Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) gigafun


gigafun
senior tag

Ma senkinek nem tudtam üzenetet küldeni a játékban.
Folyamatosan a "Transmission not sent; Unable to connect to CMDR XY" üzenetet kapom.
uPnP be van kapcsolva, port forwarding-ot majd megpróbálom, de most nincs időm.
Másnak is van/volt ilyen?
Néha működik, néha nem. :((

(#8602) cunnir válasza gigafun (#8598) üzenetére


cunnir
tag

Garatulálok Nagyon jo kis hajó én is szeretem 😊

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8603) baphomet válasza cunnir (#8580) üzenetére


baphomet
senior tag

Abszolút életképes. Mielőtt hosszabb útra indultam volna, én is egy Haulerrel tettem egy próbakört, hogy hogyan is működik ez az egész mélyűri felfedezés dolog. Remekül helytállt, csak azért raktam össze utána egy Asp-ot a komolyabb útra, mert megtehettem. A kb. 2000 fényéves kör alatt 1-2%-ot amortizálódtak a moduljai, úgyhogy a repair kit helyett én pajzsot javasolnék feltenni rá, úgy egyszerűbb bemutatni a Sir Robin manővert, ha az út elején/végén kiszednének SC-ből. :)

Ja, és bár a Hauler szerintem egy csúnyácska jószág, de jó segge van, hátulnézetből egész szépen mutat a képeken. :)

[ Szerkesztve ]

(#8604) rtitusz válasza Dzsek (#8599) üzenetére


rtitusz
őstag

Igen, a Sol felől nézve a Barnad's Loop mögött és felett vagyok. Minden ember úgy tervez szerintem útvonalat, hogy kinézi hova akar menni, és 1000 fényévre lerak egy pontot ahová megtervezteti az utat, és megy. Én nem. A Seagull Nebula óta lekapcsoltam mindent a galaxis térképen és csak a neutron csillagokat és fekete lyukakat is tartalmazható csillagokat hagytam bekapcsolva, és úgy mentem vargabetűket lírva, hogy felkerstem azokat, amiket a két nebula között, manuális keresgéléssel találtam. Ez kb. a 6. Ilyen pont volt, és végre fekete lyukat találtam, nem neutron csillagot. Az volt az eredeti elképzelés, hogy a Barnard's Loopot tirzíttatom vele, ha találok egyet, de szerencsére ennél a galaxis és a köd is jó helyen volt egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#8605) Dzsek válasza rtitusz (#8604) üzenetére


Dzsek
tag

[link]

Ezt szintén az Orion-ködben találtam, a harmadik perctől érdemes nézni ;)

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8606) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Lehet már kérdeztem, passz, a kereső semmi érdemlegeset nem dobott ki, de:

Az ED lapján illetve a Steam-en 50 euró a játék. Mint Star Citizenhez szokott embör, kissé soknak tartom.
Nincs legális megoldással esetleg kevesebbért? :B

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#8607) rtitusz válasza Neil Watts (#8606) üzenetére


rtitusz
őstag

A saját honlapján is 50 euró, máshol meg nem kapható. Emlékeim szerint amúgy a SC se olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#8608) Diopapa válasza Neil Watts (#8606) üzenetére


Diopapa
addikt

Nincs. Kiadás előtt volt 35€-ért. Viszont a Star Citizennel ellentétben itt van kész játék.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8609) duvi válasza Neil Watts (#8606) üzenetére


duvi
nagyúr

Szia! Legális megoldás nincs :( . Még a Steames vásárlás is újdonság. Marad a használt account vásárlása, ami itt is illegálisnak minősül(ha kiderül).

(#8595) orientcx
Igen. A keselyűnek a kis teljesítményű reaktora a gyenge pontja. Ezért használunk chaffot SB helyett.

[ Szerkesztve ]

(#8610) duvi


duvi
nagyúr

Ismét a fejlesztők Twitterén Titusz fotója :C (Araen most előrelátóan beleírta a képbe is a nevedet ;) ) Szerintem hamarosan bekerülsz az egyik hírlevélbe.

[ Szerkesztve ]

(#8611) Anonymus23 válasza duvi (#8609) üzenetére


Anonymus23
veterán

Pl. engem ezért ez bosszant rohadtul, hogy nem volt egy demo, ahol ki tudtam volna próbálni, hogy milyen is a játék (ami amúgy szuper), de nem utána jött volna a hideg zuhany számomra, hogy nekem erre nem lesz időm (annyira összetett és időigényes), és nem is akarok és főleg sajnos nem tudok ennyi időt belefeccölni.

;) - The Power of the Light Side

(#8612) rtitusz válasza Anonymus23 (#8611) üzenetére


rtitusz
őstag

Egyébként semmiből nem állt volna egy ingyenes Steam demót összedobni, ahol a CMDR 10 rendszerre és a Sidewinderre van korlátozva. Kipróbálhatja, de igazán előlépni nem tud.

(#8613) duvi válasza Anonymus23 (#8611) üzenetére


duvi
nagyúr

Megértelek és sajnálom, hogy így jártál :( Manapság már kimentek a divatból a demo készítések, ami tényleg szomorú, mert sokszor zsákbamacskát vesz az ember. Viszont ritka egybeesés, de ajánlom, hogy olvasd el a core2 kolléga (#8606) hozzászólását. A többi már a ti dolgotok priviben ;)

(#8614) rexsimus válasza rtitusz (#8594) üzenetére


rexsimus
aktív tag

FEnébe. Akkor kénytelen leszek én is csak egyet feltenni. Viszont így nem kell kísérletezgetnem. :)

[ Szerkesztve ]

(#8615) rtitusz


rtitusz
őstag

Ez már rendszer! :D O, B, A, M, T, feketelyuk, törpe...

(#8616) Tharus válasza Neil Watts (#8606) üzenetére


Tharus
csendes tag

Kiadták már a Star Citizent? Én úgy tudom csak 2016-ban fog megjelenni.

(#8617) duvi válasza Tharus (#8616) üzenetére


duvi
nagyúr

Jelenleg pre alpha fázisban van és az Arena Commander modul "játszható"/tesztelhető.

(#8618) baphomet válasza rtitusz (#8615) üzenetére


baphomet
senior tag

Milyen messze kell menni, hogy ilyen szépségekre bukkanjon az ember?

Amúgy az eddigi két fekete lyuk, amibe belefutottam, szintén egy-egy O típusú csillaggal volt árukapcsolva, úgyhogy azokat is érdemes lehet bekapcsolva tartani a térképen.

ui.: A képeid zseniálisak, abba ne hagyd! :R

(#8619) Neil Watts válasza Tharus (#8616) üzenetére


Neil Watts
veterán

Egy szóval sem mondtam :D Csak voltak anno Mustangos kulcsok. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#8620) ooooobi válasza rtitusz (#8615) üzenetére


ooooobi
senior tag

A képen melyik a feketelyuk? Csak h tudjam mit kell nézni:)

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#8621) duvi válasza ooooobi (#8620) üzenetére


duvi
nagyúr

A bal szélső fehér csillag alatt van. Alig látszik.

(#8622) rtitusz válasza duvi (#8621) üzenetére


rtitusz
őstag

Az viszont nem az, mint amiről a kép készült korábban.

(#8623) BandiT85 válasza Anonymus23 (#8611) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Dehogy nincs demo, tegnap töltöttem le, pár pálya tutorial-missön. Goggle--> Combat Tutorial Demo ;)

(#8624) gigafun válasza BandiT85 (#8623) üzenetére


gigafun
senior tag

Azt én is kipróbáltam, mielőtt megvettem

(#8625) BandiT85 válasza gigafun (#8624) üzenetére


BandiT85
aktív tag

Nem rossz, főleg hogy egy kis tipp után az A és D-re állítottam a bedöntést, egér meg a többi irány, és tök jól irányítható, bár nagyon más mint egy Freespace vagy X3.

(#8626) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Smartphone Headtracking

[ Szerkesztve ]

(#8627) tikshow válasza rtitusz (#8615) üzenetére


tikshow
addikt

Mi a rendszer pontos neve?

(#8628) Neil Watts válasza BandiT85 (#8623) üzenetére


Neil Watts
veterán

Hinnye, köszi. Azt már tudom, hogy a konfigom megfelelő lehet a max grafikához (X4 955/16G RAM/270X), már csak egy Hotas kell, mert a Logi G400-zal kissé nehézkes. :P

Apropó: Egy FX8320-ból profitálna valamit a játék?

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#8629) gigafun válasza Neil Watts (#8628) üzenetére


gigafun
senior tag

Nekem az FX6300 6 magját egyenletesen kb 30-35%-osan terheli le.
Ehhez a játékhoz bőven elég.
A VGA más kérdés. R9 270x-em van, 1080P-ben elmegy 50-60 FPS között. Aszteroidák között lemegy 40-re. De nem ultrán, hanem az alatt egy picit.
Szóval egy kicsit combosabb VGA-t még kihasználna.

[ Szerkesztve ]

(#8630) Neil Watts válasza gigafun (#8629) üzenetére


Neil Watts
veterán

Magyarán akkor ezzel a CPU/VGA kombóval maradhatok nyugodtan, az FX-nek sok értelme nem lenne.
VGA-t nem cserélek friss a 270x :P

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#8631) rtitusz


rtitusz
őstag

A játék neve; Keresd a Thargoidot!. Az első nyertes egy helyeslő bólogatást kap.

tikshow, bal felső sarokban látod a képen, de LAMO1 ORIONIS.

[ Szerkesztve ]

(#8632) rtitusz


rtitusz
őstag

„Oly távol vagy tőlem, és mégis közel”

(#8633) gigafun válasza rtitusz (#8632) üzenetére


gigafun
senior tag

Az eddigiek is jók voltak, de ez a legütősebb.

(#8634) rtitusz válasza gigafun (#8633) üzenetére


rtitusz
őstag

Mondjuk ezt kb. újrafestettem, rengeteg benne a PS. :D Meg letükröztem a felső részt, mert úgy jobban nézett ki.

(#8635) ooooobi válasza rtitusz (#8634) üzenetére


ooooobi
senior tag

csaló :)

Én visszamentem DSSért az eladot adatokból meg vettem egy kezdetleges asp-t, de aszem megint vissza kell fordulnom. Most meg Heat Sink Launchert kell beszereznem. Úgy voltam vele, á úgyse lesz rá szükség, nem sok olyan eset lehet amikor kéne. De ha pár száz scannelés után sülnék meg kicsit bosszantana.
Most megúsztam,de pár modult leamortizálva sikerült csak meglépnem.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#8636) duvi válasza ooooobi (#8635) üzenetére


duvi
nagyúr

Két tűz között :D Ez is nagyon jó kép lett! :K

(#8637) rtitusz válasza ooooobi (#8635) üzenetére


rtitusz
őstag

Jó kép! Egyszer én is majdnem megsültem mikor 2 csillag közé rakott le, akkor valahogy nem a fotózáson járt az eszem. :)

(#8638) ooooobi válasza rtitusz (#8637) üzenetére


ooooobi
senior tag

Először nekem se :) Hirtelen nem tudtam merre kéne fordulni ahol nincs nap, úgyhogy gyorsan kijöttem SuperCruiseból. Úgy csak 62 százalékon állt a hőmérő. Úgy fotózhattam nyugodtan. Ha beléptem akkor azonnal felugrott. Először így meg turbót nyomogatva próbáltam kijutni, de az túl lassú volt. Fégül kerestem egy rendszert ami kb a 2 nap között volt megcéloztam, go és ima. 200% fölött volt jóval mikor sikerült elpattanni, másik rendszerben meg szusszantam egyet :) nagyjából minden leesett 70% os healtra, pár meg 50 alá. Szerencsére csak a docking c halt be teljesen.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#8639) rtitusz válasza ooooobi (#8638) üzenetére


rtitusz
őstag

Azt mondjuk nem is értettem minek viszel Docking Computert. :):)

Nekem 2 heat sink időben történő eldobása megakadályozta, hogy 100% fölé menjen a hőmérséklet.

(#8640) rtitusz


rtitusz
őstag

Asszem mindent láttam, amit itt akartam, mehetek hazafelé. Már csak 1300 fényévre vagyok a keselyűmtől. Lőnöm kell valamit, különben megőrülök. És nem fényképet.

[ Szerkesztve ]

(#8641) gigafun válasza rtitusz (#8640) üzenetére


gigafun
senior tag

Legutóbbi felfedezőutamnál én is így éreztem csak már néhány óra után. Azonnal visszafordultam és azóta is megállás nélkül húzom a ravaszt. :)
Majd ha meguntam, akkor megyek felfedezni. Ezért jó ez a játék. Mindig azt csinálsz, amihez kedved van.

[ Szerkesztve ]

(#8642) gigafun


gigafun
senior tag

Ez gáz. Már a Google Maps-en is ADSW gombokkal akarok navigálni. :D

(#8643) baphomet


baphomet
senior tag

Valaki meglépte már viscount -> count lépcsőt a birodalmi ranglétrán? Ha, igen kb. mennyi küldetés kellett hozzá?
Húsz fölött tartok egy még járatlan rendszerben, de semmi. Arra tippelek, hogy a Patrons Principles frakció, ami egyébként számos rendszerben jelen van, egy nagy frakciónak számít, és valószínűleg már régen jól összebratyiztam velük máshol.

(#8644) rexsimus válasza baphomet (#8643) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Én is így jártam Baron felé. Egyik küldi közben botlottam egy ismerős állomásnévbe. Még kezdésnél húzhattam arra fele rangot, és egy nap játék után már biztos is voltam benne, hogy itt nem fog több naval küldi esni nekem.

[ Szerkesztve ]

(#8645) goya999 válasza baphomet (#8643) üzenetére


goya999
tag

Nekem ahogy a Patrons Priciples frakciónál változott a megítélésem úgy változott szinte majdnem egyidőben a Birodalomnál is. Valószínűleg az az egyik legnagyobb frakció lehet náluk.Miután Allied lettem velük,szerintem a nekik végzett küldiket már nem számolta.

(#8646) ooooobi válasza rtitusz (#8640) üzenetére


ooooobi
senior tag

Jók nagyon ezek a képek, 3 monitoros rendszerrel játszol, hogy ilyen szélesek?
Docking computert így utólag én se értem :D

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#8647) rtitusz válasza ooooobi (#8646) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem, csak több képet lövök és összekapcsolom őket. Ezért is tűnik a hajó távolabbinak.

(#8648) baji válasza goya999 (#8645) üzenetére


baji
tag

Én miután az empire-nél allied lettem minden frakciójánál is az lettem. Most elmentem egy olyan állomásra aminek a frakciójának még biztos nem csináltam soha egy küldit sem és ott is allied vagyok. Meg is rekedtem a knight ranknál. Most volt egy kis időm, játszottam kb 2 órát és egy darab repus küldit sem adott be :(

(#8649) baphomet válasza goya999 (#8645) üzenetére


baphomet
senior tag

Köszi. Sejtettem. Szopó. Csak a teljes vasárnap délutánom ment rá potyára. :O Nem értem, hogy a "rohadjon meg a játékos ott ahol van" hozzáálláson kívül, mi egyéb dizájndöntés van amögött, hogy semmi visszajelzést nem kapunk az egyes helyi frakciókkal való tényleges kapcsolatunkról. :W (1.1-ig még megvolt, a küldetés összegző jelentésben)
Az a baj, hogy a legtöbb a rendszer a Patrons Principles, Empire Leage vagy a Citizens of Tradition kezén van. Ezekkel meg már biztos, hogy allied vagyok minden szinten. Nagyítóval kell keresni más birodalmi frakciót, ami elég gazdag ahhoz, sok küldetést adjon egyszerre.

(#8650) duvi válasza baji (#8648) üzenetére


duvi
nagyúr

"Most elmentem egy olyan állomásra aminek a frakciójának még biztos nem csináltam soha egy küldit sem és ott is allied vagyok." Amennyiben a fő frakciónál allied vagy, akkor az összes hozzátartozó kis frakciónál is allied státuszt mutat a repu panel. Amikor elvállalsz egy questet hozzájuk és leadod, akkor a felugró ablakban fogod látni a valós reputációdat, az aktuális "alfrakciónál".

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.