Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8351) Dzsek válasza baphomet (#8350) üzenetére


Dzsek
tag

Hogy kell? Mesélj! :D (kérlek :B)

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8352) duvi válasza Tharus (#8344) üzenetére


duvi
nagyúr

- Ahogy baphomet kolléga is írta, elég a VA-ot a telepítés/beállítás idejére átváltani angol lokalizációra.
- Ha csak mezei wanted a státuszod (nem vagy hostile a frakciónál), akkor csak az állomás körüli járőrhajók lőnek rád. Maga az állomás nem fog megtámadni. A kis szúnyogok lövéseit meg simán kibírja a hajód, amíg megközelíted a bejáratot. Miután berepültél, már senki nem fog rád támadni. Dokkolás után kifizeted a bírságot, kifele menet újra puszipajtások lesztek a járőrhajókkal ;]

(#8353) baphomet válasza Dzsek (#8351) üzenetére


baphomet
senior tag

Mármint a 3D mód bekapcsolást? Grafikai beállítások -> 3D: OFF, Side by side, Anaglyph.
Persze ha DK2-vel nyomod és csak gúnyolódsz, akkor irigyellek, kabbe! :)

(#8354) Dzsek válasza baphomet (#8353) üzenetére


Dzsek
tag

Nem, nem gúnyolódtam, bocsánat, csak azt hittem, hogy csak sztereotip 3d van a játékban :Y

Vagy ezt a videokártya driver-ben kell bekapcsolni?

[ Szerkesztve ]

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8355) baphomet válasza Dzsek (#8354) üzenetére


baphomet
senior tag

Side by side-ot tud még, tehát egymás mellé teszi ki a két félképet, amiből a 3D tévék -ha másképp nem, manuálisan bekapcsolva- össze tudják rakni a 3D képet.

[ Szerkesztve ]

(#8356) Tharus válasza baphomet (#8347) üzenetére


Tharus
csendes tag

Köszönöm, majd akkor kipróbálom.
Duvi, bocs a hülye kérdésért, de azt a hostilét külön kiírja vagy azt, hogyan jelzi? Szerintem én sima wantedes szoktam lenni, amikor véletlenül egyet beléjük lövök.

[ Szerkesztve ]

(#8357) Dzsek válasza baphomet (#8355) üzenetére


Dzsek
tag

Ma este kipróbálom, szerencsére van "színes" 3D szemüvegem :) Köszi!

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8358) baphomet válasza Dzsek (#8357) üzenetére


baphomet
senior tag

Nekem is akad pár darab, kipróbálom akkor anaglyph-fel is, hogy máskor tudjak arról is referálni. Én egy passzív 3D tv-n játszottam így, nem rossz, csak sajna a passzív megoldás sorfelezése miatt éppen csak olvashatóak a feliratok. 3D módban az FPS nem, vagy csak alig esik, viszont néha megröccen a kép, ami 2D-ben nem jelentkezett.

Ha működik/élvezhető valamennyire, akkor egy RES-hez mindenképp ugorj el, ott dobja meg igazán a 3D a játékélményt.

[ Szerkesztve ]

(#8359) Dzsek válasza baphomet (#8358) üzenetére


Dzsek
tag

Pont egy RES-nél vagyok, pénzt gyűjtök. Kíváncsi vagyok, milyen lesz :)

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8360) rtitusz válasza gigafun (#8342) üzenetére


rtitusz
őstag

A Szeneszsák-ködben én is jártam, nagy feketeség, kitakarja a csillagokat, látványosnak semmi képpen nem mondanám. Az volt az első megállóm, utána meg a Ceruza köd, na az sokkal érdekesebb volt a lila ragyogásával. A VY Canis Majoris a harmadik megállóm. Most kicsit bizonytalan vagyok, hogy a Sirály-köd felé vegyem-e továbbra is az irányt, mivel ott már igen gyéren vannak a csillagok, és nem biztos, hogy elég a 31 fényéves ugrótávolságom.

Az Anaglypgh 3D-t meg kipróbálom, de szerintem két ok miatt sem lesz hosszú életű; 1. nem bírom az Anaglyph színeit, 2. szerintem nem fog menni arckövetéssel, és ez utóbbi hasznosabb.

[ Szerkesztve ]

(#8361) rtitusz


rtitusz
őstag

Áhhh, ehhez occulus kell... Arra jó volt az Anaglyph is, hogy lássam a hajó méreteit, de nem volt igazán jó, de egy res-ben majd újra kipróbálom.

(#8362) gigafun válasza baphomet (#8350) üzenetére


gigafun
senior tag

Persze. Tudom, hogy marhanagy, de néha valami gonosz erő a másodperc töredéke alatt tizedére csökkenti a méretét. Szerintem egyébként a Birodalom keze van a dologban, csak még nem sikerült bizonyítani.

(#8363) baphomet válasza gigafun (#8362) üzenetére


baphomet
senior tag

A mértéktelen onion head fogyasztásnak vélelmezhetően semmi köze a jelenséghez, igaz? :DDD

(#8364) duvi válasza Tharus (#8356) üzenetére


duvi
nagyúr

- A Hostile (ellenséges) állapot a reputációdra vonatkozik. Htibimor kollégánk nemrégiben épp ezzel küzdött. Nagyon nehéz Hostile repuból újra semlegest csinálni. ITT láthatod a Hostile jelölést a (Föderáció) reputációnál. Ebben az esetben nem csak a járőrhajók, hanem az állomás is lőni fog rád! Ilyenkor maradnak az outpostok, vagy másik frakció állomásai.
-A wanted csak egy státuszt jelöl (körözés alatt vagy), ami a jobb oldalon látható üzemanyag szintjelzés fölött látható piros színnel. Ez utóbbit a bírság kifizetése után törlik és nem fognak rád támadni az NPC járőrök. Itt nyugodtan berepülhetsz a nagyobb állomásokra is. Csak a kinti hajók fognak támadni, az állomás nem. Viszont arra figyelj, hogy időben kifizesd a büntetést!

(#8365) gigafun válasza baphomet (#8363) üzenetére


gigafun
senior tag

Mi az, hogy mértéktelen fogyasztás?!
Minden negyventonnás szállítmányból legalább harmincnyolcat el szoktam adni. :U :U
Na jó, harminchetet. ;]

(#8366) Tharus válasza duvi (#8364) üzenetére


Tharus
csendes tag

Köszönöm a felvilágosítást :R

(#8367) Htibimor válasza duvi (#8364) üzenetére


Htibimor
senior tag

Így igaz! Bár azóta csóróbban, de könnyedebben és vidámabban hajózóm a végtelenben.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#8368) orientcx válasza Htibimor (#8367) üzenetére


orientcx
őstag

Tudnék neked egy jó üzletet. Onion headet kellene csempészni a federationba. Ne izgulj, ha el is kapnának, nem veszik ők azt olyan komolyan... :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8369) Htibimor válasza orientcx (#8368) üzenetére


Htibimor
senior tag

Hát... :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y :Y

Egyébként meg :C :C :C :C :C :C :C :C ! Na ez jó volt!

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#8370) duvi válasza orientcx (#8368) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez 10 pontos volt

[ Szerkesztve ]

(#8371) rtitusz


rtitusz
őstag

Jut eszembe, első kereskedős utamon a T6-al az állomás kapujában sikerült nyomnom egy rakományürítéses gyorsgombot, és láttam tovaszállni egész vagyonomat (miután megvettem a hajót és a rakományt nem maradt feles pénzem). Ez beszámít a tagságiba? :D. Azóta már nem ugyan azon a gombon van a rakomány vészeldobás és az arckövetés ki-be kapcsolása, de hát leleményes az ember, máskor más lesz a gikszer. :')

[ Szerkesztve ]

(#8372) orientcx válasza rtitusz (#8371) üzenetére


orientcx
őstag

Naná, hogy beleszámít, sőt, az állomás közelében elszórni a cuccot, ezért plusz pont is jár, mert azért az állomás még külön meg is büntet szemetelésért(én csak tudom, én 44k-t fizettem nekik 120t arany elszórásáért)
Azt kell hogy mondjam, erős mezőny jött össze a klunbban :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8373) rtitusz válasza orientcx (#8372) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem kaptam érte büntetést, még csak az kellett volna, akkor csődvédelmet kértem volna magam ellen. :D Szerintem állomáson kívül már nem számít szemetelésnek, vagy nem tudom. Nyomtam egy boostot a kapuban kifelé menet, irányba fordultam, majd beterítettem a környéket Adavanced Catalyzerrel. :D

(#8374) orientcx válasza rtitusz (#8373) üzenetére


orientcx
őstag

A no fire zónában bünti van érte. Így most ugrott a + pont, de így is értékes a gyakorlat

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8375) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Megőrülök!!!

Egyszerűen nem tudok feljebb jutni a birodalmi ranglétrán. Sehol nem találok reput adó küldiket, pedig csak két rang hiányzik, így csak álmodozhatok a Clipperről. :'(

[ Szerkesztve ]

(#8376) duvi válasza rexsimus (#8375) üzenetére


duvi
nagyúr

Arvalis is pont erre panaszkodik. Reméljük, hogy nem bug lesz emögött! Én is birodalmi rankot szeretnék húzni (ha végre hozzájutok).

(#8377) rexsimus válasza duvi (#8376) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Véletlenül sikerült feljebb lépnem a Föderációnál, mert nem néztem, hogy milyen frakció adja a repus küldit, és ez Birodalom mélyén volt, Persze birodalmi küldiket meg sehol nem találni. :/

[ Szerkesztve ]

(#8378) cunnir válasza rexsimus (#8375) üzenetére


cunnir
tag

Szintén nem tudok feljebb lépni pedig végre lord vagyok de 2 napja nem kapok küldetést és rengeteg rendszert bejártam 😳

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8379) _Kondor_ válasza cunnir (#8378) üzenetére


_Kondor_
tag

Én earl(gróf) vagyok a birodalomnál, úgy hogy biztosan meg lehet csinálni :)
Az utolsó két rangot adó küldik közben assassinos normál küldetéseket csináltam a birodalmi frakcióknak(jó sokat) .

[ Szerkesztve ]

(#8380) Tharus válasza duvi (#8376) üzenetére


Tharus
csendes tag

Master-nél nekem is megakadt, de kitartás, mert utána a Squire-Knight-Lord rangokat kb. félóra alatt megléped. Utána Lord-ról Baron-ra előléptetéshez megint kicsit többet kellett tenni. Szerzetes kolléga írta ezt nekem anno, de tényleg így volt, azt hittem én is, hogy bug. Kitartás srácok az Imperial Clipperért megéri.
Nekem most már végre fullos a járgány :DD

(#8381) gigafun


gigafun
senior tag

Tegnap Wingben vadászgattunk és a végén volt egy kis gondom. Gyanus, hogy bug lehet, mert már másodszor omlott össze kilépés közben úgy, hogy előtte Wingben voltam. Már nem volt időm visszamenni, de valószínűleg megint buktam azt a millát, amit addig összelőttem. Másnak nem volt ilyen?
A crash-reportban le is írtam, meglátjuk, mi lesz.

(#8382) duvi válasza Tharus (#8380) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi a megnyugtató infót! :R

(#8383) goya999 válasza cunnir (#8378) üzenetére


goya999
tag

Nekem sem akart adni semmit.Gondoltam Conflict Zone-nál segítek és utána rögtön adta.

(#8384) gigafun válasza gigafun (#8381) üzenetére


gigafun
senior tag

A bounty-m szerencsére nem veszett el.

(#8385) rexsimus válasza Tharus (#8380) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Knight-ról Roldra szenvedek, de semmi, pedig már az ASP-m lábát csókolgatják, amikor meglátnak az állomás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#8386) Kronus válasza rexsimus (#8385) üzenetére


Kronus
tag

Én Lord-ról szeretnék Baron-ra ugrani, de 3 napig tartó küldizés (ami kb. 20 küldetést jelent) se volt elég, hogy beadják a Naval questet...

(#8387) baphomet válasza Kronus (#8386) üzenetére


baphomet
senior tag

Dühöngés ON

Remélem minél előbb lehúzzák a WC-n ezt a frusztráló, unalmas, fantáziátlan, értelmetlen, logikátlan, bugos fos küldetésrendszert, de csak közvetlenül azután, hogy felakasztották az első fára azt, aki felelős érte. :W

Dühöngés OFF

De addig is:
Menj egy nem mezőgazdasági rendszerbe, de előtte tankolj fel a karitatív, reputáció növelő küldetésekben leggyakrabban kért árukból: fish, grain, animal meat, food cartridges, algae, medicines, agri-medicines, non-leathal weapons, slaves stb.
Nézd meg a küldetéseket, ha van olyan árud amit kérnek, vállald el, és már kész is vagy. Ha nincs, lépj ki és lépj vissza másik módban (open/solo váltogatás), mert más-más küldiket fog dobni véletlenszerűen.
Így sem lesz gyorsabb sokkal, de legalább eközben tudsz bármi értelmesebb dolgot csinálni, mondjuk Barátok köztet nézni, falat bámulni, zabot hegyezni, igény szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#8388) Kronus válasza baphomet (#8387) üzenetére


Kronus
tag

Igen én is ezt játszottam, mármint felpakoltam ezekből a cikkekből 60-60 tonnát. A gond az hogy gondolom mivel a fő frakciónál Allied vok így ilyesfajta küldetéseket max. az adott rendszerben lévő független frakciók adnak... Az empire párti frakciók egyáltalán nem adnak karitatív küldik (és a független frakciók is csak baráti státusz eléréséig). Így maradnak a combat zonás/fejvadász, futár, áruszállítás küldik az Empire párti csoportoknak.

(#8389) rexsimus


rexsimus
aktív tag

Hogyan veszítsünk el közel 5,5 millió cr-et másfél óra alatt.

1. lépés:
2,8 millió beváltatlan fejpénzzel, ess neki egy Anacondának, majd amikor megjelenik 6 Eagle, és mind rád támad, menekülés helyett legyél férfi, és halj hősi halált. Biztosítás: 800.000 cr

2. lépés:
Első lépéstől felbőszülve ölj le akit csak tudsz, összegyűjtva kb 1 millió fejpénzt, majd avatkozz bele a nagyok harcába. 1 Anaconda és 2 Python támad egy Elite Anacondát. Nincs más teendőd, mint flippergolyóként pattogni a hajókon, és végül egy aszteroidában kikötni. Biztosítás újfent 800.000 cr

Ilyen egyszerű. Ezek után egész estét időtöltésnek ajánlani tudom a goggle maps-on való pac-man-ezést.

[ Szerkesztve ]

(#8390) baphomet válasza Kronus (#8388) üzenetére


baphomet
senior tag

Fasza! :(( Ez fel sem tűnt nekem. Szerencsére a hajóvásárláshoz szükséges rangom mindkét oldalon megvan, úgyhogy ráérek akkor újra anyázni, ha corvettehez és curierhez magasabb rangot kérnek majd. :)

(#8391) Dzsek válasza baphomet (#8358) üzenetére


Dzsek
tag

Nekem nem jött be ez a fajta 3D, nem adja :(

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8392) duvi


duvi
nagyúr

Volt egy kis időm játszani. 3 óra alatt sikerült 2 rankot lépnem a birodalomnál. Most Knight vagyok. Nambal rendszer Jung orbital volt a kiindulópont. Innen csináltam áru beszerzős, áru szállítós, kalózvadász questeket (segély küldik most kivételesen nem voltak). Kb. 1 óra questelés után elkezdte beadni a Naval küldiket. 4db-ot kaptam. Volt 2db Gen kill és 2db kalózvadászat. Hozzáteszem, hogy régebben kamionoztam ide jó pár millát, csak akkor kihagytam a küldetéseket.

(#8393) rtitusz válasza duvi (#8392) üzenetére


rtitusz
őstag

Én is szeretnék felfelé mászni a birodalmi ranglétrán, a Thor Sisakja ködhöz közel nem tudtok valami jó küldit? :D

[ Szerkesztve ]

(#8394) gigafun válasza rtitusz (#8393) üzenetére


gigafun
senior tag

El kell lopni. Jó pénzt adnak érte a feketepiacon. ;]

(#8395) gigafun válasza rexsimus (#8389) üzenetére


gigafun
senior tag

Leborulok nagyságod előtt. :R :R Mindig öröm itt új technikákat tanulni.
Azt hiszem, joggal kapod meg az Eilte Öngyilkos Klub tagságidat. ;]

(#8396) Htibimor


Htibimor
senior tag

Bár már nem vagyok annyira új, de ezzel még nem találkoztam. Vagy csak nem figyeltem. Az egyik küldetésnél, ahol valami rebel izét kell megtalálni és leszállítani találkoztam egy hajóval. Azt kérte, hogy inkább nekik vigyem el a cuccot.

Mit érdemes tenni? A repu és a felek felpiszkálása miatt kérdezem.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#8397) _Kondor_


_Kondor_
tag

(#8398) rtitusz válasza _Kondor_ (#8397) üzenetére


rtitusz
őstag

Április elsején senkinek sem hiszek. :D

(#8399) duvi válasza Htibimor (#8396) üzenetére


duvi
nagyúr

Felveszel egy küldetést, menet közben megjelenik egy hajó és alternatív megoldást kínál a küldetésedre. Ez már régóta benne van a játékban. Neked kell eldönteni, hogy melyik frakcióhoz akarsz repuzni. Én az eredeti questadó mellett szoktam maradni, mivel nem véletlenül vettem fel ezt a küldetést. Ahhoz a frakcióhoz akarok reput gyűjteni.

(#8400) Htibimor válasza duvi (#8399) üzenetére


Htibimor
senior tag

Közben már leadtam az eredeti helyen. Én is úgy gondolkodtam, mint Te. Csak a küldetés végén az egyik frakciónál emelkedik a repum a másiknál csökken. Ez egy kicsit gáz, hogy büntet. Nem direkt ellene vettem fel a küldetést. Lehet, hogy túl lihegem a dolgot, de a múltkori HOSTILE fiaskó óta egy kicsit parás vagyok.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.