Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) duvi válasza orientcx (#8092) üzenetére


duvi
nagyúr

Két külön dolog a reputáció és a rank. A "spéci" hajóvásárláshoz kell a megfelelő rank. Fednél a Dropship (ami nem túl vonzó darab), birodalomnál a Clipper (ez már kimondottan ajánlott vétel). Ezenkívül vannak zárt rendszerek, ahova meghívó nélkül nem lehet bemenni. Ezeket a meghívókat csak rank húzással kaphatod meg. Ilyen például a Sol rendszer is. A reputáció elvileg javítási és vásárlási kedvezményeket ad. Ez utóbbiról már nem találok konkrét fejlesztői kommentet. Van olyan rendszer (Founders World, Shinrarta Dezra system), ahol minden hajó és felszerelés egy állomáson kapható, de ide is engedély kell, amit Elite rankkal kaphatunk meg.

[ Szerkesztve ]

(#8102) orientcx


orientcx
őstag

Bocs mindenkitől, valóban félreérthetően fogalmaztam, de ezekkel tisztában vagyok. Kifejezetten a rangra gondoltam( nem a rank-ra, és nem a repura)
De ha már itt tartunk, több helyről hallottam, hogy akinek jobb a repuja, annak ezt-azt olcsóbban számítanak meg. A fednél majdnem a kezdetektől fogva masszívan allied vagyok, de én eddig egy árva futymák(a Credit váltópénze) kedvezményt nem kaptam semmire
Akkor ezek most vagy folyamatosan kirabolnak, vagy nem tudom.
és egy kis off: férfi ember olyan szót nem használ, hogy "KÜTYÜ"!!!! :( :( :( :N :N :N
Az oculusról viszont azt hallottam, hogy érdemes megvárni az új verziót, mert ennek a felbontása nem az igazi. Ha kijön, én lecsapok egyre, az biztos, még ha jelzálog is lesz a lakáson

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8103) orientcx válasza _Kondor_ (#8100) üzenetére


orientcx
őstag

ja-ja-ja, még a pc-n is végigjátszottam a 64-es verziót emu-val(bár a falábaimmal a táncot éppúgy rühelltem, mint az életben, de a jutalomért az ilyesmit is meg kell tenni, csakúgy mint az életben)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8104) baphomet válasza duvi (#8101) üzenetére


baphomet
senior tag

Ímhol az egyes rangokkal járó rendszerbelépők:

FEDERATION PERMITS:
Sol (Attain the rank of Midshipman with the Federation) -
Benefit: Hand-crafted system, some good trade route destinations. Discounted price on the Eagle at Daedalus station.
Beta Hydri (Attain the rank of Petty Officer with the Federation) -
Benefit: Edmondson High Station has 10% discount on eagle and alot of ship weapons. Black Mausoleum beautiful palm tree station is also present.
PLX 695 (Attain the rank of Chief Petty Officer with the Federation)
Ross 128 (Attain the rank of Warrant Officer with the Federation)
Vega (Attain the rank of Ensign with the Federation) -
Benefit: Access to rare good (Vegan Slimeweed). Fort Dixon also reportedly has a palm tree station.
Hors (Attain the rank of Lieutenant with the Federation)
Exbeur (Attain the rank of Lieutenant Commander with the Federation)
Overall benefits of ranking up with Federation includes access to the Federal drop ship.

EMPIRE PERMITS:
Achenar (Attain Empire Rank of Master)
Summerland (Attain Empire Rank of Lord)
Facece (Attain Empire Rank of Count)
Note: No special benefits known so far for above Empire systems.
Benefits of ranking up with Empire includes access to the Clipper (at Baron rank).

[ Szerkesztve ]

(#8105) _Kondor_ válasza orientcx (#8102) üzenetére


_Kondor_
tag

Én egy dolgot vettem észre: a javitás költsége tényleg kevesebb volt allied állomáson. De ez még a nagy leárazás előtt volt azóta gondolom nem olyan feltűnő a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#8106) orientcx válasza baphomet (#8104) üzenetére


orientcx
őstag

Tényleg most kell megtudnom, hogy a Daedalus station-nál 40 Credit helyett 39.95-ért megvehettem volna az Eagle-t?
Megyek is, veszek egyet. Vagy kettőt. Vagy egy kartonnal. Nem kell, de ha akciós...(majd beállítom a grillező mellé, arra csak jó lesz) :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8107) orientcx válasza _Kondor_ (#8105) üzenetére


orientcx
őstag

Mondjuk ez lehet, javításnál valóban teljesen kiszámíthatatlan volt, hogy mennyi lesz az annyi, lehet hogy ezért(akkor mégsem küldöm rájuk az LHS camorrát)
csak kivártam azt az öt percet

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8108) gigafun válasza orientcx (#8102) üzenetére


gigafun
senior tag

Már én is megrendeltem a nejemtől az OR-t 40. születésnapomra. Októberig csak kapható lesz. :)
Neki is jó lesz, mert akkor játék miatt nem foglalom el az egész nappalit(asztal a közepén, projektor, vászon, kábelek mindenfelé), hanem szépen meghúzom magam egy csendes sarokban, és úgy döntöm meg a gonosz Birodalom zsarnoki uralmát. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8109) Kronus


Kronus
tag

Jó hír Duvi! :D
Az Elit a beállításoknak megfelelően Eyefinity-ben menti le a képeket:

[link]

Vagyis akár 20-30 kolléga is össze gyűlhet a fotózásra. :DD

[ Szerkesztve ]

(#8110) duvi válasza Kronus (#8109) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi a jó hírt! :) Egyúttal eldőlt a végleges dátum és időpont.

Szombat este, Magyar idő szerint 20-22 óra között tartjuk a nagy fotótalálkozót. Helyszín maradt Aulin/Aulin Enterprise. Kérünk minden résztvevőt, hogy legyen TS kapcsolata (legalább hallgatóként), mivel a megfelelő pozícióba álláshoz nélkülözhetetlen! Akinek van extra hajófestése, kérjük, hogy azzal jöjjön! Mindenkit szeretettel várunk!

[ Szerkesztve ]

(#8111) Htibimor válasza duvi (#8076) üzenetére


Htibimor
senior tag

Szia!

Sikerült képet mentenem. Mi a véleményed?

[ Szerkesztve ]

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#8112) gigafun válasza Kronus (#8109) üzenetére


gigafun
senior tag

Wow! Királyság! :C :C

Más.
Valaki esetleg tud adni ötletet, hol kapok 6A pajzsot?
Már bejártam vagy 5 Hightech rendszert, de sehol semmi.

(#8113) duvi válasza Htibimor (#8111) üzenetére


duvi
nagyúr

Köszi a képet! Írtad az előző hozzászólásban, hogy: "Baromi sok ilyen küldetést csináltam változott is a repum." Ha jól sejtem, akkor a helyi föderációs frakciónál láttad a repud javulását. Ez azt jelenti, hogy jó úton haladsz. Azt javasolnám, hogy ne egy helyen próbáld feljavítani a nagy Fed. repudat. Amikor adott állomáson sikerül feltornásznod semlegesre, max.barátira, akkor menj tovább egy következő rendszerbe és ott folytasd az eddigiek alapján. Föderációs alfrakcióknak csinálj segélyquesteket. Ha véletlenül beugrana egy Naval quest, azt mindenképpen vállald el! Sokat lendíthet a visszaúton!

(#8114) Htibimor válasza duvi (#8113) üzenetére


Htibimor
senior tag

Köszi! Akkor folytatom, bár látom nem lesz rövid a dolog. A naval quest-hez elég lenne a Viper amivel vagyok. Mert sajnos a szállítós küldetésekhez néha kevés a 4 cargo?

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#8115) orientcx válasza gigafun (#8112) üzenetére


orientcx
őstag

A6 pajzs Ross 720
Amúgy oculus 2-t szeretnél? Egy Military Grade Composite-ért cserébe nem hívom fel a kedves feleséged figyelmét, hogy ilyesmire nincs keret, mert már régóta esedékes a konyha felújítása, a gyereknek új cipő kell. és a szomszéd ruházati kereskedésbe remek új darabok érkeztek...
És akkor még nem is voltam kapzsi, a Pythonra ez csak 51 milla, kérhettem volna Reactive Surface Composite-t is, az 134
Mit tegyek, én már csak ilyen szerény, jólelkű ember vagyok visszafogott kivánságokkal

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8116) duvi válasza gigafun (#8112) üzenetére


duvi
nagyúr

Frontier fórumon írták A6 pajzs lelőhelynek: "System: Xihe, Zhen Dock has a craptonne of equipment - I got my A6 Fuel Scoop there. They have a lot of A-Grade stuff in all classes."

(#8117) orientcx


orientcx
őstag

Nektek is vége a karácsonynak a RES-eknél, vagy csak nekem nincs szerencsém. Akárhová megyek, 3 percenkent max egy-egy "T" betűs Sidewinder. Ahonnan pár nappal ezelőtt még ömlöttek a kondák, meg a szép, hízott, vágásérett Clipperek, onnan jó, ha egy nagybeteg Eagle előmászik, és elpukkantani őket még arra sem elég, hogy a pókhálók kijöjjenek a lézerek csővéből

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8118) Diopapa válasza duvi (#8082) üzenetére


Diopapa
addikt

Széééép, grat! :C :R

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#8119) rtitusz válasza duvi (#8110) üzenetére


rtitusz
őstag

A szombat még jó is lesz nagy valószínűséggel nekem is.

A ranghoz járó matricák alapból vannak, vagy azok is megvehető extrák?

(#8120) gigafun válasza orientcx (#8115) üzenetére


gigafun
senior tag

Erre gondolsz?
Most már jó lenne, ha végre a boltokba kerülne, mert a végén a Sony megelőzi őket.
Feleségemnek nyugodtan szólhatsz, úgysincs 51 millám. :) Most, hogy megkaptam Lughban a 15 Mihályt, az pont elég a 6C-6A upgrade-re, úgyhogy gyorsan el is költöm, mielőtt itt sorban állnának a hozzád hasonló, gaz zsarolók. :)
Amúgy kösz az infót, és neked is Duvi. :R

[ Szerkesztve ]

(#8121) duvi válasza rtitusz (#8119) üzenetére


duvi
nagyúr

"A ranghoz járó matricák alapból vannak, vagy azok is megvehető extrák?"
Ingyenes. Alapból mindenki megkapja, ahogy fejlődik a ranglétrája.

(#8122) rtitusz


rtitusz
őstag

Találtam új célt. Bőven van elég pénzem, hogy vegyek és felszereljek egy felfedező ASP-ot a többi hajóm mellé, és elmenjek remetének a világ másik felére. De ha nem is oda, legalább a közepére. Ez akár egy hónapot is jelenthet, de valami ismeretlen erő szólít a kaland felé. Még utána kell néznem, hogy A2-es minibárt és A4-es házimozit hol találok, valamint hogy melyik intergalaktikus mobilszolgáltatónak van LTE lefedettsége a Sagittarius A*-n túl, ahol a kurtafarkú Thargoid malac túr, de ezek már csak részletkérdések.

Természetesen a szombati találka után indulnék.

duvi, köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#8123) gigafun válasza rtitusz (#8122) üzenetére


gigafun
senior tag

Párezer fényévre már voltam, de én is szeretnék majd egy hosszabb utat. Hajóm is van hozzá, csak rá kéne szánni magam. De most még élvezem egy kicsit az öldöklést. :)
Meg van még egy célom, mégpedig a Carina Nebula, ráadásul még ebben a hónapban kéne elmenni oda.

(#8124) raymi16 válasza orientcx (#8117) üzenetére


raymi16
tag

Nemhinném, ma csak úgy hemzsegtek az Anacondák ott, ahol én leselkedek rájuk, 10 perc leforgása alatt összelődöztem fél misit a Cobrával úgy, hogy beleszámoltam az utazást az állomástól ami kb. 1500c! ;]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#8125) zso79 válasza duvi (#8110) üzenetére


zso79
őstag

Minden erőmmel azon vagyok, hogy visszavásároljam a Pythont :D Remélem ott tudok lenni!

(#8126) baphomet válasza orientcx (#8117) üzenetére


baphomet
senior tag

Azt a RES-t szárazra "bányásztad". Na ez az igazi depleted reserves! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8127) duvi válasza zso79 (#8125) üzenetére


duvi
nagyúr

Ez mindenkinek szól! Bármilyen hajóval jöhettek! Ha nem jön össze addig a Python, az se baj ;)

(#8128) rtitusz válasza gigafun (#8123) üzenetére


rtitusz
őstag

Én a teremtés oszlopait megnézném, csak hogy nem lehet. Már nincsenek, csak a fényük még útban van ide. :(

Az mondjuk nem tudom, hogy benne van-e játékban, hogy a fény sebessége miatt más látszik a galaxis más-más részében. Pl. simán lehet, hogy a Galaxy Map-en egy szép nagy csillag felé tartasz, de az már felrobbant pár ezer éve, és mire oda érsz csak egy fekete lyukat, vagy vörös/fehér törpét találsz, esetleg semmit.

[ Szerkesztve ]

(#8129) orientcx válasza gigafun (#8120) üzenetére


orientcx
őstag

gigafun - gonosz zsaroló? milyen csúnya szavak ezek, ezt manapság úgy nevezik, hogy üzletember...
-
raymi16 - akkor igazán kölcsönadhatnál belőlük egy pár darabot, esküszöm, mindet visszaadom(csak majd hozzál jó sok vödröt, amiben hazaviheted őket)
-
baphomet - pedig esküszöm, nem léptem túl a halászati kvótát, csak annyit fogtam ki, amennyit találtam, egyel sem többet

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8130) zso79 válasza duvi (#8127) üzenetére


zso79
őstag

De ahhoz van extra festésem :D Tudok vinni egy lepukkant Vulture-t vagy Anacondat ;)

(#8131) orientcx


orientcx
őstag

Már nem emlékszem, ki keresett X52-est, de most a vaterán van fent egy, 16k a minimálár
-

[link]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8132) gigafun válasza orientcx (#8131) üzenetére


gigafun
senior tag

Köszi. Megnéztem a többi "termékét" is, tuti, hogy lomizó.
Ez az X52 is elég lepusztult sajnos.

(#8133) orientcx válasza gigafun (#8132) üzenetére


orientcx
őstag

Bevallom, én nemigen néztem meg alaposabban, de állomás pukkantásra szerintem kiváló(csak előtte ne felejts el 120t palládiumot elhelyezni a fedélzeten, mert a gyakorlat csak akkor 10 pontos)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8134) zolee0307


zolee0307
őstag

Asp-re milyen fegyókat érdemes rakni? 4 MC, 1 beam laser,o 1 plasma accelerator jó kombináció?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#8135) raymi16 válasza orientcx (#8129) üzenetére


raymi16
tag

Vidd őket nyugodtan, mert özönlenek rendesen! :C

(#8127) duvi
Ilyen lesz máskor is? Csak mert sajna nem leszek itthon de szívesen részt vennék! :R

[ Szerkesztve ]

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#8136) orientcx


orientcx
őstag

Hát ez a mai nap egy katasztrófa. Nem vagyok pecás, de ez a hasonlat jut eszembe. Ma egész nap csak sneciket fogtam. Sőt, a vége felé már csak akkora halacskákat, amik csak arra jók, hogy horogra akasztva sneciket fogjon velük az ember(amiket aztán ugyebár horogra akasztunk egy normál halhoz, és így tovább egészen a cápáig) Nem tudom, meddig zsugorodik még a zsákmány állomány, és nehogy eljöjjön az az idő, mikor papucsállatkára fogok lövöldözni(ha ugyan meg nem lép azokkal a fürge kis csillócskáival)Sürgősen találnom kell egy másik tavat, pedig ma jó párat kipróbáltam :F

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#8137) raymi16 válasza orientcx (#8136) üzenetére


raymi16
tag

Hol pecázol? Én Okinura rendszerben, azon belül is a 9. bolygó gyűrűjébe lógattam be a hálót és bőséges volt a fogás! Mindenféle nagyhal beleakadt! :C

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#8138) gigafun válasza zolee0307 (#8134) üzenetére


gigafun
senior tag

Én egy ideje 6 mc-t használok, és nagyon pusztító. :)
[link]

(#8139) gigafun válasza orientcx (#8136) üzenetére


gigafun
senior tag

Nekem is volt egyszer ilyen az 1.2 patch után. Próbáltál kilépni-belépni újra? Nekem ugyan nem működött akkor, mert csak fél órám volt, viszont máskor bevált.

(#8140) Tharus


Tharus
csendes tag

Tegnap este Gorszon kollégával wingbe RES-ben kb. 1 óra altt több mint 1 milkó jött össze.
Szombaton természetesen ott leszek Aulinba én is, addig én sem megyek messzebb nagyon onnan.

[ Szerkesztve ]

(#8141) baphomet


baphomet
senior tag

I Carinae, egy tucatnyi RES-sel, egy ugrásnyira Lugh-tól, hogy gyorsan visszataláljak oda, ha újra elmérgesedne ott a helyzet. Tegnap, tegnapelőtt benéztem oda egy-egy félórácskára és és azalatt 1 milliót kifogtam mindkét alkalommal. Wanted Sidewinder csak akkor jött, amikor wingben volt egy Anacondával. Mint a régi viccben: -Hallod elefeánt, hogy' dübörgünk? :)

[ Szerkesztve ]

(#8142) zolee0307 válasza gigafun (#8138) üzenetére


zolee0307
őstag

A 4 MC-t akkor felteszem, a lézerre azért gondoltam, hogy a pajzsot azzal szedjem le, a plasma meg a nagyobb hajók ellen lenne, mivel az fix.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#8143) duvi válasza raymi16 (#8135) üzenetére


duvi
nagyúr

"Ilyen lesz máskor is? Csak mert sajna nem leszek itthon de szívesen részt vennék! "
Semmi akadálya :N Igyekszem rendszeres közösségi programokat kitalálni és megszervezni. A próbafotózáson nagyon jó volt hangulat. Ts-en (még utána is) sokat dumáltunk és tapasztalatokat cseréltünk.

(#8144) baphomet


baphomet
senior tag

A minap tűnt fel, hogy plasma accelerator-ból van már class3-as (large) is, alig kisebb sebzéssel, mint a huge-é. Az 1.2-vel érkezett, de nindzsába, mert a patch notes-ban egy mukkot nem írtak róla. Clipperre az egy értelmesen feltehető fix fegyvernek jó lehet, ki is próbálom még ma hogy' muzsikál.

Az adatai:
Class: 3
Rating: B
Mass: 8t
Integrity: A
Power draw: 1.970
Weapon mode: Fixed
Damage type: Thermic
Damage: 9
Armor pen.: A
Rate of fire: 0,3/s
DPS: 4
Thermal load: 8
Ammo clip size: 5
Ammo max.: 100
Value: 3 051 200Cr

(#8145) gigafun válasza zolee0307 (#8142) üzenetére


gigafun
senior tag

Régebben úgy használtam, hogy 2-2 közepes és kis MC, két kis beam lézer. A lézerekkel leszedtem a pajzsot, aztán adtam neki multival.
Aztán kipróbáltam 6 MC-vel, és sokkal gyorsabban felaprítom. Egy közepesen fejlett Anaconda 45 másodperc szőröstül, bőröstül.

[ Szerkesztve ]

(#8146) gigafun válasza duvi (#8143) üzenetére


gigafun
senior tag

Néhányan azért nem tudtak csatlakozni TeamSpeak-re mert nincs mikrofonjuk/fülesük. Nekik lehet megoldás (meg nekem is), a Teamspeak mobil kliense.
Androidra csak ötszáz pénz, szifonra egy kicsit drágább, 5 dollár. (ők vastagabbak :) )
Akit érdekel egy még működő droidos béta, keressen meg privátban.

[ Szerkesztve ]

(#8147) Kronus válasza gigafun (#8146) üzenetére


Kronus
tag

Szerintem valami egyszerű fülese mindenkinek van, ha más nem amit a telefonjához kapott :D (ha nem akkor valami hangforrással csak rendelkezik a gépe/notebookja)
A mikrofon nem lényeg, az is rengeteget jelent ha legalább hallja amit beszélünk. :)

(#8148) gigafun válasza Kronus (#8147) üzenetére


gigafun
senior tag

A kép beállításához elég, de egyéb esetben jól jön, ha beszélhet is.

[ Szerkesztve ]

(#8149) Kronus válasza gigafun (#8148) üzenetére


Kronus
tag

Természetesen, de most a szombati fotózásról volt szó. :)

(#8150) Dzsek válasza duvi (#8110) üzenetére


Dzsek
tag

Ha lesz időm és energiám, jelen leszek :) Festett ASP-vel vagyok :)

(#8128) rtitusz

Ez jó kérdés, bár annak az esélye, hogy (csillagászatilag) ilyen rövid időn belül bármelyik csillag felrobbanjon a Galaxisunkban, kevés az esély. A széles körben is ismert Éta Carinae pl. évmilliók múlva pusztul csak el.

"Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belőle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény visszanéz rád." - Friedrich Nietzsche

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.