Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59151) nubreed válasza pacsika (#59148) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi de van egy olyan sejtésem, hogy ha ezt így csinálom ahogy a linken le van írva, akkor csak eltűnik a Windows xp mint választható oprendszer, de attól még a bootoláshoz szükséges fontos bejegyzések ott maradnak azon a partíción ahol az XP van. Ha netán formatálnám ezt a particiót akkor már Windows 7-be se tunék bebootolni szvsz. Tehát hogy kell megoldani mindezt úgy, hogy a bootoláshoz szükséges bejegyzések egyúttal átkerüljenek arra a partícióra, amelyiken a Windows 7 van, hogy biztonsággal bebootoljon akkor is ha formázom az xp-s particiót?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59152) pacsika válasza nubreed (#59151) üzenetére


pacsika
csendes tag

Szerintem, ha átklónozod a másik partícióra, akkor nem veszítesz vele semmit, és talán meg is oldódik a probléma.

(#59153) razorbenke92 válasza nubreed (#59151) üzenetére

A bootoláshoz szükséges bejegyzések szerintem a W7 által létrehozott 100Mb-os rejtett partíción vannak. De ha az XP volt előbb aztán a W7, akkor szerintem semmiképp sem az XP partícióján van.

De ha véletlenül ott is lenne, amikor letörlöd és nem bootol a rendszer, beteszel egy W7 lemezt, aztán az automatikus javítás helyre teszi a bootot.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#59154) utas666 válasza nubreed (#59147) üzenetére


utas666
tag

Én HBCD-t szoktam használni, azon vannak ilyen konzolos progik, MBRfix / MBRwiz, már ne emlékszem. A help-ből meg lehet tudni és be kell írni a megfelelő parancsot és akkor felül lehet írni külön az MBR és PBR szektorokat, amik a vezérlést elvezetik a win7-edhez. Meg van egy olyan hogy BOOTICE, ami GUI-s és azzal PBR-t javítottam pár napja. 2TB felett más a partició kezelés, azt nem ismerem!

[ Szerkesztve ]

(#59155) pacsika válasza utas666 (#59154) üzenetére


pacsika
csendes tag

ez a Hiren's BootCD jogtiszta?

(#59156) nubreed válasza razorbenke92 (#59153) üzenetére


nubreed
veterán

A 100 Mb -os partíciót ha jól tudom csak akkor hozza létre a Windows 7 telepítő, ha egy még meg nem formázott lemezre/partcióra akarod telepíteni a Win 7-et. Nekem biztosan nincs ilyen 100Megás partico egyébként. De köszi, én is gondoltam erre, hogy a W7 telepítő dvd megjavítja az mbr-t.
Egyébként azért csinálnám mindezt, mert az lenne majd a végső cél, hogy majd akarok venni egy ssd-t és a működő windows 7-es particómat klónoznám/telepíteném image -ből az ssd-re, ami kissebb méretű lenne mint a mostani 500 GB-os hdd (reményem szerinte 240 gigás, de lehet csak 128-as lenne az ssd) és emiatt muszáj, hogy az mbr-t és minden ilyet a W7-es partició tartalmazzon.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59157) invasio válasza pacsika (#59155) üzenetére


invasio
tag

Nem.
Van rajta pár progi ami freeware, de korántsem minden.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#59158) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Egyik kedves ismerősöm le szeretné törölni az édesapját facebookról, ugyanis pár héttel ez előtt meghalt. :(( Mivel nem tudják a jelszavát, emiatt nem is lehetséges a törlés. Tudtok ezzel kapcsolatban valami információval szolgálni?

A félreértések elkerülése végett NEM JELSZÓ FELTÖRÉS ÉRDEKELNE!, hanem egy elhalálozott személynek a regisztrációját szeretnék törölni!

Köszönöm a segítségeket előre is!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#59159) Apollo_21 válasza Satyricon (#59158) üzenetére


Apollo_21
addikt

jelszó emlékeztető küldése az email címre? ilyen opció mintha létezne..elnézést ha nem:(
Na megis van:D Találd meg a fiókod...
E-mail cím, telefonszám, felhasználónév vagy teljes név, ezek valamelyike szükséges hozzá első lépésben.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59160) leslieke válasza Satyricon (#59158) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Különleges kérés elhunyt személy fiókjára vonatkozóan

vagy

Emlékoldallá alakítás kérése

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#59161) Satyricon válasza leslieke (#59160) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi mindkettőtöknek, Főleg Neked, nagyon sokat segítettél!!! :R

(#59159) Apollo_21: Az email cím jelszavát sem tudta, így azzal se ment semmire.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#59162) Apollo_21 válasza Satyricon (#59161) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sajnálom, de örülök h volt egy nálam sokkal talpraesettebb topiclakó aki a segítségedre volt:) :R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59163) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok ! Háát hogyan is kezdjem kérdéssel fordulok hozzátok.
Szeretnék venni egy olcsó és úgymond " fasza" telefont. ( Android, WiFi, 2magos proci stb. )
Én kinéztem magamnak egy olcsó kis telefont. Ez a Doogee Voyager dg300 lenne nem tudom megéri-e a pénzét vagy van ennél jobb ilyen árban ?

Válaszotokat előre is köszi :)) GERGŐ

(#59164) leslieke válasza Gergő170 (#59163) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Fáradj át ide: Melyik okostelefont vegyem?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#59165) hunboy1974 válasza pjen (#59126) üzenetére


hunboy1974
tag

Köszi kiprobálom remélem igy nekem is jó lesz :R

AFFA

(#59166) SpZ válasza SpZ (#59024) üzenetére


SpZ
senior tag

üdv mindenkinek!
Ma építettem össze egy gépet:
Msi Z77A-GD55
i7 3770
Asus r9 280x matrix platinum
Kingston HyperX Genesis DDR3 2x4Gb
Corsair CX 600 (480 W-os verzió)
Kingson hyperx 3k 120gb ssd
1Tb seagate barracuda
Fractal Desing core 3000
Scythe Ashura

A tápon kívül minden új, a probléma az hogy bekapcsoláskor 2mp -ig kigyulladnak a lámpák felpörögnek a ventik de ki is kapcsol a gép. A lapon lévő hiba jelző led világít. Próbáltam vga-val nélküle. 1-2 rammal vegyesen. Procit újra berakni, kábeleket átmozgatni. Sajnos eredménytelen mert marad a fent említett jelenség. Én kifogytam az ötletekből, mi lehet a probléma? Köszönöm előre is a válaszokat

Kontakt hiba volt ezt megoldottuk, viszont más probléma áll elő. A gép felpörög működik lapon és vga-n a megfelelő ledek világítanak de nem ad képet. Sem az alaplapi vga-val sem a vga-val. Sem így sem úgy.
Mi lehet a baj?

(#59167) 2csi


2csi
aktív tag

Sziasztok!
Tudtok egy angol oldalt, ami olyan mint a gyakorikerdesek, csak angol, és ismertebb?

(#59168) tonyrulez válasza Gergő170 (#59163) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ha tényleg az olcsóak érdekelnek akkor meg itt a helyed: Android DUAL SIM (két SIM) okostelefonok topikja. (dual-simtől nem kell befosni)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#59169) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

A Google Drive-al kapcsolatban kérdeznék. (saját topikjában nincs nagy mozgás...)
A saját fiókomban szépen megcsináltam mindent, mappák, almappák, és még külön színeket is beállítottam a jobb áttekinthetőség érdekében.
Viszont ha a linket külön ablakban megnyitom, akkor továbbra is szürke minden mappa. :F
Erre van megoldás, vagy csak a szerző látja így a saját mappa szerkesztésekor? Ennek ugyanis így nincs sok értelme, az lenne a lényeg, hogy elküldve a linket, jobb és áttekinthetőbb legyen.
Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm! :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#59170) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Adott egy Canon muli-s gép meg lehet valahogy oldani, hogy routerre kötve erről is lehessen nyomtatni?
Csak usb-s aljzat van rajta háló nincs. Megint jó vásárt csinált a szomszéd és megint csak a munka van vele. :U

Megoldható valahogy?

Előre is köszön, szép estét!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#59171) forras2


forras2
őstag

Sziasztok

Mi igaz abból, hogy január 1-től vissza hozzák a sorkötelezettséget?
Ha igaz, akkor akik az elmúlt 10 évben kimaradtak, azokat is visszahívják, vagy csak azokat, akik január 1-től töltik a 18-at? :U

(#59172) tikshow válasza anonymus89 (#59170) üzenetére


tikshow
addikt

Persze, rákötöd egy gépre a hálózaton és Windowsba megosztod a nyomtatót.

(#59173) Vakegérke válasza forras2 (#59171) üzenetére


Vakegérke
veterán

Semmi érdemleges hírt nem találtam, amely megerősítené aggodalmad. Mivel nyakunkon a jövő év, már közölték volna a médiákban a döntést.
Ami pedig azt illeti, szerintem felső korhatárhoz lesz kötve a dolog, ha mégis bekövetkezik a "tragédia".

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59174) forras2 válasza Vakegérke (#59173) üzenetére


forras2
őstag

Ha bevezetnék, nem lenne tragédia. Sőt. Én örülnék is neki :K

(#59175) Satyricon válasza forras2 (#59174) üzenetére


Satyricon
addikt

Ezt pont most posztolta ki 1ik haverom fb-n: [link]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#59177) forras2 válasza Satyricon (#59175) üzenetére


forras2
őstag

Aham. De vajon ez most tényleg igaz? :U 1 vicc oldal, vagy hasonló oldalra került ez ki. Ezzel a háttérrel nem sok valóságosságot nézek ki belőle :)

Lompos48
Szóval akkor csak fikció volt az egész :(
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#59178) Satyricon válasza forras2 (#59177) üzenetére


Satyricon
addikt

Hallottam már róla, nem a neten olvastam. Talán a rádióba beszéltek erről. Én is örülnék neki, ha újra behoznák a sorkatonaságot. Sok fiatalra ráférne! Szebben fogalmazva: Jót tenne!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#59179) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Hotmail fiókomban volt egy mappa ahová a rendelések és régebbi fontos leveleket raktam, és most viszont üres az a mappa (piszkozatok) . Kizárt hogy töröltem volna,hogy a 'csába tudom ezt most elővarázsolni?

(#59180) razorbenke92 válasza Satyricon (#59175) üzenetére

Én is örülnék neki, ha ez visszajönne, még én is szívesen bementem volna, annak ellenére, hogy édesapám miket mesélt (hozzátartozik, hogy ő Romániában volt besorozva, és a magyaroknak nem volt jó soruk).

A témához kapcsolódóan pedig bátran ki merem jelenteni, hogy ameddig ilyen "mosolyadag.us", "jotnevetsz.blog.hu" és hasonló oldalak közölnek valamilyen hírt, azt nem szabad elhinni. Undorítónak tartom, hogy számos oldal több tíz éves sztorikat, kreált halálhíreket, vagy egyéb baromságokat vesz elő, csak hogy legenerálja a heti nézettséget. Klassz lenne valami olyan addon a böngészőkbe, ami az ilyen oldalaknál pirossal kiírná, hogy Bullshit Alert!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#59181) pjen válasza razorbenke92 (#59180) üzenetére


pjen
félisten

Még bemehetsz. :C :C :W :W

(#59182) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok, lehet olyat beszerezni a neten, hogy 10" körüli érintőkijelző, hdmi bemenettel? :)

(#59183) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Tudtok esetleg valami programot amivel a joy-t hozzá lehetne rendelni a bill gombokhoz?
Az egyik autós játéknál nincs beállítási lehetőség csak megadott x360 joy profil ami enyhén szólva nem jó az én joyomhoz. (pl nem megy az irány analóg)
Valahogy meglehet oldani ezt?
Köszönöm.

(#59184) kexksz válasza seederking (#59183) üzenetére


kexksz
addikt

JoyToKey.

(#59185) rtcwfan


rtcwfan
tag

Mennyit kaphatok most egy egy ilyen kártya gyári hűtéséért?
Teljesen kiváló állapot! :R

[ Szerkesztve ]

I'll make him an offer he can't refuse.//C3 Audi 100 2.3E Avant Automatic 1990// Return To Castle Wolfenstein *BEST*///

(#59186) t420s


t420s
aktív tag

Üdv!

Mire elég és mire nem egy 18 ms válaszidejű LCD monitor?
nem elírás, nem 8 ms, hanem 18.
és mielőtt valaki gúnyolódna: egy méregdrága prémium paneles S-IPS monitorról van szó.
warming time: 30 min!

játszani nem lehet vele.
filmet nézni? videózni? youtube?
flash games?

(#59187) anonymus89 válasza tikshow (#59172) üzenetére


anonymus89
addikt

De nem akarom gépre kötni, mert a notit állandóan hordja a srác.
Ezért kérdeztem meglehet-e úgy oldani, hogy routerre van kötve a multis gép?
Lehet ilyet egyáltalán?

Vagy félreértettem volna amit írtál :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#59188) razorbenke92 válasza t420s (#59186) üzenetére

A hivatalos korlátot 16ms-nál húzták meg az ISO szabványban a játszható szintnek, de gyakorlati tapasztalat alapján több fórumon 20 illetve 25 ms alatt beszélnek játszható szintről. A másik, hogy nem csak a milliszekundumok számítanak, hanem a panel minősége is. Ha azt mondod, ez valami nagyon durva cucc, akkor szerintem nem kell tartanod tőle.

Másrészt, az átlag ember másodpercenként 25 képkockát lát folyamatosnak. Egy übergamer lásson 30-at.
Az még akkor is azt jelenti, hogy 33ms ideje van a képnek a váltásra, hogy ne állónak fogd fel. Ennyi idő alatt az említett monitor majdnem kétszer átvált feketéből fehérbe, és vissza. Ez négy színváltás egy reakcióidőnyi távlaton.

Megosztanád velünk az említett monitor márkáját és típusát? Kíváncsivá tettél :)

anonymus89:
Először megjegyzés: Ha csak laptop van a hálózaton, minek rátenni az eszközt? Ha a szomszéd buta bevásárlást csinál akkor dugdossa csak a kábelt.
Ha van rá keret akkor ezeket lehet csinálni:
-Vesz egy új routert, amin van USB és tud nyomtatószerverként üzemelni
-Vesz egy hálózati USB hubot, amire rá lehet tenni a nyomtatót

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#59189) föccer válasza razorbenke92 (#59188) üzenetére


föccer
nagyúr

A válaszidőt ne keverd a képfissítési gyakorisággal. Nagyon nem ugyan az. A válaszidő olyan lag-ot okoz, hogy ha elhúzod az egeret, és a gép ki is számolja az új képet, de annak megjelenítése még várat magára, késik a kép kirajzolása.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#59190) razorbenke92 válasza föccer (#59189) üzenetére

Tudom, hogy van közte különbség. Azon próbáltam elmélkedni, hogy a szellemképnek nincs annyi ideje 18ms mellett, hogy zavaró legyen.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#59191) anonymus89 válasza razorbenke92 (#59188) üzenetére


anonymus89
addikt

Van még egy hp wifis lézeres nyomtató is amit volt értelme megvenni mert kiválóan műxik routerrel és még gépre sem kell kötni.
Szóval ahogy írtad is "Ha a szomszéd buta bevásárlást csinál akkor dugdossa csak a kábelt" én sem látom értelmét miért ezt vette..... :F

Átadom az üzenetet a többit majd ő eldönti.

Köszönöm további szép estét!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#59192) amdathlonxp válasza anonymus89 (#59191) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Sziasztok van egy compaq gepem nemet billel.....
most vettem eszre hogz nem ir ekezetett illetve regen forditva volt a z/y de most az is vissza cserelodott...ez mi lehet es hogy tudom vissza allitani reggel meg nemvolt semmi gond .bill kombinaciokat probaltam.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#59193) pjen válasza amdathlonxp (#59192) üzenetére


pjen
félisten

Nem a beaállított nyelv ment el? A. Tálcán vissza lehet állitani.

(#59195) pacsika válasza amdathlonxp (#59192) üzenetére


pacsika
csendes tag

shift+alt

(#59196) amdathlonxp válasza pjen (#59193) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Nincs semmi beállítva előtte jó volt de pl @ sem ír.

pacsika: ezt is néztem de semmi

[ Szerkesztve ]

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#59197) Apollo_21 válasza amdathlonxp (#59196) üzenetére


Apollo_21
addikt

Banális kérdés..de a nyelv az óra mellett a jobb oldalon a tálcán esetleg?:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#59198) seederking


seederking
őstag

Sziasztok

Van egy LG42LN5400 tv-m.Nincs rajta jack csati.
Szerintetek kivitelezhető az hogy egy scartot bedugok és abba egy rca-jack átalakítót.Ami jack anyát csinál belőle.2.1-et szeretnék rákötni.
A menüben az a baj,hogy nem igazán találtam scart-ra utaló beállítást.Csak az optikai hangkimenet aktiválásáról volt beállítási lehetőség.Vagy így hogy bedugom a scart-ot autómatikusan azon fog jönni a hang?

(#59199) tikshow válasza seederking (#59198) üzenetére


tikshow
addikt

Gondolom van rajta stereo kimenet. Tudsz venni stereo -> jack átalakítót, ami akár hifihez és hasonlókhoz is jól jöhet a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#59200) Malanrion


Malanrion
tag

Sziasztok!

Valaki megtudja nekem mondani, ennek mekkora a puffere? WD 1TB ultra
Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.