Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) V/ válasza Makifeju (#55449) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem jön ki többre, ha ugyanazon kártya a pénzforrás a PayPal-on amivel addig fizettél. Ha a PayPal egyenleget akarod töltögetni és nem kártyát használni akkor úgy 9-12 Ft-al több a deviza árfolyam 1 $-nyi egységre.
Persze a sorrend itt is az hogy elsőként AliExpress dispute és ha az nem felel meg azután a PayPal reklamáció.

[ Szerkesztve ]

(#55452) kcsaba02 válasza Makifeju (#55449) üzenetére


kcsaba02
csendes tag

Szia.Nincs jutalék paypalon ha csak vásárló vagy,vásárlói figyelmetlenséget,nemtudást használja csak ki,mostmár vásárlásonként kell átállítani hogy ne a paypal váltson.Revolutot alárakva,átállítva váltást ,dolláronként 10 forinttal kevesebbet fizettem.Ha nincs revolutod akkor is kedvezőbb jóval ha saját bankod vált.

(#55453) V/ válasza kcsaba02 (#55452) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott a képernyőn hogy melyik váltást lehet használni, valóban, aki nem tud olvasni vagy feledékeny, mert a következő fizetésre elfelejti annak gondot okoz. A 2019-ben hozzáadott kártyák esetén még meg van jegyezve a váltás csak azutáni kártyáknál kell állítani.

(#55454) feket663


feket663
tag

Sziasztok egy olyan problémával találkoztam, ami kissé idegessé tett. Kapom az ali-tól az email-t, hogy megérkezett a csomag Magyarországra, nézem a posta track infóját, "online fizetés elérhető" állapotban van. Sajnos viszont, hogy sem SMS, sem e-mail értesítést nem kaptam (egy másik mai csomagomnál korrekt módon megérkezett az értesítés, be is perkáltam a sarcot, ahogy kell). Ilyenkor mit lehet tenni, hogy ne a 800 forintos díjjal, utánvétellel kelljen megfizetni a közreműködési díjat. Végső elkeseredésemben írtam nekik egy levelet, amit az "előzetes vámkezelési megbízások" menüponthoz feltöltöttem. Nem csináltam ezzel valami kalamajkát? Nyilván nem a plusz 400 forint kifizetése aggaszt, azt már bele tudnám kalkulálni, csak minél hamarabb szeretném megkapni a rendelt, filléres értékű terméket.

[ Szerkesztve ]

(#55455) V/ válasza feket663 (#55454) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel 48 órán belül lehet fizetni és csak péntek 16-ig volt telefonos ügyfélszolgálat ami hétfőn 8-tól lesz, ha belefér a hétfői hívás a 48 órába akkor esetleg a kódot megtudakolhatod. Ha kifutsz a 48 órából akkor 799 Ft. Ez van.
Továbbra is állítom hogy a hétvégére le kapcsolják az értesítést aztán azt mondják hogy az elektronikus adatok közt nem volt elérhetőség, arra meg nincsenek felkészülve hogy ezt hibásnak tekintsék és ezért egy ember egyeztessen a küldemény címkéjével.

Ez írtam nekik egy levelet, amit az "előzetes vámkezelési megbízások" egy értelmetlen dolog volt, ott 4000 Ft a az eljárási költség és a megérkezett már nem lehet előzetes.

És az írják:
A megbízásos postai, vagy közreműködői vámkezelési módok igénybevételére szolgál, amelyre vonatkozó nyilatkozatát a küldemény magyarországi beérkezéséig küldheti be.
Automatikus postai vámkezeléshez előzetes nyilatkozattételre nincs szükség.

[ Szerkesztve ]

(#55456) Makifeju válasza pászka (#55450) üzenetére


Makifeju
tag

Talán úgy hogy kicsit mások a vásárlási szokásaink,tételeink,ezért aztán nagyobb illetve több a hibalehetőség is. Illetve ezévtől az ali nem nagyon szereti a vitákat,hisz az minusz neki.

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#55457) Makifeju válasza V/ (#55451) üzenetére


Makifeju
tag

Vagyis akkor ergó nem töltök semmit payra,egyszerűen csak beállítom hogy a bankom váltsa a dollárt és simán fizetek a honi számlámról,payon keresztül.
Ez így stimm?

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#55458) V/ válasza Makifeju (#55457) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, bankkártya az kell hogy tudjál fizetni a bankszámládról. Majd fizetéskor kell átállítani, de erről is van szó az Összefoglalóban, a 4. pont.

(#55459) Makifeju válasza V/ (#55458) üzenetére


Makifeju
tag

Ezt is jól megkutyulták. Annó még az ebayhoz használtam,alin nem lehetett. Jó lesz kicsit utánanézni a változtatásoknak. Köszi a segítséget!

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#55460) luciferk


luciferk
senior tag

Vajon az UU231411253CN tracking számnak van másik olyan megfelelő tracking száma amit a Magyar posta trackingja is lát?

(#55461) fairi válasza luciferk (#55460) üzenetére


fairi
addikt

standart postai azonosító, nincs vele baj. ha beérkezik, majd látják. na aggódj fizetsz majd, nem fogják csak úgy kihozni neked fű alatt ingyen.

(#55462) stomi61 válasza V/ (#55455) üzenetére


stomi61
tag

Nekem ma (tegnap, szombaton :) ) két értesítő is jött, egy délelőtt, a másik délután.
Mindkettőhöz írták a kódot is. Ki is tudtam fizetni a sarcokat.

(#55463) V/ válasza stomi61 (#55462) üzenetére


V/
Topikgazda

Sms vagy e-mail?

(#55464) frici69 válasza frici69 (#55442) üzenetére


frici69
tag

Ezt válaszolta: " Because the current international freight is calculated based on the weight of the goods, it is said that this will happen"

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#55465) feket663 válasza V/ (#55455) üzenetére


feket663
tag

Köszi, akkor várom a hétfőt...

(#55466) stomi61 válasza V/ (#55463) üzenetére


stomi61
tag

E-mail

(#55467) V/ válasza stomi61 (#55466) üzenetére


V/
Topikgazda

Az sms az nem jön a hétvégén, talán így pontosabb, az nem működött a hétvégén régebben sem.

(#55468) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Asszonynak rendelnék egy vezetéknélküli fülhallgatót. Itthon az alzában ~19k az ára. Megnéztem Aliexpress-en (~43$) is, olaszból DHL-el jönne még rá valamilyen plusz költség? Mennyivel lenne olcsóbb külföldről?

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#55469) frici69 válasza V/ (#55441) üzenetére


frici69
tag

Bocs délelőtt a választ neked akartam címezni! Ezt válaszolta: " Because the current international freight is calculated based on the weight of the goods, it is said that this will happen"
Most akkor amit írtál az szerint üssem le és akkor méri meg az össz súlyt?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#55470) cof válasza Viktoár (#55468) üzenetére


cof
veterán

Inkább ne...

25.0% Positive feedback

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55471) pászka


pászka
aktív tag

Azért ezt nem árt átolvasni ha paypal-al fizetsz alin... https://kiszamolo.hu/vigyazz-a-paypallal/

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#55473) V/ válasza pászka (#55471) üzenetére


V/
Topikgazda

Elegendő ha az Összefoglalóba benézel, 4. PayPal fizetést használva a deviza konverzió beállítása, és azt olvasod el, ezt a témát beírtam rögtön azután amikor nekünk is elérhetővé lett a PayPal fizetés, szóval felesleges itt emlegetni ezt az oldalt. Idejét múlt a bejegyzése.

Általános elvárás a PH-án hogy amelyik topiknak van Összefoglalója azt a hozzászóló fussa át, erre azért van szükség hogy olyan témák ne kerüljenek állandóan ismétlésre amelyre van az Összefoglalóba utalás. Hiába dolgozom, ha újból előkerül ugyanaz. Egy kicsit frusztráló.
Az oldalról aminek megosztootad az Internetes linkjét. Csak a feszültséget generálta akkor is amikor ezt írta, a PayPal a szerződés módosításba tartozó konverziós dolgok változást előtte két hónappal közölte, csak sokan akkor nem tájékozódtak és hirtelen kellett rádöbbenniük hogy változott valami, arról nem is beszélve hogy az angol nyelvtudás hiányával rendelkező magyaroknak még külön magyarázatos fordítást is csinált ehhez a változáshoz.
A PayPal topikban pedig a változás után, ami nem 2020-10-08 volt ott is benne volt az Összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

(#55474) Imy


Imy
veterán

Jó áron és tényleg jó FFP2-es maszkra tud valaki megbízható forrást?

(#55475) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Mi a helyzet most akkor az ali-s vásárlások és az áfa ügyében? Ha ott vásárolok, akkor nem kell utólag fizetnem semmit, csak várom a postást és kész?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#55476) V/ válasza dethroner (#55475) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a Posta a kézbesítő és nem EU-n belüli feladással küldik akkor kell fizetned ügyintézési díjat, ha tudnak értesíteni akkor online 399 Ft és ha nem akkor meg az átvételkor 799 Ft. De mindent információt megtalálsz az Összefoglaló 7.pontnál.
Olyan is előfordulhat hogy a szerintük hiányos adatok miatt nem tudják beazonosítani az AliExpress IOSS azonosítóját és ezért megy az értékhatáros vámolás az áfa kiszabással együtt, azt hogy már kifizetted az áfát meg kell reklamálni.

(#55477) dethroner válasza V/ (#55476) üzenetére


dethroner
veterán

Azért ez így őrület, hogy nincs egy konkrét szabály, amihez lehetne igazodni. Honnan tudhatja az átlag vevő, hogy milyen adatokat kap meg a vámhivatal, stb.
Ha belinkelem a konkrét terméket, meg tudod fejteni, hogy milyen plusz költséggel számoljak, vagyis gyakorlatilag mennyibe kerül majd mire hozzám ér?
[link] Ez a füles fekete színben spanyol raktárból, mennyibe kerül végső soron? :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#55478) Jahno válasza dethroner (#55477) üzenetére


Jahno
őstag

Spanyolország az ugye EU, kivéve ha Kínából küldik, mint ahogy nekem szokták...

(#55479) V/ válasza dethroner (#55477) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrétan meg van hogy milyen adatokat kap meg a vám, hiszem a vmr-árúnyiltakozat adattartalma elő van írva, nem értem ezzel mi a probléma.
Leírtam a pluszköltséget is, vagy 399 Ft vagy 799 Ft attól függ hogy az elektronikus küldemény adatok -ez nem vámos dolog- közt a Magyar Posta programja a telefonszámot vagy az e-mail címet megtalálja-e.
Pl azért hogy oda kerüljön az e-mail cím ezért az AliExpress szállítási címnél a cím második sorában ahova egyébként nem szoktunk semmit sem írni és általában üres azt beírtuk.
De nincs garancia arra hogy a program beazonosítja, arra sincs garancia hogy a Posta programja az AliExpress IOSS azonosítóját megtalálja.
Ha nem találja meg akkor a termék ára és a szállítási költség alapján számolt forintra konvertált (az adott havi aktuális árfolyamot beírom az Összefoglalóba) összeg 27% az áfa és a értéktől függő sávos kezelési díj, ott a táblázat az Összefoglalóban.
Minden leírva és tudható előre. Mivel a Magyar Postánál és a nem EU-s posta küldeményazonosítósoknál van ezért ez csak ez esetben kell számolni ilyennel. Van olyan szállítási mód az AliExpressen amikor a Magyar Posta nem kerül képbe, így plusz költséged sem lesz. Azt kell választani. AliExpress standard és AliExpress shaver amelynél ezt tapasztaltuk.

Külön hangsúlyoztam hogy a nem EU-s postai azonosítós és Magyar Posta kezelés. Spanyolország EU-s, így nincs vámolás és onnan egyébként nem a Magyar Posta szállít, tehát nincs egyéb költség.

[ Szerkesztve ]

(#55480) cof


cof
veterán

Múltkori 4-es rendelésem amiből 3 lett EO futáros, már úton van hozzám, kaptam is e-mail-t róla. Ez a rendelés már a Aliexpress profil kitöltés utáni, tehát érdemes kitölteni.

De a 4. csomag U...BE ami végül postás maradt az is már itt lesz lassan.

19 Sze 2021
13:14
Továbbítás belföldre
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

Szóval most a posta is jó gyorsan dolgozott.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55481) V/ válasza cof (#55480) üzenetére


V/
Topikgazda

Aki az AliExpress-en regisztrált annak ki van töltve, ha valaki Google, Twitter, VK vagy Facebook azoknak nem, mert a másik helyről veszi az adatokat. Így azok akik így regisztráltak a vásárlásra tegyék meg ha üres lenne, a többieknek nem kell semmit sem csinálni.
Annyira nem gyors, egy szerdai feladású itthoni ajánlott levelet még nem sikerült kézbesíteniük, a helyi posta ül rajta, szóval továbbra is gyengén muzsikálnak. Az NPKK az valóban nálad gyorsan dolgozhatott ennél.

[ Szerkesztve ]

(#55482) cof válasza V/ (#55481) üzenetére


cof
veterán

Azért érdemes lehet mindenkinek ránézni a profilra, mert lehet benne régi tel. szám, esetleg üres rubrika is, ha az évek alatt az adatbázisban változtattak valamit.

Igen, ismerős. Én ezért is mindig elsőbbségivel adtam fel, most nem tudom mennyi, utoljára +50 Ft volt. Megérte mert másnap a címzett kezében volt. Elsőbbségi nélkül meg volt, hogy 5 napig a helyi postán pihentették.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55483) weiss válasza Imy (#55474) üzenetére


weiss
addikt

Ha esetleg opció, szlovák LIDL-ben 29 eurócent darabja, rendes EUs.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#55484) V/ válasza cof (#55482) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában a Fax szám lehet üres, a telefonszámot meg ha valamiért változik azért átszoktuk írni minden olyan helyen ahol megadtuk.
Még az email cím is megerősített, (Email address confirmed,) ha ez nem lenne megtörténve valamilyen csoda folytán, akkor meg kell erősíteni. De eleve a regisztráció folyamatában benne van.

(#55485) Voice24


Voice24
őstag

Itt írtam két napja egy eladóról, aki teljesen hülyének néz. Feltöltöttem immár két videót (miután lekonvertáltam őket kisebb méretre) és további képeket, de ő, mintha valami más dimenzióban lenne, továbbra is állítja, hogy az óra sikeresen csatlakozik bt-n, és a kapcsolat nem is szakad meg. Mind a két videón egyértelműen látszanak a szakadozások, amik miatt az óra még egyszer sem tudott szinkronizálni a telóval, még az időt sem állította át. És az is durva, hogy azt is továbbra is állítja, hogy a leírás és az órám megegyeznek. Itt az egyik fotó, szerintem nehéz azt mondani, hogy a két óra ugyanaz. (ja, nem lehet a jobboldaliból előcsalogatni a baloldali főképernyőket, mielőtt valaki ezzel jönne). A szíjak amúgy valóban megegyeznek, de az enyémről csak ilyen "hivatalos" fotót találtam.
Nyilván a második nullás ajánlatát is elutasítottam, ma lejár a dispute, döntsön az Ali.

[ Szerkesztve ]

(#55486) parkr


parkr
őstag

csak nálam van az hogy ha kiválasztom a paypalt, eltűnik a place order gomb? értéktől függetlenül :F

(#55487) V/ válasza parkr (#55486) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez akkor van nálad amikor a fizetési eszközök felsorolása van? Mert ott választva nem kéne eltűnni, hiszen az a következő lépés. Böngésző vagy mobil app? Cseréld meg.

(#55488) lacentos válasza parkr (#55486) üzenetére


lacentos
aktív tag

Tegnap én sem tudtam így fizetni csak bankkártyával.

(#55489) parkr válasza V/ (#55487) üzenetére


parkr
őstag

desktop böngésző. már pénteken is így volt.
kiválasztom a pp-t (select payment method -> confirm), de fizetni már nem lehet, mert nincs gomb.

(#55490) V/ válasza parkr (#55489) üzenetére


V/
Topikgazda

Múlt héten fizettem (nem péntek) akkor csak a visszairányító képernyő nem jött vissza automatikusan, viszont a fizetési folyamat végig ment, de ahogy lacentos is írta másnak is volt gond a fizetéssel az elmúlt napokban. Majd ma kipróbálom mert lesz fizetnivalóm.

[ Szerkesztve ]

(#55491) remi67


remi67
tag

Hello, kis segítséget szeretnék kérni.
Van 2 csomag, ami még júniusi, tehát ÁFA nélküli megrendelés, már többször megreklamálva, na most elvileg "előkerültek", legalábbis kaptam 2 csomagszámot.
Ezt a csomagot: UU249942504CN felteszem majd a posta hozza ki, bár a belföldi nyomkövető nem akar tudni róla, a külföldiek szerint valahol Pesten van. A másik nagyon furcsa csomagszám: 158271900003548923603360 , a posta csomagkövetője persze erről se tud, a parcellsapp szerint viszont "Import clearance success", az első asszem 8 dollárnyi a másik meg 15 dollárnyi összeg. Elolvastam a hozzáférhető anyagokat és kicsit meg vagyok zavarodva, most csináljak valami előzetes bejelentést vagy várjam amíg a posta méltóztatik hozzám szólni? Nyaljon sót aki kitalálta ezt az egész agyonbonyolított újabb sarcolást.
Köszi előre is a segítséget!

(#55492) fairi


fairi
addikt

Én vagyok peches: [link]
Vagy ExpressOne csomag a magyar vámolás után tényleg hetekre beragadhat?
Budapestre beérkezett vámon átment és eltűnt 10 napja. Expressone nem látja az érkezést.

[ Szerkesztve ]

(#55493) cof válasza remi67 (#55491) üzenetére


cof
veterán

Az elsőnél U...CN a célország Spanyolország. Nem hinném, hogy ez a te csomagod.

A 2. az meg ExpressOne futár lesz. Itt tudod követni [link] vagy itt [link] ezt a héten még megkapod szerintem.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55494) ggabor02 válasza feket663 (#55454) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Sajnos a posta 2021-ben még itt tart. Mindig más a hülye, ők még véletlenül sem. Nekem is elmagyarázta az ügyfélszolgálatos, hogy biztos volt szóköz a telefonszámban, vagy nem +36, hanem simán 36 volt az eleje, amely számot ők megkaptak. Nehéz lenne úgy megírni a szoftvert, hogy a szóközt kivegye a telefonszámból, esetleg a 36xxxxxxxxx elé odategye a + jelet?
Meddig tartana elkészíteni egy felületet, ahol a Tracking számot és mellé a elérhetőségünket előzetesen be lehetne írni, ha már egy szóköz megakaszt egy ilyen komoly gépezetet?
Ezt a rendszert közel fél évig készítették, mielőtt elérkeztünk a július elsejéhez.
Borzalom.

(#55495) Jahno válasza ggabor02 (#55494) üzenetére


Jahno
őstag

És ha ott is lenne a szóköz, miért küldené az Ali úgy, hogy egyszer jó a formátum utána rossz, aztán néha megint jó?

(#55496) V/ válasza Jahno (#55495) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan így van.Több alkalommal lett kérve hogy az állításukat igazolják már, pl. a telefonszám eltérésre, soha nem adták meg hogy milyen adatot kaptak. Mivel a vevő adatok egységesen kerülnek a szállítási információkhoz az összes AliExpress eladónál, nem fordulhat olyan elő hogy egyszer megvan, máskor meg nincs meg.

ggabor02
Jóformán szó szerint az első kimaradó értesítéseknél ez el lett küldve nekik, azt írták hogy továbbították a szakterületnek, azok meg nagy ívben...Mert azóta is képtelenek voltak egzt az középiskolás programozási dolgot megcsinálni, ráadásul a telefonszámnak a postai adatbázis rendszerekben és a vámos rendszerekben is kötött sorrendi helye van

(#55497) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Én az első fizetős rendelésemmel már megszívtam nem kaptam semmi értesítést felhívtam őket jelezvén nincs értesítés nincs kód a hölgy azt mondta hogy elküldték mondta is az email címet ami sok számot tartalmazott sajnos nem írtam fel mondtam neki hogy az rossz cím nem jó nekem egyszerű freemail-os címem van név 2 szám azt válaszolta ők azt nem ellenőrzik kérdeztem a telefon számot azt látja az jó volt
hogy lehet egy nem létező címre emailt küldeni ? az ilyen azonnal visszajön a feladónak jelezvén hogy rossz cím

(#55498) Jahno válasza lacoka55 (#55497) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk amilyen állapotban a Freemail szokott lenni, ott akármi is lehet. Én most speciel olyan helyen melózom, ahol a spamot és a visszapattanókat is kézzel átnyálazzák, hátha valami fontos fennakadt.

(#55499) pibácsi


pibácsi
senior tag

Segítséget szeretnék kérni. Kaptam egy sms-t, hogy érkezett csomagom, fizessek be 439.-FT-ot. Beléptem, beazonosítottam a HF-el és befizettem. Erre a vámigazoláson szerepel, hogy a csomagom Vanuatu-ból érkezett, pedig azt hittem, valamelyik Alis csomagom jött meg. Ez 399.-+ 40 Ft-ÁFA-t takar. A csomagot azóta sem láttam (ez valami 150.-Ft-os), de az igazoláson az nem szerepel, hogy a befizetést követően a posta kézbesíti a csomagot. (miért nem szerepel?). Mi akar ez lenni? Valami Vanuatu kalóz dolog? Mondjuk nem sok, de akkor is. A megadott küldemény azonosítóval utólag nem lehet a küldeményt a magyar postán beazonosítani. (UA403018960VU). Nyilván, ahogy kifizettem, kézbesítettnek nyilvánítja. De nem jött semmi! Megkaptam a vámolási számlát is rendesen.
Van ilyen tapasztalatotok?
Üdv. Pibácsi

(#55500) parkr


parkr
őstag

a paypal dolog nem egyedi [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.