Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) rtitusz


rtitusz
őstag

A Python keresztbe nem fér ki a bejáraton, és akkor sem képes menetet vágni bele, ha boostolok... :((( :((( :DDD :DDD

(#9902) duvi válasza rtitusz (#9900) üzenetére


duvi
nagyúr

Megvárunk a vizsgák után ;) Az most fontosabb mint az A7 PP-t :D A képeid viszont nagyon hiányoznak! Majd ha időd engedi, akkor egy-két képszerkesztési részletre kíváncsi lennék.

(#9901) rtitusz
Mindig ez a kísérletezés ... Ki tud nagyobb marhaságot csinálni a játékban? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9903) orientcx válasza rtitusz (#9901) üzenetére


orientcx
őstag

???
És mi lett a végerdemény?
-
Lassan nekem is alkotni kell valamit, mára igencsak megkoptak már az aszteroidás "bravúrjaim"

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9904) rtitusz válasza orientcx (#9903) üzenetére


rtitusz
őstag

Azért a Python pajzsa erős, főleg 4db. A-s SB-el. :)

(#9905) gigafun válasza duvi (#9899) üzenetére


gigafun
senior tag

Ezzel a hajóval indultam, képeket majd még teszek fel.
Konkrét úticélom nincs, csak elindultam lefelé 4-500 LY-t, aztán balra el, és szkennelek mindent, amit érdemes.

(#9906) duvi válasza gigafun (#9905) üzenetére


duvi
nagyúr

Rendesen lecsupaszítottad szegény kondát, amivel impresszív ugrótávot hoztál össze :) Egy javítóegységet (AFMU) azért nemártana feltenni rá ;) Ne kísértsd a szerencsédet! Elég vaskos az a biztosítás...

Közben egy kép. Úton a Witch Head Nebula felé, én is belebotlottam egy Earth-like bolygóba:

[ Szerkesztve ]

(#9907) orientcx válasza duvi (#9906) üzenetére


orientcx
őstag

Nem is figyeltem, milyen pofás festése van a hajódnak

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9908) gigafun válasza duvi (#9906) üzenetére


gigafun
senior tag

Eddig mindig vittem, és sose kellett igazán. Remélem nem most fogom megbánni. :)
Persze még hazaugorhatok érte. Az az 500 fényév semmi ezzel a géppel.

(#9909) gigafun válasza duvi (#9906) üzenetére


gigafun
senior tag

A durva az, hogy a 6D PD arra sem elég, hogy boostoljak egyet. Így viszont akár tehetek rá még kisebbet.

(#9910) rtitusz válasza gigafun (#9909) üzenetére


rtitusz
őstag

Én a legkisebb(legkönyebb) modullal mentem, és azt is lekapcsoltam így 1000 fényévre a földtől, ahogy a pajzsot is. Minél kevesebb hőt generál a hajó, annál valószínűbb, hogy sérülésmentesen megúszom, ha két csillag közé rak ki és kidob SC-ból. Jelenleg annyira alacsony a hőkibocsájtásom, hogy 65% hőterhelés mellett a 6C Fuel Scoop maximális teljesítményével tudok tankolni, ami 627/s. Azért ez elég jó. Az A2 PP alig ad hőt és elég. Alapvetően minden modult lekapcsoltam, ami nem kell a repüléshez, tankoláshoz vagy szkenneléshez.

[ Szerkesztve ]

(#9911) Terrorista


Terrorista
senior tag

A mostanihoz hasonló hajó leárazások milyen gyakran vannak?

Összejött a Pitykó ára csak nem tudom megvegyem e. Mindenképp akarok egyet majd magamnak, de ha megveszem, akkor kb. lenullázom magam és csak a jól felszerelt keselyűm marad meg.
Ahogy néztem elég sok credit kell, hogy harcra foghatóra lehessen építeni. Szóval egy jó ideig biztos nem tudnék átülni.

Na meg ott van a Clipper is, ami szintén nem olcsó mulatság. Abba viszont bele tudnék rakni 40M creditet ha eladom a keselyűt. Tudom nem sok, de több mint a semmi. Így viszont nem lesz akciós Pitykó...

Ejj, nehéz ügy ez, most nem tudok dönteni. :))

[ Szerkesztve ]

(#9912) baphomet válasza Terrorista (#9911) üzenetére


baphomet
senior tag

Havi egy-két alkalommal valamelyik CG-nak leárazás a jutalma, de nem tudni előre, hogy mi lesz. Lehet konkrét hajótípusra, az állomás teljes kínálatára, vagy a modulokra.

(#9913) duvi válasza Terrorista (#9911) üzenetére


duvi
nagyúr

40 millióból nem sokra jutsz a Clipperrel se :( Akkor már inkább a Python akciós áron. Leparkolod és apránként gyűjtesz a felszerelésére. Hosszútávon úgyis Pythonba kötnél ki. Talán a PvP az egyetlen előnye a Clippernek (szerintem).

(#9914) kozi71


kozi71
senior tag

Reggel kicsit tuningoltam a szekerem.gigafun útmutatása alapján. A pulse lézerek közt, melyiket érdemes beszereleni. A forgó tornyosat, vagy a fixet? Én végül négy forgósat vásároltam. De ha nem, akkor mehet a levesbe, még azon a bázison dekkolok ahol van választék. Vagy négy bázisba bementem mire találtam pulse-t. Életvédelmi motyót sem találtam még.
Jártam egy olyan rendszerben ahol a beugró után 25 percet kell menni míre odaérek a bázishoz. De csak oda felé. Visszafelé ugrik rendesen. Megjártam vagy négyszer, szóval valami hiba lehet. Vagy csak én nem találkoztam még ilyesmivel. Elmentem a Sol rendszerbe, 28 ugrásnyira volt.

[ Szerkesztve ]

high tech, low life

(#9915) SG42 válasza Terrorista (#9911) üzenetére


SG42
csendes tag

Hát én is pont ebben a helyzetben vagyok, de vulture-t már leszereltem és eladtam, hogy Diso-ban kamionozzak egy kicsit. (most nem vagyok otthon, de tegnap este már csak kb 2/3 tier volt hátra, szerintem már lejárt, csak a top 70be volt elég, ami összejött, de az is hoz 1-2 millát, meg az olcsó corn ami a global reward, tán sört kellene belőle főzni vagy kipattoktatni)
Most egy clipper van még meg, ha eladom, akkor lesz kb 58-60mill, azért már remélem egy alap kamionozásra alkalmas python összejön így akciósan.

Véleményt szívesen fogadom.

Gondolom az akciós hajóval a biztosítás is szerényebb, hisz az ártól függ, és gondolom a vásárlási ártól.
Remélem nem jelenik meg a FAE-NAV és lobogtat referencia árat. :N

(#9916) 3lm0 válasza Terrorista (#9911) üzenetére


3lm0
csendes tag

A Pythonnal ha van jó kereskedelmi útvonalad (2000-2500cr/kör), nagyon gyorsan lehet pénzt keresni és a fittelése is rendkívül pénztárcabarát, mindössze 7,2 milla. Tekintve hogy 292T rakteret lehet belőle kihozni és még ezzel is elfogadható az ugrástávja. Egy lehetséges összeállítás ilyen célra:
[link]

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#9917) duvi válasza kozi71 (#9914) üzenetére


duvi
nagyúr

1. Háromféle Pulse lézer felfüggesztés van. Fix (F), Turret (T), Gimbal (G). Ezekből a gimbal az ajánlott, mivel ez (egy bizonyos határig) célkövető rendszer.

2. "Életvédelmi motyó" Ezt nem tudom definiálni :N

3. "Jártam egy olyan rendszerben ahol a beugró után 25 percet kell menni míre odaérek a bázishoz." Vannak ilyen rendszerek, ahol az állomások nagyon bessze vannak a beugrópontoktól. Léteznek sokkal távolabbiak is (pl. 45 perc mire odaérsz) Kiugrani másik rendszerbe bárhonnan lehet, ezért "kifele" mindig gyorsabb, mint "befele". Beugráskor mindig a rendszerbelépési pontra érkezel. Innen viszont SC-ben utazol az állomásokig, ami jóval továbbtart, mint a hyperugrás.

(#9918) kozi71 válasza duvi (#9917) üzenetére


kozi71
senior tag

Akkor jól tippeltem mert a gimbalt vásároltam.
Életvédelmi motyó, a life support :)

high tech, low life

(#9919) SG42 válasza 3lm0 (#9916) üzenetére


SG42
csendes tag

Én is köszönöm a linket a Pythonra.
kérdés: mennyi a Python túlélési ráta 4A Shield Generatorral?

(#9920) rtitusz válasza kozi71 (#9914) üzenetére


rtitusz
őstag

SOL mellett nem messze van Bhritzameno, ott gyakorlatilag mindent kapni.

(#9921) 3lm0 válasza SG42 (#9919) üzenetére


3lm0
csendes tag

Elég nagy. Persze ha nem vered túlságosan oda az állomáshoz :)
Két hajó tudja masslockolni, a Type-9 és az Anaconda, szóval a többi elől lazán elugrik az ember ha interdictálják. Engem még pajzs nélkül sem lőtt le NPC, mikor kereskedtem vele.

"Unalmas egyedül a nyeregben mióta megdöglött a ló"

(#9922) orientcx válasza Terrorista (#9911) üzenetére


orientcx
őstag

Akkor most jól értem? A császár utolsó híve, az uralkodói ház sarja, a Clipper gyár egyetlen vásárlója is Pythonra gyúr???(mert ugye ez a "Pitykó" fedőnév azért elég átlátszó, ezt a dilettáns császári rejtjelező brigádot kompletten el kéne adni imperial slave-nek) :D

Tudom, olcsó dolog lenne most ezen gúnyolódni egy Fed bugrisnak, de azért a szájam szélén ott bujkál egy halvány mosoly... :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9923) gigafun válasza rtitusz (#9910) üzenetére


gigafun
senior tag

Én is hasonlóan csinálom. Thrusterből 7E az alap, abból van 6D, PD-ből 8E helyett 6D, mindezt egy 3A PP hajtja. Így alapjáraton 18-19 %-on van a hőmérséklet, ha tankolok, akkor 63-65% úgy, hogy 878-cal tölt a 6A FS. Akkor ez így jó? :)

(#9924) duvi válasza kozi71 (#9918) üzenetére


duvi
nagyúr

Life support alapból van minden hajón. E-s modult adnak minden új hajóhoz. Ez 5 percre elegendő oxigént biztosít. Ha van rá pénz (nem sürgős), akkor érdemes D-s modulra (könnyű + 7,5 pec oxigén) lecserélni.

(#9925) rtitusz válasza gigafun (#9923) üzenetére


rtitusz
őstag

A2-es PP-vel nem férsz el? [link]

[ Szerkesztve ]

(#9926) rtitusz


rtitusz
őstag

http://www.edshipyard.com - Pitypang military grade armourral.

Ha én gazdag lennék... :D:D

[ Szerkesztve ]

(#9927) SG42 válasza rtitusz (#9925) üzenetére


SG42
csendes tag

Bocs, hogy beletolom az orrom a nagyok dolgába, de kíváncsiságból ránéztem a linkre, és érdeklődéssel olvasom.
Miért 6A Scoop?
Miért nem 7B Scoop? Kevesebbe kerül és többet tud ugyanakkora fogyasztással. Jobban melegszik?
Vagy 7C? Jóval kevesebbe van, picit még többet is tud és kevesebbet fogyaszt.

(#9928) rtitusz válasza SG42 (#9927) üzenetére


rtitusz
őstag

Alapvetően, mert nem figyeltem, meg egy korábbi linket módosítottam, másrészről viszont minél kisebb a modul és minél jobb a ratingje annál kevésbé melegszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#9929) orientcx válasza rtitusz (#9926) üzenetére


orientcx
őstag

Egy KWS-t mindenképp javasolnék(csak hogy még gazdagabb legyél), de én nem hagynám ki a C3/G cannont sem(kondák ellen ideális, nekem nagyon bevált, pláne, mióta működik az alsó large hardpoint), ráadásul akkor pont fölfér a két C3/G beam lézer is. Persze így már csak B-s life support-al bír el a PP, de ha épp nem felfedezel, akkor a 15 percnek elégnek kell lennie még arra is, hogy befejezd az aktuális pofozkodást is)
Repuzáson kívül szerintem semmi értelme a cargo-nak, ráadásul akkor ki lehet kapcsolni a cargo hatch-t is
Persze, mint minden, ez is ízlés dolga

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9930) rtitusz válasza orientcx (#9929) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha felfedez az ember, akkor pont hogy mindegy, hogy milyen life support van a fedélzeten, mert úgy se érsz haza. :D Rakterem nincs is, valamit elnéztél. :D De ha haza értem repuzni fogok, akkor a HRP helyett kap kis cargo kapacitást, így bármilyen küldetést el tudok vele vállani. A Courierhez kelleni fog a rang, és egyelőre úgy tűnik, hogy kelleni fog a hajó. Persze ha tudjuk majd az adatait újragondolom. :D

(#9931) Terrorista válasza orientcx (#9922) üzenetére


Terrorista
senior tag

Ez így van. A megtévesztésre mindig szükség van! Ki tudja, lehet hogy nem is vagyok hű a koronához. Lehet a szövetség egyik kettős ügynöke vagyok, vagy talán egy független szabadúszó.
Semmi sem az aminek látszik és bármi lehetséges! :)

Jómagam sosem állítottam, hogy nem lesz Pythonom. Meg aztán a legnagyobb Fed bugris sem Dropshipben repül. Pedig... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9932) orientcx válasza rtitusz (#9930) üzenetére


orientcx
őstag

Azt tudom, hogy nem csak hogy Fed bugris vagyok, de ráadásul egy írástudatlan Fed bugris, viszont vakaki felolvasta nekem a "ha én gazdag lennék" linkeden szereplő szöveget, és ott bizony egy 32t-ás cargo rack van feltüntetve.(emiatt nem tudtál 2 db A6-os SC-t felpakolni), a life supportról meg nekem is az a véleményem, ahogy írtam is.
-
Terrorista - akkor én most be vagyok ültetve a hintába, és ráadásul még a Dropshipemmel is lebuktam. Ez nem az én napom :U

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9933) rtitusz válasza orientcx (#9932) üzenetére


rtitusz
őstag

:R Én teljesen hülye vagyok. :W Éreztem, hogy valami nem kerek. Nem értettem, hogyan jött ki most az, hogy nem tudok felrakni két egyforma SCB-et... Mea Culpa, valahogy azt a fent elbújt 32 tonnás cargo-t nem vettem észre.

(#9934) rexsimus válasza orientcx (#9929) üzenetére


rexsimus
aktív tag

A Cargo Hatch-ot nem szabad kikapcsolni. Legjobb fékező "szárny". :D

Okos használattal nagyon jól lehet vele fékezni, így még jobban manőverezhető a hajó.

[ Szerkesztve ]

(#9935) orientcx válasza rtitusz (#9933) üzenetére


orientcx
őstag

Hát, van miért bocsánatot kérned, figyelmetlennek lenni az csakis az én szerepem, azt nem adom :) :D :)
-
rexsimus - sajnos nekem nem bírja a PP, pedig a max A7-es. Úgy meg van hajtva, hogy egy ledes helyzetjelzőt sem tudnék bekapcsolni, viszont lassításra ott a landing gear+ tolatás

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9936) rtitusz válasza rexsimus (#9934) üzenetére


rtitusz
őstag

Gyorsabban nyílik, mint a leszálló talp? Az is lassít, csak győzd kivárni.

(#9937) rexsimus válasza rtitusz (#9936) üzenetére


rexsimus
aktív tag

Szinte egyből kint van, és jobban lassít.

[ Szerkesztve ]

(#9938) Htibimor


Htibimor
senior tag

Jól láttam, hogy valami újra készül Quivira-ban! ;]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9939) gigafun válasza rtitusz (#9925) üzenetére


gigafun
senior tag

A helyzet az, hogy ragaszkodom ahhoz a minimális pajzshoz. Sokat nem ér, de kisebb koccanásoktól megvéd.
PD-t leveszem 3D-re, mert a 6D-vel sem tud boostolni, innentől meg akkor mindegy, és így is 39 Ly fölött lesz a hatósugaram.
Fuel Scoopból pedig 7C-t akartam, de nem volt raktáron csak 6A, és épp volt fölösleges 29 millám, úgyhogy azt vettem. :)

(#9940) cunnir


cunnir
tag

Sziasztok nálatok megy az ED ? mert nekem nem akar :W

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#9941) duvi válasza cunnir (#9940) üzenetére


duvi
nagyúr

Nálam se megy :( Most próbáltam, de ugyanez a kép fogad.

[ Szerkesztve ]

(#9942) rtitusz válasza duvi (#9941) üzenetére


rtitusz
őstag

Élesítik a Mac verziót, írták a fórumon, hogy nem lesznek szerverek egy darabig 10-től (GMT).

(#9943) cunnir válasza rtitusz (#9942) üzenetére


cunnir
tag

Szuper :O köszi az infót :R

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#9944) duvi válasza rtitusz (#9942) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi az infót! Még jó, hogy van egy Status oldaluk, ahol "realtime" megnézhetjük a szerverállapotot és a tervezett leállásokat ... ;]

(#9945) duvi válasza duvi (#9944) üzenetére


duvi
nagyúr

Megy a szerver :K Hajóra fel!

(#9946) kozi71 válasza rtitusz (#9942) üzenetére


kozi71
senior tag

Nekem éppen küldetés közben írta ki a karbantartás üzit (15 percet adtak kilépni).
De szerencsére visszaértem még időben. Sikerült ma amortizálnom gépemet, de minek reggelizik az ember játék közben. Szép 28 ezres matrica lettem egyik bázis belső falán.
Most elkezdek valami jóféle páncélra gyűjteni.

high tech, low life

(#9947) Htibimor


Htibimor
senior tag

Nem tudjátok, hogy vajon meddig van még kedvezmény a Pythonra Zaonce-ban. :F Már csak 2 millió hiányzik a kedvezményes árhoz! :C

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9948) [w] válasza Htibimor (#9947) üzenetére


[w]
őstag

jah, kb. nekem is. jól el is jöttem Zaonce-ba (és jelentem tegnap még virított az "akciós" cédula), nehogy lemaradjak róla, erre jól ráb@sztam, mert az itteni RES-ben nem fogom tudni összeszedni a maradékot a 4ezres SW-ekből :(((

erre van valami tippetek, hogy a környéken hol érdemes még farmolni pár millát?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#9949) RichieTri válasza rtitusz (#9942) üzenetére


RichieTri
senior tag

ÁÁÁJHH
mikor lesz már X1-s verzió?
mondjuk a múltkor azt láttam, hogy nyár végére ígérik :K

[ Szerkesztve ]

live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

(#9950) gigafun válasza Htibimor (#9947) üzenetére


gigafun
senior tag

5-én ért véget a CG, onnan 14 napig tart az akció, tehát május 19-ig.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.