Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) V/ válasza Kátai (#55700) üzenetére


V/
Topikgazda

Cseh raktár az EU-ban van, nem import ahol vámolás van. A DHL postai szállítás lesz mert valószínűleg német Európa+ csomaggal küldik, a másiknál GLS-re vagy mivel cseh a Packeta valamelyik futárjára tippelek, mert rövidebb az idő.

[ Szerkesztve ]

(#55702) Kátai válasza V/ (#55701) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszönöm a gyors választ.Azt hiszem a cseh szállítási módot választom.

(#55703) atos30


atos30
aktív tag

Befutott az MPL postás is. Robotpórszívó volt lengyel raktárból free shipping Cainiao Warehouse Express Shipping- el. A tracking DE végű volt. A csomagon a címkén 4PX Express PL ,Frankfurt order , Germany. Deutch Post paket international. 7 nap alatt megjött.

Szerintem azért az Aliexpress elég jól kidolgozta ezt az európai raktáras módszert. Tutták már ők ,hogy itt elöbb- utobb sarcolgatni fog az EU. Nemhiába csinálták meg pár éve a raktárakat.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#55704) FerNandor válasza atos30 (#55703) üzenetére


FerNandor
őstag

Nekem is megjött ma az expressone-os 2 csomagom. Szerintem ez a része is nagyon szuperül ki van találva. Én most nagyon meglepődtem, hogy ennyire gördülékenyen és hamar ment minden. Nekem ez is új volt, hogy az expressone oldalán láttam, hogy hányadik vagyok a listában és éppen hányadik címzettnél van a futár, és még hívott is, mielőtt jött.

13-án és 14-én adtam le a rendeléseket, onnan mondjuk eltelt pár nap, de 22-én adták át őket légi szállításra és ma hozta a futár a kb 6 dolgot 2 csomagban összesítve. Nagyon szuper.

----------

És köszönöm még egyszer a sok és gyors segítséget leginkább neked, V/!
Szuper a topik!

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55706) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Nem elég, hogy nem tudtam beváltan a kupont, így 150 Ft-al több lett.
Feladta az eladó, de nem Saver shippingel, hanem China post registered. [link]
Ez most így esélyes, hogy posta hozza, és még ott is költség lesz, 400/800 Ft?
Express One lehet még?

(#55707) cof válasza gyulazsolti (#55706) üzenetére


cof
veterán

Ez 100% posta már. 400/800 tuti, kérdés lesz-e duplán áfa fizetés.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55708) ferenck válasza gyulazsolti (#55706) üzenetére


ferenck
senior tag

Ajánlom mindenkinek, hogy rendelésnél, még a fizetés előtt a megjegyzés mezőbe, majd rendelés után üzenetben is írja meg az eladónak, hogy figyeljen rá, hogy az általam választott/fizetett szállítási móddal küldje. Mióta így teszek még nem volt ilyen gondom, illetve egy, pont tegnap, saver shippinggel rendeltem, de YT---- számot kaptam, amit a DPD szokott hozni, szóval ez még jobb is.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#55709) djsunstealer válasza ferenck (#55708) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Én is így tettem, sőt én még a rendelés előtt is írtam neki, hogy azzal küldje. Ez egy rendkívül hasznos tipp, amit írtál.

(#55710) gyulazsolti válasza ferenck (#55708) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Oké, legközelebb figyelek erre is.

(#55711) Digitalpimp válasza FerNandor (#55698) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

"Ország gyöngye aranya, legszebb megye Baranya, kivéve Komló!" :DD

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#55712) FerNandor válasza Digitalpimp (#55711) üzenetére


FerNandor
őstag

Én csak mordornak hívom. :D tudtad, hogy Komlón már mobillal is tudsz fizetni? ...az életedért ;] párom komlói, én pécsi, ennyi mentségem van :DDD

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55713) gyulazsolti válasza V/ (#55689) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Mind a kettő fizetés elment.
Visszakapom, utalja az ali?
Takarékbank.

[ Szerkesztve ]

(#55714) V/ válasza gyulazsolti (#55713) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd már meg hogy menyi vásárlásod van az AliExpressen ezel az összeggel, ha mindkettő el lett utalva akkor 2* vetted meg, tehát 2 tételsor kell hogy legyen.
Ha egy van, akkor csak egyet fizettél. A zárolt tételek nem mennek el a bankból ha nem tartozik hozzá élő vásárlás.

(#55715) gyulazsolti válasza V/ (#55714) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ezzel az összeggel, csak egy.
De mivel Appbol, kuponnal nem sikerült, így megvettem PC-n kupon nélkül.
Itt írtam, linkelem.
Reggelre, meg mind a kettőt elvitte az Ali. [kép]

(#55716) V/


V/
Topikgazda

Szerintem felejtős ez a szállítás: China Post Registered Air Mail 20 nap kellet hogy elinduljon Kínából, a vele egyidőben vásárolt AliExpress Standard Shipping-es termékek mind megjöttek.
Ez volt az ahol az eladó az általam választott és fizetett AliExpress Standard Shipping helyett ezzel a nála drágább szállítással küldte. Ezek alapján én is jó ötletnek tartom ferenck javaslatát.

(#55717) V/ válasza gyulazsolti (#55715) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó, nem összeget kellet volna írnom, hanem terméket, mert az egyik kuponnal olcsóbb volt. Akkor most ebből két vásárlásod van, két tétel sorod. Valamelyiknél Cancel order-t kezdeményezz, amelyik még nem adta fel.
Ha viszont a lezárt vásárlásra ment el a pénz akkor gagyi a bank, de a pénz visszajön automatikusan pár napon belül.

[ Szerkesztve ]

(#55718) gyulazsolti válasza V/ (#55717) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Nincsen kettő vásárlás.09.13.-án vásároltam utoljára. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#55719) V/ válasza gyulazsolti (#55718) üzenetére


V/
Topikgazda

A mobil app-on is ugyanez látszik? De akkor hol van lezárt, ez a számú 8139158994746499?

(#55720) gyulazsolti válasza V/ (#55719) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igen, appban is. [kép]

(#55721) V/ válasza gyulazsolti (#55720) üzenetére


V/
Topikgazda

Már shipped az állapota, hazudós az eladó. Tehát a képen látható 3 tételből csak az utolsó az adagoló.
A böngészős oldalon a törölt ott van a Deleted Orders listában?

Ha igen akkor majd valamikor a bank visszakönyveli a pénzt.

(#55722) gyulazsolti válasza V/ (#55721) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igen, csak az utólsó az adagoló.
Nincs ott a Deleted Orders listában, üres.
Üzenetet is csak egyett kaptam, az adategyeztetésre. Azt adta fel.

[ Szerkesztve ]

(#55723) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!
Hogy lehet terméket a kosárba tenni ha csak buy gomb van a superdeals miatt:F:F Rohadtul dühítő :W
Köszi szépen

(#55724) V/ válasza gyulazsolti (#55722) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez az élő rendelésed száma, nem a törölt. Ha az a rendelés sehol nem található akkor elég nagy probléma van, mert egy nem létező vásárláshoz nem lehet pénzt társítani.

(#55725) V/ válasza szabi__memo (#55723) üzenetére


V/
Topikgazda

Sehogy, ennél az a lényeg hogy azonnal megvedd.

(#55726) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Ezt a routert link cseh raktárból rendelném. Eu raktárból nem szokott probléma lenni a vámolás és áfával itt aliexpessen se ugye? Amúgy október 20-at ír, ilyen sokáig tart eu raktárból?

(#55727) gyulazsolti válasza V/ (#55724) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Igen, az a postázott rendelés száma. [kép]

(#55728) szabi__memo válasza V/ (#55725) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Jól átgondolták az idióták. Több termékkel együtt megvenném kuponnal egyben, így meg nem mert lehetőségem sincs rá (rendes áron sem)

(#55729) V/ válasza gyulazsolti (#55727) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha EU-t emlegetünk akkor 2004 óta nincs vámolás. Az áfát az AliExpress-nél fizeted az eladási árral. Az csak a várható szállítási idő maximuma, annak letelte után ha nem kapod meg, teljes visszatérítést kapnál, a tényleges szállítás nem ezen múlik.
Ez a szöveg Delivered before Oct 20 or full refund a fentieket jelenti. Vagy megérkezik október 20-ig vagy teljes visszatérítés.
Egyébként javaslom hogy kérdezz rá hogy van-e náluk raktári készleten és ha azt írják hogy igen, akkor fizesd ki. Ezt majd valószínűleg a Magyar Posta és német csomagként fogja kézbesíteni.

(#55730) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Expressone egy jó dolog, de a futáros kiszállítás nekünk nem jó sajnos.
Mi a legjobb megoldás, hogy átvevő pontra, benzinkút, foxpost, egyébre tudjak rendelni?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#55731) gyulazsolti válasza V/ (#55729) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Ezt biztos, hogy nekem szántad?

(#55732) Imi1981 válasza V/ (#55729) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezt valószínűleg nekem szántad válaszként. Akkor rendelés előtt rákérdezek van e raktáron. Köszönöm

(#55733) V/ válasza gyulazsolti (#55731) üzenetére


V/
Topikgazda

Elnézést, nem. Imi1981-nek volt válasz.
Lényegében mindent leírtam neked, ezek szerint a bank elutalt egy nem létező vásárlásra, majd ha 1 hét múlva sem könyvelik vissza akkor majd nyaggatni kell őket

(#55734) V/ válasza zeon.hu (#55730) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs egy olyan címed ahol van valaki 8-16 óra közt? Nem lehetett velük egyeztetni az időpontot és a helyet? Esetleg azt lehet kérni hogy majd a depóba bemész érte.
Azért nem igazán van ezekre lehetőség az AlIexpress-en: átvevő pontra, benzinkút, foxpost, egyébre tudjak rendelni?
Az Express One kézbesítés csak a Cainiao egyedi szállítási szolgáltatása, szerencse hogy ezt kitalálták mert a Posta igencsak megkárosítana bennünket. Szóval én inkább megoldom az átvételt.
Választhatsz postai szállítás és ha nem jó a címre kézbesítés akkor az lehet postán maradó, de ha nem könyvelt lesz, sosem fogod megtudni hogy mikor vehető át, mert nem értesítenek, csak a nyomkövetésben lehet látni hogy átvehető. Aztán fizetheted a 799 Ft, vagy a sávos kezelési díjat és az áfát újból.

(#55735) zeon.hu válasza V/ (#55734) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nincs sajnos.
Én nappal alszom, emailre se tudok reagálni, egész héten úton vagyok. Ha itthon is alszom , ébredés után 1 órán belül már úton vagyok megint. Asszony dolgozik, nem kötött munkaidőben, nem fix helyen, ezért bármikor lehet, hogy mennie kell. Két gyerek másik városba jár iskolába, csak délután/este érnek haza.
A futár akkor semmilyen átvevő pontra nem tudja kivinni, ha eleve azt a címet adom meg Alin? (Pl MOL kút)
Mivel csak egyszer hozzák ki, kell valami egyéb megoldás.

#?*@&!

(#55736) FerNandor válasza V/ (#55734) üzenetére


FerNandor
őstag

Vajon meddig marad a cainiao - express one kapcsolat?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55737) V/ válasza FerNandor (#55736) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg mással nem kötnek szerződést, de egy darabig marad mert az érint több országot, mert a budapesti Cainiao Kelet-Közép-Európa légiáru elosztóközpontja a nevében lévő régiót szolgálja ki

(#55738) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Amióta megváltozott az Ali-s vásárlás az Unió miatt, szerencsére semmi változást nem vettünk észre. :) Azóta is minden rendben megjött, nem kellett semmiféle vámáru nyilatkozatot kitölteni, fizetni a cuccért. Vagy Express One, vagy posta hozta a cuccokat. Gondolom, a vételi árban bele van kalkulálva adó (ezt sok helyen írják), de szerencsére az árakon nem nagyon látszik. Amik jöttek, most is épp olyan olcsók voltak, mint előtte. :) Vagy a minimális változás elenyésző. Néhány dollárnál nem veszi észre az ember. Persze van, hogy elröpül a cucc Kínából mondjuk Belgiumba és nekem onnan küldik, mint az utolsó kettőt is. :)

(#55739) V/ válasza zeon.hu (#55735) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem egy dolog jönne szóba ha megbeszéled velük hogy majd a területi depóba mész érte, mert egyébként ki kell szállítani valahova. Vagy olyan címet adsz meg ahol biztos átveszik. Mert az AliExpressen a szállítási címet meg kell adnod.
Ha a kézbesítés napján tudsz velük beszélni, egyezutetni akkor vihetik máshova is, ami útba esik a futárnak, mert azért a járatútvonalon kívüli szállítás az egész rendszert borítaná, csak így tudják biztosítani hogy folyamatosan követhető a futár aznapi kézbesítése mind az ügyfelek, mind a cég által.

(#55740) FerNandor válasza V/ (#55737) üzenetére


FerNandor
őstag

Ezt nem is tudtam, köszi az infót.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55741) zeon.hu válasza V/ (#55739) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A gond, hogy nekem jön az értesítő, a kiszállítás nálunk meg 10-14h között van.
Így ha át is tudná valaki venni, nem tud róla.
Valamit kitalálok... :D

#?*@&!

(#55742) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
Volt egy rendelésem Jun. 01 2021 UH428375619BE aminek lejárt a védelmi idő valószínűleg elveszett és most Finished lett a csomag nem érkezett meg nem nagy összeg de most szeretném visszakérni a pénzt mit javasoltok indoknak beírni ?
utolsó ismert dátum 10 Jún 2021 Linehaul Arrival Liege, Belgium
AliExpress Saver Shipping volt

[ Szerkesztve ]

(#55743) V/ válasza lacoka55 (#55742) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel június 10 óta nem mozdul, nincs nyomkövetés. Mert elveszett. Ha ma járt le akkor holnapután.

(#55744) lacoka55 válasza V/ (#55743) üzenetére


lacoka55
aktív tag

OK köszi ma kaptam egy emailt az alitól
Milyen volt a vásárlási élménye
rendelés megerősítésre került. A megrendelés részleteit alább tekintheti meg.
kár hogyha idáig eljött és itt tünt el ha még egyszer meg kellene venni az már többe kerülne
írtam az eladónak többször hosszabbított de már ezek is lejártak többet nem mertem írni neki nehogy megint rátegyen néhány hetet

(#55745) V/ válasza lacoka55 (#55744) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyarországra nem érkezett meg, ez még ott eltűnt.
10 Jún 2021 00:47 Linehaul Arrival Liege, Belgium az utolsó, hogy oda megérkezett.
Nem muszáj értékelned.

(#55746) gyulazsolti válasza lacoka55 (#55742) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Jártam már én is így. Lejárt, dispute.
Pénzt visszakaptam, majd 128 napra megjött. Kifizettem az eladónak megint.

(#55747) headhunter válasza gyulazsolti (#55746) üzenetére


headhunter
addikt

Ezek szerint még "van 5 napom"... [link] (In transit:123 days)

(#55748) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Szeptember 20-án rendeltem egy terméket, ami a leírás szerint spanyol raktárból jön és 2-5 nap alatt meg kell érkeznie. Ehhez képest eltelt 9 nap, a rendszer szerint feladta az eladó, de csak egy számokól álló követési szám van, amit nem lát a követő oldal. Jól sejtem hogy ez egy átbaszás volt és nem Spanyolországból jön, hanem Kínából, amire jó eséllyel valami plusz sarcot kell majd fizetnem?

Most nézem, DPD hozza Shenzhenből. Na itt akkor hogy lesznek a fizetési tételek? :F

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#55749) V/ válasza dethroner (#55748) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg a számsort megosztanád?
Mert ahonnan rendelted onnan nem a Posta szállít, hanem futárcég. Ritkán ér ide 5 nap alatt bár a szállítást munkanapokban számoljuk.
A DPD nem hozza Shenzenből mert csak Európai szállítást intéz. Majd eljut a központjukba és onnan hozzák ide, EU-n belüli szállítás. Csak a MP-nél van költség.
De az előbb még nem volt információd.

[ Szerkesztve ]

(#55750) dethroner válasza V/ (#55749) üzenetére


dethroner
veterán

16407432945976 :R

Mert csak a posta nyomkövetőt néztem :B De utána bejártam az összefoglalóban lévő linkeket és ebből látszik hogy úton van.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.