Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) nyikszi válasza nyikszi (#55647) üzenetére


nyikszi
őstag

Ja, jó, megint nem olvastam az üzeneteket :( Csak tudnám miért nem írja az ali, hogy jött levél:

"Dear, I am very sorry, we do not have any stock of this product. You need a refund. The money will arrive at your account within 3-10 days."

Akkor nem izgulok, bár nem nagy pénz, de akkor is...

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#55652) V/ válasza Timre (#55650) üzenetére


V/
Topikgazda

A legutolsó információnk az tőlük hogy 120 napig ügyintézik. :W
A múlt héten tisztáztuk. ezt. Sajnos nem hajlandók ezt a nyilvánosságra hozni és lepereg róluk az is hogy a NAV, a vámosok ha ő náluk van ilyen hogy tévedés történik, akkor 30 napon belül még a pénzt is visszaadják.
Amikor beszéltem velül kértem hogy legalább az ügyintézési időt írják ki hamár titkolják az ügyintézési folyamatot. Most néztem továbbra sincs ez kiírva.
Ráadásul ebben a témában a Gyakran Ismételt Kérdések listájukban hazugságot írnak. Mindig megkapják az AliExpress IOSS azonosítóját, csak a programjuk nem képes normálisan értelmezni az adatokat, nem pedig ez az oka: Előfordulhat, hogy a speciális IOSS kód nem megfelelő, ebben az esetben a NAV áfafizetésre kötelezi a címzettet. Ugyanis az automatikus vámolást ők végzik, nem a NAV, kaptak rá jogszabályi felhatalmazást, a NAV csak fogadja az áfát, de nem szabja ki.

[ Szerkesztve ]

(#55653) Jahno válasza Timre (#55650) üzenetére


Jahno
őstag

Én azon gondolkozom, hogy visszalapozom az elmúlt 2+ hónapot és ahol esetleg duplán fizettem azt egy panassszal beadom. Tuti volt olyan, Ali határidőre bevezette, hogy szedi az ÁFÁt csak győzzem párosítani a megrendelést a fizetéshez.

(#55654) atala


atala
addikt

Az Aliexpress Saver shipping-el van valakinek tapasztalata, hogy ki hozza? Azt is az Express One, vagy a Posta?
Az Aliexpress Standard shipping-est eddig mindig az Express One hozta, de Saver Shipping-el még nem rendeltem.

iPad-ra rendelnék üvegfóliát, de postával már nem rendelem, mert szinte biztos, hogy összetörik. :((

(#55655) -Nándesz-

A képen lévő tracking infók alapján én mire számíthatok? A cucc értéke alig több, mint 2 euró, + 3.3 euró szállítási díj. Saver shippingel rendeltem, Ali már úgy gondolja nálam van a pakk.
DHL-től nem érkezett semmi megkeresés, vagy értesítés. Várható, hogy szólnak valamikor?
[Tracking]

(#55656) V/ válasza atala (#55654) üzenetére


V/
Topikgazda

Többször írtuk 90% hogy nem a Magyar Posta, 8% Magyar Posta de EU-s feladású. 2% meg akármi lehet. Az összetörés az nem a kézbesítést végzőtől függ csak, sok kilométert kell megtennie, bárhol eltörhet.

(#55657) V/ válasza Jahno (#55653) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha javasolhatom akkor ne visszamenőleges vizsgálat, hanem amikor kérték rögtön azután, hamár 120 nap a homár

(#55658) V/ válasza -Nándesz- (#55655) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmit értelmest nem látok, mert nincs nyomkövetési szám. Kértem már hogy azt adjátok meg, itt senki sem él vele vissza, de ez a kép értelmezhetetlen. 22-én kézbesítve aki átvette az van értesítve. De valós segítséget a képed alapján nem tudok neked írni.

(#55659) -Nándesz-

Ez a DHL-es nyomokövetési azonósítója a csomagnak: 9182450104
Elsőkörben csak általános tapasztalatokra lettem volna kiváncsi, hogy ha DHL letudottnak tekinti a szállítást, akkor még várható e valami részükről.
Köszi. :R

(#55660) Jahno válasza -Nándesz- (#55659) üzenetére


Jahno
őstag

Még az átvevő aláírása is ott van.

(#55661) tothferenc


tothferenc
senior tag

Sziasztok. Ma kaptam emailt, hogy a csomagomat az Express One kezbesiti. Eddig kizarolag a posta hozta, es ez kenyelmes is volt szamomra, mert amikor nem voltam otthon, melo utan beballagtam erte a postara. Ezzel most mi lesz? Nincs otthon senki, es nem tudom megkerni a szomszedot sem.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#55662) -Nándesz- válasza Jahno (#55660) üzenetére

Azt én is néztem, de az nem én vagyok. :DDD Gondoltam, DHL-es aki Budapestre érkezéskor felvette a csomagot. Vagy én se jó csomagkövető számot kaptam? (visszaolvasva láttam, hogy már járt így valaki)

(#55663) atala válasza V/ (#55656) üzenetére


atala
addikt

Tapasztalatom szerint a posta hanyagabbul kezeli a csomagokat.

(#55664) Jahno válasza atala (#55663) üzenetére


Jahno
őstag

Mint egy hasonkóképpen aluliskolázott rakodómunkás valahol bárhol útközben?

(#55665) V/ válasza tothferenc (#55661) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt benne egy telefonszám a futárhoz meg egy link, egyeztetned kellett volna a kézbesítést, ez nem az a futáros kézbesítés hogy 2* csengetnek, a Depóban esetleg félre rakják, de egyébként küldik vissza.

(#55666) V/ válasza atala (#55663) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel csak az utolsó kilométerekben az övék lehetetlen tudni azt hogy kinél törik el, eleve törötten is elküldhetik.

(#55667) tothferenc válasza V/ (#55665) üzenetére


tothferenc
senior tag

Meg nem kezbesitettek. Delutan fogjak. Es ha tudom elore, hogy ok hozzak, nem a posta, akkor a felesegem melohelyere kerem.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#55668) V/ válasza -Nándesz- (#55662) üzenetére


V/
Topikgazda

Az a valószínű hogy ez nem a te csomagod száma volt amit beírtak.

(#55669) V/ válasza tothferenc (#55667) üzenetére


V/
Topikgazda

Oda is elvihetik most is, hívd fel a futárt.

[ Szerkesztve ]

(#55670) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Az miért van, ha appból akarok fizetni, akkor nem sikerül. És eleve closed a rendelés.
Ha böngészőből, akkor meg a kupont nem jeleníti, fogadja el, sem a cointokat, viszont fizetni tudok.

(#55671) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Ez valós lehet, hogy Kínából egyenesen Budapestre érkezett ez a küldemény? Mivel ExpressOne csomag már az elejétől kezdve, számíthatok itt vámügyintézésre, vagy az csak a postás csomagoknál van?

(#55672) ferenck


ferenck
senior tag

Most vettem észre egy érdekel dolgot, érdemes erre is figyelni. Venni akartam valamit, USD volt a pénznem alapból, engedte kiválasztani az ae saver shipping szállítást 0,54 usd értékben. Beraktam a kosárba, átváltottam forintra a pénznemet fent és meglepődve tapasztaltam, hogy így már nem engedte kiválasztani az ae saver shippinget, csak china post registered air mail volt 2.67 usd-nek megfelelő forintért amivel manapság már nem hozatok semmit a posta sz@rakodása miatt. A következő használható szállító az ae standard shipping pedig már 3.75 usd volt. Visszaváltva usd-re, ismét engedte választani a saver shipping módot. :Y

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#55673) V/ válasza Voice24 (#55671) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem értem hogy mennyiszer kell leírnunk, csak a Magyar Posta és az is a nem EU-ban feladottak esetén csinálja ezt vámolási dolgot és kér pénzt.
Mivel ezt nem Magyar Posta, hanem az Express One kézbesíti ha a Cainiao átadja nekik, ezért nincs díj.
Mivel IOSS rendszerű a vásárlás a Cainiao a szükséges vámolást amit látsz kiírva ingyen végzi, az Import clearance start és Import clearance succes bejegyzések.
Tegnap is írtam hogy ezután ha ezt látod Központi raktárba érkezett (HU - Budapest) akkor a következő munkanap viszi az Express One futár és reggel 7-8 közt kapsz egy e-mailt is.

(#55674) Timre válasza V/ (#55652) üzenetére


Timre
csendes tag

Ez elég érdekes, ők adnak nekem 24 órát s befizetésre, de én várjak a pénzemre 4 hónapot. Nem lehetne mégis csoportosan valami eljárást indítani ellenük? Szerintem sokan lennénk.

JIAYU G4S/L

(#55675) V/ válasza ferenck (#55672) üzenetére


V/
Topikgazda

Ismert "hiba" ez is, az is ha PayPal-al fizetnél nincs forint lehetőség, arról nem is beszélve hogy az AliExpress forint árfolyama rosszabb, minek állítanád át? Így ez a hiba nem jelentkezne. Egyébként sem ezzel az árfolyammal számolják nálunk a az áfa alap értékét.

(#55676) Voice24 válasza V/ (#55673) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi, bocs, hogy nem olvastam vissza.

ferenck: ezt én is tapasztaltam, néhány hete írtam is róla. Nálam alapból forintban volt a pénznem, így tettem kosárba a cuccot az AE saver shippinggel, de a kosarat megnézve már a standard shipping látszott. USD-ben nem volt ez a bug.

(#55677) ferenck válasza V/ (#55675) üzenetére


ferenck
senior tag

Alapból mindig átállítom forintra, mert ezt tudom gyorsan értelmezni, összehasonlítani a fejemben lévő árakkal. Fizetésnél szoktam paypalt választani és ott lesz csak usd a végén. De így már figyelni fogok, nehogy emiatt drágább szállítással vegyem.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#55678) V/ válasza Timre (#55674) üzenetére


V/
Topikgazda

48 óra az. Én szkeptikus vagyok hogy ezek ellen érdemben lehet bármit is elérni.
Amikor még a hiba megoldása is le van nekik írva még azt sem hajlandóak megcsinálni. Még mindig úgy működik a programjuk. Egy buta, pökhendi társaság van vezető pozícióban, abban a téveszmében vannak hogy ők egy ÁLLAMI HIVATAL, nem valami szolgáltató cég, akit az ügyfelek tartanak el. Nincs konkurencia, így rájuk vagyunk kényszerítve és ezzel vissza is élnek.
Én egy dolgot látok, mind az EU HÉA irányelvekkel, mind a magyar ÁFA törvénnyel ellentétes az hogy egy termék eladása esetén az adóhivatal, nálunk a NAV kétszer kapja meg az áfát.
Az AliExpress beszedi az áfát és a holland adóhivatalon keresztül az eljut a NAV-hoz, ezután a magyar posta egy gagyi programmal, amely a megkapott adatokat rosszul dolgozza fel újból áfát állapít meg és ők is elküldik a NAV-hoz. Ez nálam 2*-szeres beszedés.
Mivel egyértelmű hogy a második alkalom már jogtalan, ha a NAV nem adja vissza a pénzt, az a pikáns dolog történik hogy ők követik el a BTK 396. § Költségvetési csalás bűncselekményt.

(#55679) V/ válasza ferenck (#55677) üzenetére


V/
Topikgazda

Persze jó kalkulációnak, mert azért ennél kevesebbet fizetsz bármely banknál lévő kártyával, de tényleg állítsd vissza USD-re. Ha jól emlékszem a mobil app az eleve forintozik viszont a beszámított coins az $-os és ezért azt sem vonta le, mert forinton volt. Mostanában nem néztem hogy ez ki lett-e javítva, mert az app is $-on van nálam.

[ Szerkesztve ]

(#55680) Timre válasza V/ (#55678) üzenetére


Timre
csendes tag

Ja igen elírtam. 48 az. Lehetséges, hogy azért találták ki a 120 napot, hogy ezzel is csökkentsék a vásárlási kedvet kínából.

JIAYU G4S/L

(#55681) gyulazsolti válasza gyulazsolti (#55670) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Valaki tudna segíteni tippet adni?

(#55682) V/ válasza Timre (#55680) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs észszerű indoka, csak bunkók. Tévedhetetlennek hiszik magukat, az hogy rosszul számoltak azt megállapítani maximum 5 percig tartó ellenőrzéssel egy olvasni tudó embernek sikerülne, lehetne sztornózni az egészet, hiszen a pénz nem lett a költségvetésbe elutalva.
Ahol egy 5 perces tevékenység 120 napig tart ott bolondok végzik a munkának sem nevezhető bohóckodásukat. Bohócok ne haragudjatok meg, rátok ez nem vonatkozik.

(#55683) V/ válasza gyulazsolti (#55681) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán írtad hogy mivel szeretnél fizetni. Kártya, PayPal, mert vannak azok a fizetés megerősítő dolgok. Forinton állsz vagy $-on. Lehet hogy a kuponoddal van gond. Lehet hogy a bankodnál a kártya használattal, nagyon sok hiba lehetőség van, nehéz eldönteni csak abból a i a képen van.

(#55684) gyulazsolti válasza V/ (#55683) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Kártyával akarok fizetni, nem PayPal.
$-ra van állítva, és azzal szoktam fizetni.
De akkor miért tudok fizetni, cromban, kupon nélkül? Fel sem kínálja böngészőben PC-n.
A cupon palsost nem fogadja el

(#55685) V/ válasza gyulazsolti (#55684) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor a kupon felhasználással van gond, ha a banktól megkapod az erős hitelesítéses kódot. Meg kell nézni a feltételeit a kuponnak.

(#55686) FerNandor


FerNandor
őstag

Jól látom, hogy ezt a csomagot holnap hozza az expressone, ugye? [link]
Mert akkor reggel áttelepítem a home office helyemet :)

Háh, úgy látom a másik is ugyanilyen státuszban van
[link] :DD

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55687) gyulazsolti válasza V/ (#55685) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ezt írja fizetéskor. [kép] [kép]

Most meg sikerült fizetnem appból, de kis idő múlva törölve lett, viszont a banknál meg jelentkezik, hogy befoglalta az összeget.

Pc-n meg 10.08$ az áa kupon nélkül, és úgy néz ki sikerült a fizetés.

Ée kétszer van a banknál levéve az összeg. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#55688) V/ válasza FerNandor (#55686) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, reggel 7-8 közt megy e-mail is.

(#55689) V/ válasza gyulazsolti (#55687) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak az egyik pénz megy el a másikat majd felszabadítja a bankod.
A kuponnal van valami baja. Lehet hogy az érme beváltás a kupon beváltási értékhatára alá viszi az összeget, az érme kedvezményt is ki lehet hagyni és akkor lehet hogy megy a kupon.

(#55690) gyulazsolti válasza V/ (#55689) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ez a kupon.
Mindegyikkel ezt csinálja, ami cupon palsos.

(#55691) V/ válasza gyulazsolti (#55690) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, azokra már más is panaszkodott hogy nem tudja beváltani. Gondolom a See More Deals sem ad bővebb információt.

(#55692) gyulazsolti válasza V/ (#55691) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nem, kinyitja az Ali főoldalát.

(#55693) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Van egy eszköz amit vásárolni szoktam Aliexpressről. Általában amikor kell akkor gyorsan kell, és szerencsére többször találtam olyan helyet, ahol kijelölhető volt Spanyol esetleg Németből szállítás, így nagyon hamar ideért.

De ez teljesen hektikus. Most pl. nem találtam ilyen helyet. Ez mitől függ? Ha van egy bolt ami egyszer már szállított spanyolból, de aztán eltűnik a spanyol készlet akkor már soha nem is lesz beszerezhető? vagy figyelni kell?

Speciel ERRŐL van szó, ebből kellene nekem európai raktáros. Ti találtok ilyet?

(#55694) V/


V/
Topikgazda

Posta és szállítás. Ugyanazon napon vásárolt 4 termékből az AliExpress standard és saver szállításúak már megérkeztek, a China Post-os még csak Departure from outward office of exchange GUANGZHOU.
Viszont ez adott egy ötletet. Ugye a postások nyomják ezt a szöveget:
A vámvizsgálatot a webáruház vagy a külföldi posta által automatikusan előre küldött elektronikus adatok alapján végzi el a Posta,
A Posta a vámkezelést a webáruházak/külföldi posták által, egy nemzetközi postai IT rendszerbe elektronikusan beküldött részletes küldeményadatok alapján végzi el.

Akkor pontosítom az adataimat velük, hiszen már megkapták, így ugye nem lehet gond az hogy nincs elérhetőség, nincs megadva az IOSS azonosító, mert én megtudom adni ezeket az információkat.Ugyanis ezt is írják: Ha minden adat rendelkezésre áll, a posta az EU-n kívülről érkező kis értékű küldemények vámkezelését automatikusan végzi el.
Szóval én azért ezt úgy értelmezem, hogy nincs elérhetőség, nincs IOSS vásárlásnál IOSS azonosító, akkor nem végzik el az automatikus vámkezelést. De ez inkább hazugság, mert azt tapasztaljuk hogy igenis megcsinálják, pedig szerintük sem kellene.

Mindjárt hívom is őket.
Update:
Sajnos a Csilla vette fel.
A vámolási adatok megérkeztek és minden adat ott van, a küldemény adatok nem érkeztek meg. Akkor szerintem így hazugság amit írnak a Posta vámos témájú oldalán, hogy előzetesen megkapják.
Nem látják az adatokat még, de egy másik adatbázisban látja az én adataimat, és a név, cím, telefonszám, e-mail cím az megvan és az enyémek. :F :W
Mivel nem érdemes érdemi vitába keveredni a hölggyel, tovább nem érdeklődtem.

[ Szerkesztve ]

(#55695) FerNandor válasza V/ (#55688) üzenetére


FerNandor
őstag

:R Köszönöm. Egyelőre még nem kaptam semmi értesítést és az oldal sem jelzi, hogy futárnál lenne, de remélem ma hozzák akkor :)

Ahogy ezt leírtam, meg is jött a mail :DDD
Nagyon szuper ez a saver shipping :DD Kis túlzással előbb ideér Kínából a cucc, mint Ausztriából..

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55696) V/ válasza FerNandor (#55695) üzenetére


V/
Topikgazda

Már kiosztva és az nyomkövetési oldalukon látod is. Mindkettőnél ez van: Várható kézbesítési időablak 10:47 - 12:47 27. cím
Az AliExpress szállítási információknál a cím 2 sorában beírtad az e-mail címedet?

[ Szerkesztve ]

(#55697) atos30


atos30
aktív tag

Hátha érdekes valakinek:
- ma megjött az egyik bizbasz kínából. Aliexpress saver shippingel rendelve, 25 nap volt, BE végű (belgium) trackingot adtak már az elején. Természetesen nincs postai egyéb sarc.
A kis csomagon az eredeti cîmke le van ragasztva a Belga címkével (From: Cainiao ,Brucargo,Belgium, stb...) Az alatta lévőt nem tudom megnézni, nem lehet leszedni normálisan a felső cimkét.
A postásom hozta ki.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#55698) FerNandor válasza V/ (#55696) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem írtam pluszban sehova email címet, csak kifizettem szokásosan a beállított szállítási címemmel (csak amúgy nem mertem Komlóra kérni, mert ott b*zi a posta - és azt hittem, hogy a posta fogja majd hozni - így Pécsre kértem) :) De még abban a hsz-ben írtam, hogy meg is jött pont akkor a mail. Ez eddig így nagyon jó :)

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55699) Jahno válasza V/ (#55652) üzenetére


Jahno
őstag

Őőőőő, pénteken kaptam a Postától ~700 forintot. SMSben: áruvisszvét, Posta. Pislogtam is, hogy ez akkor vajon mi is lehet. Erre ma érkezett egy levél:

"
Tisztelt Ügyfelünk!

Értesítés díj visszatérítésről

Tájékoztatjuk, hogy az Ön részére érkezett UW725474350CN azonosítószámú küldemény vámkezelését technikai okok miatt a Posta újra elvégezte és annak ellenére áfafizetési kötelezettséget állapított meg, hogy Ön korábban a webshopnál már kifizette az ÁFA-t. A kellemetlenségért szíves elnézését kérjük. A túlfizetés összegét és ezenfelül az okozott kényelmetlenség miatt a normál esetben fizetendő vámkezelési szolgáltatási díjat is hamarosan jóváírjuk azon a bankkártyán, amiről Ön az ÁFA fizetést teljesítette."

Ha követést néztek akkor nem mostani csomag és lehet reklamáció nélkül is vakaróznak az adatbázisokban, hogy ki mi után fizetett kétszer?

(#55700) Kátai


Kátai
senior tag

Az alábbi szállítási lehetőségek közöl melyiket válasszam [kép] ?Cseh raktárból jönne.
Várható még plussz költség?Gondolok itt ha a DHL-es szállítást választom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.