Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) 3.Aragorn válasza NasCa (#949) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ha a biosig sem jutsz el, akkor esélyes egy alaplap, vagy táp probléma, hallgasd meg a csipogásokat és vesd össze az alaplapi leírással, abból sokat meg lehet tudni. Ahogy is írta...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#952) Hunork válasza NasCa (#949) üzenetére


Hunork
veterán

Itt egy csipogás-ellenőrző... :D Bios-hangjelzések (nem mai darab, de jó)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#953) DJ WOKKY válasza Hunork (#952) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a jelzés ugyanez maradt az írástól független :)

... remélhetőleg ;]

[ Szerkesztve ]

(#954) Hunork válasza DJ WOKKY (#953) üzenetére


Hunork
veterán

:D oké, csak jeleztem, hogy nagyon öreg az oldal, ki tudja, mióta van elmentve nekem... :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#955) DJ WOKKY válasza Hunork (#954) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ha hiszed ha nem, én is ezt használom :) Lehet még én küldtem neked :U

(#956) Hunork válasza DJ WOKKY (#955) üzenetére


Hunork
veterán

Nemis, én küldtem neked... :D ;)
(ma ritka dinka vagyok... :Y )

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#957) DJ WOKKY válasza Hunork (#956) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Lehet :) Itt is lépek.

(#958) Hunork válasza DJ WOKKY (#957) üzenetére


Hunork
veterán

Jó éjszakát neked! (lassan én is húzok, másodszor tolom a Rage-t, nekem nagyon bejön :D )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#959) #65675776


#65675776
törölt tag

A chatelést abba kellene hagyni.

(#960) GrandeP válasza Cucuska2 (#938) üzenetére


GrandeP
őstag

Kezdjük ott h nem feltételezzük azt h warez, hanem segítünk, ha tudunk!
Miért kell mindig pharasztnak lenni!? :U :F

[ Szerkesztve ]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#961) wrox válasza GNorbi (#943) üzenetére


wrox
senior tag

Azon úgy tudod, hogy a jobb alsó piros gombot nyomva tartod 10 mp.-ig. Piros háromszög . Minden egyes patronnal el kell játszani, ha szól hogy üres.

(#962) Khelben


Khelben
nagyúr

Jóreggelt. Kézi masszírozót látott már valaki közelről? Ér valamit? Ilyesmire gondolok: [link]

(#963) 3.Aragorn válasza Khelben (#962) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Üdv

Volt már a kezemben ennél egyszerűbb. Egyszer-egyszer jó, de nem ez fogja megváltoztatni az életed...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#964) Khelben válasza 3.Aragorn (#963) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem is vártam tőle, de ha egyszer-egyszer jó, az már elég. Ajándéknak gondoltam amúgy.

(#965) 3.Aragorn válasza Khelben (#964) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem.

Nem minden vándorút céltalan...

(#966) harcikoca


harcikoca
senior tag

létezik passzív hűtéses táp, kb4-500 wattos, vagy valaki tud olyan tápot aminek a zajszintje szinte 0? nekem egy corsair cx430-van, de nekem ezis hangos

AMD+Ati powee'R

(#967) 3.Aragorn válasza harcikoca (#966) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A corsair is hangos? Pedig az igen halk a mezőnyben...
Passzív tápot én soha nem vennék, ez az az alkatrész, ami MINDIG igényel hűtést. A passzív tápok éppen ezért köztudottan kisebb élettartamúak.

A Corsair HX 520w elvileg elég halk, vagy pl az Enermax Liberty Eco II (ET500AWT).

Bővebb infóért itt nézz szét, az itt lakó fórumtársak nálam sokkal jobban értenek a dologhoz. Érdemes elolvasni az 1. hsz-t is.

Nem minden vándorút céltalan...

(#968) harcikoca válasza 3.Aragorn (#967) üzenetére


harcikoca
senior tag

oké, köszi, amugy a cél az lenne, hogy szinte 0 zajszintű gépet rakjak össze, és perpill a táp a leghangosabb:P amúgy az átlag tápokhoz képest tényleg halk

AMD+Ati powee'R

(#969) jimmy399


jimmy399
senior tag

Sziasztok!

Az egyik nap, arra lettem figyelmes, hogy a hangszóróm sistergett. Eddig nem is lenne gond, csakhogy a zene közben is hallható volt. Megnéztem a csatlakozásokat. Minden rendben volt velük. Ha kihúztam a jack dugókat a hangkártyából, akkor megszűnt a sistergés.
Gondoltam, és újratelepítettem a hangkártya illeszőprogramját. Egyelőre ez a sistergés megszűnt. A hangfal egy Creative T6100 5.1-es cucc, a hangkártya egy Speedlink C-media 7.1-es hangkártya. Windows XP SP3, és egy P4-es konfig, de ezek az adatok a profillapomon is fennt vannak.

Vajon miért csinált ilyet a rendszer? Eddig amióta megvan, azóta nem volt ilyen gond.

Másik. Gondolom nem csak nekem volt tegnap Rootkit riasztás egy sFloppy.sys nevű fájlról. A neten utánaolvastam és sok mindenkinek volt ebből "gond. Avast antivírus okozta. Ignorráltam a riasztás mert a beszámolók alapján hamis riasztás volt.

--- N/A ---

(#970) 3.Aragorn válasza harcikoca (#968) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nő/asszony nem bír aludni, ha gépezel? :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#971) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok,

szerintetek egy Tablethez elég egy class 4-es Memóriakártya vagy inkább ajánlatos a class10-es?

(#972) DJ WOKKY válasza Fauno (#971) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Szerintem a 10-essel jobban jársz.

(#973) Jim-Y válasza harcikoca (#968) üzenetére


Jim-Y
veterán

Mondjuk azt nem tudom, hogy egy Phenom egy TX3-al, hogy lehet halkabb mint a CX430, ott valami nincs rendben a táppal :(

Mivel én is konfighalkítási projektben vagyok ezért tudok segíteni ötletekkel, én pl lecseréltem a jobban melegedő 955BE-t egy 65W TDP-s i3-2100-ra amire majd veszek egy nagy bordás passzív hűtőt, pl ThermalRight HR-02, a vga-ra veszek egy passzív diszkrét hűtőt, pl Accelero S1 Plus, a táp pedig egy halkabb fajta, pl amit ajánlottam a tápos topikban, nekem XFX PRO 450W van ami nagyon halk...

Ezen felül 6-700 rpm-es ventik legyenek csak a házban, max 2-3 db. Nálam pl Swif2-1200 lesz/van, de az S-FLEX is jó, vagy akármilyen <10db-es 800rpm-es venti. üdv

[ Szerkesztve ]

(#974) repvez


repvez
addikt

tudnátok segíteni abban hogy mm a baj ha rendszertelenül kékhalálozik a gép? kicseréltem a winyot és a vga t meg a tápot azóta csinálja. egy amd x2 4000+,2gb ram, 8400gs vga,80gb sata vinyo,400w codegen táp. winxp sp3. elötte ez a konfig 4850 vga és hkc 565w is táppal 2db vinyoval és win7 el egyetlen fagyásom sem volt.filmnél is és ha játszanék akkor is van hogy kékhalálozik vagy csak újra indul a gép magától.már mindent átnéztem többször nem tudom mi a baj.

a 400w is táp új a 80gb is bonyolult és a 8400gs használt. az elözö alkatrészek mind újak voltak. teszteknél melegedés nem jelentkezik.

(#975) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, nem tudjátok, hogy hol, vagy hogyan tudnék magamnak merevlemez hordtáskát keresni? Igazából kifejezetten ilyen szerintem nem létezik, de szeretném az SP Armor A80-nak egy kemény fedeles hordtáskát, amibe befér a HDD, meg a kábele. HAMA-ból láttam már ilyet, de a HAMA honlapon nem találtam meg :(

repvez:
Hallod, egyik "jobb" táp mint a másik, cseréld ki a Codegen tápot és úgy próbáld meg. A codegen egy rakat fostalicska, tényleg... :/ A Milyen tápegységet vegyek topikban kérdezd meg, hogy mire érdemes lecserélni. üdv

[ Szerkesztve ]

(#977) Fauno válasza DJ WOKKY (#972) üzenetére


Fauno
tag

köszi, azt gondoltam hogy jobban járok vele. Csak most így karácsony előtt igyekszem kicsit spórolni is, mert másra is kell a költeni. Ha elég a class 4-es, akkor azt venném, ami tán húzósabb, hogy 720p videókat is néznék rajta.

(#978) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Amúgy itt a jobb oldali sávban lehet valahogy szerkeszteni a kedvenceket? Jó lenne törölni pár dolgot...

Nem minden vándorút céltalan...

(#979) Воланд válasza 3.Aragorn (#978) üzenetére


Воланд
titán

persze, ott a kuka ikon.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#980) 3.Aragorn válasza Воланд (#979) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Oh, bazz :W :DDD
Hogy ezt nem vettem észre ;]
Köszi.

Nem minden vándorút céltalan...

(#981) NasCa válasza 3.Aragorn (#951) üzenetére


NasCa
tag

Induláskor egyet csippan, de a BIOS viszont nem tölt és nem ad jelet a monitorra. Az alaplap szervizes papírján az szerepel, hogy minden teszten átment. Próbáltam új tápot is bekötni, de ugyan az maradt a probléma. Vigyem vissza a szervizbe az alaplapot szerintetek? Nekem is az alaplap áramellátása gyanús..

(#982) DieHard


DieHard
senior tag

Szevasztok!

Mint anno northon ghost, most win7-hez kellene progi, amivel a komplett c meghajtóm visszatehetem win7 reinstall helyett. van valami megbizható cucc?

(#983) invasio válasza jimmy399 (#969) üzenetére


invasio
tag

Igen, az avast nekem is rikoltozott az sfloppy.sys fájlra.
A support-on azt írtán, hogy téves riasztás.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#984) 3.Aragorn válasza NasCa (#981) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Nálam az asusnál 1 rövid sípolás:
vga detected, quick boot set to disabled, no keyboard detected

Nem minden vándorút céltalan...

(#985) chuck91


chuck91
tag

Hali.
Olyan problémám van hogy adott egy amd AM3 x2 250 es proci , ddr3 4gb ram, corsair 400w táp és egy MSI GTS450-es videókari. Néhány játéknál pl COD8 ugyan azon a helyen kifagy hangszoroból érdekes hangod ad 1mp-re majd felpörög minden venti és elmegy a kép... resettel se indul ujra , csak ha kikapcsolom és bekapcsolom.
proci 35-45 fok között van. lehet hogy a videó kari melegszik túl?

(#986) Midway válasza chuck91 (#985) üzenetére


Midway
senior tag

Nézd meg a ram időzítéseket a bios-ban, hogy jó értéken vannak-e!
Milyen lap ez?

(#987) chuck91


chuck91
tag

Biosba minden idősizés AUTO-n van 1333mhz -en a lap : MSI 760GM-E51

[ Szerkesztve ]

(#988) Midway válasza chuck91 (#987) üzenetére


Midway
senior tag

Akkor állíitsd át a memória időzítéseket a gyári értékre!

(#989) szuzi80


szuzi80
tag

sziasztok,

Egy partícionáló programot keresek, amivel pendrive-on lévő két partíciót le lehet törölni és össze lehet őket vonni egy partícióba.
A gond az, hogy két külön meghajtóként kezeli a windows a pendrive-ot.
Maxell gyártmányú 4GB-os pendrive és ezen van gyárilag egy 1MB-os és egy 4GB-os partíció, de én azt szeretném, ha csak a 4GB-os látszana, vagy a kettőt összevonnám, mert sok alkalmazás csak az első partíciót látja és az az 1MB-os :(

Partíciókat letöröltem, de még mindig két különböző meghajtó maradt belőle egy-egy üres partícióval, F és G meghajtók.

EaseUs progival ezt látni:

Eszközkezelő és Low Level Format-ban pedig az alábbi látszik:

üdv, Péter

(#990) Lompos48 válasza kmisi99 (#897) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Olvasd el ezt.

@szuzi80-nak szántam. Elnézést az elkattintásért! :R

[ Szerkesztve ]

(#991) whited


whited
addikt

hy
bocs ha off de ha kapsz 1 papírt amin nincs ügyirat, és azt írja xy tanú részére kihalgatás céljából jelenleg meg itt meg ott,kapok papírt akkor nincs mitől aggódnom igaz, bár nem emlékszem hogy lenne miért :F :U

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#992) Khelben válasza whited (#991) üzenetére


Khelben
nagyúr

Elsőre mindenkit tanúként idéznek be, a gyanúsítottat is. Tanúként ugyanis igazat kell mondanod, büntetőjogi következménye van, ha hazugságon kapnak. Persze magadra nem kell terhelő vallomást tenni ekkor se, de sok mindent ki lehet szedni a tanúból, aztán utána le lehet tartóztatni.
De ha nem jut eszedbe, hogy miért lehet, akkor valószínűleg tényleg nincs mitől félned. Legtöbbször piti ügyekben hívnak be postai úton, pl. volt egyszer, hogy lopott mobil ügyében a károsult előtti 2 tulajt is behívták, akik már nem is emlékeztek, hogy volt ilyen telefonjuk.

(#993) whited válasza Khelben (#992) üzenetére


whited
addikt

de nekem személyesen hozta ki a rendőr autó ráadásul onnan ahonnan hívtak, lehet ez valami balhé vagy valami? :F
meg miért nem írják rá, hogy milyen ügyből kifolyólag? :F

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#994) megint én


megint én
őstag

EMBEREK!!!
Pls help, ha Shift+del törléssel nyomtam le valamit akkor az valahogy visszahozható?

(#995) Khelben válasza whited (#993) üzenetére


Khelben
nagyúr

Spórolnak a postaköltségen.
Nincs ráírva egy ügyintéző vagy valami név? Mert akkor őt fel tudod hívni és ha olyan, akkor elmondja telefonon, hogy miről van szó.

(#996) GrandeP válasza megint én (#994) üzenetére


GrandeP
őstag

Csak erre szakosodott progikkal, pl getdataback... de nem sok esélyt látok, rá ha közben másoltál/írtál már a "helyére"...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#997) Lompos48 válasza megint én (#994) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nekem soha nem sikerült, pedig gyakran rájár a kezem.

(#998) megint én


megint én
őstag

Na mind1, azért köszi!!
:C

(#999) föccer válasza megint én (#994) üzenetére


föccer
nagyúr

Keress rá az "undeleter software" kifejezésre és válogass kedvedre :)

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1000) GrandeP válasza whited (#991) üzenetére


GrandeP
őstag

Skenneld már be tudod... lehetetlen h nincs rajta ügyiratszám, vagy hivatkozási szám ilyesmi!

Valamire mindenképp hivatkoznia kell...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.