Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) rtitusz válasza duvi (#8896) üzenetére


rtitusz
őstag

Ez így mennyibe fájt? Annyira nem vagyok eleresztve lóvéval, mert se a jólfelszerelt felfedező Aspomat, se a Keselyűmet nem adnám el, a Viper a maga kb. 3 millájával meg nem tétel, azt meg azért nem.

(#8902) rexsimus válasza gigafun (#8899) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Megerősítem!
Most néztem és ahol kb egy hete tudtam venni Class 3-as Busrt Laser (G), ott most nincs.

[ Szerkesztve ]

(#8903) duvi válasza rtitusz (#8901) üzenetére


duvi
nagyúr

74 milla volt ez a config. Mikor a kalózok meglátták a kezdetleges bárkámat, egyből gyűjtést szerveztek számomra :D . Gyorssegélyként kaptam tőlük még 5,7 millát amit egyből rá is költöttem az újszölöttre :) A Vulture megmaradt fürge vadászatra. A Python hozzá képest olyan mint egy Királytigris a Shermanhoz :D

Mindenkinek köszönöm az ötleteket, infókat! ((#8897) orientcx, (#8898) _Kondor_)
Ki fogom próbálni G Cannonokkal is, hogy mit tud a hajó :K

Pitya kollégánknak hála, elkészült az Elite: Dangerous Hírlevél 70. szám fordítása. Az érdeklődök ERRE fáradjanak tovább.

(#8904) gigafun válasza duvi (#8903) üzenetére


gigafun
senior tag

A Cannohoz csak annyit, hogy nagyon közel kell lenni a célhoz(2-300m), mert igen lomha a lövedéke. Asp-en volt nekem 6 Cannon(2 közepes, 4 kicsi), az még egész használható volt kicsit messzebbről is, de a Keselyűn a 2 nagy kiábrándító volt. Persze laserekkel kombinálva biztos jó, de önmagában nem volt elég hatékony. A Pythonon én is ki fogom próbálni.

(#8905) duvi válasza gigafun (#8904) üzenetére


duvi
nagyúr

Este letesztelem és megírom a tapasztalatokat cannon ügyben.

(#8906) rexsimus válasza gigafun (#8904) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Clipperrel teszteltem, 2 Class 3-mast, és sajnos nem működött olyan jól, mint reméltem. Túl messze van a kettő, és túl lassú a lövedék, így precíz találatokra nem sok remény van, bár ha betalál leszed kb 20%-ot a PPról, de az ritka.
ASP-n direkt csak az alsó két fegyver volt canon, mert közel vannak egymáshoz, és az darált, még ha csak class 1 es is volt.

[ Szerkesztve ]

(#8907) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Clipperre melyik a jobb shiled? Egy B-6 vagy egy C-7?

[ Szerkesztve ]

(#8908) baphomet válasza rexsimus (#8907) üzenetére


baphomet
senior tag

A C7 egy hajszállal erősebb az A6-nál, ez egyébként a többi modul esetében is igaz, hogy az egyel nagyobb osztály C fokozata egyezik meg teljesítményben a tőle kisebb A fokozatával.
De itt egy pontos pajzs táblázat is.

szerk: az Elite Shipyard oldalon is meg lehet nézni a pajzs erejét, pontosan számol, beleszámítja a boostereket is.

[ Szerkesztve ]

(#8909) orientcx válasza gigafun (#8904) üzenetére


orientcx
őstag

A cannonnal valóban nagyon közel kell menni, de a C3 lézerekkel is érdemes, mert gyak exponenciálisan nő a pusztítás. Ha közvetlen közelről lövöd egy konda alfelét(persze A7 PD-vel), akkor egy lendülettel le is vakartad róla a shieldet. És onnan pár ágyúlövés(miközben természetesen a lézerek is dolgoznak, ahogy a PD csak bírja), és hamarabb süllyed el, mint a Pirates leggyengébb pinnace-es kalóza. A cannon kis hajók ellen valóban alkalmatlan, de oda bőven elég a C3 beam. Nagy hajókhoz meg amúgy is célszerűbb közel fáradni(és onnan az eldurranó tüzijáték is pazarabb látványt nyújt, pláne, ha átreppen rajta az ember )

Tudod, kis mókusok lézerrel ehetik, nagy mókusok cannonnal is fogyaszthatják... :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8910) orientcx válasza rexsimus (#8907) üzenetére


orientcx
őstag

A Clipperre a párnahuzat a legjobb shield

Vagy tudok jobbat. Leponyvázod egy félreeső sufniban, lelakatolod, és valahol a Kerekerdő legmélyén elásod a kulcsot :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8911) gigafun válasza orientcx (#8909) üzenetére


gigafun
senior tag

Én is közelről szeretem aprítani őket. Kevesebb találatot is kapok, meg szeretem, ha az arcomba robban. Vagy ez már perverzió? ;)

(#8912) cunnir válasza orientcx (#8910) üzenetére


cunnir
tag

Mi a bajod a Clipperel? olyan szépen aprítja a Phitonkákat hogy öröm nézni :C :DDD

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8913) baphomet válasza cunnir (#8912) üzenetére


baphomet
senior tag

Ha nem aludtad át az elmúlt két hetet, akkor csakis aljas KuK provokátor lehetsz. Csak így tovább! :C
Biztos vagyok benne, hogy homokozónak, clipperes öntőformának, csúnya nagyfiúknak lehet köze orientcx parancsnoktárs fóbiájához. :)

De komolyabbra fordítva a szót. Aki csak a puskacső boldogabbik végéről lépett NPC Clipperrel kapcsolatba, az hajlamos lehet alulbecsülni a géptípust. Szerintem ugyanazt az AI-t kapta, mint a Dropship, vagy az Asp. Adnák oda neki az Egle vagy a Viper AI-ját (amikre sokkal jobban hajaz) máris veszélyesebb volna.

[ Szerkesztve ]

(#8914) gigafun válasza baphomet (#8913) üzenetére


gigafun
senior tag

Hát, a Clippereket én is csak a cső másik oldaláról ismerem, de a helyzet az, hogy ez az egyetlen nagy hajó, aminek nem minden példányát tudom megkerülni. Vannak pesze bénább NPCk, de az ügyesebb pilótával felszerelt Clippereket csak frontálisan tudom lőni, esélyem sincs alá, vagy fölé kerülni, pedig a Keselyű sem lomha. Anacondával, Pythonnal, Dropshippel sosincs ilyen gondom.

(#8915) cunnir válasza baphomet (#8913) üzenetére


cunnir
tag

Nem aludtam :U de mi az a Kuk provokátor? :DDD

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8916) orientcx válasza cunnir (#8912) üzenetére


orientcx
őstag

"olyan szépen aprítja a Phitonkákat"...???
Egyszer valahol a peremvidéken egy messzi-messzi galaxis eldugott kocsmájában futottam össze egy fura öltözetű alakkal, aki egy fél imperial koktélért bárkinek mesélt történeteket az űr mélyén lakozó emberevő szörnyekről, a tejútban úszkáló sellőkről, elhagyatott űrállomásokon sínylődő szűzlányokról(szűz lányok??? ugyanmááá, ez már önmagában is kész röhej), és minden ehhez hasonló képtelenségekről. Na ő mesélt egyszer arról(amikor még a szokásosnál is részegebb volt), hogy látott már egyszer egy Clippert, amint "aprít" egy Pythont. De nem fejezte be a történetet, mert maga is érezte, hogy most aztán tényleg elvetette a sulykot. Jó, jó, az emberevős sztori még úgy ahogy elmegy, azt még csak benyalja némelyik idióta turista, de sok ami sok...
Persze az is lehet, hogy te a "phitonkákon" te valójában a Sidewindereket érted, és nem a a délceg, és büszke Python-okat(azaz a mondat helyesen úgy hangzik, hogy "a Clipper olyan szépen aprítja a Sidewindereket hogy öröm nézni"), de a történet még így is necces...
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8917) baphomet válasza cunnir (#8915) üzenetére


baphomet
senior tag

Császári és Királyi, esetünkben birodalmi. Te is átszöktél töri óra helyett a gépterembe ZX Spectrumon tolni a '84-es Elite-et? :DDD

(#8918) orientcx válasza baphomet (#8913) üzenetére


orientcx
őstag

" Szerintem(a Clipper) ugyanazt az AI-t kapta, mint a Dropship"
Ez evidencia. Ezt meg most miért kellett külön megemlítened. A 2x2 meg 4, a lámpa meg arra való, hogy világítson, a pohár meg hogy igyunk belőle(meg hogy a császárotoknak legyen hol tárolni a fogsorát)
Hát milyet is kapott volna, azonos képességű hajókhoz azonos képességű AL. Ja, és persze a pilótáik is...
-
u.i. ha valaki először olvasná a fórumot, az ég szerelmére, komolyan ne vegyen, mert beperelem :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8919) cunnir válasza orientcx (#8918) üzenetére


cunnir
tag

Egy fed-et komolyan venni? :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8920) baphomet válasza orientcx (#8916) üzenetére


baphomet
senior tag

Épp' ezért tiltották be az Onion head-et. :)

(#8921) orientcx válasza baphomet (#8917) üzenetére


orientcx
őstag

Spectrum??? Nem C64???
Te már akkor is a másik oldalon álltál, ez már megátalkodottság :)
-
Amúgy nekem ez megy mindenféle tiltott szerek nélkül is, tudok ilyeneket egy tál tejbegrízzel is...

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8922) baphomet válasza orientcx (#8921) üzenetére


baphomet
senior tag

Ez esetben a semleges sarkot képviselem. Spectrumot csak az iskolában láttam. Szerencsére otthon elfutott a játék 64K-ra bővített C16-on is. :C

(#8923) orientcx válasza cunnir (#8919) üzenetére


orientcx
őstag

"Egy fed-et komolyan venni?"
Bölcs meglátás, ilyen szarvashibát sose kövess el

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8924) ooooobi


ooooobi
senior tag

Ki kéne már próbálni a lövöldözést is, eddig kerek 0cr-t lőttem össze és kicsit szégyellem. Mivel annyira nem vagyok eleresztve gondoltam tanulni elég egy viper. Meg esetleg küldetéseznék is kicsit. Amúgy most egy felfedezős aspm van meg 4 millám. Kicsit messze vagyok még a lakott területektől, nem tudom mennyit érhet a gép, nem emlékszem mit költöttem rá. Szóval a kérdés Viperrel el lehet bohóckodni, vagy komolyabb hajó kell? Ja meg egér billentyűzettel is lehet lőni? Most gondolkozom egy belépő Hotasxen, sajna a decemberi nagy tesco akcióróol lemaradtam.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#8925) rtitusz válasza ooooobi (#8924) üzenetére


rtitusz
őstag

Kezdésnek bőven jó a Viper, főleg hogy kb. 3 misiből fullosat raksz össze, és ehhez mérten a biztosítási díja is szerény 150 ezer környékén mozog. Ha párszor elpukkan nem a világ. Simán össze lehet azzal is lőni millió fölött óránként. Anno így nézett ki a Viperem. Nekem ez az összeállítás bevált.

[ Szerkesztve ]

(#8926) duvi válasza ooooobi (#8924) üzenetére


duvi
nagyúr

Viperrel már lehet harcolni :K Még a nerfelés ellenére is. Ráadásul olcsó a biztosítása, ha véletlenül beütne a baj ;) ITT az én régi Viperem is, hogy legyen miből választani :D

(#8927) ooooobi


ooooobi
senior tag

Akkor ez eldöntetett, legkésőbb hétvégére visszaérek, veszek is egyet.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#8928) duvi válasza duvi (#8905) üzenetére


duvi
nagyúr

Megvolt a cannon tesztelés Pythonnal. Két problémám volt vele. Egyrészt csak közelről hatékony, másrészt (ez a nyomósabb érv) 2,5 millánál kifogyott a lőszer. A két lézerrel meg túl lassan fogytak a kalózok. Visszamentem lőszerért az állomásra, de ez pont elégvolt, hogy közben eltűnjenek a jó kis condák, pythonok a RES-ről, mire visszaértem :O Ezektől eltekintve nagyon élvezetes a harc (pusztítás ;] ) :K RES vadászatra viszont nem használom. Ha kifogok egy jó leosztást, akkor lézerekkel addig lövöm őket, amíg fent tudok maradni :D Nem fogy el a lőszer.

(#8929) raymi16


raymi16
tag

Valaki járt a Ross 780 rendszerben? A legbelső bolygó súrolja a csillag felszínét! :Y
A képen annyira nem látszik, mert már az is lángolt a hajómon aminek fizikailag lehetetlen lett volna, úgyhogy hamar tipli volt, de önmagáért beszél a dolog! :C

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#8930) rtitusz


rtitusz
őstag

Felhívom a kedves Anaconda, Python, Clipper és Federal Dropship tulajok figyelmét, hogy Bhritzamenoban most akciós a bontott alkatrész! :)

(#8931) gigafun


gigafun
senior tag

Tegnap este nem bírtam magammal, és megvettem a Pythont. :)
Még messze nem olyan, mint amilyennek szeretném, de így, hogy egy kicsit faragtam a költségvetésen, nem kellett eladni a Keselyűt. Gyorsan ki is próbáltam egy RES-en, aztán egy Deadly Anacondán. Az utóbbit is bírta elég szépen.
Az a helyzet, hogy a Python a Vulture után olyan, mintha én lennék az öreg, de jóerőben lévő gazda, aki hatalmas baseball ütővel kergeti el a gyümölcsösét fosztogató kölköket, és ha sikerül odavágni, akkor jaj! ;]
Kicsit gyorsan melegszik az öt Pulse laser, pedig a 7A PD-n nem spóroltam, de azért meg lehet szokni. A tűzerő viszont így is ütős.

(#8932) rexsimus válasza orientcx (#8910) üzenetére


rexsimus
aktív tag

A Clipperre legalább rámegy a párnahuzat. a Python folyton kilyukasztja a hegyes orrával. :P

[ Szerkesztve ]

(#8933) pakriksz válasza raymi16 (#8929) üzenetére


pakriksz
őstag

bug report? vótmá?

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#8934) baphomet válasza rexsimus (#8932) üzenetére


baphomet
senior tag

Túltolták a lelkes a birodalmi népek a flotta építő CG-t, jutalmul 2 hétig 29% árengedmény Clipperre a Nu rendszerben. Eztán aztán minden suttyó azzal fog repülni, lesz jó sok célpont a Skodás (izé... Pythonos) kalapos öregurak számára. :)

(#8935) gigafun válasza baphomet (#8934) üzenetére


gigafun
senior tag

A kalapot és a Škodát visszautasítom, a többi stimmel. :)

(#8936) baphomet válasza gigafun (#8935) üzenetére


baphomet
senior tag

Pedig még raktál is kis kalapot a Skodára. :DD

(#8937) duvi válasza gigafun (#8931) üzenetére


duvi
nagyúr

"Kicsit gyorsan melegszik az öt Pulse laser, pedig a 7A PD-n nem spóroltam, de azért meg lehet szokni." Én is így jártam és gyanús volt a dolog. Ha kis reaktor mellé teszünk fel maxos PD-t, akkor a PP hamar túlmelegszik, mivel nem győzi kiszolgálni a PD-t. Visszacseréltem C7-es PD-ra a C7-es PP mellé és megszűnt a túlmelegedés ;) Folyamatosan lehet tüzelni mind az 5 pulse lézerrel :K Csak akkor vegyél majd maxos PD-, ha már megvettem a maxos PP-t (ami nem kevés pénz ;] )

[ Szerkesztve ]

(#8938) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Tegnap kicsit kereskedtem az átalakított Clipperrel. Meglepően kellemes változatosság volt a hetek óta tartó RES farmolás után.
Külön izgalmas volt pajzs nélkül dokkolni, több milliónyi rakománnyal. Jobban izgultam, mint amikor egy Pythont repülök körbe hatszor, amíg ő csak a fegyvereit élesíti. :P :D

[ Szerkesztve ]

(#8939) Diopapa


Diopapa
addikt

Meg tudjátok mondani gyorsan, hány class és rating van? Szerintetek lesz 10-es vagy nagyobb class?

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8940) cunnir válasza rexsimus (#8938) üzenetére


cunnir
tag

+1 :C :C

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8941) baphomet válasza Diopapa (#8939) üzenetére


baphomet
senior tag

Eddig 8-as legnagyobb.

(#8942) duvi válasza Diopapa (#8939) üzenetére


duvi
nagyúr

Jelenleg fegyverből 4-es a max, utilityből 8-as. Tuti, hogy lesz nagyobb, mert a Federal Corvette és a Panther Cliper jóval nagyobbak lesznek az Anacondánál.

(#8943) rtitusz válasza duvi (#8942) üzenetére


rtitusz
őstag

Szerintem fegyverből nem kell nagyobb class, inkább nagyobb választék. Huge Beam laser vagy Huge/Large MC odab... izé na ütős lenne, értitek. :D Panther meg kaphatna 5 huge hardpointot, vagy mit tudom én.

(#8944) duvi válasza rtitusz (#8943) üzenetére


duvi
nagyúr

Huge fegyverekből nagyon szegényes a választék. Van kétféle cannon és egy Plasma Acc. MC nincs és szerintem nem is lesz, mivel még Large se készült belőle.

(#8945) orientcx


orientcx
őstag

rexsimus - "A Clipperre legalább rámegy a párnahuzat"
Gratulálok, megtaláltad az egyetlen szempontot, amiben a Clipper felülkerekedik a Pythonon, ami egyben a legoptimálisabb felhasználási területe is. És ha megkéred a nagyit, biztosan horgol rá valami szép terítőt is
"amikor egy Pythont repülök körbe hatszor, amíg ő csak a fegyvereit élesíti" - na ez az, te repkedsz, ő meg lő, szerinted ez kinek fog jobban fájni? (hacsak persze ez nem a műkorcsolya vb-n történik, ahol a dupla leszúrt rittberger a nyerő) :)
-
baphomet - árengedmény Clipperre a Nu rendszerben
Hát, ha valami a kutyának sem kell, akkor jön az árengedmény. Fogunk mi még olyan akcióról olvasni, hogy "Ha nálunk rendeli meg Galnet szolgáltatásait 2 év hűségnyilatkozattal, akkor egy karton(12 db) Clippert adunk ajándékba"
"Eztán aztán minden suttyó azzal fog repülni" - de hát már most azzal repül! :) :)
Ja, és még csak annyit, hogy az az általad emlegetett kalap sokkal jobban passzol arra a kétágú ruhafogasra, amit a szleng egyszerűen csak Clipperként emleget
-
gigafun - megint egy röpke mondat erejéig komolyan: A B7 PP-vel is már nagyon karaj

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8946) rtitusz válasza duvi (#8944) üzenetére


rtitusz
őstag

Ezekkel tisztában vagyok, és ezért írtam, hogy kellenének. Most ott állok, hogy a FDL-re vagy 4 medium pulse + 1 Huge canon, vagy 4 medium MC + 1 Large Beam kerül.

[ Szerkesztve ]

(#8947) rexsimus válasza orientcx (#8945) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Nem kell megkérnem rá, terítő nélkül is gyönyörű a hajó, ami a Pythonról nem mondható el.

Lő? De mire? Azt se tudja, hogy hol vagyok. Nem is lövök rá, beleszédül, és inkább ide adja a rakományt, még a fejpénzt is, csak álljon már meg a tánc. :D

Az 2986-os nagy jégválság miatt bekövetkezett halálos műkorcsolya balesetek óta tiltott sport. Igaz azóta már gyerekjáték jeget találni, de a szabályozás nem változott. A bátrabbak sötét sikátorokban, távoli outposton űzik ezt a felettéb gyönyörű és veszélyes sportot.

Amúgy igazán kipróbálhatnád benne magad, ott legalább nincsenek aszteroidák a pályán. :P

[ Szerkesztve ]

(#8948) baphomet válasza orientcx (#8945) üzenetére


baphomet
senior tag

Az olcsó Clipper mögött én a pajzsgyártó lobbi összeesküvését vélem felfedezni. Vedd meg occsón a hajót, aztán 50 milla az A7-es pajzs. Bár még azzal is hímestojás marad. :)

Viszont mióta átültem Pythonba, feltűnt, hogy mennyivel könnyebb azzal outpost-okon landolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#8949) duvi válasza rtitusz (#8946) üzenetére


duvi
nagyúr

Tegnap este Pythonnal próbálgattam a cannonokat, de a tapasztaltak alapján inkább kihagyom ezeket :( Jó móka, de nagyon nem praktikus fegyó. Én a Large Beamre szavaznék.

(#8950) cunnir válasza orientcx (#8945) üzenetére


cunnir
tag

Köszönjük mi suttyók elvagyunk a Clipperben :DDD

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.