Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) duvi válasza rtitusz (#8492) üzenetére


duvi
nagyúr

Folyamatosan posztoljuk a fotóidat. Az első fórumképed már kikerült az ED hivatalos Twitter oldalára :C (kb. az oldal közepén látható)

(#8502) duvi válasza MrCsiT (#8500) üzenetére


duvi
nagyúr

- Üdv a csapatban! Szerintem menj végig az összes training küldetésen. Nem véletlenül hangsúlyoztuk ki ezt a fenti Téma összefoglalóban. Még rutinos repszim játékosoknak is meggyűlhet a bajuk kezdéskor, ha ezt kihagyják. Amíg nem vagyunk tisztában a hajónk irányításával, működésével, addig csak fölöslegesen frusztráljuk magunkat, aminek csalódás lesz a vége.
- A konkrét problémádra a megoldás:
- a legoptimálisabb forduláshoz tartsd a sebességedet a kék tartomány közepén
- használd a flight assist off funkciót a hatékonyabb manőverezéshez (ez elsőre nagyon nehéz lesz!)
- kapcsolj hátramenetbe és közben fordulj rá az ellenfeledre
- ne csak a bottal fordulj, hanem használd a thrusterek fel/le/jobbra/balra funkcióit

[ Szerkesztve ]

(#8503) cunnir


cunnir
tag

Tankolás közben :)

És végre megvan az új hajó :C most viszem a szalonból

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8504) duvi válasza cunnir (#8503) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula az új járgányodhoz! :)

(#8505) Ch0b válasza MrCsiT (#8500) üzenetére


Ch0b
tag

Van tanácsom :D . Először is legközelebb inkább add meg a tréning nevét, hogy az embert ne zavard össze, mert a legalsó training az supercruise és dokkolós training. Amire te gondoltál az Incursion volt, ahol hullámokat kell leverni, és most megpróbáltam a végén a Cobra szétkapott mert egyből kilőtte a thrusteremet :D . Amúgy igen, elég nehéz az a training mission, mert 1 beam llaser van meg 1 gimballed multicannon. Azt javaslom, hogy sorozd a célpontokat mind a kettővel. Ha már le tudod lőni a Dangerous Sidewinder-t, akkor már jó vagy a játékra. Ja meg persze, ha már tudsz dokkolni meg érted a supercruise-t.
Szóval legközelebb legyél kicsit pontosabb, de amúgy segítünk. És persze ott van a magyar oldal is, ahonnan tudsz ellesni dolgokat, ott is kérdezősködhetsz a fórumon, emelett még el is tudsz onnan jutni a Teamspeak-re, ahol szerintem ha vannak, akkor segítenek, ha kérdésed van.

(#8506) rtitusz


rtitusz
őstag

Van pár új játéksounk. :D :DD

(#8507) duvi válasza rtitusz (#8506) üzenetére


duvi
nagyúr

Ennyit számít a játék Steamre kerülése :)

(#8508) gigafun


gigafun
senior tag

FEJVADÁSZOK FIGYELEM!

Új Community Goal!

(#8509) Hauptmann válasza duvi (#8507) üzenetére


Hauptmann
addikt

Remélem, hogy akik korábban megvették, majd kapnak valamilyen formában steam kulcsot.

(#8510) Ch0b válasza gigafun (#8508) üzenetére


Ch0b
tag

Igen, volt tegnap már róla szó. De ehhez valószínűleg Earl rang kell a Birodalomhoz, mert a rendszerbe még Viscount ranggal sem mehetek be. Nem hiába olyan kevés a hozzájárulók száma...

(#8511) duvi válasza gigafun (#8508) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez nem azonos rtitusz tegnapi hírével? Erre írta Ch0b kolléga, hogy jogosultság nélkül nem tudunk belépni ebbe a rendszerbe.

(#8512) gigafun válasza duvi (#8511) üzenetére


gigafun
senior tag

Akkor bocs, luftot lőttem. :)
Így jár, aki hajnali egykor jön haza a melóból.

(#8513) duvi válasza Hauptmann (#8509) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem tervezték, az utólagos Steam kulcs osztást, de a nagy "érdeklődés" miatt gondolkoznak a lehetséges megoldásokon. LINK

(#8512) gigafun
Inkább kétszer szerepeljen egy fontos hír, minthogy lemaradjunk róla ;)

[ Szerkesztve ]

(#8514) Hauptmann válasza duvi (#8513) üzenetére


Hauptmann
addikt

Remélem is, hogy lesz belőle valami.

(#8515) gigafun


gigafun
senior tag

Elitedangerous.hu-n felmerült, hogy kéne egy rendszer, amit otthonunknak érezhetünk, ahol mindig találkozhatunk ismerőssel, hogy együtt bandázhassunk egy kicsit.
Ami fontos volt, hogy High-tech rendszer legyen, és legyen RES.
Első ötlet, amire nemrég bukkantam, a Munfayl rendszer volt,egy Independent, Hightech Demokracy. Van jó kövér RES, lépten nyomon SSS-ekbe lehet botlani, úgyhogy fejvadász-paradicsom. Mostanában elég sok aranyat vennének bulletin board-on, van egy outpost a RES-ek közelében, és két nagyobb állomás 240 és 550 Ls-re a csillagtól. 20 fényéven belül van több Fed és Empire rendszer is, lehet nekik küldetéseket csinálni, 60 fényév a Xihe rendszer, ahol szinte minden elképzelhető modullal fel lehet szerelni a hajókat. A Sol, mint referenciapont 90 fényév. (és Amarak is csak 123 ;] )
Azóta többen is megnézték, kezdenek odaszokni a kollégák. Kondorral pl rendszeresen irtjuk a gazt. :)
Közben felmerült a 9 Ceti rendszer is, ami jobban felszerelt, és talán kereskedni jobban lehet, bár ez utóbbi elég múlékony dolog.
A lényeg, hogy akinek van jó ötlete, ne tartsa magában, összegyűjtjük a javaslatokat, esetleg csinálunk egy táblázatot az összes jelölt előnyeiről/hátrányairól, aztán kiválasztjuk a legtöbb parancsnoknak tetsző rendszert, esetleg többet is egymás közelében.

Addig is gyertek Munfayl-ba, ahol szinte mindig vár majd egy, vagy több barát.
A témával kapcsolatban ITT lehet még beszélgetni, a javaslatokat érdemes oda (is) beírni, hogy egy helyen legyenek. :)

(#8516) raymi16


raymi16
tag

Közben beszereztem én is egy ilyet! Bár nem a művészi oldaláról fényképeztem, de majd én is megpróbálkozok ha lesz több idő illetve helyszín hozzá! :D

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#8517) gigafun válasza raymi16 (#8516) üzenetére


gigafun
senior tag

Gratulálok! Jó kis hajó ez.
De nem értem. Több helyszín kell? Egy egész galaxis nem elég? ;]

(#8518) raymi16 válasza gigafun (#8517) üzenetére


raymi16
tag

Rosszul fogalmaztam! :DD Több idő, illetve alkalmas helyszín a pózolásra!(szép háttér, bolygó, csillag, nebula stb.) :DDD

Amúgy tényleg jó kis vas, de amint lelőtték a pajzsot, onnantól kezdve egy szöcske is szét tud kapni, szóval most gyüjtögetés van 120-al! :))

[ Szerkesztve ]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#8519) cunnir válasza gigafun (#8515) üzenetére


cunnir
tag

Köszi az infót! át is költözök oda, csak kellene egy tréler hogy vigyem mind a két hajómat :))

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8520) gigafun válasza cunnir (#8519) üzenetére


gigafun
senior tag

Nem tudom, milyen messze vagy, de pl átjösz az egyik hajóddal, veszel egy Eagle-t feldogsz rá egy A-s FSD-t, visszamész a másik hajóért, ott eladod az Eagle-t, jösz a másik géppel. :)

(#8521) gigafun


gigafun
senior tag

Mielőtt megvettem a játékot, mintha olvastam volna valahol, hogy át lehet szállíttatni a hajóimat másik állomásra. Rosszul emlékszem, álmodtam, vagy később lesz ilyen?

(#8522) rexsimus válasza gigafun (#8521) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Tervbe van ilyen, de semmi konkrét infó nincs még róla. :/

[ Szerkesztve ]

(#8523) gigafun válasza rexsimus (#8522) üzenetére


gigafun
senior tag

Jó, akkor nem álmodtam. :)

(#8524) rexsimus válasza gigafun (#8523) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Csak nehogy álom maradjon ez a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#8525) rtitusz válasza rexsimus (#8524) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha lehetne hajót bérelni, akkor bérelsz egy Panthert és felpakolod rá a többi hajódat, utána költözhetsz. Csak ne kend fel magad valami aszteroidára vagy állomásra menet közben, mert drága lenne. :)

(#8526) Diopapa válasza rexsimus (#8524) üzenetére


Diopapa
addikt

Ezt nagyon egyszerű leprogramozni, előbb-utóbb megvalósul, csak felteszem nem prioritás még.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8527) Phobion


Phobion
őstag

Mennyibe fájna egy felfedezésre használható ASP? :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8528) baphomet válasza Phobion (#8527) üzenetére


baphomet
senior tag

Ezt egy félperc alatt raktam össze, szóval még ízlés szerint finomítható, de olyan 15+ millió.

(#8529) Phobion válasza baphomet (#8528) üzenetére


Phobion
őstag

Erre még hamar össze is tudnám farmolni a pénzt. :R

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8530) rtitusz válasza baphomet (#8528) üzenetére


rtitusz
őstag

Szerintem a 2A több áramot ad, és sokkal könnyebb mint a 3D, persze lehet tévedek.

Valamint egy Heat Sink sosem árt.

Én olyan 25 millióból raktam össze, de mindenképpen 15+, inkább 20+

[ Szerkesztve ]

(#8531) cunnir


cunnir
tag

IC tulajok :U milyen fegyvert érdemes felraknom?

(#8520) gigafun Már átköltözem :K

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8532) duvi


duvi
nagyúr

rtitusz küldtem egy fontos privit! Az utolsó képedet név nélkül kitették a fejlesztők a Twitter és FB oldalukra is. Szeretnénk írni neki, hogy tüntessék fel a készítőt, illetve ha van, akkor a Twitter és FB fiókodat is.

(#8533) _Kondor_ válasza cunnir (#8531) üzenetére


_Kondor_
tag

PVE:
2 medium gimbal beam
2 large gimbal cannon

PVP:
4 medium gimbal multi-cannon

(#8534) rtitusz válasza duvi (#8532) üzenetére


rtitusz
őstag

Válaszoltam. :)

Más, nem lehet valahogy megváltoztatni sajátra a PH generált jelszavát? Minden alkalommal az emailt kell előkaparnom mikor be kell lépnem, mert én meg nem jegyzem azt a kriksz-krakszot.

(#8535) orientcx


orientcx
őstag

Nem tud valaki véletlenül egy jó kis combat zone-t? Természetesen csakis béketeremtő szándékkal jelennék meg a helyszínen,...izé...khmm... becs szó meg minden...

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8536) duvi válasza rtitusz (#8534) üzenetére


duvi
nagyúr

Miután beléptél a fiókodba, menj be az "adataim" menübe és ott beírhatod az új jelszavadat (ismétléssel).

(#8537) duvi válasza orientcx (#8535) üzenetére


duvi
nagyúr

Santupik system, Helffrich outpost-tól 879 Ls távolságra High Intesity Conflict zone.

(#8538) duvi válasza orientcx (#8535) üzenetére


duvi
nagyúr

Most jártam az alábbi rendszerben és beajánlottalak mint "béketeremtő különleges ügynököt". Említettem nekik ezt a becs szó dolgot is, így szeretettel várnak ;]

(#8539) gigafun válasza cunnir (#8531) üzenetére


gigafun
senior tag

Próbáltam üzenni a játékban, hogy gyere át Openbe, de nem sikerült.

(#8540) Phobion


Phobion
őstag

Két kérdés, ha felfedezek, akkor, hogyan kell kilépnem, hogy ne vesszen oda a hajóm? Másik, hogy ha SOLO módban játszom, akkor is fedezhetek fel naprendszereket elsőnek, vagy ahhoz Open Play kell?

Végre megvettem az ASP-t, a játék kezdete óta kaminozok, jó lesz egy kis változatosság :K

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8541) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Aki Baron az Empire-nél, annak kb mennyi idő volt Lordról fellépnie?

Ma egész nap küldiztem friss lord rangról, de semmi előrelépés. :/

KB így érzem most magam...

[ Szerkesztve ]

(#8542) duvi válasza rexsimus (#8541) üzenetére


duvi
nagyúr

Most lettem Baron. Lordról kb. 5 órai játékomba került a szintlépés. Továbbmentél új rendszerbe? Ahol egyszer megkaptad a Naval questeket, ott már nem fog többet adni!

(#8540) PhobioNN7
Gratula az új hajódhoz! Szép a Pharaoh festés :K

[ Szerkesztve ]

(#8543) rexsimus válasza duvi (#8542) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Tovább mentem. Mivel lordra kaptam egy permitet, ott próbáltam szerencsét.

Most azon gondolkozok, hogy lehet, még régebben ott a rendszer felé csinálgattam küldiket, és lehet már attól a frakciótól megvolt a naval quest. :/

[ Szerkesztve ]

(#8544) duvi válasza rexsimus (#8543) üzenetére


duvi
nagyúr

Lehet, hogy ez lesz a gond. Én mindig szűz területre megyek a következő rankhoz. Szerdán még Master voltam. Háromszor tudtam géphez ülni és rankot húzni. Kb. 10-12 óra alatt 4 szintet léptem a birodalomnál.

(#8545) orientcx válasza duvi (#8537) üzenetére


orientcx
őstag

Kösz a tippet. El is indultam Santupik-ba, de kb 150 LY volt a táv. Útközben 10-ig számoltam a lakatlan rendszereket, ennyit az egész játék folyamán nem fedeztem fel, és aztán útközben beleakadtam egy újabb CZ-be. Amit pluszban mutattál, az is biztató, úgy látszik ezek mindenhol nagyon berágtak egymásra.
Hiába, nagy szükség van manapság a magamfajta önzetlen, tiszta szívű béketeremtőkre... ;)
mégegyszer kösz

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8546) rexsimus válasza duvi (#8544) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Én is azt tettem, gondoltam mivel eddig nem jártam abban a rendszerben, tutira nem lesz gond, csak az egyik küldetés közben bukkantam egy ismerős állomásnévbe. :/

[ Szerkesztve ]

(#8547) Dzsek


Dzsek
tag

Beelőzve a New Horizons-t, ami július 14-én halad el a Pluto mellett...

Egy redditet megér szerintetek? :B

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8548) gigafun válasza Phobion (#8540) üzenetére


gigafun
senior tag

1. Simán Save and Exit, kiveszi a hajódat a játékból. Amikor újra belépsz ugyan oda rakja vissza a hajódat normál térbe.
2. Solo módban is lehetsz első, de ne lepődj meg ha még ezer fényévekre is találsz olyan rendszert, amit már felfedeztek. :)

(#8549) Phobion válasza duvi (#8542) üzenetére


Phobion
őstag

Köszönöm! Nekem is nagyon tetszik! :B

(#8548) gigafun - Rendben, köszi, akkor igyekezni fogok! ;]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8550) Phobion válasza gigafun (#8548) üzenetére


Phobion
őstag

Illetve még annyi, hogy minden egyes bolygót/csillagot végig kell scannelnem, vagy az Advanced Discovery Scanner-t elég futtatni?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.