Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83151) genndy válasza Red_Bull (#83149) üzenetére


genndy
addikt

Szerintem nyugodtan megpróbálhatod simán átrakni, én kipróbáltam egy komplett új gépen egy meglévő, régi Win7-et és nem fosta össze magát, frissítette a drivereket és működött tovább. De ez is csak próba volt, kíváncsiságból. Amíg átmásolod az adatokat addig ki fogja bírni. ha mégse, mert annyira eltér a konfig, akkor linux.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#83152) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Okés, kösz a válaszokat, először én is linuxra gondoltam, de akkor megpróbálom hátha elindul így is a windows amíg átpakolom a cuccokat.

(#83153) TeebyKay válasza Borisz76 (#83138) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi usb-ről sikerült, viszont a hd sentinel nem talált semmit. Mi lehet akkor az oka az indulás utáni kékhalálnak? Össze omlott a rendszer? És az adataimat hogy tudnám lementeni akkor mielőtt újratelepítem?

[ Szerkesztve ]

(#83154) nucky30


nucky30
tag

Üdv!

Adott egy Sony 5.1-es házimozi. Kérdésem, hogy lehetséges e két darab mélyládát rákötni a lejátszóra, bírná az erősítő ? Gyári sub láda 3Ohm, plusz a másik Sony sub láda is 3Ohm lenne ....

Köszönöm előre is :R

(#83155) varmi2 válasza nucky30 (#83154) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az ha nem tévedek 5.2 lenne, ami értelmetlen. Nem véletlen senki nem forgalmaz ilyet.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83156) BMWLOWER válasza =HG= (#83145) üzenetére


BMWLOWER
újonc

Ujraraktam a windows 8at feltettem a legujabb drivert a gtx750hez annyit javult hogy most nem masodpercenkent hanem fel percenket "kapcsol ki" egy pillanatra a monitor. Tovabbi otletek? :(

(#83157) Vakegérke válasza varmi2 (#83155) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ettől még megteheti, méghozzá egy csatlakozóra, ha sorba, vagy párhuzamosan köti a ládákat. Az első esetben duplázódik, a második esetben feleződik az ellenállás.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#83158) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv,

Két partíciót eggyé lehet varázsolni adatvesztés nélkül, vagy teljességgel lehetetlen? Két partíció: rendszer, illetve adatok. Mivel már új merevlemezt használok rendszernek, ezért a másik merevlemez, amit eddig használtam másodlagos. Meg tudok-e spórolni több órányi másolást, vagy nem?

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#83159) Borisz76 válasza Ricardo128 (#83158) üzenetére


Borisz76
veterán

Win alatt talán a MiniTool Partition Wizard Free Edition 9 segíthet.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83160) Ricardo128 válasza Borisz76 (#83159) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm! :R
Esetleg valami használati utasítás? Vagy egyszerű a használata? Van egy-két beállítási lehetőség, ahogy elnézem. Nem akarom, hogy rossz vége legyen :DDD

gölmétcsül ©

(#83161) Borisz76 válasza Ricardo128 (#83160) üzenetére


Borisz76
veterán

Rossz hírem van.....

Gyorsan kipróbáltam egy üres 64GB-os pendrive-n , hogy meg lehet e csinálni.
Darabolni lehet vele....de az összefűzésnél kiírja, hogy ez a Free verzió nem támogatja.

Sajnos másik progit kell nézni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83162) Ricardo128 válasza Borisz76 (#83161) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Nem gond, akkor másolok, majd Defragelek. Ráérek. :U Köszönöm a segítséget! :R

gölmétcsül ©

(#83163) tzimash válasza Ricardo128 (#83140) üzenetére


tzimash
őstag

Nem :N Nem is tudtam, hogy kellene... kíváncsi vagyok segít-e.
Köszi.

(#83164) n-tek


n-tek
aktív tag

Sziasztok!
Van egy hangszóróm, ami bekapcsolt állapotban zúg, viszont nincs semmilyen kábel se beledugva, se gép, se a másik hangszóró. Ha beledugom a másik hangszórót, akkor az is "zenél". Nem hangos de hallható, hangerőszabályzásra a zúgó hang hangereje nem változik. Tippek javításra? Köszönöm.

Escape is Just the Begining

(#83165) Borisz76 válasza n-tek (#83164) üzenetére


Borisz76
veterán

Ilyesmi ? :
Ilyesmi ?

Ha igen akkor dobd ki és vegyél egy normálisat.

Hasonló de kicsit komolyabb :Teszt

Vagy ...ami a legjobb :
Külön erősítő ( AV vagy Sztereó ) + Hangfalak.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83166) n-tek válasza Borisz76 (#83165) üzenetére


n-tek
aktív tag

Pár éve igen, de ma már nem :D A rosszalkodó hangfal az egy genius sp-hf800

#83167: Akkor megkeresem a garancialapot és visszaviszem, kicseréltetem egy másikra

[ Szerkesztve ]

Escape is Just the Begining

(#83167) Borisz76 válasza n-tek (#83166) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez esetben szét kellene szedni és belenézni.

Ha nem értesz hozzá akkor vidd el szakemberhez.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83168) Borisz76 válasza n-tek (#83166) üzenetére


Borisz76
veterán

Ja....akkor a garis ügyintézés a legjobb.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83169) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

jobb helyet hirtelenjében nem találtam a kérdésemnek, ezért itt lövöm el:
telefonon videónézés (pl. youtube) mekkora adatforgalmat generál?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#83170) Borisz76 válasza Hintalow (#83169) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt leírnak néhány példát.

Az , hogy telefonnal, tablettel, PC-vel vagy éppen okos tévével netezel teljesen mind1 ebből a szempontból.
A forgalom az mindenhol forgalom...akár lassú akár gyors.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83171) VoidXs válasza Hintalow (#83169) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Felbontásfüggő, másodpercenként 100-500 kB.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#83172) cellpeti


cellpeti
veterán

a OneNote másnak sem szinkronizál? Illetve Evernote-t le lehet védeni jelszóval?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#83173) Shingen válasza Borisz76 (#83165) üzenetére


Shingen
addikt

Genius SP-HF2020

Ez a hangfalszett nem ajánlott, egyáltalán nem ajánlják a pc hangfal topicba.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#83174) Borisz76 válasza Shingen (#83173) üzenetére


Borisz76
veterán

Az lehet...nem ismerem és a topikot sem olvastam.

Viszont az biztos, ha valaki bármilyen műszaki cikket is akar venni akkor érdemes előtte informálódni / véleményt kérni....mert sok lehet a tanulópénz.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83175) Shingen válasza Borisz76 (#83174) üzenetére


Shingen
addikt

Persze azért van ez a forum lehessen informálódni. :)

風林火山

(#83176) philoxenia válasza Borisz76 (#83170) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem mindegy, a mobilneten a tabletre max. 720p videó jön csak, még ha egyébként nagyobb is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#83177) Borisz76 válasza philoxenia (#83176) üzenetére


Borisz76
veterán

Mert az nem kreál adatforgalmat :F

Amúgy sejtem, hogy hogyan is érted....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83178) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi alaplapon a pirossal bekeretezett CHIP kb. mekkora fizikai megütődést képes elviselni, (ha így rajt van az alaplapon mint a képen) anélkül, hogy semmi sérülés ne érje (pl forrasztás elengedi a CHIP-et stb.[link]

[ Szerkesztve ]

(#83179) TheProb válasza TheProb (#83096) üzenetére


TheProb
veterán

Ez ügyben valaki?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#83180) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Hogyan lehet megtudni hogy egy laptopban 2x512ram van vagy 1db 1gb-os? (szétszedés nélkül).
Bővítés miatt lenne fontos.

[ Szerkesztve ]

(#83181) philoxenia válasza seederking (#83180) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bios?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#83182) seederking válasza philoxenia (#83181) üzenetére


seederking
őstag

Jó ötlet. Már csak azon kell törnöm a fejem hogy telefonon keresztül ezt kikerestessem egy 40 éves nővel. Ráadásul a gép biosát sem ismerem :DDD De kösz a tippet.

(#83183) sgergi válasza seederking (#83182) üzenetére


sgergi
veterán

Megmondja az aida64 is, az kicsit felhasználóbarátabb.

[ Szerkesztve ]

(#83184) philoxenia válasza seederking (#83182) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Megkérdezed Tőle, hogy volt-e szervizben... Ha nem, megkeresed a típust...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#83185) =HG= válasza BMWLOWER (#83156) üzenetére


=HG=
addikt

:( Nem tom... Új telepítésnél nem illik csinálnia... Csökkentett módban is jelentkezett a hiba? Kábel ugyan az, mint a másik kártyánál ? Ha más nincs, akkor gariztatni kell...

(#83186) localhost


localhost
Közösségépítő

Kérdezd Aidát, ő tudja.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#83187) Taybore


Taybore
aktív tag

Sziasztok!
Találtam a szekrényben egy ASUS C-P2T PC100 feliratú izét. Olyan, mintha SLOT-A csatlakozója lenne. Mi lehet ez, és mire (volt) jó. Nyilván valami ezeréves cucc, csak érdekességképp kérdezem.
Szerk: egy rakat 8 lábú smd IC van rajta, egy rakat smd kondival vegyítve, kb 3 cm magas, 12,5 cm széles.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#83188) =HG= válasza Taybore (#83187) üzenetére


=HG=
addikt

(#83189) nightzone


nightzone
aktív tag

Sziasztok!

Google Operátorok-al szeretnék a Reddit adott topikjai között keresni adott szavakra, de nem kapok találatokat valamiért.
A link és url ez lenne amin belül keresni szeretnék: [link].
Ha mondjuk az "alarm" szóra akarok keresni, akkor hiába írok be bármilyen operátort, pl :

alarm site:www.reddit.com/r/android+androidappreview...(a fenti url szerint)

vagy

alarm intitle:www.reddit.com/r/android+androidappreview...(a fenti url szerint)

nem kapok találatokat. Ha ezen operátorokkal bármilyen egyéb különálló subreddit-en belül keresek akkor viszont működnek, de sajnos az nem elég.

Kérdésem az lenne hogy mi a gond a fenti link url-jével, vagy át lehet-e valahogy úgy alakítani hogy a link/url topikjaiban kereshetővé válljanak a szavak az említett operátorokkal? thx

[ Szerkesztve ]

(#83190) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!
Az ilyen VGA tápkábel átalakítónál, elég csak az egyik molex csatlakozót rákötni? Mert most így raktam bele, és megy vele a VGA (HD4850), azért mert a gépbe nincs több csak ez az 1..

Ez így maradhat vagy szerezzek be SATA tápkábel átalakítót?

[ Szerkesztve ]

(#83191) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Sorry a hülyeségért, valakinek szállt már el így az ÁNYK/ABEV?
Ügyfélkapun küldés nem működik, a logban ilyen van :

sun.security.validator.ValidatorException: PKIX path building failed: sun.security.provider.certpath.SunCertPathBuilderException: unable to find valid certification path to requested target

Mi a franc csinál ilyet? 8u akárhányas Java van fent...

Mutogatni való hater díszpinty

(#83192) varmi2 válasza Red_Bull (#83190) üzenetére


varmi2
nagyúr

Szerezz be egy sata átalakítót, mert így jobban meg van terhelve az az ág, illetve azok a vezetékek, mint, ahogy az tervezve van. Nem véletlen van rajta 2 molex csati.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83193) nábob


nábob
tag

A Glassdoor-on nagyobb magyar IT cégeknél (Prezi, LogMeIn, stb) software engineer állásra a megjelölt kb 400 000 - 650 000 fizetés vajon nettó vagy bruttó?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#83194) GGAllin


GGAllin
tag

Az hogy fordulhat elő, hogy egy frissen kibontott DVD-n max 4.39 giga szabad hely van. Valszeg a teljes mérete is ekkora..El kóklerkodtak valamit a gyárban? :D

bite it you scum !! ~GGA

(#83195) Borisz76 válasza GGAllin (#83194) üzenetére


Borisz76
veterán

Miért ronttoták volna el ?

4489 MB egy üred DVD5-ös lemez....ha jól emlékszem mert 5-6 éve nem is használok DVD lemezt.

DVD lemez méretek !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83196) Red_Bull válasza varmi2 (#83192) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Okés, akkor veszek ma egyet, de amúgy hogy lehet hogy működik így fél árammal? Terhelés alatt is próbáltam akkor is megy rendesen..

(#83197) spiritex válasza Borisz76 (#83195) üzenetére


spiritex
veterán

Egészen pontosan 4.700.000.000 : 1024 = 4.589.843 : 1024 = 4.482 MB.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#83198) Borisz76 válasza Red_Bull (#83196) üzenetére


Borisz76
veterán

PCI-E Power

6 tűs csatin 75 Watt
8 tűs csatin 150 Watt

Magából a PCI-E csatlakozóból ami az alaplapon van ..abból is kap a VGA 75 Wattot.

A HD 4850-es VGA nem egészen 150 Wattot fogyaszt.

Tehát az alaplapon át és a 8 tűs csatin át érkező áram elegendő a működéséhez.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#83199) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok.A következő a problémám.Van egy 16Gb.-s,Kingston Pendrivem.De,csak 14.6Gb-t hajlandó megformázni a Windows 8.1 a Lányom gépén.Nekem Windows XP Service Pack 3 van.A formázást FAT 32-ben engedi csak,de szeretném mind a 16Gb.-ot használni,vagyis NTFS-re leformázni.Van-e megoldás a problémámra?Linux-om nincs!!!Laci. :R

Soha többé ...

(#83200) hcl válasza hcl (#83191) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na megválaszolom, ÁNYK újraindítás, mert valamiért a Java certificate szolgáltatása hiányzott neki.

Mutogatni való hater díszpinty

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.