Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-05-05 09:36:50

LOGOUT.hu

Az alábbi téma IT szakmai jellegű kérdezz-felelek topik. Megkérünk benneteket, hogy a nem szakmai kérdéseket az Azonnali (fáradt gőzös) kérdések topikjában tegyétek fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Kérdezgetős topicunk folytatódik.

Előzmények: [link]

Azonnali kérdések órája Archívum I.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum II.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum III.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum IV.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum V.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum VI.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum VII.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum VIII.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum IX.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum X.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XI.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XII. [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XIII.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XIV.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XV.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XVI.: [link]
Azonnali kérdések órája Archívum XVII.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#2) Vodar


Vodar
senior tag

Hurrrá :)

(#3) dewil666


dewil666
őstag

Lompos48: USB HUB-ot is vettem direkt hogy ne legyen elfoglalva az az 1 USB. De nélküle és vele sem megy fel.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#4) Lompos48 válasza dewil666 (#3) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem tudok ilyen távolról segíteni. Olyan USB-s hálózati kütyüm nekem is van és megy hubbal és anélkül is Windows XP SP3 rendszeren egy ASUS notebook-on.

(#5) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

HollyBony Amit írtam az egy mappára vagy meghajtóra kattintással kezdődik. Nem kell elindítani hozzá semmilyen varázslót.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#6) Tubica


Tubica
senior tag

Éjen :) :C

Tubica: A tubásokra kitalált vicces meghatározás.

(#7) HollyBoni válasza pocokxx (#5) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen,tudom. Megcsináltam és így sem látszik a másik gépen. :W

(#8) pocokxx válasza HollyBoni (#7) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

TC ben is próbáltad?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#9) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Sziasztok....

Kérdezni szeretném,hogy lenne nekem 1 Fujitsu Siemens D2151-A1 alaplapom, nemrégiben vettem ASUS EAH 5450 1GB DDR2 pcie videokarit,beleraktam de kép semmi....
Sanos pontos leirást a laprol nemtaláltam, és lehet hogy nem kompatibilis a lapom a karival? Vagy netán rossz lenne a slot?

Ez ügyben kérnék segitséget.
Válaszokat előreis köszönöm!

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#10) HollyBoni válasza pocokxx (#8) üzenetére


HollyBoni
veterán

Próbáltam,semmi.. :(((

(#11) pocokxx válasza HollyBoni (#10) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ki van kapcsolva a jelszavas védelem? Amikor előjön az ablak, hogy csinálj ezt vagy azt, nincs olyan opció, hogy a varázsló kihagyásával szeretnél dolgozni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12) HollyBoni válasza pocokxx (#11) üzenetére


HollyBoni
veterán

Probléma megoldva,ugyanaz volt a két gép neve,fogalmam sincs miért. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) Vodar válasza BigDarkJoy (#9) üzenetére


Vodar
senior tag

Kompatibilis. Gondolom abba a slotba dugtad, amelyikbe simán belement (PCI-e). A kábel is simán belement mind a monitorba, mind a videokártyába? A monitoron hívd elő a menüt (ha tudod) és állítsd automatikusra a képjel forrását (analóg/digitális).

(#14) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

Hát menü nincs... de gond az hogy a gép folyamatosan tölt,melegszik mert a CPU venti egyre nagyobb fordulatra áll, és a billentyüzeten a 3 led csak villog

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#15) BigDarkJoy válasza Vodar (#13) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Bocsi...nem válaszként reagáltam.. :(

Szoval melegszik a gép,de a monitorra jel nem jön, északi hid forró,proci szintén melegszik,és a billen a 3 led villog.

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#16) Vodar válasza BigDarkJoy (#15) üzenetére


Vodar
senior tag

Ja megvan mi lesz a gond. Az alaplapod még a régi VGA-tól várja a jelet :) Csinálj egy CMOS resetet és tiltsd le az alaplapi videokártyát a BIOS-ban (bár a CMOS reset után egyébként is mennie kell).

Mod: biztos, hogy nem az alaplap integrált videokártyájának a csatlakozójába dugtad a monitorkábelt? ( Velem előfordult már :) )

[ Szerkesztve ]

(#17) BigDarkJoy válasza Vodar (#16) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

és az a CMOS resetet hogy kell csinálni :) ? és az alaplapit hogy tudom tiltani? mert ez a Fujitsu lap 1 kaki.... Phoneix bios van rajta azthiszem

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#18) Vodar válasza BigDarkJoy (#17) üzenetére


Vodar
senior tag

Keress egy jumpert (3, vagy 2 kis tű az alaplapon, rajta egy műanyag vacakkal), ami fölé/alá az van írva, hogy CMOS. Kikapcsolt állapotban szedd le a tűkről a műanyag vackot és kb. fél perc után rakd vissza.

(#19) BigDarkJoy válasza Vodar (#18) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Rendben , megprobálom és reset után jövök a helyzettel.. Köszönöm addig is a segitséget

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#20) BigDarkJoy válasza Vodar (#18) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

hát semmi változás... ugyan az a hejzet még mindig. 2 tüs spi volt a CMOS megcsináltam de a gond még mindig ugyan az

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#21) Vodar válasza BigDarkJoy (#20) üzenetére


Vodar
senior tag

És ha átdugod az alaplap integrált vga-jának a foglalatába a monitor kábelét, akkor ugye van kép?

(#22) BigDarkJoy válasza Vodar (#21) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

az alaplapi karin megy ,minden rendben.. Biosban nemigazán tudom mit kell álitani.. elég furcsa nekem a bios ezen a lapon

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#23) dewil666 válasza Lompos48 (#4) üzenetére


dewil666
őstag

Esetleg a driverét el tudnád küldeni e-mailben?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#24) DJ WOKKY válasza BigDarkJoy (#22) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Vedd ki az elemet az alaplapból az áramtalanítás után. Lehet nem volt megfelelő a jumperrel a cmos reset.
BIOS-ban elméletileg nem kell állítani, mert ha a pci-e-ben észlel eszközt, akkor automatikusan onnan küld jelet. A vga-ra tápcsatlakozót rátetted ? Speaker nem csipog semmit ??

(#25) BigDarkJoy válasza DJ WOKKY (#24) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Spaker nem csipog... az ASUS EAH 5450 nek nincs betápja... nemkell neki plussz villany. ellem kivét,Cmos reset nem segitett a gondon..

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#26) Vodar válasza BigDarkJoy (#25) üzenetére


Vodar
senior tag

Esetleg, ha tudnál néhány képet csinálni a kártyáról (ahogy be van helyezve a foglalatba, több irányból is látszódjon a kártya), akkor ki tudnánk zárni pár ehetőséget... :)

[ Szerkesztve ]

(#27) BigDarkJoy válasza Vodar (#26) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

Sajna nemtudok képet csinálni rola. :( de félek hogy az alaplapom nem birja..

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#28) DJ WOKKY válasza BigDarkJoy (#27) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Milyen tápod van ?
A kártyát láttad korábban helyesen működni, vagy másik gépben próbáltad ??

(#29) Satyricon


Satyricon
addikt

A jó életbe! Jól rám ijesztettetek! Azt hittem, már valami miatt kitiltottak a modik ebből a topicból, azért nem tudok írni! :DD

Lompos48.: Ugyan már, dehogy van harag... :DDD Csak poénból írtam amit írtam, még utána is tettem egy ilyen nevetős fejet! :DDD Viszont tényleg gondoltam, hogy valaki rá fog rabolni az arany csatis optikaira :B Am úgy tudtam, hogy az arany vezeti legjobban az elektromos áramot! Valszínűleg azért is csinálják a Creative hangkarikat és a kábeleket is aranyozottra.

Am érdekelne a véleményed/tek ezekről:

linkl
[link]
[link]
[link]

Melyiket érdemes megvenni???

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#30) BigDarkJoy


BigDarkJoy
aktív tag

http://www.asus.hu/Graphics_Cards/AMD_Series/EAH5450_SILENTDI1GD2/

pontosan erröl a kártyárol van szó... és FujitsuSiemens D2151 A1 alaplap.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#31) Lompos48 válasza dewil666 (#23) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Meg kell keressem, de megróbálom.
....
Nem volt egyszerű, de megvan.

(#32) BigDarkJoy válasza DJ WOKKY (#28) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

vadi ujj a kari, most vettem boltban 36 hó garival ...

Tápom : Delta Electonic 300W

alaplapom... : - Intel 945G Chipset

- LGA775 Socket Intel CeleronD / Pentium 4 HT/ PentiumD

- 800/533MHz FSB
- 4 DIMM SlotsDDR2 RAM, DDR533/667MHz
- Max memory 4GB Dual Chanel
- Integrated Video Controller
- Onboard RAID support (driver on DUCD)
- Integrated Audio SPDIF 5.1
- 1 x Line In
- 1 x Line Out
- 1 x Microphone
- 2 x SATA Controller RAID
- 1 x IDE controller (max 2 IDe devices)
- 1 x PCI Expressz 16x
- 1 x PCI Expressz 1X
- 5 x PCI Slots (32bit)
- 4 x USB 2.0 external ports (4 x internal)
- Fast Ethernet Controller with 10/100/1000 MBit/s,
- Multi Boot
- USB system lock

[ Szerkesztve ]

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#33) dewil666 válasza Lompos48 (#31) üzenetére


dewil666
őstag

:R :R :R
Megköszönném!!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#34) Vodar válasza BigDarkJoy (#32) üzenetére


Vodar
senior tag

Csak azt tudom mondani, amit a kollega írt alább: talán nem volt jó a CMOS reset. Próbáld újra, vagy vedd ki az elemet az alaplapból, aztán vissza.

(#35) Lompos48 válasza Satyricon (#29) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A Hama neve a "legcsengőbb". Meglátszik az árán is. Szerintem egyszerűen tökmindegy. Ha mindenképp áldozni vagy hajlandó vegyél inkább tartalékkábelt. Mintha te vonultál volt hónapokkal előbb kölyökkutya keresztelővel. Mi van (ha nem tévedtem), ha buli közben éjjel elharapja? :D

(#36) BigDarkJoy válasza Vodar (#34) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

de ez a Fuji alaplap elbirja ezt az asus karit amugy? mert forosodik az északi hid,és nem nyikkan vele a gép, ha csak benne van de az alaplapin van a monitor szintén nem megy... ha kiveszem akkor meg száll mint a szél ( az ablakon kifele ha igy viselkedik )

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#37) Vodar válasza BigDarkJoy (#36) üzenetére


Vodar
senior tag

Persze, el kell bírja, ez egy mezei belépőszintű kártya.

(#38) Lompos48 válasza dewil666 (#33) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Már ott penészedik a fiókodban. Itt is pókhálós volt már. Sikert vele, remélem menni fog.

(#39) .bableWes


.bableWes
őstag

egy kis segitség, legyetek kedvesek!

asus laposba melyik a dedikált vga biosba? a "dgpu" vagy "power xpress"

köszi :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#40) .bableWes


.bableWes
őstag

dupla :F

[ Szerkesztve ]

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#41) BigDarkJoy válasza Vodar (#37) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

nem lehet hogy a slotom rossz ? mert használtan vettem a lapot, de elméletileg 256mb s pcie kari volt benne már, én most akartam bele tenni ezt

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#42) Vodar válasza BigDarkJoy (#41) üzenetére


Vodar
senior tag

Ha az előző is ugyanabban a 16x PCI-e slotban volt és működött, akkor nem rossz a slot...

(#43) Satyricon válasza Lompos48 (#35) üzenetére


Satyricon
addikt

Igen igen, én voltam az! Hátt a neve végülis Zeusz lett... Mondjuk faterom Bobinak hívja hülyeségből, én meg bogárnak, vagy morzsinak(brutális név egy Cane Corso-nak igaz? ;] :D ) XD Keresztanyumék is amikor jönnek, feketelov-nak hívja(mert tesóm kisfia 1-2 évvel ez előtt meglátott 1 fehér lovat és azt mondta hogy: "szegény fehér lov, egedül van" XD) Szóval emiatt fekete lovnak hívja... Mindenki máshogy. De Zeusz az eredeti neve! :DDD És szerencsére kinti kutya, úgyh a kábelt nem bántaná... Max én harapnék bele pár dobozka borsodi után! :D

ON: Nem tudom... Nekem a hama név hallatán egy bóvli valami jut eszembe... :F A könig nekem azért szimpatikusabb, mert olyan németes szó... És köztudott, hogy a német dolgok kivétel nélkül minőségi, nem gagyi sz*r... példának tökéletes a BMW, hogy már az egyik legjobb autómárkát mondjam... ;) Am Neked erről a véleményemről mi a véleményed? :)

szerk.: off topic!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#44) BigDarkJoy válasza Vodar (#42) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

1 pci slot van. de az asus 2.1 a másik meg nemtom mien volt

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#45) dewil666 válasza Lompos48 (#38) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm! Várom :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#46) Vodar válasza BigDarkJoy (#44) üzenetére


Vodar
senior tag

Nekem így látatlanban ennyi ötletem volt :U

(#47) Lompos48 válasza Satyricon (#43) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Utánanéznék hol rendezi a tömeggyártást a Hama meg a König is...

A Hama bóvliságáról, csak ennyit: Since 1945 Hama GmbH & Co KG is located in Bavarian Monheim and operates in accessory business very successfully.

Kicsit későre találkoztunk vele. Ennyi.

(#48) Kleypek


Kleypek
csendes tag

IRC-en hogy tudok elhagyni egy csatornát úgy, hogy ne írjon ki semmit, hogy kiléptem?

(#49) BigDarkJoy válasza Vodar (#46) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

hát azért köszönöm szépen a segitséget... legalább tanultam is ujjat :) minden hálám az infokért... további jóéjt.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#50) Vodar válasza BigDarkJoy (#49) üzenetére


Vodar
senior tag

Más hátha tud még segíteni.

(#51) DJ WOKKY válasza BigDarkJoy (#49) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

nézd meg a kártyádat másik gépen, de mindenek előtt a te gépedbe kérj egy másik kártyát, hátha működik azzal.

(#52) Lompos48 válasza dewil666 (#45) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Valamiért valamelyik levelezőszervernek nem tetszett a .zip formátum, vagy a tartalma. Átkereszteltem .txt-nek. Nevezd vissza, aztán unzip-peld. Bocs a késésért, de tényleg azt hittem régesrégen ott van.

(#53) dewil666 válasza Lompos48 (#52) üzenetére


dewil666
őstag

Még most sem :N
Próbáld ugyan azzal csak @citomail.hu ra (az is hozzám tartozik).

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#54) Satyricon válasza Lompos48 (#47) üzenetére


Satyricon
addikt

Aha, értem! Lehet azért is van előítéletem a hama márkával kapcs.ban, mert a tescoba is ilyet lehet venni. :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#55) Hunork válasza .bableWes (#39) üzenetére


Hunork
veterán

Hát szerintem ez igen érdekes, mert így szokott lenni: dGPU - iGPU, ahol az IGPU a processzorban lévő VGA...
DE szerintem a dgpu az a dupla teljesítményt jelöl, az erősebb VGA van használatban, a power express meg amolyan spórolós üzemmód.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#56) dewil666 válasza Lompos48 (#52) üzenetére


dewil666
őstag

Megkaptam!
Köszönöm! Holnap próba.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#57) Lompos48 válasza dewil666 (#56) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Sikert!

(#58) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok.
Az érdekelne hogy mennyit fogyaszthat (és mennyibe kerül ez havonta) a gépem napközben amíg nem tartózkodom otthon, értsd: van-e értelme kikapcsolni.
Gigabyte EP45-UD3LR lap
E7500 proci
4GB 667Mhz ram
HD4850 videokártya (ez elvileg kikapcsolja magát egy idő után nem?)
400GB és 2TB HDD
Lemaradt: Chieftec 550W-os táp

Szóval gép megy, google chrome megnyitva és a napok 70%-ban megy az uTorrent, éjfél max hajnal 1-től van "egyedül" a gépen 16:30-ig csak hétköznap.

[ Szerkesztve ]

(#59) C0d3r válasza tomgabor (#58) üzenetére


C0d3r
addikt

Nyilván, kikapcsolva minimális a fogyasztás, ha ErP szabványnak megfelelő táppal és azzal kompatibilis lappal rendelkezel, akkor kikapcsolt állapotban 1-2 W körül maximalizálódik.
Üresjáratban tipikusan 50-60 W körül fogyasztanak a gépek, modernebb Pentium G / i3-mal akár kevesebb is elérhető, persze ehhez szükséges 80+ hatásfokú tápegység, egy ősrégi 70 környékivel több.
Számoljunk 60 W-al, ez 1 napra (24*60) 1.440 W, 1 hónapra (30*1440) 43.200 W -> 43,2 kW, ami körülbelül 50 Ft-os kWh-s áramdíjjal számolva 2.160 Ft plusz költséget jelent.
Videokártya amúgy nem kapcsolja le magát, hanem visszaveszi az órajelét (mint a processzor).

(#60) tomgabor válasza C0d3r (#59) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszi. Azt hittem hogy 10000 FT vagy ilyesmi, így nincs értelme kikapcsolni. Azért gondoltam hogy kikapcsol a videokártya, mert hazaérek bekapcsolom a TV-t és azt írja nincs jel, kérem ellenőrizze a kábelt elhúzom az egeret és 4mp múlva van kép.

[ Szerkesztve ]

(#61) Heimdallr75


Heimdallr75
őstag

segitséget kérnék
batch filebol kéne megoldanom ftp feltoltést win7 alatt

ugye ftp s:script.txt cim
scriptben
user
pass
mput *.*
(persze könyvtárak rendezve)
viszont a feltoltendők közt ékezetek vannak ezeket egyszeruen kihagyta. mármint az ékezeteket
win7-röl win serverre menne

van valami tipp rá?

الغريبة في هذا الكوكب

(#62) pocokxx válasza Heimdallr75 (#61) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

esetleg ezzel?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#63) pocokxx válasza pocokxx (#62) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Vagy innen bármelyik...:)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#64) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Van nélam egy ősrégi Portocom noti. Mivel UTP csati nincs rajta, igy a netet USB-s UTP-vel akarom megoldani. Viszont, ha rádugom igy a dolgokat, akkor kiirja, hogy hiányzik az USB 10/100 LAN driver. Több fajtát is leszedtem, de telepiteni nem lehet őket, mert nincs .exe file vagy ilyen. Ez a fos meg nem találja meg.
Ilyenkor mi a teendő? :F

Bocsi, mert mindenhol rövid i-t irok, de ezen nincsen hosszú i. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#65) Heimdallr75 válasza pocokxx (#62) üzenetére


Heimdallr75
őstag

értem én amit írsz, valóban akkor spongyolán fogalmaztam a könyvtárban az mput *.* azért van mert nem ismerem a file neveket van olyan ami ékezetesevan ami nem.
példa:

-0123 (könyvtár)
-----------lacika árlista.doc
-----------izébizé.xls

ha erre kap egy mput *.* -ot
akkor szépen eltünnek az ékezetese karkterek a feltöltésből. (filenévből)

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#66) Lompos48 válasza Klemens (#64) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Nem elég neki az .inf, ha megadod neki az elérési útvonalat amikor kéri?

(#67) bodgab


bodgab
csendes tag

heló, valami tudna segíteni? egy acer aspire 6935g-vel lenne olyan gondom, hogy amikor ki van hűlve a gép kb szoba hőmérsékletre akkor a windows üdvözlő üzenete környékén egyszerűen lefagy. Az már biztos, hogy a vga-nak és a winyónak nincs baja. 3 hete cserélem benne a vga-t, gondolva, hogy az a baja. Csere után nem is volt már semmi gond, most pedig egyik napról a másikra ismét előjött a probléma és mostmár tanácstalan vagyok. ramok elvileg jók memtest szerint, proci pedig nem hinném, hogy elromlik. Várom az ötleteket (lehetőleg hozzáértőktől)

(#68) Klemens válasza Lompos48 (#66) üzenetére


Klemens
őstag

Nem. :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#69) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, PC-hez milyen hangszórót érdemes venni? A legjobb ár/érték arányút keresem, olyan 10-15.000 lenne rá a keretem. üdv

(#70) Csabee. válasza Jim-Y (#69) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ár érték arányban talán a Genius -ok azok amik márkásak ,és jók is, és még árban is elfogadhatóak!

Logitech talán a legjobb, de árban is ..

Üdv: Csabee.

(#71) dewil666 válasza Lompos48 (#66) üzenetére


dewil666
őstag

Ráklikkelek és azt írja program futtatási hiba. (az ikonja csak egy fehér négyzet) Átírtam exe-re.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#72) Lompos48 válasza dewil666 (#71) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Visszakeresztelted a .txt-t .zip-nek, majd ki is csomagoltad?

(#73) zolnagy


zolnagy
őstag

Samsung ML-1640 nyomtatómban kiürült a gyári demo toner. A neten sok helyről lehet hozzá rendelni utángyártott chipes tonert. Melyik ajánlott?

(#74) dewil666 válasza Lompos48 (#72) üzenetére


dewil666
őstag

Nem zip-nek hanem exe-nek :U Akkor itt a bibi

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#75) Lompos48 válasza dewil666 (#74) üzenetére


Lompos48
nagyúr

:K :K Tegnap írtam, hogy valamelyik levelezőszerver nem volt hajlandó zip-ként tövábbküldeni, ergo...

[ Szerkesztve ]

(#76) dewil666 válasza Lompos48 (#75) üzenetére


dewil666
őstag

Kicsomagoltam:
1 doc fájl 1 mappa van benne. A mappába 1 CAT,1 INF és 1 SYS fájl található

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#77) Lompos48 válasza dewil666 (#76) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Így igaz. A .doc a mellékelt mese. Nekem így van a CD-n.

[ Szerkesztve ]

(#78) Intel fan11


Intel fan11
őstag

üdv nokia 5230-am van t-mobile-os vok!Internetet kellene beállítani a telefonon hogy tudjak ingyen facebookozni ezt hogy kell?

másik kérdés! Netről rendeltem 3d szemüveget!Milyen prgoram kell hozzá hogy 3dben lássam a filmeket?

Battletag: hojszi#2983

(#79) BigDarkJoy válasza Intel fan11 (#78) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

0.facebook.com.... csak a Tmobil hálozatán ingyenes

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#80) Vodar válasza Intel fan11 (#78) üzenetére


Vodar
senior tag

Azt tudod, hogy 3D képes TV/monitor is kell ahhoz, hogy a szemüveg működjön?

[ Szerkesztve ]

(#81) Intel fan11 válasza BigDarkJoy (#79) üzenetére


Intel fan11
őstag

t-mobile-osd vok azért kérdem hogy lehet beállítani 5230-on?

Battletag: hojszi#2983

(#82) Intel fan11 válasza Vodar (#80) üzenetére


Intel fan11
őstag

hát az milyen? nekem egy 22 colos samu lcd monitorom van

Battletag: hojszi#2983

(#83) Vodar válasza Intel fan11 (#81) üzenetére


Vodar
senior tag

Nem kell semmit beállítani. Egyszerűen beírod a böngésződbe, hogy 0.facebook.com

Ha nem direkt 3D-s monitort vettél, akkor gondolom nem 3D-s a monitorod, a szemüveg meg mehet a kukába, mert magában semmi se ér. Miért veszel meg úgy valamit, hogy előtte nem jársz utána a témának? :(

[ Szerkesztve ]

(#84) BigDarkJoy válasza Intel fan11 (#81) üzenetére


BigDarkJoy
aktív tag

0.facebook.com ennyit kell beirni...
ha függetlenitetted a telot akkor a 1430 felhivod,kérsz 1 ügyintézöt és elküldik a telodra az pontos beálitásokat, mms,wap,net...stb.

"megölni megtudnak....de megtörni soha.."

(#85) nova001


nova001
senior tag

hello
felteszem itt is hátha :)
van egy notebookom asus k53ta sx003d ebbe van egy realtek hd alc269 hangkari...na most a minösége elég pocsék....nem lehet valahogy felvarázsolni egy realtek srs drivert ?? mert ha felrakom a srs hd audio labs-t akkor nagyon szép a hang de nagyon eszi a gépet sajnos :S:S

(#86) Intel fan11 válasza Vodar (#83) üzenetére


Intel fan11
őstag

nekem aszonta haver van 3d-s progi meg szemüveg kell és bármilyen avit 3dben lehet nézni

Battletag: hojszi#2983

(#87) Intel fan11 válasza BigDarkJoy (#84) üzenetére


Intel fan11
őstag

van facebook a telón beírom a felhasználónevet de nem jön be mert nincs kapcsolat mi a baj akkor?

Battletag: hojszi#2983

(#88) Vodar válasza Intel fan11 (#86) üzenetére


Vodar
senior tag

Ez baromság :)

A 3D-s látványhoz kell egy 3D képes LCD monitor, aminek az ára 70-80 ezer Ft-nál kezdődik. Ehhez általában eleve adnak 1, vagy 2 3D-s szemüveget és amit te vettél, az csak egy plusz szemüveg, de monitor nélkül semmit se ér.

Ha megvan a monitor és a szemüveg is, akkor igaz, hogy bármilyen filmet lehet 3D-ben nézni, de irtó gagyi lesz a minősége.

1. Az avi eleve egy lekonvertált, gagyi minőség.
2. Ha 1080p-s HD filmet alakítanál 3D-vé, akkor már jobb lenne a végeredmény, de meg se közelítené a valódi 3D élményt, mivel a film eredetileg nem 3D-ben lett rögzítve. Ahhoz, hogy valódi 3D élményt kapj, 3D-s Blu-Ray filmeket kell nézned.

A Facebookhoz: van internet előfizetésed a telefonra? Hiába ingyenes a Facebook, valamilyen net csomagot meg kell rendelned a telefonra. Ha minden igaz, van egy havidíj mentes, adat alapú csomagja a T-Mobil-nak, rendeld meg azt. Csak nagyon vigyázz, hogy más oldalt ne tölts be, mert már egy index.hu betöltése is 700-800 Ft-ba fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#89) Satyricon válasza Intel fan11 (#87) üzenetére


Satyricon
addikt

Üdv.

A facebook akkor ingyenes, ha 30-as vagy! Én soha semmit nem fizettem face miatt, csak annyit kell tenned, hogy beírod a keresőbe, hogy 0.fecebook.com ennyi az egész.

Ha 20as vagy 70es vagy, akk nagy valószínűséggel kell fizetned!

Szerk.: Ha pedig az a gáz hogy régebben használtad telón a face-t csak most nem jön be(nekem is elég sűrűn van ilyen) akkor azt kell tenned, hogy kikapcsolod a telót és 1-2 perc múlva bekapcsolod, majd lehet facezni. Nekem legalábbis ez segít!

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#90) Intel fan11 válasza Satyricon (#89) üzenetére


Intel fan11
őstag

30as vagyok! Csak az a problémám annó én minden net kapcsolatot ami alapból benne volt azt kitöröltem pont emiatt hogy véletlen rámentem a netre és szívta a lóvét szépen! DE próbáltam a teló visszaállítást alapbeállításra de nem jött visza a kérdés az hogy mi lehetett beírva akinek 52-30as van esetleg 1 kép róla tökéeltes lenne! mert amúgy van facebook ikonom de nem tok csatlakozni mert semmilyen elérési út nincs benne:(

Battletag: hojszi#2983

(#91) Vodar válasza Intel fan11 (#90) üzenetére


Vodar
senior tag

"van facebook ikonom"

Most akkor nem az ingyenes Facebookot akarod elérni? Akkor ne a Facebook klienssel menj fel, mert az a facebook.com-on keresztül csatlakozik, nem az ingyenes 0.facebook.com-on.

Ha kitörölted az internet beállításaidat, akkor azokat újra be kell állítani. Fejből nem tudom, hogy mik a kapcsolódási paraméterek, menj be bármelyik T-Mobil üzletbe és ott beállítják neked.

(#92) Intel fan11 válasza Vodar (#91) üzenetére


Intel fan11
őstag

ja értem akk nem az ikonon keresztül kell! hát egyszerűbb volna ha vki tudnak képet felrakni hogy mivan kiirva neki 5230on

Battletag: hojszi#2983

(#93) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Érdekelne egy lowcost megoldás egy egyszerű mozgásalapú megfigyelőrendszerre.
Gondolok itt pl a képváltozás alapján rögzítő kamerára, esetleg mozgásérzékelővel+riasztóval kombinálva. Van ennek itt topikja?
Konkrétan egy közös használatú udvarba kellene, megfigyelni a farakást.

Köszönöm!

(#94) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

A lakásban akármelyik LCD monitort, vagy TV csatlakoztatom D-SUB-on (akármelyik) PC-re akkor pár perc múlva vibrál a képe. Míg ez DVI esetén nem.

Volna valakinek ötlete erre a problémára? (Mert nincs mindegyiknek DVI benete.)

A válaszokat előre is köszönöm! :R

Eladó cuccaim: -

(#95) Vodar válasza Kvazár (#94) üzenetére


Vodar
senior tag

Szia,

Túl sok bekapcsolt elektromos készüléked van, így túl sok zajt vesz fel a kábel. Vegyél egy jobban szigetelt D-Sub kábelt (minél drágább, annál jobb).

(#96) Teasüti válasza Kvazár (#94) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Interferencia, torzítás, jitter?
Milyen hosszú és minőségű kábellel próbálkozol? Analóg átvitel nem szereti a távolságot.

(#97) Kvazár válasza Teasüti (#96) üzenetére


Kvazár
őstag

Vettem már HQ-s kábelt, meg + ferrit gyűrűt a kábelre, de akkor sem lett jobb. :(

A vibrálás olyan kb. mintha CRT-nél 85 Hz helyett 40 Hz-en menne. :S
Pedig 60 Hz-re van állítva. Próbáltam azt, hogy vissza vettem a felbontást, hogy a Hz-et 85-re be tudjam állítani, de akkor sem lett jobb a kép.

Szerk.: Jelenleg a gyári kábelekkel vannak összekötve. És elkerülik a TV, és a 230-as kábeleket. (Amennyire csak lehet, mert a monitornak is kell táp.)

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#98) Spet válasza Teasüti (#93) üzenetére


Spet
addikt

Fúúú, most volt nem rég erről nálunk szimpózium, és ha ilyen képváltozás alapján rögzítő kamerát szeretne az ember, ami programozható, hogy milyen mozgásra reagáljon, meg ilyesmi az nem olcsó mulatság (legalább is ott azt mondták, és mint mindig a határ a csillagos ég ezekben). Az ennél olcsóbb a sima mozgás érzékelővel ellátott kamera, ami csak akkor vesz fel bármit is amikor mozgás van. Ha meg az ember a fel-re rakodást szeretné nézni x km-rel arrébb, akkor arra meg az IP kamera felel meg a legjobban.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#99) Klemens


Klemens
őstag

XP-nél honnan szedem elő az aktiváló ablakot? :D
Tegnap előtt raktam fel, de első indtásnál lusta voltam bajlódni vele, most meg nem tudom előszedni.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#100) Spet válasza Klemens (#99) üzenetére


Spet
addikt

Idézem a windows oldalárol:

Mutasson a Start menü Minden program, Kellékek, majd Rendszereszközök pontjára, végül kattintson a Windows aktiválása parancsra.

Vagy kattintson a tálca állapotterületén a Windows-aktiválás ikonra.

Bár nem értem, hogy mit mutogassak a gépnek amikor az nem szeret activityz-ni :DDD .

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#101) Klemens válasza Spet (#100) üzenetére


Klemens
őstag

Nincs ilyen a startmenüben, hogy a Windosw aktiválása, sem a tálcán ehhez kis ikon.
Viszont minden indtásnál bejön, hogy még 28 napja van az aktiválásra, de ez el is tűnik. Ha rákattintok még akkor, nem csinál semmit. :(

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#102) C0d3r válasza Klemens (#101) üzenetére


C0d3r
addikt

Start -> Futtatás
%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a

(#103) Spet válasza Klemens (#101) üzenetére


Spet
addikt

Akkor próbált megkeresni a windows mappában a wingenuie programot megkeresni (ha jól emlékszem wgenuie lessz a neve), katt 2-szer rá és megnézni, hogy mi fog történni (ez felelölés az önnek x napja van hátra blabla miatt). Más ötlet meg nem publikus. :U

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#104) Klemens válasza C0d3r (#102) üzenetére


Klemens
őstag

Nem csinál rá semmit, picit tölt a gép, de annyi. :(

Spet: Semmi ilyen vagy ehhez hasonló nincs a mappában. :(
Irhatsz privit is. :D

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#105) Spet válasza Klemens (#104) üzenetére


Spet
addikt

nah megnéztem a fájl pontos nevét: wgatray.exe. Próbáld megkeresni és elindítani. Ha nem találod, akkor viszont nincs ötletem, mert ez szokta felhozni ezt az üzenetet.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#106) Klemens válasza Spet (#105) üzenetére


Klemens
őstag

Nem talál ilyet a kereső. :(
Kiborit már.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#107) Phvhun


Phvhun
őstag

Hol lehet olyan tükröt venni ami egyik oldalról átlátszó ?

(#108) Spet válasza Klemens (#106) üzenetére


Spet
addikt

Akkor lehet hogy átnevezte a microsoft, mert eddig az volt a neve. Akkor már csak olyan ötletem van hogy a feladat kezelőben a folyamatokban keress meg egy olyan programot, amivel eddig még nem találkoztál, mert ez az ellenőrző azután is fut a gépen. De az is lehet, hogy bekaptál valami vírust ami ezzel ijesztget.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#109) Teasüti válasza Spet (#98) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ahogy keresgélek, a legolcsóbb talán a webcam szoftveres motion detect-el pc-n, meg hozzá mozgás érzékelős refi, hogy lásson a kamera. Van ennél költséghatékonyabb megoldás otthonra?

Próbálkoztam telefonnal is bluetooth-on keresztül, de nincs hozzá jó szoftver.
Java-s webcam progi pl., ne adj Isten rögzítési lehetőséggel, vagy motion detect-el.

(#107) Phvhun
Féláteresztő tükör úgy tudom csak egy sima üveglap, egyik oldalról visszatükröződő fénnyel. Másik oldalán meg sötétség.

[ Szerkesztve ]

(#110) Klemens válasza Spet (#108) üzenetére


Klemens
őstag

Kapot a gép egy teljes format-ot az XP telepitésnél és nem csináltam vele semmi olyat, amitől virusos lenne. :(
Elegem van már abből az egész notiból, lassú (500Mhz CPU és 128Mb RAM) és még ráadásul az XP is ezt csinálja.
Legalább van még 28 napom arra, hogy orvosoljam a hibát. Lehet telepitek másik XP-t.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#111) bandiie


bandiie
aktív tag

Olyan adatforgalom figyelő appot keresek, ami programokra lebontva figyeli mi mennyit használ!

thx

(#112) Phvhun válasza bandiie (#111) üzenetére


Phvhun
őstag

Beépitett resource monitor nem jó ?

(#113) Teasüti válasza bandiie (#111) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Cfos.

(#114) Intel fan11 válasza Vodar (#88) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezek szerint te tájékozatlan vagy! Egy szemüveggel lehet 3dbe nézni filmet power dvd program átkonvertálja neked 3dbe és nem kell ide drága 3d-s monitor:)

Battletag: hojszi#2983

(#115) Vodar válasza Intel fan11 (#114) üzenetére


Vodar
senior tag

Hát pedig nem. ;) Minimum 120 Hz-en ketyegő monitor is kell.

És ez az "átkonvertálja" is marhaság. Ha nem 3D-s kamerával lett rögzítve a kép (vagyis több lencsével), akkor az nem lesz valódi 3D-s kép, csak valami gagyiság. De mint írtam, még ezt a gagyiságot se tudod normál monitoron "élvezni", csak 3D képesen (120 Hz).

[ Szerkesztve ]

(#116) Lompos48 válasza Intel fan11 (#114) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ez olyannak tűnik, mint a mono zenét sztereóra konvertálni. Egyszerű csinálmány, nincs/nem lehet köze a 3D-hez, ahhoz az eredendő jelnek kell hordoznia minden szükséges információt és ezt minden 120Hz-től függetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#117) Cucuska2 válasza Vodar (#115) üzenetére


Cucuska2
őstag

Leesett! Az ifjú titánnak vörös-cián szemüvege van! :W :D

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#118) Vodar válasza Cucuska2 (#117) üzenetére


Vodar
senior tag

Igen? :O Na kíváncsi lennék én arra a PowerDVD-s vörös-cián képre :D Az biztos, hogy köze nincs a 3D-hez. Már ha egyáltalán tud ilyen "vörös-cián" képet csinálni az a program.

Ha tényleg ilyen 60 éves vörös-cián szemüvegre gondoltál kérdező, nem ezekre a manapság divatos aktív 3D-s szemüvegekre, akkor ugyan nem kell 120 Hz-es képfrissítési frekvencia, de minden más, amit írtunk, áll. Ha nem 3D-ben lett forgatva egy film, az nem lesz 3D-s.

Vörös-cián szemüveg.
3D szemüveg.

[ Szerkesztve ]

(#119) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Hi!

Most kötöttem össze két gépet hálózatba,és felmerült bennem egy kérdés. Lehetne játszani úgy,hogy az egyik gépre van feltelepítve a játék de a másik gépen érem el ezt hálózaton keresztül? Vagy erre már kevés az UTP kábel?

(#120) Martina Ford


Martina Ford
csendes tag

Hali!

Összeszedtem 1 RECYCLER vírust vagy vmi ilyesmit, és most nem tudom
megnyitni a külső HDD-met, avast karanténba rakta, én töröltem,
azóta semmi, vki tud segíteni? HELP!!

(#121) Vodar


Vodar
senior tag

Aktív 3D szemüveg pl. ez, ehhez kell a HD képes videokártya és TV: [link]

A vörös-cián szemüveghez nem kell speciális VGA, vagy TV.

Mindkettőben közös, hogy csak olyan filmből tud normális 3D-s látványt varázsolni, ami eleve 3D-s kamerával lett leforgatva.

Egy ilyen 700 MB-os PowerDVD-vel konvergálgatott .avi soha nem lesz valódi 3D-s film.

[ Szerkesztve ]

(#122) Cucuska2 válasza HollyBoni (#119) üzenetére


Cucuska2
őstag

Attól függ mivel akarsz játszani, van a router, és WLAN/dráutos a net.
Ha a két gép közvetlenül, router nélkül, dróttal van összekötve, akkor egy kisebb játékot bepróbálhatsz, de ne jusson eszedbe CS:Source-ot játszani így.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#123) Martina Ford válasza Martina Ford (#120) üzenetére


Martina Ford
csendes tag

Sikerült, a rohadék megváltoztatta az elérési utat :S
Még ilyet :P

(#124) HollyBoni válasza Cucuska2 (#122) üzenetére


HollyBoni
veterán

Bad Company 2-vel akartam megpróbálkozni. :DDD Amúgy routerbe van kötve a két gép.

(#125) Intel fan11 válasza Vodar (#118) üzenetére


Intel fan11
őstag

igen vörös cián szemüvegre gondoltam azt rendeltem, haverom ajánlotta mert ő így nézi a filmeket és hagyományos lcd monitora van!!!!!

Battletag: hojszi#2983

(#126) Cucuska2 válasza HollyBoni (#124) üzenetére


Cucuska2
őstag

Megnyugtatlak, nem fog menni.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#127) Phvhun válasza Intel fan11 (#125) üzenetére


Phvhun
őstag

Csak gratulálni tudok a haverodnak :D

(#128) Spet válasza Teasüti (#109) üzenetére


Spet
addikt

Megmondom őszintén nem ilyen szakmában dolgozok sőt nem is dolgozok, hanem biztonságtechnikusnak készülök, akinek ugyebár tudnia kéne egy-két dolgot ezekről, de hát itt csak az alapokat tanítják meg :)) . Ami kollokviumunk ott megmutattak egy 100e 200e 300e és 500e-es kamerarendszert hogy mire képesek este. Természetesen a legolcsóbb az egy hagyományos kamera volt egy érzékenyebb optikával ellátva. Láttam már infra led-es IP-s kamerát ami egész jól teljesített. De a legegyszerűbb ha írsz mondjuk 4-5 biztonságtechnikai cégnek hogy ezt+ezt szeretném van rá ennyim mit tud ajánlani kiszállással és beszereléssel együtt (persze csak akkor ha bonyolult lenne a rendszer)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#129) Dondom


Dondom
tag

hol tudomm feltenni digitalizálóra vonatkozó kérdésemet? egyébként vásárolni szeretnék egyet, egyszerűt, olcsót és jót, csak fogalmam sincs milyet kéne :F

(#130) abszibázi


abszibázi
csendes tag

2007-es word-ben hogy tudom megnézni,hogy hány karaktert irtam eddig? :F :R

(#131) Egon


Egon
nagyúr

Ilyen gondom akadt a gépemmel.
Próbáltam vga-cserét: nem segített (ergo elvileg nem a videokártya a ludas).
Próbáltam másik monitoron: ott is jelentkezett a hiba (így a monitor is kiesett mint lehetséges hibaforrás).
Kábelcsere sem jött be.
Mi lehet még, ami ilyen hibát okozhat?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#132) Dondom válasza abszibázi (#130) üzenetére


Dondom
tag

Ha 2007-es a Word, akkor az állapotsoron balra állandóan ki van írva vagy a szavak vagy a karakterek száma, és ha arra rákattintasz, megkapod a kis statisztikai táblázatot.

(#133) G@ß!


G@ß!
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#134) Cucuska2 válasza Egon (#131) üzenetére


Cucuska2
őstag

Esetleg táp?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#135) harcikoca


harcikoca
senior tag

Az miért van, hogy a c partíciómon a 29,4 giga helyből 800 mega szabad hely van, amikor magán a meghajtón 22 giga cucc van?

AMD+Ati powee'R

(#136) Cucuska2 válasza harcikoca (#135) üzenetére


Cucuska2
őstag

Rejtett fájlok?

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#137) Egon válasza Cucuska2 (#134) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt nem nagyon tudom tesztelni, mert elég nehezen tudok kölcsönbe szerválni sajnos (olyat, ami elég erős a konfigomhoz)...:(
Egy 450W-os Be Quiet! tápom van, elvileg megbízható darab...

Még annyi kimaradt az előző hozzászólásomból, hogy próbáltam szoftveresen is hibát elhárítani: vga drivert frissítettem, illetve nyomtam egy rendszer-visszaállítást (2 héttel ezelőtti állapot; ha jól emlékszem akkor még nem jelentkezett a hiba), de nem vezetett eredményre.
Kérdés, hogy érdemes-e megpróbálni egy Win7 reinstallt? :F

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#138) Cucuska2 válasza Egon (#137) üzenetére


Cucuska2
őstag

Mindenképp érdemes, de BIOS-ból próbáld meg előkaparni, és ha sikerült előhozni, akkor tudjuk, hogy hardveres.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#139) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Az lenne most a kérdésem,hogy ki melyik internetszolgáltatóval van a legjobban megelégedve?
Ki mennyit fizet a netért?
Köszönöm a válaszokat előre is!

(#140) Csabee. válasza Kezdő vagyok (#139) üzenetére


Csabee.
nagyúr

4500 Ft , UPC, 50Mbit 52-t ad!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#141) C0d3r válasza Kezdő vagyok (#139) üzenetére


C0d3r
addikt

Itt kb. mindenki csak azt tudja írni amelyik nála elérhető, enyémből se lehet messzemenő következtetéseket levonni, hiszen elérhető az optikai szolgáltatás + még kedvezményeket is kaptam (így érthető a megelégedettség), ellenben akinél épphogy 5 mbit megy - rosszabb esetben az is szakadozva -, nyilván negatív véleménnyel lesz ugyanerről a szolgáltatóról.
Amúgy: T-Home és ~6.400 Ft (TV, Net, Telefon)

(#142) Vodar válasza Kezdő vagyok (#139) üzenetére


Vodar
senior tag

Ha elérhető a lakhelyeden a Digi, akkor nincs miről gondolkodni, egyértelműen a Digi a király, de sajnos leginkább csak lakótelepeken érhető el.

3-4 MS ping, 0 jittter, maximális le- és feltöltési sebesség még torrent közben is. 4700 Ft-ot fizetek a 80/25-ös csomagért.

Egyébként T-Home-os és UPC-s nettel tudom összehasonlítani, mert mindkettőhöz volt szerencsém.

[ Szerkesztve ]

(#143) Egon válasza Cucuska2 (#138) üzenetére


Egon
nagyúr

Hát, a BIOS-ban meglehetősen kevés vízszintes irányú mozgást tudok előidézni...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#144) Kezdő vagyok válasza Vodar (#142) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszokat!
T-Home net milyen volt nálad?

(#145) Jim-Y válasza Kezdő vagyok (#139) üzenetére


Jim-Y
veterán

Attól is függ, hogy mire kell, ha kell a nagy sávszél, akkor pl UPC, ha online akarsz játszani, és kell minél jobb ping, akkor a lehető legkevésbé leterhelt szolgáltatót kell megkeresned a környéken, mert annál nincs leterhelve a vonal.. üdv

(#146) Vodar válasza Kezdő vagyok (#144) üzenetére


Vodar
senior tag

Torrentnél csúcsidőben nem tudtam kihasználni a max. sávszélt és a pingje is rosszabb volt a Digi-nél :) Inkább UPC... (már ha elérhető nálad)

(#147) Csabee. válasza Kezdő vagyok (#144) üzenetére


Csabee.
nagyúr

T-home ból ha választasz, akkor ha van rá lehetőséged, optikait válassz. De tényleg a Digi adná a legjobb ár-érték arányban a szolgáltatást.

Üdv: Csabee.

(#148) Teasüti válasza Cucuska2 (#126) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Játékfüggő, amelyik működik telepítés nélkül is, azokat el lehet indítani.
Ez a mai játékoknál sztem nagyrészt esélytelen, de régebbi címeknél nem ritka.
Mi sokat toltuk így, még a lemezeket se nagyon pakolgattuk, optikai meghajtó is meg volt osztva. Gigás lanon meg simán indítottunk játékot a másikról, persze aki olyan menő volt, h volt raid0-ja, ott ez nem volt nagy kunszt.

(#149) kukinyo


kukinyo
addikt

A nod32 karanténját hogyan, hol tudom kiüríteni?
Eldugott egy fájlt amit veszélyesnek ítélt és szükségem lenne rá.Akárhányszor letöltöm,szeretném megnyitni,mindig eltünteti.

(#150) PH-User


PH-User
addikt

Sziasztok!

Samsung GT-S5600V telefonnak megoldott már valahogy a függetlenítése?
TurboSIM stb?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#151) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

A billentyűzetem hibájából adódóan néha lenyomódik a Ctrl billentyű. Ez akkor történik, amikor nagyon gyorsan - tíz ujjal - gépelek. Ctrl alatt valamilyen bellentyűkombináció által az aktuális program karakterkészlete átvált kínai vagy japán krix-krax-okra.

Kérdésem az, hogy milyen billentyűkombináció aktiválja ezt? Illetve mivel tudok visszaváltani magyar kiosztásra?

Köszönöm.

(#152) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Köszönöm a válaszokat mégegyszer!

Más:
Ismerőseim egyik része torrentről töltöget,valaki a letöltőoldalakra esküszik.
Melyiknél lehet nagyobb a választék?
Melyik lehet a gyorsabb,ha gyors az internet?

(#153) Jim-Y válasza €uro (#151) üzenetére


Jim-Y
veterán

left ALT + right SHIFT -et próbáld. üdv

(#154) TGaben


TGaben
tag

Sziasztok!
Egy ősrégi kérdéssel zaklatnálak titeket, de valahogy egyértelmű válasz nem találtam a különböző topikokban.
a 16:9-es képarányról lenne szó.
Hogyan tudom 1 full hd-s monitoron (16:9-es) úgy megjeleníteni az elvileg 1920x1080 vagy 800-as felbontású filmet, h ne maradjon csík alul-felül, de a "fejek/arcok se nyúljanak meg" , tehát a képarány megmaradjon. Van a lejátszóknál mindenféle állítási lehetőség, pl.: pan&scan, pásztázás, képarány megtartása ki-be, ablak érintése kívülről-belülről,stb.
De vagy csík van, vagy ha nincs akkor pedig levesz a képből oldalról jócskán. Van valakinek erre bevált módszere vagy nincs ilyen megoldás?
Lejátszók Windows Media player, és classic, illetve km player.

[ Szerkesztve ]

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#155) Cucuska2 válasza TGaben (#154) üzenetére


Cucuska2
őstag

Tehát te egy nem 16:9-es képet akarsz nézni egy 16:9-es monitoron. Vagy levágódik, vagy megnyúlik.
Az arkhimédészi geometria óta így van.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#156) TGaben válasza Cucuska2 (#155) üzenetére


TGaben
tag

Köszönöm a gyors választ!
Valahogy ezt sejtettem. Akkor a full hd az nem 16:9-es? :F
16:10-es vagy más képarány?
Tehát nem a full hd miatt van a "széles kép" ?

[ Szerkesztve ]

Olvasható/Írható hangszóró: Speak-R :) (TDU2, BF3/BF4, NFS RUN nick: TBAG008 LIVE/GTA IV/F1 2011 nick: Tgaben007 F1 2012: T-BAG)

(#157) Jim-Y válasza TGaben (#156) üzenetére


Jim-Y
veterán

FHD:
"The term usually assumes a widescreen aspect ratio of 16:9, implying a resolution of 1,920 pixels wide by 1,080 high"
"1080p, sometimes referred to in marketing materials as Full HD, typically refers to the capability to accept 1080p signal and display it with native resolution of at least 1080 lines, as well as the capability to upscale lower-resolution material to 1080p."

forrás

A FHD egy felbontást jelöl, 1080 sort függőlegesen, és ez általában 16:9-es képarányt eredményez. üdv

(#158) csyo


csyo
senior tag

ejjj:-(((

Nemrég ujra telpitett gépem frankon osszeszedett megint valami nyavaját...

elso probléma:

Ha uj oldalt nyitok a bongészoben, tok mindegy mit irok be (google.hu, vagy akármi)
Akkor ez az oldal jon be helyette:

http://kepfeltoltes.hu/view/111128/virus_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

rányomok a felugro ablak bezárására, majd ujra begépelem a kivánt oldalt.
Akkor ez ugrik fel:

http://kepfeltoltes.hu/view/111128/virus2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

--

Másik fura jelenség.

Most jelentkezett az a tunet, hogy ha kihuzom a hálozatbol a notebookomat, akkor leáll, mintha nem lenne benne akku...
Az akkuf full fel van toltve, és semmi baja nem volt.
De 10 perccel ezelott elkezdte ezt játszani:-((

Mi lehet a hiba?

Rendszervisszaállitást megcsináltam, de a probléma megmaradt...

Legyen szép a napod!

(#159) Jim-Y válasza csyo (#158) üzenetére


Jim-Y
veterán

vírusírtás,böngészős cookie-k törlése,böngésző újratelepítése,rendszer újratelepítése segíthet. A sor elején kezd hátha valamelyik megoldja. üdv

(#160) csyo válasza Jim-Y (#159) üzenetére


csyo
senior tag

hogyan torlom a cookikat?

Legyen szép a napod!

(#161) Jim-Y válasza csyo (#160) üzenetére


Jim-Y
veterán

beállítások->motorháztető alatt->böngészési adatok törlése
vagy:

kép

[ Szerkesztve ]

(#162) csyo válasza Jim-Y (#161) üzenetére


csyo
senior tag

ezek futnak jelenleg:

Avast virusirto (teljes)
IObit Malware (teljes ellenorzes)
Advanced System Care 5 (deep care)

már talált is 8 "koveto cookie"-t
A CCleanerrel is nekiugrottam, az is kitorolt egy rakat dolgot...

de az eroszakos oldal meg mindig fent volt...

Aztan megcsinaltam amit irtál, google chrome-val is kitoroltettem.
Ekkor az eroszakos oldal eltunt.. :))

--

A masik problema nem tudom fennall-e eg, mert most futnak a keresok..
addig nem huzom ki a toltorol, mert felek, h a problema fentall mindig, azaz akkurol ne mukodik valamiért:-(

Es bekapcsolni sem engedi magát akkurol!
:-S

Legyen szép a napod!

(#163) pocokxx válasza Egon (#137) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Esetleg nincs valami tuning....? Nekem egyszer egy proci 4. mag unlock okozott ilyesmit.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#164) Cucuska2 válasza csyo (#162) üzenetére


Cucuska2
őstag

Formázz le mindent, majd telepítsd újra a gépet.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#165) Spet válasza kukinyo (#149) üzenetére


Spet
addikt

C:/Program Files/ESET/Infecred vagy valami hasonló nevű mappának kéne lennie benne és csak a tartalmát töröld magát a mappát ne! Bár mintha magában a NOD-ban is lenne egy karantén ürítésé lehetőség, de már rég használtam.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#166) kukinyo válasza Spet (#165) üzenetére


kukinyo
addikt

Már megtaláltam.Programon belül át kellett állítani haladó beállításra és az eszközöknél van mód a törlésre.
Köszönöm

(#167) PH-User válasza PH-User (#150) üzenetére


PH-User
addikt

Nos már nem aktuális, mert függetlenítéssel együtt sokba jött volna ki az eszköz...
Mondjuk választ se kaptam, de azért magamnak válaszolok. :P

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#168) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Van egy XP-s gép a cégnél, ami már sokadjára újraindulgat. Pár hete is volt már ilyen, akkor a rendszernaplóban úgy láttam a HDD eléréssel akad gondja, ezért újratettem a drivereit. Egy ideig jó volt, de ma pl már 2x volt kékhalál, és a rendszernaplóban is megjelent ugyanaz a hiba..

Dump fájlok

Napló:
Hibakód: 100000be, 1. paraméter: 01000017, 2. paraméter: 32c8c025, 3. paraméter: a4759b88, 4. paraméter: 0000000a.
A(z) 'NDAS SCSI Controller' eszköz (NDAS\SCSIAdapter_R01\1&2d12bed1&0&10) eltűnt a rendszerből az eltávolításra való előzetes felkészítés nélkül.
Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Scsi\ndasscsi1.

Mit tudnék tenni vele?
A segítséget előre is köszönöm!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#169) Csabee. válasza A_ScHuLcZ (#168) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én az SCSI drivert újra feltelepíteném (legfrissebbet raknám fel) .

Üdv: Csabee.

(#170) csyo válasza Cucuska2 (#164) üzenetére


csyo
senior tag

mitol lehet ez, hogy nem mukodik akkurol a notebookom?
Ahogy kihuzom megáll.
és bekapcsolni sem hagyja magát.

Formázni fogom, és Ujrateszem az egészet, de kivancsi vagyok mi okozhatta a problémát, ha tegnap este hirtelen ugy dontott, hogy nem hajlando akkurol semmit sem csinálni:-S

Van erre valami teszt, vagy beállitás?

Legyen szép a napod!

(#171) Jim-Y válasza csyo (#170) üzenetére


Jim-Y
veterán

Az engergia menedzsmentet állítsd vissza gyári alapértékekre. mivel nem tudom, hogy XP, vagy win7 ezért nem írom le, hogy hol találod, vezérlőpultban benne lesz. üdv

(#172) A_ScHuLcZ válasza Csabee. (#169) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Az a baj, hogy azt a windows saját maga rakja fel. Frissítettem a szoftvert és drivert a gyártó oldaláról (Freecom), de az SCSI és RAID vezérlőknél szereplő NDAS SCSI Controllerhez a windows visszatelepítette ugyanazt a 2005-ös drivert. Próbáltam manuálisan kerestetni a Freecom oldaláról leszedett fájlokban, de ott nem engedte, nincs benne inf fájl.

Mind1, majd figyeljük lesz-e változás, azóta a rendszernaplóban nincs még hiba.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#173) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Adott egy gép, windows xp-vel, és office 2007-tel. Mindkettő magyar nyelvű. Word-ben, és Excel-ben az alábbi gond áll fenn. Akár Times New Roman-nal, akár Arial betűtípussal bevitt szövegben, nyomtatás után nincs ékezet. Nyomtatási képben még van, de viszont a nyomtatott szövegen már nincs, csak a rövid magánhangzós párja. Tehát í helyett i, ő helyett o, stb.

Előre is köszi a segítséget!

Megvan, nyomtató szoftverében volt beállítási probléma, az újratelepítés miatt. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#174) trialboj


trialboj
őstag

Tud valaki egy megbízható programot, arra, hogy felvegyek egy gameplayt? tehat ami videóba menti a képernyőn látottakat?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#175) .bableWes


.bableWes
őstag

sziasztok!

starcraft brood war-ral mit csináljak win7 alatt, hogy normális szineket kapjak játék alatt? valamiért olyan mint ha negativba lennének a szinek.
probáltam futtatni xp modba, nem segitett. vga-t frissitettem, nem oldotta meg.
az otthoni nagygépen is elöfordul battle.neten, de ott egy sima game ujrainditás után megoldodott.
ha valaki tudja, megköszönném! :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#176) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali
Vettem egy Samsung C3300i Champ telefont és nem nagyon értek hozzá,hogy tudok rácsatlakozni a gépre.például zenét rárakni?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#177) Csabee. válasza }{3@Đ$}{0ot (#176) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Samsung honlapján kikeresed a készüléked, és onnan letöltöd a hozzá való szoftvert! Utána menni fog minden :)

Üdv: Csabee.

(#178) Egon válasza .bableWes (#175) üzenetére


Egon
nagyúr

Ez nem segít?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#179) }{3@Đ$}{0ot válasza Csabee. (#177) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

De nem kell semmiféle kábel vagy valami?

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#180) Csabee. válasza }{3@Đ$}{0ot (#179) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De kell, hát gondolom kaptál hozzá adatkábelt!

Üdv: Csabee.

(#181) .bableWes válasza Egon (#178) üzenetére


.bableWes
őstag

hálás köszönet! megoldodott! :R

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#182) }{3@Đ$}{0ot válasza Csabee. (#180) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Nem kaptam. :( :F

Telefon,headset,használati útmutató,és az akkumulátort.

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#183) Csabee. válasza }{3@Đ$}{0ot (#182) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha szerencséd van akkor bluetooth-on kommunikálni fog( feltéve ha a gépedbe van Bluetooth)

Üdv: Csabee.

(#184) }{3@Đ$}{0ot válasza Csabee. (#183) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

nincs sajna.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#185) Cucuska2 válasza }{3@Đ$}{0ot (#184) üzenetére


Cucuska2
őstag

Akkor venned kell.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#186) pocokxx válasza trialboj (#174) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

MSI afterburnerrel ,mintha lehetne.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#187) albert8


albert8
addikt

Ezt és ezt szerintetek mért kapom? :F
most az elmúlt napokban nagyon rakoncátlankodik
[link]
[link]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#188) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Egy ideje furcsa dolgokat csinál a gépem.
Néha teljesen véletlenszerűen leáll a merevlemez és vagy véglegesen vagy pár percre használhatatlanná válik a rendszer. Folyamatosan próbál újra felpörögni, de nem mindig sikerül. Közben a szokásos jelenség figyelhető meg: mozgatható az egér, a kép nincs befagyva, de a programok természetesen nem indulnak el.
Nem segített neki, hogy raktam bele pár hónapja új SATA kábelt. Gondoltam jól jön, mert a régi csatlakozói már el voltak deformálódva.
Aztán megnéztem a merevlemez állapotát Sentinellel, de szerinte teljesen hibátlan.
Most azt mondta öcsém, hogy kétszer is újraindult a gép kékhallállal. Éppen filmet nézett és mindegyik alkalommal, minden előjel nélkül eljátszotta a gép. Állítása szerint most nem hallatott a gép furcsa hangokat a merevlemezt illetően.
Most meg ott a baj, hogy nem jutok dűlőre. Próbáltam BlueScreenView-vel megnézni, milyen hibaüzenet állt a kékhalál képernyőn, de a program nem listázza ezeket és nem értem miért.
Windows 7 Pro fut.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#189) Kiki18


Kiki18
őstag

Üdv mindenki!
A Sharkoon kínálatában találtam egy tápot.csak azt nem tudom,hogy moduláris-e tényleg,vagy félre lett gépelve több helyen is?
a típus: Sharkoon 450W SHA450

(#190) CoolMan válasza Kiki18 (#189) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A honlapján nem írja, hogy moduláris lenne. [link] Már ha egy tápról beszélünk.

JetiRulez: Milyen tápod van? Kellene egy memória testet csinálni mondjuk ezzel.

191. szerk: Rendben.

[ Szerkesztve ]

(#191) Kiki18 válasza CoolMan (#190) üzenetére


Kiki18
őstag

Igen,tudom,már rákerestem ott is.Viszont kikskereskedések eladási listáján modulárisnak van feltüntetve.Attól félek,hogy nem az,és az viszont nagy bukta lenne(nekem).Ezért szerenék biztosra menni,hátha valaki látott/fogott ilyet a kezében.

(#192) Hunork válasza trialboj (#174) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Íme: FRAPS
[link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#193) JetiRulez válasza CoolMan (#190) üzenetére


JetiRulez
őstag

Névtelen ház, 300 W-os névtelen táppal. Így vettem. Gondolod kevés volna?
A gép pedig: Gigabyte M61PME-S2 lap, Athlon X2 3100MHz, 2Gb Kingmax DDR2, 7200GS 256Mb low-end VGA, 250Gb Samsung HDD.

A memória tesztet meg fogom csinálni. Már kb. 1 éve nem teszteltem. Azóta volt jó sok váratlan áramszünet. Talán...

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#194) Cucuska2 válasza JetiRulez (#193) üzenetére


Cucuska2
őstag

Cseréld ki, nagyon bizonytalan az a gép.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#195) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Mikor kell megjelennie egy megírt cikknek? Van más teendőm azon kívül, hogy kipipálom, hogy elkészült? Vagy most a képfeltöltő szerveres gondok miatt ez is csúszik?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#196) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

sziasztok.sürgősen esgítségre lenne szükségem.vettem egy Microsoft LifeCam VX-3000 kamerát.És sajnos nem megy WIN 7 64 biten,pedig rákérdeztem a boltban direkt.A telepítő cd-t ha berakom azt irja:ismert kompatibilitási probléma miatt a program letiltva,keresekk megoldást az interneten.De sajnos hiába.Letöltöttem hozzá a legfrisebb drivert is a Microsoft Webcam driver 3.2 [link] de sajnos hiába.akkor sem ha rendszer gazda ként akarom futtatni,ugyan az az üzenet jelenik meg.Van valakinek ilyen kamerája,és esetleg 64 bizes driver ami jó? ha nincs akkor holnap vissza viszem a boltba.Logitech 3-4000ft-os kategóriából,melyik megy gond nélkül 64 biten.előre is köszi.

üdv.

(#197) Hunork válasza pocokxx (#195) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
A beküldött cikkek mennyiségétől függően 2-5 nap, de most biztos, hogy a képfeltöltés gondok miatt is lassabb minden. Ha sokat csúszol, írj Kalandornak, biztos fog válaszolni, nagyon segítőkész ember! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#198) Hunork válasza bmollszeptim (#196) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Hát ez csak egy lehetőség, nem biztos, hogy beválik, nálam egy faxos HP nyomtatóval működött: nem a Win7 drivert használtam, hanem a Vista drivert, és azzal ment. Csak egy tipp. hátha...ha meg nem megy, 1értelmű: visszaviszed és ki kell cserélniük, főleg, ha ők úgy adták el...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#200) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

sziasztok! tudtok ingyen ftp-s oldalt? :R

Üdv. Johnny

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Azonnali informatikai kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.