Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6354) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a jelenlegi 16-os szettem egy jobban terhelhetőre.
Mivel a mostani melett az erősítőm és a szubom is csak félig van kihasználva, és bizonyos esetekben kevés a jelenlegi maximumhangerő.

Az erősítőm 140W RMS tud csatornánként 4Ohm-on.
Olyan szettet szeretnék amivel már megközelítőleg kitudom használni.
(120W körül lenne szerintem az ideális, akkor még az erősítő sem lenne csúcsra járatva)

Szívesen várok minden ajánlatot, ötletet.
Lehetőleg új hangszór legyen, és az ára maradjon 30e ft alatt.

Az alábbiakat néztem eddig:

Audio System Mx 165 Plus (Nagyon kicsi szerintem a mágnese ill a 80W sem túl sok, viszont 106db max hangerőt mértek vele 90Hz-nél)
Audio System Radion 16 (Ha jól tudom a magasa megegyezik az Mx-ével, és a 90W sem sokkal több mint az Mx 80W-ja viszont az ára +50%)
Audio System X-ION 16 (Ezt csak használtban bírnám megvenni)

MNC The Rock szett(Nagy terhelhetőség, minőséginek látszó anyagok, csak félek a valódi minőségtől, a márkától)

Axton AC 26 (120W RMS-t ígér, szerintem ehhez elég kicsi a mágnese, valamint egyszerű anyagokból van, PP membrán, lemezkosár, viszont komoly a hangváltója)

Sinus Live SL 160 (Elvileg 100W RMS, eléggé Oldschool hangszóró, sajnos semmit nem találtam róla)

Impact PG65S (100W RMS, szimpatikusnak néz ki, viszont kicsit félek a márkától, mert nincs vele semmien tapasztalatom)

Szóval ezek közül kellene valamit választani.
És lehet, hogy sokaknak nem tetszik amit írok, de szeretném a hangerőt a hangminőség elé helyezni. Szóval ez alapján kellene dönteni.

Más ajánlatokat is szívesen várok, ha valami ötlet lenne.
Amik semmiképp nem jöhetnek számításba:
Spectron 16-os (anno a spectron mélynyomóm a kocsi csomagterében megolvadt a nyári melegben és behullámosodott a membrán!)
Ground Zero 16-os fekete Titanium szett (a 100W rms ami rá van írva mese, 80Hz-en volt vágva és egy szintén GZ erősítő hajtotta de nagyon keveset bírt hamar torzított)

Bocsi, hogy hosszú lett.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.