Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83901) mezis válasza jonnyjoker01 (#83899) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Távolítsd el a driverét és installáld újra.

mezis

(#83902) Shingen válasza mezis (#83900) üzenetére


Shingen
addikt

1. A"-n: DHCP tartomány kiolvasása. (Pl. 192.168.0.100 - 192.168.0.200)
LAN IP címének kiolvasása.(Pl. 192.168.0.1)
Ezeket a router beállításiban hol találom meg?

2 LAN IP címének beállítása. (Pl. 192.168.0.99)
DHCP = Off
Másodlagos routeren ezt hová kell beírni?

pl. itt ez a szimulátor merre találom ezeket, hová kell beállítanom? [link]

A szimulátorba látom az 1 pontba foglaltakat, de ha kiolvastam, akkor azokat a B routerbe hová állítsam be

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#83903) mezis válasza Shingen (#83902) üzenetére


mezis
nagyúr

2. Network - LAN. A DHCP is ott van "kéznél" (Disable)

1. Típusfüggő, ugyanúgy, mint a 2. routernél. Nem lehet nagyon elrejtve.

De először az 1. router, mert amikor a 2.-n a DHCP-t lekapcsolod, komplikáltabb lehet a bejelentkezés.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#83904) Shingen válasza mezis (#83903) üzenetére


Shingen
addikt

A szimulátorból kimentettem azokat a részeket amiket írtál, de nem értem milyen adatokat szedjem ki.
1.
A"-n: DHCP tartomány kiolvasása. (Pl. 192.168.0.100 - 192.168.0.200)
LAN IP címének kiolvasása.(Pl. 192.168.0.1)

2.
LAN IP címének beállítása. (Pl. 192.168.0.99)
DHCP = Off

Most akkor hogy is van?
Mivel még sosem csináltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#83905) jonnyjoker01 válasza mezis (#83901) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szia!

Megtettem, még mindig fennál a probléma. :O

Üdv. Johnny

(#83906) mezis válasza Shingen (#83904) üzenetére


mezis
nagyúr

Van egy "A" routered. Annak beállításáról eddig semmit sem tudunk. (Típusa, LAN IP címe, DHCP tartománya.)

mezis

(#83907) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Korabban feltettem egy OpenWrt Barrier Breaker 14.07-et a routeremre mondvan koltozes utan mar csak uzebe kell helyezni, pppoe, Wi-Fi es mehet is a moka.

Tegnap szepen meg is csinaltam, mukodik is minden rendesen kiveve a Battle.net domain. Az EU bejon, de ha meg akarok nezni egy amcsi arc profiljat (pl) vagy szimplan csak a blizzard.com-ot, "The connection was reset"-et kapok.

Mi lehet a gond? Mint azt irtam a pppoe es SSID-on (no es a belso oran) kivul az eg vilagon semmit nem alitottam at rajta.

Model: TP-Link TL-WR841ND v8
Firmware Version: OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530)
Kernel Version: 3.10.49

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#83908) Shingen válasza mezis (#83906) üzenetére


Shingen
addikt

Azt a linkelt szimulátorba hol találom?

szimulátorból kiszedtem erre gondoltál a Status menüpontnál?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#83909) mezis válasza jonnyjoker01 (#83905) üzenetére


mezis
nagyúr

Még egy sw. kísérlet: pl. egy Ubuntu Linux-ot elindítasz DVD-ről. Ha azzal sem megy, próbálj másik hw-t.
(Lehet még próbálkozni "távolabbi" slot-tal.)

mezis

(#83910) mezis válasza Shingen (#83908) üzenetére


mezis
nagyúr

Sehol. Mert ez a "B" routered szimulátora.

mezis

(#83911) jonnyjoker01 válasza mezis (#83909) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Sikerült; letöröltem a drivert és anélkül, hogy újratelepítettem volna, van net :F

Üdv. Johnny

(#83912) Shingen válasza mezis (#83910) üzenetére


Shingen
addikt

Itt van egy asus szimulátor az A routernak [link]

Légy oly kedves ezeknek a simulátoroknak adataival mutasd be nekem mit hová kell állítanom, és légy szíves ird le melyik menüpontba találom azokat az értékeket.

風林火山

(#83913) mezis válasza Shingen (#83912) üzenetére


mezis
nagyúr

Azt írtad, hogy az 1. routered csak vezetékes. Ez meg egy kétsávos vezeték nélküli. Biztos, hogy ez a típus ?
Továbbá lehet, be kell jelentkezned az 1. router beállító menüjébe, ha a DHCP tartomány nem hagy szabad IP címet a "B" routerednek. Fog ez sikerülni ?

mezis

(#83914) mezis válasza Shingen (#83912) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem tudsz bejelentkezni az 1. routerhez, akkor marad a WAN portos csatlakozás.
Network - WAN - Dynamic IP.

Ezután megnézed a 2. router Status-ában, hogy milyen IP címet kapott és a LAN IP tartományt átállítod egy másik alhálóba. Ha így van, tedd ki a Status-t, egyszerűbb lesz úgy a konkrét leírás.

mezis

(#83915) Storms


Storms
őstag

üdv

Lehet, hogy hülye kérdés, de attól lehet valami baja RAM-nak amit ma vettem (doboz nélkül , 2x1GB DDR3), hogy egy bőr telefontokba tettem bele amig hazaértem,(más nem volt nálam) és beleraktam a nadrágzsebembe? Ahogy lép az ember nem tud meghajolni és igy hibás lesz? :F :B

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#83916) varmi2 válasza Storms (#83915) üzenetére


varmi2
nagyúr

De, meghajolhat a nyák, és elpattanhatnak a forrasztások, illetve feltöltödhet, a surlódástól, amibe tetted, és kisülhet az ic-nél, és azt károsíthatja azokat.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83917) Storms válasza varmi2 (#83916) üzenetére


Storms
őstag

Ilyen könnyen elpattanhatnak a forrasztások? :) Dupla telótokba volt, nem hiszem hogy baja lett :) Más is rakott már biztos zsebbe ramot :D

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#83918) spanglee001 válasza Storms (#83917) üzenetére


spanglee001
addikt

szerintem zsebbe senki nem rakott még ramot. :DDD

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#83919) mezis válasza Storms (#83917) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy megfelelő az a RAM az alaplaphoz ? (Feszültség és időzítések.)

Típusjelzés alapján honlapon fellelhetők ezek az információk.

mezis

(#83920) freaghill válasza freaghill (#83896) üzenetére


freaghill
őstag

Valaki tudja ennek az oldalnak a címét? :)

(#83921) Shingen válasza mezis (#83914) üzenetére


Shingen
addikt

ha legközelebb gépnél leszek akkor írok!

風林火山

(#83922) Cece04 válasza HoaryFox (#83841) üzenetére


Cece04
tag

Nem volt egyértelmű, ahogy írtam :)
A céges laptopot szerettem volna összekötni az otthoni laptoppal.
De aztán végül találtam egy monitort, úgyhogy megoldódott :)

Köszi:)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#83923) varmi2 válasza Cece04 (#83922) üzenetére


varmi2
nagyúr

Jó, hogy nem pörögtél a dolgon, hisz azt nem lehet. Két laptop nem köthető össze, úgy, hogy az egyik csak monitorként használva. Ez így lehetetlen.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#83924) genndy válasza freaghill (#83920) üzenetére


genndy
addikt

Kommentekben benne van: Draw My Thing

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#83925) Lenry


Lenry
félisten

XP-s probléma, de ez a topik talán jobban pörög

láttatok-e már olyat, hogy a vágólap egyszerűen ignorálja az ékezetes karaktereket?
ha lemásolom azt, hogy tükör, abból beillesztéskor már csak annyi marad, hogy tkr

mi okozhatja ezt és mit lehetne vele kezdeni?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#83926) aftercooler


aftercooler
aktív tag

Sziasztok!

Ez milyen kezelőfelület, vagy Op rendszer?
Ez linux vagy delphi, vagy mi ez?

[link]
[link]

Köszi!!

Ui.: Már megvan, Kubuntu. :)

[ Szerkesztve ]

(#83927) genndy válasza Lenry (#83925) üzenetére


genndy
addikt

Nem véletlenül pdf-ből próbálkozol? Annál tipikus.
Egyébként akkor valami kódlap-probléma szerintem, megoldásáról fogalmam sincs :(

aftercooler: sima Kubuntu, nem? A felszín az biztos hogy KDE, jellegzetes a K-s fogaskereke.

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#83928) desert_camo


desert_camo
tag

Sziasztok!

Van nekem egy ilyenem. (Wellgate 3804a) Puttyal szeretném távolról managelni, de fogalmam sincs mi az eszköz IP címe. RS232 jelenleg nincs (anya-anya kell hozzá), ezért gondoltam lehetne rj45el. Hogy tudom kideríteni mi az eszköz ip címe, vagy legalább a maskja? Reset gomb nincs az eszközön :(

Köszönöm előre is!

desert_camo

(#83929) Lenry válasza genndy (#83927) üzenetére


Lenry
félisten

nem, sajnos teljesen rendszerszintű, bárhonnan bárhova másolva ez az eredmény

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#83930) Lenry válasza desert_camo (#83928) üzenetére


Lenry
félisten

ha van hozzáférésed a routeredhez, akkor abban általában le lehet kérni a DHCP-n kiosztott IP címek listáját.
ha nincs hozzáférésed, vagy nem DHCP-n szerezte az eszköz az IP címét, akkor ajánlom a NetScan nevű programot, ebben meg tudsz adni egy IP-cím tartományt, amit végigszkennel és kilistázza a talált eszközöket.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#83931) mezis válasza aftercooler (#83926) üzenetére


mezis
nagyúr

Linux konqueror.
A Delphi egy programozási nyelv.

Üdv.!

mezis

(#83932) aftercooler válasza mezis (#83931) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok, köszi.
És ezt windows mellett tudnám használni, pl egy pentdrive- ra telepíteni?(mármint a linux-ot)

[ Szerkesztve ]

(#83933) desert_camo válasza Lenry (#83930) üzenetére


desert_camo
tag

a DHCP kliensek között nincs a routernél, így biztosan statikus címe van. Időközben találtam egy ipscan nevű programot. Átpásztáztam a 192.168.0.0-tól egészen a 192.168.255.255-ig, de csak a routert, valamint a gépet találta meg, ahonnan a keresést végeztem. Ha router LAN hálózatának nem egyezik a maszkja, akkor lehetséges, hogy nem találja meg? (pl a LAN 255.255.255.0, a wellgate 3804a pedig pl..255.255.0.0, vagy bármi más..) Ja és még 1 hülye kérdés. az eszköz, aminek ki akarom deríteni az ip címét, rendelkezik egy wan és egy lan porttal (na meg 4db rj11-el). Melyikkel kell rácsatlakoznom a router egyik lan portjára? Lan vagy Wan? Köszönöm az eddigi segítséged is!

desert_camo

(#83934) genndy válasza aftercooler (#83932) üzenetére


genndy
addikt

Igen. Ubuntu/Kubuntu oldalán nézz körbe, van magyar is. Live CD/DVD biztosan van, de lehet hogy már a pendrive-os dolgot is megoldották (régen néztem Linuxot). Játékok nem mennek rajta, vagy csak nagyon nehezen.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#83935) mezis válasza aftercooler (#83932) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Futtatható akár az installáló DVD-ről is.
A legjobb a Win installálásakor hagyni 10 - 30 GByte-os particiót üresen és a Win után installálni a Linux-ot. Ekkor lesz egy boot menü, ahol válaszható a futtani kívánt op. rendszer.
(Lehet virtuális box-ban is futtatni, de ahhoz erős PC, sok RAM is kell.)

(Gyenge grafikához Xubuntu. Az LTE verzió a hosszabb idejű támogatást élvez.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#83936) PC4200 válasza PC4200 (#83897) üzenetére


PC4200
tag

valaki erre?

CSAK a puffin :)

(#83937) aftercooler válasza genndy (#83934) üzenetére


aftercooler
aktív tag

Ok, köszi nektek!

(#83938) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szeretném lecserélni a házban a két ősrégi vezetékes és zsinóros telefont valami drótnélküli darabra, hogy a házban bárhol kényelmesen lehessen vele akár mászkálni is.
Ezt néztem, de ha van jobb alternatíva, vagy ajánlott márka-típus szívesen meghallgatom! Az egészre legfeljebb 15-16k szánnék, többet semmiképp.
Előre is köszi! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#83939) Vakegérke válasza flymi (#83938) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem itt nézz körül.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#83940) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Ha winhttrack-el tükrözök egy oldalt akkor az mennyire lesz jól használható egy androidos telefonra felmásolva?

(#83941) Ricardo128


Ricardo128
aktív tag

Üdv

Ez alkalmas internet elosztásra? Jön a net egy kábelen és kettéosztja? Kell a gépnek, meg az IPTV beltérinek. Szakszerűbben feltéve a kérdést; alkalmas a linkelt eszköz Switch helyettesítésére?

Előre is köszönöm! :R

gölmétcsül ©

(#83942) Lompos48 válasza Ricardo128 (#83941) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Melyik eszköz? :F

(#83943) Ricardo128 válasza Lompos48 (#83942) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Fail! :DD
Bocsánat!

Ez :U

gölmétcsül ©

(#83944) #65675776 válasza Ricardo128 (#83943) üzenetére


#65675776
törölt tag

Switch-et nem lehet vele helyettesíteni. Nagyon maximum hub-ot, de azt sem igazán érdemes.

(#83945) Lompos48 válasza Ricardo128 (#83943) üzenetére


Lompos48
nagyúr

TV műsorokat nem visz át, internethez pedig azért nem felel meg, mert ha a TV-vel is ki akarsz jutni a hálóra, akkor 2 eszközhöz már egy routerre van szükséged. Ez maximum hosszabbításra jó.

(#83946) Ricardo128 válasza #65675776 (#83944) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Köszönöm mindkettőtöknek, akkor marad a fúrás. :DDD

gölmétcsül ©

(#83947) Put2


Put2
tag

Sziasztok!
Olyan dologban kérném a segítséget, h van 1 samsung Xpress c410w-s nyomtatom, színes lézer, kezd kifogyni a toner, namármost találtam hozzá töltőport, mind a 4 színhez, plusz betöltő tölcsért. Ami megál kb 7500 ft-ba, Most jön a csavar :) nincs hozzá Chip, amit találtam az darabja kb 3500ft körül mozog.. Szóval olcsobb lenne a por, mint maga a chip, meg van olyan opció is, h 1 kilós tonerport lehet venni, darabját 15k ért, Ami majdnem 1 életre szól :) az új és az utángyártot toner is kb 60e ft körül lenne.. (mind a 4 szín). Ami nem olcsó... Szóval a kérdésem az lenne, h nem lehet-e valahogy ezeket a chipeket szoftveres uton, vagy valahogy lereszetelni? Találtam 1 ilyent is az Ebay-en. Ha valaki ért hozzá, megtudná mondani, h ez az Ebeyes fix-reset chip valós? Működhet ez? Vagy csak valami átverés? És hogyan kell használni?

[ Szerkesztve ]

(#83948) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

A Twitchen a chaten miért nem tudom a nevem színét változtatni? Rámegyek a kis fogaskerékre, de hiába nyomom át másik színre, nem reagál. Próbáltam ie és chrome alaól is és az adoba flasht is újra telepítettem, de semmi. Ötlet?

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#83949) kizio


kizio
csendes tag

Sziasztok !

Olyan problémám akadt, hogy a monitorom közepén vízszintesen megcsúszik a kép ha bármilyen mozgás megy át rajta(videó,ikon áthúzás szóval minden). VGA ra gyanakodok(Sapphire 7770 HD), más ötletem nincsen.Szeretnélek megkérni titeket hogy a helyes topikba irányítsatok és ha tudtuk valamit erről a hibáról kérlek osszátok meg velem, előre is köszönet.
Kép:

(#83950) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Sziasztok!

Egy IPTV bekötéséhez milyen "feltételeknek" kell, hogy teljesüljenek?
Értem itt arra, hogy a T-home azt mondta nekünk, hogy nem tudják bekötni hozzánk. És ennyit mondtak.
A mi részünkről számlák mindig be vannak fizetve, nincs késés vagy tartozás, 4 éve náluk vagyunk.
Parabolán jön a tévé, de ha beborul egy picit vagy esik az eső akkor már nincs bejövő jel, és ezen szeretnénk változtatni, mivel a problémát jeleztük nekik, de semmit nem tesznek ellene. Ezért gondoltunk az iptv-re.

Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.