Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) gyulazsolti válasza gyulazsolti (#56799) üzenetére


gyulazsolti
senior tag

Megtaláltam.

(#56802) Makifeju


Makifeju
tag

Nem tudja valaki mi van az expressone-val?
Eddig ha itthon levámolták a dolgaim,másnap hozta a futár.
Most több tucat csomi van már egy hete vámolás utáni állapotban,de még mindig sehol semmi. :(((

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#56803) Charx válasza Makifeju (#56802) üzenetére


Charx
senior tag

Már nekem is pár nap után hozták, nem rögtön másnap. Lehet sok a csomi.

[ Szerkesztve ]

(#56804) Makifeju válasza Charx (#56803) üzenetére


Makifeju
tag

Én is erre gondoltam,de van egy zavaró körülmény.
Mégpedig az hogy a jóval később rendelt dolgok amik napokkal később érkeztek,már a futárnál vannak. A korábban bejött,természetesen lényegesebb cuccok meg megálltak.

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#56805) Ádyka válasza V/ (#56797) üzenetére


Ádyka
őstag

Erre a pakkra 16 eurónyi kedvezmény van, ami elég szép.
Tehát a grand total t kell nézni, és abból levonni az áfát, hogy 150 E alatt maradjon? Mert ez így a kedvezményekkel és esetleg szállítási költséggel megspékelt ár.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#56806) fairi válasza Makifeju (#56804) üzenetére


fairi
addikt

Nekem van tőlük elveszett csomagom, vám sikeres és eltelt 2 hónap és nem vették át és kézbesítették.
Sajnos ez se egy teljesen megbízható mód, átadással lehetnek ritkán problémák.

(#56807) Gézengúz válasza V/ (#56800) üzenetére


Gézengúz
addikt

Alkudozik.
Azt mondja töröljem és ad kupont, hogy ezen az áron tudjam rendelni Kínából. ??

(#56808) Makifeju válasza fairi (#56806) üzenetére


Makifeju
tag

UPDATE!
Most beszéltem az expressone ügyfélszolgálatával.
A több tucat csomag ami hivatalosan már le van vámolva pesten,soha nem érkezett meg a hölgyike szerint,csak mint adat látszik,illetve hamarosan onnan is törlődik,mivel már szerinte is rég meg kellett volna kapnom. Az hogy 1 csomi valahol elkavarodik még oké,de hogy 24??
Az ugyanilyen folyamatot mutató,pár nappal később pestre érkezett cucc meg ma van a futárnál.
Kezdek kicsit ideges lenni! :(( :((

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#56809) V/ válasza Ádyka (#56805) üzenetére


V/
Topikgazda

Az érték amit a 150 €-hoz kell figyelni csak a termék ára, itt a subtotal lenne, abból vonod le a 27% áfát.
Amikor nálunk magát az áfát számolják az import terrmékre akkor viszont hozzá kell adni -ha van- a szállítási költséget és termék árát és annak a 27%-a.

(#56810) V/ válasza Makifeju (#56802) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az Express One-nál van szállítási kapacitás probléma, amit a Cainiao átad nekik azt tudják hozni, relatíve még most sincs sok a csomag az autókban. Inkább az gond, hogy a budapesti Cainiao régióközpont a Kelet-Közép-Európa légiáru elosztóközpontja és a feldolgozási, továbbítási kapacitás most már nem elegendő mértékű.

(#56811) Sentinel80


Sentinel80
aktív tag

@Makifeju

Detto ugyanaz a helyzet, fel is hívtam én is őket. 11.06-án láttam a vámkezelés vége üzenetet, 5 napja viszont nem mozgott. Legutóbb seperc, 1-2 nap és az expressone ál volt.

Lehet amit leírtál az oka annak, hogy az ügyfélszolgálatuk már nem is látta a vámkezelés státuszt. Nekem aleixpressen és a követés appban látszódik.

Szóval én is tanácstalanul állok, azt mondta várjak pár napot.

Ilyenkor lehetne az eladónak írni, de korábbi tapasztalat, hogy többet az se lát vagy tud.

[ Szerkesztve ]

(#56812) Ádyka válasza V/ (#56809) üzenetére


Ádyka
őstag

Ok, de te az 56797 hsz ben a már kuponokkal megtűzdelt árból+ az esetleges szállítási költség ( a grand totalból) vetted le az áfát, az meg persze, hogy bőven 150 E alatt van.
:B
Szóval csak a termék ára, kedvezmények nélkül.

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#56813) Nwis86


Nwis86
aktív tag

Sziasztok

Éveken át rendeltem Aliról de azóta hogy bejött ez a új EU-s törvény nem rendeltem, 1 hónapig követtem a kommenteket itt és facebook csoportokba is, láttam mekkora káosz van, dupla áfa stb így azóta rá se néztem... Viszont most tegnap nézegettem a 11.11-es akciókat és lenne jó pár dolog ami érdekelne, útána olvasgattam hogy mi a helyzet azóta a postával és hát 1 fokkal talán jobb lett, de azért szeretném elkerülni erre jó megoldás a "AliExpress Standard Shipping " látom most már a Express One szállítja az ilyen csomagokat, legalábbis kb 99% ba, de ez a postázási mód már évek óta nem a postánál van, legalábbis nekem régen a sprinter de volt hogy a DPD hozta ezeket, szóval ezt tudom hogy nem a Magyar posta intézi szerencsére :) De van 1 csomó egyéb postázási mód amiről fogalmam nincs, hogy micsoda, régen nem érdekelt mert hát nem volt 400/800Ft kezelési költség... De most szeretném megkérdezni hogy ezek mik és mi a különbség köztük, mit hoz a posta és mit futár, vagy legalább van rá esély hogy valamelyik futárhoz kerül?

Cainiao Super Economy for Special Goods
Cainiao Super Economy Global
Cainiao Super Economy

AliExpress Saver Shipping
Aliexpress Selection Saver
Aliexpress Selection Standard

Seller's Shipping Method

van több is de azokat ismerem, a kinézett termékeknél többnyire ezek a lehetőségeim lennének.

A másik pedig hogy rengeteg helyen olvasom hogy 1 csomagba kapták meg a különböző eladóktól vásárolt termékeiket, ez hogy müködik? Lehet ezt előre tudni és direkt így vásárolni? vagy csak a szerencsén múlik hogy egyberakják? Milyen postai móddal kell rendelni hogy esetleg nagyobb eséllyel rakják egybe vagy mitől függ ez?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#56814) Voice24


Voice24
őstag

Tényleg lehet valami a belga posta rendszerével, mert mind a két BE-s csomagom október 27-én beállt, elvileg Belgiumban, és egyiknél sincs azóta újabb infó, bejegyzés, és a Magyar Posta rendszerébe sem kerültek még bele a TN-ek.

[ Szerkesztve ]

(#56815) elistvan válasza Nwis86 (#56813) üzenetére


elistvan
senior tag

Ez engem is érdekelne.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#56816) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Van 10/1-es AliExpress Couponom, 3 termék (szállítással együtt) $10.6 , de valamiért nem írja jóvá a kupont, mi lehet a baj?

(^)(>.<)(^)

(#56817) nfer válasza vacs (#56816) üzenetére


nfer
tag

A szállítás nem számít bele.

(#56818) Makifeju


Makifeju
tag

V/
Sentinel80
Újabb UPDATE!
Mindkettőtöknek igaza volt!
A feldolgozási kapacitásuk már túllépte a maximális keretüket,ami némi káoszhoz vezetett mostanára. Ezt az alábbi mai történések is alátámasztják:
Az ügyfeles hölgy szerint semmiféle csomagjaim nincsenek náluk csak az amit ma szállítanak,a többi fals adat. Erre most nézem hogy már az ö oldalukon is ott van 2 db vitatott,összesített csomag,amibe 9-9 tétel van belezsúfolva. Ergó még annyit sem tudnak szegények mint mi itt az alvégen. A káosz második jele hogy láthatóan egyszerre indult el a 3 csomim pestről miskolcra,ebből ma 1-et hoztak,a másik 2 pedig landolt itt valami helyi depóban,illetve péntek lévén már csak hétfőn jön házhoz. Tényleg nem tudom sírjak e vagy nevessek... :DDD :DDD

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#56819) fairi válasza Nwis86 (#56813) üzenetére


fairi
addikt

Cainiao Super Economy for Special Goods-->sunyou a megbízott szállító: német posta, így jelenleg simán bedobják majd neked
Cainiao Super Economy Global-->yanwen: emirátus vagy kínai posta biztos fizetős, plusz jó párszor duplaáfa is
Cainiao Super Economy---->4px a megbízott szállító, belga vasutas csomag, lassú, de nincs +400/800

AliExpress Saver Shipping-->belga légi nem fizetős
Aliexpress Selection Saver--->belga légi, de ártól függően expressone is lehet
Aliexpress Selection Standard---> expressone, de lehet holland posta is

Seller's Shipping Method---->eladónak szabad keze van, sokszor kínai vasutas csomag lesz ebből, de volt futáros is. Szerencsekerék.

Global sose válaszd, rítkán itt is adhatnak belga számot, vagyis leírt infóm kb 90%-osan biztos. Régen nem volt baj, nem érdekelt a felülbírálásuk, de jelenleg szívás. :W

(#56820) Nwis86 válasza fairi (#56819) üzenetére


Nwis86
aktív tag

Köszönöm, tökéletes! Ezt most így ahogy van ki is mentettem 1 txt-be :)
Valami hasonló az összefoglalóba is lehetne, azért ezek elég hasznos információk.

A különböző csomagok egybecsomagolásáról esetleg valaki nem tud infót? Anyám kinézett vagy 1 tucat 2-3$-os bizsut :D persze nagy része külön eladótól... Jó lenne ezeket 1 csomagba intézni, külön meg se rendelem, ha csak a felére rárakják a 400ft-ot már nagyon drága lesz...

(#56821) fairi válasza Nwis86 (#56820) üzenetére


fairi
addikt

Sajnos a dolgok változhatnak, új módok, új ajánlatok.
ha sunyou összeveszik a német postával akkor lehet onnantól vanautu lesz a nyomkövetési adatban.
ha emirátus tesz egy jó ajánlatot a yanwennek akkor Ali is kap tőlük egy jobb árat és onnantól cainiao mód többsége emirátusi posta lesz lényegtelen mit akarsz.

Ha expressone logisztikája összeomlik akkor minden hollandoknál köt ki.
Cainiao Super Economy for Special Goods-tól van egy csomagom, korábbiak mind német postai számra váltottak, de most egyik nem kapott postai számot, vagy semmi nem jelzi hogy kapott volna. Kb 0 értékelhető nyomkövetési adat. Random adatokkal mozog, de postai szám nincs még.

(#56822) lacoka55


lacoka55
aktív tag

vásároltam Free Shipping To Hungary via AliExpress Standard Shipping Estimated delivery on Dec 18 kaptam RE2407xx625CN ez fizetős lesz ?

(#56823) ferenck válasza lacoka55 (#56822) üzenetére


ferenck
senior tag

Ez nem Aliexpress Standard Shipping, hanem China Post Registered Air Mail. Fizetős lesz, rosszabb esetben dupla áfás.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#56824) V/ válasza fairi (#56821) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt aztán mire alapozod? Ha expressone logisztikája összeomlik akkor minden hollandoknál köt ki.
Az Express One egy belföldi futár szolgálat, amit a Cainiao odaad nekik az kézbesítik, amit nem ad oda azt nem tudják és nem szoktak összeomlani.
Ha bedugul az országos szállítás náluk eddig csak 1-3 nap későbbi kézbesítés történik. Nem kellene rossz színben feltüntetni, mert nem ők végzik Kínából ide a szállítást és nem ők vámkezelik, léptetik be az országba a küldeményeket, azt a Cainiao végzi, aki nem az Express One logisztikája.

(#56825) V/ válasza ferenck (#56823) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen mert nem azzal küldte el amit megvettél. Nézd már meg hogy ennél a China Post Registered Air Mail az mennyibe kerül?
Pont én is így jártam, az eladónál drágább China Post Registered Air Mail küldte, nem pedig azzal amit kértem. Csak a 399 Ft IOSS kezelési díjat fizettem és hosszabb volt a úgy20 nappal a szállítási idő mint abban az időben az Ali standard.

(#56826) lacoka55 válasza ferenck (#56823) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Szia csak 2 szállítási lehetőség volt [link] ha China Post akkor miért nem azt írta ki miért küldte ezzel

(#56827) fairi válasza V/ (#56824) üzenetére


fairi
addikt

Semmire, csak igy működik, Ali sokszor váltott partnert. Emlékszel volt a PPP-os. Ahogy jött a járvány és bezártak a pontok, váltott uj megoldást. Volt szingapúri post. Járvány alatt rosszul kezelte a csomagokat sok késés és hirtelen eltűnt a mód.
Ha Cainiao utána leadással sok a probléma és panasz akkor Aliexpress vált. Sokszor inkább anyagi okok is lehet, ha partner sokat kér akkor is változás lehet.
Lényeg a lényegben nem lehet tudni sokszor meddig marad meg egy partner.
EO kire tudna cserélni nem tudom, de nem lehet mondani örök. Kb a holland posta a legrégebbi partner. Máskülönben még mindig használják standartban őket. Legkönnyebben cainiao standart shipping fort special goodsba kapható.

(#56828) fairi válasza lacoka55 (#56826) üzenetére


fairi
addikt

szokásos átverés. china posttal sokan megszívták. Ő meg őket használja partnernek, vagyis trükközik.
Pont azért írtam este, hogy sokszor simán felülbírál és küldi amivel akarja.
Régen nem érdekelt míg megjött, most szívás!!!

[ Szerkesztve ]

(#56829) V/ válasza fairi (#56827) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen érted amit írok, az AliExpress logisztikai kiszolgálója a Cainiao, ezt mivel az Alibaba group cége mindkettő nem lehet leváltani. AliExpress "elad", Cainiao "szállítja" az eladott csomagokat.
Ők szervezik az AlIexpress eladók szállítási igényeit, nem úgy van ha China Post Registered amivel küldik akkor majd az eladó viszi a postára a csomagot.

[ Szerkesztve ]

(#56830) V/ válasza lacoka55 (#56826) üzenetére


V/
Topikgazda

Tényleg nem egyértelmű hogy nem azzal küldte amit jelöltél, hanem egy másikkal. Azért nincs kiírva mert az nem volt opció.

(#56831) lacoka55 válasza V/ (#56830) üzenetére


lacoka55
aktív tag

milyen követőt szoktak erre a szállításra adni ?most szívhatok fizethetem a 400 ft-ot leshetem megint hogy mikor érkezik meg a csomag hogy ne 800 legyen

(#56832) V/ válasza lacoka55 (#56831) üzenetére


V/
Topikgazda

Beírtad a nyomkövetési számot, nem lesz más. Majd figyeld a Parcelsapp.com-on és a Magyar Posta nyomkövetőjében.

(#56833) fairi válasza V/ (#56829) üzenetére


fairi
addikt

Cainiao kit választ partnernek már más tészta. Elég nagy a választék: yanwen, sunyou, 4px, topyou, de direct is vihetik a célországba. Végső partner aki házhoz vissza az is változatos: lehet több postai partner, vagy valami futárszolgálat.
Mobilomon kb 500 nyomkövetés adata gyűlt már össze, így jól látom kb hogyan változik a preferencia. Tendenciákat is ritkán látok.
Gondolom te már sok ezren vásárláson is túl vagy, de nem gyűjtőd össze utvonalakat.
Ez valami uj lesz: LP00475544727273
Nem látom ki fogja kézbesíteni, valszeg posta, mert kisértékű, de vámkezelt vagy nálunk lesz jó kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#56834) V/ válasza fairi (#56833) üzenetére


V/
Topikgazda

Én csak arra reagáltam hogy az AliExpress nem kerülheti meg a Cainiaot, együtt dolgoznak, amit írsz az persze úgy igaz. Az útvonalakról nem írtam, mert nincs különösebb jelentősége, különösebben nem foglalkozom vele mert akár menet közben is változhat. Ugye volt olyan belga azonosítós ami nem is került el Belgiumba.

(#56835) fairi válasza V/ (#56834) üzenetére


fairi
addikt

Cainiaot biztos nem kerüli meg, hanem partnerek változnak, cainiao után rengeteg egyéb opció van. Ciainiao szerepe is változó, van mikor célországig intézi, de máskor kb raktárból kiadja és partner foglalkozik vele.

(#56836) Directors válasza V/ (#56791) üzenetére


Directors
senior tag

Megkaptam a csomagot tegnap. Sejtettem hogy valami gond volt.
Az van tollal a csomagomra írva hogy "adathiány" alá pedig valami "HPKK" alá pedig 0,47.
Pedig a csomagon minden infó szerepel. A szállítási cím és a telószám is.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#56837) Ciccuka válasza Ciccuka (#56786) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ilyen trackingot kaptam (Cainiao Standard For Special Goods-ra):
LSxxxxxxxxNL

Kíváncsi leszek lesz -e 399 mínusz :((

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#56838) V/ válasza Ciccuka (#56837) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel holland postás az elmélet az hogy nem.

(#56839) fairi válasza Ciccuka (#56837) üzenetére


fairi
addikt

2 hónappal indultnál megjelent "Pre-decraration of the item has been recieved by customs." Vámrészt hollandok elintézik.
Nem tudom nekem kettő ilyen is van, de nagyon nagyon lassú.
lsd. LT908220470NL

(#56840) remi67


remi67
tag

UHXXXXBE csomagra ez a bejegyzés van:
09 Nov 2021 08:19 Továbbítás belföldre Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
És azóta semmi. Erre már keresztet vethetek vagy még előfordulhat, hogy megjön? Sztem ennek legkésőbb 11.-én (csütörtökökön meg kellett volna jönnie.)

(#56841) yogibear


yogibear
addikt

De csak szerinted. :))
Nekem volt, hogy konkrétan egy hétig állt az NPKK-ban ezzel a bejegyzésel, mire kikerült a helyi postahivatalhoz és ott is 2 munkanap volt mire sms-t küldtek, hogy átvehető, szóval türelem. ;)

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#56842) veze válasza remi67 (#56840) üzenetére


veze
őstag

nekem is volt olyan, hogy egy hét alatt ért a helyi postára az ilyen, pedig azonnal szólnak , ha érkezik valami nekem . ( közeli ismerős a hivatalvezető) Tehát az kizárható hogy ott lett volna már hamarabb

(#56843) V/ válasza remi67 (#56840) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezeknél mivel nem könyvelt küldemény ez az utolsó bejegyzés majd pár napon belül a helyi posta kézbesíti.

(#56844) Gézengúz válasza Gézengúz (#56795) üzenetére


Gézengúz
addikt

Megrendeltem még tegnap reggel Kínából fizetés nélkül, hogy majd módosítja az árat, nem módosította, pedig előtte ezt mondta. Le is járt, hogy nem történt fizetés.

Tudok ragaszkodni az előzőhöz, hogy küldje Kínából? Mert ezt meg is hosszabbítottam két héttel még.

Köszi.

(#56845) laca223


laca223
csendes tag

Sziasztok!
Amióta van ez a vámos áfás sz@rság, azóta nekem ez az egész egy nagy homály. Már belefutottam egy fedexes vámolós vásárlásba, ami végül is bár hosszasan de sikerrel zárult, 3700ft áfa/vámkezelési díjjal.
Most rendeltem E-bay-ról egy laptop aksit, meg Aliról távirányítókat. Ugye mindkét helyen már áfás arat fizettem. Kell még valamit csinálnom? Lesz még fizetni valóm?
Mindkét cucc Kínából jön, az aksi US $55.87 áfástól, a távkapcsolók meg $ 7.51 .

(#56846) fairi válasza laca223 (#56845) üzenetére


fairi
addikt

"Kell még valamit csinálnom? Lesz még fizetni valóm?"
lehet igen, lehet nem. Ez a jó új rendszer, minden meglepi.
Lesz-e fizetni valód az főleg a nyomkövetési számból jósolható. Ha NL végű és Hollandiába levámolják akkor nem lesz.

(#56847) V/ válasza laca223 (#56845) üzenetére


V/
Topikgazda

A szállítástól függ, konkrétabb választ kapsz ha esetleg amit kaptál nyomkövetési azonosítót azt megosztod. Így bármi lehet abból amit kérdeztél vagy egyik sem.

(#56848) zakyzaky


zakyzaky
újonc

Sajnos mostanában belefutottam a magyartrehánycsigapostai kézbesítésbe, azaz a magasabb szállítási költség mellett is hozzájuk került, azaz nem futár hozta a cuccot, el is vesztek.
Most kellene nekem viszont segítség. Venni akarok valamit cca. (55$+szállítás) értékben az alin. (2 eladó mondta vissza a vásárlásomat EU raktárból 7 napos szállítással, persze fizetés után. (kevés helyen kapható, spec cucc, súlya kb. 0.7-1 kg, mérete, mint az első rádiótelefonok)

Kínából jönne ugyanennyiért cca.55$ + 425 Ft Aliexpress Standard Shipping-dec. 20.becs. száll. tracking av.
Az érdekelne, hogy mostanság ez nemzetközi, magyarartrehánycsiga posta által is követhető számot takar-e, ne adj isten futáros kiszállítás?
Vagy válasszam inkább a Cainiao Heavy Parcel Line szállítást 5800Ft. (dec.20) ez utóbbival nem volt még dolgom. Nem a legolcsóbb megoldást, a biztosat keresem, de ennyiért ill. kevesebbért jött volna Spanyolországból 7 napossal. Más szállítás erre nincs sehol.(sokszáz vásárlás után most nem tudom eldönteni, ezen a vásárlási szándékon már így is buktam eleget.)

köszönöm

(#56849) fairi válasza zakyzaky (#56848) üzenetére


fairi
addikt

Aliexpress Standard Shipping ez esetek 90% futárt takar!
de ritkán lehet posta is.
Cainiao Heavy Parcel Line- erről nincs infó, hogy mi, csomagszállításnak tűnik nehezebb csomagokhoz, valszeg vonatos és posta.

(#56850) Voice24


Voice24
őstag

Posta meddig várakoztatja Pesten a csomagokat? Tudom, nincs egzakt válasz, de furcsállom, hogy múlt szerdán két csomagom után is befizettem a 399-Ft-ot, de mindkettő azóta is az NPKK-ban figyel.

Másik téma: másnál nem álltak be a belga postás csomagok? Nekem kettő is érkezik, de október 27. óta semmi hír nincs róluk, hogy éppen hol járhatnak. [kép] [kép]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.