Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) Tharus válasza Kronus (#8242) üzenetére


Tharus
csendes tag

2. kép jobboldali Clipper Tharusz. Köszi

(#8252) gigafun válasza rtitusz (#8238) üzenetére


gigafun
senior tag

Új Community Goal, ami téged biztos érint.
https://forums.frontier.co.uk/showthread.php?t=113495
Érdemes figyelned, hol tart, és a vége előtt leadni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

(#8253) gigafun


gigafun
senior tag

Sajnos nem tudtam a fotózás után elköszönni, mert rohannom kellett.
Utána viszont még visszanéztem. Gondoltam keresek egy jó kis RES-t, amit meg is találtam a Munfayl rendszerben. Útközben még belefutottam egy SSS-be, amit nem tudtam kihagyni. Két ötös wing, egy-egy Anaconda, plusz a kíséretük. Kicsit be voltam tojva, de szerencsére volt egy kis segítségem is.
Ha valakit érdekel a video, ITT látható.
Aztán még elmentem a RES-re. A kettő együtt negyven perc alatt ennyit fialt.(plusz még kb 200k egyéb bounty) :)

(#8254) duvi


duvi
nagyúr

Megkérnénk a tegnapi találkozó résztvevőit, hogy aki készített saját fotókat/videókat, valamilyen formában(ftp, képmegosztó, youtube...) ossza meg a közösséggel!
Előre is köszönjük!

(#8255) gigafun válasza duvi (#8254) üzenetére


gigafun
senior tag

Most töltöm fel. Unlisted lesz, tehát a csatornámon nem látszik, csak az adott linkkel lehet megnyitni. Ha valakinek ez is túl nyitott, akkor privátra tudom állítani, de akkor csak meghívással lehet megnézni.
Ha valakinek személyiségi problémái vannak a videóval kapcsolatban, kérem jelezze privátban.

VIDEO

[ Szerkesztve ]

(#8256) zolee0307 válasza rtitusz (#8238) üzenetére


zolee0307
őstag

Olvastam a hírek között, hogy az alliance kolonizáció céljából gyűjti a térkép adatokat 2 hétig. Keress rá, hogy melyik rendszerben kell leadni. Én is most akarok emiatt felfedezni.

Most látom gigafun megelőzött.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#8257) gigafun válasza zolee0307 (#8256) üzenetére


gigafun
senior tag

Ki korán kel, álmos marad. :)
Még egy kis videó a mai vadászatomból.
Gyertek Munfaylba. Ilyen kövér RES-t még nem láttam.
Anaconda-masszázs :)

[ Szerkesztve ]

(#8258) rtitusz


rtitusz
őstag


Valaki már talált egyet! Kérdés, hogy be tudja-e vinni az állomásra, vagy leszedik előtte. Simán el lehet blokádozni az ajtót, nem is kell hozzá sok, szerintem két Anaconda keresztbe megteszi.

(#8259) gigafun válasza rtitusz (#8258) üzenetére


gigafun
senior tag

Félre lehet azokat lökni, nem kell megijedni. :)

(#8260) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Most volt egy kicsit időm játszani, de valami mintha nem stimmelne.
Most kezdtem, gondoltam szokásomtól eltérően először a Training szekciót nyomom végig, mert kicsit sok a gomb és a menü, hogy majd magamtól mindenre rájövök, de már az elején rendesen elakadtam.
Travel:
Adott ugye a traning station, ahonnan el kell mennem egy mellette lévő galaxisba.
Kilépek az állomásról, kiválasztom célnak a az adott galaxist, majd J-vel amikor engedi, akkor hiperugrás, meg is érkezek, majd megint kiválasztom az űrállomást, és odautaznék, de ott nincs semmi, ahova vezet, ott csak a nagy semmi van.
Mit rontok el vajon?
A videókon látom, hogy akár azonnal az űrállomás elé tesz le, de az enyém az nincs sehol, a küldetésbe pedig írja, hogy lépjek ki a hiperugrásból, majd dokkoljak be, és sikeres a küldetés, de itt semmi sincs :(

;) - The Power of the Light Side

(#8261) rtitusz válasza Anonymus23 (#8260) üzenetére


rtitusz
őstag

Mikor 8 mp-re vagy a céltól, rakd a gázkart 75%-ra (kék zóna közepe), majd ha megfelelően magától lelassított az űrállomástól 1000 Km-re (1Mm) ki fogja írni középen lent kék betűkkel, hogy "Safe disengage ready", ekkor lépj ki Super Cruise-ból, és ott lesz az állomás előtted.

(#8262) rexsimus válasza Anonymus23 (#8260) üzenetére


rexsimus
aktív tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#8263) Anonymus23 válasza rtitusz (#8261) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen, kösz néztem én a videót vagy 5x, de a fél mondta mindig lekerülte a figyelmem, hogy a szöveg megjelenésekor nyomjak megint "J"-t.
Kösz. Közben meg is lett...
Már látom, hogy nem lesz egyszerű, bár lehet csak én vagyok ilyen, hogy minek ezt túlbonyolítani, amikor oda is le tudott volna rakni azonnal.... :(((

;) - The Power of the Light Side

(#8264) rexsimus válasza Anonymus23 (#8263) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Nem tud oda lerakni. Minden naprendszer fő napjánál ezért vannak Nav B-onok, hogy oda tudj beugrani, ne random módon bárhova. Onnan neked kell a rendszeren belül elutaznod ahova szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#8265) Anonymus23 válasza rexsimus (#8264) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azért nyugtassatok meg, hogy a dokkolás nem lesz végig ez a tortúra. Ment elsőre meg minden, csak nagyon időrablónak tűnik a fontosságához képest...
Nagyon át kell állni a 4D-re az agyamnak...

;) - The Power of the Light Side

(#8266) ignocius válasza Anonymus23 (#8265) üzenetére


ignocius
csendes tag

Az elejen nagyon nagyon neheznek tunik, foleg egerrel es billentyuzettel, de kesobb csak mosolyogni fogsz rajta, en is az elite miatt ruhaztam be a thrustmaster t-hotasra, nagyon elegedett vagyok vele, kivalo darab!
U.i: milyen kar, h nem lehettem ott a fotozason, de vga nelkul maradtam par napra, remelem a kovetkezon mar reszt tudok venni :)

(#8267) baphomet válasza Anonymus23 (#8265) üzenetére


baphomet
senior tag

Szerintem mindenki óvatoskodik az elején, aztán megtanuljuk, hogy:
The letterbox is BIG :)
Szóval nyugodtan próbálhatod kicsit bátrabban, agilisebben a dokkolást, nem lesz baj. Ha összejön a pénzed egy docking computerre, vegyél egyet, használd párszor, mert attól is el lehet tanulni egy-két trükköt a dokkoláshoz. Amikor meg 20-30 óra játék után úgy gondolod majd, hogy a megy ez, mint az ágybavizelés, na akkor fogod majd a hajódat ripityára törni. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8268) BP71


BP71
tag

Én is egérrel és billentyűzettel játszok. Szerintem nem probléma, csak meg kell szokni és úgy osztani a parancsokat ahogy neked kézre esik.

(#8269) Anonymus23 válasza baphomet (#8267) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz, persze megy az, kicsit itt ott kocogtatva. :DDD főleg a benti dokkolás
Egyelőre rendeltem hozzá egy alap joy-t, majd meglátom.

Max. ha nagyon nem megy és nem jön be a játék, akkor eladom az accot.... :B

;) - The Power of the Light Side

(#8270) gigafun válasza baphomet (#8267) üzenetére


gigafun
senior tag

Az elején olyan bátor, vagy inkább vakmerő voltam, hogy sokáig pajzs és fegyverek nélkül kereskedtem a Sidewinderrel. Ráadásul Openben, úgy, hogy minden vagyonom a raktérben. Néha odavertem egy kicsit dokkolás közben, de nagyobb balesetem nem volt.
Ma már ezt nem merném megcsinálni. :)

(#8271) rtitusz válasza gigafun (#8270) üzenetére


rtitusz
őstag

Én boostoltam bele 400-al az állomás falába bentről, mikor megcseréltem két parcsanot a joyon, és még nem szoktam meg. Ott már a Viper pajzsa se volt elég. :)

(#8272) gigafun válasza rtitusz (#8271) üzenetére


gigafun
senior tag

Én meg T9-be Cobrával. :)

(#8273) orientcx válasza rtitusz (#8231) üzenetére


orientcx
őstag

Áhááá, szóval te ilyen gézengúz vagy? Látod én jó kisfiú voltam, és küldik nélkül is villámgyorsan allied lettem.
-
Az elhalálozások módjait tekintve pedig ne versengjetek, ebben ÉN! vagyok a király. A mottóm: harc közben nem hunyunk el, ezt igazi idiótához méltóan, különleges módokon kell megtenni...

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8274) rtitusz válasza orientcx (#8273) üzenetére


rtitusz
őstag

Én egyszer meglátogattam egy csillagot. Közelről. Nagyon közelről. Benyomtam az fsd-t, de abban a pillanatban csörrent a kapucsengő, amint azt leraktam, csörgött a telefon, utána meg mit sem sejtve leültem ebédelni. Elfelejtettem, hogy megy a játék. A hajó viszont nem felejtett beleolvadni a napba. :D

(#8275) orientcx válasza rtitusz (#8274) üzenetére


orientcx
őstag

Na ezt meg külön kikérem magamnak, ez kimeríti a plágium fogalmát, ezt én csináltam előbb! (megyek is, és levédetem ezt a módszert, és szedem a jogdíjakat) És nekem ehhez sem vacsi, sem kapucsengő nem kellett, elég volt egy telefon is :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8276) rtitusz válasza orientcx (#8275) üzenetére


rtitusz
őstag

:R Azóta ha fel kell állnom a játék mellől, inkább kilépek főmenübe. :D

(#8277) orientcx válasza rtitusz (#8276) üzenetére


orientcx
őstag

Hát ha te tanulsz a hibáidból, akkor sosem leszel elhalálozó művész. Egy profi sosem okul semmiből

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8278) rtitusz


rtitusz
őstag

Ki hol vett ASP-ot? Lassan egy órája keresek.

(#8279) rtitusz


rtitusz
őstag

Hmmm. Ilyen állomást se láttam még. Biztos valami burzsuj arab olajsejk építette.

(#8280) zolee0307 válasza rtitusz (#8278) üzenetére


zolee0307
őstag

Lugh

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#8281) duvi válasza rtitusz (#8279) üzenetére


duvi
nagyúr

Kapcsold be a Galaxy mapon a szűrést, high tech rendszerek mutatására. Így sokkal gyorsabban megtalálod a lehetséges állomásokat, ahol nagyobb a hajóválaszték.

(#8282) rtitusz válasza zolee0307 (#8280) üzenetére


rtitusz
őstag

Köszi, időközben LFT 926-ban találtam. Van itt egyébként még egy csomó más hajó is, úgyhogy megjegyzem ezt a helyet.

Duvi, neked is köszi.

(#8283) rtitusz


rtitusz
őstag

Nem volt egyszerű, de készen állok a Nagy Kalandra. :D Kicsit bizonytalan vagyok, hogy vigyek-e pár lézert, 4 small pulse 1 fényévvel csökkenti az ugrótávot, és a T6-nál se használtam soha a két lézert, ha kiszedtek pucoltam, ráadásul mióta Master vagyok még egyszer sem szedtek ki...

(#8284) gigafun válasza rtitusz (#8283) üzenetére


gigafun
senior tag

Én is épp ma készülök indulni egy kisebb felfedezőútra, de én el nem indulok fegyverek nélkül, az biztos. :)
Mi van, ha közben kiadnak egy Thargoidos patch-et? :))
Jobb az óvatosság.
Viszont nem vinnék annyi heat sink launchert. Egy időben volt, de sose használtam. Felfedezésnél pláne nem.
Chaff launchert se vinnék. Mi az a 10 töltet ekkora úton?

[ Szerkesztve ]

(#8285) gigafun válasza gigafun (#8284) üzenetére


gigafun
senior tag

Ha viszont menekülni akarsz, nem árt a 4A Power Distributor, hogy legyen elég kakó a boostnak.

(#8286) goya999 válasza rtitusz (#8279) üzenetére


goya999
tag

Ha jól emlékszem a Föld körül találkoztam ilyennel!

(#8287) gigafun válasza goya999 (#8286) üzenetére


gigafun
senior tag

Ja, az Abraham Lincoln ilyen, meg talán a Li Qing Jao is.

(#8288) goya999 válasza rtitusz (#8283) üzenetére


goya999
tag

Én fegyverekkel jártam,A4-es scoop-pal és max pajzzsal.Néha felbukkant a semmiből egy-két NPC és megpróbált kiszedni.Jó az ha van mivel megvédeni magad!

(#8289) baphomet válasza gigafun (#8284) üzenetére


baphomet
senior tag

Hosszú útra van értelme a heat sinknek. Nem tudhatod mibe futsz. Mondjuk két egymás közvetlen közelében keringő fehér törpe már meg tudja viccelni az óvatlan felfedezőt. Ilyenkor SC-ből ki, heat sinket ellőni, és ugrani tovább, amint visszakapcsol az FSD. A chaff és/vagy egy jobb thruster, vagy power distributor meg lakott űr határmezsgyéjén lévő kb. 500 fényéves halálzónában lehet hasznos, ahol még fel-felbukkanhatnak ellenséges NPC-k. De azt végül is, gyorsan át lehet szelni, legfeljebb kihagyja az ember ott a bolygók közeli szekennelését.

[ Szerkesztve ]

(#8290) duvi


duvi
nagyúr

Egy rövid cikk a szombati találkozóról, képekkel illusztrálva.

(#8291) gigafun válasza baphomet (#8289) üzenetére


gigafun
senior tag

Nem ez lesz az első felfedező utam, közel 1000 rendszert jártam be, de mindig tanulhat az ember. Így hát tanácsodra föltettem egy heatsink launchert is, egy 5A fuel scoopot 9 Milláért, majd felszálltam, és szépen, szakszerűen felkenődtem az állomás falára.
Így mulat egy magyar úr! :)) :)) :))
És adjuk még hozzá az 1,1 milla Empire és Alliance bounty-t is. Legalább azok miatt nem kell kitérőt tennem. :)
Az eredmény:

(#8290) duvi
Jó kis cikk. Drakulálok. :C

[ Szerkesztve ]

(#8292) duvi válasza gigafun (#8291) üzenetére


duvi
nagyúr

Részvétem! :( Baljós kezdés... Nem akarsz várni az indulással egy kicsit? Nagyon nem akarja az univerzum, hogy ma útnak induljál ;]

(#8293) gigafun válasza duvi (#8292) üzenetére


gigafun
senior tag

Áááá, dehogy. Lauda is azt mondta Nürburgring után, hogy ha azonnal nem ül vissza az autóba, akkor lehet, hogy soha. :) Egyébként meg az Univerzum bekaphatja. :) Ráadásul sietek, mert még ebben a hónapban el kell jutnom a Carina Nebulához.
Egyébként még van 3 ilyen akcióra való KP-m. :D
A mázli az, hogy a tanmarki beváltatlan csekk a kabátomban volt, úgyhogy az megúszta. :)

[ Szerkesztve ]

(#8294) rtitusz


rtitusz
őstag

Köszönöm az észrevételeket, megnézem, hogy egy harcképesebb hajó mennyit tudna ugrani. Nem is a kifele út miatt, hanem visszafelé, megnyomorgatott hullal, milliónyi felfedezési adattal nem szívesen keverednék harcba.

Gigafun, hogy sikerült állomásfeltétet varázsolnod az ASP-ból? :D:D

[ Szerkesztve ]

(#8295) rtitusz


rtitusz
őstag

31,26 fényév is elég lesz, úgy döntöttem. Kapott 4 small pulse-t, és A4-es PD-t, valamint a két cargo racket lecseréltem egy egy A3-as SCB-re és egy extra auto field-maintenance unitra, biztos ami biztos alapon. Ez másfél fényévet jelent, de ha a valós oldalát nézzük, szerintem ritkán kellene majd az a másfél extra fényév.

(#8296) Dzsek


Dzsek
tag

Sajnálom, hogy nem tudtam részt venni a fotózáson, de az eredmény önmagáért beszél! Gratulálok srácok!

A következő időszakban megpróbálok feljárkálni TS-re, remélem, örömmel fogadtok :DD

[ Szerkesztve ]

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8297) baphomet válasza gigafun (#8291) üzenetére


baphomet
senior tag

:D Legalább nem a visszaúton történt.
Viszont alaposan feladtad orientcx kollégának a leckét epikus hajótörésből. :)

Ha már felfedezés:
Kispénzű, a játék elején tartó parancsnokoknak hívnám fel a figyelmét, hogy a Hauler-ből kiváló teszkó gazdaságos felfedezőhajó építhető már kb. 3 millióból, mivel A-s FSD-vel 30 fényév fölött van az ugrótávja. Egy kompromisszumot kell megkötni: vagy pajzs, vagy javítóegység.

[ Szerkesztve ]

(#8298) gigafun válasza rtitusz (#8294) üzenetére


gigafun
senior tag

Úgy, hogy tehetséges vagyok. :K
Eddig azt hittem, hogy ilyet csak orientcx tud, meg a kezdők, de most bizonyítottam a rátermettségemet és hozzáértésemet.
Egyébként ezzel a hajóval indulok felfedezni, ma már másodszor. :)
[link]
Nekem a 27 fényév is elég. Korábban 20-21 fényév volt a max, úgy mentem felfedezni, és azzal is elvoltam. Úgyis csak a lakott terület széléig ugráltam nagyokat, onnan meg ECO üzemmód, hogy minél több rendszert szkenneljek. Visszafelé ugyan így, egy kis kerülővel.

(#8299) rtitusz válasza gigafun (#8298) üzenetére


rtitusz
őstag

Én most az IC 2177 (Seagull Nebula) felé vettem az irányt.

(#8300) Dzsek válasza rtitusz (#8299) üzenetére


Dzsek
tag

Nekem még hiányzik 6 millió (plusz 1 a biztosításra), de utána én is elindulok valamerre :)

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.