Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-06-01 16:44:28

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64941) V/ válasza Pityu99 (#64940) üzenetére


V/
Topikgazda

Az is az, nem csak Express One-al kézbesítik ezeket.Bár esertleg nézd meg a Track order gombra kattintva hogy nem változtatta meg az eladó a szállítási módot.
Az AliExpress Standard Shipping a biztosan EO-s, de annál is előfordult már más szállító.
Most is EU-n belüli számot kaptál, a belga postások esetén mennyiszer fizettél? Ha azoknál nem, akkor ennél sem kell. A szállítási idő változó, 18 naptól 40 napig.

(#64942) tobias88888 válasza V/ (#64938) üzenetére


tobias88888
őstag

Hát, beletelt egy időbe mire megtaláltam mert most nálam ha az "Order Details"-re nyomok akkor átvált arabra az oldal és persze ők jobbról balra írnak :D

"Tracked as returned/canceled/lost/held at customs" - Itt a teljeset vissza kéne adják. Nem először csinálom, száz felett járok rendeléssel, remélem rendeződik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#64943) cof válasza lacoka55 (#64930) üzenetére


cof
veterán

Ma be volt dobva a postaládámba az enyém. Ugyanez az időbélyeg, gondolom akkor együtt adták fel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64944) V/ válasza tobias88888 (#64942) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen és a visszakérési összegnél nem teljes pénz van felajánlva?

(#64945) Pityu99 válasza V/ (#64941) üzenetére


Pityu99
tag

Nem változott, Ali Selection Standard van írva ugyanúgy.

NL posta már régen volt, de volt már, hogy a 400/800-at be kellett csengetni a királyi pénzlopóknak. Belga meg az utolsó két csomagom 2 hónapig jött, remélem ez nem fog.

[ Szerkesztve ]

(#64946) cof válasza V/ (#64941) üzenetére


cof
veterán

Az AliExpress Standard Shipping a biztosan EO-s

Inkább csak akkor ha 15-day delivery jelöléses. Szerencsére visszajöttek, biztos észrevettétek. Amúgy lehet NL is ez az AS Standard.

3 for US $5.99 cuccokról meg levették a 15-day delivery opciót, Ali Selection Standard, újra sima postás lett...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64947) cof válasza Pityu99 (#64945) üzenetére


cof
veterán

Na akkor ezt a Selection Standard-ot is elkerülöm... Eddig ECSC... volt legalább és gyors is viszonylag. NL nekem is régen volt de jó is, mert majdnem 2 hónapig jött.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64948) zoltanz válasza V/ (#64939) üzenetére


zoltanz
nagyúr

AliExpress Saver Shipping helyén ez van pontosan: DHL_CZ

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#64949) cof válasza zoltanz (#64948) üzenetére


cof
veterán

Lefogadom nulla értékeléses eladó. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#64950) V/ válasza zoltanz (#64948) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, de ez nem DHL szám így ötletem sincs hogy hol lehetne követni. Bár esetleg itt írd már be miután Czech Post lett választva az irányítószámodat ad-e fel valamit, mert még holland postásnak is beazonosította a nyomkövető. :F

(#64951) tobias88888 válasza V/ (#64944) üzenetére


tobias88888
őstag

Nem. Viszont az a text field is bugos, mert az összeget se lehetett változtatni. Annyira bugos az egész oldal, hogy az arab kinézeten már meg se lepődtem. Infót megosztani jöttem csak, nem segítséget várok :D

(#64952) DrDobos válasza cof (#64947) üzenetére


DrDobos
őstag

Nekem Selection Standard EO-val jön most, ezek szerint már hozhatja ezt 'bármi'.

Samsung Galaxy A55 5G

(#64953) V/ válasza tobias88888 (#64951) üzenetére


V/
Topikgazda

Pont az lényeg hogy az összeg ez esetben nem változhat, ott annyinak kell megjelenni amennyit ténylegesen fizettél érte. A fizetési részletezésnél nincs coins vagy olyan kupon ami nem jár vissza?
Köszi hogy erre a tapasztalat megosztásra gondoltál, de valami csak nem jó.
Nekem egyáltalán nem hibás az oldaluk.

(#64954) V/ válasza DrDobos (#64952) üzenetére


V/
Topikgazda

Néha, de tényleg ritkán mióta ez a mód megjelent, jött holland és belga azonosítóval, de ez mondjuk 25-ből 1 volt és az is 16 napon belül megjött Hollandián keresztül

(#64955) Pityu99 válasza cof (#64947) üzenetére


Pityu99
tag

Az a baj, hogy még csak el sem tudtam kerülni. Egyszerűen nem volt más lehetőség megadva, csak ez. [link]

Meglátjuk mit fut, majd beszámolok róla.

[ Szerkesztve ]

(#64956) RudiLicenc


RudiLicenc
aktív tag

Sziasztok,

Autós fejegységet rendelnék kb. 50-80 ezer Ft értékben (a pontos típus még kérdőjeles). A szállítási módban viszont nem tudok dönteni.

A szállítási idő nem gond, ezzel egyébként sem szokott gondom lenni, sok minden megjön 2-3 hét alatt. Viszont az érték miatt attól félek, hogy lenyúlják a csomagot. Pár ezer forintos rendelésem már belföldön veszett el (50-ből 1x fordult elő), de sajnos buktam a pénzem, az AliExpress szerint csak át kellene vennem a postán, de természetesen ott nincs sehol.
A legolcsóbb szállítási mód az AliExpress Standard Shipping, mely 2.900 Ft-ot kóstál. Utána 13.000 Ft a Cainiao Heavy Parcel Line. Utána pedig 23.000 Ft a UPS Express Saver.

Érdemes bevállalni az olcsó Standard Shippinget? Vagy eszembe se jusson?

(Próbáltam keresni de nem igazán sikerült, összefoglalót is elolvastam, előre is elnézést ha gyakori kérdést hozok fel…)

Üdv!

(#64957) V/ válasza RudiLicenc (#64956) üzenetére


V/
Topikgazda

Az AliExpress Standard lenne a megfelelő szállítási mód, de ha 150 € (64000 Ft) érték fölé megy az ára amit megvennél akkor az csak normál vámolással fog megjönni ha EU-n kívüli a beszerzés, itthon kell a szállítónak fizetned az áfát és a vámeljárási díjat.

[ Szerkesztve ]

(#64958) RudiLicenc válasza V/ (#64957) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Nem hinném, hogy fölé mennék, ha a Standardra megyek.

Olvastam a chargebackről is, így már annyira nem tartok így a lopástól, meg úgy semmitől sem. :)

Üdv!

(#64959) V/ válasza V/ (#64957) üzenetére


V/
Topikgazda

A 80 az a 64 felett van :K
Az általam említett érték 150 € (64K forint) a vámmentességi határ és a termék nettó ára, amikor még az AliExpress szedi be az áfát.
Áfát viszont a termék ár és a szállítási költség összege után állapítják meg.
Az AliExpress aztán miért lopná el a pénzed? Biztosítanak vásárlói védelmet. A pénzt alapból ők kezelik, nem megy azonnal az eladókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#64960) RudiLicenc válasza V/ (#64959) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Igen, tudom, nem biztos hogy 80 eurót költök a sztorira.
Az is megvan, hogy a szállítási díj is belemegy az áfába.

Igen, csak ahogy korábban is írtam, volt, hogy belföldön lopták el a csomagot. Az AliExpress automatikusan azt válaszolta a panaszra, hogy vegyem át a postán. Elmentem a postára, ott nem volt. Megírtam nekik. Erre megírták hogy márpedig ott van, és elvesztettem a disputeot. :D

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.