Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) duvi válasza [w] (#9948) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha gyenge a RES felhozatal, akkor lépj ki a menübe és vissza. Pár perc elteltével már látod, hogy milyen hajók jönnek. Ha rossz, akkor még egy log-log. Amint megjelennek a Clipperek, Dropshipek onnantól már jó vagy.

(#9952) Terrorista válasza [w] (#9948) üzenetére


Terrorista
senior tag

Ajánlom mindenkinek a szomszédos Reorte rendszerben lévő RES-eket.

Én ott gyűjtöttem annak idején a CG-hez a bountykat és utána is egy jó ideig.

Tegnap este megvettem a Pythont és leszereltem a Vulturet. Teleraktam cargo rackekel és cseréltem pár modult, hogy jobb legyen a jump range.

Találtam a környéken egy útvonalat ami 2500cr/t profitot hoz. Hát ezt a kamionozást sokáig nem fogom tudni csinálni, ha csak meg nem oldom, hogy közben filmet is nézhessek. :)

A hajó amúgy nem olyan vészes csak szokni kell. Az elején még a dokkolásoknál csúnyán odavágtam. A bejáratnál túl korán kezdtem el ereszkedni, miközben a hajó hátulja még kint volt. :D

A landing padot se találtam el párszor ami shield nélkül elég vicces, hisz 20-30%-ot is levertem a hullból aminek a javítása már picit magasabb mint a megszokott.

Most próbálok sakkozni a loadouttal, hogy legalább egy tűrhető harcképes járgányt tudjak összerakni amivel a RES-ekben megállom a helyem.
Az biztos, hogy a shield mellett az armor jó ideig nem lesz, mert túl drága hozzá. :O

[ Szerkesztve ]

(#9953) gigafun válasza duvi (#9951) üzenetére


gigafun
senior tag

Én ilyenkor váltogatok Open és Solo között. Nekem úgy tűnt, hogy úgy jobb. Persze lehet, hogy csak illúzió. :)

(#9954) [w] válasza duvi (#9951) üzenetére


[w]
őstag

köszönöm, a relogos variációt ismerem, próbálkoztam is vele párszor, de semmit nem akart beadni :( 1 óra szüttyögés után pedig feladtam...

Terrorista: köszi a Reorte-s tippet, este odaát is megpróbálkozom! :) remélem arrafelé nem bújnak el a zörgő-csattogó ASP-émtől a zsíros kondákok :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9955) SG42 válasza Terrorista (#9952) üzenetére


SG42
csendes tag

Hali, én is most váltottam pythonra, egy vulture+clippert adtam érte és valóban az eladás előtti leszereléssel néhány milliót sikerült megtakarítani, ahhoz képest, mint amit a vásárlási ablak mutatott. A vulturral volt egy utolsó elég tisztességes RES köröm kb 3,5milla és ezzel együtt még maradt majdnem egy 10es a kissé felszerelt python után, így már bele mertem vágni. Jól jött a kedvezmény.

Én most ezt használom, még csak szállításra.

Volt már egy interdiction, amiben egy NPC python volt a delikvens, igaz harmless volt, de nem húzta sokáig.

Pro:
- közepes, mindenhol le tud szállni
- könnyedén van 250T szállítási kapacitás
- nem annyira nagy a tehetetlensége, mint a clippernek

Kont:
- sebességben lassabb mint a clipper, bár én a clippert nem használtam harcra, arra ott volt a vulture
de a clipper eszméletlen gyors volt, boost nélkül ment 280-300-t 4 dottal
- elég lassan fordul, de megszokható, itt már nem árt az assist off

(#9956) Htibimor válasza gigafun (#9950) üzenetére


Htibimor
senior tag

Nagyon köszönöm! Addig biztosan megcsinálom a maradékot + a biztosítást!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9957) Htibimor válasza SG42 (#9955) üzenetére


Htibimor
senior tag

Kell a python, de nem akarok eladni semmit. Van viper-em, vulture-om, T6-om mindegyik fullra felszerelve. Mindhez szép emlékeim vannak, nem szívesen adnám el őket. Igaz a viper már régóta felesleges. És a pythonnal pedig harcolni és szállítani is tudnék. De valahogy akkor sem...

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9958) tikshow válasza Htibimor (#9957) üzenetére


tikshow
addikt

Én ebből a trióból csak a Vulturet tartanám meg, RES-be szerintem jobb, mint egy Python, tegnap megvettem, de nem nagyon akar az egyenestől eltérő pályán mozogni. :D

(#9959) Htibimor válasza tikshow (#9958) üzenetére


Htibimor
senior tag

Lehet, hogy igazad van. Majd meglátom, lehet hogy kell valamelyik ára a Pythonhoz.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9960) SG42 válasza Htibimor (#9957) üzenetére


SG42
csendes tag

A galaxis kemény hely, mindenek megkéri az árát.
A commander kicsi és mindennek megfizeti az árát. ;) (by Gin)

(#9961) Htibimor válasza SG42 (#9960) üzenetére


Htibimor
senior tag

Yeeeep! :U

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9962) gigafun válasza Htibimor (#9957) üzenetére


gigafun
senior tag

Én is nehéz szívvel adtam el az Asp-et hasonló okok miatt, de akkor kellett az ára. De ha lesz fölösleges 45 millám, megint összerakok egyet.
A T6-ot több, mint kétszeresen kiváltja a Python, a Vulture pedig a Vipert.
De ha végképp nem akarsz megválni tőlük, akkor leszerelheted őket teljesen, és megtarthatod. Akkor a pénz jelentős részét mobilizálhatod úgy, hogy a hajók megmaradnak. Aztán később, ha van fölös pénzed, megint felszereheted őket.
Én is így csináltam, amikor az Anakondát vettem. A Vulture azóta is ott pihen csupaszon Hihe-ben. És nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#9963) Htibimor válasza gigafun (#9962) üzenetére


Htibimor
senior tag

Hát valószínűleg így teszek! A többi majd kiderül....

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9964) gigafun


gigafun
senior tag

(#9965) rtitusz válasza gigafun (#9964) üzenetére


rtitusz
őstag

Ne fórumozz, VIGYÁZZ ASZTEROIDA!!! :D:D

(#9966) gigafun válasza rtitusz (#9965) üzenetére


gigafun
senior tag

Hát, egy aszteroidát azért sikerült lekoccolnom egy kicsit. :)
Ezért kell legalább az a 3D pajzs.

(#9967) e00dgy válasza Terrorista (#9911) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Üdv!

Ha tudod vedd meg a Python-t, véleményem szerint nem fogod megbánni.
Igaz nem Vulture, viszont egy közepes fittel is komolyabb harcra mint a Vulture magában. Már persze ha egyedül szoktál vagy szeretsz harcolni... :)

Arról nem is beszélve, hogy a Pythonnal már igen komoly kereskedést is le tudsz bonyolítani ha a szükség úgy kívánja, 292-es cargo? :C jó ugrástáv. :)

Én ajánlom váltást! :)

CMDR dUí

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#9968) duvi


duvi
nagyúr

Úgy tűnik, hogy a Quivira incidens még nem ért véget. A részleteket ITT olvashatjátok.

(#9969) e00dgy válasza rexsimus (#9934) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Ez bizonyított, ha a cargo hatch ki van kapcsolva pl. egy harci hajón akkor okozhat manőverezési eltéréseket?

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#9970) e00dgy válasza tikshow (#9958) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Harci Python mass akár 890-900 tonna is lehet, (nekem ennyi volt legutóbb), A6 thruster kell rá. Akkor már kezes bárány. :) Majd amikor az 1200 Anaconda-t fogod egy D7 thrusterrel manőverezni... :)
Az már az igazi tehetetlenség ;)

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#9971) orientcx válasza e00dgy (#9969) üzenetére


orientcx
őstag

Nem az a lényeg, hogy ki van-e kapcsolva, vagy nem, a manőverezés szempontjából ez tök mindegy. De ha hirtelen fékezni akarsz, és leengeded(mint amikor be akarsz gyűjteni valamit), akkor ezzel valamivel hamarabb lassulsz le. Viszont leengedni csak a bekapcsolt cargo hatch-al tudod. Ugyanezt a hatást érheted el, ha leengeded a landing gear-t, de az lassabban nyílik, mint a cargo hatch.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9972) e00dgy válasza orientcx (#9971) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Hát nem tűnik annyira hatékonynak mint amennyire komplikálja a manőverezést... :)
Pláne amikor 4 kellemes arc, Impreial párti pléjer tépi a segény kondám, ebből 2 Ferde, 1 Clipper, 1 Python... :D

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#9973) rtitusz


rtitusz
őstag

Csak hogy ne legyen hiányérzetetek. :P

[ Szerkesztve ]

(#9974) duvi válasza rtitusz (#9973) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi! Ez már nagyon hiányzott :K

(#9975) rtitusz válasza duvi (#9974) üzenetére


rtitusz
őstag

Az a durva, hogy azon kapom folyton magam, hogy felfedezéskor nem csak azt nézem, hogy melyik bolygó mennyit érhet, és hogy szkenneljem-e, hanem, hogy hol lehetne jó beállítást lőni. :D Amúgy akarok egy Interstellaros képet csinálni, csak ahhoz a napnak, a bolygónak és a tejútnak szépen egybe kell esnie, és hát keresni kell a megfelelő delikvenst. :D

(#9976) duvi válasza rtitusz (#9975) üzenetére


duvi
nagyúr

Megértelek. Én felerészben ezért vágtam neki a felfedezésnek. A pénz másodlagos, a folyamatos ugrálás és szkennelés néha már unalmas. Kimondottan a nebulákat akarom végiglátogatni, a gyönyörű látvány miatt :)

Küldtem egy privit...

(#9977) rtitusz válasza duvi (#9976) üzenetére


rtitusz
őstag

Eredettleg a Sas-köd felé akartam menni, de mindenki oda megy, úgyhogy most keresnem kell egy alternatív célpontot. Még csak 600 fényévre vagyok SOL-tól, úgyhogy még ebédelni is haza járok. :D

Válaszoltam...

(#9978) tikshow válasza rtitusz (#9977) üzenetére


tikshow
addikt

Az Orion köd elég jó. Amikor az Aliance felfedező CG volt, akkor arra jártam, érdemes egy kitérőt tenni arra. :)

(#9979) rtitusz válasza tikshow (#9978) üzenetére


rtitusz
őstag

Múltkor voltam ott, mikor a Sirály ködhöz mentem. Most befelé indulok el.

(#9980) orientcx válasza e00dgy (#9972) üzenetére


orientcx
őstag

A cargo scoop-ot nem is kell folyamatosan nyitva tartanod, csak lassításnál, mint amolyan fékszárnyat, aztán mehet is vissza a fiókba. Csodát nem tesz, de valamivel hamarabb tudsz pl boost után a kék tartományig visszalassulni. Csak akkor éri meg, ha van elég gombod a hotason, vagy joyon, és nem kell külön matatni a biilentyűzeten. Pici + macera, pici előny

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9981) Htibimor válasza duvi (#9968) üzenetére


Htibimor
senior tag

Ugye-ugye én szóltam!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9982) rtitusz


rtitusz
őstag

Ifjoncok figyelmébe ajánlom az alábbi nagyon szépen levezetett Rare kereskedési útvonalat! A játék elején igen jó pénzt lehet vele keresni.

(#9983) Htibimor válasza rtitusz (#9982) üzenetére


Htibimor
senior tag

Nagyon jó ez a kép. Érthető szép! Gratula! :R :R :R Én is a középsővel jelölt útvonalat csináltam az elején. 1,5-2 millió volt a minimális haszon 1 körön(igaz T6-al). Egy kisebb hajóval is szép pénzt hozott. Abból lett a T6.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9984) rtitusz válasza Htibimor (#9983) üzenetére


rtitusz
őstag

Én csak találtam, nem készítettem, a félreértések elkerülése végett!

(#9985) Htibimor válasza rtitusz (#9984) üzenetére


Htibimor
senior tag

De attól még nagyon jó! És jó, hogy megosztottad. Főleg, hogy most a diso corn-ból is többet lehet vásárolni.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9986) Htibimor


Htibimor
senior tag

Sziasztok!

Már régóta gyűröm a játékot, de most hogy a pythonra áhítozom találkoztam egy-két ismeretlen kifejezéssel. Tudnátok segíteni, hogy mik lehetnek ezek és hogy kell használni, meg hogy érdemes-e?

Electronic countermeausure
Chaff launcher
Auto field Maintenance unit
Hatch breaker limpet controller

Nagyon köszönöm! :R

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9987) duvi válasza Htibimor (#9986) üzenetére


duvi
nagyúr

Electronic countermeausure: Rakétá és torpedók elleni zavaróeszköz
Chaff launcher: Az ellenség célzórendszerét zavarja (főleg gimbal és turret fegyverek ellen jó), illetve a hajód scannelését is megakadályozza
Auto field Maintenance unit: Moduljavító készlet, melynek töltet egységei vannak. Minél jobbat veszel, annál többet tudsz javítani vele.
Hatch breaker limpet controller:A célpontod cargóját tudod ezzel kinyitni, ezáltal kiszóródik a rakománya amit össze tudsz szedni. Kalózoknak való modul :D

[ Szerkesztve ]

(#9988) Terrorista válasza Htibimor (#9986) üzenetére


Terrorista
senior tag

Electronic countermeausure - ECM: rakéták és torpedók ellen használt zavaró berendezés. Fire grouphoz rendeled és használatkor egy adott távolságon belül zavarja a kilőtt rakétát/torpedót.
Chaff launcher - Célpont lockolást és scannelést akadályozó berendezés. Használatkor kilő egy töltetet ami zavarja az előbb említett modulokat. Gimballed és turret fegyverek ellen a legideálisabb használni.
Auto field Maintenance unit - ACMU: olyan hajóra szerelt modul, ami más sérült modulokat tud megjavítani. A javítás alatt a modult kikapcsolja. Nem végtelen, utántöltésre szorul.
Hatch breaker limpet controller - Hajóra felszerelhető modul amit egy fire grouphoz kell rendelni. Tulajdonképpen egy másik hajó cargoját lehet vele kinyitni. Ehhez viszont előtte le kell lődd a pajzsát és pontosan a cargo hatchre kell kilőnöd a controllered. Teherhajók ellen vagy értékes rakományt szállítók ellen ideális.

(#9989) Htibimor


Htibimor
senior tag

Kedves Duvi és Terrorista! Nagyon köszönöm a válaszokat! :R Viszont azt még elmondhatnátok, hogy ez a javítóegység hogyan működik és mennyire hatékony?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9990) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Nem is tudtam, hoyg a Chaff akadályozza a scannelést is. Csempészésre fel! :D

[ Szerkesztve ]

(#9991) kozi71


kozi71
senior tag

Ha elvállalok egy küldetést egy tábornok likvidálására,megadják a rendszert ahol megtalálható, de hiába ficergek ott két órája sehol a vad, mi a trükk ilyen küldetések teljesítésére?
Három másikat már kirángattam fénysebességből, de a tábornok nem jár ott. Ennyi idő alatt szállítással simán bejött volna a fejpénz amit érte adtak volna. :((

Rail gun hogyan működik? Néha néha tüzel egyet, de nem viszi túlzásba. Egy egy célra jó ha hármat lő azt annyi.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#9992) rtitusz válasza rexsimus (#9990) üzenetére


rtitusz
őstag

Az NPC szkennelését akkor akadályozza, ha azelőtt belövöd, hogy elkezdené, elkezdett scant csak player ellen blokkol. Valamint ha az állomás mellett tolod, akkor megbüntetnek szemetelésért, és csökken a repud.

(#9993) rexsimus válasza rtitusz (#9992) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Ez szomorú. :(

[ Szerkesztve ]

(#9994) 3lm0


3lm0
csendes tag

A félreértések elkerülése érdekében a chaff, a gyakorlatban a turret típusú fegyvereket semmiben nem akadályozza, ugyanolyan szépen állnak célra és a pontosságuk is megmarad. A gimballed típusúak ellen kíváló eszköz, ha a tulajdonosuk nem veszi le a célzást, mert akkor úgy működik mint a fixed weaponok. Tehát a "célzópontra" lő vele. Ezt érdemes is kihasználni, ha az ellenfél dobja ki a chaffot.

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#9995) duvi válasza Htibimor (#9989) üzenetére


duvi
nagyúr

Jobb oldali panelen megnyitod a modulokat. Ezután AFMU használata.

(#9991) kozi71
Gen vadászatnál következő a menetrend:
Elugrasz a megjelölt rendszerbe. Supercruise módban USS pontokat keresel. Ha találtál egyet, akkor kijelölöd célpontnak, odarepülsz, kiugrasz SC-ból és megnézed, hogy mit találsz. Általában az első pár USS-nél találkozol egy teherhajóval, ami elmondja neked (kiírja a logban), hogy merre látták a keresett hajódat. Ilyenkor frissül a küldetés. Megnyitod a bal oldali panelen a küldetést (Update felirat lesz rajta) és elolvasod, hogy ezek után melyik rendszerbe kell menned a célpontodért. Elugrasz az új rendszerbe (ha nem változott, akkor maradsz ahol vagy) és megint elkezded ellenőrizni az utadba kerülő US-eket. Előbb vagy utóbb be kell adnia a keresett hajót. Sajnos néha bugos lett a quest (elvileg javították már) és soha nem adta be a célpontunkat.

(#9996) e00dgy válasza duvi (#9987) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Chaff -ra egy kis érdekesség.

Egyik jó wingtárssal PVP-ztünk, a Chaff-ja hatástalan volt a turretem ellen... A gimbal-os fegyverek viszont ahogy kellett megzavarodtak.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#9997) e00dgy válasza 3lm0 (#9994) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Yepp! :D Hát téged hoztalak példának :D XD

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#9998) Terrorista válasza 3lm0 (#9994) üzenetére


Terrorista
senior tag

Igen sajnos ez így van. Elméletben működnie kellene, de a gyakorlatban nem működik. Ez egy ismert bug. Tudnak a dologról és javítani fogják.

(#9999) Terrorista válasza rtitusz (#9926) üzenetére


Terrorista
senior tag

A C3E/G Burst lézer bevált végül?

Én is ki akarom próbálni, de egyelőre csak turretes verziót találtam. Járom a hi-tech rendszereket, de nem kapni sehol.

Ha nem túl jó, akkor nem erőltetem a dolgot, rakok fel mást. :B

[ Szerkesztve ]

(#10000) gigafun válasza Terrorista (#9999) üzenetére


gigafun
senior tag

Beta-1 Tucanea rendszert próbáltad? Ott talán még jobb a felhozatal, mint Xihe-n.

Update:
Elite Wiki szerint az alábbi helyeken van:
HARITI SYSTEM GOEPPERT-MAYER STATION 281,600Cr 5/5/2015
Fusang System Fusang 3- Cleve Vision 281,600Cr 06/05/15

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.