Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) Directors válasza V/ (#56749) üzenetére


Directors
senior tag

Rendben. Akkor megpróbálok megnyugodni. :) Köszönöm! :R

Az utolsó előtti bejegyzésnél mi lenne a HU5020 ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56752) V/ válasza Directors (#56751) üzenetére


V/
Topikgazda

A postai részleg azonosítója, nem irányítószám.

(#56753) Directors válasza V/ (#56752) üzenetére


Directors
senior tag

Megnyugodtam! Azt hittem irányítòszám.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56754) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv, ha a rendelésnél ott van, hogy "Price includes VAT", akkor elintéznek mindent helyettem és simán megkapom a csomagot mindenféle NAV-os nyavaja nélkül?

Make Love not war!

(#56755) headhunter


headhunter
addikt

"Bekövetett" bolt, hol törölhető?

(#56756) V/ válasza SirRasor (#56754) üzenetére


V/
Topikgazda

Attól függ hogy melyik szállítással vásárolod és ki lesz a szállítója, ha ennél maradsz (AliExpress Standard shipping) akkor nem kerül Postához és nem lesz fizetnivalód. 99%. A Posta kér díjat, lásd az Összefoglaló 7.pontban.

(#56757) V/ válasza headhunter (#56755) üzenetére


V/
Topikgazda

A követését tudod leállítani a mobil app-ban, a Following-ra bökve Follow-ra vált. Törlést én már rég nem láttam.

(#56758) Voice24 válasza Directors (#56746) üzenetére


Voice24
őstag

Nemrég én is így jártam, megijedtem, hogy visszamegy a csomagom, mert a parcelsapp és az Ali is sikertelen kézbesítést jelzett. De kiderült, a pesti központból tévesen Siófokra küldték le, ezt vették a nyomkövetők sikertelen kézbesítésnek, utána még aznap visszament Fehérvárra, ahonnan másnap délelőtt végre megérkezett Zalába.

(#56759) Directors válasza Voice24 (#56758) üzenetére


Directors
senior tag

Remélem rendben lesz minden mert nem volt túl olcsó a kütyü. Neked pontosan jelzett a posta nyomkövetője ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56760) Voice24 válasza Directors (#56759) üzenetére


Voice24
őstag

Igen, akkor rendben működött a posta nyomkövetője, nem részletezem, itt a kép róla. Az valamelyest akkor is megnyugtatott, hogy itt nem szerepelt sikertelen kézbesítés, csak a külföldi nyomkövetőkön.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#56761) Directors válasza Voice24 (#56760) üzenetére


Directors
senior tag

Áhh, értem. Köszönöm!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56762) szat1 válasza V/ (#56745) üzenetére


szat1
csendes tag

köszi,de mint írtam szerintük átvettem,ez azért sem lehetséges mert céges postafiókba érkezik,és oda nem érkezett meg. Igazolni meg nem hajlandóak ki vette át .
Egyébként mindig kézbesítve felirat jelenik meg a felületen ha valóban kézbesítik.

(#56763) Makifeju válasza draco31 (#56667) üzenetére


Makifeju
tag

Akit esetleg érdekel, így lehet eu-s termékeket keresni alin:
https://weddmegonline.hu/blog/eu-raktaras-termekek-keresese-az-aliexpress-webaruhazban/
Tesztelve, tökéletesen működik! :C

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#56764) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Ezzel az eu-s oldalakkal nekem csak az a gondom hogy sokszor sokkal drágábbak mintha kínából rendelnék

(#56765) V/ válasza Makifeju (#56763) üzenetére


V/
Topikgazda

Már évek óta benne az Összefoglalóban: 2. Vásárlás folyamata az AliExpressen
Röviden összefoglalva, hogy egy vásárlás folyamata hogyan történik, valamint tipp EU raktáras eladó kereséshez.
Oldal kép onnan:

A másik fapados verziót azért nem írtam be mert cseszhetem a keresést UK-ra állítva, ha mégsem szállít Magyarországra, de ha az segít valakinek akkor az is bekerül. Bár ha nem olvassa az Összefoglalót....

[ Szerkesztve ]

(#56766) Directors válasza V/ (#56752) üzenetére


Directors
senior tag

Elkezdett újra mozgolòdni a csomagom éjszaka. Szolnok logisztika, aztán most Nemzetközi Posta kicserélőn van ismét. Jòl megsétáltatják.....

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56767) Dzsolo válasza Directors (#56766) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Sziasztok,

Eltünt 3 hónap után a youtube prémiumom, holott 12 hónapot fizettem. Írtam az eladónak, ha nem mozdítja a füle botját sem akkor könyveljem el veszteségként?

Korábban a saját emailcimem vették fel fiókba addig soha nem volt semmi baj, de most ők adták az emailcímet.

(#56768) cof válasza Dzsolo (#56767) üzenetére


cof
veterán

Az jó. Van 3 hónap trial időszak ami ingyenes, gondolom te is ezt kaptad. Átvertek, ilyeneket nem érdemes Aliról venni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#56769) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Vajon az miért jó, hogy ha rendelsz két csomagot egy eladótól, és indítasz egy-egy refundot, akkor az első csomag refundjába a teljes postaköltséget beszámolja (tehát mindkét csomagét), a másodikba meg semmit?
Most izmozok az eladóval, hogy miért kb 7 dollárt kérek, mikor kb 5 dollár volt cucc+shipping.
Persze, a dispute indításakor az összeget nem lehet átírni, a szállítási díj nélküli összeget meg boldogan visszautalta :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#56770) Dzsolo válasza cof (#56768) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszi akkor így jártam.

(#56771) SirRasor válasza V/ (#56756) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszönöm az infót, de azt ki tudja megmondani, hogy melyik szállítási mód mit von maga után?
Legtöbb termékre a 3 legolcsóbb megoldás az ez:
-Cainiao Standard For Special Goods
-China Post Registered Air Mail
-AliExpress Standard Shipping - akkor ez 99% jó. De a fenti kettő?

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#56772) V/ válasza SirRasor (#56771) üzenetére


V/
Topikgazda

Az első kettőt a Magyar Posta intézi, az első az lehet EU-s feladású küldemény és akkor nincs mit fizetni, de erre is érvényes a 99%.
A China Post Registered Air Mail meg egyértelműen postai automata vámkezeléses, ha jól dolgozik a program és elérnek értesítő ügyileg akkor csak 399 Ft amit fizetned kell, ha valami nem oké akkor 799 Ft vagy áfával együtt a sávos kezelési díj.

[ Szerkesztve ]

(#56773) vasi89 válasza V/ (#56743) üzenetére


vasi89
addikt

írtam neki, szerinte ez normális :DDD nam idnegy, megrendelem máshonnan is, nem akkora érték. Ezzel meg majd lesz valami.

(#56774) SirRasor válasza V/ (#56772) üzenetére


SirRasor
őstag

:R
Ezt lehet érdemes beleírni az Összefoglalóba.

Make Love not war!

(#56775) anadroid


anadroid
senior tag

Zen.com kártyával fizetve 11.11-12-én kétszeres (7%-os) azonnali visszatérítés jár. A feltétel: a Zen alkalmazásból kell indítani a vásárlást.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#56776) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
vásároltam a tapasztalatok szerint ez milyen szállítás lesz mire számíthatok
From Czech Republic to Hungary via Seller's Shipping Method - CZ
más
a kuponokat hogy számolja el mert a fizetés előtt volt két kuponom a fizetés után azt látom hogy csak az egyiket számolta be viszont a vásárlásról küldött visszajelzésnél a 2 kuponnal csökkentett árat látom

(#56777) V/ válasza lacoka55 (#56776) üzenetére


V/
Topikgazda

Német posta.

(#56778) Joe7676


Joe7676
csendes tag

Sziasztok...Nyár óta nem rendeletem Aliról..Most viszont rendeletm 3 kissebb dolgot,ami "Combined Delivery"már ezt sem értem micsoda,mert 3 különböző helyről rendeltem és most azt írja,hogy egyben fog megjönni...Naa,szóval Ali azt írja,hogy már megvolt a vámvizsgálat is itthon kedden,viszont a magyar posta nyomkövetésében semmi nincs,mert nem talál adatot..A tracking number csak számokból áll..Honnan lehet utánanézni itthon,hogy áll a a dolog?A postásunk egy farok és félek,hogy nem tudom meg hogy már a postán van a cuccom,mert néha semmit nem hagy a postás...

(#56779) V/ válasza Joe7676 (#56778) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a Magyar Posta szállítja, hanem az Express One, a kézbesítés napján majd kapsz értesítőt, itt tudod követni.

[ Szerkesztve ]

(#56780) lacoka55 válasza Joe7676 (#56778) üzenetére


lacoka55
aktív tag

A https://postal.ninja/en is látja ha kaptál mellé alternativ követési számot LPxxx akkor a https://parcelsapp.com/en is látja itt is követheted a csomagot

(#56781) V/ válasza lacoka55 (#56780) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudjuk hogy ezek mind Express One kézbesítésűek, eleve ott a szám a vásárlásnál.

(#56782) laskr99


laskr99
addikt

A többszörös posta költséget hogy lehet elkerülni?

Gondoltam rendelek kis pár grammos 3d nyomtató fejeket. 1 körömnyi/darab.

4db+2db+2db-ként akartam rendelni, de összeadja az 1000ft szállítást, már majdnem 3000ft a szállítási költség pedig simán egyben elférne, ugyan az az eladó :U

(#56783) V/ válasza laskr99 (#56782) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egy eladótól vásárolsz akkor lehet egyeztetni vele hogy vállal-e kombinált szállítás, ha igen akkor tud egyedi szállítási költséget adni.

(#56784) laskr99 válasza V/ (#56783) üzenetére


laskr99
addikt

Ha írok neki hogy módosítja a szállítást? Mert rendelésnél fizetni kell stb.

(#56785) V/ válasza laskr99 (#56784) üzenetére


V/
Topikgazda

Mielőtt kifizetnéd azelőtt egy üzenetben valamelyik terméknél egyeztetned kell úgy hogy megírod hogy mit szeretnél még hozzácsapni, mert van aki nem hajlandó rá vagy nem tudja megoldani. Ezután ha azt írja hogy oké, kosárba teszed ezeket és...
Összefoglaló 14. Gyors tippek Gyors tippek

Néhány tipp a könnyebb kezelhetőség érdekében
6. Az eladó általi vételár módosítás lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#56786) Ciccuka válasza SirRasor (#56771) üzenetére


Ciccuka
veterán

Cainiao Standard For Special Goods

Ezt kipróbálom, remélem 399-nél többet nem kell ráfizetni. :((

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56787) SirRasor válasza Ciccuka (#56786) üzenetére


SirRasor
őstag

Én is most úgy rendeltem meg a várat, ráadásul 11:11-es akció keretén belül alapból 10k-val olcsóbban :Y
Ha mást is érdekel, itt van; tökéletes karácsonyi ötlet gyerekeknek.

Make Love not war!

(#56788) SirRasor válasza SirRasor (#56787) üzenetére


SirRasor
őstag

Edit: nagyon huncutak. A Cainiao Standard For Special Goods ingyenes volt és úgy engedte megrendelni. Most már 8k-t kér azért a szállítási módért.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#56789) fairi válasza Ciccuka (#56786) üzenetére


fairi
addikt

Nekem valami gáz van vele. Két csomagom is ezzel jön, és valamiért nagyon-nagyon lassú.
Problémás: LT908220470NL. Vámpapírt elküldték a hollandoknak, vagyis sima ügy lesz, csak 40 nap eltelt és nem ért be hozzájuk.
Ali standartos verzió is fura jelenleg: LT911828968NL. Hollandok állítják csomag megérkezett magyarba, de magyarok nem vették át.
Több mint 1 hónap karácsonyig és már haldoklik a postai rendszer?

(#56790) Directors válasza V/ (#56749) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Szerinted van esély hogy megkapom még a csomagom , vagy sajna ez mar vissza úton van ?
Helyi postán nem tudtak ròla.
Szerinted mi tévő legyek ? Látszik hogy ide oda pakolgatjál a csomagot, de semmi érdemleges.
CU560606025DE

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56791) V/ válasza Directors (#56790) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy Európa+ csomag ma fog a helyi postára érni (már ott van csak nem könyvelték le), nem egészen világos hogy miért nem tudnak róla, ők is ugyanazt látják amit én.

(#56792) Directors válasza V/ (#56791) üzenetére


Directors
senior tag

Te melyik nyomkövetőben nézed ?
Nekem egyenlőre ugye csak azt írja a posta nyomkóvetője hogy" A küldemény szállítás alatt, Csomaglogisztikai Központ."

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56793) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy terméket 4.63$, kuponozva 2.63$-ért.
Saver shipping, ingyen szállítással.
Írtam az eladónak, hogy csak ezzel a szállítással küldje, különben nem kell.
Ma válaszolt az eladó, fizessek 1$-t.

"Dear friends, due to the impact of the epidemic, airline logistics are currently raising prices and need to make up for the freight of 1 US dollars. I'm sorry to give you a bad shopping experience, thank you very much. Waiting for your reply, good luck. https://www.aliexpress.com/item/1005002333550702.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.12.148e3b7cu8vZdC

Ilyennel még nem találkoztam.

Töröljem a rendelést, vagy várjam meg míg ő törli?
Egyáltalán rendben van ez így?

(#56794) Ádyka


Ádyka
őstag

Sziasztok!

Ha ezt így megrendelem, akkor vámmentesen érkezik?
A subtotal áfa nélküli értékének kell 150 E alattinak lenni?
A vat included re kattintva 33,82 E az áfa.
Persze majd dollárban fizetem, mert jobban számolják úgy, csak előtte megnézem, hogy euroban 150 alatt maradjon. Ekkora összegnél 2600 ft az euro / dollár váltás különbsége.. lehetséges ez?
Köszönöm

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#56795) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Mennyivel drágulhat meg ez a termosztát, ha Lengyelország helyett Kínából jön? Most írták, hogy mégsincs lengyel raktáron, Kínából küldenék.

Köszi.

(#56796) SirRasor válasza gyulazsolti (#56793) üzenetére


SirRasor
őstag

Hehe nálam így egyszer berpróbálkozott egy emberke. Mondtam neki, hogy ha ez a helyzet (többet kért, mint 1$), akkor nyugodtan törölje a rendelést és kérem vissza a pénzt.
Válasz nem jött, az áru megérkezett :D

Make Love not war!

(#56797) V/ válasza Ádyka (#56794) üzenetére


V/
Topikgazda

A termék nettó árának kell 150 € alatt lenni. 159,08 - 27% az nekem annak tűnik.

(#56798) V/ válasza gyulazsolti (#56793) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladó nem töröl rendelést, ha nem kell akkor neked kell kérni.
És szokott ilyen lenni.

(#56799) gyulazsolti válasza V/ (#56798) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Hol kell kérni, mert én már nem tudom.

(#56800) V/ válasza Gézengúz (#56795) üzenetére


V/
Topikgazda

Megkeresed Chinát választod és látod, de ugranak a kedvezmények ha erre Cancel. Viszont ha ez marad csak Kínából jön akkor a szállítási módtól függ, ha a Posta lesz a kézbesítő és nem EU-s feladású azonosítós akkor 399 Ft a posta díja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.