezni az ED-t :(

Szerk: Látom lassú voltam :N

[ Szerkesztve ]

(#9389) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Lol, hát ezt jól megjártam.
Majdnem 16k kreditnél tartok. (-400-500 a javítás a költsége, ugyanis valamelyik Potriti környéki utamnál betévedtem talán a Alrai Sector JH-V B2-6-ba, hát azt nem kellett volna. :DDD 64% hull, szembe jött velem valami olyan hajó amit még életemben nem láttam, de még képről sem, a két kis csúzlim kb. semmit nem ért, lelőtte az FSD-met, kellett neki egy kevés idő mire újból magához tért :D Mikor jó lett, hasított belém a felismerés, hogy talán bizony futni kéne, asszem' ilyen forduló amit ott csináltam, csak a mesében van, kb. helyben fordultam a cuccal, s a Hartsfield Plant -ig meg sem álltam szinte. :DDD 500 CR-em bánta, de legalább egyben vagyok.)

Amúgy ha az alap hajómat kilövik, akkor mi történik?

A történet tanulsága: Ha az van akiírva a rendszerrel kapcsolatba, hogy Anarchia, akkor még véletlenül se menjek arra, nem véletlen van az ott. Na mindegy, mostmár legalább teljesen magabiztosan irányítom a hajót.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#9390) duvi válasza Neil Watts (#9389) üzenetére


duvi
nagyúr

Ügyi voltál! Jól reagáltad le a szituációt és sikeresen megúsztad az esetet :K
Az alaphajó esetében (Sidewinder), ha nem vettél rá semmilyen fejlesztett modult, nem kell fizetned semmi biztosítást. Fejlesztett modulok esetében, ezek alapján számítják ki a biztosítási összeged nagyságát. A fentiek csak a kezdőhajóra vonatkoznak! Amint hajót váltasz, tehát saját pénzből vásárolsz egy másik hajót, arra már teljes biztosítási díjat számolnak fel. Amennyiben volt valami áru a cargoban, azt mindenképpen elbuktad.
A hajód aktuális biztosítási összegét, mindig meg tudod nézni a jobb oldali panelen a Rebuy Cost sorban:

Minél több fejlesztett modult vásárolsz, annál nagyobb lesz ez az összeg!

[ Szerkesztve ]

(#9391) baphomet válasza duvi (#9390) üzenetére


baphomet
senior tag

"The Force is strong with this one"

A helyes ösvényre már ráleltél, ifjú padawan, de hosszú még az út, mely' előtted áll. Ahhoz, hogy akár csak tagjelöltje lehessél, az ezen a fórumon méltán híres Idióta Pilóták Szövetségének, bizony szükséged lesz két örökös tag ajánlására és azon felül legalább egy ilyen screenshot felmutatására is:

Amúgy, ahogy duvi is megírta, történjék bármi, egy alap Sidewindert mindenképp kapsz ingyen.

(#9392) VitoSagi válasza duvi (#9390) üzenetére


VitoSagi
tag

Duvi
Látom van Founders World permited is. Azt csak a kickstarter támogatók kaptak vagy meg is lehet szerezni valahogy? Egyáltalán mi van ott?

baphomet
Több, mint milliós átlag jött ki azért az nem gyenge. :D

core2
EDHU-nvan egy csomó nagyszerű tutorial, szerintem érdemes átfutni minden új játékosnak. Nagyon sok olyan össze lett oda gyűjtve, amire szükséged lehet. :K

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9393) baphomet válasza VitoSagi (#9392) üzenetére


baphomet
senior tag

És ez csak a biztosítási díj. Az elbukott kargóval, bounty kuponnal stb. megfejelve karcolja az 50m-t. :D

A Founders World permitet a támogatók megkapták alapból. Mi átlagos halandók az elite fokozat (bármelyik ágon) elérésekor kapjuk meg.
Minden hajó és minden modul kapható ott 10% engedménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#9394) rtitusz válasza baphomet (#9391) üzenetére


rtitusz
őstag

Mondjuk egy elnézett biztosítási díj után a felrobban 150 milliós fullos Pythont leváltani ingyen egy kis légypiszokra, mégha ingyenes is nem happy ending. Úgyhogy mindig legyen elég pénze a kedves delikvensnek a biztosítási díj kifizetésére.

VitoSagi, tudtommal Elite rang mellé is adják a Founders World permitet.

[ Szerkesztve ]

(#9395) Neil Watts válasza baphomet (#9391) üzenetére


Neil Watts
veterán

:DDD Rendben. Igyekszem nem kiérdemelni a tagságot.

Üdv. core2

(#9396) orientcx válasza gigafun (#9367) üzenetére


orientcx
őstag

"ezért mindig világos. Külön orientcx kolléga kedvéért"
Tévedés, nem az én érdekemben van ott mindig világos, hanem a nagyszámú nézőközönségnek fontos, hogy pazar megvilágításban élvezhessék a látványt, amint egy újabb látogatást teszek egy újabb aszteroidán
-
baphomet - Már megint az a gonosz birodalmi véred ütközik a soraidból. Nem is értem, miért mosol össze a RES-eknél aszteroidákra kenődő amatőr idiótákkal. Az én bravúros gyakorlataim a szakma csúcsát képezik. :)
-
Amúgy meg mi ez a panaszáradat a Clipperről, hát nem figyelmeztettem többször, nyomatékosan mindenkit, hogy ez az amorf izé a császár aljas bosszúja, aminek csak a naív és járatlan pilóták dőlnek be?
"mert a Clipper papírból van"
Hát ezt is tudtuk. A mezőn, sárkányeregetésre, na arra kiváló(és ezzel ki is merült a felhasználhatóságok nem túl hosszú sora)
Már alig várom, hogy kijöjjön az Imperial Courier, a Clippert alázni már kicsit uncsi :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9397) Neil Watts válasza VitoSagi (#9392) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R

Rögtön a hajóvezetési alapokban: "Ha közel megyünk egy bolygóhoz, akkor annak gravitációs tere megfogja és lelassítja az űrhajót, ezért érdemes távolságot tartani tőlük" - Ja, tapasztaltam, hogy a Sidewinder nem épp Ős tervezés eredménye (SGU fanok előnyben).

Üdv core2

(#9398) rtitusz válasza Neil Watts (#9397) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem egyszer használtam már ezt a jelenséget arra, hogy megfelelő sebességgel érjek a bolygó melletti állomáshoz. mondjuk ugyan ennyiszer elrepültem még így is ezerrel, és ugyan ennyiszer ragadtam is be 2cm-re a bolygótól gyök kettő sebességre utalva, de mégis kinek van ideje arra, hogy végig a kék sávban tartva a gázkart megvárja, hogy a számítógép lelassítson helyette. :D:D:D

(#9399) Kronus válasza baphomet (#9391) üzenetére


Kronus
tag

:DDD :DDD :DDD

(#9400) Neil Watts válasza rtitusz (#9398) üzenetére


Neil Watts
veterán

Úgy-úgy, a lassítást eddig mindig manuálisan végeztem, nem is gondoltam, hogy lehet másképp is. Na látod, nagyon leragadtam itt 2000 eleje környékén :D

Üdv. core2

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.