Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Dzsek


Dzsek
tag

RES-hez egy tipp, ha még nem volt (és használható :D)

Ha találkoztak a rendszert védelmező hős kondákkal, maradjatok a seggébe, mert szinte minden második hajó, amit megtámad clipper, dropship, pyhton vagy konda :)

Utólag is üdv gorszon kollégának!

szerk: illetve az ígért multifunkcionális ASP-m [link]

[ Szerkesztve ]

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8402) BP71 válasza duvi (#8392) üzenetére


BP71
tag

És a Gen killt sikerült megcsinálnod? Nem szabotálták?

(#8403) duvi válasza BP71 (#8402) üzenetére


duvi
nagyúr

Hála istennek sikerült :K Keresgélés közben végre sikerült megcsinálni egy elit Anacondás questet is :D

És ez csak a fejpénz volt. A quest leadás még 190.000 CR :DDD

(#8404) rtitusz válasza duvi (#8403) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha 20 percnél hamarabb megvolt, akkor megérte pénzügyileg is, RES-hez viszonyítva. Egy ideje nem annyira a pénzre, mint inkább a Rankre hajtok, arra meg szerintem egy CZ vagy RES jobb.

(#8405) duvi válasza rtitusz (#8404) üzenetére


duvi
nagyúr

Én is csak a rank húzás mellé vettem fel, mert ugyan abba a rendszerbe szólt. Kivételesen nem bugzott be és jött egy kis mellékes is ;]

(#8406) orientcx válasza rexsimus (#8389) üzenetére


orientcx
őstag

Engedd meg, hogy én is csatlakozzam a gratulálók táborához, ez egy szép, hibátlan gyakorlat volt. Ez az az eset, amikor a tökéletes koreográfia párosul a tökéletes végrehajtással, 10 pont! :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8407) Ch0b válasza _Kondor_ (#8397) üzenetére


Ch0b
tag

Ennyit a drónokról, pfff...

(#8408) rtitusz


rtitusz
őstag

Mindeközben, ~ 4.000 fényévre a SOL-tól.

(A Sirály ködöt akartam volna fotózni, de azt valamiért nem akarta szépen renderelni a játék, tök elmosott és pixeles lett, de mikor hátra fordultam, nem tudtam ellenállni, hogy viszont ezt le ne kapjam.)

(#8409) Ch0b válasza rtitusz (#8408) üzenetére


Ch0b
tag

Ha ezt megmutatnád a frontier-nek, akkor még akár a jövőheti newsleter-be is bekerülhetne a képed. Nagyon tetszik!

(#8410) orientcx válasza rtitusz (#8408) üzenetére


orientcx
őstag

Ez tényleg jól mutat

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8411) gigafun válasza rtitusz (#8408) üzenetére


gigafun
senior tag

Nekem is tetszik. Ezért érdemes néha hátranézni. :)
Néha hiányzik a régi Elite-ből a hátsó/oldalsó nézet.
Régen hátra is tettem egy Military Lasert és ha üldözött valaki, szépen lehetett hátrafelé aprítani.
Az oldalsó lézer meg a dokkolásnál segítette a pozicionálást.

Más.
Rabszolgakereskedők figyelmébe!!!
Két új Community Goal.
Imperial és sima mezei rabszolgák átvétele a Cemiess és Synteini rendszerekben.
Link

(#8412) Htibimor


Htibimor
senior tag

Valaki tudja ezek mik lehetnek?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#8413) Dzsek válasza rtitusz (#8408) üzenetére


Dzsek
tag

OMG, a Tejút sávja, a Nagy Orion-köd és a két Magellán-felhő (ha jól tudom) együtt :)

Csillagos ötös a fotó!

Htibimor Szerintem űrhajók, SC-ben.

[ Szerkesztve ]

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8414) gigafun válasza Dzsek (#8413) üzenetére


gigafun
senior tag

Igen, hajók SC-ben. És minél rosszabb a PP hatásfoka, annál nagyobb "csíkot" húz.

(#8415) Kronus válasza Htibimor (#8412) üzenetére


Kronus
tag

Másik hajók SC-ben :)

(#8416) rtitusz válasza Dzsek (#8413) üzenetére


rtitusz
őstag

Ritka együtt állás az biztos. :) Amúgy megihletett az Interstellar plakátja.

(#8417) Dzsek válasza rtitusz (#8416) üzenetére


Dzsek
tag

Már csak egy féreglyukat kellene keresni... :D

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8418) rtitusz válasza Ch0b (#8409) üzenetére


rtitusz
őstag

És hogy mutassam meg? Nem éppen tudok besétálni hozzájuk. :) De örülök, hogy tetszik a kép.

(#8419) rexsimus válasza rtitusz (#8408) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Jé!
Látom a házunkat!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#8420) rexsimus válasza orientcx (#8406) üzenetére


rexsimus
aktív tag

:R

Annyi még hozzátartozik a történethez, hogy benéztem egy Conflict Zone-ba, és rosszul kalibráltam be a modolukat, úgy hogy miután választottam frakciót, kijelöltem a legközelebbi Anacondát, fegyver élesítés után leállt minden, és már kopogtattak is a meggymagok az ablakon.
Csak ezt sikerült megúsznom, úgy hogy nem említettem.

Kis kihagyás után mennyire el lehet szokni a játék szintjétől. :D

[ Szerkesztve ]

(#8421) duvi válasza rtitusz (#8418) üzenetére


duvi
nagyúr

Az EDHU-nak van Twittere és Imgur képmegosztója. Ha gondolod elküldöm a képedet Araennek és megkérem, hogy postolja ki ;)

(#8422) rtitusz válasza duvi (#8421) üzenetére


rtitusz
őstag

Nyugodtan, és köszi. :)

(#8423) duvi válasza rtitusz (#8422) üzenetére


duvi
nagyúr

CMDR rtitusz néven mehet a poszt? EDHU-n nem látlak a Játékos listában.

[ Szerkesztve ]

(#8424) rtitusz válasza duvi (#8423) üzenetére


rtitusz
őstag

Mehet, de amúgy játékban CMDR Lord Titus vagyok, ha azt raknátok inkább be.

[ Szerkesztve ]

(#8425) Zsooodammit válasza rtitusz (#8408) üzenetére


Zsooodammit
csendes tag

Hú, ez nagyon jó kép lett!

Battlelog: Zsooodammit Xbox360/Elite: Zsooo

(#8426) Ch0b válasza rtitusz (#8418) üzenetére


Ch0b
tag

Mivel Duvi már segített így mindegy, de amúgy a hivatalos fórumot is nézik ők eléggé, és amennyiben oda felkerülnek hasonló dolgok, akkor általában be szoktak kerülni a hírlevelükbe is. :)

(#8427) Zsooodammit válasza Dzsek (#8401) üzenetére


Zsooodammit
csendes tag

Ez a RES téma még mindig totál randomnak tűnik.

Végre találtam egy rendszert, ahol közel van az állomás, van 4 RES, szomszédban Wealthy, Very Large Population rendszer fittelni, és az első félórában simán megvolt a 1m bounty, szinte sorban álltak a kalózok a keselyűm beam lézere előtt. Nagy boldogan tértem nyugovóra, erre másnap úgy kellett imádkozni Boba Fetthez szelleméhez, hogy legalább egy Cobra pirosan virítson a sok Sidewinder és Adder után... Átmentem egy másik RES-be, de ott is ugyanaz várt, ki is léptem úgy ahogy volt, le se adtam a bountyt. Ma reggel belépek, és megint kánaán, ahogy elpukkant egy a Conda vagy Python már jött is a következő. Mindez teljesen függetlenül attól, hogy épp T9esek túrják a köveket, vagy Adderek.

Korábban próbálkoztam Anarchy rendszerben is, hátha ott valószínűbbek a zsírosabb falatok. Ott láttam az első NPC Ferdelance-t is, igaz nem beltben, hanem SC-ben.
Ugye eleve probléma, hogy senki se Wanted, mindenképpen kell szkennelni, de még nagyobb gebasz, hogy simán előfordulhat, hogy a System Defence Force-t pont a helyi kalózmaffia adja, amik ugyan lövik a saját frakciójukhoz tartozó fejpénzes kalózokat, de ha te is beszállsz, akkor hirtelen téged kezd el lőni mindenki. Igaz, hogy Félkarú Joe az Ezüst Keselyűkből már oda-vissza lemészárolta a sheriff családját harmadunokatestvérekig bezárólag, és a rendszer következő fél éves bevétele az ő fejpénzére fog elmenni, de azonnal rádfogja a fegyvert mindenki, ha csak csúnyán is nézel rá. Hiába kemény az élet a peremvidéken, a suttyó idegeneket még így is jobban utálják. :C

[ Szerkesztve ]

Battlelog: Zsooodammit Xbox360/Elite: Zsooo

(#8428) duvi válasza rtitusz (#8424) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratulálok :C Már kint is vagy a Twitterünkön és az Imgur albumunkban :)

(#8429) rtitusz válasza duvi (#8428) üzenetére


rtitusz
őstag

Köszi. :) Redditen is felkapott a kép. :) Azt hiszem jó kép lett.

[ Szerkesztve ]

(#8430) orientcx válasza rexsimus (#8420) üzenetére


orientcx
őstag

Tény, az hogy túlélted, az sokat ront az összhatáson, de erre a produkcióra akkor is büszke lehetsz, mert maga a koncepció zseniális.(nem is értem, hogy ez nem nekem jutott eszembe) Bővíteni a hajót, és nem kipróbálni kidokkolás után, még az orbital közelében, hanem mindjárt egy elite konda belső aurájában, na ez igen!
Viszont ha élhetnék egy-két javaslattal, akkor szerintem lehetne még egy picit finomítani a gyakorlaton. Arra kell ügyelni, hogy a thrustereket, és a shield generátort mindenképp hátra kell sorolni a prioritás tekintetében, hogy amikor előtolod a puskákat(természetesen a konda csövei előtt), akkor ezek biztosan leálljanak. És ha elég gondos voltál, és még a power distributort is hátrasoroltad, akkor az első lövést azért még épp le tudod adni rá, hogy kellőképp fel tudd magadra hívni a figyelmét.
Na ha ezt valaki véghez viszi, akkor azzal a felkiáltással borulok le elé, hogy "TANÍTS, MESTER"
-
u.i.: Ha ezt esetleg egy abszolult kezdő olvasná, az Égre kérem, komolyan ne vegye, nem venném a szívemre, hogy a zsír új Sidewindere, aminek a pilótaülésén még itt-ott foltokban rajta van a felületesen letépett fólia, miattam érne ilyen csúnya véget. Az idióta elhalálozásokat bízzák csak ránk, rutinos, öreg pilótákra.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8431) rexsimus válasza orientcx (#8430) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Ki volt az már próbálva, jól bejáratott konfig, csak a cargo hatch-ot nem raktam 2-esre, az újrakonfigolásnál, így borult a rendszer. :D

Jó ötlet, lehet este kipróbálom. :D

Igazából az a baj, hogy ebben még nem vagyok profi. A szakterületeim a biztos túlerő ellen elkövetett hősi halál, és a vakmerő manőverekkel hajóról aszteroidába csapódás.

Amúgy lehetni simán Darwin díjakat osztogatni az Elite-ben is. :D

Amúgy egy régi kalandom, azóta mindig tesztelem a power managmentet, még ha nem is sikerül mindig jól beállítanom. :D

Frissen fittelt Cobrával, sötét aszteroida mezőben, éppen csak látszódtak a sziklák körvonalai, fel is tűnt egy wantedes Cobra, gondoltam, szép kis fogás lesz. Ráálltam, fegyverek élesítés, és akkor jött a meglepetés, hogy minden leáll, létfentartó rendszer bekapcsol, hajó irányíthatatlan, és egy aszteroida felé tartok. Mivel ez még a játék elején volt, kezdő kis pilóta létemre azt se tudtam mi van. Majd a jól nevelt aszteroida, szépen és elegánsan megállított. Még kellemes női hangon mondogatta, hogy "eject, eject, eject", vagy valami ilyesmi. Ha meghalok , még mindig visszaköszönt a hangja....

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#8432) rtitusz válasza rexsimus (#8431) üzenetére


rtitusz
őstag

Idéznék a Macskafogóból; "Kérem nyomja meg a piros gombot, és nyugodjon békében!" :D

(#8433) orientcx válasza rexsimus (#8431) üzenetére


orientcx
őstag

Ha nem vagy profi, az baj. Az igazi ostobaságokat csakis a profik tudják elkövetni. ;) Viszont egy újabb remek ötlettel álltál elő, a szakosodás. Az ember nem lehet a rengetegféle elhalálozások teljes spektrumán egyformán jártas.
Mindazonáltal az aszteroidákat a jelenlétemben többé ne emlegessen senki, mert ráküldöm az LHS Camorra-t
Pár nappal ezelőtt akkora mellénnyel dicsekedtem el a CZ-s teljesítményemmel, hogy az még a New York-i Szabadságszobron is lötyögött volna(mellesleg három és fél nap alatt 711 db csupa nagy hajó, és 17,4 Mihály combat bond az tényleg nem hangzik rosszul), majd viccesen hozzá tettem, hogy "aztán persze ha összegyűjtöttem a pénzt, akkor megyek, és azonnal elszórakozom az egészet egy aszteroidán"
És így is lett...
Ismerősöm kutyusát pesztrálgattam, miközben igen gazdag betakarítást végeztem egy RES-nél. Jöttek a kuncsaftok szép sorban. Épp egy Clipperből operáltam ki a PP-t, amikor a kutyus nekilát lepakolni egy-két DVD-t a polcról, mert szerinte sokkal logikusabb lenne ezeket a szőnyegen tárolni(egy esetleges szétrágásnál is így esik jobban kézre, akarom mondani fogra) Nos, a kutyát sikerült megfogni, a hajót nem. Egy újabb lenyomat egy újabb aszteroidán(9,8 milla biztosítás+nem is tudom, mennyi bounty). Ha ez így megy tovább, akkor minden RES-ező kollégára az én hajóm plakátja fog visszaköszönni.De a lelkére is kötöm a környezetemnek, hogy ha mégegyszer, csak egyetlenegyszer is meglátnak egy RES közelében ólálkodni, azonnal áramtalanítsák nemhogy a gépet, de a kerületet is(úgyhogy ha hirtelen sötét lesz, akkor bocs, én voltam) :W

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8434) rtitusz


rtitusz
őstag

Kirakták a Steamre is a játékot, megtehették volna decemberben is... :(((

STEAM

Gondolom a meglévő commanderek ingyenes Steam kulcsban hiába reménykednek. :W

[ Szerkesztve ]

(#8435) Ry0K3N válasza rtitusz (#8434) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Jó lenne egy kulcs de az problémákba ütközik. Mert most oké hogy én megvettem a játékot de ha kapok egy kulcsot akkor azt lényegében bárkinek odaadhatom elárasztva haszonlesőkkel az adott online piacokat.

[ Szerkesztve ]

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#8436) ooooobi


ooooobi
senior tag

Pedig jó lenne ha meg tudnák valahogy oldani (steam hozzáadná automatikusan azokhoz a fiókokhoz amik a frontierhez is be vannak regelve és meg van rajtuk a játék) így nem lenne kulcsárusítás, én pl ha tudom decemberben hogy majd pár hónap után jön steamre akkor megvártam volna. Pont arról volt szó anno hogy nem akarnak steamre menni mert az igaz hogy több emberhez eljut, de nekik kevesebb a nyereség.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#8437) rtitusz válasza Ry0K3N (#8435) üzenetére


rtitusz
őstag

Kapsz egy kulcsot, amint aktiválod deaktiválódik a jelenlegi. A profil migráció lehet csak probléma.

(#8438) Phobion válasza rtitusz (#8408) üzenetére


Phobion
őstag

brutál jó kép, mindenképp küld el nekik! :Y :K

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8439) rtitusz


rtitusz
őstag

A játék zenéje is felkerült Spotifyra és Google Play-re.

(#8440) orientcx


orientcx
őstag

Bocs, hogy hülyeségeket kérdezek, de miért jobb a stream, mint a mostani móka?

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8441) duvi válasza orientcx (#8440) üzenetére


duvi
nagyúr

1. Van akinek (nálam nincs ezzel gond) nagyon lassan jönnek le a frissítések. A steam klienssel lehet, hogy megoldódnak ezek a gondok.
2. Akinek van steam wallete az olcsóbban meg tudja vásárolni a játékot.

[ Szerkesztve ]

(#8442) orientcx válasza duvi (#8441) üzenetére


orientcx
őstag

Köszi a választ, megnyugtattál, ez nekem így is remek

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8443) rtitusz válasza duvi (#8441) üzenetére


rtitusz
őstag

3. Van már fiókja és szeretné ha elég lenne egy helyre bejelentkeznie.

(#8444) Ry0K3N válasza rtitusz (#8437) üzenetére


Ry0K3N
senior tag

Az ki van zárva hogy ezt eljátszaná a frontier. Warframe is meg tudta oldani az account hozzákapcsolást a steameshez, szerintem itt is meg fogják valahogy előbb utóbb de most van szerintem jobb dolguk is mint ezzel foglalkozni.

"Doom fans are not like Disney fans. If doom fans don't like what you have done they burn your house down."

(#8445) rtitusz válasza Ry0K3N (#8444) üzenetére


rtitusz
őstag

Persze. Türelmes vagyok. Csak akkor mondták volna azt, hogy előbb-utóbb lehetséges lesz ahelyett, hogy nem számolnak vele, ami a jelenlegi álláspont. Persze nem katasztrófa ha nem, csak hát jó lenne na!

(#8446) ooooobi


ooooobi
senior tag

Elite twitt

Amúgy azoknak a legrosszabb most akik mondjuk csak 1-2 hete vették meg. Mert semmi előjele nem volt ennek. Náluk a legjogosabb a felháborodás. Én is ellennék akkor ha így maradna, de mivel a steam nálam általában mindíg fut, egyszerűbb lenne onnan indítani a játékot. Képernyőmentések kezelése is jobb, azonnal lehet tolni fel felhőbe, látod a barátaid ha játszanak, anélkül hogy elindítanád a játékot, közösségi dolgok. Szóval lenne előnye a mostanihoz képest. Kivéve azt az éví pár steamösszeomlást amikor mindenki szidja hogy nem tud játszani :)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#8447) rtitusz válasza ooooobi (#8446) üzenetére


rtitusz
őstag

Eddig is be volt linkelve a játék a Steam accomba, és onnan indítottam, így volt steam overlay képernyőmentés, chat, stb. (képernyőmentésre jobb az F10, a Steam csúnyán tömörít, igaz kicsi is a fájlméret.)

(#8448) rtitusz


rtitusz
őstag

Ideje hazamenni.

(#8449) orientcx


orientcx
őstag

Nem gondoltam volna, hogy ennyire kifizetődő a Combat Zone szorgalmas látogatása, a képen látszik, hogy kb 4 nap alatt mennyit durrogtattam össze. Ebből kb 40 db hajó, és úgy 1,2 milla az régebbi történet, azt annak idején csak a master rank-ért csináltam, de a többi az friss. Ja, és ami a lényeg, hogy itt egy darab aszteroidával sem futottam össze, úgyhogy ráadásul még életben is maradtam. Hiába, néha ilyen is van.
-
-

-
rtitusz - te vagy az ED Robert Capa-ja

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8450) rtitusz


rtitusz
őstag

Már megyek haza lövöldözni én is. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.