Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) V/ válasza dethroner (#55750) üzenetére


V/
Topikgazda

27-én megérkezett (Arrived at AIRPORT of Destination) majd feldolgozza a DPD központ és nemsokára hozni fogják.
Abban igazad van hogy Kínából küldték és ez így nem igazán korrekt, de nem volt a spanyol raktárban, de ezzel még nincs gond, mert az van vele amit írtam, csak hosszabb szállítási idő. Mindig azt javaslom hogy mielőtt EU-s raktárból vásárolnánk rá kell kérdezni van-e náluk belőle annyi amennyit meg akarunk venni.

(#55752) dethroner válasza V/ (#55751) üzenetére


dethroner
veterán

Amikor vettem, akkor azt hiszem az összes raktárból lehetett rendelni, és pont a szállítási idő és az ár miatt vettem spanyol raktárból. Na most pont a gyorsaságot buktam el, ami nem a világ, talán a jövő héten csak beesik. Ami jobban érdekel, hogy így, a kínai raktár miatt tényleg nem lesz már semmi fizetnivaló?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#55753) V/ válasza dethroner (#55752) üzenetére


V/
Topikgazda

A raktári készlet mennyiség kiírása finoman fogalmazva is nem tekinthető pontosnak. Arra nem érdemes alapozni. Kaptál egy DPD nyomkövetési számot és vagy Belgiumból vagy Franciaországból érkezve viszi házhoz a magyar DPD futár. Shenzenből csak egy konténer jött, nem a csomagod.
Egyébként is az áfát kifizetted, ha importálós lenne akkor sem kell már fizetni semmit és ezeknél csak a Magyar Posta kér kezelési díjat, ezt pedig nem ők szállítják.

(#55754) cof válasza dethroner (#55752) üzenetére


cof
veterán

Én lengyel raktárból rendeltem, kínából küldték. Ugyanígy a DPD hozta, hollandoknál lépett be EU-ba, nem panaszkodom mert 11 nap alatt itt volt. Persze meg lehet kérdezni az eladókat, hogy van-e EU raktáron, de úgyis szokásuk füllenteni... de a 14 nap nálam még bőven belefér az EU-s rendelésnél is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55755) laleeee


laleeee
őstag

Visszaküldtem egy terméket Hongkongba ,de a Magyar posta Kínába küldte .Szerintetek ez most hol tart vagy mit csinál ez a csomag ? [link]

(#55756) V/ válasza laleeee (#55755) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha szerencséd van akkor átküldik Hong Kongba.
Mert ez két helyre mehet, Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra. Oda vagy vissza ide.
Amikor elsőként felmerült akkor is írtam,hogy a postásoknak illene tudni, hogy Kína és Hong Kong postailag és egyébként is két külön államnak minősül, hiába kínai gyarmat az utóbbi. Bár nem szereti a kínai állami vezetés a gyarmat szót.

(#55757) laleeee válasza V/ (#55756) üzenetére


laleeee
őstag

Magyar postát ír a végén, az hogy lehet ?

(#55758) V/ válasza laleeee (#55757) üzenetére


V/
Topikgazda

Az csak az hogy kinél történt az a bejegyzés.

(#55759) Manus4


Manus4
tag

Liege-ről most mi a tapasztalat?Most ért oda egy U...BE csomagom. Standard shippinggel rendeltem. Sajna nem futáros lett.

[ Szerkesztve ]

(#55760) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Július 1 óta nem rendeltem semmit, viszont most vettem egy ilyen kvm switchet belga raktárból. Az lenne a kérdésem, hogy csak várjam a csomagot vagy van valami dolgom? Kell a posta felé jeleznem valamit?
Köszönöm :R

(#55761) miti5 válasza atos30 (#55703) üzenetére


miti5
tag

Hát igen ,de hiába csinálta meg ,, ugyanúgy + 27% áfa van ha Eu raktárból rendelsz . Eddig pedig nem volt érdekes... sőt ,le se " fosták" az EU csomagokat jul.1 elött.

(#55762) miti5


miti5
tag

Érdekesség ! Alistandard shiping szerintem nagyon jó lett, gyors és nem kell fizetni se 400 se 800Ft-ot a csomag után, kb 2 hét alatt itt van. Expressone futár hozza ki ,nem is a posta !

(#55763) V/ válasza dudi6 (#55760) üzenetére


V/
Topikgazda

Van nyomkövetési azonosítód már? Mert akor pontosan lehet tudni hogy mi lesz vele. DE mivel EU-n belül szállítás várható akár a posta, akár más cég szállítja nincs +díj.

(#55764) V/ válasza Manus4 (#55759) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem is, majd hozza Magyar Posta, vagy mi megyünk érte a postára. Pár napnál tovább nem kellene ott dekkolnia.

(#55765) Jahno válasza miti5 (#55762) üzenetére


Jahno
őstag

Nahátnemmondod?

(#55766) cof


cof
veterán

Free Shipping
to Hungary via Aliexpress Selection Standard

Ezzel van valakinek tapasztalata? Nekem új. [link]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55767) V/ válasza cof (#55766) üzenetére


V/
Topikgazda

Tegnap még nem volt :)) Szóval nem sok tapasztalat van még, de lassúnak tűnik ha ezt olvasom: Estimated Delivery on Oct 29

[ Szerkesztve ]

(#55768) dudi6 válasza V/ (#55763) üzenetére


dudi6
senior tag

Igen, kaptam: CU560492782DE
Ebből honnan lehet tudni?

(#55769) cof válasza V/ (#55767) üzenetére


cof
veterán

Free Shipping
to Hungary via AliExpress Standard Shipping
Estimated Delivery on Nov 04

Free Shipping
to Hungary via Aliexpress Selection Standard
Estimated Delivery on Oct 29

Standardnál is gyorsabbnak írja, persze ez a pár nap nem oszt, nem szoroz. Akkor rápróbálok, köszi. :))

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55770) V/ válasza dudi6 (#55768) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez német posta csomag azonosítója, elméletben majd viszi a csomagos postás, de szerintem ezzel a számmal 600926191541 valamelyik futár lesz. Ha ez szám CU560492782DE a Magyar Posta nyomkövetőben is láthatóan mozog akkor ők kézbesítik EU-s csomagként.

(#55771) V/ válasza cof (#55769) üzenetére


V/
Topikgazda

Én ennél amit linkeltél csak ezt az új szállítási módot láttam, nem tudtam másikhoz viszonyítani.

(#55772) cof válasza V/ (#55771) üzenetére


cof
veterán

C és a D AliExpress Standard Shipping. Megvettem a B-t, majd megírom, hogy mivel jön.

Amúgy 10.01-10.07 között kínai ünnep, szóval csak ügyesen a rendelésekkel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55773) V/ válasza cof (#55772) üzenetére


V/
Topikgazda

Lényegében egy hét csak,de gondolom mindenkit haza zavarnak, hogy minél kevesebb áram fogyjon. Jövő hét péntek, szombat majd követő hét szerdáig lesz egy kis dömping. 10 napot rádobhatunk a szállítási időre.

[ Szerkesztve ]

(#55774) laleeee válasza V/ (#55770) üzenetére


laleeee
őstag

Ezzen lehet látni hogy ki fogja szállítani ? [link]

[ Szerkesztve ]

(#55775) V/ válasza laleeee (#55774) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd igen, Magyar Posta lenne az mert ez postai nyomkövetési szám. Viszont ez még változhat, kaphat másik számot. Az ezután következő bejegyzések alapján lehet eldönteni. Mert most még mondjuk úgy csak a szám van megigényelve. Elmegy-e Hollandiába vagy direkt érkezik Budapestre, ekkor valószínűleg nem posta fogja kézbesíteni

[ Szerkesztve ]

(#55776) dragonfx válasza V/ (#55618) üzenetére


dragonfx
veterán

hogy és hol lehet online fizetni ezt? előre kell?
honnan tudom elkapták e?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55777) V/ válasza dragonfx (#55776) üzenetére


V/
Topikgazda

Ami a Posta vonalán nem EU-n belülről van küldve az mind automatikus vámolású, nem elkapás kérdése.
Majd értesít a posta és akkor lehet fizetni online, ha nem értesít, de nyomkövetésnél látsz olyat hogy online fizetés és működik a vámos ügyfélszolgálat, akkor telefonon elkérheted a kódot a bejegyzés megjelenésétől számolt 48 órán belül, de ezen idő alatt ki is kell fizetni.

(#55778) stomi61 válasza Manus4 (#55759) üzenetére


stomi61
tag

Nekem 10 napja rohad ott egy küldeményem

(#55779) Jahno válasza Manus4 (#55759) üzenetére


Jahno
őstag

Néhány nap vagy hét, aztán majd jön.

(#55780) lacoka55


lacoka55
aktív tag

még nem kaptam meg
24 Sze 2021 13:19 A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben Nemzetközi Posta Kicserélő Központ UH--BE

(#55781) V/ válasza lacoka55 (#55780) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem könyvelt, nem elsőbbségi, hosszabb ideig is pihenhet a helyi postán, mert a kicserélőből már kivitték.

(#55782) ggabor02


ggabor02
aktív tag

Nem csak az alis IOSS adatokkal vannak bajban a postánál:
[link]

(#55783) veze válasza ggabor02 (#55782) üzenetére


veze
őstag

Nekem egy 07. 13-án feladott küldeményem tünt el
kb 50 napja inditottam keresést a feladó postán a szevény birtokában ezt le is bélyegezték a hátoldalán de választ azota sem kaptam.3 hete újra reklamáltam, a postán ujra felvették a jegyzőkönyvet , arra sem válaszoltak.
Ma más tárgykörben kaptak tőlük üzenetet:
Korábban kezelt küldeményekkel kapcsolatos téves tájékoztatás:
Tájékoztatjuk, hogy 2021.09.29. 21:15 óra és 2021.09.30. 03:00 óra között küldött "Visszaigazolás VÁM online fizetésről " tárgyú e-mail(ek) nem aktuális, hanem korábbi küldeményével kapcsolatos értesítések, melyeket most egy rendszerfrissítés miatt generált ismét az üzenetküldő rendszer. Kérjük, ezen üzenet(ek)et tekintse tárgytalannak, azokkal Önnek semmilyen további teendője nincs. Elnézését kérjük az esetlegesen okozott kellemetlenség miatt.
És a mai online ügyintézéssel kapcsolatos tevékenységem során pedig ezt kaptam [kép]
:D

[ Szerkesztve ]

(#55784) Jahno válasza veze (#55783) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem az összes eddigi vámkezelt cuccra lefuttattak valami csoda utólagos ellenőrzést. Egy gyenge tippem van, hogy esetleg összefésülik a duplán beszedett áfát.

[ Szerkesztve ]

(#55785) V/ válasza Jahno (#55784) üzenetére


V/
Topikgazda

Honnan tudnák hogy dupla? Csak azokat tudják amelyeket megreklamálta valaki.. 2 hónapnyit már átutaltak a NAV-nak így azokra nincs mit futtatni. A szeptemberi meg 19-éig náluk.

(#55786) miti5 válasza Jahno (#55765) üzenetére


miti5
tag

de de mondom !! -- miééé te elárultad ezt itt már akárkinek is???? Nem mindenki napi 20-szor rendel Kínából ! -tudják ők is h mi újság ,,érted??? Na Cső!

(#55787) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Már kezdtem lemondani erről a csomagról : LT905220904NL

A jelenlegi helyét nézve mikorra várható az hogy megkapom? 1-2 hét?

(#55788) Charx


Charx
senior tag

Ezeket a vásárlásokat, áfa befizetéseket, kell majd az adóbevallásban jelezni?

(#55789) Jahno válasza Charx (#55788) üzenetére


Jahno
őstag

Miért kellene? Persze ha cég és elszámolod, akkor az más.

(#55790) V/


V/
Topikgazda

Már beszéltünk róla, október 1-től nemzeti ünnep van Kínában!


Október 8-tól indul az élet.

(#55791) laleeee


laleeee
őstag

Hallott már valaki ilyen szállítási módról hogy 'AliExpress worry-free standard' ? Miféle ez, jóféle ? :)

(#55792) V/ válasza laleeee (#55791) üzenetére


V/
Topikgazda

Senki nem hallott róla szerintem, adsz egy linket arról ahol ilyen szállítás van? De egy a "aggodalom mentes" szállítás biztos biztosítva van a küldemény. De DHL futár és EMS van emlegetve nagyon drága áron.

(#55793) cof válasza cof (#55772) üzenetére


cof
veterán

Ez a szállítás neve:

CAINIAO FULFILLMENT STANDARD SHIPPING

De ugyanúgy EO futár tracking számot kaptam aminek örülök.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55794) ANT


ANT
őstag

Két különböző eladótól rendeltem különböző termékeket, amiket a kosárba rakva egyszerre fizettem ki. A két pakkhoz először két különböző, S00000.... kezdetű azonosítót kaptam. Aztán ma reggelre ezek "átfordultak" Expressone csomagokká, de immár egyetlen, 15827...kezdetű TN-nel. Létezik az, hogy ezek tényleg együtt fognak utazni a célig?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#55795) cof válasza ANT (#55794) üzenetére


cof
veterán

Majd egy ponton találkoznak és egybecsomagolják őket. Nekem most 7 csomag jön egybe. :C

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55796) lacoka55 válasza V/ (#55781) üzenetére


lacoka55
aktív tag

megkaptam ma az UH--BE csomagomat úgy hogy bementem a helyi postára megkérdezni hogy megjött e már a csomagom a postás lány azt mondta hogy ma jött meg oda tudja adni de csak hétfőn tud erről sms-t küldeni
ha ma jött meg miért kellene erre várni hétfőig ?
hogyha meg ma ideadta miért kell neki hétfőn erről sms-t küldeni [kép]

(#55797) laleeee válasza V/ (#55792) üzenetére


laleeee
őstag

(#55798) V/ válasza lacoka55 (#55796) üzenetére


V/
Topikgazda

Hiába jön meg péntek hajnalban a csomag az átvételi értesítőt csak a következő munkanapon küldik ki és az hétfő. Ezek így működnek, az hogy neked kiadták az nem a normál kézbesítési rend.

(#55799) V/ válasza laleeee (#55797) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra gondoltam hogy az AliExpress termék linkjét, mert azt szerettem volna megnézni hogy ez a AliExpress worry-free standard mennyibe kerül és mennyi időt írnak mellé várható szállítási időnek.

(#55800) Jahno válasza ANT (#55794) üzenetére


Jahno
őstag

"Létezik az, hogy ezek tényleg együtt fognak utazni a célig?"

Nekem régebben is jött így, most meg egész általános lett, szóval igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.