Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) gigafun válasza duvi (#9800) üzenetére


gigafun
senior tag

Azzal a 15 pulse laserrel biztos nehéz volt lelőni a T9-et. ;]

(#9802) VitoSagi válasza baphomet (#9794) üzenetére


VitoSagi
tag

Na majd próbálom még akkor. Most nem volt szerencsém az 5 hajóból 3 rögtön nekem esett inkább nyomtam egy Szőrös Robin manővert. :DD

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9803) duvi válasza gigafun (#9801) üzenetére


duvi
nagyúr

Hát mit ne mondjak. Megszenvedtem vele :D

Közben beteszek egy képet is, mert rég nem posztolt már senki. Úton a California Nebula felé:

(#9804) rtitusz


rtitusz
őstag

Van új dev. update a fórumon, de semmi infót nem tartalmaz az 1.3-ról. Alapvetően a csalók elleni küzdelemről illetve az ellenük foganasított szankciókról van benne szó.

[ Szerkesztve ]

(#9805) D.R.O. válasza duvi (#9803) üzenetére


D.R.O.
tag

Bakker!

A képen árnyékban van az ASP hátsója, és tök úgy néz ki mint egy Sidewinder.

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#9806) duvi válasza D.R.O. (#9805) üzenetére


duvi
nagyúr

Álca festés :D Eddig csak 1x támadtak meg a kivezető út során.
Szegény Cobra ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#9807) gigafun


gigafun
senior tag

Kereskedők figyelmébe ajánlom a következőt.
A játékra húz egy overlay-t, ocr-t is használ, de sokkal jobban, gyorsabban, mint a BPC. Néhány kattintással beolvassa az összes cuccot a piacon. Helyileg menti az adatbázist, de FTPn meg lehet osztani barátokkal.

(#9808) rtitusz


rtitusz
őstag

Quivira CG-t meghosszabították egy héttel. Így már esélyes, hogy a végére érünk, és lesz plusz pénz.

(#9809) tikshow válasza gigafun (#9807) üzenetére


tikshow
addikt

Jól néz ki, csak miután sehogyan sem lehet működésre bírni így nálam kilőve.

(#9810) gigafun válasza tikshow (#9809) üzenetére


gigafun
senior tag

Elszaroztam vele 2-3 órát, de nálam működik.
Főleg az OCR-rel szenvedtem, a többi ment pikk-pakk.

(#9811) kozi71


kozi71
senior tag

Ismét kérdeznék. A rangot adó küldetések mennyire befolyásolják a küldetések árát?
Illetve, ha beállítok egy állomásra 4T fegyverrel, majd belépek a küldetések közé, és ott az egyikben pont fegyvert kérnek akkor, felveszem a küldit, majd lemegyek a leadási részre,leadom. Majd enyém a pénz, vagy rang? Ezt jól gondolom így? Vagy pedig először küldetést kell felvenni, majd menni árúért, és vissza?

high tech, low life

(#9812) gigafun válasza kozi71 (#9811) üzenetére


gigafun
senior tag

Az első kérdésedet nem értem igazán. Lehet, hogy még nem ébredtem fel teljesen.
A másodikra a válasz: Igen.
Ha nálad van a cucc, felveheted a küldetést, és már teljesítheted is.
Kereskedésnél is mindig érdemes megnézni a BB-t, hátha épp azért adnak csilliókat, amit szállítasz. :)

(#9813) tikshow válasza gigafun (#9810) üzenetére


tikshow
addikt

Nekem az installert nem sikerült kitömörítenem, így megpróbáltam a kézi telepítést, ahol pedig a TCR Setupot sehogy se tudtam normálisan beállítani. A SAVE and EXIT opció mindig szürke maradt.

[ Szerkesztve ]

(#9814) rexsimus válasza kozi71 (#9811) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Arra gondolsz, hogy pl az egyik frakciónál a legmagasabb rangban vagy, akkor a küldetések többet fizetnek-e?

[ Szerkesztve ]

(#9815) Htibimor


Htibimor
senior tag

Kilépés közben lefagyott a játék. Állt is kb. 1 percig aztán végül is kilépett. Gyorsan visszaléptem a hajó oda, és buktam a 3,5 óra addig összegyűjtött bounty-ját és a más frakciók eddig őrizgetett még be nem váltott bounty-jait. Úgy kb. 8-9 millió + biztosítás, ami 1 millió. :O :O :O :O :O Megírtam nekik a megjelenő konzolban, de nem tudom most mi lesz!? :F

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9816) Kronus válasza Htibimor (#9815) üzenetére


Kronus
tag

Szerintem vissza fogják adni a lóvét.
Öcsémnek volt ugyanez és 1 napon belül megtérítették a kárt. :)

(#9817) duvi válasza Htibimor (#9815) üzenetére


duvi
nagyúr

Ritkán, de előfordult már mással is hasonló eset. Tickett küldés után viszonylag gyorsan és korrektül reagáltak eddig.

(#9818) rtitusz válasza Htibimor (#9815) üzenetére


rtitusz
őstag

Nálam is ki szokott néha fagyni. Ilyenkor nem várom meg, hogy magától bezáródjon, mivel sokszor a hang alapján hallom hogy a háttérben tovább fut a játék. Ctrl+Alt+Del -> feladatkezelő, folyamat leállítása.

[ Szerkesztve ]

(#9819) Htibimor válasza duvi (#9817) üzenetére


Htibimor
senior tag

A próféta szóljon belőletek. Nem lenne mindegy.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9820) ooooobi


ooooobi
senior tag

Most olvasom fórumon, hogy a csalókat valami párhuzamos univerzumba számüzik majd, hosszabb rövidebb idöre, csalás mértékétöl föggöen. Elvileg a harc közbeni kilogolást is csalásnak veszik, most nem tudom hogy csak azt ha bezárja valaki a játékot gyorsan, vagy azt is ha a 15mp megvárása után logol ki, bár ezt nem hiszem mert akkor miért lenne benne az a 15mp, de lehet majd kiveszik ezt a funkciót a patchel és ha harc közben vagy nem lehet lépni. Viszont mi van akkor ha ilyen fagyás miatt kell kilépni, hogy bizony´tja az ember?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#9821) kozi71 válasza rexsimus (#9814) üzenetére


kozi71
senior tag

Igen, ez érdekelne mostanság. Menjek olyan küldikre ahol nincs pénz, cserébe rang van.

gigafun: Köszöntem szépen!

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#9822) Zsooodammit válasza ooooobi (#9757) üzenetére


Zsooodammit
csendes tag

Nem tudom, ott voltál-e a fotózáson anno, de ott többen kikapcsoltuk a 'Report crimes against me' opciót, mert páran lövöldözni akartak. Na, ettől van az, hogy ha valaki rád lő, akkor sem lesz automatikusan Wanted. Meg persze ha Anarchy rendszerben történik az incidens, de gondolom Quivira nem az.

Battlelog: Zsooodammit Xbox360/Elite: Zsooo

(#9823) duvi válasza kozi71 (#9821) üzenetére


duvi
nagyúr

Az elején mindenképpen pénzes küldetéseket csinálj! A rangoknak úgyis csak akkor lesz jelentősége, ha már drágább hajókat tudsz venni.

(#9824) tikshow válasza ooooobi (#9820) üzenetére


tikshow
addikt

Kifagyásnál van crashlog általában. De vissza lehet térni a régi időkre, amikor simán kihúzod az UTP kábelt és megvan oldva a kilépés. :)

(#9825) gigafun válasza tikshow (#9813) üzenetére


gigafun
senior tag

Többen is a non-installer verziót használjuk, az működik mindenkinek.
Ha nem megy, keresd meg TS-en 3lm0-t, vagy engem.

[ Szerkesztve ]

(#9826) rtitusz válasza tikshow (#9824) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem várom meg a crash logot, előbb lelövöm a taskot. 6 milliós biztosítással nem szívesen hagyom a háttérben menni a becrashelt játékot míg magátol be nem zárja magát.

Először a kép fagy ki nálam, ha hagyom futni, akkor kb fél percre rá a hang is kifagy, majd nemsokkal azután kilép hibaüzenettel és crash loggal az asztalra.

Mióta kivettem a silent runnigot minden formában (se billentyű se semmi nincs hozzá társítva) azóta összeomláskor már legalább nem kapcsol be, régebben még az is volt. Most csak egy SCB-t tol be összeomláskor...

(#9827) ats123


ats123
csendes tag

Egy kérdés a játékkal kapcsolatban.

Hány karaktered lehet egyszerre?

Vagyis tudsz-e indítani párhuzamosan több karaktert egy account-on?
pl: 1 kereskedőt és egy másik slot-ban egy kalózt?

(#9828) duvi válasza ats123 (#9827) üzenetére


duvi
nagyúr

Egyszerre csak egy karaktered lehet. Fölösleges lenne több karaktert csinálni, mivel a hajód felszereltsége határozza meg, hogy mire akarod használni. Viszont hajóból akármennyi (eddig nem értük el a határt) lehet. Felszerelhetsz külön kalóz, kereskedő, felfedező, bányász, fejvadász hajókat is. Átülsz az éppen szimpatikus hajódba és máris más játékmódba kerülsz. Amíg nincs elég pénzed több hajóra, akkor veszel egy többcélút és cserélgeted a moduljait aszerint, hogy éppen mit szeretnél csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#9829) ats123 válasza duvi (#9828) üzenetére


ats123
csendes tag

Ezt értem de ha átülök kalózkodni egy másik hajóba, attól még ugyan az a pilóta ül benne és azt fogják körözni, ha vissza ül a kereskedő hajóban nem?

Talán mintha úgy hallottam volna, hogy a büntetés a pilótának jár nem a hajónak.
(Hiába adod el a hajót és veszel másikat attól a büntetés megmarad.)

[ Szerkesztve ]

(#9830) gigafun válasza ats123 (#9829) üzenetére


gigafun
senior tag

Így van.
Minden tettednek következménye van. :)
"Welcome to the real world!"

(#9831) duvi válasza ats123 (#9829) üzenetére


duvi
nagyúr

"...ha átülök kalózkodni egy másik hajóba, attól még ugyan az a pilóta ül benne és azt fogják körözni, ha vissza ül a kereskedő hajóban nem?" Így van :K Személyre szól a büntetés, nem hajóra. Minden megítélés a karakteredre vonatkozik. Van ennek jó oldala is. Nem kell minden karival külön-külön megszerezni a reputációkat és rangokat.

(#9832) ats123


ats123
csendes tag

Még egy kérdés.

Ezt a játékot játsszák cooperativan multiplayerben.
Közösen egy TS-en egymás segítve.

Vagy csak mindenki, otthon egyedül futja a napi köreti. (elkerülve a többi játékost)

Mennyire közösségi a játék?

(#9833) Htibimor válasza duvi (#9831) üzenetére


Htibimor
senior tag

Hát...ezekről a következményekről tudnék mesélni. Elég sokáig...

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9834) tikshow válasza ats123 (#9832) üzenetére


tikshow
addikt

Communty Goal területeken egész sokan vannak, amúgy pedig az űr egy sötét és rohadt csendes hely, eltekintve néhány Thargoid szondától. :)

[ Szerkesztve ]

(#9835) gigafun válasza Htibimor (#9833) üzenetére


gigafun
senior tag

Tessék, itt az élő példa. :)

(#9836) gigafun válasza ats123 (#9832) üzenetére


gigafun
senior tag

Van Solo mód, ahol te vagy az egyetlen emberi játékos. Van az Open, ahol bárkivel összefuthatsz, és van Private Group, ahol csak a meghívottak vannak. Az utóbbi kettőben lehet max 4 fős kötelékben (Wing) repülni, harcolni, kereskedni, felfedezni. Wingben osztozunk a bounty-n, vagy bónuszt kapunk a profit után.

(#9837) duvi válasza ats123 (#9832) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ezt a játékot játsszák cooperativan multiplayerben.
Közösen egy TS-en egymás segítve."

Lehet multiban és egyedül is játszani. Akik PvP orientáltak azok inkább Openben játszanak. Akik nem szeretik a PvP lehetőségét se, azok mennek Soloba vagy Privát Groupba. Ha játékostársakat/wingtársakat keresel, akkor ajánlom az EDHU közösségi listáját. Ugyanitt van TS szerverünk is (oldal tetején a direktlink hozzá), amit bárki szabadon használhat a játékra.

[ Szerkesztve ]

(#9838) rtitusz


rtitusz
őstag

(#9839) cunnir válasza rtitusz (#9838) üzenetére


cunnir
tag

neeeeeee :DDD

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#9840) rtitusz


rtitusz
őstag

1.3 - Powerplay Béta: 2015.05.20

Elite: Dangerous Newsletter #74

(#9841) rtitusz


rtitusz
őstag

(#9842) Bibgr0


Bibgr0
aktív tag

Kap mindenki (backerek is) steam key-t :-)

"Hi everyone,

Some breaking news for you:

We’ll soon be offering Steam keys to anyone who bought Elite: Dangerous from the EliteDangerous.com store who would like a key, and to anyone who buys the game from our store in the future.

We always appreciate it when you buy direct from our store because it means we can put more into supporting and developing Elite: Dangerous, but we know a number of long-time players and backers like to play through Steam and we think it’s fair everyone has that option, not just new players.

Elite: Dangerous runs on Frontier’s servers, so we’ve been working with Valve to give you a way to seamlessly connect your Steam and existing Frontier accounts in a way that’s easy. It’s coming soon. From May 28 you’ll be able to generate a Steam key from your account page, and we’ll have full instructions right here on the forums closer to the time.

The team really has been working hard on this one, and we’re all super happy to finally have an answer for you. Thanks for bearing with us and thanks for playing, as always.

Edit: This applies to Kickstarter backers, too.

Ed"

(#9843) Terrorista


Terrorista
senior tag

Csinálja valaki még a Quivira CG-t? Van valaki Top15%-ba? Ha igen, akkor mennyi leadott credittel?

(#9844) rtitusz válasza Terrorista (#9843) üzenetére


rtitusz
őstag

Én akkor voltam top 15%-ban, amikor még a Tier 1 felénél se járt, és akkor olyan 1 millió kellett. Most 12 millióval bőven top 5%-ban vagyok, tegnap 8 millióval is ott voltam. (Independent oldal, Godel Dock)

Bibgr0, a Steam kulcsoknak sokan fognak örülni, köztük én is. Mondjuk most hogy már leszedtem így a játékot nem fogok kérni egyet, de ha újra kell telepítenem, akkor már Steamből fogom.

[ Szerkesztve ]

(#9845) duvi válasza Bibgr0 (#9842) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi az infót :R
Rég láttunk errefelé :( Minden rendben veled? Játszol még ED-vel?

(#9846) kozi71


kozi71
senior tag

Tegnap végre sikerült játszanom folyamatosan pár órát. Sikerült is 90 ezret összeszednem. Igaz ebből el is buktam 30 ezret. Mert nem végeztem időben egy küldetéssel. Ha ezt a bírságot nem fizetem volna be milyen következményekkel kéne számítanom?
A másik dolog ami igazából kettő. Valami parancsnok minden állomáson üzenget nekem menjek a Sol rendszerbe mert ott van dolgom mint katona... A gond hogy ez a rendszer elég messze van.
Kereskedelmi utak sem kapcsolódnak én mostani kezdő rendszeremhez. Mégis hogyan juthatok oda? Gondolom a menetközi tankolás a kulcs ehhez. De akkor a scannert be kell áldoznom érte?
(Sidewinder minden alapon van) Vakon menjek felfedezni?
Aztán észrevettem azt is, hogy ha kiírja valami (hasamra ütök) 10 fényévnyire van, de a gépem nem tud csak 7.56-t, de mégis oda ugrándozik és még marad is üzemanyagom. De miért?
Az üzemanyag mutató a fénysebességhez kellő mennyiséget mutatja, ha lasabban megyek akkor spórolok?
Hol látom azt mennyi a repcsim biztosítása ha pukkanok? Előre ezt nem lehet látni csak már ha apróban van? Most Adder vásárlásán agyalok ezt ajánlottátok, ehhez ha minden alapon hagyok mennyi plusz pénzt tegyek félre akkor? Nem szeretném elveszíteni túl hamar, a következő cél már a
Cobra Mk.III lesz.
Ha csempészkedek mekkora a lebukás veszélye? Mert úgy tapasztalom csak ha nekiütőm a bejáratnak, vagy valamit bénázok akkor scannelnek át. Máskor szinte sosem. Mégis rajta kapnak mekkora a büntetés? Bocsi a sok kérdésért, de ezekre, a kinyomtatott papírjaimon nem találtam válaszokat. Ha meg nekiülök játszani rohan az idő. Tegnap is éjjel fél egykor kaptam észbe, hogy aludni is kéne már. :)

high tech, low life

(#9847) ooooobi válasza kozi71 (#9846) üzenetére


ooooobi
senior tag

Büntetéseket nem tudom, majd valaki megmondja, én mindíg befizettem. Mondjuk 30ezres az elég sok úgy az elején nekem csak pár ezresek rémlenek.

Solba nem tudsz szerintem még menni, kell hozzá engedély amit repus küldetésekkel lehet összeszedni, bár ehhez annyira nem értek még nem foglalkoztam ezekkel. Ha nálad is ezt írja akkor nem tudsz bemenni.

Az, hogy 7,56 ot ír a géped az a legnagyobb táv amit ugrani tudsz, de a tankba többi fér. Ha galaxy mapon kijelölöd a célt akkor látszik meddig tudsz elmenni tankolás nélkül. Sima vonalig futja üzemanyagból utánna tankolni kell. Tankolni meg vegyél fuel scoopot, hogy a csillagokból tudj üzemanyagot nyerni, már a legolcsóbbal is el lehet lenni. Amik nekem oldalt ki vannak választva azokból a csillagokból lehet tankolni, erre figyelni kell, én mindíg nézem, hogy legyen a közelben olyan amiből tudok, ha utazgatok és már kevés van a tankban. Meg én fastest routot használom mert úgy kevesebb ugrással mész. Az economical rout az nem tudom mire jó. Aszem kisebb ugrások kevesebbet fogyasztanak, de ez nem biztos.

Csempészéssel meg vigyázni kell mert elég sok büntetést össze lehet szedni, aszem csak silent runnal szabad dokkolni egészen eddig míg el nem adod a cuccot.

Biztosítás négyes gomb:

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#9848) kozi71 válasza ooooobi (#9847) üzenetére


kozi71
senior tag

Köszönöm szépen a sok sok választ!
Sol-ba folyton meghív valami katona tiszt, már idegesít.Van olyan bázis ahol 8-10 küldetésből három ez. Kaptam valami rangot egyik küldetésért, gondolom most behívnak szolgálni.
30 ezer az úgy jött össze, hogy a fuvarért fizettem 15-t, plusz valami helyi kalóz klán is lenyúlt szintén ennyivel.
Ez a üzemanyag akkor jól megtréfált engem. Teljesen másként gondolkoztam.
Akkor a rebuy érték az ami engem érdekelt ezek szerint. Ez csak a hajóváz, vagy a felszerelt gép ára?
Ma kifagyott a játék egyik állomásra bedokkoltam, tankoltam és csontra semmi utána. Remélem ha most visszamegyek a leszállított áru ott lesz. Mindjárt futtatok egy file ellenörzést (steam).
Hopp még valami, tart még a hajó árleszállítás? Illetve mi a neve a bázisnak.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#9849) Htibimor válasza kozi71 (#9846) üzenetére


Htibimor
senior tag

A büntetésre csak annyi, hogy én egyszer 24 órán belül nem fizettem be a büntetést és kitiltottak minden Allied rendszerből! Mindenhol lőttek rám azonnal!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9850) ooooobi válasza kozi71 (#9848) üzenetére


ooooobi
senior tag

Keress rá térképen solra, ha ott van hogy permit kell akkor még nem tudsz oda menni.
Elején csak olyanokat vállalj el, hogy valamit el kell vinni valahova, amit ők adnak, ergo neked semmit se kell költeni, csak az üzemanyagra. Mivel én megjelenés előtt vettem ezért bonuszként Eagelt kaptam. Pár ilyen szállítós küldetést megcsináltam, hogy legyen egy kis pénzmag aztán elkezdtem kereskedni, azzal gyorsan összejött egy adderra való, plusz felszerelni, meg pénzmag a kereskedésre. Akkor még nem fizetett olyan jól a vadászat.
Ezzel tudsz keresni a közeledben kereskedelmi útvonalakat a find trades fülnél.

A hajó leárazás csak Faulcon Delacy hajókra van, és szerintem csak azoknak akik benne voltak abban a küldetésben. Amúgy a Zaonce rendszerben van.
Te merre vagy?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.