Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) zuhi_ válasza DJ WOKKY (#300) üzenetére


zuhi_
senior tag

Hát én olyat sajnos nem találtam. Egyáltalán nem tudom hol mit kellene állítanom, már próbálgattam mindent... manual sem ír olyan opciót. :(

(#302) wrox


wrox
senior tag

Valaki esetleg tud adni egy linket, ahol található olyan videocsomag, amiben megtalálható mindenfajta kódolás? Vettünk egy asztali lejátszót, és azt szeretném kipróbálni, hogy visz e mindent. Persze elég, ha csak sample az összes video.

(#303) Spet válasza zuhi_ (#299) üzenetére


Spet
addikt

Nálam az asrock lapomnál hátul ég az alaplapi lan kártyának a ledjei illetve a billentyűzetemen a num lock led. Elméletileg a BOIS-ben van valami beállítás, ami ezzel hozzható össze. De ha számodra ez zavaró, akkor kapcsold le a gépet az elosztóról és így még sprolsz egy kicsit a villanyt.

Szerk.: nah meg is előztek

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#304) zuhi_ válasza Spet (#303) üzenetére


zuhi_
senior tag

Pont azért kellene beállítani, hogy ne kelljen ki-be huzogatni meg kapcsolgatni a tápot. :W

(#305) DJ WOKKY válasza zuhi_ (#304) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

talán az alaplapos topikban, vagy az alaplap topikjában többre mennél, ha van az utóbbi topik.

(#306) JetiRulez válasza JetiRulez (#212) üzenetére


JetiRulez
őstag

A memóriát le is teszteltem. Miután hibát nem jelzett a Memtest, így nem maradt más hátra, kicseréltem a procit. Valóban kevés a 300 W-os táp neki. :(

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#307) Teasüti válasza Воланд (#240) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És ezek milyen műveletre vonatkoznak? Random write? :)

(#308) Teasüti válasza Spin (#293) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Olvasgass hardver teszteket! Erre valók. :)

[ Szerkesztve ]

(#309) kételkedem válasza wrox (#302) üzenetére


kételkedem
addikt

Itt egy csokorra való tesztvideó!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#310) Spin válasza Teasüti (#308) üzenetére


Spin
tag

Köszönöm a kimerítő választ!

Üdv,Spin!

(#311) wrox válasza kételkedem (#309) üzenetére


wrox
senior tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#312) tomi4506


tomi4506
csendes tag

64 bites win7 telepítéssel kapcsolatban van, aki tud segíteni?
Kiírtam egy képfájlt, amivel bootolva nem indul a telepítés, illetve a bootolás sem indul.
Már megpróbáltam többféle iso fáljt kiírni, de egyikkel sem akar bootolni. Teljesen szűz új gép, és 64 bites win7-et akarok telepíteni.
Ha 32 bites xp-vel bootolok, akkor azonnal indul, de 64bitessel nem.
Kell valamit átállítani a biosban?
:R

(#313) CoolMan válasza tomi4506 (#312) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Hogyan írtad ki az ISO-t? Simán átmásoltad vagy DVD-kép felírása -ként? Mert nem mindegy.

szerk. 314: Akkor azért, neró indít és kép felírása majd az ISO kiválasztása és írás.

[ Szerkesztve ]

(#314) tomi4506 válasza CoolMan (#313) üzenetére


tomi4506
csendes tag

Duplaklikk, nero indul, írás.

(#315) tomi4506 válasza tomi4506 (#314) üzenetére


tomi4506
csendes tag

Mi a különbség?
A fájok, mappák ugyan úgy ott lesznek a lemezen, nem?

(#316) CoolMan válasza tomi4506 (#315) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Persze, :U csak akkor nem boot lemez lesz és nem tudod telepíteni a windowst.

[ Szerkesztve ]

(#317) tomi4506 válasza CoolMan (#316) üzenetére


tomi4506
csendes tag

Ok, tehát:
1. Nero indít
2. DVD-képfájl felírása
3. Kiválaszt iso fájlt
4. Írás (Bár ugyan az a felület jön fel mint duplakikkre.)
Így boot lemezként írja meg, nem pedig adatként.

(#318) wrox válasza CoolMan (#316) üzenetére


wrox
senior tag

Én mindig csak dupla klikk és írással írom az ilyeneket, simán bootol mindegyik. A lényeg, hogy az ISO miképpen lett készítve.

(#319) tomi4506 válasza wrox (#318) üzenetére


tomi4506
csendes tag

Viszont több 64bites iso-t is kipróbáltam és nem indult a bootolás. Mihelyst 32-bitest raktam be, egyből indult.
Többen használták ezt az isot, amit fel szeretnék rakni és ment nekik.

Az számíthat, hogy 32bites rendszerrel írom ki a 64bites iso-t? (Sima xp rendszer alatt írom ki a 64 bites win7-es telepítőt)

[ Szerkesztve ]

(#320) CoolMan válasza wrox (#318) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor lehet, hogy az ISO-val van gond és nem a kiírással.

tomi4506: Milyen gépre nem akar települni?
Az nem hinném, hogy számítana.

[ Szerkesztve ]

(#321) wrox válasza tomi4506 (#319) üzenetére


wrox
senior tag

Az nem számít, hogy mi alól írod.
De még egyszer. Addig eljutsz indításkor, hogy kiválaszd, hogy DVD-ről bootolsz?

(#322) tomi4506 válasza wrox (#321) üzenetére


tomi4506
csendes tag

Zsír új. Gigabyte Z68 UD5, I7 2700K, 8GB ram, HD4890 1GB - asszem elég lesz... :DD
1, Iso fájl kiír laptopról.
2, Lemez betesz nagy gépbe.
3, Boot beállítva biosban, usb-s dvd-ről bootoljon. (USB-s dvd nem lehet gond, mert az xp-t is indítja, csak a 64-est nem)
4, Bootol, nézi a lemezt és a dvd-rom csak olvas, olvas, olvas egy ideig, aztán hagyja, mintha nem lenne bootos lemez bent.

Esetleg az írás sebessége? 4X-esen írtam ki...

(#323) tomi4506 válasza tomi4506 (#322) üzenetére


tomi4506
csendes tag

Biosban a lemezkezelésen nem kell semmit állítani a 64bites rendszer esetén?
Fájlrendszer kezelés miatt vagy valami ilyesmi gond nem lehet?

(#324) CoolMan válasza tomi4506 (#323) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Annyit érdemes, hogy a HDD legyen AHCI módban állítva, meg hát ugye a boot sorrend legyen jó. A helyedben én megpróbálnám másik, nem USB-s optikai meghajtóval (SATA-al) a telepítést. Az ISO-t mindig ugyan olyan típusú lemezre írod? Lehet nem szereti az olvasó, próbáld meg másmilyen típusúra írni.

(#325) mexicanraven válasza AthlonXP (#288) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Szia!

Ezt a fülest javasolnám, én is ilyet használok, elég olcsó, árához képest jó a hangja, basszusos, és strapabíró is! Nekem ez a második Panasonic fülesem, az előző is legalább 1,5 évet bírt, míg az eredeti iPhone füles 2 hónapot. (az ha port kapott, akkor már rezonált is egyből)
Ár/érték aránya remek!

Remélem tudtam segíteni! :)

when the sun shines, we'll shine together

(#326) wrox válasza tomi4506 (#322) üzenetére


wrox
senior tag

Háááát, ez éppen elég nekije. :D:D

Pen drive-ra próbálj meg csinálni telepítőt. Persze bootolhatót. Nincs hirtelen más ötleten. Illetve amit alább is javasoltak, hogy ne USB-s DVD-ről, hanem sima SATA-ról.

(#327) ent válasza Lenry (#267) üzenetére


ent
őstag

:R

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#328) mexicanraven válasza tomi4506 (#322) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Képfájlként írtad ki?
Fordult már elő velem is, hogy adatként írtam ki véletlenül és ez volt a baj!
Esetleg ha van kéznél pendrive akkor csomagold ki oda az iso tartalmat és állítsd be a bootnál, hogy arról induljon! (nekem ASRock 870 Extreme 3-as lapnál működik ez a dolog)

when the sun shines, we'll shine together

(#329) tomi4506 válasza mexicanraven (#328) üzenetére


tomi4506
csendes tag

Mindig ugyan olyan lemezt próbáltam.
Sajnos nincs sata-s dvd-romom, ide-s adapterrel usb-re alakítva.

Köszi, mindenkinek...
Megpróbálom pendrive-ról, és lassabb DVD lemez írással (2X).
Illetve a HDD-t biosban átállítva.

(#330) Jim-Y válasza DJ WOKKY (#298) üzenetére


Jim-Y
veterán

:R

[ Szerkesztve ]

(#331) basys2


basys2
csendes tag

Sziasztok!
Lehet hogy nem ez a megfelelő topic előre is elnézést kérek :)
Előbb kérdezek mielőtt hülyeséget csinálok:P
Tehát: Van a gépemben egy 500 as (WD sata2) vinyó XP van rajta
Most vettem még egy 500(WD sata2) vinyót és win7 et akarok rá rakni.
Tehát úgy hogy a régin megmaradjon az XP (SP3 32bit) az újon meg legyen rajta a win7 (64bit) és induláskor lehet választani.
Mivel még sosem csináltam olyat hogy 2 windows van a gépen ezért a kérdésem az hogy mire figyeljek hogy csináljam hogy a régi is megmaradjon és az új is jó legyen? :D
Illetve még be sem szereltem a vinyót, így xp-n programmal formázzam, particionáljam vagy majd a win7 telepítőjében?
Előre is köszönöm a válaszokat, illetve bocsánat az együgyű kérdésért :D

(#332) Lenry válasza basys2 (#331) üzenetére


Lenry
félisten

a formázást mindegy honnan csinálod.
a Win7 telepítés idejére kösd ki az XP-s vinyót.

ha megvan, akkor visszakötöd, és Win7 alól feltelepíted az EasyBCD nevű bootmenüszerkesztő programot, amivel hozzáadod a bootmenühöz az XP-t.
BIOSban pedig a Win7-es legyen az elsődleges bootolandó eszköz

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#333) DJ WOKKY válasza basys2 (#331) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Felteheted így is a másikra, csak akkor az elsődleges hdd-ről fog bootolni.
Vagy kiválasztod mindig az esedékes eszközt. F12 -vel.

szerk: a többi leírva :)

[ Szerkesztve ]

(#334) scream


scream
veterán

Sziasztok !

Egy elég off kérdésem volna, de hátha ti tudjátok rá a választ ...

Szóval ha az embert felveszik államilag támogatott képzésre, majd elbocsájtják az egyetemről , mert nincs meg a minimum kreditje, akkor azután a rendes felvételi eljárás során nyerhet-e felvételt államilag támogatott képzésre vagy csak költségtérítéses képzésre mehet ? Tehát a kérdés,hogy az elbocsájtás államilag támogatottról magával elbocsájtás vonja-e a támogatás végleges elvesztését ? :F

(#335) mexicanraven válasza scream (#334) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Tudtommal, meg van szabva hogy hány fél évet tanulhatsz államilag támogatott képzésben, ha otthagyod valamilyen okból, a megmaradt időt máshol "felhasználhatod".

[mod]: pl. ha maradt 2 fél éved, elkezdesz egy új képzést mi 6 fél évből áll, akkor az első kettő ingyenes, de a továbbiak fizetősek lesznek.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#336) pocokxx válasza scream (#334) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Tudtommal az álami támogatás 11 félévig bármilyen körülmények között jár. Ha csak költésgtérítésesre jelentkezhetsz, akkor is az első félév után igényelheted az állami támogatást.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#337) scream válasza pocokxx (#336) üzenetére


scream
veterán

Köszönöm mindenkinek a válaszokat ! :R

(#338) kmisi99


kmisi99
addikt

Üdv! Lenne egy óriási problémám!
Testvérem elhozta ismerőse laptopját hogy lassú a win rakjam rendbe vírusírtás stb. Na mondom megnézem. Bekapcsolom hót lassú bedugtam a telómat hogy átrakjak rá vírusírtót. Erre befagyott az egész windows az egér a billentyűzet. Na jó akkor fogtam hosszan nyomtam a bekapcs gombot és ki is kapcsolt elraktam. Ma venném elő hogy újra neki essek erre nem indul a laptop :F Bios után ezt hozza be és végtelen ciklusban ismételten ezeket hozza be KÉP. Mi a fene lehet ez? :W :W

(#339) Ricardo128 válasza pocokxx (#291) üzenetére


Ricardo128
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! :C

gölmétcsül ©

(#340) redwhite78 válasza kmisi99 (#338) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Milyen win? De mindegy. Tudsz bootolni DVD-ről? Ha igen próbáld arról indítani és csinálni egy javítást.

never go full retard

(#341) kmisi99 válasza kmisi99 (#338) üzenetére


kmisi99
addikt

Na megoldottam a problémát a hdd volt a ludas azt kellett kivenni és visszarakni rendesen mert kimozdulhatott a pakolászástól.

[ Szerkesztve ]

(#342) kmisi99


kmisi99
addikt

A másik. Milyen vírusírtót ajánlotok ami jól ki tudja takarítani a windowst? Tök mindegy hogy ingyenes vagy fizetős csak valami hatékony tisztítást végezzen.

(#343) szabi325 válasza Lenry (#332) üzenetére


szabi325
tag

Lenry és DJ WOKKY köszi szépen a segítséget így már menni fog ! :)

(#344) PH-User


PH-User
addikt

Hi.

Matsonic MS9357E csoda laphoz hol találok illesztőprogramokat?
Feltúrtam már egy jó-pár oldalt, de mind ilyen telepíthetős gyíkság letöltőket ajánl fel...
Létezik még egyáltalán olyan oldal, ahonnan a közvetlen driver letölthető?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#345) TGaben


TGaben
tag

sziasztok!

Tudnátok ajánlani 1 olyan videó vágó programot, ami feliratos videót is kezel, és netán még ingyenes is?

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#346) nova001


nova001
senior tag

szia
van egy 40/20 megabites diginet és szeretnék egy wifis routert....54megabites kiviszi a sávszélességet vagy a 150es kell ?

(#347) TGaben válasza nova001 (#346) üzenetére


TGaben
tag

Kiviszi az 54 megabites is (gondolom "g" szabvány),
a 150-es vagy 300-as ( "n" szabvány) távolságban nyújt többet.
(ha hülyeséget irtam javitsatok ki :) )

[ Szerkesztve ]

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#348) AthlonXP válasza Spin (#294) üzenetére


AthlonXP
őstag

Ez nekem túl drága. :( Elég sok minden van hozzá, nem is kéne ennyi minden nekem. Nem tudom mennyi lehet boltban, de biztos jóval drágább, mint itt. Csak arra kéne végül is, hogy mikor megyek vagy jövök a melóba/ból, akkor tudjam hallgatni a zenéimet a buszon. Erre meg nem akarok olyan sokat költeni, nagyon max. 2-3000-et.

Mondjuk az is lehet, ennyiért meg nem is kapok egy aránylag elfogadhatót, aminek már nem olyan hangja van, mint ezeknek a 2-300ft-os piaci vackoknak...
Igazából még nagyon a boltokban sem nézelődtem, gondoltam előtte itt megérdeklődöm, a dolgokat.. :)

(#349) ritkaság


ritkaság
tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segitség. Az egyik játékban meg akartam változtatni a képernyő felbontást, de sajnos olyat állitottam be ami nem jó a monitornak és hibaüzit küld. Out of range... szöveggel. Hogyan tudom visszaállitani, hogy menjen a játék. A monitor Samsung SyncMaster 2243SN, a vgta Gigab.9600gt tf.

(#350) fradi81 válasza ritkaság (#349) üzenetére


fradi81
veterán

Hello
Akkor szerintem a játék beállítás fájlját kellene letörölni, vagy átírni benne a felbontást. Valami .ini végű szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.