Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) gigafun válasza Phobion (#8550) üzenetére


gigafun
senior tag

Az Advanced Discovery Scanner arra kell, hogy feltérképezd a rendszert, hol vannak benne csillagok, bolygók, aszteroida mezők.
Aztán itt kezdődik az érdekesebb része.
Megnézed a System Map-en, hogy melyik bolygó lehet érdemes arra, hogy Detailed Surface Scannerrel is szkenneld. Ehhez nyújt segítséget EZ az infografika, és EZ az oldal.
A felfedezésért kapott pénzek az 1.2 óta megnőttek, de nem tudom mennyivel.

(#8552) Tharus


Tharus
csendes tag

Kitaláltátok már, hogy melyik lesz az anya rendszerünk? Mert akkor költöznék át oda, jelenleg Ross 490 rendszerben vagyok. Itt is van RES, de mostanában nagyon nem jó, mintha az összes Anakonda, Python, Federal dropship és Clipper elment volna másik rendszerbe.

(#8553) gigafun válasza Tharus (#8552) üzenetére


gigafun
senior tag

Pillanatnyilag a Munfayl-t mondhatnám ideiglenes "otthonunknak", illetve felmerült még a 9 Ceti.
Amíg nem érkezik több javaslat, addig gyere Munfayl-ba, én általában ott tanyázok, Kondor is gyakran van ott, tegnap cunnir is átköltözött.
Lényeg, hogy aki barátokkal akar találkozni, mindenképp Openben legyen. Én rendszeresen ránézek a galaktikus térképre, hátha valaki a közelben van.
Az alapelvem az, hogy ha Openben vagyok, bárki hívhat wingbe.
Korábban attól féltem, hogy ha wingben vadászunk, sokkal kisebb a bevétel, de az eddigi tapasztalatom az, hogy minél nagyobb a wing, annál több nagy hajót spawnol a RES, úgyhogy szinte folyamatosan van mire lőni.

(#8554) duvi válasza gigafun (#8553) üzenetére


duvi
nagyúr

Mivel tegnap meglett a Baron rank, este én is átköltözök hozzátok a Munfayl rendszerbe ;)

(#8547) Dzsek
Szerintem nagyon jó kép lett :K (Talán érdemes lenne megfordítani, hogy ne fejjel lefelé álljon a hajó)

[ Szerkesztve ]

(#8555) rtitusz


rtitusz
őstag

Majdnem sikerült bemutatnom egy parádés vaporizációs öngyilkosságot 2500 fényévre a legközelebbi lakott területtől, 500 szkennelt rendszerrel a hátam mögött. Mindössze a páromnak kellett bejönnie a szobába, és feltennie egy pár kérdést, miközben éppen ugrottam a következő csillaghoz. Pont időben kaptam észhez, hogy felhúzzam a hajó orrát, mely egyre gyorsuló tempóban robogott a nap meleg ölelésébe. Asszem lett pár ősz hajszálam.

(#8556) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Csináltam egy képet egy fekete-lyukról. Nem könnyű magáról az objektumról képet csinálni a kis téridő hajlítás miatt. Ha ennél közelebb megyek fogok látni valamit vagy átlépek az eseményhorizonton és kampec?

A kép egyébként 4K ban készült, de ide csak ilyen csúfat tudtam betenni.

Rtitusz: Akarod mondani, egy "sírkő melegségével" sikerült túlélni a "napot". :)

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#8557) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Már nem tudtam szerkeszteni, de közben rájöttem, hogy külső nézet is van :)

Duvi, gondolom már van elég feketelyukas képetek igaz?

Itt van normális felbontásban: [link]

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#8558) raymi16 válasza gigafun (#8553) üzenetére


raymi16
tag

Meglesem magamnak majd én is, jó lenne ismerősökkel együtt szedni a fejpénzt! :D Most nem rusommegnézni de milyen frakció? :U

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#8559) cunnir válasza gigafun (#8539) üzenetére


cunnir
tag

Nagyon jó hely ez a Munfayl! jó az rs kb 1 óra termése:

(#8533) _Kondor Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8560) Tharus válasza gigafun (#8553) üzenetére


Tharus
csendes tag

Sajna már csak holnap leszel gép közelben, de akkor átköltözök én is hozzátok, bár nagy költözést nem kell csinálnom, mert csak egy hajóm van. :DD Utána mehet a wing ezerrel. ;]

(#8561) gigafun válasza duvi (#8554) üzenetére


gigafun
senior tag

Gratulálok, akkor várunk.

(#8562) ooooobi


ooooobi
senior tag

Most jöttem rá, hogy lehet nem vettem Detailed Surface Scannert, 30% nyereség minusz :(
Ha itt nem látom akkor nincs a hajón ugye?

Így 1500 fényévre lakott területtől kicsit bosszantó.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#8563) rtitusz válasza ooooobi (#8562) üzenetére


rtitusz
őstag

Jól látod, hogy nem látod. És hogy még bosszantóbb legyen, egy olcsó modulról van szó, kb 250k.

[ Szerkesztve ]

(#8564) Ch0b válasza Gilthanas (#8556) üzenetére


Ch0b
tag

Legutóbb amikor voltam egynél, akkor úgy működött, hogy közelebb mentem és elég gyorsan elkezdett melegedni a hajóm. Szóval most még úgy van megcsinálva mint egy csillag.

[ Szerkesztve ]

(#8565) baphomet


baphomet
senior tag

Szex, szerelem, gyengédség rovat.

Egy helyi frakciónak a virág és bonbon mellé 4 millió creditnyi exploration data-t kell odaadnunk, hogy randira hívhassuk (neutral -> friendly státusz). Hogy az ágybabújáshoz (allied) mennyi kell, még nem tudom, 5 milliónál fogytam ki a bókokból. :B

(#8566) orientcx


orientcx
őstag

Lehet, hogy másnak ez eddig is nyilvánvaló volt, de én most szembesültem azzal a ténnyel, hogy egy High Intensity Combat Zone, és egy High Intensity Combat Zone nehézségi szintje között kb annyi a különbség, mint egy Eagle és egy konda cargo kapacitása között.
Eddig egy töltéssel úgy 1,4-1,8 Misikével a zsebemben, széles mosollyal a hatalmas arcomon eveztem vissza a mólóhoz, akkor is csak azért, mert kiürült a cannon, és általában 3-4 SC még maradt is a fedélzeten. De ahol most sürgölődök, az maga a rémálom. A forgalom kb ugyanakkora, de itt már 2x kullogtam vissza porig alázva alig 200k körüli összeggel, és jelentős üvegkárral. De egy jobb kör is csak 6-800k(igaz, az outpost csak 0.20Ls). Most vagy a hajómat nerfelte az éjjel egy gonosz kis manó, vagy engem, de most rólam lehetne komponálni a szánalom szimfóniáját. :((( :O :O :((( :(( :U :((( :(((
Lehet, hogy nekem is inkább felfedezgetni kéne? Á, az se jó, ahhoz is érteni kell...
Tegnap még egy büszke ász pilótának éreztem magam, ma meg már inkább mennék egy félreeső outpostra hangárokat söprögetni(hacsak azokkal a fa kezeimmel el nem törném a seprűt)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8567) orientcx válasza baphomet (#8565) üzenetére


orientcx
őstag

-
ejnye, meg bejnye, micsoda bűnös gondolatok, én ehhez még kicsi vagyok!

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8568) gigafun válasza orientcx (#8566) üzenetére


gigafun
senior tag

Gyere te is Munfayl-ba. :)

(#8569) duvi válasza Gilthanas (#8557) üzenetére


duvi
nagyúr

Nagyon jó a külső nézetes fotód :K Ráadásul még senkitől nem kaptunk fekete lyukról képet :N Ha megadod a játékbeli CMDR nevedet, akkor feltesszük az EDHU képgyűjteménybe.

Ez vonatkozik minden kollégára! Ha úgy érzitek, hogy a legjobban sikerült képeiteket feltennétek a Magyar ED közösség képmegosztó oldalára, akkor linkeljétek be a fotót és adjátok meg a játékbeli neveteket hozzá.

(#8570) orientcx válasza gigafun (#8568) üzenetére


orientcx
őstag

Köszi az invitálást, el is fogok menni, de most nem akarok megfutamodni a kihívás elől, fogcsikorgatva, de azért csak legyalulom őket a pástról, és közben csak ragad rám valami. Mellesleg hiába van Munfayl-ban bárakárhány RES is, 1000 Clipperrel sem vonszoltok oda(pedig azokat szeretem a legjobban megcsiklandozni), mert minden aszteroida GONOSZ!
-
-
duvi - baphomet már csinált ilyet, és igen jól sikerült az is (#8326)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8571) gigafun válasza orientcx (#8570) üzenetére


gigafun
senior tag

Nem csak aszteroidák vannak, hanem jó kövér SSS-ek is. :)

(#8572) duvi válasza orientcx (#8570) üzenetére


duvi
nagyúr

"baphomet már csinált ilyet, és igen jól sikerült az is (#8326)"
Az okés. De senkinek a képét nem tesszük fel a tulajdonos engedélye nélkül. Ezért is írtam, hogy aki szeretné közzétenni a legjobb képeit, az írjon rám és intézem.

(#8573) baphomet válasza duvi (#8572) üzenetére


baphomet
senior tag

Hmm, csak összecsaptam, de, ha vállalható, használjátok. És bármi mást is, amit itt elkövetek. Még a forrásmegjelöléshez sem ragaszkodom.

(#8574) Gilthanas válasza duvi (#8569) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Felteszem a fotót rendes felbontáson wetranszferre és úgy belinkelem neked privátba. Most felveszem videóra, ahogy átlépek az eseményhorizonton és belerepülök a feketelyukba egy kis Interstellar zenére. Meglátjuk lesz e valami "odaat" vagy sem :) Ha jó lesz akkor küldök egy videót is:)

A nevem amúgy a játékban Cmdr Vasöklű Vlagyimir

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#8575) duvi válasza baphomet (#8573) üzenetére


duvi
nagyúr

Úgy korrekt, hogy a készítő neve is szerepeljen a kép elnevezésben. Csak a játékbeli nevet kell megadni és közzétesszük a fotódat. Jöhet priviben is ha gondolod. Aki még nem iratkozott fel a hazai ED listára, az ITT megteheti.

(#8574) Gilthanas
Köszi! Kíváncsian várjuk a kísérleted eredményét! :DD

[ Szerkesztve ]

(#8576) rtitusz válasza Gilthanas (#8574) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem bírom megunni az Interstellar zenéjét, az szól a háttérben mióta felfedezek. :)

Duvi köszi a jelszavas segítséget, ne tudd meg mennyit kerestem. :)

[ Szerkesztve ]

(#8577) baphomet válasza duvi (#8575) üzenetére


baphomet
senior tag

CDMR Long John Silver. Szereplek az edhu listáján is, csak nem baphomet a fórumnevem. Az ellenség megtévesztése miatt szükséges ez, a Fedek mindenütt ott vannak. :)

(#8578) duvi válasza baphomet (#8577) üzenetére


duvi
nagyúr

Cmdr Vasöklű Vlagyimir és CDMR Long John Silver blackhole képei felkerültek az albumba (Minimális PS korrekciót végeztem a jobb láthatóság kedvéért).

(#8579) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Elkészült a videó amin átlépem a feketelyuk eseményhorizontját (külső nézet). :)

Elnézést, ha nem olyan profi, de még sosem csináltam ilyen videót.

[link]

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#8580) cunnir


cunnir
tag

Megváltam a szeretett Keselyűmtől :( most az IC-re költök mindent,de vettem egy haulert és felfedező hajót csinálok belőle szerintetek életképes az ötlet?

(#8579) Gilthanas jó a videó grat

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8581) rtitusz válasza Gilthanas (#8579) üzenetére


rtitusz
őstag

És a videó után mi történik? 110 km nem nagy táv, seperc alatt ott lehetsz. :D Amúgy pont most találtam én is egyet nem messze a Barnard's Looptól, elég szép, szerintem próbálok lőni egy képet.

(#8582) Gilthanas válasza rtitusz (#8581) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Utana nem tortenik semmi :) csak mesz mesz, de egy ido utan atfordul a terido es hiaba mesz a feketelyuk fele azt jelzi, hogy tavolodsz. Egy ido utan latod a sajat kondenzcsikod is magad elott pedig elore mesz. Fura az egesz :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#8583) rtitusz válasza Gilthanas (#8582) üzenetére


rtitusz
őstag

Tehát nem tudsz belehalni, ha közel mész hozzá? 50km-re vagyok, de ezekkel a hangokkal nagyon besz @ratós. :C

(#8584) Gilthanas válasza rtitusz (#8583) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

nekem egy idő után nőtt a távolság nem csökkent. De azért ne vedd életbiztosításnak :) Amúgy fura, hogy az univerzum legveszélyesebb objektuma nem nyír ki itt, de minden más igen :)

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#8585) rtitusz válasza Gilthanas (#8584) üzenetére


rtitusz
őstag

Ja, megnézném mikor egy konzervdobozban 50 km-re a fekete lyuktól meg tudsz állni az űrben. :D

(#8586) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Másnak is bugos a Chaff L.?

Egyszerűen, csak egyet tudok kilőni, utána nagyon lassan tölt újra, de a köv töltetet már nem tudom elsütni. Kettő is van fent, és mindkettőnél ez van, hiába kapcsolgatom ki-be. :/

[ Szerkesztve ]

(#8587) duvi válasza rexsimus (#8586) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálam működik, csak sokáig tart az újratöltés. Most teszteltem egy keselyűvel, combat zónában. Log/log volt már?

(#8588) rexsimus válasza duvi (#8587) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Volt már. Az a furcsa, hogy gombbal ki tudom lőni (joy-on a tüzeléssel, ha be van állítva fire groupra), viszont gyorsbillentyűje nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#8589) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Végre meglett a Baron rang. Keményen megküzdöttem érte, hisz az a 4 tonna alga és 2 tonna búza elszállítása súrolta a szállítási képességeim határait. :D

Más is kapott ilyen komoly rang küldetéseket? :D

[ Szerkesztve ]

(#8590) duvi válasza rexsimus (#8588) üzenetére


duvi
nagyúr

Én jelenleg csak firegroupban használom. Holnap megnézem neked direkt kiosztással is.
(#8589) rexsimus
Gratula! Látom szép sorban mindannyian elérjük a "Clipper" rangot :D

[ Szerkesztve ]

(#8591) rtitusz


rtitusz
őstag

"Ne szelíden támadd a közelgő éjt
Nap végén haraggal tombol vénséged
Izzó dühvel űzd el a haldokló fényt"

(#8592) duvi válasza rtitusz (#8591) üzenetére


duvi
nagyúr

Titusz! Soha többé nem jöhetsz haza a felfedezőutadról! Állandó fotóriporteri státuszt fogsz kapni a fejlesztőktől és tőlünk :DDD Tessék mindennap posztolni ilyen képeket! Az Interstellar versidézete is nagyon passzol a képhez :K

(#8593) rtitusz válasza duvi (#8592) üzenetére


rtitusz
őstag

Mikor az embernek a hobbija a fotózás, és szakmája a látványtervezés, akkor ezek így magától jönnek. :D Ha lesznek még képek posztolok. Illetve van egy csomó ami készült ugyan, de annyit nem ért, hogy önmagában kirakjam, azok benne lesznek majd a kis összefoglaló fotóalbumomban, ha haza értem linkelem. :D

(#8594) rtitusz válasza rexsimus (#8586) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha kettő van fent, nekem is ez van, szerintem bug. Ha átkapcsolsz minden használat után a másik modulra akkor jó, de ez nem igazán megoldás. Emiatt van csak egy Chaff a keselyűmön.

[ Szerkesztve ]

(#8595) orientcx válasza rtitusz (#8594) üzenetére


orientcx
őstag

Energia spórolásból nem tesztek chaff helyett inkább SB-t? Nekem jó ideje egy KWS, és ezen kívül ahova csak fér, A0-ás SB. Szerintem többet ér, a chaffnál legtöbbször nem nagyon vettem észre, hogy zavarba hozta volna a konkurenciát.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8596) #48613632 válasza baphomet (#7987) üzenetére


#48613632
törölt tag

Vagy magyarul:
OBAFGKM
Oly Barátságos A Fénylő Göncölszekér, Keresd Meg ;) (valami gyermek csillagászati könyvben olvastam még serdülőkoromban :DDD )

(#8597) Phobion válasza rtitusz (#8591) üzenetére


Phobion
őstag

hát beteg milyen durva fotókat csinálsz! :Y de az a vers angolul jobban hangzik ;]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8598) gigafun


gigafun
senior tag

Hát, srácok, az a helyzet, hogy volt fölösleges 20 Mihályom, és úgy döntöttem, hogy tanult kollégámmal ellentétben nem egy aszteroidán mulatom el, hanem inkább vettem eg Vulture-t.
IMÁÁÁÁÁDOOOOOOOM !!!!! :DD :DD :DD
Ez a ma reggeli bő egy óra termése. Volt benne néhány SSS, de a 80%-a RES.
A Munfayl Gold Counsel márr rettenetesen utál engem. :)

(#8599) Dzsek válasza rtitusz (#8591) üzenetére


Dzsek
tag

OMFG!

Fotóriporter vagyok a"való világban" és azt kell mondanom, le a kalappal ;) Kicsit irigykedem is, hogy én még nem csináltam ilyeneket... :D

Az ott egyébként a Barnard's Loop?

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8600) gigafun válasza #48613632 (#8596) üzenetére


gigafun
senior tag

Hát ez gyönyörű. Megjegyzem.
Gondolom ott is a scoopolható csillagok megjegyzését akarták megkönnyíteni. :)

Update:
találtam még egyet :)
Orosz Barátom Azt Felelte, Gépek Készítenek Mindent

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.