Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55601) lacoka55 válasza veze (#55597) üzenetére


lacoka55
aktív tag

gondolom hogy erre az új rendszerre felvettek sok új alkalmazottat nem mindenki ért szuperul hozzá azt tudja mondani amit neki mondtak meg amit lát a képernyőn a vonalkódból beolvasott adatokon
állítása szerint elküldték az értesítést csak teljesen rossz email címre amire azt mondta hogy ők nem ellenőrzik a valódiságát a mobil szám viszont jó volt arra is küldhette volna

(#55602) Frozen válasza V/ (#55599) üzenetére


Frozen
őstag

én németben élek akkor ez azt jelentené ezen az áron felül még az áfa rájönne?

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55603) V/ válasza Frozen (#55602) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, már benne van a kiírt árban. Preis inkl. MwSt szöveg az ár alatt

(#55604) Frozen válasza V/ (#55603) üzenetére


Frozen
őstag

köszi szépen

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#55605) FerNandor


FerNandor
őstag

158271900004070203607632
158271900003945683607632

Rekordgyorsasággal megérkezett BP-re a két csomagom.
Az expressone.hu-n kell majd figyelgetnem a küldemények állapotát? (ott még egyelőre nem ír ki semmit)
Innen ez kb mennyi idő lehet még a kézbesítésig?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55606) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Ha Aliról rendeltem, és megjelent a tracking number ( NL végződésü ) a posta alkalmazásában, akkor gondolom a posta fogja kihozni? És jó eséllyel ami ÁFÁT az Alin kifizettem, azt a postának is be kell majd fizetnem?

(#55607) V/ válasza FerNandor (#55605) üzenetére


V/
Topikgazda

Amikor azt látod ezen az oldalon hogy Központi raktárba érkezett (HU - Budapest) a következő munkanap kézbesítik.

(#55608) V/ válasza Peter.70 (#55606) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha most kaptad még előfordul hogy változni fog és más számon lesz szállítva. Mivel ezek a számok EU-n belüli feladással érkeznek ide, nem esnek vámolás alá, így nincs mit fizetni. Persze előfordulhat hogy ezt a Posta felülbírálja, ha az elektronikus küldemény adat Kínát ír feladási országnak, de azért ez ritkán van.
Mindig fizeted az áfát az AliExpressen ha az értéke a megvásárolt dolognak 150 € alatti. Ha jól dolgozik a programjuk akkor nem kell áfát még egyszer fizetni, csak a kezelési díjat kell.

[ Szerkesztve ]

(#55609) Peter.70 válasza V/ (#55608) üzenetére


Peter.70
őstag

Köszönöm, akkor bizakodok

(#55610) FerNandor válasza V/ (#55607) üzenetére


FerNandor
őstag

:R :R

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55611) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Sziasztok,ezek gyalog szoktak jönni vagy már kerestessem ?

(#55612) fairi válasza Bendegúz98 (#55611) üzenetére


fairi
addikt

Sokszor a helyi posta szerencsétlen. Egyszerűen napok óta nem adják át kézbesítésre. Okot csak a helyben tudják.

(#55613) Bendegúz98 válasza fairi (#55612) üzenetére


Bendegúz98
senior tag

Helyi postára nem érkezett még be,a bp.-i központ információja alapján már debrecenben van a logisztikai üzemben. Kár,hogy szegeden várom.
UH...BE a szám,mondta is a hölgy,hogy én nem látom csak ő a belső rendszerben.
Item in distribution phase

[ Szerkesztve ]

(#55614) V/ válasza Bendegúz98 (#55611) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha U-betűvel kezdődik akkor nem tudod kerestetni., mivel nem könyvelt küldemény, ha 24 mm-nél vastagabb akkor majd értesítenek valahogy, egyébként meg a postaládába kézbesítik.
Ha Debrecenben van akkor ez nem a tiéd, főleg ha ott ezt kézbesítik is, vagy tévesen oda vitték. Ha esetleg itt nézed meg akkor lehet hogy több információd lesz.

[ Szerkesztve ]

(#55615) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok!

Rendelt már valaki az uj rendszer ota ali.rol olyan terméket amire az volt irva includes VAT?
akkor erre már semmit nem kell itthon fizetni mert ő előre intézi vagy ez csak egy kamu humbuk?

köszi

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55616) V/ válasza dragonfx (#55615) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, sok. Ha Posta kézbesíti és nem EU-s feladású akkor mindig kell fizetni minimum a 399/799 Ft. Javasolt az AliExpress standard vagy Saver shipping mert eddig azt tapasztaltuk hogy kimarad a Magyar Posta a képletből.

(#55617) dragonfx válasza V/ (#55616) üzenetére


dragonfx
veterán

aha.köszi az infot.
vagyis hiába írja akkor is fizetnem kell?

mitől függ 400/800?

multkor én rendeltem 1500ft.ért egy orát fizette, 1080ft.ot.....mondom mi a fck....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#55618) V/ válasza dragonfx (#55617) üzenetére


V/
Topikgazda

Kezelési díja van a Magyar Postának, az más téma. Attól függ hogy online fizeted akkor 399 Ft vagy az átvételkor, akkor meg 799 Ft.

(#55619) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!
Az elmúlt pár hónapban van valakinek tapasztalata küldemény újraküldéssel kapcsolatban? Az egyik küldeményem nyomkövetésénél még mielőtt elindult volna "Cancelled by seller" üzenet jött. Írtam az eladónak, újraküldi a csomagot (állítólag a vámhatóság fordította vissza hozzá), viszont ilyenkor nem tudom, hogy az ÁFA hogyan fog működni. Egyébként nem nagy értékű, ÁFÁval együtt volt 4-5 USD, eredeti tracking nr. LPxxxxxxxxxxxxxx formátumú volt. A számlán nem látok tracking nr.-t, ezzel nem tudom, hogy tudom-e igazolni a posta fele az igazamat, ha esetleg szükség lenne rá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#55620) V/ válasza Crvsh3R (#55619) üzenetére


V/
Topikgazda

A vásárlásnál ott a számla és csak a szállítás azzal a nyomkövetési azonosítóval lett törölve, nem az egész vásárlás. Gondolom.
Ha nem kapod meg akkor az AliExpress minden pénzt visszaad amit kifizettél.

[ Szerkesztve ]

(#55621) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan szállítási opció amit biztosan a Posta kézbesít?
Sajnos az Express One-al nincsenek jó tapasztalataim...

(#55622) V/ válasza HELLAFLUSH (#55621) üzenetére


V/
Topikgazda

China Post Registered és és Cainiao Economy félék, Seller shipping method, de ez nem mindig tudható hogy mi lesz, EMS
Mi a rossz tapasztalatod? Nem kapod meg az értesítőt és ezért nem tudod követni a kézbesítést vagy ha az nap nem jó akkor átütemezni?

Akkor lásd a másik oldalt, amit te szeretnél: minimum duplája a szállítási idő, minimum 399 Ft-ot fizetsz, de általában nem kapod meg az online fizetési értesítőt ezért 799 Ft lesz a díj.
Az AliExpress-en kifizeted az áfát, ennek ellenére a Posta azt újból kéri és az említett ugyanazon 399/799 Ft +díjjal van megfejelve és ez esetben sem kapsz online fizetési lehetőséget, így fizeted az áfát és 799 Ft minimum kezelési díjat, de ez lehet még 899, 999, 1399 és 1899 mert itt már a sávos díjazás fog élni. Nagyobb %-os esély az elvesztésre, ellopásra.

Szóval nekem marad az Express One lehetőség, mert az esetleges kézbesítési idő alkalmatlansága orvosolható, nem húznak le indokolatlan költséggel, gyors szállítás.
Annyit tudj ők csak a végső fázisban lépnek be a folyamatba, lényegében az utolsó 2 nap az övék, addig a Cainiao foglalkozik a szállítással.

[ Szerkesztve ]

(#55623) HELLAFLUSH válasza V/ (#55622) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Köszönöm az infót, akkor ezek szerint ez csak akkor derül ki amikor már megrendeltem?
Az a problémám az Express One-al, hogy délután sosem tudják kihozni a csomagot, még kérésre sem..
Mindig 6-14-ig dolgozok és munkahelyemen sem tudom átvenni.
Újabban az a szokásuk, hogy felhívnak, hogy a földszinti kis üzletbe leadták a csomagom (másodikon lakom) de már onnan is elzavartak, hogy ez volt az utolsó, hogy ők átvettek nekem bármi féle csomagot..
Szóval inkább fizetek akár 2000Ft csak ne ezek a barmok hozzák ki.:(((

(#55624) cof válasza HELLAFLUSH (#55623) üzenetére


cof
veterán

Ettől miért a EO a barom, hogy te nem tudod megoldani az átvételt... :F

Azt ne várd el, hogy reggel 6-tól majd este 8-ig dolgoznak a kedvedért.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55625) V/ válasza HELLAFLUSH (#55623) üzenetére


V/
Topikgazda

Az írtam hogy a Seller shipping method-nál van hogy nem mindig tudni, hogy posta vagy más lesz a szállító, a másik 4-nél 98% postai kézbesítés.
Mivel lehet más időpontot vagy helyet is kérni, akár a depójukban is átveheted ha még így sem felel meg neked, persze szükséges a kapcsolatfelvétel velük. Elolvastam a problémád, de nem kellene ez a minősítés a cégről.
Ha te inkább fizetsz, akkor válaszd a postai szállítást.

[ Szerkesztve ]

(#55626) ggabor02 válasza cof (#55624) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Az utóbbi két-három évben nagyon sokat javult az EO. Egyébként pedig a futáron nagyon sok múlik. Nálam a lakáshoz járó UPS futár nagyon trehány. Már 3 alkalommal b@szott ki velem. Egész nap itthon várom, majd 16 óra 20 körül bekerült a nyomkövetéshez egy bejegyzés: kézbesítés módosítás. Azt tudni kell, hogy itt megy a ház előtt a depóba Vecsés felé, mindig lemegyek a ház elé, mikor hív, hogy jön. Az egész procedúra így 10 másodperc. Ez mellé minden alkalommal még kapott 4-500 Ft borravalót is. Ezek után az én csomagom nem hozza ki, mikor látja, hogy nem végez aznap az összes csomaggal. A munkahelyemre járó UPS futár már kétszer durván összeveszett a portással, miután várni kellet neki 25-30 másodpercet. Így már oda sem merem kérni. Mindkét címre (évek óta) a legnormálisabb futár a GLS-től jön. De az új EO-s idősebb futár is profi.

(#55627) fairi válasza V/ (#55625) üzenetére


fairi
addikt

Sok bolt kivezeti a drágább termékeknél a China postot. Bizonyos kategóriákban nehéz pl China postot találni.
Persze van kivétel, mert a ruha és a cipők pl kínai postát preferálják, hasonlóan a teaboltokhoz. Bizonyos boltok és termékkategóriában kizárólag Ali standard shipping van.

(#55628) V/ válasza fairi (#55627) üzenetére


V/
Topikgazda

A kérdés az volt hogy mely szállítás jön postával, arra válaszoltam. Azt is írtam már hogy én inkább többet fizetek, de azokat amit felsoroltam neki én nem választom. Ha kevesebb helyen elérhető az engem nem igazán zavar. De nem a Kínai Postával van problémám ami miatt nem azt választom.

(#55629) HELLAFLUSH válasza cof (#55624) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Érdekes az összes többi futárszolgálat rugalmas és akár délután is kézbesítenek, ha reggel felhívom öket amikor kapom az értesítést, csak az EO nem képes erre..

#55625 V/:
Köszönöm, most már világos. :R

Egyébként hiába kérem másnapra, akkor is 14óra előtt szállítanak...és képtelenség, hogy 14:30 előtt bármit is bárhol át tudjak venni.

(#55630) JóGéza válasza HELLAFLUSH (#55623) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szoktál vásárolni abban a boltban? Persze, ha műkörmös üzletről van szó, akkor értem. Ha ilyen történik, én a közeli kis élelmiszerboltba szoktam kérni. Az EO futár mondta is, hogy amúgy épp oda meg kávézni.

(#55631) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Biztosan ezerszer volt már itt kérdés, de mióta bejött az új kötelező vám/áfa szabályozás, másoknak is lassabban, vagy egyáltalán nem érkezik a csomagja? Olvastam az összefoglalót, de nem teljesen értem. A postának nem kell előre jeleznem, hogy csomagom érkezik, igaz? Hanem ők fognak majd jelentkezni, hogy fizessek, ugye? Igazából az új szabályok után idáig egyetlen egy ilyen csomagom érkezett meg, ahol kaptam értesítést, kifizettem online, majd megérkezett a csomag. Azóta meg legalább 4 cosmagom lóg a levegőben, folyamatosan hosszabítják a szállítási időt. Az egyik 07.25.-én érkezett Magyarországra, és azóta semmi. Szóval ez a rendszer kiforratlansága, és várjak tovább türelemmel, vagy meg lehet valahogy piszkálni a bent ragadt csomagjaimat?
Előre is köszi a választ. :R

u.i.: az is jó, ha valaki megmondja, melyik hsz-től olvasgassak ezügyben. :R

(#55632) Digitalpimp válasza V/ (#55548) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Gondolom ezt azért találták így ki, mert naponta száz-ezer számra kapták volna a postai reklamációkat.Amúgy már régen fizetős a dolog. Másrészről érdekes, hogy egy ilyen dolgot van-e joga fizetőssé tenni? Az NMHH-nak ki a felügyeleti szerve? Ez így olyan, mintha a rendőrségen is csak akkor tehetnél feljelentést, ha előtte leperkálsz X összeget. A fogyivédelem se fizetős. Ezért írtam a múltkor, hogy valahonnan el kellene kezdeni nyomástgyakorolni rájuk valamilyen formában. Mert így sose fog változni semmi. :(

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#55633) stomi61


stomi61
tag

Sarc fizetés után ez fogad, ennek ellenére sikeres a fizetés.

(#55634) Jahno válasza stomi61 (#55633) üzenetére


Jahno
őstag

Kezdetek óta ilyen.

(#55635) aAron_


aAron_
őstag

Sziasztok!

Aliexpress valóban törli a régi üzeneteket, vagy csak én nem látom őket? Korábban küldtem az egyik rendelésem mellé egy fájlt, és azt szeretném letölteni. Úgy látom erre már nincs mód.

What is your ikigai?

(#55636) Fredy02


Fredy02
tag

Kis "érdekesség" rendeltem 5 eladótól több különböző terméket, még olyan is volt ahol eladón belül más más szállítási mód volt egy-egy kiválaszott termékre, pl AliExpress Saver Shipping és Cainiao Super Economy Global.
Kaptam két UH..BE-t, egy S0000, egy RE...CN-t, és egy irányítószám végűt. A legtöbb terméknél Cainiao Super Economy Global és .... for Special Goods volt kiválasztva.

Viszonylag hamar kaptam a tracking számokra értesítőt, hogy összevonódtak csomagok. 4 csomagot összeraktak egy EO-os irányítószám végű trackingre. A RE..CN végű meg maradt, arról ma kaptam fizetés elérhető email-t. Amiben szerencsére "csak" 400 ftot kellett fizetnem. Igazából összességében pozitív a dolog hamarabb érnek ide a dolgok MO-ra, bár itt azért még ülnek rajta (a posta), de talán gyorsabb mint volt.

A konklúzió, hogy nem lehet tudni rendeléskor, hogy milyen csomagot kapunk, mert pl cainao lett -BE végű is, ami aztán exressone-os lett, de másik cainao meg RE-CN -lett, de egy megint másik S00000 valami lett, ami később EO lett :F :DDD

S23U

(#55637) V/ válasza aAron_ (#55635) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudok ilyen hibáról. De ahol elküldted ott keresd, mobil app vagy böngésző.

(#55638) V/ válasza Fredy02 (#55636) üzenetére


V/
Topikgazda

A Cainiao Super Economy Global ritkábban van Express One küldeményként, a kínai postás szám az posta marad mindig.

(#55639) Jahno válasza aAron_ (#55635) üzenetére


Jahno
őstag

Mi a "régi"? Eddig visszalapoztam:

(#55640) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Gondoltam ránézek a küldeményemre:

RV580600384CN

Parcel ninja MO posta 002-t ír.

Posta nyomkövetése Csór és kézbesítettnek veszi. Ja, elCsórták, mert én Bp-en lakok, azt se tudom hol van Csór(ikám). Valaki valamit tud ezzel kapcsolatban ajánlani, hogy mit tegyek? Azt hiszem ez a legeslegutolsó rendelésem chinaból. :(

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#55641) V/ válasza nyikszi (#55640) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg az Összefoglaló, 9. Teendők, ha máshol kézbesítik a nekünk megadott nyomkövetési számú küldeményt. De lépned kellene, mert már 6 napja átvették.

Nekem már 08 Sze 2021 12:48 Online fizetés elérhető ekkor gyanús lett volna ha nem kapok értesítőt.

[ Szerkesztve ]

(#55642) internetezoo válasza nyikszi (#55640) üzenetére


internetezoo
senior tag

Postal ninja már Kínából való elinduláskor kiírja, hogy hova tart pontosan vevő nevével. Itt szerintem rossz nyomkövetőt kaptál mert valaki ki is fizette a 400/800 Ft postai kezelési díjat parcelsapp szerint.

(#55643) lacoka55 válasza nyikszi (#55640) üzenetére


lacoka55
aktív tag

gyakrabban kell nézni a követőket Hétfőn érdeklődhetsz a postánál írhatsz az eladónak
[kép]

(#55644) V/ válasza lacoka55 (#55643) üzenetére


V/
Topikgazda

A postánál felesleges érdeklődni ez egyértelműen a címzettnek lett átadva, nem valószínű hogy kifizetné más küldeményét és persze nem is adnák neki oda hiszen ez egy könyvelt küldemény volt. Ha lejárt a szállítási védelmi idő is akkor mehet a dispute a meg nem érkezésre, mert azt amit megvett már nem fogja megkapni.

(#55645) lacoka55 válasza V/ (#55644) üzenetére


lacoka55
aktív tag

én csak arra gondoltam hogy megerősítésként megkérdezném hogy ahhoz a követési számhoz a csomagon milyen cím szerepel
kaptam én már úgy csomagot hogy más csomagjára az eredeti cimkére másik cimkét ragasztottak rá amin az én címem volt rajta

(#55646) V/ válasza lacoka55 (#55645) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor esetleg kaphat választ ha ő csomagol és ragasztja a címkéket, de ez nem biztos. De jelentősége nincs, a pénzt kell kérni vissza, nem hagyatkozni arra hogy majd újból küldi vagy akármi, ennyi idő alatt az ő címkéjével ellátott küldemények is meg kellet volna érkezni, de ha ezt a számot adta meg nem biztos hogy előkerül a valódi nyomkövetési azonosító, főleg ha el sem lett küldve.
Ilyen eseteknél egy megoldást látok, kérem a pénzem vissza és nem foglalkozom a magyarázkodásával az eladónak.

(#55647) nyikszi válasza V/ (#55646) üzenetére


nyikszi
őstag

Kösz mindenkinek! Én is úgy gondolom, hogy rossz (szándékosan?) nyomkövetési számot adott. Az adott termék már nincs is a kínálatukban. Eleve az gyanús volt, hogy a 7 nap delivery-re 10 nap múlva indult el a csomag. Lengyel raktárból rendeltem, de kínából küldte :( Egy nagy nulla ez az eladó az biztos.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#55648) aAron_ válasza Jahno (#55639) üzenetére


aAron_
őstag

3 évvel ezelőtti kb. Írtam az eladónak, ő sem látja már, törölve lett automatikusan.

What is your ikigai?

(#55649) V/ válasza aAron_ (#55648) üzenetére


V/
Topikgazda

Azóta néhányszor változott az üzenetkezelő rendszer és még sok minden. 3 év az egy kicsit sok. Ha írod hogy ennyire akarsz visszamenni írtam volna hogy az felejtős.

(#55650) Timre


Timre
csendes tag

Van már valaki aki visszakapta az áfát amit a posta újra kifizettetett? Én aug 31.-én adatam be a felülvizsgálatot. Azóta csend van, számlára nem érkezett semmi. Most már így lesz? Kétszer kell áfát fizetni? Én csak azért is feljelentem őket.

[ Szerkesztve ]

JIAYU G4S/L

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.