Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) Kronus válasza rtitusz (#8448) üzenetére


Kronus
tag

Megvan a motivációm a felfedezéshez. :D
Sehol nem találok a neten ED-s Eyefinity háttérképet... így majd csinálok magamnak! :DD

Előtte viszont felszerelek egy Clippert! Tegnap végre (csodával határos módon) sikerült elérnem a Baron rankot! :))

[ Szerkesztve ]

(#8452) dooky


dooky
csendes tag

Sziasztok. Nem jatszom mar a jatekkal, ugyhogy eladnam, valamint a Thurstmaster T16000m botomat is hozza. Ha valakit erdekel, dobjon egy arat..

(#8453) ooooobi


ooooobi
senior tag

Végre megvan az első earth-like bolygóm amit én fedezhettem fel először. :)

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#8454) _Kondor_ válasza ooooobi (#8453) üzenetére


_Kondor_
tag

Gratulálok! Bárcsak le lehetne szállni a felszinre....

[ Szerkesztve ]

(#8455) Viper26 válasza _Kondor_ (#8454) üzenetére


Viper26
nagyúr

Pár év múlva. ;)

iPhone 14 | FR955

(#8456) duvi válasza rtitusz (#8448) üzenetére


duvi
nagyúr

Gratulálok! Szerintem ez még szebb lett mint az előző, pedig az is nagyon jól sikerült :K

(#8453) ooooobi
Gratula a nem mindennapi felfedezéshez!

(#8451) Kronus
Ha már gratuláció, akkor neked is küldök egyet :D Rendesen megdolgoztál a Clipperért! (nekem is már csak egy rank hiányzik a Baronhoz)

[ Szerkesztve ]

(#8457) BP71


BP71
tag

Egy kis segítség kellene. Nem tudok tovább lépni a Federationnál a rankommal, már több állomáson és frakciónál is friendly vagy allied vagyok. Sok reputation rank küldetést csináltam meg még sem tudok a Warrant Officer-ről feljebb lépni, nem kapok Naval küldiket.

Le tudnátok írni, hogy mit és hogyan csináltok a szint lépéshez?

(#8458) duvi válasza BP71 (#8457) üzenetére


duvi
nagyúr

Én így csinálom a rankhúzást:
- Kiválasztasz egy eddig nem látogatott állomást, ami a főfrakcióhoz (Emp. Föd) tartozik. Elkezdjük a segély + fejvadász + üzenetküldős + szállítós questeket csinálni (ne csak az egyik fajtát!). Ezek hatására elvileg egy idő után be kell adnia a Naval küldetéseket. Ezekből max 3-4 szokott lenni. Ha megcsináltuk ezeket, akkor irány egy következő "szűz" állomás.
- Vannak rank fokozatok amikor "kicsit" megtorpan a szintugrás. Ilyenkor nem szabad feladni! Csinálni kell tovább az össze elérhető küldetést.

(#8459) BP71 válasza duvi (#8458) üzenetére


BP71
tag

Csak a főfrakciónak csinálod vagy a többinek is?
Én mindnek csinálom, a főfrakciónál friendly vagyok. Kell neki az allied vagy ennek elégnek kell lennie?
Probléma lehet az, hogy csak fél és háromnegyed órát töltök el a játékban, utána mentés és kilépés? Nem kell egyfolytában játszanom, elég ha mentem a játékot és később folytatom?

[ Szerkesztve ]

(#8460) _Kondor_ válasza BP71 (#8459) üzenetére


_Kondor_
tag

A reputációd (hostile, unfriendly, neutral, friendly, allied) nincs közvetlen összefüggésben a katonai rangoddal.
Láttam már olyat, hogy valaki a birodalomnál unfriendly(rep) és baron(rang) volt.
Egyik sem feltétele a másiknak.

Nem kell egyfolytában játszanod. Megjegyez mindent, ott folytathatod, ahol abbahagytad. Kivétel a már elvállalt küldetések határideje, azok offline is múlnak.

[ Szerkesztve ]

(#8461) Dzsek


Dzsek
tag

Gyönyörű képek gyerekek, meghoztátok a kedvem a felfedezéshez :)

más: olvastátok a hírlevelet? Új infók jöttek a Poweplay contentről, miszerint kapunk kis drónokat, amelyek segítenek majd összeszedni canistereket, a kibányászott ércdarabokat, sőt, lesznek tankoló drónjaink is (ha jól érzelmeztem).

És ez csak a kisebb része az update-nek, olyasmit is írtak, hogy kapunk valamiféle új gameplay opciót, amivel jobban megválaszthatjuk, milyen típusú játékosok is vagyunk (kereskedő, vagy harcias)

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8462) cunnir


cunnir
tag

Végre elértem a Baron rangot :C :C és itt egy kép:

Elite Dangerous:Cmdr.Merohun

(#8463) baphomet válasza Dzsek (#8461) üzenetére


baphomet
senior tag

Gyorsan összehevenyészve; nagyjából ezt írják:

A Powerplay számos -a jelenlegi játékmenetet megváltoztató- kisebb-nagyobb új játékelemet, és lehetőséget kínál majd minden játékstílus számára, legyen az kereskedés, harc vagy felfedezés.
Az egyik ilyen például, az egyes foglalkozások további kiegyensúlyozásának jegyében, a drónok bevezetése. Lesznek begyűjtő és tankoló drónok. A tankolókkal a társaidnak tudsz üzemanyagot átadni, míg a begyűjtők a konténereket és kibányászott szikladarabokat gyűjtik be. Két módban működhetnek: lehet egy konkrét célpontra, vagy egy adott terület átfésülésére küldeni. Ez utóbbi esetben begyűjt mindent, amit ott talál, amíg bírják az elemei. Mindkét esetben a nyitott cargo hatch-hez tér vissza a termékkel. Fogyóeszközök, újra kell majd tölteni őket. (felteszem kb., mint a limpetet)

[ Szerkesztve ]

(#8464) Dzsek válasza baphomet (#8463) üzenetére


Dzsek
tag

Akkor az elején értettem félre :) Köszi!

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8465) Kronus válasza baphomet (#8463) üzenetére


Kronus
tag

Még a végén lesz létjogosultsága a bányászatnak :D

(#8466) raymi16 válasza Kronus (#8465) üzenetére


raymi16
tag

Az nem lenne rossz! :DD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#8467) Phobion válasza _Kondor_ (#8454) üzenetére


Phobion
őstag

Ne aggódj, nem sokára jön a No Man's Sky ;]

[ Szerkesztve ]

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8468) Dzsek válasza Kronus (#8465) üzenetére


Dzsek
tag

600 kreditet bányásztam eddig és zavar, h csak ennyi éktelenkedik a statisztikámban, szóval tényleg csinálhatnának vele valamit :D

(mondjuk a 24 ezres csempészésem is egészen viccesen néz ki a tízmilliós kereskedés mellett :D)

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8469) Viper26 válasza Phobion (#8467) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem tűnik rossznak, gondolom még évekbe telik a dolog.

iPhone 14 | FR955

(#8470) raymi16 válasza Dzsek (#8468) üzenetére


raymi16
tag

Nekem eddig a bányászat 921 000-et hozott, meg se néztem eddig! :DDD

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#8471) Ch0b


Ch0b
tag

Jó az a bányászat, mire belejön az ember, addigra kb. úgy van vele, hogy még harc közben is probléma nélkül felkap bármilyen cannistert.

Volt már, hogy majdnem 1milliós rakományt adtam le 1 kör bányászással.

(#8472) Dzsek válasza Ch0b (#8471) üzenetére


Dzsek
tag

Én most azzal szeretnék pénzt keresni (remélhetőleg sikerül is :D), hogy a lelőtt kondákból, clipperekből, dropshipekből kiesett árukat felmarkolom még xD Már úgy is csak 2 millió hiányzik a fullos ASP-mhez, amíg azt összelövöldözöm, hátha kiesik pár százezer kredit még, amivel legalább egy fokkal jobban fog kinézni a csempész-statisztikám is :D

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8473) Phobion válasza Viper26 (#8469) üzenetére


Phobion
őstag

Elvileg idén szeretné a fejlesztői kis csapat kiadni, aztán ki tudja, nem offolok többet, bocsesz.

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8474) baphomet válasza Phobion (#8473) üzenetére


baphomet
senior tag

A PS4-es verzióról tudni annyit jelenleg, hogy megjelenik "idén valamikor", a PC-re csak később jöhet, mert időleges exkluzivitása lesz PS4-re.

(#8475) rtitusz


rtitusz
őstag

Van valami trükkje annak, hogy az ember nagyobb eséllyel találjon fekete lyukat? Jó lenne egybe belefutni. Mármint nem szó szerint. Az nem lenne jó.

(#8476) Phobion válasza rtitusz (#8475) üzenetére


Phobion
őstag

Az a baj a mostani "elite" fekete lyukakkal, hogy ha találsz is egyet, annak lehet alig lesz valami effektje. :F

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8477) Ch0b válasza rtitusz (#8475) üzenetére


Ch0b
tag

Nebulákban találni fogsz. Sőt ott a rendszerekben nagyon sok csillag is van, ugye nem hiába csillagködnek nevezik. :)

(#8478) baphomet válasza rtitusz (#8475) üzenetére


baphomet
senior tag

A térképen a star class szerinti szűrőt állítsd non seguence stars-ra. Azok neutroncsillagok (pulzár, magnetár), vagy fekete lyukak lehetnek. A peremvidéken elvétve akad belőlük, talán a csillagködökben nagyobb az esély, hogy belefutsz egybe. A galaxismag felé közeledve a Naptól 10-15 ezer fényévnyire kezdenek megszaporodni.

Spoiler!
Az Eszkimó ködben egy O osztályú csillag és egy fekete lyuk alkotta bináris rendszer van. Én eddig ezt az egyet találtam.

PhobioNN7
Azért a hangeffektje(!), az elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#8479) rtitusz


rtitusz
őstag

Köszi a válaszokat, majd nézelődök.

(#8480) gigafun válasza baphomet (#8478) üzenetére


gigafun
senior tag

Ha már hangeffektet említettél, valaki nálam okosabb magyarázza már meg, hogy vákuumban hogy terjed a hang. Hogy lehet, hogy az űrben lövöm a másik hajót, és hallom, ahogy kopognak rajta a golyók, meg hogy felrobban?

(#8481) rtitusz


rtitusz
őstag

Megtámadták a birodalom császárát!

Ezt ki kell vizsgálni!

(képek redditről vannak, én még messze vagyok a birodalom határvonalától.)

[ Szerkesztve ]

(#8482) Ch0b válasza gigafun (#8480) üzenetére


Ch0b
tag

Úgy, hogy kellenek a hangok, mert unalmas lenne nélkülük. Ez még mindig egy játék, nem kell rajta sokat agyalni.

(#8483) rtitusz válasza gigafun (#8480) üzenetére


rtitusz
őstag

A számítógép digitálisan visszajelez hang formában, hogy az ember természetesnek érezze. Csak trükk. Mindenre van magyarázat. :D

(#8484) Ch0b válasza rtitusz (#8481) üzenetére


Ch0b
tag

Nagyon jó, csak abba a rendszerbe jogosultsággal tudsz bemenni, és én Viscount ranggal nem tudok még bejutni oda.

(#8485) rtitusz válasza Ch0b (#8484) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem tudtam, mea culpa.

(#8486) orientcx válasza gigafun (#8480) üzenetére


orientcx
őstag

Ez nyilvánvaló, de azért a játékélményre is gondolni kell. Magyarázd meg magadnak azzal, hogy ezt különféle technikai eszközökkel valósítják meg majdan, hogy a pilóták könnyebben átéljék a harcot. Egy halom ilyen dolog van a programban. pl ha te többszörös fényév sebességgel haladsz x irányban(amiről mellesleg Einstein óta tudjuk, hogy alapból lehetetlen), és másodpercek alatt 180 fokos fordulót csinálsz, szerinted mi maradna belőlünk ekkora g terhelésnél? Max egy 2 dimenziós matrica a szélvédőn(bár a hajóból sem maradna semmi). De ez egy játék, ami szórakoztatni akar, és ezeken az anomáliákon túl kell lépni. Próbálnak a valóság felé konvergálni, de ha minden úgy lenne, élvezhetetlen lenne az egész.(az aszteroida ütközéseknél sem kellett volna annyira ragaszkodniuk a valósághoz, tervezhették volna őket inkább vattacukorból, és most kb 25 millával lennék beljebb :K )

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8487) rexsimus válasza orientcx (#8433) üzenetére


rexsimus
aktív tag

:R

Akkor te voltál az a folt az egyik szikladarabon? :D

[ Szerkesztve ]

(#8488) baphomet válasza orientcx (#8486) üzenetére


baphomet
senior tag

Nem is kell ezt magunknak magyarázni. A hivatalos magyarázat az okostojások részére pont ez, hogy a hangeffekteket a fedélzeti számítógép állítja elő, azért hogy a pilóta további, hallható visszajelzéseket is kapjon a körülötte történő eseményekről.

Zárójelben jegyezném meg, hogy erre igen nagy szükség is van, hiszen a napjainkban még létező, olyan praktikusnak és ésszerűnek tűnő pilótafülkék és parancsnoki hidak tervezésének tudománya, melyekből normálisan kilátni, egy évezred múltával örökre feledésbe merült. :)

[ Szerkesztve ]

(#8489) baphomet válasza Ch0b (#8484) üzenetére


baphomet
senior tag

A Count rang mellé osztogatják a Facece belépőt, Viscount után neked már az jön, kitartás!

Reménykedtem benne, hogy a powerplay-ben gatyába rázzák a rangszerzés dolgot is, addig meg kihúzom báróként, erre tessék, fordulhatok vissza többezer fényév távolságból, és még kutyabőrt is szereznem kell, de hát az öreg uralkodó becsültete, nomeg a vastag fizetési boríték tettekre sarkalja az embert. :)

Harcra fel hát nemes urak, és ne felejtsük, egy művelt birodalmi úriember, (egy gróf!) természetesen eltartott kisujjal vezeti Clipperét! Úgyhogy, aki olyan joy-jal játszik, amin van pinky trigger, azt nem ér használni! :)

[ Szerkesztve ]

(#8490) rtitusz


rtitusz
őstag

Tudtátok, hogy a neutron csillag is torzítja a fény útját? Nehezen lehet észrevenni, de ott van. (Erősen nagyított, megvágott kép)

[ Szerkesztve ]

(#8491) orientcx válasza rexsimus (#8487) üzenetére


orientcx
őstag

Én sajnos két db folt vagyok két db szikladarabon, és ha ezt így folytatom, akkor az én hajómmal lesz felmatricázva minden aszteroida mező minden szikladarabja...
:(((

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8492) rtitusz


rtitusz
őstag

A nap képe rovatunkat olvassa.

Hello sexy Water World!

(#8493) Dzsek válasza rtitusz (#8490) üzenetére


Dzsek
tag

Csillagászat ON:

Alapvetően minden tárgy torzítja a fény útját, saját gravitációs tere miatt. Ezt az állítást (pontosabban azt, hogy a Nap "mögötti" csillagok közelebb látszódnak egymáshoz) Einstein fogalmazta meg az általános relativitáselméletében. Az állítást Eddington 1919-es megfigyelése bizonyította, amikor fotókat készített az akkori napfogyatkozás során a csillagos égboltról.

A fotókat összehasonlítva a normál éjszakai fotókkal látható volt, hogy az egyes csillagok, amelyeknek a fénye a Nap "mellett" haladt el, közelebb látszódtak egymáshoz, mint alapesetben.

Dióhéjban, szombat korra reggel remélem érhető volt így :D

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8494) Dzsek


Dzsek
tag

Tudom, hogy labdába se rúghatok mellettetek, de lőttem egy képet a Munfayl rendszerben.

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8495) gigafun válasza Dzsek (#8494) üzenetére


gigafun
senior tag

Nekem tetszik.
Plusz pont, hogy Munfayl-ban vagy. ;)

(#8496) Dzsek válasza gigafun (#8495) üzenetére


Dzsek
tag

Köszönöm :)

Most reggel egy óra alatt 2 millió kreditet lőttem össze :D Mákom volt, mert kb. egy tucat konda körözött körülöttem :D

Most A5-ös FSD-re vadászok, ha az megvan, indulok felfedezni valamerre :)

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

(#8497) rtitusz


rtitusz
őstag

Most olvastam a Steam statisztikáját, első nap kicsit több, mint 12 ezer példányt adtak el a játékból. Persze nem egy COD eladási statisztika, de szép teljesítmény, főleg hogy réteg játék.

(#8498) Phobion válasza rtitusz (#8497) üzenetére


Phobion
őstag

reddit-en nagyon aratnak a képeid, grat! :C

Sci-fi, fantasy könyvek eladók: https://hardverapro.hu/apro/elado_sci-fi_fantasy_konyvek_4/hsz_1-50.html

(#8499) gigafun válasza Dzsek (#8496) üzenetére


gigafun
senior tag

Xihe rendszer, Munfayl-tól 60 Ly. Ott biztosan van.
De lehet, hogy a 9 Ceti, vagy az LHS 4047-en is találsz, ezek 20 fényéven belül vannak.

(#8500) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Új hús vagyok az ED világban. Próbáltam a tréninget, az első kettőt megcsináltam, majd csak úgy s legalsóra kattintottam. Az ottani hajó, amit le kellene lőnöm, pár méterekre röpköd körbe engem, a pajzsát kihívás lelőnöm, nemhogy a hajót. Próbáltam eltávolodni, az se nagyon segített, mintha a fegyverem lenne gyenge, beam laser van a hajón.
Kb. 5 perc után feladtam.

Mi erre a megoldás? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.