Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55301) V/ válasza cof (#55298) üzenetére


V/
Topikgazda

Pontosan jól mondta az Express One ügyintéző nézd meg hogy általuk mi van a csomagon, csak a vonalkód. A többi adat a számítógépes adatbázisban amit a nekik kézbesítésre a Cainiao átadott és ami a futár "kézi készülékén" ott van hogy mikorra milyen címre menjen és kinek adja át. De szerintem nem egészen erről beszélt.mint amit olvasunk.
De teljesen mindegy ha valaki a Posta tevékenységét a futároknál keresi.

[ Szerkesztve ]

(#55302) lacoka55 válasza V/ (#55300) üzenetére


lacoka55
aktív tag

ezt én tudom csak a dátum miatt írtam csak a csomag érkezésére vártam volna értesítést
írhattam volna hogy Sep 9,Linehaul Arrival Budapest

(#55303) cof válasza V/ (#55301) üzenetére


cof
veterán

Az egy másik téma, postás, nem ExpressOne.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55304) mályva válasza V/ (#55290) üzenetére


mályva
aktív tag

Kértem elérhetőséget.. válasz

Tisztelt Ügyfelünk,

sajnos nincs lehetőségünk kapcsolatba lépni velük ez ügyben, ezt a cégeink közötti szerződésben foglalt szabályok és megállapodások szabályozzák. Leghamarabb a kézbesítés napján tudunk további információt adni Önnek.

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#55305) atala válasza lacoka55 (#55294) üzenetére


atala
addikt

Nálam is ez a helyzet. 10-e óta semmi. Máskor a vámkezelés után 1-2 napon belül itt volt a csomag. Mivel úgy látom, másnak kiviszik rendesen, így egy bizonyos szállítmánnyal lehet gond.

(#55306) V/ válasza cof (#55303) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézd, én azt láttam hogy erre válaszoltál az meg Express One téma volt. De akkor elnézést.

(#55307) stewe2 válasza atala (#55305) üzenetére


stewe2
aktív tag

A 9.-i csomagomat már másnap kihozták, de a 10.-én vámkezelt azóta áll. :F Expressone mindkettő.

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#55308) lacoka55 válasza atala (#55305) üzenetére


lacoka55
aktív tag

most láttam hogy a csomag a Központi raktárba érkezett (HU - Budapest) innentől talán felgyorsul a szállítás

(#55309) V/ válasza lacoka55 (#55308) üzenetére


V/
Topikgazda

Türelem az nem árt, holnap viszik.

[ Szerkesztve ]

(#55310) V/


V/
Topikgazda

Srácok 10. az péntek volt, a hétvégén nem dolgoznak, tehát 13-án kezdenek el foglalkozni vele. Az hogy nem egy, hanem 2 munkanap kell a feldolgozásra az még belefér abba, hogy nem 60 napra kapod meg és nem kell érte fizetni 399 vagy 799 Ft-ot.

(#55311) atala válasza lacoka55 (#55308) üzenetére


atala
addikt

Na, most került nekem is a központi raktárba. Holnap akkor itt van.

(#55312) lacoka55 válasza V/ (#55309) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Én türelmes vagyok csak ez a csomag bosszant még amire nem kaptam meg a kódot pedig állítólag elküldték az emailt csak hova és kinek és most ha megérkezik fizethetek 800 ft-ot panaszt tettem ez miatt és várom hátha válaszolnak és hogyan döntenek [kép] [kép]

(#55313) closedown


closedown
csendes tag

A CAINIAO hogyan jön?? Postán keresztül vagy kikerüli?

(#55314) Digitalpimp válasza V/ (#55284) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az MNHH alapból elhajt a pí-be, de a 30 nap miatt a fogyisok csesztethetik őket. Meg ha a fogyisok is elkezdik kapni tömegével a panaszokat, még ha mindenben nem is illetékes, vagy továbbítja a MNHH-nak, vagy visszajelez neked, de akkor is munkájuk lesz vele, amit valószínűleg hamar megunnak és talán ha nem is hivatalból, de elkezdik a postát ők is nyaggatni. :DD

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#55315) Oldman2 válasza Digitalpimp (#55314) üzenetére


Oldman2
veterán

NMHH

Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság

(#55316) V/ válasza lacoka55 (#55312) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, én az Express One témára szándékoztam reagálni.
De ilyenre is sokszor írtam már, mindig van kifogás náluk és én továbbra is azt látom hogy hétvégén, péntek 16-tól akadozik az értesítés, neked azért nem küldtek, mert a program nem talált megfelelő információt a feldolgozás közben vagy eleve nem működött az értesítés. Akivel beszélsz az nem lát rá ezekre a folyamatokra, hiszen automatikus.
Semmit nem tudsz tenni reklamálás ügyileg. Ha beismernék hogy rossz volt a rendszer akkor persze visszaadnék a különbözetet.

[ Szerkesztve ]

(#55317) V/ válasza closedown (#55313) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindkettő igaz, abból lehet eldönteni melyik lesz, hogy milyen nyomkövetési számot kaptál a küldeményhez.

(#55318) V/ válasza Digitalpimp (#55314) üzenetére


V/
Topikgazda

Pedig ők az illetékesek, nem a Fogyasztóvédelem.

(#55319) V/


V/
Topikgazda

Ilyen gyönyörűséggel találkoztatók már?

A Folytatni ide mutat: https://gotoinfo.page.link/NLtk ez nem postai téma, de ne is kattintson rá senki.

Az zavar hogy ugyan észreveszi-e a posta hogy némileg begyűjtöttek tőlük e-mail címeket?

[ Szerkesztve ]

(#55320) Jahno válasza V/ (#55319) üzenetére


Jahno
őstag

Nem a postától gyűjtötték be.

(#55321) V/ válasza Jahno (#55320) üzenetére


V/
Topikgazda

Ja, mert lehet hogy az az e-mail cím erre van használva és a Posta nevében írnak, én összefüggést látok. Nem igazán kaptam még ilyet, ez is a spam-be ment, csak ránéztem hogy ugyan mit akar a posta.
Több sebből vérzik a Posta informatikai rendszere, nem igazán csodálkoznék rajta.

[ Szerkesztve ]

(#55322) Jahno válasza V/ (#55321) üzenetére


Jahno
őstag

Nagy méretben üzemeltetek spamszűrőket, jön nem létező címre meg olyanra is amit biztos nem tud a Posta.

(#55323) #04441088


#04441088
törölt tag

Alin lehet rendelni postai címre?

(#55324) V/ válasza #04441088 (#55323) üzenetére


V/
Topikgazda

Bátrak luxusa. Kérdés az hogy ki fog értesíteni hogy ott van, mert még az igazi könyveltnél is neked kell lesni hogy mikor érkezik meg oda és mikor vehető át, a posta nem értesít a postán maradókról. Én nem ajánlom, gondold végig, ha az Express One lesz a szállító, no az nem viszi neked a Postahivatalba.
De minden cím postai is ;]

[ Szerkesztve ]

(#55325) stewe2 válasza stewe2 (#55307) üzenetére


stewe2
aktív tag

Megjött a mail, az Expressone-nál van a csomag. Kár volt aggódni. :R Úgy látszik, hétfő-keddre feltorlódtak a dobozok.

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#55326) #04441088 válasza V/ (#55324) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ismerősnek rendeltem. Ha normál futár viszi, akkor tudok módosítani. :) :R

(#55327) internetezoo


internetezoo
senior tag

Kínából Belgiumon át 17 nap alatt jött meg Magyarországra. Majd jön az online fizetés, ezután tapasztalat szerint mennyi idő múlva kézbesítési a Királyi Posta?

(#55328) Jahno válasza internetezoo (#55327) üzenetére


Jahno
őstag

2-20 nap.

(#55329) lacoka55


lacoka55
aktív tag

volt egy vásárlásom ami még nem érkezett meg Order time: 07:49 Jun. 01 2021 AliExpress Saver Shipping volt UH428375619BE hosszú idő óta semmi infó róla az eladó többször meghoszabitotta a védelmi időt van még 14 napom mi történhetett vele megérkezhet még ?

(#55330) V/ válasza internetezoo (#55327) üzenetére


V/
Topikgazda

Belga azonosítós és vámolták?

[ Szerkesztve ]

(#55331) V/ válasza lacoka55 (#55329) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindenképp érdemes megvárnod hogy lejárjon az idő, mert lehet hogy megint hosszabbítani fog. De kicsi a valószínűsége hogy megkapod, június 10 óta elő kellett volna kerülnie.

(#55332) kaliber


kaliber
aktív tag

Egy régi megrendelés 05.20-án páromnak ruhadarab ugye valamikor augusztusban mondta hogy nem érkezett meg mikor már ali-n semmilyen védelem nem volt, az eladónak üzentem de a szokásos kamu szöveget írta, eszembe jutott hogy Paypal-al fizettem és ott megnéztem a reklamálási határidő 11.20-a megreklamáltam PP-n keresztül és kb 5 percen belül értesítettek hogy a javamra döntöttek és utalják a vitatott összeget :)) mely öt napon belül a számlámra kerül.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#55333) V/ válasza kaliber (#55332) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért javasoltuk a PayPal fizetést amióta elérhető nekünk is, mert ott a vásárlásjától számolt 180 nap a határidő, így ha az AliExpress15 napjából kicsúsznánk lehet reklamálni ahogy te is tetted. A minőségi kifogások esetén jóval az átvétel után azért "feltételes" ez a 180 nap, akkor lehetnek elutasítások is.

(#55334) internetezoo válasza V/ (#55330) üzenetére


internetezoo
senior tag

UH..BE, még nem vámolták.
Jelenleg:
2021. 09. 15. 1:37 - A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben, Nemzetközi Posta Kicserélő Központ

(#55335) mgTerminator válasza ferenck (#55296) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tehát ha jól értem, ha ezzel rendelek, akkor nem kell fizetni 800ft-okat a postán?

Mert eddig én ezt nem néztem és furcsa is volt hogy volt amiért fizetni kellett és volt amit csak simán bedobtak. A 400Ft-ot még néha ki is fizetném (ha olyan termékről van szó), de rendeltem a páromnak egy 900ft-os tokot és még 800-al lehúzott a posta, pedig mail cím telefonszám meg volt adva, a telefonszám rajta is volt a csomagon (a mail címet nem is néztem utána) és nem küldenek semmi értesítőt...
Egyetlen 1x kaptam SMS értesítést, akkor ki is fizettem a 400Ft-ot.

(#55336) V/ válasza internetezoo (#55334) üzenetére


V/
Topikgazda

Olyan sokszor írtuk már, hogy ezt úgy kapják meg mint ami Belgiumban lett feladva, mivel EU-n belül nincs vám, ezért nem kerül a vámolási folyamatba, szóval ne várd az értesítést a vámolási pénz fizetéséről.
Már megijedtem, hogy ez a szállítási útvonal megváltozott.
Egyébként akkor 09.16 - 09.24-ig várható hogy megkapod.

[ Szerkesztve ]

(#55337) V/ válasza mgTerminator (#55335) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem 100%. Az már itt is le lett írva hogy ezek a vámolási dolgokat és a fizetési értesítések kiküldését az elektronikusan megkapott adatok alapján egy program automatikusan végzi, az nem nézegeti a küldeményt, ha nincs az adatok közt vagy nem értelmezhető a programnak nem fogsz értesítőt kapni. A ráírt információk csak a helyi kézbesítő postán kerülnek figyelembe vételre és akkor kaphatsz tőlük értesítőt, ha mondjuk a postán kell átvenni.

[ Szerkesztve ]

(#55338) mgTerminator válasza V/ (#55337) üzenetére


mgTerminator
veterán

"A ráírt információk csak a helyi kézbesítő postán kerülnek figyelembe vételre és akkor kaphatsz tőlük értesítőt, ha mondjuk a postán kell átvenni."

Ha ezt jól értelmezem, ha a rendszer nem küld nekem értesítőt, és a postán van a csomagom, akkor ha besétálok akkor megkérhetem őket hogy küldjék ki a kódot hogy neten ki tudjam fizetni?

(#55339) cof válasza mgTerminator (#55338) üzenetére


cof
veterán

Nem. "NPKK Online fizetés elérhető" bejegyzéstől van 48 óra lehetőség neten kifizetni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55340) lacoka55 válasza mgTerminator (#55335) üzenetére


lacoka55
aktív tag

A 800 ft-ot ki lehet kerülni úgy hogy nézegetni kell gyakran a követési infókat
ha a posta oldalán azt látod hogy A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben majd Vámkezelés vége ezután Online fizetés elérhető és ha nem kapsz értesítést a postától 48 órád van hogy felhívd őket elkérni a kódot és online befizetni 400 ft-ot

[ Szerkesztve ]

(#55341) ferenck válasza mgTerminator (#55335) üzenetére


ferenck
senior tag

Tehát ha jól értem, ha ezzel rendelek, akkor nem kell fizetni 800ft-okat a postán?

Igen. Ezek mindig EU csomagként jelennek meg (eddig legalábbis) és vagy posta vagy az expressone hozza ki mindenféle plusz sarc nélkül.

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#55342) Manus4


Manus4
tag

Nektek jön a GLS-től a kézbesítésről email vagy sms? Már második csomagom jön úgy, h se kép se hang, ma is csak azt látom h kézbesítés alatt.Belföldi csomagnál még fel is hívnak h otthon vagy-e......

(#55343) Oldman2 válasza Manus4 (#55342) üzenetére


Oldman2
veterán

Valami gebasz lehet náluk, én tegnap kaptam egy SMS-t, hogy ma (tegnap) beteszik a csomagom a kért automatába és azt követően kapok egy újabb SMS-t, amiben a nyitókód fog szerepelni.

SMS persze nem jött, ma az ÜFSZ-t felhívva küldtek egy újat (ami csak kb. 1 óra múlva jött meg).
:C

Úgyhogy "valami" nem tökéletes náluk...
:W

(#55344) kuksa90 válasza Manus4 (#55342) üzenetére


kuksa90
őstag

Ez érdekes. Tegnap beszéltem a futárral, mert belföldön feladott csomaggal egyszerűen beesett... Kérdeztem tőle, hogy értesítés, vagy mail az smafu? Azt mondta, hogy külön kérni kell feladásnál az értesítést. Mondtam neki, hogy ha ez nekik jó, hogy blinkre szállítanak, akkor hajrá...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#55345) Beni2360 válasza kuksa90 (#55344) üzenetére


Beni2360
félisten

IGEN a GLS- nel külön kell fizetni az SMS, és e-mail kuldesert. :W

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55346) V/


V/
Topikgazda

Nekem megint Express One azonosítóra váltott az eredetileg belga UH570121945BE és másik 3-al együtt, azoknál az Express One szám váltott, tehát négy jön egy összevont Express One számmal és mind a 4 AliExpress Standard Shipping-el lett megvásárolva.
Csak figyelnek a Cainiao-nál ezekre. 3 db szeptember 7-i és egy szeptember 10-i vásárlás volt.

(#55347) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Ma reggel megjött az első ExpressOne csomagom 18 napra előtte kaptam emailt benne a várható érkezési időről és a futár telefonszámáról fizetni nem kellett semmit
ki fizeti ezeknek a költségeit ? jó lenne ha a posta is így dolgozna
ezen a csomagon is 2 címke volt az alsón mintha ugyan az lenne csak kínai írásjelekkel
AliExpress Standard Shipping-volt

[ Szerkesztve ]

(#55348) mgTerminator válasza ferenck (#55341) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ezt jó tudni, köszönöm a segítséget, akkor mostmár odafigyelek erre is rendelésnél!

(#55349) mgTerminator válasza lacoka55 (#55340) üzenetére


mgTerminator
veterán

Tök jó hogy ezt nekem kell nézegetni.... És ha nem veszem át a csomagot akkor mi a helyzet?

(#55350) V/ válasza mgTerminator (#55349) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy nem hivatalosan nem követett küldemény esetén azért az hogy értesítsenek a szállítási folyamatról az nem előírt követelmény.
Azért írta lacoka55 hogy segítsen, ha nem akarsz utánvétellel fizetni akkor azt ezeknél anem könyvelteknél is beírják hogy mikor lehet online fizetni.
Ha ez megjelenik és nem kapsz értesítőt mert az elektronikus adatok közt nem találja a program vagy nincs is ott, akkor így van lehetőséged kevesebbet fizetni. Ennél jobb megoldás nem igazán van.
Vagy rendes nyomkövetős szállítás fizetése vagy ez. De a technikai feldolgozási problémák miatti értesítő elmaradásra valójában nem igazán van megoldás.
Mindent kipróbáltunk már, még + információként beírtuk a címzési adatokhoz az e-mail címünket, + még egyszer a telefonszámot és akkor is előfordul hogy nem jön értesítő arról hogy ezt a vámolási díjat lehet online fizetni.

Ha nem veszed át akkor feleslegesen vásároltál és talán visszamegy az eladóhoz és azután kérheted vissza tőle a kifizetett pénzt. Az indok az hogy nem volt kedvem átvenni? Hetek, hónapok semmi értelme vásárolni hogy adott esetben a az árfolyam romlás miatt és azért mert a visszajövő pénzt deviza vételivel írja jóvá a bank kevesebbet kapj vissza.
Meg azért az eladó is szívatva van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.