Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) V/ válasza lacoka55 (#55347) üzenetére


V/
Topikgazda

Te fizeted ha volt szállítási költség, ha nem volt akkor az eladó fizeti.

Tudjuk hogy az Express One kézbesítése esetén nem kell fizetni, mert ők Magyarországon belüli (EU-s) kézbesítést hajtanak végre, nincs import és vámolás.

[ Szerkesztve ]

(#55352) djsunstealer válasza V/ (#55346) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

Cainiao Consolidation Shipping. ;]

(#55353) V/ válasza djsunstealer (#55352) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem ez megfelel, ha 2-4 napig tudják gyűjteni aztán egyben hozza a futár az nekem tökéletesen jó. Csak ezen időn belül kell vásárolni és az eladónak feladni.
Még így is 15 napon belül itt van Kínából. Szóval nem panaszkodom.

(#55354) djsunstealer válasza V/ (#55353) üzenetére


djsunstealer
aktív tag

15 nap az tényleg jó idő, főleg Kínából. Van amikor egy itthoni rendelés többet bolyong.

(#55355) Jahno válasza djsunstealer (#55354) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam csak végletek vannak. Akadt jó pár csomag a múltban is ami Aliról 10 napon belül ideért. Csak pislogtam. Aztán még most is jönnek júniusi rendelések.

(#55356) Imy válasza V/ (#55353) üzenetére


Imy
veterán

Igen van ami ieér, ami biztosan nem sürgős. Ami sürgős az nem akar ideérni. Van olyan eladóm, akinek a csomagjai 15-20 nap altt ideértek, most bezzeg sürgős lenne az alaktrész, de nem ér ide.

(#55357) pibácsi


pibácsi
senior tag

Most próbáltam először rendelni az Aliexpress.hu-ról. Be is regisztráltam. Sajna, nem jó a tapasztalatom, mivel számláról kéri az átutalást. Én átutaltam, a számlámról le is vették, de a fiókomban még mindíg azt jelzi, hogy nem érkezett meg az átutalt összeg és nem történik semmi, nem szállítanak. Azóta több levelet is írtam, azt jelezték, hogy fogadták, de válasz nincs, pedig azt írják, hogy válaszolnak. Vagy lemondhatok a pénzemről?
Van-e valamelyikőtöknek erről tapasztalata? Várnám válaszotokat.
Üdv. Pibácsi

(#55358) Debilon válasza pibácsi (#55357) üzenetére


Debilon
addikt

aliexpres.hu? ezt meg honnan? nekem amúgy 404-es hibát dob az oldal
nem valami kamu oldal ez? mert CERT hibát is jelez minden böngésző

miért nem jó a rendes ali oldal? ott is ki lehet választani magyar nyelvet (ha jól tudom) és nem kell utalni senkinek semmit, online vásárláskor fizetsz és kész, nem kell előre utalgatni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#55359) Jahno válasza pibácsi (#55357) üzenetére


Jahno
őstag

"a fiókomban még mindíg azt jelzi, hogy nem érkezett meg az átutalt összeg"

Lehet ez manuális, no de mennyi idő telt el? Bár engem ilyenre nehezen vennének rá, hogy innen rendeljek, de most megnézem az oldalt is.

(#55360) V/ válasza pibácsi (#55357) üzenetére


V/
Topikgazda

Az tudod hogy ez nem volt jó ötlet. Az AliExpress hirdetésekből válogatsz aztán ők rendelik meg helyetted amiért végeredményben többet fizetsz, mert itt még a szállítás + költségként jelenik meg.
Szóval ez amit csináltál nagyon értelmetlen volt.
Aliexpress.hu
Ezt az oldalt messziről kerülendőnek tartom, senkinek nem ajánlom hogy vásároljon ott. Vegye a fáradtságot regisztráljon az igazi AliExpressre és ott vásároljon.

Itt ne is emlegessük továbbiakban, mert a névhasználat még nem jogosítja fel hogy ebbe a topikban írva legyen róluk.

[ Szerkesztve ]

(#55361) headhunter


headhunter
addikt

"AliExpress Standard Shipping"-nél van több esély Express ONE szállításra vagy az "AliExpress Saver Shipping"-nél is előfordul? (Standard többszöröse a Saver-nek. $)

Több rendelésnél (különböző eladóktól) egy időben nagyobb az esély, hogy az Express ONE hozza a csomagokat?

(#55362) pibácsi válasza V/ (#55360) üzenetére


pibácsi
senior tag

Ezt mint érdeksséget próbáltam ki, először és utóljára. Öszehasonlítottam pár tételt és tényleg drágábbak, mint a "mi" Alinkon.
Amúgy már 2018 óta rendelgetek, de csak saját használatra (már sok rendelésem van azóta), de gondoltam, ezt is megnézem. Nem leszek hűtlen.Megfogadom a jótanácsot.Nem is emlegetem többet.
Üdv. Pibácsi

(#55363) cof válasza headhunter (#55361) üzenetére


cof
veterán

Standard Shipping az PostNL vagy ExpressOne 99.9% garantáltan. Régen volt ez PickPackPont-os is, az nem tudom megy-e még. Kivéve ha az eladó nem önállósítja magát és adja fel R...CN postával...

Saver Shipping meg U...BE-vel indul és vagy ExpressOne lesz vagy nem. Egy csomag nem hinném, hogy futárral jönne. Többet kell egyszerre vásárolni.

Persze nincs garancia EO futárral Saver Shipping-el sem. Én egyszerre vettem 4 eladótól termékeket és csak 3 jön EO futárral, utolsó, ami a legfontosabb lett volna nyilván :D az postás maradt U...BE.

Tegnap 6 eladótól vásároltam csetreszeket Ali Saver Shipping-el, ebből kettőhöz van már tracking U...BE, kíváncsi leszek mennyi jön egybe futárral.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55364) V/ válasza pibácsi (#55362) üzenetére


V/
Topikgazda

Volt aki akkor döbbent rá hogy valami nem kerek, amikor megnézte azt amit náluk rendelt és kiderült hogy több eladónál is olcsóbb és ingyenes a szállítás, míg itt valami 1200 Ft-ot kértek szállításra is.

(#55365) closedown válasza V/ (#55317) üzenetére


closedown
csendes tag

Az egyik ez:
LT907236310NL

A második ez:
UH575365140BE

A harmadik pedig ez:
UU261752548CN

Attól tartok, ez utóbbi postás lesz.

(#55366) lacoka55 válasza closedown (#55365) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Én is UU---CN-t kaptam duplán fizetős lett péntek délután jelent meg az elérhetősége a fizetésnek értesítést nem kaptam az ügyfél szolgálat péntek 4-től bezár hétfőre meg már letelik a 48 óra és lehet fizetni 800 ft-ot

(#55367) V/ válasza closedown (#55365) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy van ahogy írod, az első kettő az EU-s, de az NL-nél sajnos néha bejön az hogy az elektronikus adatok Kínából történő szállítást írnak és akkor megy a vámolási részre, a CN-es meg biztos.

(#55368) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!

Rendeltem egy pár ezer forintos USB-és kütyüt, amire a seller ezt írta vissza 3 napja.

"Dear friends,
Very sorry!
Since the product you ordered is temporarily out of stock, we can’t ship it to you.
Or Due to customs issues, our products cannot pass customs
Please cancel your order as soon as possible

How do I cancel an order?
You can cancel an order before the seller makes shipment:

Step 1. Sign in to yourMy Orders

Step 2. Click on 'Cancel Order' button

Step 3. Select a cancellation reason in the pop-up box and submit.

Step 4: we will agree your cancel and refund you

Thank you for your understanding"

Gondolom ez azt jelenti tutira, hogy hiába várok nem fogja küldeni, ráadásul 1000 Ft-val több az ára is már a terméküknek, nem véletlen lehet ez se. Viszont a leírtak szerint semmilyen "Cancel order" lehetőséget nem találok. Ennek valahol tényleg kéne lenni, vagy valóban nincs ilyen?

Csak az "Open dispute" az egyetlen ami lenne, csak arra még egy hónapot kéne várnom.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#55369) Jahno válasza Livius (#55368) üzenetére


Jahno
őstag

My orders alatt a listában ahol a termékek vannak, ott a "view details"-t kell nyomni és ott már meg lesz a cancel.

(#55370) V/ válasza Livius (#55368) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem szállítottra jelölte és ezért van csak a dispute gomb, így amit Jahno írt és jó lenne az nem alkalmazható.
Neked legkorábban a szállítottra jelölést követő 11 napon lehet dispute-t indítani és ott van olyan indok hogy nincs szükséged rá és így a pénzed visszakaphatod.
De ez így szemétség.
Ilyenek eladónál aki leírja hogy miként kell törölni a rendelést, de mégis jelölte hogy feladta úgy hogy nem is volt neki azt én kitiltatnám. Ha ilyennel találkozom 1 csillagos negatív értékeléssel díjazom ezt a bunkóságot

(#55371) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
158271900003945683607632
Ezt a tracking numbert kaptam aliexpress standard shippinghez. Ez jó így?
A saver shippingekhez BE végűket kaptam.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55372) fairi válasza FerNandor (#55371) üzenetére


fairi
addikt

Tökéletes, ha irányítószámod 7632.

(#55373) FerNandor válasza fairi (#55372) üzenetére


FerNandor
őstag

Oh, wow. Igen, köszi. Pécsre jön. Hol néztél utána? Illetve ez express one-os lesz vagy mire lehet itt számítani?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55374) fairi válasza FerNandor (#55373) üzenetére


fairi
addikt

Utolsó négy karakter a címed a számsorban. :)
BE-ésnél is utána lehet járni kihez jön, de az a bpost oldalán érhető el, mikor beérkezik az EU-ba.

(#55375) kopogo


kopogo
tag

Helló
változás óta most rendeltem először.
Mi a teendőm?
Kínai rendelés ingyen posta.
Végösszeg 4.10$ fizetve.
ioos nem találtam
ez a számla van

(#55376) V/ válasza kopogo (#55375) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi, várod hogy megkapd. Az összes vásárlás az AliExpress IOSS módban van hiszen azért vonták le az áfát, egészen 150 €-ig ami kb 175 $

[ Szerkesztve ]

(#55377) V/ válasza FerNandor (#55371) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez kiírja hogy ki a szállító.

(#55378) FerNandor válasza V/ (#55377) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi, egyelőre még nem ír ki semmit.

#55374fairi köszi :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55379) mgTerminator válasza V/ (#55376) üzenetére


mgTerminator
veterán

És mi a teendő ha rendeléskor kifizettem az adót, és mikor megjött a csomag az értesítőn az szerepel hogy 975Ft?

(#55380) kopogo válasza V/ (#55376) üzenetére


kopogo
tag

köszönöm szépen

(#55381) V/ válasza mgTerminator (#55379) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló 8.pont szerint.

(#55382) V/ válasza FerNandor (#55378) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsánat, a tiéd még nagyon friss, erre gondoltam. Jobb oldalt lent a szállítókat felsorolja Cainiao és Express One, azután érdemes majd a kézbesítő szállító oldalán nézni.
Az Express One-nál majd akkor lesz látható mozgás ha a Cainiao átadja nekik Budapesten szállításra, mert ők csak belföldi kézbesítését csinálják.
Azért előfordulhat hogy összecsapják a BE-es küldeményekkel és egy ilyen szám alatt fut az egész.

[ Szerkesztve ]

(#55383) FerNandor válasza V/ (#55382) üzenetére


FerNandor
őstag

Értem, köszi szépen. Akkor várok és figyelgetem :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55384) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Csak érdekességként írom, mert nálam ilyen még nem volt. Az Ali egyesített két csomagomat, mind a kettő UH.....BE nyomkövetős volt. Most a csomag kapott egy LP-s és egy csupa számból álló tracking numbert-t. Elvileg már itt van Budapesten, ezt az Ali saját oldala és a parcellsapp mutatja, és fura, hogy a ninja a csomagok egyesítése óta nem mutat új infót, ott 7-én volt az utolsó bejegyzés.

(#55385) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Ezzel az LP kezdetű majd 13 számra átváltó trackinggel mi a tapasztalat ki kézbesíti? A posta vagy az express one?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#55386) ferenck válasza xcvbxcvb (#55385) üzenetére


ferenck
senior tag

ExpressOne

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#55387) V/ válasza xcvbxcvb (#55385) üzenetére


V/
Topikgazda

A hosszú számsor az irányítószámoddal a végén mindig Express One, a postai azonosítók nem ilyenek. De ez nagyon sokszor olvasható itt.

(#55388) V/ válasza Voice24 (#55384) üzenetére


V/
Topikgazda

Nézegesd az Expres One oldalán most már, mert a tényleges kézbesítési információk ott lesznek és ott tudsz módosítani ha kell a kézbesítésen.

(#55389) FerNandor


FerNandor
őstag

Amúgy az Express One-os kézbesítés hogyan működik? Mi van akkor, ha nem vagyok otthon, amikor kézbesítik? Hol lehet utána átvenni?

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#55390) mgTerminator válasza V/ (#55381) üzenetére


mgTerminator
veterán

Köszi.

(#55391) Beni2360 válasza FerNandor (#55389) üzenetére


Beni2360
félisten

Én a nyomkoveto oldalukon láttam, hogy szállítás alatt és tol ig időpont még sorszám hol tart és az én sorszamomig mennyi van hátra. Majd a kapuban telefonált, hogy itt van.
Talán a raktárba erkezeskor lehet telefonálni cím vagy idő módosítás vegett.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55392) lacoka55 válasza FerNandor (#55389) üzenetére


lacoka55
aktív tag

Én kaptam előtte egy emailt benne a csomag várható érkezéséről és benne volt a futár telefon száma is így lehet vele egyeztetni

(#55393) Beni2360 válasza lacoka55 (#55392) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez kimaradt a leírásból, hiszen ott volt a követési link is. Negyed 6 kor jött az email.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#55394) V/ válasza FerNandor (#55389) üzenetére


V/
Topikgazda

Már volt, kapsz egy ilyet a kézbesítés napján, a lényeg olvasható:

(#55395) xcvbxcvb válasza V/ (#55387) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Igen, az az alis standard shippinges szállítás a 24-es hosszúságú számsor és annak a végén van az irányítószámod.
De én ezt a 13-as hosszúságút kérdeztem, ennek nincs ísz. a végén. Ennek a neve Cainiao Super Economy for Special Goods .

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#55396) cof válasza V/ (#55394) üzenetére


cof
veterán

Már amikor. Lassan kiderül majd, hogy én kapok-e, mert itt van már nekem is pesten a csomag ami már tartalmazza az Aliexpress profil adatokat is rendelésnél.

Nekem eddig 2 EO futáros volt és nem jött semmi előtte.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#55397) xcvbxcvb válasza ferenck (#55386) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Köszi, remélem sarc nélküli lesz.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#55398) V/ válasza xcvbxcvb (#55395) üzenetére


V/
Topikgazda

Az csak küldemény azonosító és ahogy a képen látszik az az UHxxxxxxBE posta nyomkövetési szám alternatív -a csomag azonosítója a logisztikai cégnél- azonosítója illetve fordítva ennek van az UHxxxxxxBE-je, azt nem kézbesíti senki mert a hozzárendelt Express One számmal az Express One fogja kézbesíti. Persze ugyanazon küldemény.
Az LP kezdetűekhez mindig lenni kell egy szállítási azonosítónak is.

(#55399) V/ válasza cof (#55396) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utóbbi időben mindenki kapott akinek volt e-mail címe. Akkor esedékes amikor a Cainiao átadta nekik, addig nem.

(#55400) V/ válasza xcvbxcvb (#55397) üzenetére


V/
Topikgazda

:W Csak a Magyar Posta által kezelt és nem EU-ból küldött küldemények esetén van vámolási ügyintézési díj. Írtuk volna ha lenne más cégnek is. De nincs. És ez nem a Magyar Posta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.