Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) laleeee válasza V/ (#55050) üzenetére


laleeee
őstag

Szerinted megkérdezzem az eladót hogy megkapta-e ,hátha elismeri :U

(#55052) V/ válasza laleeee (#55051) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, kérdezz rá talán tud valamit.
Csak engem zavar hogy a kicserélő központban van vége a szállítási sorozatnak és az nem az eladó felé tartó irány.

(#55053) laleeee válasza V/ (#55052) üzenetére


laleeee
őstag

Köszi :R

(#55054) laci.bp válasza V/ (#55027) üzenetére


laci.bp
csendes újonc

Pár száz rendelésen, több disputén túl vagyok(az időpontokra mindig figyelek), de voltak érdekes döntések az ali részéről, remélem visszakapom a pénzt(65$)

(#55055) Zeki


Zeki
nagyúr

Utolsó 2 rendelésem nem jött meg. Egyikben kifutottam a reklamálási időből. A másiknál a kisebbik gyerekem azt hitte a kézbesítési dátumot kell elfogadni és rányomta hogy az jó lesz. Közben ugye azt nyomta rá, hogy megkaptuk. Ez utóbbi állítólag cseh raktáros cucc. Részemről a kínai rendelések itt értek véget.

[ Szerkesztve ]

(#55056) cof válasza Zeki (#55055) üzenetére


cof
veterán

Egyik sem Ali hiba. A pénzt visszakaptad volna. De nyugodtan hízlald tovább a magyar kereskedőket akik 3-10x áron árulják ugyanezeket a cuccokat.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55058) Turbobacsi válasza Zeki (#55055) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

mindkét eseted USER error

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#55059) Zeki válasza Turbobacsi (#55058) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen. User error, hogy kidobtam a pénzt az ablakon. Elsőben én nem értem rá ezzel foglalkozni, másodikban a 9 éves lányom nem tudott úgy angolul. De az nem user error, hogy NEM jöttek meg a rendelt dolgok. Inkább itthon figyelem az akciókat, nyitott szemmel járok a boltokban és van hogy a kínai árnál is olcsóbban vásárolok, vagy azon a szinten! És az akkor ott van a kezemben!

Régen én is nagy kínai rendelős voltam, de a rossz Ft meg a rossz tapasztalatok, meg az itthoni kifogható jó árak, megoldották ezt.

[ Szerkesztve ]

(#55060) Werkly


Werkly
őstag

Egy ismerősnek ez a nyomkövetési száma: ub253003295AT
Ha nem kamu! Nincs mozgása pár napja! Lehet erről tudni valamit? Kösz!

(#55061) #04441088 válasza Werkly (#55060) üzenetére


#04441088
törölt tag

Egyrészt hétvége van ember. :D [kép]
Másrészt van akinek heteket áll it a csomagja...

(#55062) Manus4 válasza Zeki (#55059) üzenetére


Manus4
tag

Az utóbbinál még lehet reklamálni vagy írj az eladónak h nem kaptad meg.Kérdés h hol jár a csomag.

(#55063) V/ válasza Werkly (#55060) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha Ausztria az ahol lakik az ismerősöd akkor jó, deez egy nem könyvelt osztrák postai küldemény a náluk szokásos módon kézbesitik, legfeljebb azt lehet látni hogy megérkezett, de tovább ott sem könyvelik

[ Szerkesztve ]

(#55064) Werkly válasza V/ (#55063) üzenetére


Werkly
őstag

Hát pont az a gond, hogy magyar címre rendelte! Csak a magyar posta nyomkövetőjében is megjelenik! Ezért nem érti, hogy akkor most mi van?! Kösz a nevében is!

(#55065) #04441088 válasza Werkly (#55064) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ott van hogy magyar posta, illetve az NPKK. Hamarosan megkapja.

(#55066) V/ válasza Werkly (#55064) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez osztrák postai azonosító ha nálunk is látszik akkor hibásan adták meg, valami másik száma is van, ha magyar bejegyzést lehet látni

(#55067) Werkly válasza #04441088 (#55065) üzenetére


Werkly
őstag

Kell rá + költséget fizetni azt nem árulja el valami azonosító? Köszi!

(#55068) V/ válasza Werkly (#55067) üzenetére


V/
Topikgazda

Megnézve úgy tűnik hogy tényleg Magyarországon van, mivel osztrák az azonosító és még ők EU-s ország lennének ezért nem kellene vámolni, így még a 399/799 Ft sem jön szóba. Persze tudjuk hogy az MP sok mindenre képes. De ide is érvényes hogy nem várható újabb bejegyzés, mert nem könyvelt. Holnap vagy holnap után illene megkapnia ha tényleg itt volt 1-én.

(#55069) ugri77


ugri77
tag

Sziasztok
Abban kérném a segítségeteket hogy Ali Expressen rendeltem egy csomagot ami 8 db termékből áll (kifizettem PAYPALal. De az eladó jelezte hogy az egyik termék nincs raktáron , ezért kéri hogy töröljem a rendelést /lehet csak egy terméket törölni ? /
Én visszaírtam, hogy +0,4 dollárral van hasonló termék és azt küldje a hiányzó helyett , de továbbra is azt hajtja ÉN töröljem a rendelést ? ( egyet vagy mindent ? )
Szerintetek mit tegyek ??

[ Szerkesztve ]

(#55070) Werkly válasza V/ (#55068) üzenetére


Werkly
őstag

Köszönjük szépen a segítségedet!

(#55071) V/ válasza ugri77 (#55069) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha egyben van a több termék megrendelve akkor nem lehet egyet abból kiemelni és törölni, ha megnézed a böngészős oldalon de szerintem nem fogsz csak egész rendelés törlést találni. Így adottak a lehetőségeid.

(#55072) ugri77 válasza V/ (#55071) üzenetére


ugri77
tag

Köszi a Segítségedet !
Miért nem a kereskedő törli a rendelést ?
Amelyik terméket hiányzónak írja az még most is elérhető nála ugyanannyiért !?!
Ha nem törlőm akkor a kereskedő mikor törli ?
Miért nem akarja a +0,4 dollárral drágábbal helyettesíteni ?

(#55073) Zeki válasza Manus4 (#55062) üzenetére


Zeki
nagyúr

A csomag eltűnt.

Természetesen CSEH raktárból indult, hiszen az volt kiírva:
2021-06-17 03:00
[China]Parcel ready for dispatch

és szerintük mindjárt meg is kapom, hiszen ez az utolsó infó:
2021-07-19 09:56
GMT+8
Delivering
Arrived at delivery sorting center

Már nem érdekel.

2 valamit kell megtalálnom, hogy itthonról honnan veszek.
Az egyik a "csodaszivacs", a másik pedig ez: MEXI 5Pcs HEPA Antibacterial Anti-dust Cotton For Xiaomi Air Purifier 1/2 Replacement-
Ez utóbbit 2 éve még 2.66 USD-ért vettem, ingyen postával. Most postával 10 USD körül van .

(#55074) ugri77 válasza ugri77 (#55072) üzenetére


ugri77
tag

Még egy fontos kérdésem lenne .
-ha törlőm a rendelést akkor a rendeléskor befizetett ÁFÁt is visszautalja az Ali Express ?

(#55075) #04441088 válasza ugri77 (#55074) üzenetére


#04441088
törölt tag

Persze.

[ Szerkesztve ]

(#55076) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Sziasztok!
A vámkezelés behozatala óta most rendeltem először Aliról.
Rendeltem pár db relét a házimozi erősítőmbe AliExpress Saver shipping-et választottam és kínából érkezik a csomag viszont BE végződésű nyomkövetési számot kaptam.
Ilyenkor mire számíthatok? ki hozza ki illetve számíthatok-e rá, hogy lesz vámkezelési díj?
Jelenleg így néz ki a nyomkövetés.

(#55077) V/ válasza HELLAFLUSH (#55076) üzenetére


V/
Topikgazda

Mint ahogy már többször írtuk, a belga azonosítós küldemény ide Magyarországra egy EU-s országban történő feladással érkezik postai szállítással. Mivel EU-n belül 17 éve nincs vám, ezért nem lesz vámkezelés, mivel nincs vámkezelés ezért annak díja sincs.
A mérettől függően (24 mm-nél vékonyabb) vagy a postaládába vagy postai átvétellel kapod meg.

(#55078) HELLAFLUSH válasza V/ (#55077) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Köszönöm. :R
Akkor gyanítom, hogy ez úgy működik most mint a Bangood amikor EU Priority szállítással kérem a terméket és EU-n belül küldik tovább.

(#55079) laleeee válasza V/ (#55052) üzenetére


laleeee
őstag

"Hi dear friend,
The parcel is still under transmit from Guangzhou to Hong kong , it take about 2 weeks to get it .
Best regards" [link]

[ Szerkesztve ]

(#55080) V/ válasza laleeee (#55079) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán értem. Hova lett küldve? Ha Hong Kong akkor mit keresett Kínában?
Ha Kínába, akkor oké kicserélő központ bejegyzés, mert Hong Kong-ba csak úgy lehet továbbítani, de miért menne oda ha kínai a cím?

(#55081) V/ válasza HELLAFLUSH (#55078) üzenetére


V/
Topikgazda

Valóban, hasonló a szállítási mód.

(#55082) laleeee válasza V/ (#55080) üzenetére


laleeee
őstag

Hong-kongi cím és hong-kongi irányítószám
Penon
Room 2113-2115, Level 21 Landmark
North. 39 Lung Sum Avenue.,
Sheung Shui
Hong Kong
Zip code: 999077

(#55083) V/ válasza laleeee (#55082) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel Hong Kong külön ország és oda közvetlenül megy szállítás 5-10 napos kézbesítési idővel innen Mo-ról, teljesen félrevezető a Kína célirány. Destination Kína.
Több nyomkövető is ezt írja, véleményem szerint a felvételnél valamit a magyar postás elrontott, már rég a címzettnél kéne lennie. Rendesek a kínai postánál és vámosaiknál hogy továbbították a cél országba, helyre.

(#55084) Oldman2 válasza V/ (#55083) üzenetére


Oldman2
veterán

Tudomásom szerint Hong Kong ma Kína része.

Helyileg máshol van (bár ez is vitatható, megnézve egy térképet), de nem "külön ország".

[ Szerkesztve ]

(#55085) V/ válasza Oldman2 (#55084) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha muszáj pontosítani: városállam, Makaóval együtt, hivatalosan ugye Kínai különleges státusú terület ami több tekintetben eltérő helyzetet jelent, például más a fizetőeszköz, más az állami irányítás rendszere és a hong kong-i ember nem kínai útlevéllel rendelkezik.
Szóval szerintem igencsak önálló, külön kategóriák.
Esetleg megnéznéd a Posta Országlapok részét akkor világos lenne hogy miről beszélek. Itt külön ország mindhárom, Hong Kong, Kína és Makaó.


[ Szerkesztve ]

(#55086) Vibalazs válasza V/ (#55016) üzenetére


Vibalazs
tag

Július 24.-én küldtem először az adatokat ekkor kaptam meg a levélben szereplő kódot.. A telefonos ügyfél-szolgálatot Augusztus 2.-án hívtam. Akkor azt mondták, hogy nem tudják mi miatt tart ilyen sokáig. Azóta a papírokat beküldtem többször is. Leírtam nekik emailben is (Aug. 6-án). Válaszuk: "technikai okok miatt egyelőre nincs lehetőségünk kézbesítésre átadni" Most a panasz bejelentésemre várok (Aug 17).

Szerintem próbálkozok eleget :D

[ Szerkesztve ]

(#55087) djsunstealer


djsunstealer
aktív tag

Sziasztok! Egy kis tapasztalatmegosztás azoknak, akik még nem kapták meg a jogtalanul kiszabott dupla ÁFA visszatérítést. Beszéltem a postával, inkább NPKK (421-72-35, 4. mellék), de majd V/ Mester pontosít ha nem ők voltak. :) egy viszonylag értelmes nővel hozott össze a sors, vázoltam neki a szituációt miszerint a felülvizsgálati kérelmemet már több mint 30 napja beadtam, legyen olyan kedves utánanézni. Nem talált a nevemre vonatkozóan semmit az adatbázisban. Augusztusban mikor beküldtem mindent az öf 8. pont alapján, csak a képernyőn jelent meg, hogy az "űrlap sikeresen beküldve", semmi visszaigazoló nem jött, se e-mail, se SMS.
Beküldtem MOST újra és lám, jött visszaigazolás e-mailben:
Tisztelt Ügyfelünk!
Az alábbi küldeményre vonatkozó felülvizsgálati kérelmét megkaptuk.....

Valószínűleg hatalmas gebasz (elnézést a csúny szóért) volt a rendszerben augusztusban, vagy egyszerűen rossz volt a rendszerük. Én azt javaslom, de V/ kiegészíti a dolgokat, hogy próbáljátok meg újra beadni.
Az ügyintézési határidő gondolom újraindul, de ez csak feltételezés.

[ Szerkesztve ]

(#55088) V/ válasza Vibalazs (#55086) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, mivel nem lett említve és a nyomkövetésnél sem volt semmi érdemi információ csak azért írtam. Sajnálom hogy ilyen nehézkes és buta emberekkel kell megbirkóznod, szégyen rájuk nézve.

(#55089) internetezoo


internetezoo
senior tag

Liege-Linehaul. Itt nagyon sokat várakozik?

(#55090) V/ válasza internetezoo (#55089) üzenetére


V/
Topikgazda

Van amikor nagyon sok idő eltelhet. De nem kellene pár napnál többet ott lenni.

(#55091) Werkly


Werkly
őstag

Ez ma jött:

Vámkezelt nemzetközi küldemény online fizetése
Értesítjük, hogy nemzetközi postai küldeménye érkezett a Nemzetközi Posta Kicserélő Központba. Küldeménye vámkezelését elvégeztük. A vámkezelés díját online, bankkártyával is kiegyenlítheti a www.posta.hu/szolgaltatasok/vam oldalon, díjkedvezménnyel. A vámkezelés díja tartalmazza valamennyi kirótt közterhet és a postai vámügynöki szolgáltatás díját, illetve a megjelölt oldalon a vámkezelést igazoló dokumentum is elérhető.

Küldemény azonosító: UB0000000AT
Hozzáférési kód: XXXXXX
Online fizetési határidő: 2021.09.09. 03:58

Amennyiben a fizetendő összeget a megadott határidőig online nem fizeti meg, a küldemény kézbesítésekor történik a vámkezelés díjának beszedése.

A Postai Vámügynöki szolgáltatásról honlapunkon bővebben tájékozódhat: www.posta.hu/vam

Online perkált az ismerős 399 HUF
Mikorra érkezik meg innen számítva kb.?
Köszi!

(#55092) cof válasza Werkly (#55091) üzenetére


cof
veterán

2 nap - 2 hét között bármikor.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55093) Werkly válasza cof (#55092) üzenetére


Werkly
őstag

És aláírós? Ugyanis ahol vette azt írják ha szeptember 20-ig nem érkezik meg akkor vételár vissza! Ilyen lehetséges?
Weben:
Pénzvisszafizetési garanciaA terméked a kézbesítő félnél van, 2021. szept. 10.-ig meg kell érkezzen! A Pénzvisszatérítési garanciánk is vég téged. Kiszámoltuk neked a termék végső kézbesítési dátumát. Ha a terméked 2021. szept. 20.-ig nem lesz kézbesítve, teljes visszatérítést adunk.

[ Szerkesztve ]

(#55094) cof válasza Werkly (#55093) üzenetére


cof
veterán

U kezdetű nem aláírós. Lehet majd Dispute-t nyitni igen 20-a után rendelkezésre áll 15 nap majd rá ha addig nem érkezik meg, tehát a vége 10.05-e.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55095) Werkly válasza cof (#55094) üzenetére


Werkly
őstag

Nem Ali hanem Wish ahonnan írták neki! Ott is 10. 05.?

(#55096) cof válasza Werkly (#55095) üzenetére


cof
veterán

Azt nem ismerem ott, hogy működik ez.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55097) V/ válasza Werkly (#55093) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne viccelj már, ez megérkezettnek tekinthető, nem lehet kikövetelni a Wish-nél ezt a feltételüket.
Olvassátok el a szerződési feltételeket, ha vámolás miatt késne és szeptember 21 lenne az az idő amikor kézhez kapja, az az idő amíg a vámolási helyen volt nem számít bele ebbe a vállalásba. Feltéve ha nem erre utazik valaki.
A Wish vagy az AliExpress-es eladó teljesített az hogy pár napot a Magyar Posta késik a kézbesítéssel nem teszi megalapozottá a reklamációt. De lehet próbálkozni.
Reklamálhatsz a fix időben, de akkor ne vedd át a postai küldeményt amikor kézbesítenék pár nappal később.
Persze még elveszíthetik és akkor jogosan lehet a pénzt visszakérni, de nem rögtön arra kell koncentrálni hú már pedig visszakövetelem a pénzem ha egy napot is késik.

[ Szerkesztve ]

(#55098) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
A Wish-hez csak regisztrációval lehet belépni ?
nem lehet úgy keresni rajta mint az alin ?

(#55099) #04441088 válasza lacoka55 (#55098) üzenetére


#04441088
törölt tag

Wish egy kalap sz..r.
Rá lett tolva egy Google fordító, hidd el nem találsz rajta semmit, ami nincs Alin vagy Ebayen. Ami Alin 650 Ft az Wishen ingyenes termékként van hirdetve, de 880 Ft postával. Vicc az egész app, ne használd szvsz.

(#55100) V/ válasza #04441088 (#55099) üzenetére


V/
Topikgazda

:K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.