Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56651) Saccco válasza V/ (#56650) üzenetére


Saccco
nagyúr

68605ft-ot fizettem ami az áfás 188€ és most ez az alapja az új ups számlának.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56652) Saccco válasza Saccco (#56651) üzenetére


Saccco
nagyúr

A 150€ alap az áfa előtt vagy után értendő? Mert áfa nélkül alatta van.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56653) V/ válasza Saccco (#56651) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor ha meg van az AlIexpress számlád rajta hogy 150 € alatti összegre fizetted ki az áfát azt beküldöd nekik és azt is hogy az AliExpress IOSS azonosítója mi. Lényegében ami az Összefoglalóban a 8. pontnál van csak hagyd ki ami egyértelműen Magyar Posta téma.
Bár a szállítási költség is áfa lap függetlenül hogy 150 € alatti, a nem vették figyelemeb azt az AliExpressnél akkor némi gond van. Hívd fel őket és beszéld meg velük.

(#56654) V/ válasza Saccco (#56652) üzenetére


V/
Topikgazda

A 150 € érték természetesen a termék nettó árára értendő, nem az áfáztatott bruttóra számolandó az áfa. Ott a számlán az érték. Anyi a jelentősége hogy 150 € felett már vizsgálni kell a vám tételét is, ha alatta van akkor( ha van) hozzácsapjuk a szállítási költséget és annak a 27 %-a fizetendő.

[ Szerkesztve ]

(#56655) fairi válasza V/ (#56654) üzenetére


fairi
addikt

150Euros határ hogy működik EU-s raktáraknál? Ilyenkor nem vonják le áfát?

(#56656) V/ válasza fairi (#56655) üzenetére


V/
Topikgazda

Az nem import vámolós téma ha EU raktárból vásárolsz, azt szó nélkül kézbesíti az UPS és nem az AliExpress áfáztat, hanem a kereskedő.
Ez volt a kérdésben: Most a ups újra ÁFÁ-t kér rá és vámot mert több, mint 150€...
EU-n belül nem kér a szállító áfát 17 éve.
És ez sem változott:

[ Szerkesztve ]

(#56657) Saccco válasza V/ (#56654) üzenetére


Saccco
nagyúr

Szuper. A hölgy szerint ez ilyen... 68.605ft-ra gondolja pluszba az ÁFÁ-t és vámot és a kezelési költséget.
Jeleztem nekik, hogy nem kellene.
Ha nem sikerül, akkor minden követ megmozgatok, hogy ne kelljen adót fizetnem az adóra is vagy, hogy visszatérítsék.

Esetleg tudod mi az ide tartozó törvényi leírás, mert akkor azt is jelzem nekik?

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56658) V/ válasza Saccco (#56657) üzenetére


V/
Topikgazda

Tudják a jogszabályt, július 1óta több csomagot ők is lszállítottak már így, csak a szállítólevélen nem találják hogy IOSS-os vásárlás és a részletezését a költségeknek.

Nem jelezni kell, hanem elküldeni nekik a számlát és a vásárlási adatokat és ha van nekik vámolásos adatlapjuk azt mert csak úgy maguktól semmit nem fognak csinálni, mert ezeknél az IOSS vásárlásoknál is be kell adni a vám-árúnyilatkozatot.
A szó elszáll, az írás megmarad.

UPS űrlap:
ESETI VÁMKEZELÉSI MEGBÍZÁS IMPORT KÜLDEMÉNYEKRE

A jogszabályok:
2007. évi CXXVII. törvény az általános forgalmi adóról
XIX/C. Fejezet * A TERMÉKIMPORT UTÁNI ADÓ BEVALLÁSÁRA ÉS MEGFIZETÉSÉRE VONATKOZÓ KÜLÖNÖS SZABÁLYOK *
253/X. § - 253/ZA. §-ig és
a Vámtörvény, a 2017. évi CLII. törvény az uniós vámjog végrehajtásáról

[ Szerkesztve ]

(#56659) Saccco válasza V/ (#56658) üzenetére


Saccco
nagyúr

Nem ezt a dokumentumot adták, hanem egy másikat. Direkt mondtam nekik, hogy megfizettem. :W
Köszi a sok segítséget! :R

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#56660) V/ válasza Saccco (#56659) üzenetére


V/
Topikgazda

Sajnos szájbarágósan kell nekik elmondani, hogy magánszemély, IOSS vásárlás 150 € alatti érték és csak vám-árúnyilatkozatot kell beadniuk a NAV-nak a nevedben, feltüntetve az AliExpress IOSS azonosítóját, ezt mindenképp add meg nekik mert nem szokták előkeresni AliExpress IOSS azonosítója IM5280002556
És az AliExpresstől nem lehet az áfát visszaigényelni mert a törvény alapján ők a kötelesek ezt beszedni és elutaltatni a NAV-nak nem a második lépcsőben az UPS-nek. Mert még ez is az eszükbe szokott jutni.

[ Szerkesztve ]

(#56661) csuhi17 válasza V/ (#56642) üzenetére


csuhi17
tag

Köszönöm, azt értem, csak az a kérdésem, hogy az ali egy adott idő után lezárja a rendelést, most hogy újra elküldte a számlálót újra indítják-e, ha frissítették a nyomköv infót vagy nem? Már csak 44 nap van hátra és az ali lezárja, most hogy itt van az év vége valszeg csúszni fog.

Ennél az eladónál attól tartok hogy valami nem 100-as. legalábbis az eddigi levelezés alapján.

Ill a Cancelled csomaggal mi lehet a helyzet, megérkezhet, vagy az mehetett vissza a feladónak? arról semmit nem tudott nekem mondani a csóka...

(#56662) V/ válasza csuhi17 (#56661) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladónak be kell írni az újat ekkor a régi áthúzva látszik, a számláló nem indul újból hanem az eladó dobhat rá néhány napot, hetet. 30 napon belül még most is itt lehet.
Azért nem tud mit mondani mert átadta egy logisztikai cégnek szállításra, azután a folyamatot az a cég csinálja, de persze jelezni szokták az eladnak ha van valami gond, legfeljebb nem olvassa el.

[ Szerkesztve ]

(#56663) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Van egy október 25-i rendelésem, ami az Ali szerint november 1-én lett "shipped", kapott egy YT kezdetű, számokban folytatódó tn-t, de igazából semmi nyoma nem látszik sehol (a Yanwen tracking-en sem), hogy útnak indult volna. A szállítási mód elvileg Aliexpress Standard Shipping, ami 22-30 napos szállítást ígér. Az eladónak nem túl magas a pozitív visszaigazolása, de sajnos a rendelésnél erre nem figyeltem. Aggódjak, vagy még nem kell?
Amúgy a tn: YT2130301277003018

(#56664) V/ válasza Voice24 (#56663) üzenetére


V/
Topikgazda

Még nem indult el valószínűleg lesz egy másik nyomkövetési száma.

(#56665) fess


fess
őstag

Sziasztok
Próbaképp most rendeltem először az áfafizetés befezetése óta. Aliexpresszen az árban jelezték, hogy "VAT inc", így azt hittem nem is lesz vele dolgom, de mégis jött az sms, ami alapján 128ft áfa + kezelési költséget kell fizetnem. Ezek szerint mégsem rendeztem vásárláskor az áfát?

(#56666) V/ válasza fess (#56665) üzenetére


V/
Topikgazda

De kifizetted, viszont a Posta programja nem találta meg az AliExpress IOSS azonosítóját és ezért az áfázásos vonalon dolgozott tovább. A 399 Ft kezelési díj az egyébként is lenne, így a 128 Ft áfa amit visszalehet kérni, lásd Összefoglaló 8. pont.

(#56667) draco31


draco31
veterán

Nincs még továbbra sem egyszerű mód arra, hogy az eu raktárakat mutassa? BG-n már egy ideje van rá egy gomb, de itt még nem találtam, csak néha pár terméknél írja kereséskor, hogy 7 napos szállítás.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#56668) Ance válasza draco31 (#56667) üzenetére


Ance
őstag

Továbbra is csak úgy működik, hogy a böngészős appban beállítod szállítási célként Angliát, onnantól a kereséskor már tudod választani honnan szállítsa.

Egyébként az eladók többsége hazudik, mert hiába mondja, hogy Lengyelországból szállít, ténylegesen a rendeléskor ő megrendeli Kínából, majd a megérkezése után indul Lengyelországból, addig meg hadovál.

[ Szerkesztve ]

(#56669) draco31 válasza Ance (#56668) üzenetére


draco31
veterán

Azt sajnos tudom, bár utolsó 3 rendelésem valóban eu volt. Előtte viszont jártam így, kapott is szép értékelést miatta.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#56670) V/ válasza draco31 (#56667) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt még ez van amit az Összefoglalóba említve, fapados de működik.

2. Vásárlás folyamata az AliExpressen Röviden összefoglalva, hogy egy vásárlás folyamata hogyan történik, valamint tipp EU raktáras eladó kereséshez.

Vagy az amit Ance írt, Belgium is jó beállításnak.

[ Szerkesztve ]

(#56671) rea0422


rea0422
csendes újonc

Sziasztok!
Ilyennel találkozott már valaki?

A várható szállítás már többször megváltozott és most ezt írja ki... Mikorra lehet számítani a csomagra kb? Köszi előre is a segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#56672) V/ válasza rea0422 (#56671) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen szokott ilyen szöveg lenni ha késik a szállítás. Majd ezt a Magyar Posta kézbesíti, október 27-én elindult Kínából, de még nem könyvelték le a megérkezését Hollandiába, majd onnan küldik ide.
Ez az utolsó bejegyzése: 2021-10-27 17:47:00 Hand over to airline
Lehetetlen kézbesítési időt megjósolni.
Inkább itt figyeld a mozgását.

[ Szerkesztve ]

(#56673) bobace válasza V/ (#56672) üzenetére


bobace
őstag

Az enyém rendesen beragadt: [link] Ali oldalán is ezt mutatja. Innen szokott még tovább mozdulni, mennyire normális hogy heteket áll ebben a státuszban?

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#56674) vasi89 válasza bobace (#56673) üzenetére


vasi89
addikt

Szerintem ezek az NL postás cuccok eddig is simán volt, hogy 1 hónap alatt értek ide. Én ezeket pl csak a posta appjával nézem és lazán van 2-3 hét mire ott látható mozgása lesz.

(#56675) V/ válasza bobace (#56673) üzenetére


V/
Topikgazda

Október 25 a kezdés, ez még a normál állapot, ez lassú szállítás lett.

(#56676) bobace válasza V/ (#56675) üzenetére


bobace
őstag

Köszi. Hát a 11-e vészesen jön, lehet ez már akkor karácsonyra nem jön meg :(

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#56677) V/ válasza bobace (#56676) üzenetére


V/
Topikgazda

Ami már úton van azt nem érinti majd 11.15 - 20 közt lesz tumultus az elküldésben.

(#56678) fairi válasza rea0422 (#56671) üzenetére


fairi
addikt

Nekem is van egy ilyen csomagom, pont hasonló gonddal. Valami extra lassú vonat lehet, mert 10.01 volt a handover to "airline" és még mindig sehol.

Ezt a módot érdemes kerülni!

[ Szerkesztve ]

(#56679) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok
volt egy rendelésem Sep. 09 írtam már de nem válaszolt senki ez a csomagom hol lehet
lehet hogy elveszett ? az eladó csak annyit írt hogy várjak van még 14 nap a védelmi időből
utolsó dátum 10.15 [kép]

(#56680) fairi válasza lacoka55 (#56679) üzenetére


fairi
addikt

Igaza van mert ez vonatos. Ritkán átadás a magyar postához picit lassú. 70-80 nap se teljesen abnormális sajnos, nyugodtan kérhetsz még +30 napot. Megjönnek, csak nagyon-nagyon lassan.

[ Szerkesztve ]

(#56681) rea0422 válasza V/ (#56672) üzenetére


rea0422
csendes újonc

Köszönöm szépen a segítséget! Akkor marad a várakozás! :)

(#56682) rea0422 válasza fairi (#56678) üzenetére


rea0422
csendes újonc

Igen, legközelebbre megjegyzem, hogy ezt a szállítást messze kerüljem el :)

(#56683) Szajo


Szajo
őstag

Most Nov. 11.-én miről szól ez az akció?

(#56684) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ha az Expressone azt írja, hogy
Csomagok: 1 db,
akkor az már nem lesz több?
Egyszerre rendeltem 2 terméket, más-más eladótól, megfelelő szállítással.
A hosszú TN csak az egyiknél látszódik.

#?*@&!

(#56685) vasi89 válasza zeon.hu (#56684) üzenetére


vasi89
addikt

egybe csomagolja a több rendelést az EO, és az egy csomag lesz de csak azok lesznek benne ahol ott van a hosszú szám. Illetve ha webes felületen lépsz be meg tudod nézni melyik rendeléseidet rakták egybe. Biztos meg lehet nézni appon is de még nem jöttem rá hogy.

[ Szerkesztve ]

(#56686) zeon.hu válasza vasi89 (#56685) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx!
Akkor várok, hátha a másik száma is változik.

#?*@&!

(#56687) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Találkoztatok már olyannal, hogy a rendelt árut nem tudják feladni repülővel, és visszaküldik a feladónak? :F

Pár apró kerékpáralkatrészről van szó.
Persze, a feladó nem szólt, hogy mi legyen, visszaadja a pénzem, vagy valami :DDD

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#56688) Digitalpimp válasza V/ (#56666) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Viszont ezeket a százpár forintos áfákat akkor mi alapján számolják? Ami a borítékon van összeg? Azért ez így "nagyon" frankó, hogy ennyi plusz pénzt leszednek a semmire... Főleg, ha az eladó ráír valami magasabb árat, mint a valós ár, mert azért olyanra is van példa.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#56689) Jahno válasza -=RelakS=- (#56687) üzenetére


Jahno
őstag

Tiltott cuccokal volt már.

(#56690) lacoka55


lacoka55
aktív tag

Sziasztok most néztem a követőkben hogy 60 nap után megérkezett a csomagom FeldolgozásOnline fizetés elérhető persze értesítést megint nem kaptam milyen számon lehetne elkérni a kódot a postától ?

(#56691) V/ válasza Digitalpimp (#56688) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint kiszámolja? Az AliExpress az eladási árat a vevő országa szerinti áfával írja ki.
Az Összefoglalóban leírtam hogy miként számolják. De 17 éve (és előtte sem) a borítékon lévő összeget veszik figyelembe a küldeményhez kell vám-árúnyilatkozatot mellékelni rajta az értékkel és a küldeménynek is van értéke amit a postai adatok tartalmaznak.
A jelenlegi feldolgozás az elektronikusan megkapott adatok (vám és postai) alapján számolódnak, ezért fordulhat elő hogy ugyan te free shipping-el vásároltál, de természetesen van szállítási költség ami az elektronikus adatok közt fellelhető és mivel az is áfa alap ezért figyelembe veszik. Kétség esetén régen is és most is bekérik a vételár igazolását.
Szóval nem ráírás a lényeg, de ritkán van több a címkére vésve, inkább a szállítási költséget nem látjuk. De ez csak a nem IOSS vásárlás esetén van, mert annál nem számolgatnak csak a a vám-árúnyilatkozat benyújtási ügyintézési díj van.

Nem értem a semmire való leszedést, mert van valami.
A 1 $ centes terméknek is van áfája ami 1 Ft, de nem egy centes dolgokat veszünk és ingyen sem szállítanak, így az 5 Ft minimum áfa összeszokott jönni.
Az hogy a vám-árúnyilatkozat benyújtásáért kérnek ügyintézési díjat és az minimum 399 Ft nem igazán lehet mit kezdeni. Némi munkát végeznek ezekkel is és ezért kérhetnek díjazást.
Ezeket azért Június-július hónapban itt kitárgyalgattuk.

(#56692) V/ válasza lacoka55 (#56690) üzenetére


V/
Topikgazda

Segítség gyanánt be van írva az Összefoglalóba, ne kelljen már mindig másolgatni ide.

(#56693) lacoka55 válasza V/ (#56692) üzenetére


lacoka55
aktív tag

OK közben megtaláltam felhívtam a postát a hölgy azt mondta hogy elküldték az értesítést de megint valamilyen értelmetlen sok szám betű e-mail címet mondott úgy mint az előző esetben de ez nem az enyém hogyan kerülhet be ismét rossz cím a bolt talán ugyan az

(#56694) -=RelakS=- válasza Jahno (#56689) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Gondolom, csak mi tiltot lehet a kerékpár hátsó váltó terelőgörgőiben? :C

Biztos mellé csomagoltak valamit, hogy ócó legyen szállítani ;]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#56695) Zol205


Zol205
újonc

Sziasztok!

Aliról rendeltem pár hete lengyel raktárból egy autódiagnosztikai eszközt kb. 80 dollárért. Megérkezett a termék kb. egy hét alatt, de hibás. Felvettem a kapcsolatot az eladóval, nagyjából érzi, hogy baj van a termékkel. Azt javasolja, hogy küldjem vissza, de Kínába...
Adott egy címet is, meg természetesen megígérte, hogy megtéríti a postaköltséget, és Lengyelországból küld egy másikat. De azért licenszelt terméket Kínába postázni szerintem instant bukta.

Én szkeptikus vagyok, ebbe nem akarok belemenni. Milyen esélyekkel indulok a Dispute részen? Milyen jogon várja el, hogy kínába küldjem a terméket? Az Aliexpress hogy szokott ilyen esetekben dönteni?

Sajnos nem paypallal fizettem, szóval a postaköltséget bukom, ha nem téríti meg az eladó.
Az a legbosszantóbb a dologban, hogy tényleg sürgősen szükségem lenne a kütyüre.

Mit javasoltok, hogy járnék a legjobban? Hogy bukok kicsit a dolgon? Legjobb az lenne, ha nem kéne postáznom, és kapnék vissza pénzt. Ha elkad a postán, vagy nem veszi át, akkor nagy szívás van. Egyáltalán mivel tudom én bizonyítani, hogy feladtam jó címre, és ott meg átvették? Nem küldhetem futárral neki, mert írta is, hogy megfogják, mert nem legális.
Elvileg rájöttem, hogy mi a baja a terméknek, nagyjából 10-15 k lenne a javítás, ami ugye már majdnem a visszaküldés ára.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#56696) V/ válasza Zol205 (#56695) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért akadna el a postán? Nálunk befelé variálnak néhány diagnosztikai eszközzel. Itt inkább az hogy ha 500 g alatt lesz a súly akkor 4700 Ft ha felette akkor 10700 Ft a visszaküldés díja. Jellemzően az EU raktárakból vásárolt dolgok garanciáztatása Kínában történik. Az AliExpress is a visszaküldést fogja előírni, főleg hogy az eladó vállalta is a költségét, így ez a legegyszerűbb megoldás.
Gondold már át, mindenki visszakérné a pénzt ha nem kellene visszaküldeni, kapásból akkor is menne a dispute ha semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#56697) V/ válasza -=RelakS=- (#56694) üzenetére


V/
Topikgazda

Esetleg dömping vám alá tartoznak ezen gyártó termékei és azzal már kapásból az ottani vámosoknak gondja van, mert ezt ők is tudják.

(#56698) _pda_


_pda_
tag

Nem nagy érték 5.500 Ft
Ma bedobva a postaládába.
Tracking szerint megérkezett a destination countryba.
10.27-óta a státusza változatlan.
Fax se érti ezt, mi történik :U

(#56699) szemy94 válasza _pda_ (#56698) üzenetére


szemy94
senior tag

Nekem is van 1 csomag, 27 óta szintén semmi tracking info, csak arrived at destination country.

[ Szerkesztve ]

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#56700) Voice24


Voice24
őstag

Nem tudom, talán leállt a belga posta rendszere? Többen írjátok, hogy október 27. óta nincs változás a bejegyzésekben, nekem 2 db BE-s csomagom van úton, és minő véletlen, mindegyiknél október 27-i az utolsó bejegyzés.
Amúgy ennél az október 7-i rendelésnél jól látom, hogy még el sem jött Kínából? UH702926958BE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.