Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) GrandeP válasza piadex2 (#548) üzenetére


GrandeP
őstag

k-lite codecpackot tedd fel miutűn, törölted az ffdshowt... és volt nincs probléma...

Vagy a vlc is jó amit a kolléga ajánl, de én személy szerint utálom.. na nem a srácot, hanem azt a progit.. :D

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#552) Vodar válasza piadex2 (#550) üzenetére


Vodar
senior tag

Szia,

Engem nem sértesz meg, tény, hogy a WMP egy rakás szerencsétlenség. Még a dupla hangsávokat se képes kezelni. Az ilyen 1-2 GB-os .avi-kat nyilván le tudja játszani, hiszen ahhoz nem kell nagy tudás, bármelyik amatőr programozó pár óra alatt összedob neked egy olyan lejátszóprogramot, ami a legtöbb .avi-t lejátssza.

De ha képbe jönnek a speciális formátumok, dupla hangsávok, DVD-k, na meg a 720p, 1080p HD filmek, akkor ott a WMP egyből elvérzik.

GandeP: ilyen codec pack felrakást ne ajánlj neki. Semmilyen codeck packot nem szabad felrakni, mind csak a géped lassítja és összeakadhat egynéhány szoftverrel. VLC-t kell használni és kész. Vagy Media Player Classic - HC-t az ffdshow tryouts-al és az AC3 filterrel.

[ Szerkesztve ]

(#553) GrandeP válasza Vodar (#552) üzenetére


GrandeP
őstag

Ennyi erővel flash és shockwawe playert sem tegyél fel! :U

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#554) Vodar válasza GrandeP (#553) üzenetére


Vodar
senior tag

Ez hogy jön ide? Van különbség a muszáj és a választható között. Codeck packot nem muszáj használnod, mert a VLC mindennel megbirkózik és egy kiváló lejátszóprogram, Flash-t viszont muszáj a webes tartalmak megjelenítéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#555) GrandeP válasza Vodar (#554) üzenetére


GrandeP
őstag

Mert a cocecpack mit zavar össze?

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#556) C0d3r válasza GrandeP (#555) üzenetére


C0d3r
addikt

Sok esettel találkoztam már, mikor egy ilyen szépség zavart be (videó nem megy, hang akad stb.). Lepucolása és VLC feltelepítése mindannyiszor megoldotta a gondot.

(#557) GrandeP válasza C0d3r (#556) üzenetére


GrandeP
őstag

Hozzánemértés. azaz az user error esete...

Évek óta k-lite-l adok át gépeket.. és még régebbóta használom.. soha semmi baj nem volt...

Akkor van baj, ha ezek mellé még fel rakod ezt meg azt, mert a haverpityu aszonta,

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#558) Vodar válasza GrandeP (#555) üzenetére


Vodar
senior tag

Az ilyen codec packok szoktak lenni az akadó videó, szaggató hang, lassú lejátszás és egyéb megmagyarázhatatlan jelenségek hátterében. De nem csak a közvetlen videolejátszás során jelentenek problémát, hanem pl. a játékszoftvereknél is sokszor az előretelepített codecpackok miatt jön elő 1-2 hiba. Pl. fekete kép van, amikor átvezető videónak kéne lennie, vagy valamilyen hibaüzenettel leáll a játék. Milliónyi ilyen hibajelenségről lehet olvasni a neten, amelyeknek a megoldása a codec pack eltüntetése.

Ezen felül milliónyi felesleges registry bejegyzéssel szemetelik teli az operációs rendszert, ami annak lassulásához vezet. Miért kéne 10x annyi codecet felpakolni a gépre, mint amennyire valaha is szüksége lesz az usernak?

A felsoroltakon kívül még milliónyi gondot okoznak ezek a codec packok, pl. gyengébb gépeken, ahol csak hosszas finomhangolás után lehetséges a HD lejátszás, kizárt, hogy egy codec pack használjon.

[ Szerkesztve ]

(#559) C0d3r válasza GrandeP (#557) üzenetére


C0d3r
addikt

Okay, de mi szükség van ezekre a csodapakkokra, ha az egész leváltható egyetlen kisméretű programmal?

(#560) GrandeP válasza C0d3r (#559) üzenetére


GrandeP
őstag

A k-lite meg, 7 mega, és az mpayer classicot használja...

Akkor most mivan?

Meddő vita, ti még az ace mega packkal, keveritek a dolgokat, mindenki azt használ amit akar...

Részemről ennyi... :R

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#561) Vodar válasza GrandeP (#560) üzenetére


Vodar
senior tag

Ha mindenki azt használ amit akar, akkor legalább ne ajánlgasd a codec packot.

(#562) GrandeP válasza Vodar (#561) üzenetére


GrandeP
őstag

Te meg ne fikázz olyat, amit nem is használtál még!

Egyébként komolyan mondom, ritka nagy hülyeségeket irkáltál elöbb össze... ezért nem is volt kedvem reagálni rá...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#563) Vodar válasza GrandeP (#562) üzenetére


Vodar
senior tag

Dehogyis nem használtam. :) Annak idején nagy divatja volt a codec packocknak és több gépen, több oprendszer alatt is használtam codec packokat. Csak aztán rájöttem, hogy mekkora nagy marhaság ilyen packokat telepíteni, mert semmi előnye nincs, hátránya viszont annál inkább.

És még én irkálók hülyeségeket. Lol.

[ Szerkesztve ]

(#564) GrandeP válasza Vodar (#563) üzenetére


GrandeP
őstag

Há mondom.... pláne h gyakorlatilag a vlc is codecpackot tesz fel... :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#566) simii16


simii16
aktív tag

Sziasztok!

Na, előrébbjutottam az energiagazdálkodás témában.
A procim 100%-on megy folyamatosan és szerintem rájöttem, hogy miért.
Az energiagazdálkodási lehetőségeknél kellene lennie egy olyan menüpontnak, hogy "minimális processzor teljesítmény", ahol százalékban be lehetne állítani az alsó határt.
Nálam pedig nincsen ilyen menüpont. Miért lehet ez?

[ Szerkesztve ]

(#567) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok
VAn egy Lg DVX 689H dvd lejátszóm nem játsza a Dvix-es formátumot!
A dvd beálitási menüjében azt irja regisztrálni kell a http://www.divx.com/
oldalon de ezen a weboldalon nem lehet sehol se találni hol lehet regisztrálni a dvd-ét
Ha valaki tudja, hogy mit lehet vele csinni hogy vigye a dvix-es formátumot segitsen!!
Senkinek se ajánlom hogy 689-es Lg dvd-ét vegyen én már kinlódtam vele annyit. :(( :(( :((( :O

(#568) GrandeP válasza simii16 (#566) üzenetére


GrandeP
őstag

Azt esetleg megnézted-e már h mi dolgoztatja a prfesszort?

(#567) malagutif122

Pontosan mit nem játszik le?! Rákerestem, de mindenhol támogatja az divxet... így valami konvertálási probléma lehet...

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#569) simii16 válasza GrandeP (#568) üzenetére


simii16
aktív tag

Semmi nem dolgoztatja. Épp ez az, hogy 0-3% a processzorhasználat, tehát full üresjárat. Mégis 4Ghz-en pörög folyamatosan és nem veszi le sem az órajelet, sem pedig a feszültséget.

(#570) Vodar válasza simii16 (#566) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem a minimális proc. teljesítmény miatt csinálja ezt. Valamelyik folyamat zabálja a processzor idődet.

Mod: Ja, hogy az órajel van 100%-on :) Nem lehet, hogy nincs bekapcsolva (BIOS-ban) a proc. energiagazdálkodási szolgáltatása?

[ Szerkesztve ]

(#571) GrandeP válasza simii16 (#569) üzenetére


GrandeP
őstag

Milyen alaplap, és annak biosában megnézted-e a power saving (APS) beállításokat?

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#572) simii16 válasza Vodar (#570) üzenetére


simii16
aktív tag

Be van kapcsolva a C1E is és a Cool & Quiet funkció is. Más beállítást nem nagyon találtam erre, de szerintem nincs is.

GrandeP: MSI 790FX-GD70. Néztem, de ez a két beállítás, ami kapcsolódik az energiagazdálkodáshoz szerintem. Előző konfigommal is volt ilyen gondom, hogy max órajelen ment a proci és ott ez volt a probléma, amit írtam (energiagazdálkodási sémáknál a minimum processzor teljesítmény beállítása). Viszont most nincsen ilyen menüpontom valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#573) malagutif122


malagutif122
tag

Valaki segitsen már a dvd-émel kapcsolatba!!! :O :O :(( :(( :((

(#574) Plavix


Plavix
tag

Sziasztok!

Adott egy iskolai osztály 24 asztali, 1 laptop, +1 interaktív tábla. 1 server, 1 wifi és egy lanos router. A szerveren winsz. 2008, a többi gépen win7. Lassú az osztott net, stb. A gép kész, win7 (x64) x64 proxy programra volna szükségem. A winproxy-t nem tudom a gépen elindítani. Minden segítséget megköszönök!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#575) GrandeP válasza simii16 (#572) üzenetére


GrandeP
őstag

Akkor nézd meg "gyári"szoftveresen... hátha...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#576) simii16 válasza GrandeP (#575) üzenetére


simii16
aktív tag

Utánajártam egy picit. Feszültség és órajel emelés előtt még van olyan beállítási lehetőség az energiagazdálkodásnál. Miután belövöm a tuningot egyszerűen eltűnik. Érdekes állat ez a windóz. :U

Nem szeretem az ilyen segédprogramokat valamiért. Csak egyel több háttérben futó alkalmazás.. Főleg úgy, hogy tudom, hogy sokkal egyszerűbben is megoldható lenne a dolog.

(#577) DJ WOKKY válasza Plavix (#574) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

itt próbáld meg.

(#578) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Tudna ajánlani valaki egy jó ( és lehetőleg ingyenes ) progit, amivel a Youtube-on levő videókról le lehetne "szedni" a hangot?
A "vidtomp3" oldal nem érdekel, mert baromi lassú, mire egyáltalán elkezd vele foglalkozni, addigra 3x leszedem a hangot a Nero hangrögzítőjével! :(((
De ez a módszer nem túl jó, hisz így minden egyes videót végig kell hallgatni, ami sok időt vesz igénybe, ezért kéne vmi más megoldás.

(#579) Plavix válasza DJ WOKKY (#577) üzenetére


Plavix
tag

Köszönöm, ott próbálom!

Weblap készítés, domain adás-vétel.

(#580) csibe1 válasza AthlonXP (#578) üzenetére


csibe1
addikt

Freemake Video Converter 2.3.x,olvasd el,tud letölteni is konvertálás mellett.Leszeded mp4-be a videót aztán átkonvertálod mp3-ba vagy amibe tetszik.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#581) AthlonXP válasza csibe1 (#580) üzenetére


AthlonXP
őstag

Köszi. Már fel is tettem és kipróbáltam ( 3.005-ös verzió ). Egész jó kis progi és magyarul is tud! :R

(#582) csibe1 válasza AthlonXP (#581) üzenetére


csibe1
addikt

Szívesen. :)
Múltkor találtam véletlenül,de nekem is jól jött,mert amit addig találtam progikat mindegyikkel volt valami gond,ez meg elég sok mindent tud,szinte minden formátumot ismer,meg le is tölti ha kell,és ahogy írtad magyar nyelvű is.
Installnál érdemes figyelni,hogy ne tegyen fel mindeféle toolbart stb,mert mostanában nagy divat lett.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#583) piadex2


piadex2
senior tag

kedves segítők!

a "k-lite codec pack" tényleg jó: megoldotta a problémámat.
kösz a tippet.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#584) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok !
Lenne egy olyan kérdésem hogy jelenleg a gépem :
Gigabyte P67A-D3-B3
Core I5 2500K
Sapphire HD 6870 1GB
G.SKILL F3-12800CL7D-4GBECO

ezzel kapcsolatban csak az lenne a kérdés hogy mit lenne érdemesebb bele venni a jelenleg piacon lévő játékok minél jobban való futásához? És persze a jövőre is tekintettel , tehát hogy az elkövetkezendő időkben megjelenő nagy " durranások" is jól fussanak.

Én pl még 4GB ugyan ilyen memóriára gondoltam hogy 8GB legyen elvileg a BF3 nak elkél már annyi .. Habár én ugy vettem észre igy is tökéletesen fut a gépemen minden full fullon

nos kiváncsian hallgatom az ajánlatokat :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#585) Satyricon


Satyricon
addikt

Üdvözlet srácok!

Képzeljétek: Ma kitalálta faterom, hogy neki kell egy dvd felvevő/lejátszó... :Y :DDD Azt mondta hogy nézzek utána, mert neki mindenképp kell egy ilyen szerkentyű! Lenne pár kikötésem: jó lenne már akkor, ha blue ray-t is ismerné, mindenféle dolbys hangzást tudná, a Logi Z-5500 hangcuccot rá lehessen kötni optikai kábellel, na meg valahogy a 6-os szériás 102-es samu led tv-vel is össze lehessen kötni hdmi-vel vagy valami jó csatival. Bocs ha nagyok az elvárásaim, meg ha hülyeségeket írok, de ezekhez a dolgokhoz nem igazán értek... Szóval jöhetnek az ötletekés a hozzáértő ajánlatok. A keret 30, max 40 k. Szerintem... :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#586) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

Lemezparticionalo progi kellene, ami ingyen, konnyen leszedheto.

Legyen szép a napod!

(#587) Vodar válasza Satyricon (#585) üzenetére


Vodar
senior tag

Szia,

Tudja faterod, hogy manapság már HDD-re is lehet rögzíteni a TV adásokat, nem csak DVD-re?

(#588) huszi.gyb válasza csyo (#586) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ez engem is érdekelne.

Mindenkinek!
Nem tudjátok, hogy van egy USB-n rákötött HDD a gépemre. HD sentinellel valahogy át lehetne azt nézni? Így csak ?%-os a kondíció. Esetleg valami más programmal tesztelni?
Köszönöm

www.dongosofor.hu

(#589) Satyricon válasza Vodar (#587) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv

Nem. Sajna nincs ilyen téren felhomályosítva... Na mind1... Valami zsír cuccot ajánljatok már, ami télleg nagyon szuper és árban is elfogad6ó... :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#590) Воланд válasza csyo (#586) üzenetére


Воланд
titán

milyen oprendszer?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#591) Vodar válasza Satyricon (#589) üzenetére


Vodar
senior tag

Na jó, de miért nem világosítod fel? :) Ha azért szeretne DVD írót, mert nem tudja, hogy van más (jobb) megoldás is, akkor el kell neki mondani, hogy ne DVD írót vegyen :)

(#592) Satyricon válasza Vodar (#591) üzenetére


Satyricon
addikt

Mert állandóan azzal bsztat, hogy t1em már fel cd-re a fényképeket a telójáról... De nem érti meg h jobb helyen van a memókértyán a kép mint 1 cd lemezen, amiről az adat eltűnhet, meg a lemez összekarcolódhat... na mind1... Az is jó ha van beépített winyója... Csak akkor nyugszik meg sztem ha író benne... :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#593) kenwood3


kenwood3
őstag

Hi!

Van 1 amilo notija a nővéremnek, amiben 2 usb van egymás melett. Az egyik usb-t vagy 1.5 éve szétqrta az öcsém, amikor fordítva akarta beledugni a kábelt :W . Valamelyik nap felhív a nővérem, hogy a másikat sikeresen szétbarmolta ő, azóta se kép se hang a notin. Ma hazahozta, szétszedtem, lehúztam belül az usb-röl a kábelt , elemet ki majd vissza és azóta működik. Az usb-s részét ki szedetem, mert mihelyt visszadugtam rá, rögtön nem volt se kép se hang . Most az van, hogy a notiba nincs egyetlen usb csati sem. A kérdésem az lenne, hogy lehet-e notiba venni usb csatlakozót? Ilyet --->[link] [link]. Vagy esetleg, csak akkor, tudok szerezni bele, ha ugyanolyan típusú notiból szedem ki, mint az övé?
Építő jellegű válaszokat, előre is köszönöm :R

Mi az az ekezet dragasag??

(#594) csyo válasza Воланд (#590) üzenetére


csyo
senior tag

win7.

Legyen szép a napod!

(#595) Воланд válasza csyo (#594) üzenetére


Воланд
titán

a gyari nem jo?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#596) Cucuska2 válasza kenwood3 (#593) üzenetére


Cucuska2
őstag

Kontakthibás. Keress ugyanilyen modellt bontóból.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#597) csyo válasza Воланд (#595) üzenetére


csyo
senior tag

win7-en hol találom?
Vettem egy uj vinyot, a laptophoz csatlakoztattam dokkoloval.
De nem látja a vinyot. Meg szeretném formázni.

Legyen szép a napod!

(#598) Sziszka_88


Sziszka_88
tag

Sziasztok!
Fel szeretnék tenni egy kérdést, miért csinálja a gép azt, hogy:
Bizonyos játékoknál, vagy kifagy teljesen vagy vpu recover alaphelyzetbeálíltotta még az atyaúristent is... :) Semmi nincs húzva, próbáltan régebbi vga driverrel is azzal is csinálja. Kevés lehet a táp? Konfigom az infónál bent van. Előre is köszi a tippeket!

(#599) Cucuska2 válasza csyo (#597) üzenetére


Cucuska2
őstag

Partíciók létrehozása, és formázása a merevlemezen. :P

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#600) kenwood3 válasza Cucuska2 (#596) üzenetére


kenwood3
őstag

Akkor ez azt jelenti, hogy nem csak ugyanolyan laptopból lehet bele szerezni? Vagyis más típusú notiké is jó lehet bele?

Mi az az ekezet dragasag??

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.