Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) orientcx válasza duvi (#9150) üzenetére


orientcx
őstag

Bocs, ezt már tegnap meg akartam kérdezni, csak kiment a fejemből. A CG lapján azt írták, hogy a top 5% az 6 milla, de amikor vége volt, 8-at adtak, és annyit is írtak(ez nem reklamáció akar lenni, amiben felháborodottan vissza szeretném utalni az összeget, csak nem értem)
Ez más CG-nál is így van? Mert én itt szálltam be ilyenbe először.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9152) VitoSagi


VitoSagi
tag

No Munfayl hozta a formáját újra. 2 óra alatt kb 3 millió Cr bounty. Ezt már szeretem. Megyek is végre lecserélem a Vipert egy Vulturera. Meg van a kezdő részlet a többit felveszem devizahitelre. :)

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9153) gigafun válasza orientcx (#9151) üzenetére


gigafun
senior tag

Szerintem Tier3-ban volt 6 milla, a végén(Tier4-ben) felugrott 8-ra.

(#9154) gigafun válasza VitoSagi (#9152) üzenetére


gigafun
senior tag

Csak vigyázz, hogy ne Altairi dollár-alapú hitelt vegyél fel, mert azzal nagyon megszívatnak. Nagyon instabil deviza, amiatt nem is használják galaxis-szerte, csak banki trükközésre. :D

(#9155) VitoSagi válasza gigafun (#9154) üzenetére


VitoSagi
tag

Végül sikerült kp elhozni egy fapados bemutató darabot. Nincs benne tempomat meg egyéb úri huncutságok de sikerült belealkudni 2 db C3 Gimballed Beam Laser fegyvert szóval nem rossz. :D

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9156) duvi válasza orientcx (#9151) üzenetére


duvi
nagyúr

Ha összejön a CG cél (főleg ha határidő előtt), tehát idő előtt elérjük a max Tiert, akkor "prémiumot" kapunk :K

(#9155) VitoSagi
Gratula a keselyűdhöz! :) Arra vigyázz, hogy a kis PP miatt nem nagyon lehet 3-as beam lézert használni! Maximum 3E/G pulse lézert bírja el, ha kiegyensúlyozott hajót szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#9157) baphomet válasza VitoSagi (#9155) üzenetére


baphomet
senior tag

Ahogy duvi is írta, a 2 C3-as beam-hez túl sok más mindent kell beáldozni. Jöhetne a hajó gyárilag fixen szerelt pulse-okkal, másnak nem nagyon van értelme szerintem.
Ezt a setupot használom/javaslom. (Külön felhívnám a figyelmet az energiamenedzsmentre, egyetlen milliwattnyi kakaót sem hagy ez a felállás veszendőbe menni. :C )

[ Szerkesztve ]

(#9158) VitoSagi


VitoSagi
tag

Baphomet és Duvi köszönöm. Egyelőre próba alatt van hiszen nem volt pénzem felszerelni a hajót. A PP látom én is hogy szűk lesz. Amint lesz lehetőség fejleszteni a csónakot úgyis lerontom a fegyvereket. Azért ez teljesen más világ mint a Viper. El sem tudom képzelni milyen egy jó FDL vagy egy Python. :)

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9159) VitoSagi válasza duvi (#9156) üzenetére


VitoSagi
tag

Esetleg burst laser? A pulse nekem valamiért nem szimpatikus. Ehh meg kell szoknom gondolom. A gimballed viszont must have, egyszerűen nem tudok a fixekkel pontosan és hatékonyan gyilkolni.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9160) duvi válasza baphomet (#9157) üzenetére


duvi
nagyúr

Ajánlok egy kiegyensúlyozott Vulture configot, amivel utazni és harcolni is lehet. Én is kicsavartam az utolsó duracell nyuszit is belőle ;]

(#9161) VitoSagi válasza baphomet (#9157) üzenetére


VitoSagi
tag

Jónak tűnik. Mivel most gagyibb cuccok vannak fent még elbír a beamekkel a pp. Mondjuk thruster is csak D nálam és azzal sem vészes lehet azt nem cserélem A-ra. Akkor marad onnan némi energia.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9162) VitoSagi válasza duvi (#9160) üzenetére


VitoSagi
tag

Az a helyzet hogy chaffot és scb-t nem használok mert mindig elfelejtkezem róluk a harc hevében. :D Este majd otthonról felteszem én is a konfigomat aztán segíthettek fejleszteni. Most mondjuk nincs sok Cr a számlámon. :)

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9163) baphomet válasza VitoSagi (#9159) üzenetére


baphomet
senior tag

Alig fogyaszt kevesebbet, mint a beam, azt is nehézkes felpakolni egy Vulture-re. Nem kell a pulse-tól megijedni. Csalóka a beam-mel szembeni kisebb sebzése, mert a beam nem sebez annyival többet, mint amennyivel jobban melegszik. Több melegedési/visszahűlési ciklussal számolva a pulse sebzés/perc értéke jobb, mint a burst vagy beam lézereké.

(#9164) #24909056 válasza VitoSagi (#9162) üzenetére


#24909056
törölt tag

én jelenleg [ezt] használom és ez kb 10mill-ból kijön.

nem mondom h nem kellet kompromisszumokat kötnöm vele, de mivel csóró vagyok így az "olcsón, jót" elv vezérelt ;)

[ Szerkesztve ]

(#9165) baphomet válasza VitoSagi (#9161) üzenetére


baphomet
senior tag

Igen azt már írta itt valaki, hogy gyengébb thruster-rel sem lesz kevésbé mozgékony a Vulture, nem feltétlenül van szükség A-sra belőle. Én a Clipperes múltam (Amire azóta is büszke vagyok! :) ) miatt tettem fel, a minél nagyobb végsebességért.

(#9166) VitoSagi válasza #24909056 (#9164) üzenetére


VitoSagi
tag

Phyber ezzel te sem utazol messzire. :D Költségvetés szempontból viszont teljesen jó.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9167) VitoSagi válasza baphomet (#9165) üzenetére


VitoSagi
tag

Top sebesség nem szempont, nem én fogok menekülni. Tyson sem a futó tempója miatt volt híres. :D Viccet félretéve a manőver képessége fontosabb nekem mint a sebesség. Meg üssön akkorát mint az ipari áram. ;)

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9168) VitoSagi válasza baphomet (#9163) üzenetére


VitoSagi
tag

Ki fogom próbálni mindenképp. Köszi a tippet neked is. ;)

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9169) baphomet válasza VitoSagi (#9167) üzenetére


baphomet
senior tag

Egy tökéletes bátor Sir Robin manőver bemutatásának képessége azért nem hátrány, de a magas végsebesség az utolérés során jön jól igazán. Ezt az Cobra pilóta is tanúsíthatja, aki a minap megpróbálta összeakasztani a bajszát velem a Munfayl-i RES-ben. ;]

(#9170) #24909056 válasza VitoSagi (#9166) üzenetére


#24909056
törölt tag

hát nem nagyon.. de nem is ezért tartom a Vulture-t ;)

(#9171) rtitusz válasza baphomet (#9169) üzenetére


rtitusz
őstag

Imádom, hogy az FDL-nek az A6-os PD-vel folyamatosan lehet nyomni a boostot, és ezzel 400+ végsebességgel bárkit utolérek másodpercek alatt.

(#9172) VitoSagi válasza baphomet (#9169) üzenetére


VitoSagi
tag

Munfayli vagy te is? Milyen néven talállak meg?

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9173) VitoSagi válasza rtitusz (#9171) üzenetére


VitoSagi
tag

Az FDL olyan mint egy sportkocsi. :) A 4 medium hp ér annyit mint 2 large (Vulture)? Tudom van huge is de úgy tudom az elég korlátozott.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9174) VitoSagi válasza #24909056 (#9170) üzenetére


VitoSagi
tag

Persze csak ha máshol van dolgod mint ahol parkolsz jöhet a tréler. :D

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9175) rtitusz válasza VitoSagi (#9173) üzenetére


rtitusz
őstag

Ha sportkocsihoz kéne hasonlítanom, akkor azt mondanám, hogy olyan mint egy Mercedes SLS AMG Black, nagyon menő, jópofa, megy mint állat, és mindenkinek oda tud csapni, a motorhoz képest parányi a benzintank, ráadásul egy aszteroida mezőben boostolva olyan mint az SLS padlógázzal a kanyarban, úgy érzed, hogy a kocsi/hajó meg akar ölni. A Vulture olyan, mint egy 2.5 literes 10 éves Honda Civic, nem olyan gyors, nem olyan menő, nem tud akkorát odacsapni, de néha sokkal nagyobb élvezet azt vezetni, mert olyan mint egy kis mérgezett egér.

A Vulure-t soha nem fogom eladni, azonban az FDL-ben nem vagyok annyira biztos. A 4 medium sebzése kicsit nagyobb mint a 2 large-é, azonban a hülye elhelyezés miatt legtöbbször csak 3 lő egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#9176) #24909056 válasza VitoSagi (#9174) üzenetére


#24909056
törölt tag

nem mondtam hogy tökéletes a config :D

(#9177) duvi válasza VitoSagi (#9174) üzenetére


duvi
nagyúr

PH fórumon van egy 5 percen belüli szerkesztés szabály. Amíg él a Szerkesztés link, addig plz. azt a hozzászólást egészítsd ki újabbakkal, hogy ne legyenek folyamatosan percenkénti hozzászólásaid. ;) Szerkesztés példa.

(#9178) baphomet válasza VitoSagi (#9172) üzenetére


baphomet
senior tag

Igen, hacsak máshová nem szólít a kötelesség, akkor oda szoktam átugrani én is. CMDR Long John Silver.

(#9179) VitoSagi válasza duvi (#9177) üzenetére


VitoSagi
tag

Igyekszem majd odafigyelni. Csak a baj van velem. :D Mentséget jelent talán h munkaidőben telóról igyekszem néha fórumozni emiatt néha slendrián vagyok. Elnézést miatta.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9180) Zsooodammit válasza orientcx (#9128) üzenetére


Zsooodammit
csendes tag

Nekem majdnem sikerült, az új CG helyszínén.

Wanted lettem (azt mondjuk én se értem, hogy miért kell nekem is azonosítanom egy hajót, amit jól láthatóan lő az összes zöld rendőr a RESben), de leszálltam gond nélkül, viszont elfelejtettem kifizetni. Megyek kifelé, de közben már látom, hogy elfelejtettem, na, gondoltam, ez gyors forduló lesz, kiérek, ujjam már a Request docking opciót keresi, azonnal klikk ahogy lehet, meg is kapom dokkhelyet, de még azelőtt hogy beérek leszkennel egy túlbuzgó járőr, piros üzenetek lepik el a képernyőm, dokkolás joga visszavonva miközben én már félig benn vagyok, plusz még az állomás is a likvidálandók listájára tett. Azóta is minden nap gyújtok egy gyertyát a shield boosterek védőszentjének! Ha egy lomhább hajóban ülök és nem Vultureben, nem biztos, hogy időben kikeveredek onnan, azért az állomásnak van egy kis tűzereje.

Vulture téma: C3 beam + cannon. Lehet, hogy nem így a leghatékonyabb, de egy beamet szinte a végtelenségig rajta lehet tartani az ellenen, kisebb hajók ellen, vagy ha más is lövi a delikvenst nem is kell más, cannont jóformán csak akkor használom ha sietni kell, mert pl az a három elite konda lehetne inkább kettő minél hamarabb, vagy mert hirtelen 3-4 zsírosabb falat is feltűnt a RESben, és az nem járja, hogy a rendőrök lefaragják a dropshipet, míg én a kígyókkal szórakozok.

Cannon vs PP => BigBadaBumm.

Battlelog: Zsooodammit Xbox360/Elite: Zsooo

(#9181) raymi16


raymi16
tag

Srácok, van olyan akit esetleg érdekelne Hotas? Nekem nem jött be, úgyhogy ha van itt lelkes Elite tag, akkor szívesen egyezkednék Vele, mielőtt feladnám hírdetésben. :U

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#9182) ooooobi válasza raymi16 (#9181) üzenetére


ooooobi
senior tag

Én most akarok venni egyet, de nem azért írok mert átvenném. Ahhoz túl messze lakom Magyarországtól. Mindenki ajánlja, hogy sokkal jobb a játékélmény vele. Neked miért nem jött be? Egér+Bill kombóról akarok váltani. Felfedezéshez, transzporthoz elég volt de harchoz már kányelmetlen kicsit.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#9183) raymi16 válasza ooooobi (#9182) üzenetére


raymi16
tag

Ez csak egyéni vélemény, de nem tudok beállítani mindent rá a kevés gomb miatt, és én meg ilyen csetepatéközben bányászok majd elindulok felfedezni, ennyit kiosztani meg nem lehet rá sajna, és valamiért mindig a billentyűzethez kell nyúljak, ami nem a legkényelmesebb. A játékélmény tényleg nagyon szuper vele, először legalábbis nekem is nagyon tetszett, de hosszabb távon rájöttem, hogy nem az én területem, a bill. + egérrel is bőven el tudok vele szamurájkodni. :U Valszeg én vagyok túl béna, de hát nem fekszik sehogy se, ezért is gondoltam erre, hogy ha valakit érdekelne, akkor bizniszelek vele! :))

Senki se nem csinál semmit se nem, senkinek se nem!

(#9184) gigafun válasza raymi16 (#9183) üzenetére


gigafun
senior tag

Küldtem PÜ-t.

(#9185) Htibimor


Htibimor
senior tag

Vettem egy Vulture-t! :C :C :C Most benzinre gyűjtök! :O Szóval sokat kell még a viper-rel vadásznom a jobb cuccokért.

Core i52500k@4,5, 16gb ddr3/1600, 2x128gb Corsair SSD, 500 gb Samsung SSD, ASUS GTX970 STRIX 4GB, Corsair GS600 táp, LG 27EA73LM-P

(#9186) VitoSagi válasza Htibimor (#9185) üzenetére


VitoSagi
tag

Gratula, jó kis dög ez a Keselyű! :C :C :C

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9187) rtitusz


rtitusz
őstag

[CG] Waging War (BV PHOENICIS -Aoki Docks)

[ Szerkesztve ]

(#9188) baphomet válasza rtitusz (#9187) üzenetére


baphomet
senior tag

Jó egészséget Császár Úr Őfenségének és Patreus szenátornak! Áldassék az Ő pénztárcájuk!

Reméljük a két tier ellenére vastag lesz a végén az a boríték. Perpill félmillió a top40%-hoz elég.

(#9189) VitoSagi válasza baphomet (#9188) üzenetére


VitoSagi
tag

Valami azt súgja ez a CG sem fog a határidő végéig kitartani.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9190) ooooobi válasza rtitusz (#9187) üzenetére


ooooobi
senior tag

Felvettem ezt a küldetést, hova kell menni vadászni?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#9191) Hrigh_77 válasza ooooobi (#9190) üzenetére


Hrigh_77
tag

Bármelyik helyi conflict zone

(#9192) duvi válasza ooooobi (#9190) üzenetére


duvi
nagyúr

System: BV Phoenicis
Station: Aoki Dock
Objective: Submit combat bonds to the Conservatives of BV Phoenicis at Aoki Dock
How: Kill Friends of Kui Hsien in conflict zones in BV Phoenicis and Kui Hsien
Ends: 27 Apr 3301 19:00

Current Contributors: 866
Current Global Progress: 243,000,000 Credits Earned
Current Reward Tier: Tier 0
Current Global Reward: None

Current Participation Rewards:
Single Top Commander: None
Top 5%: None
Top 15%: None
Top 40%: None
Top 70%: None
Top 100%: None

(#9193) orientcx


orientcx
őstag

Imádom nyomtatásban látni magam. Jó, jó, tudom, hogy a tiszavirág ehhez képest egy örökzöld(rovar), és persze azzal is tisztában vagyok, hogy ez a bugris Fed szájhősködés elmondhatatlanul szánalmas, de mégis mire számítottatok egy bugris Fed szájhőstől?
-

-
csak lenne napi pár órám játszani... :(((

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9194) baphomet válasza orientcx (#9193) üzenetére


baphomet
senior tag

Szép munka egy bugris Fed szájhőstől. :C
A végén még meglesz jutalomként valamelyik császárleány keze, és hozzá nászajándékul a birodalmi clipperflotta.

Egyébként, és ezt így hogy? Mennyi idő alatt? :F Tegnap éjjel a két a nyamvadt low intensity zónában, a fél millióhoz kellett olyan másfél óra. Már arra gondoltam, hogy választok inkább valami fakultatív wellnessprogramot a rendszer valamelyik RES-ének egyikében.

(#9195) VitoSagi válasza baphomet (#9194) üzenetére


VitoSagi
tag

Combat bond hajónként 3000 Cr még mindig? Mérettől függetlenül? Mert akkor ez tengernyi hulladékot jelent :D Nem is érdemes nagy hajókat lőni csak Eagle kalibert abból óránként elfogyhat gondolom 1-200 darab.:D

[ Szerkesztve ]

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9196) rtitusz válasza VitoSagi (#9195) üzenetére


rtitusz
őstag

Turbózva lett az is az 1.2-ben. 2k-tól 36k-ig vannak a tarifák. Konda a teteje, Condor az alja.

(#9197) orientcx válasza baphomet (#9194) üzenetére


orientcx
őstag

Úgy lehet, hogy ez a jól felépített Python hihetetlenül masszív, és egyszersmind pusztító. Ha az ember ügyesen kombinálja a FAOFF-ot a hátramenettel, és az oldal, meg fel-le thrusterekkel, akkor jól manőverezhető is(ezekre most kezdek ráérezni, hát mit mondjak, van még hova fejlődni, de azért érezhető a javulás). Egy-egy kör(mire a SC és a cannon lemerül), az kb másfél-két óra, és szerencsétől függően 1,2-1,8 Misike(bár kullogtam már vissza a terminálhoz kb 20 perc után is, csúnyán bevert orral, és jelentős üvegkárral, 160k Cr "haszonnal")
Viszont sajnos nem tudok folyamatosan játszani, így pedig nemigen lehet tartani a lépést. Most tettem mégegy kört, és 6 milla felett járok. Ez elvileg jelenleg megint a 4. hely lenne, de mire frissítik, addigra megint le fogok maradni.
-
VitoSagi - Egy konda 36k, egy Python 26, egy Asp 14(lejjebb nemigen tudom, mert nem foglalkozom velük, kivéve, ha valamelyik kis gyökér rámmászik. De akkor golyópörkölés :K

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#9198) VitoSagi válasza orientcx (#9197) üzenetére


VitoSagi
tag

Köszi, nem tudtam róla. Érdemes még csatlakozni ehhez a bulihoz vagy már közel a vége? Tudnál esetleg egy képet feltenni hol tart a CG? Este lehet megindulok szerencsét próbálni.

ED:H - CMDR Vito Stark - Dangerous / Entrepreneur / Pathfinder

(#9199) Hrigh_77 válasza VitoSagi (#9198) üzenetére


Hrigh_77
tag

1.1 Milliárd leadott combat bond mellett az első tier kb negyedénél van a csik. Szerintem indulj nyugodtan

(#9200) orientcx


orientcx
őstag

Baj van, vamzer van a csapatban! Valamelyikőtök eljuttatott rólam egy kompromittáló videót a galaktikus pilótaszövetségnek arról, hogy miket művelek a RES-eknél a szerencsétlen aszteroidákkal. Eddig csak szimplán dangerousnak, azaz veszélyesnek(ön és köz) tartottak, de amikor mindezt meglátták, azonnal úgy döntöttek, hogy haladéktalanul deadly-nek minősítenek, mondván, hogy ez az idióta bizony halálos. Elsősorban a saját hajójára. A szerencsétlen.
Ilyen lassan még egyet sem ugrottam, már kezdtem azt hinni, hogy valami fontos küldi, vagy hasonló nélkül nem adja, de az 5855-ik űrjármű szétbontása után csak meglett

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.