Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) baphomet válasza rtitusz (#8028) üzenetére


baphomet
senior tag

Érdekelne majd a véleményed róla, mert én egy nap után eladtam.
Inkább a Lugh hadiárváinak adtam volna azt 5,5 milliót, amit így elbuktam rajta. :((

(#8052) Phobion válasza gigafun (#8050) üzenetére


Phobion
őstag

mi célból?

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8053) cunnir válasza baphomet (#8051) üzenetére


cunnir
tag

Ennyire nem tetszett? Mert én is tervezem a vásárlást☺

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8054) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Fejvadász küldetések működnek már? A javítás listában nem olvastam ezek orvoslásáról.

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#8055) zso79 válasza gigafun (#8046) üzenetére


zso79
őstag

Igazad lehet, Duvi-nak bikinis csajok polírozzák a viperáját a fotózáshoz :D Na ez elég kétértelműen hangzott, de vagy így, vagy úgy, respect :D

baphomet: mesélj!

[ Szerkesztve ]

(#8056) _Kondor_ válasza rtitusz (#8028) üzenetére


_Kondor_
tag

FDL-t én eladtam, nem tetszett, hogy az oldalsó hátsó hardpointokon lévő gimbalok nem tudnak egyszerre tüzelni közeli célra, de van, hogy egyik sem lő, ha nagyon közel és középen van a célpont. Illetve az alsó huge HP-ot is elég korlátozottnak érzem.
Még mindig a Clipper a legszimpatikusabb, bár elismerem, hogy pusztán NPC vadászatra hatékonyabb a Python.

Én igy használom.

[ Szerkesztve ]

(#8057) rtitusz válasza _Kondor_ (#8056) üzenetére


rtitusz
őstag

Elbozanytalanítottatok. A Vulture-rel teljesen elégedett vagyok, de kicsit nagyobb tűzerő jól jönne.

A Clipper nekem is szimpatikus, de mennyire manőverezhető, mert papíron alig jobb mint egy nagyméretű tégla?

Large hardpointra medium fegyver nem pazarlás?

[ Szerkesztve ]

(#8058) Tharus válasza rtitusz (#8057) üzenetére


Tharus
csendes tag

Nagyon jó lehet írányitani, nem tudom miért írnak rá 2-es írányithatóságot. Szerintem simán 6-os.

(#8059) _Kondor_ válasza rtitusz (#8057) üzenetére


_Kondor_
tag

Azzal ne törődj, szerintem azok az értékek a hajóhoz járó alap modulokkal érvényesek.
Sokkal jobban manőverez mint a Python, de az FDL-nél azért gyengébb. A kis hajókhoz képest kicsit sodródós, nagy a tehetetlensége, de azt meg lehet szokni. Az enyém kb. 425-öt megy(boost), úgyhogy a sebességgel nincs baj.

(#8060) rtitusz válasza _Kondor_ (#8059) üzenetére


rtitusz
őstag

Jelenleg kb. 55 millióm van. Ha ehhez kapok 12-15 milliót még a háborúban aratott győzelmeim honorálására, akkor már 70 millió környékén járok, és ahhoz már nem kellett volna sok egy fullos FDL-hez... De akkor lehet gyűjtögetek még egy harcias Clipperre. Meg rangot is kéne hozzá szerezni. Eddig csak egyszer jártam a birodalomban, mikor beváltottam egy csomó bountyt.

[ Szerkesztve ]

(#8061) goya999 válasza Gilthanas (#8054) üzenetére


goya999
tag

Nekem működnek rendesen.

(#8062) duvi


duvi
nagyúr

Megvolt a próbánk, amivel sikerült sok tapasztalatot szerezni.
Hálás köszönet minden résztvevőnek, aki eljött a próbafotózásra! :R

(#8063) baphomet válasza cunnir (#8053) üzenetére


baphomet
senior tag

A két -számomra- legfontosabb hiányossága az FDL-nek:
- A huge hardpoint korlátozott használhatósága, alig van hozzá fegyverválaszték, és mivel a hajó hasán van, ezért a célpontot célszerű mindig magad "alatt" tartani. Ráadásul egyelőre bugos is (Field of fire issue with the Huge Hardpoint on the Fer-De-Lance ). Hol lő, hol nem, mint a mesében.
- Nagyon lassú a fordulási (pitch) sebessége. Úgy értem L...A...S...S...Ú! És ami aztán meg tényleg érthetetlen, hogy SC-ben is. :O Szerintem minden más hajó ugyanazzal gyorsasággal fordul SC-ben, de az FDL valamiért lassabban görbíti a teret, vagy nem tudom.

További előnyök, hátrányok:
Pro
- Nagyon erős pajzsok, amihez nagyon sok boostert is lehet még pluszba pakolni
- Gyors. A5-ös thruster-ekkel 4 pip-pel 300 a végsebessége, de még 0 pip-pel is 250.
- Nagyon jó fegyver elrendezés fix fegyverekhez
- Brutál tűzerő

Kontra
- Kicsi hatótáv, és fuel tank. 2-3 ugrás után meg kell állni tankolni
- Kevés compartment. (amiből az egyik 4-est máris félre tehetjük fuel scoopnak :) )
- A gimbaled fegyverek aránylag kis területet képesek lefedni (turrettel nem próbáltam)
- A galaxis legostobábban elhelyezett pilótaülése.

Az általános vélekedés most az, hogy 1 az 1 elleni küzdelemre a Clipper a legalkalmasabb, míg az FDL az 1 a sok ellen brillírozik. Így leginkább Conflict Zone-ba, vagy wing elleni PVP-re való, minden másnál fájni fognak a hiányosságai.

[ Szerkesztve ]

(#8064) rtitusz válasza baphomet (#8063) üzenetére


rtitusz
őstag

Ebből még Clipper lesz. Olyan szép az a hajó! :D Meg még ha kell fuvarozni sem utolsó.

(#8065) cunnir válasza baphomet (#8063) üzenetére


cunnir
tag

Nagyon jó leirás! Köszi akkor még maradok a Vulture-nál és utána Clipper ☺ mehet a rank gyüjtögetés

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8066) rtitusz


rtitusz
őstag

Véget ért a Spear of Lugh event is. Alábbi nyereményeket sorsoltuk ki a szavazók között:

(#8067) Gilthanas válasza rtitusz (#8066) üzenetére


Gilthanas
aktív tag

Remélem a pénzemmel még benne vagyok a 40%-ban. 12,5 misi helyett 15 az nem rossz:)

Direkt este 10 kor még beléptem megnézni, akkor még ment az event. Ha tudom, hogy vége lesz akkor reggel beléptem volna megnézni.. Most várhatok estig.
Amúgy kb 1,5 millióval voltam a 40% ban azzal még vajon ott voltam?

[ Szerkesztve ]

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#8068) ignocius válasza Gilthanas (#8067) üzenetére


ignocius
csendes tag

Este kiderul, en 4el kicsusztam a top 15%bol,ezert ra kellett dobnom 800e-t, en is varhatok estig,h mi lesz a vege!

(#8069) gigafun válasza ignocius (#8068) üzenetére


gigafun
senior tag

Akkor szerintem én nyugodt lehetek a 3 millámmal. Azzal biztos benne leszek a top40-ben.

(#8070) Zsooodammit válasza Gilthanas (#8067) üzenetére


Zsooodammit
csendes tag

1.68m még top40, jelentem.

Battlelog: Zsooodammit Xbox360/Elite: Zsooo

(#8071) gigafun válasza Zsooodammit (#8070) üzenetére


gigafun
senior tag

Kösz. Akkor nyugodt vagyok.

(#8072) baphomet válasza rtitusz (#8064) üzenetére


baphomet
senior tag

Azért nem olyan vészes az FDL helyzete sem, ha huge hardpoint bugját javítják, és készülnek esetleg újabb fegyverek, amit használni is lehet rajta, akkor megérdemel majd egy újabb esélyt.
Valami autocannon féleség például tervbe van véve. Nagyjából ilyesmi: https://youtu.be/6RqdgXx0PAE?t=70

(#8073) Htibimor válasza duvi (#7904) üzenetére


Htibimor
senior tag

Szia!

Még mindig HOSTILE vagyok. Baromi sok ilyen küldetést csináltam változott is a repum. De amint átmentem egy szomszédos másik rendszerbe ugyanúgy HOSTILE voltam. Sajnos a forgó bázisok közelébe se mehetek mert leszednek. Így csak a platformokon csinálhatok küldetéseket. Mit tegyek még? Már nagyon unom ezt a pepecselést. Kicsit kilátástalannak tűnik. :O

[ Szerkesztve ]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#8074) Kronus válasza Htibimor (#8073) üzenetére


Kronus
tag

Én kereskedéssel lettem ALLIED az egész frakcióval.

(#8075) Zsooodammit válasza Kronus (#8074) üzenetére


Zsooodammit
csendes tag

Én sima RES kalózvadászattal lettem Friendly a Federation-nél.

Battlelog: Zsooodammit Xbox360/Elite: Zsooo

(#8076) duvi válasza Htibimor (#8073) üzenetére


duvi
nagyúr

Amennyiben a szomszédos rendszer másik frakcióhoz tartozott, akkor ott jogosan voltál ellenséges. Kérlek, tegyél fel egy képet a jobb oldali panel reputáció füléről. Erre gondolok:

(#8077) baphomet válasza Htibimor (#8073) üzenetére


baphomet
senior tag

Bocs, ha hülye a kérdés, de menjünk biztosra. A platformokon a Federal frakcióknak csináltad a küldetéseket, vagy fűnek-fának?

A fejvadászat jó megoldás egyébként, bárhol, ahol van fed frakció be tudod váltani a fed vérdíjat, és az is növeli repedet.

(#8074) Kronus A kereskedés ebben az esetben nem működik, ahhoz a fedekkel kéne kereskednie, de az ellenséges státusz miatt be sem engedik az állomásokra.

[ Szerkesztve ]

(#8078) Htibimor válasza duvi (#8076) üzenetére


Htibimor
senior tag

A másik rendszer is ugyan ahhoz a frakcióhoz tartozott. Azért voltam ott, mert úgy gondoltam, hogy elég közel van ahhoz, hogy valami hatása legyen a szomszédos rendszerre is. És ugye itt nem voltak nagy állomások amik veszélyesek lehetnek. Képet pedig majd küldök, de estig dolgozom akkor majd küldök át. Képet egyébként F10-el csináljak, mert a print screenel nem ment a múltkor?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#8079) Kronus válasza baphomet (#8077) üzenetére


Kronus
tag

Am vannak olyan platformok ahol van piac. ( legális piac nem csak fekete ;] )

(#8080) Htibimor válasza baphomet (#8077) üzenetére


Htibimor
senior tag

Csatlakoznék, így nem tudtam velük kereskedni sajnos. A küldetésekből pedig csak a fednek csináltam. Lehetőleg repu gain küldetéseket.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#8081) Dzsek


Dzsek
tag

Én a Fed. rangokkal akadtam meg, sehol sem kapok naval questeket, pedig allied vagyok a nagy frakciónál... :(

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8082) duvi válasza Htibimor (#8078) üzenetére


duvi
nagyúr

- Igen, az F10 a beépített képmentés funkciógomb :K Az képek elérési útvonala: c:\Users\"user name"\Pictures\Frontier Developments\Elite Dangerous\
- Sajnos a repu javítása sokkal nehezebben megy, mint a lerontása :(

Szerk:
Kikerült az ED hivatalos Twitter oldalára a tegnapi fotófőpróbánk, eredménye! :C

[ Szerkesztve ]

(#8083) _Kondor_ válasza Dzsek (#8081) üzenetére


_Kondor_
tag

A FED reputációd nem játszik szerepet abban, hogy kapsz-e küldetést vagy nem. Repu nincs közvetlen összefüggésben egyenlőre a katonai ranggal. Csak az számit, hogy elegendő küldetést csináltál-e már egy FED-es frakciónak.

(#8084) baphomet válasza Kronus (#8079) üzenetére


baphomet
senior tag

Sose' próbáltam, platformra le lehet szállni, ha "hostile-ban" vagy vele?

(#8085) Kronus válasza baphomet (#8084) üzenetére


Kronus
tag

Na most megfogtál :D
Még sose esett le a repum ilyen szintre, így módom se volt még ezt a kérdést tesztelni.
Én abból indultam ki, hogy ha Wanted vagy akkor platformnál nincs para. Persze ez nem jelenti, hogy ez a repu leesése esetén is fennáll.

Htibimor kolléga bejegyzését olvasva igen, le lehet szállni :)
"Sajnos a forgó bázisok közelébe se mehetek mert leszednek. Így csak a platformokon csinálhatok küldetéseket."

[ Szerkesztve ]

(#8086) Dzsek válasza _Kondor_ (#8083) üzenetére


Dzsek
tag

Ahha, ezt nem tudtam. Akkor beállok valahová küldetésezni, csak előbb még felmarkolok valahol 5-6 milliót :D

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8087) baphomet válasza Kronus (#8085) üzenetére


baphomet
senior tag

Az a platform valószínűleg független kézen volt. No mindegy, ezért ki nem próbálom mit reagál egy Fed kézen lévő platform, ha ellenséges vagyok az egész Föderációval. :)

A wantednál állomáson sincs gond, az nem nyit tüzet rád, csak a közeg, ha van a közelben. Persze jobb platformot használni ilyenkor, mert ott nem szoktak rendőrök kolbászolni. Eleinte én is óvatoskodtam, de felesleges*, volt már olyan, hogy a zsaruk bőszen lőtték hátsómat miközben szép nyugodtam bementem az állomásra kifizetni a bírságot.

*ahogy játékot, meg magamat ismerem ez egyszer még bekerül az utolsó mondatok rovatba ;]

[ Szerkesztve ]

(#8088) _Kondor_ válasza Htibimor (#8073) üzenetére


_Kondor_
tag

Adott frakcióhoz tartozó állomáson a küldetést nem feltétlenül az állomást irányitó frakció adja. Lehet független állomáson FED küldetést kifogni, ha van a rendszerben FEDes frakció és forditva is. Akár két ellenséges frakció küldetési is megtalálhatóak egymás állomásán.
Nem úgy kell elképzelni, hogy a küldetést nem az állmás adja, hanem az állomáson tartózkodó emberek, egy frakció ügynökei, akár kalózok, csempészek is.

Pl.:

(Ehhez még hozzá jón, ha felveszel egy küldetést, USS-ben sokszor lehetőség van egy másik frakció által felkinált alternativ megoldást választani, amivel a küldiért kapott reputáció is változik.)

[ Szerkesztve ]

(#8089) Htibimor válasza _Kondor_ (#8088) üzenetére


Htibimor
senior tag

Igazad van! De ezeket mind figyeltem én is. Csak repu gain küldetéseket csináltam.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#8090) duvi válasza Dzsek (#8086) üzenetére


duvi
nagyúr

Kiegészítésképp még megemlíteném, hogy folyamatosan vándorolni kell. Ha a helyi frakciónál megkaptad a Naval küldiket (kb. 3-4 db/állomás), akkor utána már nem adnak újakat. Mindig tovább kell menni egy "szűz" állomásra, ahol még nem questeltél a helyi frakciónak és ott folytatni a rank húzást.

(#8091) Ry0K3N válasza baphomet (#8063) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Engem nem érdekel mennyi a negatívuma én azt a hajót csakis egyetlen egy dolog miatt fogom megvenni. A motorhang. :))

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#8092) orientcx


orientcx
őstag

Bocs a hülye kérdésért(bár ha ismertek, akkor mi mást is várhatnátok tőlem), de amúgy a reputációnak mi jelentősége van, már azon kívül, hogy csak akkor vehetsz pl Clippert? Mert én azt most ki sem fejteném bővebben, hogy az Empire hova dughatja magának azt a gépezetet, egyéb pluszt meg nemigen tudtam felfedezni. Ezért ezekre a fejvadász küldikre én nem haraptam rá egyszer sem, mert annyi olyat olvastam a fórumokon, hogy "még a nagyapám szépapja vállalta, hogy elfenekeli gen Döbrögit az ő elite Dropshipjében, és már felkerestük a létező összes USS-t, 2X, aztán meg még 3X, de nem találjuk, most mit csináljak?" Ja, és mindezt kőkemény 130.000 Creditért, amit egy RES-nél kb két molylepke lecsapásával hoz össze az ember. Én őrzöm a függetlenségemet, ha adnak reput, adnak(a fed-nél valamiért csípnek, ott csak úgy potyogtatják rám a csillagokat), ha meg nem, akkor meg legfeljebb nem hívnak meg a kormányzó báljára. Ha ilyesfajta rendezvényekre vágyom, akkor elcsónakázom Curacaoba, vagy Port Royalba, ott puszi pajtás a kormányzó, és a lányaik is beautiful kategóriások(vagy nem? Na mindegy, a fedélzeten mindig van rum)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8093) Dzsek válasza orientcx (#8092) üzenetére


Dzsek
tag

Egyrészt a roleplay miatt, valamint azért is érdemes odafigyelni a repu-ra, mert nem túl egyszerű úgy dokkolni, hogy közben mindenki szét akar lőni :D

plusz az érzés, amikor úgy üdvözölnek, hogy dear ally vagy mi :D

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8094) baphomet válasza orientcx (#8092) üzenetére


baphomet
senior tag

- színesíti a játékot, hiszen a barát/szövetséges zölden jelenik meg a radaron
- szövetséges rendszerben, gyorsabban és több zsandár érkezik a megsegítésedre, hogy aztán csak tébláboljanak ott, akadályozva az érdemi gyilkolászást
- szövetségesek ritkábban szednek ki SC-ből izzókészlet ellenőrzésre, és kisebb eséllyel szkennelnek a zsaruk állomásközelben (az állomás mindig szkennel!)
- egy sóhajtásnyival olcsóbb és nagyobb az outfitting választék szövetséges állomáson (bár erre nem vennék mérget)

(#8095) Dzsek válasza baphomet (#8094) üzenetére


Dzsek
tag

Jaj tényleg, üde színfoltok a radaron valóban :)

Az utolsó gondolatjelben taglaltak is teljesen megállják a helyüket, én az ASP-met 5,1 millióért vettem (ha jól emlékszem a tizedesre :)

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8096) baphomet válasza Dzsek (#8095) üzenetére


baphomet
senior tag

Az már túl sok kedvezmény. Vagy az Alioth rendszerben lehetett, ahol olcsóbb az Asp, és -figyelem!- az Orca, vagy épp kifogtad valamelyik CG nyeremény diszkont akciót.

[ Szerkesztve ]

(#8097) Dzsek válasza baphomet (#8096) üzenetére


Dzsek
tag

Ráhibáztál, Alioth-ban vettem :)

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8098) _Kondor_ válasza orientcx (#8092) üzenetére


_Kondor_
tag

"már azon kívül, hogy csak akkor vehetsz pl Clippert? "

A rang nem egyenlő a reputációval,

a Clipperhez rang kell. Lehetsz akár hostile(rep) earl(rang) is a birodalomnál, csak nem valószinű, de közvetlenül nem függ össze.

[ Szerkesztve ]

(#8099) Dzsek


Dzsek
tag

Oculus Rift-et használ valaki egyébként? Érdekelne a dolog, főleg, hogy a Samsung VR szemüvege péntektől már forgalomba kerül (igaz, csak Ámerikában)

(plusz gépigény, kütyük, egészséges használathoz szükséges feltételek, teszem azt tér a szobában és hasonlókra gondolok)

[ Szerkesztve ]

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8100) _Kondor_ válasza orientcx (#8092) üzenetére


_Kondor_
tag

"akkor elcsónakázom Curacaoba, vagy Port Royalba, ott puszi pajtás a kormányzó, és a lányaik is beautiful kategóriások(vagy nem? Na mindegy, a fedélzeten mindig van rum)"

Jó kis Pirates!, imádtam c64-en, pc-n is :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.