Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) cunnir válasza gigafun (#9700) üzenetére


cunnir
tag

Szép mit csináltál? csak nem??? aszti :DDD

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#9702) gigafun válasza cunnir (#9701) üzenetére


gigafun
senior tag

Á, dehogy, ott még nem tartok. Csak boostoltam kifelé az állomásról. .)
Pajzs le, hull 81%.
Aztán a következő állomásig folyamatosan szikrázott, meg füstölt, de csak a dokkban értettem meg, miért. :)
Most a 3A pajzs mellett van még 5 db 0A Shield Booster. Azóta kétszer mentem neki az állomás falának, mindkétszer visszapattant a hajó, de még a pajzson sem látszott semmi.

(#9703) duvi válasza gigafun (#9700) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálad ezt jelenti a kicsit? Mintha egy T-Rex szájában jártál volna :DDD

(#9704) gigafun válasza duvi (#9703) üzenetére


gigafun
senior tag

Kösz, ezt dicséretnek veszem. :D
Viszont úgy döntöttem, kipróbálom a kicsikét harcban is.
Hát nagyon bejön!
Elmentem egy CZ-be, és élvezkedtem. Annak ellenére, hogy csak egy 3A pajzsom van, (5 0A SB-vel :) ) egy pip elég volt a pajzsra, és az első gyűrűt sem szedték le. Meglepően mozgékony, pedig még csak egy 7D thrusterem van. A 452 tonna ballaszt hiánya sokat jelent. Ráadásul senki nem tud mass lockolni, akkor jövök, megyek, amikor akarok. :) Szóval bejön. Szerintem elmegyek Munfayl-ba, kipróbálom a RES-en. (Csak 104 fényév. Üresen 4 ugrás)

(#9705) duvi válasza gigafun (#9704) üzenetére


duvi
nagyúr

Örülök, hogy bevált a konda :K
Mielőtt elindulnál olvasd el a legfrissebb Galnet híreket! Úgy tűnik, hogy folytatódik a Quivira rendszerben kitört háború, ami ismét két CG indulását jelentheti.

"Commanders willing to fight to defend Quivira from the Imperial invasion should sign up for active duty aboard Godel Dock.

Commanders wishing to profit from the subjugation of Quivira by Imperial forces should sign up for active duty aboard Stapledon Dock."

(#9706) gigafun válasza duvi (#9703) üzenetére


gigafun
senior tag

Egy kis videó. :)
Érdekes. A többi hajónál nem tűnt fel ilyen részletes modellezés. Vagy csak én nem vettem észre?

[ Szerkesztve ]

(#9707) rtitusz válasza gigafun (#9706) üzenetére


rtitusz
őstag

Szerintem az összes hajó egyformán részletes (részlet/négyzetméter), csak mivel a konda ekkora behemót sokkal inkább feltűnő.

[ Szerkesztve ]

(#9708) rtitusz


rtitusz
őstag

Piti-piti-pythont! Olcsóért a Pythont!

(#9709) orientcx válasza gigafun (#9704) üzenetére


orientcx
őstag

Igazad is van. Az állomás boostolás sem rossz, de az csak a B liga. A profik kondával RES-ezni járnak. A pajzs hülyeség, egy igazi sportember olyat nem használ, helyette jó kövér boostokat tapos bele a pedálba, természetesen a sóderdomb közepén. :K
A tegnap éjjeli játékban.....izé....akarom mondani a gép tesztelésénél megint sikerült néhány márkatársad beterelgetni a sűrűjébe. Öröm volt nézni, hogyan csiszolták fényesre a kavicsokat, miközben megpróbáltak rám fordulni. A legjobban mégis az tetszett, amikor az egyik orral beleállt egy nagyobb darabba, és onnan aztán sehova. Én meg közvetlenül mögüle masszíroztam a hátát. Na aztán csak megindult(nagyon hangosan, nagyon sok darabban, és egyidejűleg nagyon sok irányban) :)
-
(#9693) - " A fed bugris jól beszél!"
Ez nem csak hogy téves, de egyben sértő is. Idézet a Fed bugrisok esküszövegéből: "3. pont: A Fed bugris mindig hülyeségeket mond" :K
-
kozi71 - Sajnos nem lepattinthatóak sem a bordák, sem a ventik, de asszem most már elfogadható értékek vannak

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9710) Phobion válasza rtitusz (#9708) üzenetére


Phobion
őstag

meddig tart ez a leárazás?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#9711) gigafun válasza duvi (#9705) üzenetére


gigafun
senior tag

A helyzet az, hogy bár rá lehet költeni akár 6-700 millát is, eddigi tapasztalataim alapján azt mondom, hogy 300 Mihály körüli összegből már nagyon ütős kondát lehet összerakni.
Most 4 Large Pulse van rajta, ami 8C PD-vel párosítva egész sokáig lőhető, és a hajó nem melegszik fel.
A 7D Thrusterek kielégítően mozgatják a nagy tömegéhez képest, ezen még lehet bőven javítani, de így sem gond leszedni egy Vipert, vagy Eagle-t. (NPC!)
Kis hajók, ha közel jönnek, csak az alsó vagy a felső lézerek tüzelnek, ezeknek viszont egy-két large pulse is elég tűzerőt jelent.
A pajzs 4A, ami elég karcsú alapból, viszont megfejelve 5db 0A Shield Boosterrel erősebb, mint egy 7A, RES-en egyszer sem szedtek le egynél több gyűrűnyit, de 1-2 6A SCB-vel (3.5-7M) bebiztosítható a dolog. Ráadásul ez a pajzs így nem kerül többe 3 Mihálynál, míg a 7A 51 milla.
Az egészet meg lehet hajtani egy 7C PP-vel.
A 6A FSD-vel 24/18 fényév az ugrótáv, ami kereskedéshez feltolható kb 34/20-ra a fölös modulok ledobálásával. Így pedig óránként minimum 6 Misit össze lehet vele lapátolni.
Ez így most mindössze 184 millió, és sok kellemetlenség nem érhet vele. :)
Egy kis videó az állomással való találkozásról. :)

[ Szerkesztve ]

(#9712) orientcx


orientcx
őstag

Azt a Fedesztáni painite fán fütyülő platinum angyalkáját! Mikor ez a Zaonce CG elindult, a top 5%-ért ígértek asszem 2 millát. Na mondom, elég sóher egy banda ez az Alliance, és csak azért fogtam bele, mert pont a szomszédos Lave-n parkolgattam, és még csak friendly státuszom volt, gondoltam arra jó lesz, hogy ott is allied legyek. Erre most felmentem megnézni, és ugyanazért a top 5%-ért már 15 Misikét számoltak bele a markomba. Csak most sajnálom igazán, hogy a gép rosszalkodott a minap, mert alig maradtam le a harmadik helytől pár millával, márpedig napi egy tízes összejött mind a három nap. No de szomorkodásra nincs ok, 30 fölött zártam. És ha ehhez hozzávesszük, hogy a Reortei helyi bountykból jött úgy kb 9, az Fed+Empire bountykból 6, az így már 30+15+9+6=61 kőkemény Mihály. Az utóbbi 3 CG-ből 144(!) db milliócska mászott rá a bankbetétemre mindössze kb 9 játéknap alatt(ez majdnem a fele az össz kb 4 hónapos, 410 millás keresetemnek) :K :K :K
És most ez a leárazás. Hát vesszek meg, rányúlok egy kondára. Csak úgy. Ott helyben le is parkolom. Esetleg átpakolom a Lave-ba. Csak hogy foglaljam a helyet.(meg tán egyszer majd a távoli jövőben rászánom magam, hogy a kereskedői vonalon is elite legyek, ott még csak entrepreneur vagyok, ami épp egy kicsivel van feljebb, mint a homeless kategória) :)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9713) rtitusz


rtitusz
őstag

Eladtam a ferdeláncot, és az akció miatt pont annyiért megkaptam a Pythont.

(#9714) duvi válasza rtitusz (#9713) üzenetére


duvi
nagyúr

Jó üzlet volt :K Mondjuk a felszerelése eltart egy darabig ...

(#9715) rtitusz válasza duvi (#9714) üzenetére


rtitusz
őstag

Kb. 130 millióból gazdálkodok, abból már valamit lehet kezdeni a hajóval.

Sajnos a FDL-t a hardpointok tönkre teszik.

[ Szerkesztve ]

(#9716) Htibimor válasza duvi (#9705) üzenetére


Htibimor
senior tag

Ez most mennyire biztos? Tudja valaki?!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9717) duvi válasza rtitusz (#9715) üzenetére


duvi
nagyúr

Python A7 PP önmagába 51.000.000 CR. Military Grade a másik 51 misi. A többi apróka csak 15 misi körül van, szóval lehet, hogy elég lesz a 130 :D

(#9716) Htibimor
Még nem tudom 100%-ra megerősíteni, mert napok óta nem tudok felmenni játékba. Viszont a Galnet hírek mindig megbízhatóak. Ha ott beharangozták a konfliktust, akkor tuti lesz CG, csak a pontos időpont hiányzik még (bár elvileg már el kellett indulnia).

[ Szerkesztve ]

(#9718) ooooobi válasza Htibimor (#9716) üzenetére


ooooobi
senior tag

100% most voltam megnézni játékban.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#9719) orientcx válasza duvi (#9717) üzenetére


orientcx
őstag

A military grade jó ha van, de anélkül is bátran lehet vele kocsmai verekedésbe keveredni(mondjuk egy 15 perces life support nem árt hozzá, de az meg óccó)
Az A7-es PP viszont valóban kell, de 120-ból már egész jó kis ragadozót lehet építeni a Pythonból.
-
Én meg az akció örömére vettem egy kondát, és le is parkoltam, ott ahol van. Majd egyszer eljátszom vele. Na ilyen egy vérbeli Fed bugris, nem kell, de ha másfél Credittel olcsóbban lehet megvenni, akkor azonnal vesz egy kartonnal... :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9720) Terrorista


Terrorista
senior tag

Van egy küldetésem amit nem tudom megcsinálni. A feladat annyi, hogy 4 kalózt kell kilőni 2 rendszer valamelyikében.
Megnéztem a rendszereket és a csillagokon kívül nincs ott semi. Se beacon, se station, se bolygó. Átutazó hajók nincsenek. USS-t kerestem rengeteget, de mindenhol clean státuszú hajók voltak (scannelve is).
Már másfél órája körözök de semmi. Valaki tudja mi a megoldás? :F

Azért erőltetem a dolgot, mert rank progression küldetés.

[ Szerkesztve ]

(#9721) orientcx válasza Terrorista (#9720) üzenetére


orientcx
őstag

A lakatlan rendszerekben mindenki clean, oda KWS kell, és ha azzal megnézted, akkor kiderül, ki is valójában

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9722) rtitusz válasza orientcx (#9719) üzenetére


rtitusz
őstag

A6-ot vettem, sokkal könnyebb mint a C7, sokkal kevesebb hőt termel, és kb. 1MW-al tud csak kevesebbet.

5.1 misi a biztosítása, így hagytam a bankban 20-at, biztos ami biztos alapon.

[ Szerkesztve ]

(#9723) Terrorista válasza orientcx (#9721) üzenetére


Terrorista
senior tag

Írtam, hogy scannelve is clean volt mind... :U

(#9724) orientcx válasza rtitusz (#9722) üzenetére


orientcx
őstag

Ha rendesen fel fogod pakolni a gépet, akkor semmiképp nem tudod megúszni az A7-es PP-t, és még azzal is annyira ki van hegyezve a rendszer, hogy egy 4km-es KWS már nem is megy fel, csak egy 3.5-ös. Gyak már a mobilom nem tudom tölteni, mert leáll a life support. 30.00-at tud az A7, és az össz terhelésem 33.83. Egy komolyabb sakkparti, mire belövöd a prioritásokat, és kitalálod, hogy mit mikor kapcsolj le.
-
mindenesetre a többszörös biztosítási díj valóban nagyon fontos

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9725) tikshow válasza Terrorista (#9720) üzenetére


tikshow
addikt

Nem is kell Wantednek lenniük. :) Ha nincs frakcióba - NO FACTION - van alattuk, akkor nyugodtan nyiss tüzet, bünti nélkül megúszod és így jön majd ki a 4 hajó, én is szívtam vele, mire rájöttem.

(#9726) rtitusz válasza orientcx (#9724) üzenetére


rtitusz
őstag

Erre se KWS-t, se FSD interdictor nem megy fel, az a kis fürge könnyűvadász Vulture pályája, ez egy tank lesz. Amúgy a 6C pajzs + 4 db 0A-s Shield Booster már önmagában elég jó, most CZ-ban (high intensity) egy karimát tudtak csak levakarni a pajzsomból. Ja, jut eszembe ti mit raktok a 2-es hardpointokra? Próbáltam oda is lézert, de az már sok volt. Nem áramilag, egyszerűen kifogy a szufla seperc alatt a kondenzátorból vagy mi a fene az a csík ott na.

(#9727) Terrorista válasza tikshow (#9725) üzenetére


Terrorista
senior tag

Ez valóban bevált, köszi! :R

Pedig kínomban kilőttem 1-2 hajót, de nem számolta be. Lehet pont nem kalózok voltak.. :)

(#9728) tikshow válasza Terrorista (#9727) üzenetére


tikshow
addikt

Nincs mit! Csak ne járj úgy, mint én, hogy Knightnál leragadtam, pedig azóta két Birodalmi frakciónál lettem Allied pusztán küldetésekből. :W

(#9729) orientcx válasza rtitusz (#9726) üzenetére


orientcx
őstag

Ha nincs KWS, az sima pénzkidobás. Az olyan, mintha mennél a körúton, és egyesével dobálnád el a tízezreseket.
Mondjuk ha CZ-zek, akkor szoktam SB-re cserélni. Az ID fogyasztása meg nem számít, mert azt úgyis csak SC-ben használod, olyankor meg a fegyverek be vannak húzva(prioritásnál mehet hátra). De ha nem használod, akkor lehet helyette tenni mondjuk hull RP-t. Nálam azért van fent ID, mert ha egy finomabb falat úszkál a közelemben, abba belebetegednék, ha nem tudnám levadászni. Mindazonáltal az ID valóban opcionális
Sajnos az alsó large hardpointra hiába teszek akármit, egyszerűen nem lő, még akkor sem, ha nincs is célpont kijelölve, ezért oda tornyot tettem, az legalább néha úgy ötletszerűen elpukkantja magát
Nekem a cannon vált be, sokkal durvább, mint az MC. A lézerek pillanatok alatt még egy kondáról is lehámozzák a pajzsot, és ahogy csak bírja a PD, lövöm tovább.Úgy operálja ki a PP-jét, mintha szikével csinálnád. És közben rádolgozol a cannonokkal. Dropshipre, Clipperre csak lézerrel megyek, izmosabb Pythonnál, komolyabb kondánál használok csak cannont. Most, a RES-eknél egy-egy kör úgy 4-6 milla volt, és a 100-ból kb70-80 golyóbis mindig megmaradt, de még CZ-ben is órákra elég, ha jól beosztod. A kulcs, hogy mindig nagyon közelről lőj, mert akkor összehasonlíthatatlanul pusztítóbb.
Nekem ez a configom.
-
[/L]
-

-

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9730) rtitusz válasza orientcx (#9729) üzenetére


rtitusz
őstag

Nekem 3 db 3E Pluse Laser van fent, és az alsó is lő gond nélkül (gimballed ráadásul). Szerintem neked valami ellenlábasod szabotált az alsó hardpointot. :D Kipróbálom a Beameket is, csak félek, hogy túlmelegszenek hamar, meg hogy a hajót is megfőzik.

(#9731) orientcx válasza rtitusz (#9730) üzenetére


orientcx
őstag

Én már mindent megpróbáltam, de az alsó nem lő. Hát akkor megpróbálom megint. A C3/g beam-eket ha folyamatosan nem is, de azért igen hosszú ideig bírja(A7 PD) Egy izmosabb konda pajzsát is simán levakarja egy lendülettel. Persze a pöttyökre figyelni kell,azt folyamatosan pakolgatom ide-oda, tüzelésnél természetesen 4 pötty a fegyverzeten.

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9732) rtitusz válasza Phobion (#9710) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha minden igaz, akkor a CG végétől számított 14 napig van a -16% a Faulcon DeLacy hajógyár gépeire. Viper, Cobra nem kapható az állomáson, de a Python 47 millióért (57 helyett), az anaconda meg valami 127 millióért vihető.

Akinek van már egy ezen hajók közül annak is megéri odamenni, eladni és visszavásárolni a hajót, mert amellett, hogy egy kis pénzt keres rajta, olcsóbb lesz a biztosítása.

[ Szerkesztve ]

(#9733) orientcx válasza rtitusz (#9732) üzenetére


orientcx
őstag

Az anakonda 123(több mint 23-at spóroltam) De ez semmi! a Sidewinder is akciós! :)
Mondjuk én a Pythont nem adtam el, hogy olcsóbban visszavegyem, mert lusta lennék megint felkutatni a modulokat, meg a fegyvereket(És a bólogató kutyát is ott kellett volna hagyni a kalaptartón, meg a roppant ízléses műszőrme kormányvédőt)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9734) VitoSagi válasza orientcx (#9733) üzenetére


VitoSagi
tag

Adott állomáson eladott holmit vissza lehet vásárolni ha jól tudom. Ez esetben nem kell újra felkutatni az összes cuccot elég ha mindent visszapakolsz az új hajóra. :U

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9735) kozi71 válasza orientcx (#9733) üzenetére


kozi71
senior tag

Ha csak a Sidewinder a flottám akkor el tudom adni, vagy 30X? :D Rögtön nőne a pénzmagom.

high tech, low life

(#9736) gigafun válasza orientcx (#9733) üzenetére


gigafun
senior tag

Miért mindig két nappal az után akciós egy hajó, hogy megvettem? :W :W :W

(#9737) baji válasza orientcx (#9733) üzenetére


baji
tag

Gondolom a jó öreg szőrösszecsípős fa golyós "masszírozós" üléshuzatot már meg sem említed :D

(#9738) Phobion válasza rtitusz (#9732) üzenetére


Phobion
őstag

köszi, remélem lesz még ilyen leárazás, már közelítek Sagi A* felé, de még sokára térek vissza az ember lakta szektorokba :D

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#9739) baphomet válasza gigafun (#9736) üzenetére


baphomet
senior tag

Ahogy írták előttem is. Adj el róla minden modult, illetve cseréld a legolcsóbbra. Ezután add el / vedd vissza a hajót olcsóbban, és minden ott eladott modulodat vissza tudod vásárolni rá. (persze csak, ha nem lépsz ki közben).

(#9731) orientcx Amikor egyszer direkt odafigyeltem, akkor kb. 15%-al kevesebb ágyúgolyó fogyott az alsó felfüggesztésen lógó gimballed ágyúmból, mint az oldalsókból. Tehát azért inkább lő az is, mint sem.

[ Szerkesztve ]

(#9740) gigafun válasza baphomet (#9739) üzenetére


gigafun
senior tag

Tudom, csináltam is már ilyet Asp-el, de szerintem hosszú távon nem éri meg. Ha most eladom, bukok 14 millát. Igaz, hogy most nyerek nettó 9-et, de ha egyszer mégis úgy döntök, hogy eladom, akkor megint bukok még 12 milliót. Az meg annyira nem izgat, hogy egy millával kevesebb a biztosításom. 8, vagy 9. Nem mindegy? :)
Egy óra elmegy azzal, hogy elmegyek a Zaonce-ra, leszerelek mindent, eladom, megveszem, megint felszerelem, visszarakom a golyós, masszírozó üléshuzatot(ez önmagában fél óra).
A kondával másfél óra alatt megkeresem azt a kilenc millát, úgyhogy most már marad így.

(#9741) D.R.O. válasza rtitusz (#9732) üzenetére


D.R.O.
tag

Skacok!

Nekem van 19 millám zizegősben, meg egy kb 20 millás Vulture. Ha összelövök még olyan 20 millát, ami kerekítve 60, akkor érdemes 47-ért megvenni a Python-t? Vagy azért kellene még hozzá lové?

A Marsról jöttem, de már kúr*ára visszamennék!

(#9742) rtitusz válasza D.R.O. (#9741) üzenetére


rtitusz
őstag

Vedd meg, és parkold le amíg nem lesz több pénzed felszerelni. Most tudsz csak spórolni 10 milliót az árából.

A Vulturet ha rám hallgatsz ne add el. 2 hét alatt azért össze lehet lőni 27 milliót.

[ Szerkesztve ]

(#9743) orientcx válasza gigafun (#9736) üzenetére


orientcx
őstag

Ezen ne húzd fel magad, ha te nem veszel kondát, akkor nem is hirdettek volna rá két nappal később akciót, és emiatt akkor sem tudtad volna megvenni olcsóbban. De a nagyobb baj az, hogy akkor én sem. És ha már itt tartunk, azt is sérelmezem, hogy hajdan nem vettél megfelelő időzítéssel Addert, majd Cobrát, Asp-ot, meg Pythont. Ezzel jelentős anyagi veszteséget okoztál nekem(emiatt egyel többször kellett eladnom a Nyugati pályaudvart)
Amúgy meg ha ragaszkodsz hozzá, hogy te is olcsóbban vedd meg, akkor valahol a peremvidéken van egy rendszer, ott egy kis kínai árul óccóbban Anakondát Jó, jó, kínai írásjelek vannak a műszerfalon, hát na bumm, majd csak megtanulod nem összekeverni a boost gombot a rükverccel a RES-nél. Az is igaz, nem Anakonda van ráírva, hanem Anakanda, de mi az az egy betű(ja, és ott tudsz venni óccóbban pioneer hifit is bele. Igaz, nem pioneer, hanem pionear a felirat, de mi az az egy betű, mikor ad róla áfás számlát...) :K
-
VitoSagi - Én is láttam már, hogy egy darabig ott vannak a frissen eladott cuccaim, de nem mertem mégsem meglépni, mert nem tudom, ha átlépek egy másik menübe, és onnan vissza az outfitting-be, még ott lennének-e, inkább felajánlottam azt a 3 millát jótékony célokra(pl Clipper szerelmesek durva ízlésficamának kezeltetésére ;) )
-
kozi71 - Ejnye, fáj nekem ez a kufár szemlélet(sajna ha óccóbban veszed, akkor óccóbban is veszik vissza ezek a szemetek, különben már kb 4x vettem és adtam volna el a komplett Alliance flottát :K
-
baji - igazad van, és ha már itt tartunk, ott van még a fa+műbőr kardánbox is igazi kisipar kivitelben :C
-
baphomet - De nekem akkor sem lőtt, amikor csak kimentem a terminálon túlra kipróbálni, hogy bírja-e a rendszer a terhelést. Ha ilyenkor húzod a ravaszt mondjuk lézerrel, akkor ott a csík. De alulról nem jött semmi, még akkor sem, ha minden mást kikapcsoltam. Uram atyám, lehet, hogy én vettem a peremvidék kis kínaijától a Pythonomat? Megyek, meg is nézem, hogy nem Pitthon-e a felirat rajta :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9744) gigafun válasza orientcx (#9743) üzenetére


gigafun
senior tag

Dehogy húzom fel magam. Azt a 23 milliócskát 4 óra alatt megkerestem vele.
Egyébként meg örülök, hogy segíthettem, és így olcsóbban vehetitek meg ezeket a csodás járműveket. Így talán még a szegény birodalmi srácok is megengedhetik maguknak. ;]

(#9745) baphomet válasza gigafun (#9744) üzenetére


baphomet
senior tag

Micsoda?! Méghogy szegény! Én okos birodalmi legényként, vettem egy tucat akciós Clippert. Hajónként spóroltam ezzel 4 milliót, összesen 48-at. Csak valahogy nem találom sehol ezt a pénzt. :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9746) [w]


[w]
őstag

abban segítenétek, hogy milyen ennek a jóárasított pitonnak az alapfelszereltsége és hol osztogatják?

nagyon elgondolkodtam a vásárláson, csakhogy nekem mindössze 30 milla cash, egy 16,7 milliós ASP és egy 1-2 milliót érő cobrám van raktáron. ez mondjuk 48 millió összesen. :(((

eladáskor számol a rendszer valamiféle értékcsökkenéssel? mert ha még ebből is bukok, akkor tuti becsúszom a vételár alá és akkor meg mindegy... :W

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9747) baphomet válasza orientcx (#9743) üzenetére


baphomet
senior tag

Érdekes. Kihagy néha az alsó hardpoint, de tényleg elég ritkán.
Nem lehet, hogy nem is Python az, hanem FDL? Azon bevallottan hibás az alsó HP. :)

(#9748) Terrorista válasza [w] (#9746) üzenetére


Terrorista
senior tag

"eladáskor számol a rendszer valamiféle értékcsökkenéssel?"

Számol bizony, 10% credit a sarc. Tehát a felszerelt hajót eladva 10%-ot buksz, de nem csak a hajón, hanem a modulokon is!

Ezért az a szokás, hogy leszerelnek és eladnak amit lehet a hajón és utána "csupaszon" adják el. Ezt azért kell így, mert a modulokon nem buksz semmit. Nem mindegy, hogy pl. egy 5 milliós modult 4.5-ért adsz el a hajóval, vagy 5-ért külön.

Látom mindenki rákattant a akciós Pinyóra. Szerintem én is összelövöm rá a lát. Kell még 25M, mert a Vulturet nem akarom eladni, piszok jó kis hajó és nagyon megszerettem.

[ Szerkesztve ]

(#9749) rtitusz válasza [w] (#9746) üzenetére


rtitusz
őstag

Zaonce rendszer, Ridley Scott állomás. Még van időd kis pénzhez jutni. Jelenleg ~ 48 millió (47,86) az ára. Ennek a biztosítása ~ 2,4 millió, és még nem raktál rá fel semmit. A felszereltése az mit mindennek amit újonnan vesze, két small fix pulse laser, a modulokból meg mindenből E. Ez [link].

Nem biztos, hogy megéri egy jólfelszerelt hajót leváltani egy totál alap Pythonra. Ha tudsz annyi cash-t összelőni RES-ben az akció lejártáig, hogy meg tudd venni mint extra hajó, akkor az szuper vétel. Én ugyan beáldoztam a Fer-de-Lance-om, de nem bánom mert így volt 130 millióm összerakni az új hajót, ami így már egész használható. Viszont a Python mellett van egy 3 milliós Viperem, Egy 27 milliós Keselyűm, és egy 22 milliós ASP-om, tehát nem dobtam fel mindent egy lapra. Azt senkinek se javaslom.

(#9750) kozi71 válasza orientcx (#9743) üzenetére


kozi71
senior tag

Ezt ingyééé adták, ez a kezdő hajóm.
Úgy értelmeztem a "régi" áron veszik meg, de occcóért adják. A köztes százalékért ment volna a mutyi. ;)
Egyáltalán el lehet adni hajót? Azt láttam beszámítás van inkább az új árába.

Közben terrorista úr megválaszolta kérdésem, köszöntem Neked!

Annyit beszéltek már erről a vulture gépszörnyről, hogy lehet mégsem kereskedő leszek.
A RES az merre lakozik? (zöldkérdés volt tudom)

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.