Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Klemens válasza Spet (#100) üzenetére


Klemens
őstag

Nincs ilyen a startmenüben, hogy a Windosw aktiválása, sem a tálcán ehhez kis ikon.
Viszont minden indtásnál bejön, hogy még 28 napja van az aktiválásra, de ez el is tűnik. Ha rákattintok még akkor, nem csinál semmit. :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#102) C0d3r válasza Klemens (#101) üzenetére


C0d3r
addikt

Start -> Futtatás
%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

(#103) Spet válasza Klemens (#101) üzenetére


Spet
addikt

Akkor próbált megkeresni a windows mappában a wingenuie programot megkeresni (ha jól emlékszem wgenuie lessz a neve), katt 2-szer rá és megnézni, hogy mi fog történni (ez felelölés az önnek x napja van hátra blabla miatt). Más ötlet meg nem publikus. :U

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#104) Klemens válasza C0d3r (#102) üzenetére


Klemens
őstag

Nem csinál rá semmit, picit tölt a gép, de annyi. :(

Spet: Semmi ilyen vagy ehhez hasonló nincs a mappában. :(
Irhatsz privit is. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#105) Spet válasza Klemens (#104) üzenetére


Spet
addikt

nah megnéztem a fájl pontos nevét: wgatray.exe. Próbáld megkeresni és elindítani. Ha nem találod, akkor viszont nincs ötletem, mert ez szokta felhozni ezt az üzenetet.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#106) Klemens válasza Spet (#105) üzenetére


Klemens
őstag

Nem talál ilyet a kereső. :(
Kiborit már.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#107) Phvhun


Phvhun
őstag

Hol lehet olyan tükröt venni ami egyik oldalról átlátszó ?

(#108) Spet válasza Klemens (#106) üzenetére


Spet
addikt

Akkor lehet hogy átnevezte a microsoft, mert eddig az volt a neve. Akkor már csak olyan ötletem van hogy a feladat kezelőben a folyamatokban keress meg egy olyan programot, amivel eddig még nem találkoztál, mert ez az ellenőrző azután is fut a gépen. De az is lehet, hogy bekaptál valami vírust ami ezzel ijesztget.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#109) Teasüti válasza Spet (#98) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahogy keresgélek, a legolcsóbb talán a webcam szoftveres motion detect-el pc-n, meg hozzá mozgás érzékelős refi, hogy lásson a kamera. Van ennél költséghatékonyabb megoldás otthonra?

Próbálkoztam telefonnal is bluetooth-on keresztül, de nincs hozzá jó szoftver.
Java-s webcam progi pl., ne adj Isten rögzítési lehetőséggel, vagy motion detect-el.

(#107) Phvhun
Féláteresztő tükör úgy tudom csak egy sima üveglap, egyik oldalról visszatükröződő fénnyel. Másik oldalán meg sötétség.

[ Szerkesztve ]

(#110) Klemens válasza Spet (#108) üzenetére


Klemens
őstag

Kapot a gép egy teljes format-ot az XP telepitésnél és nem csináltam vele semmi olyat, amitől virusos lenne. :(
Elegem van már abből az egész notiból, lassú (500Mhz CPU és 128Mb RAM) és még ráadásul az XP is ezt csinálja.
Legalább van még 28 napom arra, hogy orvosoljam a hibát. Lehet telepitek másik XP-t.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#111) bandiie


bandiie
aktív tag

Olyan adatforgalom figyelő appot keresek, ami programokra lebontva figyeli mi mennyit használ!

thx

(#112) Phvhun válasza bandiie (#111) üzenetére


Phvhun
őstag

Beépitett resource monitor nem jó ?

(#113) Teasüti válasza bandiie (#111) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Cfos.

(#114) Intel fan11 válasza Vodar (#88) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezek szerint te tájékozatlan vagy! Egy szemüveggel lehet 3dbe nézni filmet power dvd program átkonvertálja neked 3dbe és nem kell ide drága 3d-s monitor:)

Battletag: hojszi#2983

(#115) Vodar válasza Intel fan11 (#114) üzenetére


Vodar
senior tag

Hát pedig nem. ;) Minimum 120 Hz-en ketyegő monitor is kell.

És ez az "átkonvertálja" is marhaság. Ha nem 3D-s kamerával lett rögzítve a kép (vagyis több lencsével), akkor az nem lesz valódi 3D-s kép, csak valami gagyiság. De mint írtam, még ezt a gagyiságot se tudod normál monitoron "élvezni", csak 3D képesen (120 Hz).

[ Szerkesztve ]

(#116) Lompos48 válasza Intel fan11 (#114) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez olyannak tűnik, mint a mono zenét sztereóra konvertálni. Egyszerű csinálmány, nincs/nem lehet köze a 3D-hez, ahhoz az eredendő jelnek kell hordoznia minden szükséges információt és ezt minden 120Hz-től függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#117) Cucuska2 válasza Vodar (#115) üzenetére


Cucuska2
őstag

Leesett! Az ifjú titánnak vörös-cián szemüvege van! :W :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#118) Vodar válasza Cucuska2 (#117) üzenetére


Vodar
senior tag

Igen? :O Na kíváncsi lennék én arra a PowerDVD-s vörös-cián képre :D Az biztos, hogy köze nincs a 3D-hez. Már ha egyáltalán tud ilyen "vörös-cián" képet csinálni az a program.

Ha tényleg ilyen 60 éves vörös-cián szemüvegre gondoltál kérdező, nem ezekre a manapság divatos aktív 3D-s szemüvegekre, akkor ugyan nem kell 120 Hz-es képfrissítési frekvencia, de minden más, amit írtunk, áll. Ha nem 3D-ben lett forgatva egy film, az nem lesz 3D-s.

Vörös-cián szemüveg.
3D szemüveg.

[ Szerkesztve ]

(#119) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Hi!

Most kötöttem össze két gépet hálózatba,és felmerült bennem egy kérdés. Lehetne játszani úgy,hogy az egyik gépre van feltelepítve a játék de a másik gépen érem el ezt hálózaton keresztül? Vagy erre már kevés az UTP kábel?

(#120) Martina Ford


Martina Ford
csendes tag

Hali!

Összeszedtem 1 RECYCLER vírust vagy vmi ilyesmit, és most nem tudom
megnyitni a külső HDD-met, avast karanténba rakta, én töröltem,
azóta semmi, vki tud segíteni? HELP!!

(#121) Vodar


Vodar
senior tag

Aktív 3D szemüveg pl. ez, ehhez kell a HD képes videokártya és TV: [link]

A vörös-cián szemüveghez nem kell speciális VGA, vagy TV.

Mindkettőben közös, hogy csak olyan filmből tud normális 3D-s látványt varázsolni, ami eleve 3D-s kamerával lett leforgatva.

Egy ilyen 700 MB-os PowerDVD-vel konvergálgatott .avi soha nem lesz valódi 3D-s film.

[ Szerkesztve ]

(#122) Cucuska2 válasza HollyBoni (#119) üzenetére


Cucuska2
őstag

Attól függ mivel akarsz játszani, van a router, és WLAN/dráutos a net.
Ha a két gép közvetlenül, router nélkül, dróttal van összekötve, akkor egy kisebb játékot bepróbálhatsz, de ne jusson eszedbe CS:Source-ot játszani így.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#123) Martina Ford válasza Martina Ford (#120) üzenetére


Martina Ford
csendes tag

Sikerült, a rohadék megváltoztatta az elérési utat :S
Még ilyet :P

(#124) HollyBoni válasza Cucuska2 (#122) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bad Company 2-vel akartam megpróbálkozni. :DDD Amúgy routerbe van kötve a két gép.

(#125) Intel fan11 válasza Vodar (#118) üzenetére


Intel fan11
őstag

igen vörös cián szemüvegre gondoltam azt rendeltem, haverom ajánlotta mert ő így nézi a filmeket és hagyományos lcd monitora van!!!!!

Battletag: hojszi#2983

(#126) Cucuska2 válasza HollyBoni (#124) üzenetére


Cucuska2
őstag

Megnyugtatlak, nem fog menni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#127) Phvhun válasza Intel fan11 (#125) üzenetére


Phvhun
őstag

Csak gratulálni tudok a haverodnak :D

(#128) Spet válasza Teasüti (#109) üzenetére


Spet
addikt

Megmondom őszintén nem ilyen szakmában dolgozok sőt nem is dolgozok, hanem biztonságtechnikusnak készülök, akinek ugyebár tudnia kéne egy-két dolgot ezekről, de hát itt csak az alapokat tanítják meg :)) . Ami kollokviumunk ott megmutattak egy 100e 200e 300e és 500e-es kamerarendszert hogy mire képesek este. Természetesen a legolcsóbb az egy hagyományos kamera volt egy érzékenyebb optikával ellátva. Láttam már infra led-es IP-s kamerát ami egész jól teljesített. De a legegyszerűbb ha írsz mondjuk 4-5 biztonságtechnikai cégnek hogy ezt+ezt szeretném van rá ennyim mit tud ajánlani kiszállással és beszereléssel együtt (persze csak akkor ha bonyolult lenne a rendszer)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#129) Dondom


Dondom
tag

hol tudomm feltenni digitalizálóra vonatkozó kérdésemet? egyébként vásárolni szeretnék egyet, egyszerűt, olcsót és jót, csak fogalmam sincs milyet kéne :F

(#130) abszibázi


abszibázi
csendes tag

2007-es word-ben hogy tudom megnézni,hogy hány karaktert irtam eddig? :F :R

(#131) Egon


Egon
nagyúr

Ilyen gondom akadt a gépemmel.
Próbáltam vga-cserét: nem segített (ergo elvileg nem a videokártya a ludas).
Próbáltam másik monitoron: ott is jelentkezett a hiba (így a monitor is kiesett mint lehetséges hibaforrás).
Kábelcsere sem jött be.
Mi lehet még, ami ilyen hibát okozhat?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#132) Dondom válasza abszibázi (#130) üzenetére


Dondom
tag

Ha 2007-es a Word, akkor az állapotsoron balra állandóan ki van írva vagy a szavak vagy a karakterek száma, és ha arra rákattintasz, megkapod a kis statisztikai táblázatot.

(#133) G@ß!


G@ß!
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#134) Cucuska2 válasza Egon (#131) üzenetére


Cucuska2
őstag

Esetleg táp?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#135) harcikoca


harcikoca
senior tag

Az miért van, hogy a c partíciómon a 29,4 giga helyből 800 mega szabad hely van, amikor magán a meghajtón 22 giga cucc van?

AMD+Ati powee'R

(#136) Cucuska2 válasza harcikoca (#135) üzenetére


Cucuska2
őstag

Rejtett fájlok?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#137) Egon válasza Cucuska2 (#134) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt nem nagyon tudom tesztelni, mert elég nehezen tudok kölcsönbe szerválni sajnos (olyat, ami elég erős a konfigomhoz)...:(
Egy 450W-os Be Quiet! tápom van, elvileg megbízható darab...

Még annyi kimaradt az előző hozzászólásomból, hogy próbáltam szoftveresen is hibát elhárítani: vga drivert frissítettem, illetve nyomtam egy rendszer-visszaállítást (2 héttel ezelőtti állapot; ha jól emlékszem akkor még nem jelentkezett a hiba), de nem vezetett eredményre.
Kérdés, hogy érdemes-e megpróbálni egy Win7 reinstallt? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#138) Cucuska2 válasza Egon (#137) üzenetére


Cucuska2
őstag

Mindenképp érdemes, de BIOS-ból próbáld meg előkaparni, és ha sikerült előhozni, akkor tudjuk, hogy hardveres.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#139) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Az lenne most a kérdésem,hogy ki melyik internetszolgáltatóval van a legjobban megelégedve?
Ki mennyit fizet a netért?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#140) Csabee. válasza Kezdő vagyok (#139) üzenetére


Csabee.
nagyúr

4500 Ft , UPC, 50Mbit 52-t ad!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#141) C0d3r válasza Kezdő vagyok (#139) üzenetére


C0d3r
addikt

Itt kb. mindenki csak azt tudja írni amelyik nála elérhető, enyémből se lehet messzemenő következtetéseket levonni, hiszen elérhető az optikai szolgáltatás + még kedvezményeket is kaptam (így érthető a megelégedettség), ellenben akinél épphogy 5 mbit megy - rosszabb esetben az is szakadozva -, nyilván negatív véleménnyel lesz ugyanerről a szolgáltatóról.
Amúgy: T-Home és ~6.400 Ft (TV, Net, Telefon)

(#142) Vodar válasza Kezdő vagyok (#139) üzenetére


Vodar
senior tag

Ha elérhető a lakhelyeden a Digi, akkor nincs miről gondolkodni, egyértelműen a Digi a király, de sajnos leginkább csak lakótelepeken érhető el.

3-4 MS ping, 0 jittter, maximális le- és feltöltési sebesség még torrent közben is. 4700 Ft-ot fizetek a 80/25-ös csomagért.

Egyébként T-Home-os és UPC-s nettel tudom összehasonlítani, mert mindkettőhöz volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#143) Egon válasza Cucuska2 (#138) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát, a BIOS-ban meglehetősen kevés vízszintes irányú mozgást tudok előidézni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#144) Kezdő vagyok válasza Vodar (#142) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszokat!
T-Home net milyen volt nálad?

(#145) Jim-Y válasza Kezdő vagyok (#139) üzenetére


Jim-Y
veterán

Attól is függ, hogy mire kell, ha kell a nagy sávszél, akkor pl UPC, ha online akarsz játszani, és kell minél jobb ping, akkor a lehető legkevésbé leterhelt szolgáltatót kell megkeresned a környéken, mert annál nincs leterhelve a vonal.. üdv

(#146) Vodar válasza Kezdő vagyok (#144) üzenetére


Vodar
senior tag

Torrentnél csúcsidőben nem tudtam kihasználni a max. sávszélt és a pingje is rosszabb volt a Digi-nél :) Inkább UPC... (már ha elérhető nálad)

(#147) Csabee. válasza Kezdő vagyok (#144) üzenetére


Csabee.
nagyúr

T-home ból ha választasz, akkor ha van rá lehetőséged, optikait válassz. De tényleg a Digi adná a legjobb ár-érték arányban a szolgáltatást.

Üdv: Csabee.

(#148) Teasüti válasza Cucuska2 (#126) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Játékfüggő, amelyik működik telepítés nélkül is, azokat el lehet indítani.
Ez a mai játékoknál sztem nagyrészt esélytelen, de régebbi címeknél nem ritka.
Mi sokat toltuk így, még a lemezeket se nagyon pakolgattuk, optikai meghajtó is meg volt osztva. Gigás lanon meg simán indítottunk játékot a másikról, persze aki olyan menő volt, h volt raid0-ja, ott ez nem volt nagy kunszt.

(#149) kukinyo


kukinyo
addikt

A nod32 karanténját hogyan, hol tudom kiüríteni?
Eldugott egy fájlt amit veszélyesnek ítélt és szükségem lenne rá.Akárhányszor letöltöm,szeretném megnyitni,mindig eltünteti.

(#150) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Samsung GT-S5600V telefonnak megoldott már valahogy a függetlenítése?
TurboSIM stb?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.