Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) sklopp válasza szimcsi (#1334) üzenetére


sklopp
őstag

Az ATI drivert úgy szedd le, hogy elindítod az újabb verzió telepítőjét, majd ott az eltávolítást választod, ha kész, újraindítás, telepítés. Ha másképp csinálod, gubancok lesznek, akár teljes rendszer újrahúzás is szükséges lehet.

(#1352) Teasüti válasza drstein (#1347) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ehhez egy router jobb valóban, gondoltam vmi magasabb igényekhez kell AP.
Amúgy nem látom okát, h ne adjon IP-t, beállításoknál lesz ott vmi.
...bár, AP-k úgy tudom nem tudnak pl NAT-ot, e nélkül meg nem lesz net több gépen.

[ Szerkesztve ]

(#1353) whited válasza drstein (#1350) üzenetére


whited
addikt

köszönöm :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#1354) tgabi


tgabi
tag

Üdv. mindenkinek!
Nem pc-s kérdés, sorry.
Van valaki aki kpm-nél vagy nkh-nál ismerős, tud műszaki vizsgáról infót szolgáltatni?
Benzin/Gázos autó, első vizsgáztatás az átalakítás óta, és azt mondják h csak oda lehet vinni.. :S
Emailben vagy priviben kérnék segítséget! tgabi009@gmail.com
Köszönöm!

'' Senki se tud semmit! ''

(#1355) smog86


smog86
senior tag

Sziasztok!

Mintha régen láttam volna olyan topicot, amiben csomagok eljuttatásában segítették egymást a fórumtársak, (pl. vidékről ment fel BP-re valaki, akkor eltudja hozni a cuccot nekem onnan, egy alacsonyabb összegért) benéztem vagy létezik ilyen?

(#1356) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Másnak is lehalt az OTP? Egyszerűen lassú iszonyatosan...

Üdv: Csabee.

(#1357) kenwood3 válasza smog86 (#1355) üzenetére


kenwood3
őstag

Itt ;)

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#1358) smog86 válasza kenwood3 (#1357) üzenetére


smog86
senior tag

THX, akkor jól emlékeztem hogy van ilyen. :DDD

Csabee.: Nekem délután három körül csinálta, tehát igen, szar... mondjuk lassan megcsinálja amit kell, de 5perceket kell várni a kattintás után.

(#1359) tomy_cz válasza Teasüti (#1346) üzenetére


tomy_cz
senior tag

Aham, jumperelni kell ehhez gondolom.

Csabee.: Nekem is f0s az otp :N

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=tomy_cz

(#1360) harcikoca


harcikoca
senior tag

Van egy Asus m2n-e alaplapom, és eddig oylan porblémám volt, hogy sűrűn kékhalált adott. én a ramra gyanakodtam, kiss vettem az egyiket, 3gbvel üzemelt és utána nemis kaptam kékhalált. vettem még 2x2 gb-t hogy 6gb legyen, de mikor beleraktam nem indult el a gép. ha a negyedik slotból kiveszem a ramot akkor elindul, vagy ha a negyedikbe bennehagyom és kiveszem az elsőből és a harmadikból akkoris eliundul. Rossz lenne a ramfoglalat az alaplapban? ovlastam valami olyasmit, hogy ennek az alaplapnak nem mindegy, hogy hány voltos a ram.

AMD+Ati powee'R

(#1361) GrandeP válasza harcikoca (#1360) üzenetére


GrandeP
őstag

Inkább csak a dual channel miatt, válogatós...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1362) harcikoca válasza GrandeP (#1361) üzenetére


harcikoca
senior tag

Most akkor mit kezdjek vele, hogy elinduljon nekem a 4 rammal? az azonos ramokat az azonos channelbe raktam. biost frissítsek, vagy van rá megoldás?

most így lenne benne 2x1gb és 2x2gb. attól, hogy nem azonos mind a 4 még elkellene indulnia nem?

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#1363) GrandeP válasza harcikoca (#1362) üzenetére


GrandeP
őstag

Rakj be 3-at, abból a két azonost az azonos szinű foglalatba, aztán biosban keresd meg a ramos beállításokat és a legkisebbre állítsd be a mhz-et, illetve nézz szét a ramra vonatkozó beállításoknál... amit lehet rakj autora, aztán nézd meg a negyedik rammal...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1364) EvilSymbol


EvilSymbol
csendes tag

Óriási, égbekiáltó, brutálnagy probléma lenne...miresz kollega véletlenül nyomott w7 lemezkezelésben egy kötet törlést a cuccos vinyójára, amin minden kép, program és sokegyéb volt. Tehát NEM formázta, csak a kötet törlést sikerült elkövetnie. Bármi ötlet? Vagy jöhet valami recovery cucc az 1 TB-s vinyóra? Mert akkor lesz egy "kis" szabadideje... ;] :DDD

Beware! Személyeskedés detected.

(#1365) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
Win Xp-s lefagyásnál hogyan kell a részletes hibaüzenetet vágólapra másolni?
(Ebben az állapotban még a programok megnyitása sem sikerült.)
Köszönöm, előre is.

(#1366) V.Stryker válasza peter889 (#1365) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

PrintScreen :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#1367) DieHard válasza peter889 (#1365) üzenetére


DieHard
senior tag

Hát ha szerkeszteni akarod akkor pasz, ha nem, akkor alternativabb mo, hogy lefényképezed telóval :DD

(#1368) peter889 válasza DieHard (#1367) üzenetére


peter889
őstag

Persze, a szerkeszthető szövegre gondolok, pontosabban a hibajelentésre amit el is lehetne küldeni.
Ez egy görgethető nagy szöveg, egy képen a töredéke sem férne el.

(#1369) Hunork válasza EvilSymbol (#1364) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

egy ismerősöm már járt így, ezzel a programmal visszanyert mindent, annyi volt a negatívum, hogy nagyon sérült volt a lemeze, ezért visszamentéskor a program adta a neveket a képeknek, zenéknek, filmeknek...de minden megmaradt neki! :K
get data back

Van NTFS és FAT32 verziója. Megy egy pü is...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#1371) pzs0315


pzs0315
csendes tag

Sziasztok!

Próbálok bővebb lenni, mint a múltkor...szóval...nekem egy nagy problémám van....nem tudok emilhez képet csatolni! Mi lehet a baj, mit kellene állítanom, hogy működjön?
Operációs rendszerem: Win7
2007 Microsoft Office Suite Service pack 2
Mikor képet akarok csatolni a levélhez az emillben akkor pl. a vipmailnél: tallózás-kép kijelölése-megnyitás és semmi nem történik, nem mennek a százalékok! Ha pedig rákattintok a mégse gombra akkor azt írja ki, hogy a „feltöltés megszakítva”,mintha történt volna valami! A freemailnél pedig azt írja ki, hogy nem sikerült feltölteni próbáljam újra. Ez a jelenség. Egyik emil címemről sem lehet…sőt még csináltam egy újat is és ott sem lehet!(vipmail,freemail,citromail)
Ha valaki tud segíteni, kérem privátba tegye.Köszönöm.

(#1372) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Ez mitől lehet?

Aztán OK, majd prism3d.exe hibát észlelt, ezért leáll.

Win7 U x64 SP1

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1373) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
A hangfalnak (2,0-ás Genius) árt az ha nem kikapcs gombbal kapcsolom ki esténként, hanem az elosztót kapcsolom ki?
Köszi!

(#1374) Klemens


Klemens
őstag

Van egy XFX 4850-em, legfrissebb driverrel, de BF3, NFS Run és COD MW 3 ezzel a hibaüzenettel el sem indul. Elméletileg driver hiba vagy ilyen.
Ötletek, hogy milyen driverrel próbálkozzam?
Sajna a gyári drivert nem tudom feltenni, mert jelenleg nem használható a dvd olvasóm. :D

Feltettem egyel régebbi drivert is, de a hiba ugyan az. Viszont van, hogy a kép eltűnik kb. 1-2 másodpercre random módon, de ezt csak ma csinálja a gép.
Feltettem dx10-et is, de semmi változás.

Ötletek?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#1375) Воланд válasza peter889 (#1368) üzenetére


Воланд
titán

esemenynaplo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1376) GrandeP válasza Vesztor87 (#1373) üzenetére


GrandeP
őstag

Csak akkor, ha az elosztót úgy kapcsolod, h vizet locsolsz bele.. ;]

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1377) Vesztor87 válasza GrandeP (#1376) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Szal akkor nem teszek benne kárt? Csak azért, mert a Genius 1255-a nál hátul van a ki/be kapcs, és szeretném az alsó polcra a lábam fölé tenni, ott meg nem férek majd hozzá...

(#1378) GrandeP válasza Vesztor87 (#1377) üzenetére


GrandeP
őstag

Mégis milyen elgondolásból, okoznál benne kárt?

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1379) jozsi252


jozsi252
veterán

Nektek nem lassú a prohardver? mert nekem lassabban töltődik be a fórum mint ahogy szokott?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1380) Vesztor87 válasza GrandeP (#1378) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Passz, nem értek hozzá. A tv-t is ki szoktam kapcsolni nem csak kihúzni a konnekorból, de tényleg nem értek hozzá:)

(#1382) GrandeP válasza jozsi252 (#1379) üzenetére


GrandeP
őstag

Hát nem az igazi... de már megszokhattad volna h este 20-21 körül mindig ilyen...

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#1383) Воланд válasza jozsi252 (#1379) üzenetére


Воланд
titán

itt is lassu.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1384) jozsi252 válasza Воланд (#1383) üzenetére


jozsi252
veterán

Igazából ugye minden este feljárok, sőt amikor van kis időm munkahelyről is, de én nemszoktam tapasztalni ilyen mértékű lassulást mint ami mostvan pl, legalábbis én nemszoktam, mindig villámgyors, mint ahogy GrandeP említetted hogy 20-21 között belassul.

iPhone 13 Pro Max

(#1385) #65675776 válasza Воланд (#1383) üzenetére


#65675776
törölt tag

Itt meg az ilyen kérdésekre szolgáló szaktopic.

(#1386) DJ WOKKY válasza PH-User (#1372) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

mit csinált a gép a hiba előtt ?

(#1387) Воланд válasza #65675776 (#1385) üzenetére


Воланд
titán

en ne tudnam, hogy van ilyen topic? ;] :DDD de megoszultem volna mire kikeresem. megyek is, inkabb megolok egy-ket orkot.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1388) Csabee. válasza PH-User (#1372) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Próbáltad már újratelepíteni a játékot? Esetleg a játék dvd-jén található directx-et tedd fel.

Üdv: Csabee.

(#1389) Lompos48 válasza GrandeP (#1376) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Az is csak az elosztónak árt. :D

(#1390) PH-User válasza DJ WOKKY (#1386) üzenetére


PH-User
addikt

Hiba előtt?

Régebben játszottam vele, mielőtt újra nem telepítettem a gépemet.
Most is feltelepítettem, de ezt az üzenetet kapom... Pedig ugyan azokat a programokat szoktam visszarakni, amik előtte voltak.

Csabee. - Próbáltam, semmi javulás. :(

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1391) DJ WOKKY válasza PH-User (#1390) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

esemény naplóban sincs valami konkrétabb ?

szerk.: most olvasgattam, akkor is van ilyen hiba üzenet, amikor valami nem eredeti játékot tesz fel az illető a gépére.

[ Szerkesztve ]

(#1392) peter889 válasza Воланд (#1375) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi. :R

(#1393) PH-User válasza DJ WOKKY (#1391) üzenetére


PH-User
addikt

Eddig is eredeti volt, most sincs ez másképp. :)
Nincs semmi a naplóban.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1394) PH-User válasza PH-User (#1393) üzenetére


PH-User
addikt

Megoldottam!

Az volt a gond, hogy 1920*1080-ba akartam indítani a játékot és nem tetszett neki...
640*480-ba indítottam a játékot, majd a játékban belül felvettem a felbontást, így most jó.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1395) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!
Van olyan rádió, ami hálózatról megy, és a nem használt 2.1-emet rá tudom kötni? Amolyan konyhai kis hangcuccnak jó lenne főzés közben:) Meg lenne elég hangja is:)
Köszi!

(#1396) PH-User válasza Vesztor87 (#1395) üzenetére


PH-User
addikt

Ha van fülhallgató kimenete, akkor egyszerűen megoldható egy Jack->RCA kábellel.

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#1397) Vesztor87 válasza PH-User (#1396) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Igen, de tudsz véletlenül ilyen rádiót a ph-n vagy máshol olcsóért?

(#1398) DJ WOKKY válasza Vesztor87 (#1397) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

általában ilyen kis mini hi-fi-hez van 2 hangfal is.
Gondolom ilyenre gondoltál, hogy legyen cd, rádió.

(#1399) Vesztor87 válasza DJ WOKKY (#1398) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Nem, csak magára a kis rádióra, van1 kis 2.1-em felesben (vettem egy 2.0-át helyette), és nem akarom hogy a szekrényen álljon, mert jó lenne a konyhába valami zene:) De nem akarok rá sokat költeni. A rádió relative változatos,nem akarok mp3 másolgatással foglalkozni....

(#1400) DJ WOKKY válasza Vesztor87 (#1399) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

telefon, disckman, mp3 lejátszó, mp4,
Ezeken is van már rádió és neked tökéletes és szerintem így a legolcsóbb.

hifi hangfal nélkül stb szavak beírása hozhat neked eredményt :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.