Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) gigafun válasza orientcx (#9448) üzenetére


gigafun
senior tag

Értem én a viccet. Most már. De ha az incidens utáni egy percben írtad volna ezt, bosszúból odaszíjaztalak volna egy Clipper pilótaülésébe! Egy egész percre!

Szóval, hogy mi történt?
Természetesen valami vaskos ostobaságot csináltam, ahogy profi pilótához illik. :)
Legalábbis, ha ostobaságnak hívjuk, ha egy Pythonnal belelövünk két plazmatöltetet egy Capital Ship-be.
Még akkor is, ha véletlenül.
Három órája gyűrtem a gaz császár alattvalóit, és kb egy millió CB volt nálam.
Elég lassan gyűlt, mert olyan tűzerővel rendelkezett a Fed Navy, hogy az odaugró Imperial kutyákat fél perc alatt letarolta. Igencsak kapkodni kellett magam, hogy nekem is jusson belőle valami, és ez a kapkodás (meg a profizmus;] ) vezetett a végzetes balesethez. Tulajdonképpen nem tartott tovább néhány másodpercnél, és én is az általam aprított Anaconda roncsaival váltam eggyé.

Hát ez történt.

[ Szerkesztve ]

(#9452) rtitusz


rtitusz
őstag

Csak nálam van CZ-ban most Volunghuban, hogy nem adja meg a killeket? 1 óra játék után vettem észre, hogy 168 ezret lőttem csak össze. Kb. 10-ből 6-ot tuti nem regisztrál...

(#9453) orientcx válasza gigafun (#9451) üzenetére


orientcx
őstag

Pedig én azt vettem észre, hogy egy CZ-ben kevésbé szokták zokon venni, ha egyet-kettőt rossz helyre csettintesz oda, ez a rohadék meg egyből berágott rád?
Amúgy meg ne hagyd annyiban, menj vissza, és kérj tőle visszavágót(mint én az aszteroidátől) :)
-
ritusz - Az előző CG-ben velem rendszeresen előfordult, hogy nem adta meg. A legszebb sorozat az volt, mikor egymás után lenyúlt egy kondát, aztán 3 Pythont, és végül egy Asp-ot. Piszok bosszantó. Hát lopom én az ágyúgolyót? (lopnám én, de hogy?)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9454) ooooobi válasza rtitusz (#9452) üzenetére


ooooobi
senior tag

Látom elöször CGzel, nekem is ez volt mikor ujjonc voltam (nem mintha nem lennék még mindíg az :D), mikor bent vagy a CZ-ben jobb panelen az utolsó fülnél válaszd ki a legfelsö lehetöseget, hogy melyik oldalon állsz. Ezt elöször én se csinältam meg és nem is adott kreditet az ölésekért.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#9455) baphomet válasza gigafun (#9451) üzenetére


baphomet
senior tag

gigafun (#9451)
A Birodalom még ebben is jobb. A mi capital ship-ünk nem talál el semmit. :)

(#9452) rtitusz Ha capital shippel megtámogatott cz-ben vagy, akkor az nyúlja le előled a killeket. Az "otthagyom a turretes hajómat capital shippel együtt farmolni" trükk kivédésére azt a zseniális megoldást találták ki az FD boszorkánykonyhájában, hogy a capship kill szempontjából playernek számít, ha övé az utolsó lövés, akkor övé a fejpénz. A Fed capship túl jó, simán elhalássza emiatt az orrunk elől a zsákmányt.

[ Szerkesztve ]

(#9456) rtitusz válasza orientcx (#9453) üzenetére


rtitusz
őstag

Valóban elég bosszantó.

Viszont a Large Beam + 4 Medium MC az arat rendesen! :D

(#9457) orientcx válasza ooooobi (#9454) üzenetére


orientcx
őstag

Félreértetted, ő tudja, hogy választani kell, de sajnos néha ennek ellenére nem adja meg a kill-t
-
rtitusz - Nekem a 2 db C3 beam + 3 db cannon vált be

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9458) rtitusz válasza baphomet (#9455) üzenetére


rtitusz
őstag

Ez sajnos elképzelhető. Át is megyek a low intensity zoneba ott nincs capital ship.

(#9459) orientcx válasza rtitusz (#9458) üzenetére


orientcx
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem Capital Ship nélkül is csinálta ezt a mókát. Ha miután kipofoztad a kuncsaftot a fülkéből, és az info panel nem írja ki nagy kék számokkal az összeget, akkor buktad is(én direkt figyeltem, és számoltam) :U :((( :U
szerintem ez valami bug lehet, mert időnként egymásután így járok, néha meg egyszer sem

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9460) ooooobi válasza orientcx (#9457) üzenetére


ooooobi
senior tag

Ja tényleg, félreolvastam pár hozzászólást :)

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#9461) gigafun válasza rtitusz (#9452) üzenetére


gigafun
senior tag

Rohadjon meg, akkor ezért gyűlt ilyen lassan nekem is. Azt hittem én vagyok a hülye.
Jó, én vagyok, de azért számolni/saccolni még tudok. :)
Gyanús volt, hogy az első kb 4-5 konda + 4-5 Python után miért van csak 130k-m.
Pedig mindegyiknél kiírta, mennyit kapok.

Azt hiszem passzolom ezt a CG-t.
Semmi kedvem elölről kezdeni, főleg így.

[ Szerkesztve ]

(#9462) rtitusz


rtitusz
őstag

Itt van a sarkon Bhritzameno, hazaugrottam lecserélni a Fer-de-Lance-t a Vulturre, hát ez olyan érzés mint mikor egy napnyi síelés után lecseréled a nehéz, merev, szorító síciőt egy papucsra. :D

(#9463) rtitusz válasza gigafun (#9461) üzenetére


rtitusz
őstag

A low intensity combat zone hemzseg a finom falatokban. Lehet hog kevesebb a konda, de azért lehet aprítani.

(#9464) baphomet


baphomet
senior tag

Csak kibújt a szög a zsákból. :)

De ami még ettől is felháborítóbb. A Fedek mocskos kis korrupt ujjacskái már a birodalmi vezérkart is utolérték. :Y

(#9463) rtitusz
Igazolom. A low zone igen szépen muzsikált.

[ Szerkesztve ]

(#9465) Htibimor válasza orientcx (#9443) üzenetére


Htibimor
senior tag

Semmi negatív felhang nem volt benne. Értem én a viccet!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9466) rtitusz


rtitusz
őstag

Végre eljött ez a nap is, Dangerous lettem! Azt hittem már örökre Master ragadtam. Biztos látták, hogy mit szenvedek a ferdeláncban, és úgy döntöttek, hogy még nem vagyok veszélyes, de miután visszaültem a keselyűbe rájöttek, hogy tévedtek. :D

[ Szerkesztve ]

(#9467) duvi válasza rtitusz (#9466) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratula :) Én is itt tartok. A következő szinthez még több (kb. a jelenlegi duplája?) kell ;]

(#9468) cunnir válasza rtitusz (#9466) üzenetére


cunnir
tag

Grat :R én is ma értem el :U

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#9469) cunnir


cunnir
tag

Lenne egy kis problémám a cz-ben ha sok a hajó elmegy a hang illetve akadozik.nem tudtom hogy mi az oka de eddig nem csinálta :(

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#9470) rtitusz válasza cunnir (#9469) üzenetére


rtitusz
őstag

Én is észrevettem ma. Ha sokan lőnek egyszerre, akkor beakad, vagy elmegy (kifagy) a hang időkre.

(#9471) baphomet válasza cunnir (#9469) üzenetére


baphomet
senior tag

Nekem ez segített:
C:\Users\felhasználónév\AppData\Local\Frontier_Developments\Products\FORC-FDEV-D-1003\AppConfig.xml file-ban átírni a NumWorkerThreads értékét 6-ról 0-ra.

Ha bejön ez a megoldás nektek is, utána arra figyeljetek, hogy update után visszaáll az eredeti értékre, újra módosítani kell majd.

[ Szerkesztve ]

(#9472) cunnir válasza baphomet (#9471) üzenetére


cunnir
tag

Szuper! köszönöm ez segített :R

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#9473) gigafun válasza rtitusz (#9466) üzenetére


gigafun
senior tag

Gratulálok! Csak én nem leszek az soha.
Több, mint 4000 hajót küldtem a roncstelepre, több, mint 100 millió bounty+combat bond, és még mindig Master vagyok. Mit csináljak még, hogy veszélyesnek minősítsenek? Lőjem le a vénembert?

Viszont ma este volt egy kis pozitívum is.
Íjász kollégával kereskedtünk egy kicsit, és az első úton kiintették. Kicsit messze voltam, ezért nem tudtam utánaugrani. Leszedték a pajzsát, de sikerült visszalépnie SC-be. Akkor láttam, hogy egy Expert player az FDL-ben. Azonnal rászállt megint, de akkor már közel voltam, így engem is magával rántott. Hát, megnéztem volna, a csávó arcát, amikor ID-zik egy Harmless Cobrát, és nyakába szakad egy Master Python. :D :D
Szó nélkül kilőttem rá egy tárat az 5 MC-vel, aztán úgy húzta a csíkot, hogy öröm volt nézni. Utána még láttam SC-ben pár másodpercig, mielőtt elugrott, azóta viszont közelébe sem jött annak a rendszernek. :)
És ha még azt is tudta volna, hogy 284 tonna aranyon ülök és csak egy 3A pajzsom van. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9474) duvi válasza gigafun (#9473) üzenetére


duvi
nagyúr

- Valószínűleg keveset lőttél conflict zónában. Én 3049 kill + 59.500.000 CR-nél lettem Dangerous.
- Ez jó buli lehetett :K Sir Robin a bátor... ;] Gyerek azóta is törölgetheti a homlokát és marékszámra szedi a nyugtatót :DDD

(#9475) rtitusz válasza gigafun (#9473) üzenetére


rtitusz
őstag

Az durva! Én hallottam olyanról, aki négyezer párszáz hajóval már Deadly volt...

(#9476) orientcx válasza rtitusz (#9475) üzenetére


orientcx
őstag

Ez valahogy mindig abszolút egyenetlenül megy. Én pl master lettem nagyon nehezen(mint kiderült, a CZ hiányzott), de mikor megkaptam, utána 2-3 nap alatt Dangerous lettem, mindössze 2750 hajóval. Aztán viszont semmi, már kezdtem azt gondolni, hogy így megyek nyugdíjba, mert akármit csináltam, nem haladtam, pedig már a pizza futárkodáson kívül mindent elvállaltam. Aztán több mint 6.000 hajó után csak megadta a deadly-t Olyan nehéz szülés volt, hogy már Gyurri bátyánk is teli torokból üvöltötte, hogy MEGADTA! MEGADTA!(bár lehet, hogy megint csak pókert nézett az öreg)
Most viszont beragadtam egy küldivel. Egy Derek Neilson nevű csókát kéne levadásznom, 3 rendszert is megjelöltek, de sehol. Pedig az első USS-nél már jött egy asszem T6-os, majd a következőnél egy Hauler, és tudatták velem, hogy mióta betettem a rendszerbe a lábam, azóta figyelnek, és ha nem óhajtok tragikus hirtelenséggel elhunyni, akkor tegyek le a szándékomról. Hát lehet, hogy le is teszek róla, mert sehol sem találom, és tényleg el fogok halálozni....az unalomtól. Ma végre játszhattam egy picit, és erre azzal megy el az idő, hogy USS-ről USS-re járok, és gyökér Eagle-kkel, meg Sidewinderekkel futkározok össze. :W :((( :U
Nagyon kínos ilyen küldiket leadni?
-

-

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9477) Htibimor


Htibimor
senior tag

Hogyan tudok a térképen úgy tervezni, hogy a tankolásokat is betervezze? Egyszerűen nem tudok eljutni egy helyre, mert nincs közben állomás, scoop-om meg nincs.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9478) gigafun válasza Htibimor (#9477) üzenetére


gigafun
senior tag

edshipyard.com tud ilyet.

szerk.
Bocs. Ez csillagnál tankolást számol.

[ Szerkesztve ]

(#9479) gigafun válasza gigafun (#9478) üzenetére


gigafun
senior tag

Keresgéltem fél órát, de semmi.
Szerintem vegyél Fuel Scoopot.

(#9480) Htibimor válasza gigafun (#9479) üzenetére


Htibimor
senior tag

Köszi!
Akkor az lesz!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9481) baji válasza orientcx (#9476) üzenetére


baji
tag

Így már én is jártam. Azt vettem észre hogy ha az első infónál megadják hogy merre van akkor okés a balhé, ha ilyen üzenetet kapsz akkor kapufa. Én ilyenkor dobom is el a küldit nem szenvedek vele.

(#9482) tikshow válasza duvi (#9346) üzenetére


tikshow
addikt

Ha minden jól megy ma már Baron leszek. :) Szerinted az Imperial Courierhez ez elég lesz vagy ehhez Earl kellene?

(#9483) rtitusz válasza tikshow (#9482) üzenetére


rtitusz
őstag

Master kell hozzá majd.

(#9484) tikshow válasza rtitusz (#9483) üzenetére


tikshow
addikt

Az sima, akkor csak Clipperig(Baron rang) gyúrom fel magam és elmegyek koldulni pár millió kreditet egy RES-be utána.

[ Szerkesztve ]

(#9485) Terrorista


Terrorista
senior tag

A radaron a lila színnel jelölt hajók mit jelentenek?
Tegnap CG-n csatlakoztam többször is wingekhez és néha "belilult" a hajók nagy része.

Openben sajnos elég sokszor nem adja meg a combat bond összeget. Ez valami bug, vagy csak korlátozott létszámnak fizet a játék?

Tegnap sikerült a mostani CG-ben Top 15%-ra belőni magam, de reggelre már Top 40%-ra volt elég. Azt meg lehet tudni valahogy, hogy mennyi creditet kell leadni ha feljebb akar lépni az ember? Vagy ez valamilyen rejtett szám?

(#9486) tikshow válasza Terrorista (#9485) üzenetére


tikshow
addikt

Lila az amit a Wingben más támad, vagy más támadja.

Minimális dmg-t ki kell osztani, hogy Wingbe szerezz creditet te is.

Nem lehet tudni.

(#9487) duvi válasza Terrorista (#9485) üzenetére


duvi
nagyúr

"Openben sajnos elég sokszor nem adja meg a combat bond összeget. Ez valami bug, vagy csak korlátozott létszámnak fizet a játék?" Menj át a Low intensity zónába, illetve ne openben próbálj questelni CZ-ban, mert állandóan elhalásszák előled a killeket.

(#9488) Terrorista válasza tikshow (#9486) üzenetére


Terrorista
senior tag

A minimális sebzéssel nem volt baj, mert volt olyan hajó amit én lőttem le 100 pajzsról 0 hullig. Ráadásul nem voltam wingben sem. Aztán csatlakoztam pár archoz és úgy se adta ba azokat amiket be kellett volna.

#Duvi - Low intensityben csinálom csak, mert Highban esélyem sincs belelőni a hajókba. Túl sok az NPC és a player.

Most soloban csinálom, úgy legalább haladok. :)

[ Szerkesztve ]

(#9489) tikshow válasza duvi (#9487) üzenetére


tikshow
addikt

Van CG soloba? Ez nekem új, azt hittem azért csinálták ezeket, hogy online legyen forgalom és találkozz emberekkel. :)

(#9490) duvi válasza tikshow (#9489) üzenetére


duvi
nagyúr

Általában minden játékmódban vannak CG-k. Ritkán, de előfordulnak only Open v. Open+Wing CG-k.

(#9491) Zsooodammit válasza tikshow (#9489) üzenetére


Zsooodammit
csendes tag

Korábban én is csak OPEN-ben szerettem volna játszani, de gyakorlatilag az OPEN per pillanat inkább BROKEN :(

Talán előbb-utóbb összerakják, illetve az 1.3 (Powerplay) is hoz be majd javításokat, szóval még van remény.

Battlelog: Zsooodammit Xbox360/Elite: Zsooo

(#9492) rtitusz válasza Zsooodammit (#9491) üzenetére


rtitusz
őstag

Nekem a p2p kapcsolat miatt nem valami jó az Open, mert nem valami jó a netünk se, és mindenki össze-vissza laggol (desync, rubber-banding).

(#9493) cunnir


cunnir
tag

Sajnos vége a cg-nek,nem volt időm így csak a top 40% de ez is fizettet 7.5 mill creditet

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#9494) rtitusz válasza cunnir (#9493) üzenetére


rtitusz
őstag

MICSODA???? Arra számítottam, hogy még egy-két napig kitart, hiszen tegnap este még bő másfél tier hátra volt!

(#9495) cunnir válasza rtitusz (#9494) üzenetére


cunnir
tag

Hát ez az én is azt hittem hogy kitart még 1-2 napot :O

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#9496) Terrorista válasza rtitusz (#9492) üzenetére


Terrorista
senior tag

Ez szerintem nem feltétlen kliens oldali net probléma lesz, mert nekem a 50/30-as stabil digi netemmel is "ugráltak" a hajók, akár csak Nálad.

#9494 Vége bizony. És hála a solo módnak sikerült top 15%-re felmenni és ott is maradni.

Kaptam 10M creditet viszont a global rewards vagy elemaradt vagy nem kaptam. Annak az összege egyébként mennyi?

Viszont most itt hagyom ezt a porfészket és keresek valami zsíros melót az Empire szívében (Clipper project started!). :))

[ Szerkesztve ]

(#9497) rtitusz válasza cunnir (#9495) üzenetére


rtitusz
őstag

Hát ez tényleg véget ért. Kicsit reménykedtem, hogy másikról beszéltél. :( Tegnap este még 2,4 milliárddal (és 1800 résztvevővel) hátra volt másfél tier, erre most már 5 milliárd bent van, és vége? Nagyon belehúzott valaki.

(#9498) cunnir válasza rtitusz (#9497) üzenetére


cunnir
tag

igen erről beszéltem :(

(#9496) Terrorista üdv a Clipper huszárok klubjában :C

[ Szerkesztve ]

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#9499) duvi válasza rtitusz (#9497) üzenetére


duvi
nagyúr

24 óra alatt összejött az utolsó másfél Tier :Y Ezt a CG-t én is bebuktam. Ma este akartam még belehúzni a 15%-ra :(

(#9500) rtitusz válasza duvi (#9499) üzenetére


rtitusz
őstag

A legsúlyosabb, hogy volt nálam még 800 ezernyi combat bond amit beválthattam volna, de lehet azon már nem múlt volna semmi. Tegnap kifagyott a játék este alólam, így hagytam is utána, azért nem váltottam be. :W :W

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.