Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25151) bubumaci68 válasza #48613632 (#25146) üzenetére


bubumaci68
csendes tag

Köszi szépen,hogy Te legalább megpróbáltál segíteni!
Ezer köszi érte!

Szia.

(#25152) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

Üdv!

Az lehetséges hogy két HDD egy db IDE kábelre kötése lassítja a rendszert? C2D E8500-as proci és 4gb 800-as ram társaságában? Gondolok itt komolyabb játékokra is pl. BF3.

(#25153) bubumaci68 válasza Vakegérke (#25150) üzenetére


bubumaci68
csendes tag

Köszi,majd megcsinálom a leírásod szerint!
Neked is köszi a segítséget!

Szia.

(#25154) Vakegérke válasza bubumaci68 (#25151) üzenetére


Vakegérke
veterán

A többiek is segíteni akarnak. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25155) #48613632 válasza Vakegérke (#25150) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nem jó az Fdisk, ha egynél több oprendszer is előfordulhat a gépet, másfelől nincs boot lemeze, ezt az elején leszögeztük, tehát nincs is fdisk parancs, sajnos.

szerk:
bubumaci68Nagyon szivesen, bár nem tudom, jutottunk e előrébb. GrandeP meg jó arc amúgy, csak néha zavaros a stílusa, szal no angry ;)

[ Szerkesztve ]

(#25156) Hunork válasza P-SZ-S (#25152) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!

Hmm, elsőre jó lenne egy kábelcsere, és azzal megnézni. Én nem vagyok ebben nagyon járatos, de arra emlékszem, ha a két lemeznek más az UDMA módja, vagy csak PIO módot tud, akkor lehet lassulás. Próbáld az egyik HDD-t a CD és/vagy DVD-vel egy kábele rakni, már ha megoldható, hogy ne a két merevlemez legyen egy kábelen.
És majd jönnek a szakik, és biztos többet is tudnak segíteni! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#25157) mshalo


mshalo
csendes tag

sziasztok!

Uj rendszer van a gepen xp sp2
mukodik szepen gyorsan felall hiba nelkul, hasznahato nem fagy, bios jol bealitva legjobb tudasom szerint. semmi bipeles

szoval ha szoftveresen ujrainditom az xp bol akkor az xp leall (program) a merevlemez leall, a ventilatorok porognek tovabb es nem tortenik semmi a monitor elmegy sleep modba.

barmenyit varok is. ha megnyomom a resetet a gepen akkor hiba nelkul felall normalisan.

miert van ez ..

szoftveres vagy hardveres problema barmi otlet joljonne.

(#25158) #48613632 válasza mshalo (#25157) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mivel senki nem válaszol, ezért írok, megint csak nem exact dolgokat, úgy látszik ez itt rám maradt :)
Na szóval ...
Nem tudom mi a gond :B De szétnéznék az energiagazdálkodás körül a BIOS-ban és a windows kikapcsoló gomb beállításai körül.
Ha minden rendben, akkor azt tudom mondani, hogy jártam már úgy XP-vel, nem egy esetben, hogy friss install csinált furcsaságokat. Egy re-install megoldotta a problémát.
Ok: Maradt továbbra is ismeretlen. Én arra tippelek, nálad is ez lesz. Bocs, fentieken túl semmi konkrét nem ugrik be. :(

(#25159) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Távoli asztal kapcsolattal hogy tudom leállítani a távoli gépet?
Megoldható az hogy ha csak simán indítom a gépet
hálózati kapcsolat nélkül akkor ne kérjen jelszót minden indításkor?

:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#25160) HoaryFox válasza Darth_Revan (#25115) üzenetére


HoaryFox
Topikgazda

Mivel senki nem válaszolt, megteszem én :)

Nekem gond nélkül berakta az OTP-s kártyámat és tudtam vele fizetni is

Legutóbb Asphalt 7-et szedtem le potom 0,99€-ért :D

Nekem meg egy olyan kérdésem lenne, hogy a következő konfighoz mekkora táp kell a megfelelő meghajtáshoz:

proci: AMD A-Series A4 3400 FM1 2,7GHz
Vidkari: Sapphire HD6670 2GB DDR3

Meg egy SATA winyó (később esetleg egy SSD), SATA ODD lenne benne!

Előre is köszönöm! :))

[ Szerkesztve ]

"A wikipedia nem tudományos lexikon, hanem egy multiplayer módú notepad." by Pikari

(#25161) mshalo válasza #48613632 (#25158) üzenetére


mshalo
csendes tag

kosszi megnezem majd - bar a reinstall meg varat magara... majd 1 kis ido multan

(#25162) PR0JECTNR56 válasza GrandeP (#25137) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Rendben, köszönöm. :R

(#25163) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok. Gyors, es hozzaerto emberek velemenye erdekelne: az ujabb gepemben masfel honappl ez elott zarlatos lett a vga-m egyik pillanatrol a masikra, epphogy csak beleptem a win-be le is allt a gep, azota porosodik a sarokban. Na ear most. A masik gepemben pedig az asus tap halt meg, nmtom mibaja lett ennek is... :@ ha a mukodo, zarlatos vgat megert fsp tapot beleteszem a gepbe, amivel lindul a gepem(most neztem) a kesobbiek folyaman eloidezhet zarlatot valamiben??? Lehet tulbonyolitottam kerdest, a lenyeg az, hogy egy zarlatos vga-tol lehet e baja egy tapegysegnek, ami jol mukodik, illetve a eloidezhet e zarlatot ez a tapegyseg barmely hardverben??? Ha nem is azonnal, de a kesobbiekben... ???

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#25164) DonThomasino válasza Satyricon (#25163) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha jól értettem, megpróbálok válaszolni.
A hibás táp tehet kárt a VGA ban, viszont visszefele
ez nem igaz vagy annyi az esélye mint egy 5 ös lottónak.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#25165) rob83


rob83
aktív tag

Hali!

Többszöri próbálkozás után sikerült elérni,hogy a pc-m látja a Hdmi-n keresztül a tv-m et!

De képet most sem akar adni!Azt írja,hogy nincs jel!

Kierjesztem,klónozom,de képet nem hajlandó adni!

Monitor+digitális Tv klónozásánál a Tv-n megjelenik egy felirat miszerint: Nem támogatott üzemód A Tv nem támogatja ezt a felbontást.Módosítsa a felbontást!

Persze módosítottam,de úgy sem jó!

A Hd grapics panelban már látom a tv-t,de képet nem tudok rá küldeni!

Vga:alaplapi Hd 2000 !

A tv leírásában találtam olyat,hogy a Váltósoros üzemmód nem támogatott!

Ez okozhatja a problémát!

Kábelcsere volt,tv-m kipróbálva másik eszközzel!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#25166) #10726912 válasza Satyricon (#25163) üzenetére


#10726912
törölt tag

Rossz tápegység miatt mehetnek tönkre hardverek, vissza felé nagyon kicsi a valószínűsége (csatlakozok az előttem szólóhoz:) ).

(#25167) Satyricon válasza DonThomasino (#25164) üzenetére


Satyricon
addikt

Magyaran: zarlatos vga-tol egy tapnak semmfele baja nemlehet. Vagyis nyugodtan beletehetem a gepbe! Jol ertelmezem szavaid? :)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#25168) #48613632 válasza rob83 (#25165) üzenetére


#48613632
törölt tag

TV-d tipusa? Milyen felbontással próbálod? Elsőnek állítsd 1280x720-ra, azt valszeg látni fogja, többit akkor, ha megvan a TV tipusa.

Satyricon Mi az hogy zárlatos VGA? Ezt akkor tudom elképzelni, ha mondjuk víz, vagy folyadék érte. De mivan, ha a VGA-t a táp vágta haza?

[ Szerkesztve ]

(#25169) rob83 válasza #48613632 (#25168) üzenetére


rob83
aktív tag

Samsung UE32D4020 LED

Próbáltam kisebb felbontáson is,de nem jó úgy sem!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#25170) #48613632 válasza rob83 (#25169) üzenetére


#48613632
törölt tag

A támogatott maximális felbontás 1366x768. Ezen is próbáltad?

(#25171) pocokxx válasza Satyricon (#25167) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Én is azt mondom, hogy igen, nyugodtan használhatod. "Visszafele" csak az alaplappal kommunikál a táp. Ha ott van zárlat, az tehet kárt a tápban, minden más max az alaplapban.

(#25169) rob83 Próbáltad csak a TVre dugni?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25172) rob83 válasza #48613632 (#25170) üzenetére


rob83
aktív tag

Igen,de semmi! :W

Próbálom klónozni,kiterjeszteni,de nem megy!

Beállítottam egyedi felbontást,de akkor sem megy!

Próbáltam,hogy csak a digitális tv-menjen akkor a monitorról elmegy a kép,de a tv-n akkor sincs!

A panelban és az eszközkezelőben is látom mindkét megjelenőtőt,de képet nem tesz ki a tv-re! :(

pocokxx Igen kikapcsoltam a gépet csak a Hdmi volt bedugva,de képet úgy sem ad!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#25173) DonThomasino válasza Satyricon (#25167) üzenetére


DonThomasino
veterán

Igen.
Viszont én egy zárlatos VGA más hardverben simán tehet kárt
például alaplaban, ram ban ezért meggondolnám...

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#25174) pocokxx válasza rob83 (#25172) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Portok sorrendjét tudod állítani Biosban? Pontosan milyen és hány kimenet van a lapon illetve van-e más összekötési mód, amivel próbálkozhatsz?

Esetleg auto adjustment...?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25175) #48613632 válasza rob83 (#25172) üzenetére


#48613632
törölt tag

Egy hülye kérdés ... TV-t átkapcsoltad a HDMI portra? :B

(#25176) Satyricon válasza #48613632 (#25168) üzenetére


Satyricon
addikt

Van az fsp tapom, ami a zarlatos vga gepbem volt. Gepeztem, egyszer csak leallt a gep magatol. Elvittem a vga t egy szakihoz, es kicserelt benne egy kis hat nyolclabu kis mini alkatreszt mert kipukkant. Csereles utan inditotta volna a gepet, es ugyanolyan sz r lett mint volt. Levagta a tapot. A szaki mondta h zarlatos lett a vga valami miatt. Tulfeszt kaphatott. De probaltam az asus tapommal is inditani, hatha beindul a gep, hat nem indult be! Aztan hagytam a francba ezt a gepem, es a regebbi gepemet raktam ossze tegnap, es nagyot szivtam vele, mert nem elesztette fel a monitort, sot nem sipolt az alaplapi speaker, ha a memo, vagy vga vagy a proci ki volt veve a gepbol. De a gep ment. Kiderult most, hogy az asus tapom szallt el(amit az ujabb gepbe probaltam elotte par hettel a zarlatos vgaval) az fsp tappal megprobaltam a regi gepwm, beindult ugyanugy hardverek nelkul, de mar a speaker sipolt ahogy azt kell neki! Visszatettem a vgat a memot, a procit, es az fsptappal inditottam a gepet... Es lass csodat: beindult a gep! Ezert kerdeztem, hogy a zarlatos vgat megert fsp tapot belerakhatom e a regi gepembe... ???

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#25177) Gabás válasza Satyricon (#25176) üzenetére


Gabás
addikt

igen

(#25178) rob83 válasza pocokxx (#25174) üzenetére


rob83
aktív tag

A lapom Asrock H67M-GE -HDMI 1.4a ,D-Sub ,DVI-D kimenetekkel!

Nem tudok sorrendet válaszásztani!

pitepeti71 Igen átkapcsoltam! ;)

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#25179) huntermati


huntermati
tag

Sziasztok.

Mit lehet kezdeni egy olyan vinyóval ami átíródott RAW-ba, és nem férek hozzá az adataimhoz.

Köszi :B

[ Szerkesztve ]

(#25180) #48613632 válasza Satyricon (#25176) üzenetére


#48613632
törölt tag

Én azt gondolom, igen, de persze nem vállalok garanciát.
Viszont mennem kell inni, ma délutánra ennyi volt.

Rob83vagy valami hibásan működik akkor, vagy valami nagyon alapvető dolog felett átsiklottunk. Esetleg próbálj drivert cserélni, hátha ... :F

[ Szerkesztve ]

(#25181) pocokxx válasza rob83 (#25178) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

dvi vagy dsub kábeled nincs véletlen...? Egy próbát megérne.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25182) rob83 válasza pocokxx (#25181) üzenetére


rob83
aktív tag

D-sub- vga van!

Arról megy a monitorom!

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#25183) Hunork válasza huntermati (#25179) üzenetére


Hunork
veterán

Legjobb tudomásom szerint a Partition Manager talán 9-es verziója, vagy az Easy Recovery Pro alkalmas a feladatra, de egy ismerősöm a GetDataBack programot használta, igaz nála a fájlrendszer nem változott, "csak" eltűntek a könyvtárai...
De szerintem kérdezz rá inkább valamelyik merevlemezes topikban. ([link])

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#25184) Rainman05


Rainman05
tag

Miért indul nehezen a számítógépem hidegen?

Vagy 50x nyomkodni kell a gombot mire elindul ha állt és lehült.
De ha elindul és felmelegszik és kikapcsolom utána egyből rendesen be lehet kapcsolni.
Eddig ilyet nem csinált :F

(#25185) Vakegérke válasza Rainman05 (#25184) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meg kéne pucolni a tüskéket, ahova a bekapcsológomb csatlakozója megy. Vagy csak (kikapcsolt állapotban) mozgasd meg a csatlakozót, talán segít.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#25186) spista222 válasza Rainman05 (#25184) üzenetére


spista222
addikt

Ha a kontakt hibát amit előttem írnak már kilőtted akkor a gyenge tápegység is okozhat ilyen hibát elhasználódott kondenzátorok miatt.

(#25187) pocokxx válasza rob83 (#25182) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Próbáltad már azzal a tvre kötni? (nyilván így egy megjelnítő lesz: A tv.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25188) #10726912 válasza Rainman05 (#25184) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha kihült/hidegen indítanád, és nem indul el, azaz 50* power gomb megnyomás alatt mit csinál? Felpörögnek egy pillanatra a ventik, aztán leáll? Hangjelzést ad a gép?

(#25189) Satyricon


Satyricon
addikt

Sracok. A tapegyseg kabelen 4 sata csatlakozasi lehetoseg van. Ha radugom a winyot es melle a dvd irot, abbol lehet baj? Regi ide-s nel volt gaz, ha rakotottem a dvd irot es a winyot ugyanarra a kabelre, akkor nem ismerte fel a ketto kozul egyiket se. Satasnal is igy van?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#25190) pocokxx válasza huntermati (#25179) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Valami linux live-val megpróbálhatod, hogy olvassa-e a fájlokat. Ha nem akkor GDB jó eséllyel visszahozza, csak kell egy másik winyó amire átmentheti az adatokat róla.

(#25189) Satyricon
Elvileg nem lehet belőle gubanc.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25191) CoolMan válasza Satyricon (#25189) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen táp amúgy? Mert nem lehetne gond belőle.

(#25192) pocokxx: Jah, tényleg köszi. :B Bírnia kellene, ha rendben van az a táp.

[ Szerkesztve ]

(#25192) pocokxx válasza CoolMan (#25191) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

szerintem FSP lesz...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25193) Rainman05 válasza #10726912 (#25188) üzenetére


Rainman05
tag

Semmit nem csinál! Nyomkodom a gombot és a 37 nyomásra elindul a gép.
De megnézem gombot is azért.
köszönöm :R

(#25194) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Valakinek valami 5lete erre? :F

Egyáltalán azt meg lehetne oldani, hogy egy Logitech G7-et ami bluetoothon keresztül kommuniál, azt a noti belső BT-jével párosítom össze és használom?

[ Szerkesztve ]

(#25195) Satyricon válasza pocokxx (#25192) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen igen, fsp tap lesz! :))) mindjart kesz, max fel ora. A kabelek eltuntetesevel mnt el az ido 70 % a de legalabb jol fog kinezni! Holnap linkelek be kepet, akit erdekel, megnezheti! :)

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#25196) #10726912 válasza Rainman05 (#25193) üzenetére


#10726912
törölt tag

A gomb helyett hideg indításnál egy csavarhúzót használj. (ha azzal megy, akkor a gomb a hunyó).
Ha nem megy csavarhúzóval sem (vagy akár a reset gombot is bekötheted a power gomb helyére próba erejéig), akkor szerintem (is) tápegység gyanús.

(#25197) Hulk017


Hulk017
csendes tag

Hali: Laptopba lehet processzort cserélni? pls valaki

(#25198) Hulk017


Hulk017
csendes tag

Hali: Laptopba lehet processzort cserélni? pls valaki

(#25199) Dell XPS válasza Hulk017 (#25197) üzenetére


Dell XPS
veterán

Hali,

Lehetséges....

A PGA az az amikor a tűk kiállnak a prociból.
A BGA az amikor forrasztani kell a procit az alaplapra.
Az LGA meg az, amikor nem állnak ki tűk a prociból, hanem a foglaltban vannak (ilyenek az Intel LGA775-ös procijaitól kezdve napjainkig).
CPGA: kerámia tokozás
PPGA: plastic tokozás
mPGA: micro - ez kisebb, mint a normál PGA szabvány, az újabb rPGA még kisebb
FC-PGA: a processzor magja fejtetőn van a lapkára forrasztva,a jobb hőleadás érdekében...

Üdv, Dell XPS

(#25200) CoolMan válasza Dell XPS (#25199) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ezt szépen összefoglaltad, grat! :R (el is mentem)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.